Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια υπάρχουν άλλες που μόλις έχουν μάθει για την εγκυμοσύνη τους;;;;; Εγώ είχα τελευταία περίοδο στις 5 Αυγούστου και σύμφωνα με τους υπολογισμούς στο ιντερνετ το μωράκι θα έρθει - πρωτα ο Θεος- στις 12 Μαιου!!!! Ας μαζευτούμε κι αλλες να μοιραζόμαστε τις αγωνιες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!! Και γω πριν μία εβδομάδα έμαθα για την εγκυμοσύνη μου! Και αν όλα πάνε καλά περιμένουμε το μωράκι μας τον Μάιο! Θα χαρώ πολύ να μιλάμε και τα ηρεμούμε η μία την άλλη!!! Σου εύχομαι καλή εγκυμοσύνη thaqia!

post-15592-13873940464256_thumb.jpg

post-15592-13873940465443_thumb.jpg

post-15592-13873940466456_thumb.jpg

post-15592-13873940467651_thumb.jpg

post-15592-13873940468821_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα σου εγραψα και στο θεμα μωρακια μαρτιου- απριλιου αλλα καλυτερα να μιλαμε εδω που ειναι κι ο μηνας μας!!!!! Καλη εγκυμοσυνη να εχουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σου ευχηθώ η ώρα η καλή για τον γάμο σου (και χωρίς εμετούς χαχαχα)!!! Εμείς παντρευτήκαμε πέρυσι στον Σεπτέμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!!!!!! χαρηκα πολυ που θα χω ενα ατομο κ θα πηγαινουμε παραλληλα στην εγκυμοσυνη! αχ παναγια μου να πανε ολα καλα!!!!! πηγες για υπερηχο?? ποσο εισαι ακριβως;; εγω αυριο 5 εβδ κ 2 ημερων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω χάρηκα πολύ γιατί είμαι η πρώτη απτις φίλες μου που έχω παντρευτεί και που περιμένω παιδί και θέλω πολύ να έχω επαφές με ανθρώπους που να με νιώθουν και να βρίσκονται στη θέση μου!!! Είμαι 4 εβδομάδων! Πώς πας με συμπτώματα? Εγώ ακόμη τίποτα!!!! Με κιλά πως τα πας? Έχω γράψει κάτι σχετικό και στα μωρά Απριλίου εκεί που ξεκινήσαμε να μιλάμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου τα κιλάκια τα είδες στο άλλο πόστ.. Αισίως σήμερα κατέβηκα στα 76! Από συμπτώματα δεν εχω τίποτα... Σκέψου ότι δεν έχω καν ανεβασμενη θερμοκρασία... Λες να είναι κακό;;; Μόνο πονάκια στην κοιλιά σαν περιόδου αλλά πιο ήπια κι αυτά μονάχα αμα κουράζομαι!! Εγω η δεύτερη είμαι από τις φίλες μου και μάλιστα η φιλενάδα μου έχει δυο μωράκια!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Πώς είσαι σήμερα? Όχι δεν είναι κακό! Καλύτερα έτσι και μακάρι έτσι να συνεχιστεί όλη μας η εγκυμοσύνη χωρίς εμετούς!!! Προσπάθησε το πρώτο τρίμηνο να μην κουράζεσαι γιατί είναι το πιο σπουδαίο! Από Έβρο ε???? Θα έρθω για καφέ!!!χαχα:))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερινάκι!!!! Ξέχασα να σου πω και για τη συχνοουρία που έχω παρατηρήσει η οποία είναι κι αυτή σύμπτωμα!! Κοίτα είμαι πολύ δραστήρια και πάντα ήμουν κι από αυτά που έκανα τα έχω περιορίσει αρκετά... Για αρχή σταμάτησα να οδηγώ το μηχανάκι και περιόρισα τις δουλειές του σπιτιού.. Περπατάω όμως πολύ και απ΄οσο έχω διαβάσει είναι καλό για το πρώτο τρίμηνο!! Μακάρι να μας βοηθήσει ο Θεούλης να συνεχίσουμε έτσι! Εσύ πώς είσαι;;;;;; Άντε σε περιμένω για καφέ! Με το αεροπλάνο σε 45 λεπτάκια είσαι εδώ!! [smilie=laughing9.g:

post-15892-13873940503154_thumb.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερινάκι!!!! Ξέχασα να σου πω και για τη συχνοουρία που έχω παρατηρήσει η οποία είναι κι αυτή σύμπτωμα!! Κοίτα είμαι πολύ δραστήρια και πάντα ήμουν κι από αυτά που έκανα τα έχω περιορίσει αρκετά... Για αρχή σταμάτησα να οδηγώ το μηχανάκι και περιόρισα τις δουλειές του σπιτιού.. Περπατάω όμως πολύ και απ΄οσο έχω διαβάσει είναι καλό για το πρώτο τρίμηνο!! Μακάρι να μας βοηθήσει ο Θεούλης να συνεχίσουμε έτσι! Εσύ πώς είσαι;;;;;; Άντε σε περιμένω για καφέ! Με το αεροπλάνο σε 45 λεπτάκια είσαι εδώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Μια χαρά είμαι και γω όλα νορμάλ μέχρι στιγμής! Καλά κάνεις και δεν παίρνεις την μηχανή! Χαχαχα οκ σου έρχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες Μαίου. Με λένε Σταυρούλα και ειμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου. εχω πάει μια φορά στον γιατρό έχουμε δει σάκο και αυριο θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα.αν όλα πάνε καλά υπολογίζω να γεννήσω γυρω στις 8 Μαιου. Οπως και στην πρώτη μου εγκυμοσυνη δεν έχω αναγούλες ή ζαλάδες, σε σημείο να ξεχνάω οτι είμαι εγκυος.:P Εσείς πως τα πάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα tweety και καλωσήρθες!!!!!!!!!! Αχ έχουμε μόνο μερικές μέρες διαφορά. Κι εγώ πήγα την προηγούμενη Δευτέρα και είδα μόνο το σακουλάκι κι από βδομάδα θα πάω για να ακούσουμε καρδούλα!! Τελική ημερομηνία είναι 12 Μαϊου, πρώτα ο Θεός! Αχ χαίρομαι που δεν έχεις συμπτώματα γιατί ούτε κι εγώ έχω τίποτα μέχρι στιγμής κι ανησυχούσα! :) Μόνο κάτι τσιμπιματάκια στην κοιλίτσα καμιά φορά!! Για μένα είναι το πρώτο παιδάκι και νιώθω τόσο καινούρια στην όλη κατάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα thagia! Καλώς ήρθες Tweety!!! Εγώ αυτές τις μέρες έχω αναγούλες αλλά χωρίς εμετούς και φοβερές αυπνίες! Παρόλο που νυστάζω όταν ξαπλώνω τίποτα! Ελπίζω να είναι νορμάλ αυτό. Κατά τα άλλα μπήκα στην 5η εβδομάδα και κατά τα άλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα! Περιμένω νέα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια.Πως είστε? Κατερίνα μακάρι να μείνεις μόνο στις αναγούλες.ισα ισα για να μην τρως πολύ.:-)

Δε ξέρω κορίτσια για σας αλλά εγώ επειδή έχω κιλά από την προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν με παίρνει να βάλω πολλά και κάνω διατροφη.

thagia με το καλο να ακούσεις καρδούλα.εγω πήγα χτες,ο σάκος είχε μεγαλώσει και είδαμε ένα μικρο φασολάκι.Ακούσαμε και καρδούλα 140 χτύπους.σε 20 μερες θα πάω παλι περίπου.:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιαααα!!!!!!!!!! :) Κατερίνα μου καλή δύναμη σου εύχομαι και να καλυτερέψουν οι αναγούλες σύντομα!! Εγώ πάλι δεν έχω ακόμη καθόλου συμπτώματα αν και διανύω την 6η εβδομάδα από τη Δευτέρα! Πηγαίνω γυμναστήριο (ήπια πράγματα) και γενικά είμαι πολύ καλά! Ίσως να είμαι από τις τυχερές, ίσως πάλι να έρθουν αργότερα! Μόνο το στήθος είναι σαν να θα σκάσει! Tweety κι εγώ προσέχω με τη διατροφή πολύ γιατί δε με παίρνει για πάνω από 10 κιλά στο σύνολο της εγκυμοσύνης! Αχ άκουσες κιόλας καρδούλα;;;; Τι καλάααα!!!! Δηλαδή και΄του δικού μου χτυπάει τώρα λογικά ε?? Αχ πως θα περάσει άλλη μια εβδομάδα για να πάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Πόσο χαίρομαι που σας βρήκα!

Είμαι νέα στο φόρουμ και στον τομέα εγκυμοσύνη. Μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα (μα πόσο αργά περνάνε οι μέρες!), πρώτη μου εγκυμοσύνη, και έχω σκάσει! Καταρχήν αγχώνομαι τόσο πολύ μήπως πάει κάτι στραβά... διάβασα πως κάπου στην 8η εβδομάδα σιγουρεύεται κάπως η εγκυμοσύνη και εγώ δεν έχω κάν κλείσει την 5η...

Από συμπτώματα, πέρα από τεράστιο πρησμένο στήθος με αρκετό πόνο και φοβερή όρεξη για φαγητό δεν έχω τίποτα αλλο.

Επίσης δεν έχω πάει ακόμη στον γιατρό. Λέω να περιμένω την 7η εβδομάδα για να το δούμε καλύτερα!

