Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Ξέχασα να σας πω πως μας έφεραν δώρο ένα φοβερό λευκό φόρεμα σήμερα και μάλλον θα της το φορέσω στην μεγάλη έξοδο απτο μαιευτήριο! Είναι πολύυυυυυυυυ γλυκούλικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω γιατι ειπε 3χμ... Δεν ειναι παντως θεμα θεσης,η μπεμπα ειναι με το κεφαλικατω,απλα δεν εμπεδωθηκε ακομα.Το πολυ περπατημα βοηθαει λεει... Σωωωωπα!Το ξεραμε αλλα τοσο;;;;Πλακα μας κανει!

Κατερινακι μεγεια!Πηρα κι εγω ενα φορεματακι απo mothercare και ξετρελαθηκα αλλα το πηρα 3-6 να το βαλει καλοκαιρι.

Το δικο μου μαιευτηριο δε θελει πιστοπ/κο οικογ.καταστασης αλλα στα μεγαλα νομιζω θελουν.Πηρα χαρτι με πητ απτο γιατρο να το καταθεσω Ικα για το επιδομα τοκετου.

Οσο για το νταρντανομωρο κι εγω φοβηθηκα(λογω του οτι ειμαι υπερβαρη φοβαμαι απο τωρα για τη μπεμπα)και ρωτησα το γιατρο.Ειπε το πολυ μισο κιλο θα παρει ακομα και ησυχασα.Απλα πηρε ενα κιλο ολοκληρο σε 23 μερες!Τον ενατο δεν παιρνιυν τοσο πολυ.Παλι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν με τρομαζει το νουμερο :) η κουμπαρα μου γεννησε την μπεμπα της 3900!εγω 4000 ο αδερφος μου 4050!κ ειμαστε κ οι δυο αδυνατοι.εμενα oneiraki 1800 περιπου τοτε δεν μουπε τπτ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αιμοπεταλια 190.

Μην ανησυχειτε για βαρος.Στις 32 εβδομαδες η δικια μου ηταν 2κιλα και μου ειχε πει ειναι λιιιγο παραπανω αποσο περιμενε.Αρα ειστε οκ.Δεν εχει σημασια πραγματικα,ειναι ολα ετοιμα μωρακια που σχηματιζουν λιπος κατω απτο δερμα,μην τρελαινεστε,δεν θαναι λιποβαρη.Σε γεννα κατω απο 2500-2700 λενε λιποβαρες μωρο.Εγω για το αντιθετο αγχωθηκα αλλα με ηρεμησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora η μπέμπα ολόκληρος κορίτσαρος, μεγάλο μωράκι με αφράτα μπουτάκια για φίλημα θα είναι!!! Και εγώ κορίτσια στις 32 εβδομάδες 1660, μικρούλης αλλά μια χαρά μου είπε ο γιατρός. Μου είπε ότι θα πάρει περίπου 1,5 κιλό ακόμα με τους ρυθμούς που μεγαλώνει. Και εμείς έχουμε ραντεβού αύριο να δούμε πόσο έχει πάει. Aurora εμένα πάλι μου είπε ο γιατρός ότι το περισσότερο βάρος το παίρνουν τον 8ο αλλά και τον 9ο μήνα! Βέβαια το κάθε μωρό έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης. Maria τι βάρος έχει η μπέμπα σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα αιμοπετάλια που τα βλέπετε βρε κορίτσια?

Στη γενικη αιματος.

 

