Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλώς ήρθες Ιωάννα,να σου ζήσουν τα αγόρια σου και με το καλο να ερθει η μπουμπου σας. Τώρα με το rooming in ακόμα και στα ιδιωτικά μαιευτήρια εχεις το μωρο απο την αρχή μαζί σου και δεν στο παίρνουν καθολου αλλά όσο να'ναι ενα άγχος με τον θηλασμό τον έχουμε αλλά πιστεύω θα τα καταφερουμε.Να μπαινεις να τα λέμε και να μας λυνεις τυχών απορίες ως πιο έμπειρη. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νικη μου με το καλο να πάρεις τα μωρακια σου στο σπίτι!!!! Aurora εγω αν θελεις ερχομαι αλλα θα κάνουμε 3 χιλιόμετρα χωρις σταση!!!! :-) Ιωάννα καλως ηρθες κ με το καλό να ερθει το μωρακι σου!!! Που γεννας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.πρωι πρωι ξυπνησα για πιπι(5:30) κ δεν μπορουσα να ξανακοιμηθω.περιμενω να περασει η ωρα να παω για ντοπλερ κ ενεσουλες.

Νικη μου με το καλο ευχομαι επιτελους εφτασε η ωρα.

Ιωαννα καλωσηρθες με το καλο το μωρακι σου.

Αληθεια,ξερουμε ποιο φυλο εχει τα πρωτια?αγορακι η κοριτσακι?εμενα ειναι μπεμπα.

Θα τα πουμε αργοτερα με τα νεα μου(ελπιζω καλα).

Καλημερα κ παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!μια απο τα ιδια αργησα να κοιμηθω χτες κ σημερα απο τις 6.30 ορθια!maria κ εγω μπεμπα καλα αποτελεσματα.niki λιγο εμεινε ναρθουν τα μωρακια σου σπιτι με το καλο!ioanna καλως ηρθες να χαιρεσαι τα παιδακια σου με το καλο κ η μπεμπα!!πετρωματα τελευταια κ πονους κ γω συνεχεια.επηρεαζει λες στο ναρθει νωριτερα το μωρο?μια χαρα με το θηλασμο.εγω παλι νομιζα το αντιθετο για τις κλινικες κ τα δημοσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια!!! τι κανετε??

καλωσηρθες ιωαννα στην παρεα μας! Να μας δινεις και τα φωτα σου καθως οι περισσοτερες ειμαστε τελειως απειρες...

Πετρωματα και πονους εχω κι εγω και χαιρομαι που δεν ειμαι η μονη!!!μου πε η γιατρος να παρω τωρα μαγνησιο αλλα δεν θελωωωωω... Το απεφυγα με ξεκουραση τοσους μηνες και θα παρω τωρα που εμεινε τοσο λιγο??? Χωρια που νομιζω οτι το παθαινω επειδη η χοντρουλα μου εχει στριμωχτει πανω δεξια και δεν χωραει! Σαν να με σπρωχνει νοιωθω! Ε ας γυρισει προς τα κατω να βολευτει κι αυτη να γλιτωσω κι εγω την καισαρικη..χιχιχιχι

Εγω παλι απο υπνο μια χαρα.. μου εφυγαν οι αυπνιες και τωρα εχω μαλλον υπνηλια!!!

Μαρια περιμενουμε τα αποτελεσματα !!!

Kryst εμενα παντως με ΠΗΤ 22/5 μου πε η γιατρος οτι θελει να την κρατησω μεσα μεχρι πρωτομαγια μετα ας βγει δεν μας πειραζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!

Ιωάννα καλωσήρθες και με το καλό να έρθει και το θηλυκό μέλος της οικογένειας! Φαντάζομαι με 4 άντρες στο σπίτι... Εγώ από τώρα σκέφτομαι πως θα τα βγάλω  πέρα με τους δύο!!

Aurora αφού πατήσατε τα 3 κιλά εσείς είστε έτοιμες, ξεκίνα περπάτημα!! Όσο περπατάς μαθαίνει το σώμα και δεν έχεις πονάκια. Εγώ όλη μέρα είμαι στο πόδι και δεν έχω πόνους, ούτε πετρώματα ακόμη!

Σοφάρι καλή δύναμη, ευτυχώς που άλλαξες γιατρό, κάνε ότι σου λέει και θετικές σκέψεις για να μην αγχώνεται και το μωράκι σου!!

Εμείς με τα μικρά μωράκια και τις μικρές κοιλιές να κάνουμε ένα κλαμπ, χαχαχαχα!! Γιατί κι εμένα με αγχώνει αυτό! Σαν 6-7 μηνών είναι η κοιλίτσα μου.. Αύριο που έχω γιατρό θα σας πω πόσα κιλά φτάσαμε!

Νίκη τι ωραία θα μαζευτείτε όλη η οικογένεια σπίτι σας και μόλις κλείσετε την πόρτα θα είναι η πιο όμορφη στιγμή! Ζω κι εγώ περιμένοντας εκείνη τη μέρα!!

