Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Αντε αντε όλα καλά θα πάνε και θα την ακούσεις!! ηχογραφησε την κιόλας!! εγω μετά το σκέφτηκα! :( Ναι και ήταν κάθετος.... Κάτι θα κάνουμε, αυτό ας ειναι το πρόβλημα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τέλεια ιδέα σ ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι σωστα σκέφτεσαι, οι κομμωτριες ξερουν τους τυχαινουν φανταζομαι τετοιες περιπτωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εγω σκεφτομαι τωρα θα ηθελα να την ξανακουσω να χτυπαει και να ηρεμω αλλα δεν πηρα στροφες νωριτερα!!! τικερακι δεν εβαλες τελικα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι την επομενη φορα κ συ να το ηχογραφήσεις!

Τικερακι ολο βαζω κ ολο δε φαινεται. Πριν απο λιγο παλι εβγαλα τα ματια μου αλλα ματαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλα την επόμενη φορά σίγουρα!!! Θα το καταφέρεις που θα σου πάει!! Τα υπόλοιπα κορίτσια που είναι;;; Κορίτσια;;;;;;; Χαθήκατε!! Κατερινάκι πήγες γιατρό;;;

Περιμένουμε νέα σας!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!!! Σήμερα πήγαμε στο γιατρό και ακούσαμε καρδουλίτσααααααααααα!!! Έχω σαλτάρει εντελώς! Έβαλα επιτόπου τα κλάματα. Δεν το πίστευα! Και το είδα κιόλας! Είναι 13 χιλιοστά το καημενουλάκι! Από συμπτώματα είμαι καλύτερα σήμερα!! Εσύ Thagia μου μην αγχώνεσαι με τα μαλλάκια σου καντα μπουκλίτσες και δεν θα πολυφαίνεται η ρίζα!!! Mini με το καλό να ακούσεις και συ καρδούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα τι ωραία νεάκια μας έφερες κι εσύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=icon_sunny.: Μπράβοοοο!!!!! Απίστευτη αίσθηση έτσι;;;;;; Άντε άντε μια μια προχωράμε καλέ κορίτσια!! Μ' αυτά και μ' αυτά θα περάσει ο καιρός!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω μπραβο Κατερινακι μου, δεν σε πιστευω ε... Ωραιες στιγμες ειναι αυτες....

Εμεις περιμενουμε πως κ πως γι αυτη την στιγμη, κ λεμε πως μετα απ αυτο θα το ανακοινωσουμε σε ολους.

Σας ευχαριστω κοριτσια ανυπομονουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mimi πότε θα πάτε;

Κι εμείς τότε θα το πούμε.

christi87 το ραντεβού μας είναι σε 2 εβδομάδες... θα είμαι 7 εβδομάδων και θα είναι ο πρώτος υπέρηχος. Δεν κρατιέμαι μέχρι τότε, πότε θα περάσουν οι μέρες ρε κορίτσια;

Εμένα με έχει πιάσει μία τρελή ανησυχία μήπως δεν υπάρχει μωράκι και έχει δημιουργηθεί μόνο σάκος, ή οτι είναι εξωμήτριο.

Θα σκάσω σας λέω! Εσείς που ακούσατε την καρδούλα φαντάζομαι πετάτε από τη χαρά σας και καλά κάνετε!

Μετά που ακούς καρδούλα οι πιθανότητες για κακό πέφτουν δραματικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια, εμεις θα παμε τη Δευτερα, οπου θα ειμαι αισιως στην 6ε κ 5μ αλλά δεν ξερω αν θα ακουσουμε καρδουλα ακομα. Κανονικα θα ημουν στην 7ε αλλα το μηχανημα του υπερηχου μου εδειξε τη Δευτερα οτι ημουν 5ε κ 5 μ. Μαλλον εγινε αργα η διαδικασια της γονιμοποιησης κ της εμφυτευσης;

Αλεσσια εχω κ εγω αγχος να δω αν υπαρχει το μωράκι μου κ πως ειναι, οποτε τοτε θα ησυχασω κ εγω. Βεβαια μου πε να με βλεπει καθε βδομαδα οποτε αν δεν ειναι να ακουσουμε κατι αυτη τη Δευτερα θα το ακουσουμε συντομα.

