Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κάπως έτσι το εκανα και εγώ απλα δεν εβαλα αχνη,απο γλυκα μια χαρά είναι που δοκιμασία,απλα αφήνει λίγο την υφή της σαντιγης,δεν ξέρω αν παγώσει αν θα την εχει ακόμα αυτη την υφή,επειδή πρωτη φορά το κάνω το άφησα λευκό.Την επόμενη φορά θα κάνω άλλη γεύση.Νίκαια μένω εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σου φαινεται οτι χει γευση σαντιγυλα?

Αυτο το κανεις για να μην καθεται η σαντιγυ κ να ανακατευεται σωστα.κ γω νομιζα οτι εχει παραπανισια κ την επομενη λεω να βαλω λιγοτερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

sofari μου κανε υπομονη και παιρνε τα φαρμακακια σου! Εγω θα αλλαζα γιατρο ακομα και την τελευταια στιγμη αν κατι με ξινισει... Ειπαμε να ακολουθουμε τις συμβουλες τους αλλα εχουμε και κριση. Και θα της ελεγα την αληθεια ... Συγκεριμενα η δικια μου ειπε οτι οτι και να γινει 40 +1 ημερα θα με βαλει για προκληση.. Θα το ξανασυζητησω μαζι της και αν δεν με πεισει για ποιους λογους δεν περιμενει παραπανω θα παω σε καποιον αλλο! Και σκεψου οτι ακομα εχεις χρονο μπροστα σου και για να συνηθισεις τον νεο γιατρο.. Αν πηγαινες σε νοσοκομειο θα ησουν με τον γιατρο της εφημεριας και οχι με τον δικο σου...

Κοριτσια πραγματικα τι μου κανατε με τα παγωτα.. Τωρα το θελω ακομα και για πρωινο!!!

Εγω καροτσι δεν πηρα 3πλο, πηρα της mclaren και ηδη παρηγγειλα και ενα καλυμματακι για το καθισμα του που ειναι με ροζ λουλουδακια ετσι για να το κανω πιο καλοκαιρινο... [smilie=love1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! Πουρνό πουρνό και σήμερα! Και εγώ έφαγα παγωτάκι χθες το βράδυ παρ'όλο που δεν σας παρακολουθούσα, τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται!!! :-) Sofari μου όλα καλά θα πάνε, ξεκουράσου όσο μπορείς και θα είσαι μια χαρά! Ούτως η άλλως μακλάρεν πήρες? Εγώ ακόμα το ψάχνω για καροτσάκι μια επιλογή σίγουρα είναι το Graco 3 σε 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κυρίες μου!!! Τι κάνετε? AURORA  ωραίο και το δεύτερο καρότσι!!! ΟΝΕΙΡΑΚΙ και ΜΑΡΙΑ ωραίες είστε με τα παγωτά σε μας δεν στείλατε!!!!  SOFARI ναι θα άλλαζα γιατρό αν δεν ήμουν ευχαριστημένη ακόμα και μια βδομάδα πριν να γεννήσω. Είναι σημαντικό να νιώθεις καλά την ώρα που θα πας να γεννήσεις το μωράκι σου! FUN με γεια το καρότσι! ΝΑΤΑΛΙΑ δεν της γνωρίζω σαν μάρκες οπότε ψέματα θα σου πω! Καλύτερα να πας να τα δεις από κοντά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!σημερα κοιμηθηκα μεχρις τις 8.30!κατορθωμα!:) sofari εγω αλλαξα γιατρο τωρα αλλα λογω το οτι θα γεννησω σε νοσοκομειο κ ο παλιος μου ηταν μονο σε κλινικη.δεν ειχα καποιο παραπονο βεβ ουτε τουπα κατι γιατι ουτως η αλλως κ σαυτον οταν ειχα μεινει εγκυος πηγα πρωτη φορα..παντως αν πλεον εχεις αμφιβολιες θα κανεις αυτο πουναικαλυτερο για σενα κ το μωρο σου.δηλ στη μετρηση φαινεται 3,7 κ μετα απο ενδοκολπικη σε 2,2?natalia δυστυχως για την kiddo πουναι ελληνικη δεν βρηκα αποψεις στο ιντερνετ.ενω για τη craco πουναι αμερικανικη νομιζω οι περισσοτερες ειναι πολυ θετικες.αχ συνταγη μας δωσανε τα κοριτσια αλλα που να τα βρουμε τα υλικα κυριακατικα?μαλλον θα καταλειξω στου ζαχαροπλαστειου.χυμα παγωτο τρωτε?καπου διαβασα οτι πρεπει να προσεχουμε κ τα χυμα παγωτα.υπερβολη?!fun με για το καροτσι ωραιο κ καλοκαιρινο ακουγεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμέρα κορίτσιαα!!!!!