Κορίτσια εγώ κοιμάμαι κανένα 10'ωρο το βράδυ και κανένα δύωρο το μεσημέρι, μιλάμε πολύ ύπνο...  

Φαν ακόμη και τελευταία στιγμή μπορεί να γυρίσει, να είσαι αισιόδοξη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? ΟΝΕΙΡΑΚΙ ναι και τα δύο τα θέλουν! Δεν είναι μικρό το μωράκι σου! Μια χαρά είναι! AURORA μια χαρά θα είναι η μπέμπα μην αγχώνεσαι λίγο μεγαλύτερη λίγο μικρότερη δεν παίζει ρόλο! ΝΑΤΑΛΙΑ περιμένουμε νέα απτο μπεμπάκι σήμερα! ΜΑΡΙΑ μην αγχώνεσαι για την κοιλιά σου τι ήθελες να είναι τεράστια? Να χαίρεσαι που δεν ξεχείλωσες! Ούτε και γω έχω πολύ μεγάλη κοιλιά! ΣΤΑΛΙΤΣΑ θα της τα δώσω τα χαιρετίσματα! χαχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AURORA μην γελάς καθόλου! Να βάλεις και τον άντρα σου να σε τραβάει με την κάμερα να μην χάσουμε τα στιγμιότυπα!! ΝΙΚΑΚΙ άντε με το καλό να έρθουν τα στρουμφάκια στο στρουμφοχωριό!!!! Καλώς ήρθες ΙΩΑΝΝΑ! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό να έρθει και η κόρη! Πέσμου ότι το 85 είναι η χρονολογία γέννησης σου??? Γιατί αν στα 29 έχεις ήδη 3 και περιμένεις το τέταρτο τότε είσαι ηρωίδα!!!!!!!! Σούπερ μαμά! Από που είσαι? Φυσικά οι συμβουλές σου καλοδεχούμενες! ΜΑΡΙΑ τα κορίτσια είχαν την πρωτία αλλά έχουν έρθει αρκετές καινούργιες φιλενάδες και έχασα το μέτρημα! Και γω μπεμπίτσα έχω! ΚΡΥΣΤ εγώ πετρώματα και πόνους δεν έχω ακόμη. FUN εγώ ξεραίνομαι στον ύπνο αλλά ξυπνάω στις 4 και μετά ξανακοιμάμαι! THAGIA και ΣΤΑΛΙΤΣΑ περιμένουμε νέα σας απτους γιατρούς αύριο!!!!! Θα σας ξαναγράψω το βραδάκι μετά το γιατρό!!!! Φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όποια κοπέλα απτις καινούργιες θέλει να τα λέμε και στο fb να στείλει inbox μήνυμα με το όνομα της ή να ζητήσει τα δικά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!

Ιωαννα καλως ηρθες!Γερα και τυχερα τα αγορακια σου και με το καλο η μικρη σας!

Σταλιτσα σε περιμενω για το μαραθωνιο...

Νικη με το καλο ολη η οικογενεια σπιτι!Ωρα ηταν,να χαρεις τα ζουζουνια σου.

Ντοροθυ,Ναταλια,Κατερινα περιμενουμε νεα απτα μπεμπακια.

Thagia κι εγω ετσι ελεγα,οταν φτασει 3κιλα να βοηθησω την καθοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina κι εγω αυτο σκεφτομουν! το fb θα μας κρατησει κοντα!! χεχεχ!! χωρια που θα μπορουμε να βλεπουμε την aurora να κανει check in σε καθε χιλιομετρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina κι εγω αυτο σκεφτομουν! το fb θα μας κρατησει κοντα!! χεχεχ!! χωρια που θα μπορουμε να βλεπουμε την aurora να κανει check in σε καθε χιλιομετρο!!!

