Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Άμα δεν με έχετε δει που μοιάζω με ντολμαδάκι γιαλατζί να προσπαθώ να βάλω καλσόν δεν έχετε δει τίποτα!!!! Όχι δεν τα κατάφερα!!! ΜΑΡΙΑ καιρός να φτιάξεις fb!!!! Η μπεμπούλα σου δεν είναι και τόσο μικρούλα και η δική μου στις 34+3 ήταν 2200γρ. Όλα καλά θα πάνε αλλά δεν κατάλαβα τι το περίεργο έχει δει ο γιατρός σου και σου είπε για ενέσεις κορτιζόνης και σου λέει αν πάτε 2200 δεν ανησυχεί? Έχω μπερδευτεί και συγγνώμη που ρωτάω αλλά αφού το παιδί έχει σωστή θέση, βάρος και δεν έχεις θέματα γιατί ανησυχεί μπας και δεν φτάσεις στο μήνα σου? Μήπως μας είχες πει τι παίζει και δεν το κατάλαβα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΟΝΕΙΡΑΚΙ μην τα πλύνεις τώρα δεν θα μυρίζουν φρεσκάδα!!!! Απαπα μόλις σου σπάσουν τα νερά τότε να το βάλεις το πλυντήριο και μόλις απλώσεις τα ρούχα βουρ στο μητέρα!!! χαχαχαχαχα! Σε πειράζω να γελάσουμε και λίγο οι ετοιμόγεννες!! Δεν είναι και τόσο νωρίς! Σκέψου ότι θέλουν και σιδέρωμα! Εγώ τα έχω πλύνει όλα και πρέπει να τα σιδερώσω αλλά περιμένω να μου φέρει η μαμά την πρέσα αν τη λέω σωστά για να μην κουραστώ και πολύ! Ανυπομονώ να πάω στο γιατρό σε 2 ώρες να δω το σπλάχνο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μπράβο σου που εστω προσπαθησες να βάλεις καλσον,εγώ και μονο στην ιδέα λαχάνιασα :-p :-P Ναι Μαρακι ουτε εγώ κατάλαβα γτ ανησυχεί ο γιατρός σου,επίσεις φτιάξε FB :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχχαχαχ ναι και θα τους πω να μου φέρουν το σίδερο στο μαιευτήριο να αρχίσω να σιδερωνω :-p :-P Και εγώ δεν θα τα σιδερωσω ακόμα,σκέφτομαι αφού μπω στον μήνα μου για να τα φρεσκαρω.Να μας φέρεις νέα καλά απο την κοριτσαρα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μαμα μου μου εχει πει οτι αν τα μαζευεις λιγο νωπα τα ρουχα κρατανε την μυρωδια τους.

Οσο για την πρεσα θα βολεει να σιδερωθουν καλα τα μικροσκοπικουλια ρουχαλακα τους?

Λογω ανεβοκατεβασμα πιεσης κ συσπασεων με πνακια καναμε της ενεσεις κ υποθετω κ λογω θρομβοφιλιας.να μαστε σιγουροι κ ετοιμοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι να σαι καλα, γελασα! Γιατι κι εγώ πήγα την παρασκευή στους Χαιρετισμούς και με τα χίλια ζόρια το έβαλα το καλσόν. Δεν νομίζω να ξαναβάλω πια ως τη γέννα! Καλά αποτελέσματα στο γιατρό, περιμένουμε νέα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω αυριο θα βαλω τις μπουγαδες μου! Θα ερθει η  μαμα μου να με βοηθησει! αυτες οι μαμαδες λες και ξερουν ολα τα μυστικα του πλυσιματος- σιδερωματος και τα ρουχα βγαινουν παντα σουπερ! Λετε να ερχεται με την μητροτητα το χαρισμα αυτο???Παντως στο σεμιναριο που κανω μας ειπαν οτι τα βρεφικα ρουχαλακια πρεπει να τα στεγνωνουμε στον ηλιο γιατι απομακρυνει και τα τελευταια υπολειμματα απορρυπαντικου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,μολις γυρισα από την γιατρο μου σε 2 μερες μου ειπε ότι μπαινω στον μηνα μου , η μικρη μου πηγε 2.631γρ με κοιταξε και από κατω είναι ακομα πισω ο τράχηλος αλλα επειδή είναι το τεταρτο φοβαται μηπως και δεν προλάβω να φτασω εγκαιρως

Γενναω στην σπαρτη και είμαι 2 ωρες μακρια μενω επαρχια γιαυτο εξαλλου και τα πολλα παιδια εάν είχαμε μεινει πανω δεν νομιζω να εκανα παραπανω από δυο

σε λιγο κλεινω τα 29 στις 28/4 λετε να ερθει και η μπεμπα τοτε?

οσο για τα κιλα που γεννηθηκαν τα αγορια μου λοιπον

ο πρωτος 2.700 ο δευτερος 3.170 και ο μικρος 2.810  κανω μικρα παιδια παρολο που εχω παρει σε κάθε εγκυμοσυνη από 30 κιλα αλλα ευτυχως μετα φευγουν όλα

είμαι κουνουπιδι από το ταξιδι γιαυτο θα ξαπλωσω καμια ωριτσα και μετα θα παω για παραλαβη  (τα παιδια μου από την μαμα μου)

σας φιλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αντε ιωαννα μου με το καλο η μπουμπου σου!! δλδ εσυ σε 2 ωρες θα ξεμπερδεψεις ε?? αυτα ειναι..φανταζομαι δεν σε τρομαζει πλεον ιδιαιτερα ο τοκετος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειται πως θα στεγνωνουν στον ηλιο απλα μην τα αφησεις να ''ξεραθουν'' να τα μαζεψεις λιγο νωριτερα ωστε να μυριζουν περισσοτερο.αλλωστε το σιδερωμα τα αποστειρωνει.λεω να σιδερωσω τα παντα.