ΤΙΠΟΤΑ και σήμερα...στο περιμενε ειμαι παλι... εχω ραντεβου αυριο 7.30 το πρωι (η μαια μου ειπε πως θα κανουμε εισαγωγη αλλα ο γιατρος μου μου ειπε πως δεν ειναι τιποτα σιγουρο,πρωτα θα με εξετασει και μετα θα δει τι θα κανουμε). Εγω παλι φοβαμαι τοσο πολυ μην παθει τιποτα το μωρο επειδη εχω περασει τις 40 εβδομαδες.δεν θελω να περιμενω αλλη μια εβδομαδα,αν ημουν σπιτι μου δεν θα με ενιαζε αλλα τωρα που μενω σε συγγενεις του συντροφου μου δεν μπορω..δεν την παλευω αλλο.Περπαταω καθε μερα αλλα το μωρο δεν λεει να παρει το μηνυμα και να βγει... :ymblushing:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DOROTHY στο εξωτερικό περιμένουν μέχρι τις 42 εβδομάδες πριν περάσουν σε πρόκληση. Στην Ελλάδα σπανίως ξεπερνούν τις 40. Αν είσαι απτις λίγες και τυχερές που ο γιατρός σου δεν βιάζεται να σε ξεφορτωθεί εφόσον στις εξετάσεις που σου κάνει το μωράκι φαίνεται μια χαρά τότε κάνε υπομονή κορίτσι μου! Ξέρω ότι πας να σκάσεις πια αλλά αξίζει τον κόπο! Εμπιστεύσου το γιατρό σου που όπως βλέπω είναι υπομονετικός! Είσαι 40 και πόσες μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

40 και 2 μερες αυριο!!! το ξερω το εχω διαβασει αυτο με τις 42 εβδομαδες..απλα με εχει 20 μερες Αθηνα τωρα θα μπορουσε να μου πει οτι ακομα δεν βλεπει τιποτα και να μην ερθω Αθηνα να μεινω σπιτακι μου να μην περναω και αυτο το αγχος! Πφφφ...πραγματικα κοιμαμαι και ξυπναω με αυτη την σκεψη..ποτε θα βγει το μωρακι μου..εχω αγχος καθε βραδυ ξυπναω τουλαχιστον 12 φορες για να ακουω το μωρο αν ειναι κουνιεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,χτες είχε ξυπνήσει ο ζαχαροπλαστης μεσα μας :-p :-P Συγνώμη αν σας αναστατωσαμε.Περιττό να σας πω οτι το πρώτο μπολ το φαγανε απο χτες ο άντρας μου με τον κουμπάρο μας αρα καλό βγηκε :-p Sofari μου και εγώ θα αλλαζα γιατρό αν δεν μ άρεσε κάτι στον δικο μου,ξεκουρασου και πινε τα φαρμακακια σου,μεγια και τα πραγματακια σας :-D :-D Ναταλια καρότσι kiddo πήραμε εμεις,προφανως δν το έχουμε χρησιμοποιήσει :-p αλλά μας άρεσε πολυ.Kryst δεν έχω ιδέα για το χύμα παγωτο,μήπως εχει μεσα αυγό?δεν ξέρω :-\ Dorothy είναι δύσκολο σίγουρα και προσπάθησε να μην ανχωνεσαι,ανα πάσα ωρα και στιγμη μπορει να γεννησεις.Όλα θα πάνε καλα :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Βλεπω ολες με τα παγωτα ταχουμε βαλει!Κι εγω εφαγα χθες.Μονο που ηταν twix απο algida...τελειο!

Ντοροθυ καταλαβαινω οτι περνας δυσκολα.Επειδη ειναι οι τελευταιες μερες της εγκυμοσυνης,προσπαθησε μονο να σκεφτεσαι οτι οοοοπως και ναχει σε λιγο θαχεις το θησαυρο σου αγκαλια.Οσο για την προκληση,να κανεις αυτο που νιωθεις.Αν αυριο νιωσεις οτι θελω να γεννησω τωρα να το κανεις.Δε μαρεσει η ιδεα της προκλησης,αλλα αν νιωθεις ετσι καλυτερα και το μωρο ειναι ετοιμο απο βαρος κτλ να το κανεις.

Κοριτσια μου κι εγω κουραζομαι πολυ με το περπατημα,ποναει και η κοιλια αμεσως.