Χαχαχαχα Σαν δε ντρεπεσαι!Απαιτω να ερθεις για συμπαρασταση!Χαχαχα 

Καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω περπαταω κυρια μου!!! παιρνω τον καφε - σοκολατα - παγωτο μου και κανω βολτα στην παραλια εδω στην Θεσσαλονικη!! οχι βεβαια καθε μερα ...χιχιχι  Ειδικα αμα εχω και παρεα ειναι το καλυτερο μου.. πες μερα και ωρα και θα ειμαι εκει μαζι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! NIKI μου επιτέλους έφτασε η πανέμορφη στιγμή που θα έρθουν οι θυσαυροί σου σπιτάκι σας! Τι ωραία στιγμή που θα είναι! Για άλλη μια φορά εύχομαι ότι καλύτερο για την οικογένεια σου. AURORA από το αριθμό τον αιμοπεταλίων μπορούμε να καταλάβουμε εάν είμαστε επιρρεπής στην αιμορραγία σε περίπτωση που έχουμε χαμηλά αιμοπετάλια (κάτω του φυσιολογικού) και με τα υψηλά αιμοπετάλια υπάρχει περίπτωση θρομβώσεως. Εγώ πάλι κορίτσια ανυπομονώ να μπω στον μήνα μου και να αρχίσω να περπατάω γιατί από αρχές Φεβρουαρίου πολύ ξεκούραση έχει πέσει... IOANNA καλώς ήρθες στο παρεάκι μας! Πω πω οι τρεις μεγαλύτεροι γιοί θα έχουν στα όπα όπα την μικρή τους αδερφούλα!!! Τέλεια! Τι βάρος γεννήθηκαν τα αγόρια σου που δεν πήρες όλο τον μήνα? MARIA περιμένουμε τα νέα από το doppler σήμερα. KRYST τα πετρώματα που έχεις είναι συσπάσεις που είναι φυσιολογικές στην εβδομάδα που είμαστε. Αλλά καλό θα ήταν να ενημερώσεις τον γιατρό σου. Εγώ είχα πολλές συσπάσεις στον 6ο μήνα, τώρα έχω λίγες και όχι κάθε μέρα. Η ξεκούραση κάνει θαύματα. FUN,THAGIA και KATERINA μια από τα ίδια πολύ ύπνος, όποτε μπορώ κοιμάμαι. :-) THGIA θα έχει μεγαλώσει η μπέμπα σου, περιμένουμε αύριο νέα. Καλή η ιδέα σου για το κλαμπ με μικρές κοιλίτσες!!! :-) Και εγώ θέλω να γίνουμε φίλοι στο fb! Να επιτηρούμε και την Aurora... χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φτου σας βρε με πηρατε στο ψιλο! :-p

Fun εχω κανει απειρες φορες αυτη τη διαδρομη,εμενα δεκα χρονια Θεσσαλονικη και μου λειπει.Αν καποια στιγμη εχω χρονο και χρημα θαρθω τριημερο.

Μαρια καλα αποτελεσματα σημερα.

Για τα αιμοπεταλια δε ρωτησα εγω,αλλα δεν ηξερα κιολας γιατι τα κοιταμε,οποτε τωρα εμαθα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες κ μωράκια!!!!! Μαρία καλά απότελέσματα σήμερα από το γιατρό!!! Ναταλία και Κατερίνα με το καλό να δείτε τα μωράκια σας!! Dorothy περιμένουμε τα ευχάριστα νέα!!!!! Thagia κ εγώ αύριο έχω γιατρό!! Άντε να δούμε τι κάνουν τα μωρά μας!!!!!!!! Όσο για το facebook κ εγώ συμφωνώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι κανετε για το fb??κ ο γιατρος που πηγα πριν 10 μερες ειδε σκληρη την κοιλια μου κ μουπε να αυξησω το μαγνησιο σε 3 τη μερα αλλα δεν βλεποω βελτιωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια,να μας φερετε όλες καλα νέα απο τον γιατρό και σήμερα και αύριο :-D Και εγώ στο κλαμπ με τις μικρές κοιλιτσες :-) :-) Κορίτσια και εγώ θέλω βολτααα :-D :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρυστ εμενα ουτε λεξη για μαγνησιο.Μονη μου το επαιρνα οταν πονουσα μονη μου τοκοψα τωρα.36 εβδομαδες ε πρεπει να γινονται συσπασεις.

Fb ανταλασσουμε σε πριβε μηνυματα τα αληθινα μας ονοματα.

Οσο για την κοιλια,εγω ειχα μικρη μεχρι 32 εβδομαδες.Τωρα καθε εβδομαδα μεγαλωνει!Επιτελους φαινομαι ΕΓΚΥΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγνήσιο μου είχε δώσει εμένα οταν είχα λιγα πετρώματα,πινω ενα το πρωι,δεν μ είπε να το σταματήσω.Και εγώ φαινομαι έγκυος πλεον :-D :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κ εγω.δεν εχω fb δυστυχως,δεν εχω ασχοληθει ποτε.

Καναμε ντοπλερ,η μπεμπα μας πηγε 1800 γρ,μικρουλα ειπε η υπερηχογιατρινα αλλα περα απ'αυτο ειναι μια χαρα μωρο με μπολικα μαλλακια:-)φτου φτου φτου το μωρακι μας.ειναι μπρουμυτα με το κεφαλακι προς τα κατω κ με σπρωχνει στην κοιλιτσα με το κωλαρακι.καναμε κ τις ενεσουλες κ ο γυναικολογος μου ειπε οτι αυτο που θελει ειναι να μπουμε στον μηνα μας κ να παει η μπεμπα 2200 γραμ.περιπου.μετα δεν μας νοιαζει τιποτα.

Αυτα απο μενα.

Aurora αθλητικο παπουτσακι,φορμουλα κ νερακι κ ξεκινα:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εμένα ο μικρός στις 32 εβδομαδες ηταν 1,670 και δν μου ειπαν τπτ :-\ Μόλις εβγαλα τα πραγματακια του να τα πλυνω αύριο.Λέτε μέχρι να γεννησω να μην μυρίζουν φρεσκάδα κτλ?Με εχει φαει ο άντρας μου οτι είναι νωρίς αλλά θελωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...