Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Ναι σιγουρα.

Εχετε υπολογισει ποσο θα σας κοστισει η γεννα αν γεννησεις σε ιδιωτικο μαιευτηριο μαζι με τον γυναικολογο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://www.newhome.com.gr/gr/leyka-eidi/kouvertes/fthinoporines-kouvertes/kouverta-pigi-melina.asp

 

Εγω θα παρω δυο απαυτες και θα τις δωσω σε ραφτρα να τις κοψει.Αν βγει σωστα θαχω δυο για κουνια και δυο για πορτ μπεμπε.Μαρεσουν τα χρωματα,ταχω σταμπαρει εδω και καιρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ωραίες και αυτές και καλη τιμη.Ίσως πάρω μια που είναι στις διαστάσεις της κούνιας και την χρησιμοποιώ και στο πορτ μπεπε.Ο μπεμπης μου είναι ήσυχος σημερα :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!!! ΜΑΡΙΑ  όταν έμαθαν για την εγκυμοσύνη άρχισαν τα δώρα! χαχαχα! Ωραία η προίκα που σκέφτεστε να αγοράσετε! Σουτιέν θηλασμού βρήκα στο H&M πολύ ωραία που είναι σαν κανονικά σουτιέν εμφανισιακά! Σε όλα τα άλλα μαγαζιά έμοιαζαν με τα σουτιέν της γιαγιάς μου! ΟΝΕΙΡΑΚΙ εμένα μου αρέσουν οι μονές μεγάλες ρόδες! Τώρα αν είναι βολικές θα το δούμε στην πράξη! Έχουμε παρόμοιο χρώμα στο καρότσι μας πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KRYST μην αγχώνεσαι και ίσως να γυρίσει! Έτσι και αλλιώς δεν ξέρεις ποτέ αν θα γεννήσεις φυσιολογικά ή όχι! Μπορεί να μην γυρίσει, να τυλιχθεί στον λώρο, να περάσουν οι 41 εβδομάδες και να πας με πρόκληση όπου στην πρόκληση μπορεί να γίνει καισαρική.... Με λίγα λόγια καλό είναι να μην το σκεφτόμαστε! Σίγουρα όλες θέλουμε φυσιολογικό τοκετό αλλά αν τύχει καισαρική δεν θα τρελαθούμε κιόλας! Τα παιδιά μας να είναι καλά! ΜΑΡΙΑ εμένα είναι 3.200 στο περίπου όλα μαζί για μαιευτήριο και γιατρό. Σε τρίκλινο δωμάτιο μαζί με τις προαιρετικές εξετάσεις του μωρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο έχουμε ραντεβού στο γιατρό μας και ανυπομονώ να δω πάλι τη μπέμπα μου! Χθες έπλυνα και την πάντα με το πάπλωμά της! Σήμερα πήγα στο Δήμο και έβγαλα Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και Ληξιαρχική Πράξη Γάμου. Να μην ξεχάσετε να πάτε και σεις γιατί θέλουν έκδοση 6μήνου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.εφτιαξε λιγο ο καιρος.γιατι με ριχνει η συννεφια κ η βροχη.

Τι κανετε?

Ayrora κ εγω ετσι το σκεφτομαι με τις κουβερτουλες γιατι μ'αρεσουν τα εντονα χρωματα.πρακτικο μυαλο ε?:-)

Οντως κατερινα τα σουτιεν πολυ της γιαγιας ειναι:-))))))))))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Τα δικά μου νέα δεν είναι και τόσο ευχάριστα...Πήγα χθες στο γιατρό (τελικά ακολουθώ τις συμβουλές σας και αλλάζω-άλλωστε η δική μου γιατρός δεν έχει ασχοληθεί να με πάρει ούτε ένα τηλέφωνο). Έκανε τη μέτρηση για τον τράχηλο ενδοκολπικά κι ενώ στην αρχή έδειξε 3,7 μέσα σ´ένα 20λεπτο πήγε στο 1,1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και απο μενα!

sofari μου... μην αγχωνεσαι! το καλο ειναι οτι τα βρηκες ολα αυτα σε καλο Timing! εγω στη θεση σου θα πηγαινα και σε εναν τριτο γιατρο για σιγουρια. αν ο καινουριος σε εχει εμπνευσει ομως εσυ ξερεις καλυτερα απο ολους! Αφου σου ειπε οτι δεν πας για κολπικο τοκετο αλλα καισαρικη γιατι να βαλεις τωρα τα υποθετα για τους μυκητες? εννοω οτι δεν ειναι επειγουσα αναγκη... Για τις ενεσεις φανταζομαι ειναι αυτες για να δυναμωσουν οι πνευμονες του μωρου.. Σκεψου θετικα, οτι και να γινει εδω που φτασαμε το μωρακι σου θα γεννηθει μια χαρα..