Ναταλια μη μου λες τετοια!Απαπα δε θελω να φτασει τα 4κιλα... Πως θα βγει κιολας...καταλαβαινεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην 31 1488 γραμ.μικρη μου φαινεται.ασε που η κοιλιτσα μου ειναι ακομα σταθερα μικρη κ στρογγυλουλα προς τα κατω.φαινομαι σαν 6 μηνων εγκυος.οταν την μετρησα την προηγουμενη βδομαδα ηταν 102cm.εχω σκαλωσει πολυ μ'αυτο το θεμα κ αγχωνομαι μηπως δεν αναπτυσσετε σωστα η μπεμπα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία και εγώ έχω σχετικά μικρή κοιλιά 90 εκατοστά, αυτό μην σε απασχολεί καθόλου γιατί το μέγεθος της κοιλιάς εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και δεν έχει να κάνει με την ανάπτυξη του μωρού. Θα δεις πως θα ξεπεταχτεί η μπέμπα σου αυτές τις εβδομάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αλλά εξαρτάται και από τον σωματότυπο, για παράδειγμα εγώ είχα πολύ λεπτή μέση σκέψου ξεκίνησα 40 κιλά την εγκυμοοσύνη οπότε μάλλον παίζει και αυτό τον ρόλο του. Γιατι η κοιλιά στο δικό μου σώμα φαίνεται μεγαλούτσικη. Μια πιο γεροδεμένη κοπέλα προφανώς έχει μεγαλύτερη κοιλιά, για αυτό σου λέω όλα είναι σχετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ μενα 92-93 ειναι πρωτη φορα τη μετραω αλλα κ γω ειχα πολυ λεπτη μεση με μεγαλη περιφερεια, μεσογειακος τυπος!!αλλα τωρα μου φαινεται ταντιθετο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora κοριτσαρο θα κανεις!!! Τωρα όσο αφορα το περπάτημα είναι ζορι τα 3 χιλιόμετρα αλλα αφού πρέπει νσ τα κάνεις! Κατερίνα καλα αποτελέσματα αύριο στο γιατρο!! Να δωσεις χαιρετισματα στη νυφούλα μου! :-) Εμένα στην 33η εβδομάδα ηταν 2300. Την Πέμπτη θα δω πόσο θα είναι ο μπέμπης μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora κοριτσαρο θα κανεις!!! Τωρα όσο αφορα το περπάτημα είναι ζορι τα 3 χιλιόμετρα αλλα αφού πρέπει νσ τα κάνεις! Κατερίνα καλα αποτελέσματα αύριο στο γιατρο!! Να δωσεις χαιρετισματα στη νυφούλα μου! :-) Εμένα στην 33η εβδομάδα ηταν 2300. Την Πέμπτη θα δω πόσο θα είναι ο μπέμπης μας!

Εισαι τρελη;;;;Ελα ελα παραδεξου το!χαχαχα Μονο με το αυτοκινητο θα κανω τοσα καθε μερα και δε θα οδηγω καν!Θα αρχισω περπατημα αλλα οσο αντεχω.Εκτος αν ερθετε ολες για παρεα!

 

 

[smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora θα μπείς σε πρόγραμμα 1 χιλ. το πρωί, ένα το μεσημέρι και ένα το βραδάκι... :-) Θα βγεί και η μπέμπα super fit!!! :-)

Ειστε psycho!χαχαχαχαχα Ασε που παω στο μαγαζι το οικογενειακο για δουλεια σχεδον καθε μερα ως τις 6.Μετα θα παιρνω και τους δρομους... Ε ρε γλεντια!100+ κιλα ανθρωπος με 3+ κιλα μωρο.Τραλαλα τραλαλα τραλαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα μετα απο πολυυυυυυυ καιρο!!!!δε μπαινω τοσο συχνα πια.απο τη μια η αναμονη για τα μωρα απο την αλλη οι ετοιμασιες...αλλωστε δεν ειμαι και εγκυος πια οποτε δε μπορω να συμμετεχω πολυ ενεργα!!!!

σας διαβαζω συχνα και χαιρομαι που ειστε οοοοολες καλα!!!τα μωρακια σας βλεπω μεγαλωνουν,οι κοιλιτσες το ιδιο και τα ψωνια καλα κρατουν!!!

SOFARI μου ενα θα σου πω.με τραχηλο που φτανει το 1 ΚΑΤΣΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ μπορεις!!!κανε και τις ενεσουλες σου να εισαι ετοιμη και ολα οκ.αφου δεν κανεις συσπασεις ολα καλα απλα μαλλον ειναι λιγο δυσκολο να πας 40 εβδομαδες.ομως οσο πιο πολυ μενει το μωρακι μεσα ολα καλα ασε που εισαι και σε καλη εβδομαδα!να παρακολουθεις καισυ το σωμα σου.να το ΄΄διαβαζεις΄΄και με την οποιαδηποτε αλλαγη τηλεφωνο στο γιατρο!

