Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια χαρα σας βλεπω ολες εγω τα εχω πλεινει και τα εχω ετοιμα όλα τα ρουχαλάκια της μικρης.Συμβουλη μην αγοράζετε πολλα ρουχαλακια για νεογεννητο μεγαλωνουν τοσο γρηγορα που τα περισσοτερα δεν θα τα χρησιμοποιήσετε...Και εγω το προδερμ προτιμω γιατι μυριζει υπεροχα και κραταει  η μυρωδια του για πολύ.Οσο για τα κιλα που χανεις μετα την γεννα είναι λιγο περιεργα τα πραγματα και στις 3 προηγουμες εγκυμοσύνες οφοτου γεννησα δεν ηταν στανταρ τα κιλα που εχασα το πρωτο 40 ημερο αυτά που θα σας φυγουν για αρχη είναι τα κιλα του μωρο εγω εκανα παρακρατηση υγρων και εφευγα από το νοσοκομειο με μονο 2 - 3 κιλα μειον..,Κατερινακι είμαι κανονικη πιστευω 56 κιλα με 1.68 υψος ,σε ένα εξαμηνο τα ειχα χασει όλα μονο στην πρωτη εγκυμοσυνη τα χασα στον χρονο και αυτό γιατι σαν πρωταρα ακουγα τους γυρω μου που μου ελεγαν να τρωω πολύ για να κατεβαζω γαλα χαζομάρες αλλα εμαθα και δεν ξανα εκανα το ιδιο λαθος τρως όπως έτρωγες και πριν την εγκυμοσυνη εχει αποθεματα ο οργανισμος από τα κιλα που παιρνει η καθεμια στην διαρκεια της εγκυμοσύνης,πολλα υγρα να πινετε και παντα όταν θα θηλαζετε να εχετε διπλα σας ένα μπουκαλι νερο για τα εμενα παντως μου ερχοταν εκεινη την στιγμη να πινω νερο ...Κατερινα καλο 9 μηνο και εγω  αυριο μπαινω στον μηνα μου!!! καλο σας βραδυ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου α΄ργησα λίγο να μπω!!!!! Λοιπόν τα νέα μου!!! Ο μπέμπης μας είναι 2600 σε καλή θέση κ από αύριο ξεκινάω περπάτημα 1 ωρίτσα κάθε μέρα!!! Η γιατρός λέει ότι είναι σε καλή θέση κ θα με ξαναδεί την Μεγάλη Τετάρτη για κάθε ενδεχόμενο!! Αχ, λέτε να μου έρθει το Πάσχα??? Ωραία θα είναι!!! Σήμερα από το πρωί είχα μαστόρους στο σπίτι κ βάζανε τέντες!! Μου κάνανε ένα σπίτι.......άστα!!!! Όλο το απόγευμα το καθαρίζαμε με τον άντρα μου κ τώρα με πονάει η μεσούλα μου!!! Όσο για τις αναρρωτικές, πήγε σήμερα ο άντρας μου στην επιτροπή που ανήκω κ έκλεισε ραντεβού για 28/4. Κάτι είναι κ αυτό!! Επιτέλους να πάρω τα λεφτά που μου χρωστάνε τόσους μήνες τώρα!! Αυτά τα νέα μου!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Με το καλό η μπεμπούλα σου τώρα που μπήκες στο μήνα σου!!!!!!!!!!!! Να προσέχεις τη νυφούλα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stalitsa σε ειδοποιησαν η πηγε απο μονος του ο αντρας σου?πολυ καλα ο μπεμπης σου!!λες να σουρθει πασχαλιατικο δωρο?!να προσεχεις με τις δουλειες για τη μεση.ioanna καλο 9 κ σε σενα!!εχουν σχεση τα κιλα με το γαλα?εγω δεν μπορω να τρωω κ πολυ εχω ενα θεμα με το στομαχι μου γενικα.σε δημοσιο θα γεννησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Kryst πηγε ο άντρας μου απο μονος του, τους εδωσε τον αριθμό πρωτοκολλου που μου ειχαν δωσει πριν 1 μηνα κ του κλείσανε ραντεβού! Παντως πολυ αναισθητοι! Του ειπαν οτι καλύτερα που πηγε απο μονος του γιατί θα αργουσαν να με ειδοποησουν!! Οσο για τη μεση υποφερω σημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες, ομορφες κοιλιτσες και μπεμπακια

Δεν γραφω πολυ συχνα αλλα διαβαζω καθε μερα τα νεα σας

Χαιρομαι παρα πολυ που ολα πανε καλα για ολους μας

Εμενα η ζουζουνα μου ειναι 35 εβδομαδων και 2 κιλα

Εχθες πηρα και τα αποτελεσματα απο τις αιματολογικες μου και καμπυλη ζαχαρου και δοξα το Θεο ολα ειναι