Αυτο που εχω αρατηρησει με τα δικα μας απορρυπαντικα ειναι οτι οταν βαζω σκονη στα ασπρα ρουχα μυριζουν πολυ πιο ωραια κ κρατανε κ στο σιδερωμα την μυρωδια απο οταν βαζω υγρο στα χρωματιστα.

Λετε να παρω κ σκονη προδερμ για της μπεμπας τα ρουχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θα σιδερωσω τα παντα αλλά λίγο αργότερα για να τα φρεσκαρω κιόλας.Εγώ νομιζω οτι το πολυ άρωμα στα ρουχα το δίνει το μαλακτικο.Εγώ θα πάρω και σκονη προδερμ απλα θα την διαλυω σε νερό πριν την χρησιμοποιησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως πηρα το baby planet.θα σας πω αυριο εντυπωσεις..

Διαβασα παντως οτι τα παιδικα δεν πρεπει να εχουν και εντονες μυρωδιες ουτε κι εμεις οταν θηλαζουμε να βαζουμε εντονα αφρολουτρα - κρεμες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI φυσιολογικότατο είναι το μωρό σου, μην αγχώνεσαι καθόλου! Κορίτσια το καλσόν είναι μια πονεμένη ιστορία, προχθές να με δείτε προσπαθούσα και το έβαζα ανάποδα και ξανά μανά από την αρχή... Εγώ μπουγάδα μετά από το Πάσχα ή όπως και το Oneiraki στο μαιευτήριο και εγώ θα τα πάρω μαζί μου. χαχαχα IOANNA συμπατριώτισσες είμαστε από Σπάρτη και εγώ αλλά από μέσα. Βέβαια είμαι Αθήνα από το '98. Κορίτσια όσες έχετε πλύνει τα ρουχαλάκια ή πρόκειται αυτές τις μέρες να πλύνετε πείτε εντυπώσεις από τα απορρυπαντικά που έχετε αγοράσει. Εγώ κορίτσια ντύθηκα, στολίστηκα να πάμε γιατρό αλλά τελικά ατυχήσαμε το ραντεβού μεταφέρθηκε γιατί είχε τοκετό ο γιατρός και έτσι θα με δει την Παρασκευή. Οπότε δεν σας έχω νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι τπτ δεν εχω πλυνει ακομα περιμενω.. το καλοκαιρι :) ε ο καιρος μια ηλιο μια βροχη!αρρωστησε κ η μανα μου τωρα απο βδομ.και ηθελα να μου πλυνει λιγο το υφασμα απο το πορτ μπεμπε.natalia 2μερες υπομονη να δεις το μωρακι σου το δικο μου ραντεβου αργει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natalia υπομονη! εγω ειχα παρει ενα καλσον εγκυμοσυνης ,ειναι πιο λεπτο μπροστα στην κοιλιτσα, αλλα εγω  δεν το  ειχα προσεξει αυτο οποτε το φορουσα αναποδα.. και ετσι ηταν πιο ανετος ο πωπος μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε!!!! Μια χαρά το πουλάκι μου! 2500γρ!!! Την τετάρτη θα κάνω εξετάσεις κολπικών υγρών, την τετάρτη του Πάσχα έχω το επόμενο ραντεβού με το γιατρό. Η πίεση μου είναι αρκετά χαμηλή αλλά ο γιατρός λέει μια χαρά! ΟΝΕΙΡΑΚΙ ναι στη λίστα σου για το μαιευτήριο να βάλεις και σιδερώστρα!!! Αλλά να βγάλεις βίντεο μη χάσουμε τέτοια φάση! ΜΑΡΑΚΙ κατάλαβα! Ναι βολεύει η πρέσα βάζεις δύο τρία μαζί και ξεμπερδεύεις στο λεπτό! THAGIA μου συγχαρητήρια για το καλσόν! Εγώ δεν τα κατάφερα! ΙΩΑΝΝΑ είσαι θεά!!!!! Να τα χαίρεσαι τα παιδιά!!!! 30??? Είσαι πολύ αδύνατη κανονικά? Πόσα κιλά χάνουμε στον τοκετό και μια βδομάδα μετά? Και πότε επανέρχεσαι στα παλιά σου? Εγώ μπαίνω στο μήνα μου αύριο!!! Δεν θέλω να σας πιέσω κορίτσια αλλά θα χαιρόμουν με μικρούς πανηγυρισμούς αύριο το πρωί!!! χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΛΙΤΣΑ έτσι είναι οι συμπεθέρες βάζουν τα ίδια απορρυπαντικά! χαχαχα! Κορίτσια εγώ έμεινα ευχαριστημένη απτο προδερμ υγρό! ΝΑΤΑΛΙΑ εγώ πάντα χρησιμοποιώ υγρό απορρυπαντικό! Τώρα τι να πω φαντάζομαι ότι όλα καλά θα είναι! ΜΑΡΑΚΙ σε τι βοηθούν αυτές οι ενέσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...