Κορίτσια, πεστε μου λίγο γιατί με προβληματίζει αυτό το θέμα. Σε ποιον το έχετε πει μέχρι στιγμής; Εγώ σε κανέναν (πέρα του συζήγου φυσικά!). Ούτε σε γονείς, ούτε τίποτα. Σκέφτομαι πως αν γίνει κάτι τώρα που είναι πολύ νωρίς είναι κρίμα να στεναχωριούνται κι αυτοί μαζί μας. Εσείς τι λέτε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Tweety πολύ χαίρομαι που άκουσες την καρδούλα είναι μία μοναδική στιγμή!!!! Γειά σου και από εδώ Thagia μου! Εγώ έχω φοβερές αναγούλες!!!! Τη δευτέρα θα πάω στο γιατρό και θα δούμε τι θα μας πει! Έχετε ξεκινήσει βιταμίνες? Τα λέμε[smilie=love2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γλυκά μου κορίτσια!!! Alessia καλωσήρθες και σου εύχομαι καλή, εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! Τις πρώτες μέρες θεωρούσα κι εγώ ότι περνάνε πολύ αργά αλλά μετά από λίγο σου φαίνονται να περνάνε γρηγορότερα! Εγώ με το κάλο μεθαύριο μπαίνω στην 7η!! Να σου πω την αλήθεια εμείς το έχουμε πει σε ελάχιστα έμπιστα άτομα κι όχι ακόμη στις οικογένειές μας γιατί έχουμε σε ένα μήνα γάμο και είπαμε ότι θα το πούμε μετά γιατί μετά θα μαθευτεί από στόμα σε στόμα και στο γάμο όλοι θα κοιτανε την κοιλιά αν μεγάλωσε κτλ και θα σχολιάζουν, οπότε το έχουμε κρυφό αλλά είναι πολυυυυ δύσκολο γιατί δεν σε προσέχει κανείς και καπνίζουν κι όλοι μες στα μούτρα σου (ούτε επίτηδες να το κάνανε ρε παιδί μου)! Και έχω ακόμη ένα μήνα μυστικότητας , τρομάρα μου... Εγώ θα σου έλεγα μόλις με το καλό ακούσεις καρδούλα να αρχίσεις να το λες! :)

Κατερίνα μου κράτα γερά με τις αναγούλες, θα περάσουν και σε λίγες εβδομάδες θα πετάς!!!!! :) Παίρνω μόνο φυλλικό οξύ και από βιταμίνες τίποτα αλλά ουσιαστικά από βδομάδα θα πάω στο γιατρό που πρόκειται να είμαι μέχρι τέλος οπότε θα το ρωτήσω και αυτό και θα σου πω!!

Tweety που είσαι;;;; Τι νέα από σένα;;;;; Εύχομαι να είσαι μια χαρά!!

Φιλάκια κορίτσιαααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ thagia μου! Αυτό θα κάνω. Δεν έχω πάει στον γιατρό ακόμη, θα τηλεφωνήσω και μάλλον θα μου κλείσουν ραντεβού για υπέρηχο την 7-8η εβδομάδα που θα μπορούμε να ακούσουμε καρδούλα, με το καλό. Τότε θα νιώθω λίγο πιο σίγουρη!

Είναι όμως τόσο δύσκολο να μην το πω στη μαμά μου, νιώθω άσχημα σαν να της λέω ψέματα!

post-2681-1387394052793_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εγκυούλα κ εγω Μαιου, Δεν εχω πάει ακόμα γιατρο βέβαια!!! Πητ έχω κοντα στις 20 Μαϊού!!

Εχω μια κορούλα 22 μηνών!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

Περιμενω και εγω το μωρακι μου τον ερχομενο Μαιο!

Εχω κανει μια επισκεψη στο γιατρο οσο ημουν στην 5η εβδομαδα και ειδαμε σακο μονο, επομενο ραντεβου στις 7+2!

Ελπιζω να γινουμε καλη παρεα και να τα λεμε απο εδω:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις εχουμε ανακοινωσει την εγκυμοσυνη στους γονεις και τα αδελφια μας.

Το ειπα και στη δουλεια μου γτ νομιζω οτι πρεπει να το ξερουν απο την αρχη για να μη με επιβαρυνουν με δουλειες που δεν πρεπει.

Απο συμπτωματα εχω πολλες ζαλαδες, συχνοουρια και πονακια χαμηλα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλωσήρθατε!!!! Χαίρομαι τόσο πολύ που γινόμαστε περισσότερες!!!!!! Όταν ξεκίνησα το θεματάκι νόμιζα ότι ήμουν μόνη και να που μια μια εμφανίζεστε!!!!!! :) Είναι μακρυά ο Μάιος και θα έχουμε πολλά να λέμε!!! Snowflake να σου ζήσει η κορούλα σου και με το καλό και το αδερφάκι!! :) ΜΑριέλα για σένα είναι το πρώτο μωράκι;;;; Καλη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και στις δυο σας!!!!

Alessia να το μοιραστείς με όποιο άτομο θέλεις και να μη πιέζεις τον εαυτό σου!! Νομίζω αν δεν είχα κι εγώ το γάμο θα το ήξεραν κι οι πέτρες αλλά κρατιέμαι!!

Κορίτσια μου έχω τόση πολλή αγωνία για την εβδομάδα που έρχεται να ακούσουμε την καρδούλα!!!! Σήμερα το πρωί είχα κι εγώ την πρώτη μου αναγούλα η οποία όμως πέρασε μόλις έφαγα πρωινάκι! Καλέ ο άντρας μου έπλυνε και τα πιάτα, δεν το πίστευα!! Είναι τόσο ωραία να είσαι έγκυος!!!

Σας φιλώ και περιμένω νέα σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...