φυσιολογικα

Η μπεμπα μου εχει και μια χαλαρη περιτυληξη γυρω απο το λαιμουδακι της αλλα ο γιατρος ειπε οτι δεν χρειαζεται να ανησυχουμε

γιατι το dompler ειναι σε τελειες μετρησεις

Θελει να με ξαναδει τωρα στις 2 Μαιου που θα ειμαι 38 εβδομαδων για να δουμε ποτε πηγαινουμε για τοκετο

Θελω να ειστε ολες καλα και να μου φιλησετε τις κοιλιτσες σας

Νικι μου χαιρομαι παρα πολυ για τα μπεμπακια σου κοπελαρα μου....Να μου τα φιλησεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα 12.30  online σεμιναριο θηλασμου nutricia club.Σας το θυμιζω,δεν ξερω αν θα μπω γιατι θαμαι στο μαγαζι.

Α ξεχασα... Σημερα μπηκα στον ενατοοοοοοοοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! AURORA μου σευχαριστώ πολύ καλό 9ο και σε σένα από σήμερα!!!! Καλές ετοιμασίες και χαλαρά για να μην κουραστείς!!!! ΝΙΚΑΚΙ άντε σε λίγες μέρες θα τα έχεις και τα δύο κοντά σου εύχομαι να κάνετε Πάσχα όλοι μαζί!!!! KRYST σευχαριστώ πολύ!!!! Πάρε και νυχτικό για καλό και για κακό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΩΑΝΝΑ ευχαριστούμε για τις συμβουλές!! Καλό ένατο και σε σένα!!!! ΣΤΑΛΙΤΣΑ υπέροχα τα νέα σου!!!! Όχι δεν θα γεννηθεί το Πάσχα το παιδί! Να περιμένεις δεν θα γεννήσω εγώ μόνη μου επειδή βιάζεσαι! χαχαχα! ΜΑΡΑΚΙ μπράβο για τις καλές σου εξετάσεις και αφού ο γιατρός λέει να μην ανησυχείς για την περιτύλιξη τότε μην το σκέφτεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Και εγώ κάπως έτσι το σκεφτόμουν να έχω και νυχτικό μαζί μου, αν είμαι και εγώ της πιτζάμας. FUN τέλεια η μπουγάδα σου!!! Κορίτσια οι μανούλες μας έχουν ξετρελαθεί με τα εγγόνια, η δικιά μου από την μέρα που έχει μάθει για την εγκυμοσύνη πλέει σε πελάγη ευτυχίας η γλυκούλα μου! Να δούμε εμείς πως θα είμαστε όταν έρθει εκείνη η στιγμή.... KATERINA,IOANNA και AURORA η αντίστροφη μέτρηση για εσάς έχει ξεκινήσει. Καλό 9ο μήνα και από εμένα! Με το καλό να έρθουν τα μωρά σας και να παίρνουμε και εμείς σειρά σιγά σιγά. NIKI φιλιά στην καραμουζίτσα σου και τον τσιρίδα σου! χαχαχα STALITSA μεγάλωσε ο μπέμπης για να δούμε πότε θα θελήσει να βγεί? Λες να είναι Πασχαλιάτικο μωρό? Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κάναμε και εμεις την μπουγάδα μας :-D Νίκη μου με το καλό τα μπεμπακια στο σπίτι :-D Σταλιτσα λες να εχεις πασχαλιατικο δώρο???Αααα ήρθε η κούνια μας καλε,η προίκα μας είναι πανέμορφη απο κοντα :-D :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι μου τελεια τα ρουχακια! Ιωαννα κ Aurora καλο ενατο μηνα να εχετε!! Κατερίνα μου εγω να περιμένω αλλα αν σκασει μυτη ο μπεμπης δεν φταιω!!! Ισως θέλει να βγει νωριτερα για να έρθει η πεθερα του να τον δει κ να περιμένει μετα τη νυφη! Ειναι κ gentleman ο μπαγασας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α καλα εγω πηρα σημ πηρα τηλ στο ικα μας κ λεει θα αργησουν μπορει κ καν 6μηνο!νταξει βεβ  για 20 μερες ειχα μονο εγω αλλα κ παλι οτι ειναι.aurora καλο 9 μηνα κ σε σενα!!oneiraki ωραια κ η δικη σου μπουγαδα σε μπλε!!maraki μια χαρα με τις εξετασεις.για την περιτυληξη κ μενα ετσι μουπε ο γιατρος να μην ανησυχω.καταλλα με ποναει παλι ο λαιμος αμα αρρωστησω παλι θα τρελλαθω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία και η αγορίστικη μπουγάδα! Kryst είναι περίεργος ο καιρός και θέλει πολύ προσοχή, πάρε τα μέτρα σου για να μην αρρωστήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...