Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λαθος εκτιμηση φυλλο μωρου....


Recommended Posts

ολοι εχουμε την αγωνια καταρχην για ενα γερο και υγιες μωρο....αφου ειδα στην αυχενικη οτι ολα ειναι καλα μετα αρχισε να με τρωει το θεμα του φυλλου.εχω ειδη ενα αγορακι 3 χρονων και ειμαι στην 15 εβδομαδα για το δευτερο μωρακι.ο γιατρος μου στις 11 εβδομαδες μου ειπε οτι κατι διακρινει αναμεσα στα ποδαρακια του.ωραια αρα ο κωνσταντινος μου θα αποκτησει εναν αδερφουλη.στην αυχενικη μας ειπε ο αλλος γιατρος οτι ειναι μαλλον κοριτσι.η χαρα του μπαμπα ξετρελαθηκε ο ανδρας μου.τωρα στην 15 εβδομαδα μας ειπε ο γιατρος οτι μαλλον για αγορι το παει αφου κατι υπαρχει αναμεσα.υπαρχει καποια περιπτωση σχετικα με το μπερδεμα του φυλλου? περιμενω απαντησεις και ευχαριστω εκ των προτερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έγινα είκοσι εβδομάδων μέχρι να μάθουμε το φύλο. Μία μας λέγανε αγόρι, μία κορίτσι, και μάλιστα πριν τη β' επιπέδου, ο γιατρός μου μας είπε ότι αν ήταν να παίξει στοίχημα, θα το έπαιζε στο κορίτσι.

Τελικά στη β' επιπέδου μάθαμε ότι είναι αγόρι, κι από τότε δεν άλλαξε κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γερο και καλοτυχο να ειναι το μωρακι σου....απλα δεν μπορω να καταλαβω πως αυτο που διακρινοτανε στην αρχη εξαφανιστηκε και μετα εμφανιστηκε παλι.γερο και καλοτυχο να ειναι το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εξαρτάται από τη στάση που έχει το πουλάκι...χαχαχα

στη 15η βδομάδα μας έδινε90% πιθανότητες για κορίτσι.

δήλαδη ηταν σίγορη ότι ήταν κορίτσι, απλά κράτησε ένα 10% γιαν παν ενδεχόνενο.

μετά από δύο βδομάδες μας έκανε την έκπληξη ο μπόμπιρας κ μας εδειξε να προσόντα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι όπως τα λέει η Νανούκα: ειδικά αν ο γιατρός δεν έχει και πολύ εξελιγμένο μηχάνημα για υπέρηχους, η εικόνα στην οθόνη δεν είναι και τόσο σαφής. Αν κινείται και συνέχεια, αν έχει καμιά περίεργη στάση, μπορεί να γίνει και λάθος εκτίμηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό θα είναι το καλύτερο!

Αφού έχεις ήδη αγοράκι, τότε ό,τι κι αν κάνεις, καλό είναι! Αν είναι αγοράκι, τότε θα έχει ο γιός σου αδελφό. Αν κάνεις κοριτσάκι, τότε θα τα κάνεις ζευγαράκι!

Γερό να είναι, και κάποια στιγμή, δεν μπορεί, θα μάθετε τι είναι; Το πολύ πολύ να το δείτε όταν γεννηθεί, χιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ειχα σκεφτει οταν εμεινα εγκυος να μην μαθω το φυλλο.αυτο και αν ηταν super....αλλα δεν ειμαι απο τα ατομα που εχουν υπομονη.......τελος παντων σε λιγο καιρο θα μαθω αν θα πρεπει να κανω ροζ η γαλαζια ονειρα.....αν και το ενστικτο μου απο την αρχη με ωθει προς το αγορι....ισως βεβαια με ξεγελαει και το οτι εχω ηδη εναν ζουζουνελο και η ιδεα του δευτερου μου αρεσει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου και με το καλο να χαρισεις αδερφακι στο ζουζουνελο σου:)Εγω παλι στην αυχενικη μου ειπαν 80 τοις εκατο κοριτσακι και στην β επιπεδου μας το επιβεβαιωσαν!θα ηθελα πολυ στο επομενο με τη βοηθεια ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ να μην μαθω φυλο αλλα οπως λες και εσυ ειμαι ανυπομονη και τελευταια στιγμη θα θελω να μαθω τι ειναι!Γερο να ναι πανω απο ολα και οτι να ναι!υγιες να ειναι το κυριοτερο!καλη συνεχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπαπαπα!!! Κι εγώ με τίποτα δεν άντεχα να μη μάθω φύλο! Ούτε καν μου πέρασε απ' το μυαλό να το επιχειρήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα μπορουσα να μη μάθω αν δεν ειχα τοσο επίμονο αντρουλη!!! Φαγωθηκε να μάθει κ νε παρέσυρε! Ε λίγο κ τα ψωνιααααα χαχαχαχα!!! Εμενα μεχρι την 15βδ μου ελεγε ο ντοκ μαααλλον κοριτσι! Μετα στην 20η αλλαξα γιατρο κ το πρώτο που μου ειπε ήταν:εμεις οι ποντιοι τα λεμε κακαλα! Κ τσουπ ειδαμε πεντακάθαρα ενα τσουτσουνι που στη β επιπεδου το επιβεβαιωσαμε για τα καλά! ! Τοτε ειναι κ το πιο σίγουρο! Περιμενε τη β επ. κ μετα ξεκίνα τα ψώνια!

ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΚΆΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι δεν ξαναρωταω το γιατρο αυτο ειναι σιγουρο θα περιμενω τη β επιπεδου....αλλα με τρωει πολυ για να μαθω.πιανω την κοιλια μου και αναρωτιεμαι.....τι μωρακι εισαι εσυ εδω μεσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ το καλο δεν το ειπα....ο ανδρας μου, μου ειπε οτι εαν ειναι αγορακι αυτο,θα κανουμε και ενα τριτο.εαν και το τριτο ειναι αγορακι,θα κανουμε και ενα τεταρτο....η απαντηση μου ηταν οτι εαν και το τεταρτο ειναι αγορακι το επομενο που μας μενει να κανουμε,ειναι να αγορασουμε εναν σκυλο,και να τον ονομασουμε ρανταπλαν,αφου θα εχω κανει τους νταλτονς.....κοριτσια ΣΟΣ ευχηθειται μου να ειναι κοριτσι οχι οτι με χαλανε τα 4 αγορακια...λατρευω τα παιδια και αν τα οικονομικα μας ηταν καλα δεν θα το σκεφτομουνα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε κι εμένα θα με χαλούσαν τα τέσσερα αγοράκια! Μου αρέσουν πολύ το αγόρια! Τα κοριτσάκια με εκνευρίζουν, :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μαμά μου ψάχνοντας το γιό έκανε 4 κόρες!!! Χαχαχα, ό,τι στείλει ο Θεός στην καθεμιά μας κορίτσια, γερά και τυχερά παιδάκια!

Εγώ έχω μια κόρη 2,5 χρονών κ είμαι 16 εβδ. έγκυος, ακόμα δεν ξέρουμε τι είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμβαινουν αυτα καμια φορα..βεβαια ακουγονται σαν σκοτσεζικο ντους...καλη συνεχεια και να ειναι γερο το μωρακι σου οτι και αν ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι φυσικα μπορειε να κανει λαθος - στην αρχη κλειτοριδα και πουλακι μοιαζουν αρκετα

οποτε κανε λιγο υπομονη ακομα

παντως οπως λενε τα κοριτσια η σταση μετραει του μπεμπε μετραει πολυ

μια ξαδερφη κοντεψε να γεννησει η γυναικα και ηξερε οτι εχει κοριτσι

στον 70 ο=που γυρισε τελικα πιστοποιησανε οτι ειχε αγορι

με το καλο το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα κι εγώ μεγάλη αγωνία για το φύλο και στις δύο μου εγκυμοσύνες. Ευτυχώς σε καμία από τις δύο δεν έπεσαν έξω γιατί θα εκνευριζόμουν....Στην δεύτερη εγκυμοσύνη κάπου στην 11η εβδομάδα μου είπε ο γιατρός ότι μάλλον έχω κόρη. Στην αυχενική μου είπαν ότι μάλλον είναι κόρη. Σε κάθε επίσκεψη τα ποσοστά για κορίτσι αυξάνονταν και στην Β επιπέδου το επιβεβαίωσαν. Η χαρά μου ήταν πολύ μεγάλη γιατί ηθελα πάααρα πολύ ένα κοριτσάκι.Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είπαν στην 16η εβδομάδα ότι θα κάνω γιο, όπερ και εγένετο. Με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου! Κάνε λίγη ακόμα υπομονή και σύντομα θα μάθεις αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

τι να πω...εχει και αυτο την αγωνια του ετσι δεν ειναι¨? μαλλον το καλυτερο θα ειναι να περιμενω τη β επιπεδου.

Καλησπέρα το καλύτερο που μπορεις να κανεις ειναι να περιμένεις την Β επιπεδου και εγώ εκει έμαθα το φύλλο και ειχα πολυ αγωνία μεχρι να ερθει εκείνη η μερά μου χε πει και ´μενα μια φίλη μου ότι έμαθε το φύλλο στην αυχενικη αλλα οταν πηγα εγώ να κάνω την αυχενικη δεν φαινόταν και κουνιοταν παρα πολυ οπότε δεν μπορούσαν να δουν και απογοητεύτηκα..μεχρι την Β επιπεδου δεν φαινόταν αλλα γενικά εχω ακούσει ότι στα αγοράκια φαίνεται νωρίτερα απο τα κοριτσάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...