Χθες βραδυ παντως βγηκα για ποτο!Ξεκουνηθηκα βραδυ απο σπιτι!Πορτοκαλαδα με ελαχιστη βοτκα παρηγγειλα,μια χαρα!

Το kiddo ειδα οτι εχει μωβ αλλα στο ιντερνετ τουλαχιστον δε μαρεσει οπως φαινεται το μωβ.Ειμαι περιεργη το ξερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DOROTHY καλύτερα που είσαι Αθήνα για παν ενδεχόμενο!  Το ξέρω ότι αγχώνεσαι αλλά μόνο 2 μέρες πέρασαν απτην πητ! Μην στεναχωριέσαι είμαι σίγουρη πως αν ο γιατρός σου δει ότι το μωρό κινδυνεύει δεν θα σαφήσει άλλο αν σαφήσει πάει να πει ότι όλα είναι καλά! Μην αγχώνεσαι να δεις που αν χαλαρώσεις θα έρθει το μωρό! ΟΝΕΙΡΑΚΙ  εσύ το έφτιαξες και δεν δοκίμασες??? Ε! Όχι! χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AURORA μεγαλύτερη σημασία έχει να είναι βολικό το καρότσι και ας μην τρελαίνεσαι με την απόχρωση. Άσε που στο ιντερνετ δε φαίνεται και καλά το χρώμα! Και μένα με πονάει η κοιλιά όταν περπατάω!!! Βαρύναμε πια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι ειναι και θεμα κοστους.Αυτα τα δυο που βρηκα ειναι πολυ οικονομικα 380 το ενα και 450 το αλλο,ευκολα στη χρηση,με ολο τον εξοπλισμο και με αναρτησεις που τις θελω οπωσδηποτε!

Τωρα που ειπες βαρυναμε... Πηγα χθες να φορεσω καλσον!χαχαχα Τραγικο!Ξαναεβαλα το κολαν εγκυμοσυνης και ειπα του χρονου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφαρι εννοειται ναλλαξεις γιατρο αν νιωθεις καλυτερα!Οπωσδηποτε!Ακουγεται καλος ο καινουργιος!Μεγεια και τα ψωνια!!

Fun καλα θα κανεις να συζητησεις για το 40+1,η γνωμη μας εχει βαρυτητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.το παρακανα σημερα στον υπνο και ξυπνησα 12.ξεκουραστηκα απ'το ταξιδι.

Κοιταξα για το kiddo κ μ'αρεσε,λεω να παω να το δω κ απο κοντα κ αν μ'αρεσει θα το αλλαξω.

Sofari κ εγω αν κατι δεν μου πηγαινε καλα θα αλλαζα γιατρο.στην τελικη ολοι νομιζω οτι ξερουν να κανουν τοκετο,το θεμα ειναι να ξερουν να διαχειριζονται ολα τα υπολοιπα κ να σου εμπνεουν εμπιστοσυνη.

Dorothy αν ξεαγχωθεις μπορει να προκυψει απο μονος του ο τοκετος.το ξερω οτι ειναι δυσκολο σ'αυτη την φαση που εισαι αλλα προσπαθησε.οι ελληνες γυναικολογοι οταν εχεις περασει την ΠΗΤ δεν σ'αφηνουν πολλες μερες γιατι δεν θελουν μηπως δυσφορησει το μωρο κ κανει το μηκωνιο(μπορει κ να ναι δικαιολογια).η θεια του αντρα μου την αφησε 4 μερες παραπανω κ πηγε για προκληση.δεν ειναι τιποτα μην αγχωνεσαι.εγω πιστευω οτι αυριο θα γεννησεις με το καλο.

εγω τρωω κ χυμα παγωτο κ οτι να ναι.δεν κανω διακρισεις:-)

Κοριτσια,θα ρωτησω κατι τρελο.σας εχει λειψει καθολου το σεξ?σορυ κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι σορυ καλε;;Αστειευεσαι;Φυσιολογικα πραγματα ειναυτα.Εμενα μου εχει λειψει τρελα.Δυο φορες τους τελευταιους μηνες που το επιχειρησαμε πονεσα και δεν το περιμενα.Εχει γινει πολυ ευαισθητη η "εισοδος",μεγαλη απογοητευση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δεν το κόψαμε το σεξ απλά δεν είναι στην ίδια συχνότητα φυσικά. Μου έχει λείψει το ξέγνοιαστο σεξ χωρίς να φοβάμαι να κουνηθώ. Αλλά τώρα δεν έμεινε πολύ!!! Σε μερικές μήνες μπαίνουμε στο μήνα μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...