εγω τις τελευταιες μερες εχω συσπασεις και πονακια περιοδου τα βραδια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFARI δεν το συζητώ ότι η γιατρός σου είναι για μήνυση! Δεν θέλω να πω τι σκέφτομαι γιαυτήν γιατί το σημαντικό τώρα είναι να είσαι εσύ και το μωρό καλά! Οι ενέσεις κορτιζόνης είναι για να προετοιμάσουν τα πνευμόνια του μωρού ώστε να είναι εντάξει σε μία πιθανή πρόωρη γέννα. Αυτό μην σε προβληματίζει! Αυτό με την κύστη που είναι και αρκετά μεγάλη σε μέγεθος και εκείνη δεν το πήρε χαμπάρι είναι απλά τραγικό! Αυτή η κύστη φαντάζομαι θα πρέπει να αφαιρεθεί αργότερα? Το πρόβλημα είναι ότι είσαι αναγκασμένη να γεννήσεις με καισαρική αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω αυτό δεν είναι τόσο κακό! Σημασία έχει να είσαι καλά εσύ και το μωρό και ο τρόπος που θα γεννήσεις είναι λιγότερης σημασίας! Οι μύκητες δεν είναι τίποτα αλλά είναι λίγο ταλαιπωρία τα υπόθετα! Κάνε υπομονή! Να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά γιατί έτσι και αλλιώς είσαι σε μεγάλες εβδομάδες! Να ξεκουράζεσαι και να εμπιστευτείς τον καινούργιο γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφαρι αρχικα αφου νιωθεις καλα με το νεο γιατρο ολα θα πανε καλα,ειναι καλο να νιωθεις ασφαλεια.Με τις ενεσεις το μωρο θαναι πανετοιμο και αν ερθει νωρις απλα θα μεινει σε θερμοκοιτιδα καποιες μερες.Κυστες και μυκητες κτλ δεν ειναι ευχαριστα αλλα αντιμετωπιζονται.Ηρθαν λιγο μαζεμενα τωρα ολα αλλα θα στρωσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, Κατερινακι θαν εχει μεγαλώσει κι άλλο το κοριτσάκι σου :-D Σε ευχαριστουμε που μας θυμίζεις τα χαρτιά,πιστοποιητικό οικογενειακης καταστασης πρέπει να πάμε να βγάλουμε,και ο άντρας μου μπορεί να παει ε?Sofari μου μην στεναχωριεσαι κάνε τις ενέσεις σου και όλα θα πάνε καλά,όσο για την καισαρική δεν εχει σημασία ο τροπος αλλά οτι θα φέρουμε στο κοσμο τα μωρά μας :-D Τέτοια υπόθετα μου είχε δώσει και μένα ο γιατρός μου,δεν είναι τίποτα.Τώρα για την κύστη που δεν είδε η προηγούμενη γιατρος σου τι να πω.....Κούκλα μου θετικές σκέψεις να κανεις άλλωστε όλα καλά θα πάνε :-D :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofari μου να μην αγχώνεσαι καθόλου!! Ακολούθα τις συμβουλές του γιατρού σου κ όλα θα πάνε καλα!! Όσο για την καισαρική δεν είναι κάτι κακό!! Σημασία έχει να είσαι εσύ καλά κ το μωράκι σου!!!! Θα δεις όλα θα πάνε καλά κ μετά θα τα θυμάσαι αυτά κ θα λες ότι δεν ήταν τίποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofari μου δεν θα σου πω και εγώ κάτι διαφορετικό σε σχέση με αυτά που σου έχουν πει τα κορίτσια, κατ' αρχήν μην αγχώνεσαι προσπάθησε να είσαι όσο πιο ψύχραιμη γίνεται γιατί τα μπεμπάκια μας είναι έξυπνα και αντιλαμβάνονται τα πάντα. Με πολύ ξεκούραση και ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες του γιατρού σου όλα θα πάνε καλά. Και όπως λένε τα κορίτσια σημασία έχει να είσαι εσύ και το μωρό σου καλά ασχέτως με ποιον τρόπο γεννηθεί. Όσο για την προηγούμενη γιατρό σου πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν είδε 3,6 εκατοστά κύστη. Πραγματικά δεν έχω λόγια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofari καλα εκανες κ αλλαξες γιατρο.τουλ ο καινουριος ειναι πιο προσεκτικος αποτι φαινεται.την εχω πατησει κ γω απο γυναικολογο κ εχω χασει μια ωοθηκη λογω κυστης. αλλα δεν καταλαβα αυτο με την κυστη που εμποδιζει τον τοκετο.εσωτερικη δεν ειναι?αλλα κ παλι κ καισαρικη τοσες κ τοσες κανουν αρκει ναναι καλα τα μωρακια μας.οι ενεσεις αποτι ειπαν τα κοριτσια μονοκαλο θα σου κανουν.κ ξεκουραση το καλυτερο.για τους μυκητες ολες εχετε κανει εξεταση?εμενα δεν μουπε τπτ ο γιατρος θαπρεπε να ρωτησω?οντως πρεπει να κανουμε κ τα χαρτια μας σιγα σιγα.oneiraki κ γω τον αντρα μου λεω να στειλω γιατι να μην μπορει?katerina με το καλο ναδεις τη μπεμπα σου  αυριο!καταλλα δεν μπορω να κοιμηθω βρε παιδια κ ολο κουρασμενη αισθανομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφαρι μου συμφωνω με τα κοριτσια.υπομονη κ ξεκουραση κ ολα θα πανε καλα.ποσο βαρος εχει το μωρο?

