Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε;

Πωπω, ένα σωρό γράψατε!

Εμείς είχαμε γιορτή σήμερα στο σχολείο, γιατί αύριο είναι η επέτειος της ανακήρυξης της Κυπριακής Δημοκρατίας, και ποιος είχε την ευθύνη; Δε χρειάζεται να απαντήσετε, εγώ φυσικά, πάντα εγώ... Στο τέλος της γιορτής είπε ο διευθυντής δυο λόγια. Μίλησε για τη σημασία της δημοκρατίας, για τους κινδύνους κατάλυσής της, και αναφέρθηκε και στη Χρυσή Αυγή και την επικινδυνότητά της. Οπότε πετάχτηκε ένας μαθητής, που ανήκει στο ΕΛΑΜ, δηλαδή το κυπριακό αντίστοιχο της ΧΑ και πήγε να πει κάτι του στιλ "ποια δημοκρατία" κ.λπ. Ο διευθυντής δεν τον άφησε να συνεχίσει λέγοντάς του "άσε με να τελειώσω και μην το ξανακάνεις αυτό". Δηλαδή, δεν του απαγόρευσε να μιλήσει, απλά του ζήτησε να τον αφήσει να ολοκληρώσει. Αυτός τσαντίστηκε, σηκώθηκε πάνω κι έφυγε μουρμουρίζοντας. Του θίξανε τη Χρυσή Αυγή και παρεξηγήθηκε...

Εκεί τι ακούγεται ρε κορίτσια; Η παραπληροφόρηση δίνει και παίρνει. Ισχύει αυτό που διαδίδεται, ότι όποιος έχει πάνω του ελληνική σημαία, π.χ. στη μπλούζα του ή στο καπέλο του, δικαιούται να τον συλλάβει η αστυνομία ως ύποπτο για συμμετοχή στη ΧΑ; Από χτες κυκλοφορούσε η φήμη ότι ο Τσοχατζόπουλος βγήκε έξω με περιοριστικούς όρους, προφανώς για να εξεγερθεί ο κόσμος και να φωνάζει ότι οι κλεφταράδες βγαίνουν έξω και φυλακίζονται αθώοι χωρίς αποδεικτικά στοιχεία (αυτοί αυτό πιστεύουν για τη ΧΑ). Τελικά μάθαμε ότι είναι μούφα αυτό με τον Άκη, κι ότι είναι μέσα κανονικά. Δεν ξέρουμε τι να πιστέψουμε πια...

Πάω για σχολιασμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι είναι τελείως καλά τώρα η Αγγελικούλα;

Όντως, ο Αντρέας ήταν ο πιο μικρός στο συνέδριο και ο πιο ενοχλητικός, χιχι! Η πλάκα είναι ότι τον βλέπανε όλοι να μη βάζει κώλο κάτω, και έρχονταν και μας λέγανε "πολύ φρόνιμο μωρό". Πού το είδανε το φρόνιμο, δεν ξέρω.

Ανθή η Αλεξάνδρα πώς είναι;

Το auto save καλέ γι' αυτό υπάρχει! :P

Αλεξάνδρα να σου ζήσει η κορούλα σου!!! Πωπω, πότε έγινε τριών;;;

Περαστικά της, ελπίζω να είναι καλύτερα τώρα!

Μάγδα τι έγινε με τις πολεμικές τέχνες; :)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις για το στήθος μου. Χτες και σήμερα βγάζει γάλα, αλλά υπόλευκου χρώματος, όχι κίτρινου.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, εμεις ειμαστε καλα και η Αγγελικη μαλλον κρυωματακι στην κοιλιτσα θα ηταν γιατι σημερα τα κακακια της ηταν πιο νερουλα απ οτι συνήθως, απο όρεξη τα παει μια χαρα και ειμαστε ολοι οι υπόλοιποι καλα.

Ανθη η Αλεξανδρα πως ειναι, έπεσε ο πυρετος? ευτυχως μαλλον δεν ηταν γαστρεντεριτιδα και ευτυχως δεν χρειάστηκε να μαζεύω εμετους ουτε απο κάτω ουτε απο σεντόνια, κοιμηθηκε μαζι μου στο διπλό και μολις ξυπναγε για εμετο πηγαίναμε κατευθείαν στο μπανιο, σαν μεγάλος άνθρωπος κρατιόταν το κοριτσάκι μου.

Αλεξανδρα μου να χαιρεσαι την Κωσταντινα σου, πολύχρονη να ειναι και ευτυχισμενη! Γρήγορα περαστικα στο κοριτσάκι σου.