Κοριτσια μολις ξυπνησα απ τα πονακια. Συνηθως δεν με πιανανε τετοια ωρα...

Εσεις πως τα πατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mimi, ειναι πολύ πιθανό να ακούσετε καρδούλα καθώς σχηματίζεται μετά ανάμεσα στην 5η και 6η εβδομάδα. Μερικές φορές δυσκολεύεται το μηχανημα να την εντοπίσει, μην αγχωθείτε όμως γιατί πολλοί συστήνουν να κάνεις υπέρηχο μετά την 8η εβδομάδα για καρδούλα.

Εγώ ρώτησα την σονογράφο και μου είπε οτι 6η εβδομάδα πιστεύει πως είναι νωρίς και μου είπε να κλείσουμε για μόλις μπω στην 7η, οπότε με έβαλε σε δύο εβδομάδες.

Μιλάμε για τρελό άγχος.

Έχεις δυνατούς πόνους; Εγώ είχα χθες ενοχλήσεις κάτω αριστερα που ερχόντουσαν και έφευγαν για περίπου 1 ώρα, κάθε 5 λεπτά... περίεργο...

Από άλλα συμπτώματα, απολύτως τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είμαι στη δουλειά τώρα και είπα να σας γράψω τώρα που ξεκουράζομαι λιγάκι! THAGIA μου ναι είναι υπέροχη αίσθηση και σιγά σιγά αρχίζω να καταλαβαίνω τι γίνεται γιατί μέχρι τώρα τα είχα χαμένα! ΜΙΝΙ και ΑLESSIA μην αγχώνεστε καθόλου όλα θα πάνε τέλεια και σύντομα θα ακούσετε καρδούλα! Μην σκέφτεστε αρνητικά!! Εγώ από συμπτώματα τις 2 τελευταίες μέρες δεν έχω και πολλά λίγη ναυτία μόνο! Κάντε υπομονή και θα περάσουν και αυτά! Είναι και για σας η πρώτη εγκυμοσύνη??? Οι ηλικίες σας?[smilie=sign4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σημερα εχω πολλη ναυτια αλλα κ ενοχλησεις.

Πονους δυνατους ειχα για πρωι πρωτη φορα, αλλα περιστασιακα εχω κατα το μεσημερι.

Εΐμαι 31 κ ειναι το πρωτο μας ναι! Εσας κοριτσια ηλικιες κ εγκυμοσυνη ειναι η πρωτη;

Προσπαθουσατε καιρο;

Εμεις μετα απο 1 χρονο ελευθερων επαφων χωρις αποτελεσμα ειχαμε ξεκινησει εντατικα απ τον περασμενο Ιανουαριο.

Ενω ειχαμε αρχισει να πιστευουμε οτι πρεπει να κοιταχτουμε... κ τσουυυυυυυυυυυυυυυυπ!!!!!!!!!!!!! Ηρθεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κοριτσάκια μου,ετσι να ακούμε όμορφες καρδούλες να χτυπάνε!!!!!!Εύχομαι και οι υπόλοιπες να ζήσουμε γρήγορα αυτή τη στιγμή!!!!!!Εγώ έχω πονάκια χαμηλά και λίγη ναυτία!!Είμαι 26 και είναι το πρώτο μας παιδάκι και ήρθε απο το πρώτο μήνα προσπαθειών!!!!!!!!Έτσι είναι mimi μου εκει που δεν το περιμένεις έρχεται!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν εχουμε κανει. Απλα μου ειχε πει μια φιλη μου που προσπαθουνε κ αυτοι, για θρομβοφιλια κ αλλες 2 οι οποιες ηταν προαιρετικες αλλα κ ακριβες. Σε γυναικολογους οταν πηγαινα δε μου λεγανε κατι, απλα ρωτησα απο μονη μου αν μπορουσα να παιρνω φολικο οξυ κ το επαιρνα για 2 μηνες.