Η κυστη που ακριβως ηταν?

Ωοθηκες?

Οσο για τα υποθετα κ εγω βαζω ενα καθε βδομαδα κθα κανω κ ενεσουες.πονανε?

Μου εφερε η ξαδερφη μου τρεις θηκες ρουχα της μικρης της εως κ δυο ετων.

Καθομαι τοσες ωρες κ τα ξεχωριζω για να πλυνω οσα χρειαστω τωρα.

Δεν υπαρχει πιο ωραια κουραση απ'αυτην.κ η μπεμπα μου συμμετεχει στο τι της αρεσει με τις κλωτσιες:-)

Μου ηρθαν κ τα πραγματα απ'τα φαρμακεια.η κρεμα της frezyderm ειναι πολυ μεγαλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν λιγο γυρισα απτο γιατρο.3040 γρ η μικρη... Αλλα ειναι πολυ νωρις για προβλεψεις λεει.Θα με δει σε 15 μερες για καρδιοτοκογραφημα και μετα σε μια εβδομαδα.Τραχηλο δεν ειδε.Αργοτερα λεει.Τοσο χαλαρος!Κι εγω ειχα μπει σε φαση αντε κοντευουμε.

Εξετασεις τερμα λεει.Καλλιεργεια κολπικου ειχα κανει πριν εικοσι μερες,καθαρη.

Να περπαταω 3 χιλιομετρα τη μερα ειπε!!!!Σοκαριστηκα!Εγω στα 200 μετρα κατουριεμαι!!Πως θα γινει αυτο;;Ασε τις σουβλιες και τα πονακια οταν περπαταω.Εχω μεινει καγκελο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΝΕΙΡΑΚΙ μπορεί και ο άντρας σου να πάει στο Δήμο! Σας το θυμίζω για να μην ξεχαστείτε! Εσύ δεν χρειάζεται να βγάλεις ληξιαρχική γάμου γιατί παντρεύτηκες πρόσφατα. Αυτή που έχεις είναι οκ. KRYST ευχαριστώ πολύ! Θα σας έχω νέα αύριο το βραδάκι απτην μπέμπα! Και γω δυσκολεύομαι πολύ στον ύπνο! Και δεν μπορώ να πω τίποτε παρήγορο γιατί μετά τι γέννα πάλι μάτι δεν θα κλείνουμε! Τουλάχιστον εκεί θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας και δεν θα μας νοιάζει τίποτα! ΜΑΡΙΑ καλό είναι που σου έδωσαν ρουχαλάκια ότι γλυτώσεις από έξοδα καλό είναι! AURORA μιλάμε για νταρντανομωρό που λέει και μία φιλενάδα μου!!! Πω πω πω τι παιδί θα βγάλεις!!! Εμένα μέχρι την 34η εβδομάδα που έκανα ντόπλερ ήταν 2200γρ. Μου είπε ο γιατρός ότι θα πάρει άλλο 1 αν φτάσουμε μέχρι τέλους. 3 χιλιόμετρα???????????? χαχαχα πολύ πλακατζής ο γιατρός σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
    • Κορίτσι μου εμείς εδώ είμαστε όποτε είσαι έτοιμη να μας μιλήσεις εμείς θα είμαστε εδώ για εσενα να σε ακούσουμε προσπάθησε για αρχή  να ηρεμήσεις και εγω είμαι στην τσίτα αυτές τις μερες γιατί έχει κάτι θέματα ο αντρας μου με την δουλειά του και έχω στεναχωρηθεί φοβαμαι μην το καλοκαίρι μείνει χωρίς δουλειά και έχω πιεστεί προσπαθω να μην το δείχνω αλλά με έχει ρίξει αρκετά ψυχολογικά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...