Αννα Μαρια εγω δεν πολυ παρακολουθώ ειδήσεις, τους εχω βαρεθει ολους αλλα εμενα δεν μου φαίνονται και πολυ τυχαία οσα γινονται, παντα οταν ειναι να παρθουν καποιες αποφάσεις εμφανίζεται ως δια μαγείας ένα αλλο γεγονός που τραβάει τα φώτα τις δημοσιότητας και αποπροσανατολιζεται ο κόσμος. Δεν το λεω αυτο για να υποστηριξω κατι αλλα ολα αυτα τα χρονια φταίνε ολοι, ας δω να κάνει η δικαιοσύνη το ίδιο και σε άλλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Σήμερα είμαι χαρούμενη γιατί η Αλεξάνδρα μου είναι όλη μέρα απύρετη! Πάει και αυτό!!!! Ψήθηκε το μικράκι μου αλλά σήμερα ήταν δροσερούλα δροσερούλα! Κατερινάκι ευτυχώς που δεν ήταν γαστρεντερίτιδα και μπράβο στην Αγγελικούλα που κρατιόταν! Πολύ ώριμο κοριτσάκι! Εγώ όταν κάνει εμετούς ο Πάνος βάζω δίπλα του μια λεκανίτσα. Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου για όσα έγραψες για την πολιτική κατάσταση στην Ελλάδα. Τα πράγματα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τα λες. Ας μπουζουριάσουν σιγά σιγά και όλους τους υπόλοιπους που μας κατέστρεψαν. Να μπουν μέσα και όσοι μας πούλησαν στην Μέρκελ. Όλα τα φώτα στη ΧΑ για να ξεχάσουμε όλα τα υπόλοιπα. Τι θέατρο είναι αυτό πια;; Τους βαρέθηκα όλους! Αλεξάνδρα μου, περαστικά στην Κωνσταντίνα σου και να τη χαίρεσαι!!!!! Πολύχρονο να είναι το κοριτσάκι σου και πάντα ευτυχισμένο! Μας φύλαξες κανένα κομματάκι από την τουρτίτσα σας;;;;;; Άννα Μαρία κι εγώ αν γινόμουν διεθυντής στο σχολείο σας, σε σένα θα ανέθετα τις γιορτές!!! Έχεις γίνει master πλέον!!!! Μάγδα περαστικά στην αδερφούλα σου και στην μπεμπούλα της! Η Αλεξάνδρα δεν είχε ίωση. Ο πυρετός οφειλόταν στο εμβόλιο που έκανε. Τώρα απολαμβάνω που είναι καλα και αυτή και ο Πάνος αλλά για να είμαι ειλικρινής πιστεύω ότι δεν θα κρατήσει πολύ η χαρά μου...Είμαστε κολλητοί με τις ιώσεις! Νύσταξα πολύ! Πάω να κοιμηθώ φιλενάδες μου! Φιλάκιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία στην Ελλάδα κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά τι συμβαίνει στην πραγματικότητα...Εγώ ήξερα ότι ο Άκης είναι έξω...Μούφα και αυτό; Όσο για την ελληνική σημαία το θεωρώ τραβηγμένο να ισχύει κάτι τέτοιο. Δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλο μηνα κοριτσια!!!απο χθες αρχισε μια βροχη….ειχα ξυπνησει την Κωνσταντινα για να της δωσω την αντιβιωση και μετα δεν κοιμοταν,την πηρα μαζι γιατι κουτουλαγα και κοιμηθηκαμε παρεα!!Σας ευχαριστω πολύ για τις ευχες σας για την μικρη μου!!!Σημερα είναι πολύ καλυτερα,ζητησε να πιει και γαλατακι.αυτην την βδομαδα θα την βγαλουμε σπιτι να γινει τελειως καλα για να παει μετα παιδικο να ξαναρρωστησει…

Μαγδα μου αρρωστησε το Μαρακι;περαστικα και στις 2!!ολος ο κοσμος αρρωστος είναι….α πα πα!!!τι ωραια στο Καβουρι…εμεις εχουμε κλειστει μεσα..κατι φορες που βγηακμε για εξετασεις η Κωνσταντινα ηταν ολο αγκαλια,με πεθανε…

Αννα Μαρια με τις γιορτες σου!!!χαχαχα πρεπει να το παρεις αποφαση,εσυ θα εισαι παντα υπευθυνη!!!ΑΥτο που λες με την σημαια δεν το εχω ακουσει..και αλοιμονο αν το κανουν…δηλαδη θα πρεπει να κρυβουμε ή να φοβομαστε να πουμε ότι ειμαστε Ελληνες;;αυτό με τον Τσοχατζοπουλο καπου το διαβασε και ο αντρας μου αλλα ηταν μουφα,ακομα δεν εχει τελειωσει η δικη,πως θα βγει;γενικα ακουγονται διαφορα και στις ειδησεις που δεν ξερεις τι να πιστεψεις.

Κατερινα καλυτερα σημερα η Αγγελικη;αχ μωρε κρατιοταν για να κανει εμετο;Εχεις δικιο για τις ειδησεις…τι μετρα θα περασουν τωρα και ουτε θα το καταλαβουμε,….