Εσεις κοριτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα τη δευτέρα μου έκανε κάτι εξετάσεις αλλά δεν πρόλαβα τις δω όλες σίγουρα μου έκανε για φολικό οξυ,σίδηρο και φεριτινη!θα παω αυτή τη δευτερα να τις πάρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!! Τι κάνετε;;;;; Εγώ σήμερα πήγα για τις εξετάσεις του προγεννετικού! Ήταν δύο σελίδες εξετάσεις (απ΄ότι θυμαμαι για ομάδα αίματος, θυροειδη, φυλικο οξύ, αιματοκρίτη, σίδηρο, αιμοσφαιρίνη, aids, τοξόπλασμα κ.α) και μου πήραν πέντε μπουκαλακια αίμα, αφού μετά το χέρι μου πονούσε όπως μετά την αιμοδοσία που έκανα πριν μείνω έγκυος... Ταλαιπωρήθηκα και κουράστηκα πολύ σήμερα με αποτέλεσμα να πονάω τώρα στην κοιλιά χαμηλά... Οπότε σήμερα ξάπλα, αλλά δεν πειράζει σκέφτομαι αυτό τον μαγικό ήχο της καρδούλας που ακούσαμε και ταξιδεύω...αύριο βλέπουμε... Εγώ είμαι 24, πρώτο παιδάκι και πρώτος μήνας που προσπαθήσαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Διαβασα τα ευχαριστα νεα σας!!

Συγχαρητηρια για τις φρεσκιες καρδουλες που χτυπανε μεσα σας!!!!!!

Προγεννητικο ουτε εγω εχω κανει, αλλα νομιζω πρεπει πρωτα να ακουσουμε καρδουλα και μετα μας δινει τη λιστα με τις εξετασεις ο γιατρος.

Ελπιζω λοιπον την τεταρτη που θα παμε να μας δωσει λιστα αφου πρωτα εχουμε ακουσει το μαγικο ηχο!!!

Εγω ειμαι 28 και ειναι το δευτερο μωρο μου[smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif]

Που μενετε εσεις; εχουμε και εγκυουλες εξωτερικου απ οτι καταλαβα ε;

Εμεις μενουμε Αθηνα, νοτια προαστια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Εγω ειμαι 29 και η εγκυμοσυνη ηρθε χωρις να την εχουμε προγραμματισει. Ημασταν προσεκτικοι αλλα οπως φαινεται οχι πολυ εκεινο το μηνα!

Προγεννητικο ελεγχο δεν εχω κανει αλλά νομίζω πως γίνεται μετά από τη σύλληψη στις περισσότερες περιπτώσεις εκτός κι αν υπάρχει σοβαρός λόγος.

Επεξεργάστηκε από Alessia
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariela κ γω ειμαι νοτια!!

Κοριτσια εχετε σκεφτει να κανετε κατι σε ασκηση για εγκυους οπως γιογκα η κολυμβηση;

Εμενα μου το πανε κ επειδη γιογκα δε μπορω να κανω λογω γονατων θελω να βρω καποιο κλειστο κολυμβητηριο που να εχει προγραμμα που να μπορω να παρακολουθησω.

Καμια ιδεα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!τι κάνετε????πως πάνε τα συμπτώματα σας????mimi η γιατρός μου είναι στο νοσοκομείο οπότε κατευθείαν εκει μου πήραν αίμα αν και εμείς δεν ακούσαμε καρδούλα μόνο σακο ίσως επειδή είχα την παλίνδρομη!!!!!δεν θα χεις προβλημα με μικρόβια στη πισίνα????Εμείς μένουμε στη Μυτιλήνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ωραια που εισαστε Μυτιλινη...

Εχω βρει μια κοπελα που κανει ειδικα μαθηματα για εγκυους κ βρεφη στην περιοχη μου κ δεν χρησιμοποιουν χλωριο επισης.

Ειναι ρηχη η πισινα γιατι ειναι μονο για ασκησεις κ γινεται απο γυμναστρια εξειδικευμενη!

Αχ βρε κοριτσια το θελω πολυ, αλλα θα ρωτησω κ την γυναικολογο μου κ ο,τι μου πει!

Εμεις Δευτέρα θα παμε κ ανυπομονωωωωωωωωωωωω!!!!!!

Απο συμπτωματα σήμερα ειχα πολυ εντονη ναυτια κ το μεσημερι συσφορια, οπου κ ξαπλωσα να κοιμηθω να μου περασει!

Ευχομαι αυτο το μικρο πλασματακι να κανει δουλεια εκει μεσα, κ γω ας ειμαι εκει να τα υπομενω ολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...