τα δικα μας τα νεα ειναι πολυ καλα δοξα το θεο.αυριο θα παιρναμε τη μικρη αλλα θα κατσει αλλη μια μερα.θα την παρουμε την πεμπτη!!!ο μικρουλης μας σε καμια βδομαδα!!!αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα!!!το δωματιο μας ειναι ετοιμο τα ρουχα μας πλυθηκανε πηραμε τα καλλυντικα μας τα παμπερς μας και τα περιμενουμε!!!

φιλακια πολλα σε ολες και τα μεγαλυτερα φιλακια στις κοιλιτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια αιμοπετάλια έχω 301 τι δείχνει αυτό? Χαχαχαχχαχ Aurora αν είναι με αμάξι έρχομαι και εγώ για συμπαράσταση :-p :-P Και εγώ στα 200m είμαι off και ο άντρας μου,μου λέει οτι θέλει να με δει όταν μου πει ο γιατρός να περπαταω,και εγ. θέλω να με δω τότε χαχχαχαχα.Κορίτσια το μέγεθος της κοιλιάς δεν εχει καμια απολύτως σημασία,η φιλη μου ειχε μια κοιλιά που ελεγες οτι απο εκεί μεσα θα βγει παιδάκι δημοτικου,μπορεί και γυμνασίου :-p και το μωρο γεννήθηκε 3.400.Νικουλα μου με το καλό να υποδεχτεις τα μωρακια σου :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια είμαι καινουρια στο φορουμ και μιας και σας διαβαζω κάθε μερα ειπα να κανω και εγω εγγραφη για να συμμετάσχω

είμαι και εγω εγκυος με πητ 12 μαιου που όμως δεν νομιζω να φτασω.Είναι η το τεταρτο παιδακι μου εχω 3 γιους 7,5,3 και μισο και τωρα περιμενουμε την μπεμπα μας.

Παρολο που εχω γεννησει άλλες 3 φορες σε αυτην την εγκυμοσυνη πελαγωσα εδώ και 2 μηνες λεω ποτε να γεννησω , ποναει πολύ η μεση μου και ειδικα την τελευταια εβδομαδα εχω πετρωματα και πονους περιοδου αρκετα συχνα θα ελεγα...

Αυριο θα παω στην γυναικολογο μου να με δει οποτε θα μου πει και ποτε περιπου θα γεννησω.

Ενημερωτικα να σας πω ότι στα 2 πρωτα παιδια μου πηρα 2 εβδομάδες από το μηνα μου ενώ στον μικρο μου μονο 9 ημερες οποτε νομιζω ότι τωρα θα ερθει και η μπουμπού νωρις

Αυτά τα νεα μου λοιπον ελπιζω να τα λεμε συχνα,ότι αποριες εχετε σχετικα με το θηλασμο η οτιδήποτε άλλο ρωτήστε με ισως γνωριζω...

και τα τρια τα θηλασα το 1 μεχρι 14 μηνες,τον 2 μεχρι 9 μηνων και τον 3 μεχρι 16 μηνων.... να σας πω πως εάν είναι η πρωτη σας φορα θα δυσκολευτητε πολύ και ιδιως οσες κοπελες θα γεννησουν σε ιδιωτικο γιατι εκει τα ταιζουν με μπουκαλι και μονο την τριτη μερα στο φερνουν για να θηλασει και εάν ένα παιδακι μαθει με το μπουκαλι είναι δυσκολο μετα να το κανεις να θηλασει... ο πρωτος μου μετα από 2 εβδομάδες καταφερε να θηλασει , ενώ τα αλλα που τα γεννησα σε δημοσιο και τα ειχα από το πρωτο μισαωρο μαζι μου δεν χρειαστηκε να πιασουν ουτε μια φορα μπιμπερο

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα τα ειπα όλα μαζεμένα

καλο σας βραδυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...