Ανθη ευτυχως που επεσε ο πυρετος…εμενα σαν ζαβλακωμενη ηταν …φυσικα θα σας κερασω τουρτιτσα..θα σας βαλω φωτο μετα στην ομαδα!!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Εμεις χτες πηγαμε για βυθοσκοπηση η οποια εδειξε οτι ολα ειναι μια χαρα!εχει μια ελαφρια ανισοκορια,η μια κορη ελαφρως πιο μεγαλη απ την αλλη, που το πιθανοτερο ειναι να γεννηθηκε ετσι!τα πλειστα μωρα οπως μας ειπαν εχουν μια μικρη ανισοκορια!Αυριο θα παμε νευροχειρουργο για να τη ξαναδει!η μικρη ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ δειχνει μια χαρα!εμεις πρεπει να το ξεπερασουμε αν και χρειαζεται χρονος!περασαν ηδη 2 βδομαδες και κατι και νομιζω οτι περασν αιωνες πραγματικα!οταν επιστρεψαμε σπιτι τα ειχα χασει!φοβομουν να την αφηνω να περπατα,εγινα σκια της!απλα μερα με τη μερα ξεθαρρευω!ποσο μπορεις να περιορισεις ενα μωρο σχεδον 2 χρονων?για ποσο να σ αφηνει να το κρατας απ το χερι?ποσο να μενει κλειστει σε 4 τοιχους?Ευχαριστω καθε μερα Τον ΘΕΟ και Την ΠΑΝΑΓΙΑ και ολους Τους Αγιους γιατι Αυτοι το εσωσαν!Σημερα πηγαμε και προσκυνησαμε Στον Αγιο Κυπριανο και μετα πηγαμε να δουμε το μωρο της συννυφαδας μου που γεννησε προχτες!

Αννα Μαρια ωραια περασατε στο συνεδριο!εδωσε ρεσιταλ ο αντρικος!αχ αυτοι οι αντρες. ,μην τους ζορισεις λιγο, γκρινιαζουν!

Μαγδουλα μου ηρεμησατε απ το γαμο?μια αδελφη εχεις,ετσι?πως τα παει ο Βασιλακος με τον παιδικο?

Αλεξανδρα μου πως ειναι το Κωσταντινακι?αναρρωσε τελειως?ο πρωτος χρονος στον παιδικο ειναι δυσκολος με τις αρρωστιες μεχρι να αποκτησουν αντισωματα!

Ανθη μου πως παει η μικρη?επεσε ο πυρετος?

Καγκουρακι πως ειναι η Αγγελικη?τι ωριμο παιδακι να κρατιεται μεχρι να παει στην τουαλεττα για εμετο!την πηγες γιατρο η περασε απο μονο του?

Τι γινεται με τα πολιτικα στην Ελλαδα κοριτσια?

Επεξεργάστηκε από girl84!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε; Εμείς καλά, σήμερα δεν είχα σχολείο, αφού είναι αργία. Το μεσημέρι πήγαμε και φάγαμε σουβλάκια με την κουμπάρα μας, και αργά το απόγευμα πήγαμε για καφέ παραθαλάσσια, πάλι με την κουμπάρα μας, κι ένα παιδί που βγαίνουν, αλλά στο φιλικό δυστυχώς. Δυστυχώς γιατί τη βλέπω να βολεύεται για καλά στο ράφι... Τέλος πάντων, ωραία περάσαμε!

Αφήστε, εκνευρίστηκα φοβερά, όμως, σε μια συζήτηση στο φέισμπουκ. Τι συζήτηση, δηλαδή, έβαλε η ξαδέλφη μου μια ανακοίνωση για μια κοπέλα που γεννάει σε είκοσι μέρες, την έχουν εγκαταλείψει όλοι, είναι άνεργη, και χρειάζεται βοήθεια. Μεταξύ άλλων, έλεγε ότι χρειάζεται και γάλα. Εγώ της έγραψα ότι αντί να της πάρουμε γάλα, να θηλάσει, και για τα υπόλοιπα, της έγραψα σε μήνυμα. Λοιπόν, μου έκανε ένας τύπος επίθεση, δεν μπορείτε να φανταστείτε με τι τρόπο και τι ασυναρτησίες έλεγε. Του απάντησα, κι αυτός ξανά επίθεση. Ρε κορίτσια, πάει καλά ο κόσμος; Θα σας βάλω τη συζήτηση στην ομάδα, για να δείτε και να φρίξετε και τις ασυναρτησίες, και τα απαράδεκτα ελληνικά του, που δεν είναι καν ελληνικά, αφού στις τρεις λέξεις η μία ήταν αγγλική (έτσι μιλάνε πολλοί Κύπριοι, γιατί νομίζουν ότι δηλώνουν κάτι, τι δεν ξέρω, κάτι πάντως).

Κατερίνα μπράβο στην Αγγελικούλα που κρατιόταν! Εγώ μέχρι το Λύκειο δεν μπορούσα να κρατηθώ, αν με έπιανε βράδι!

Συμφωνώ κι εγώ, ούτε τις ειδήσεις των καναλιών και των εφημερίδων πιστεύω, ούτε και των blog. Μου διάβασε ο άντρας μου ένα άρθρο που περιέγραφε περιστατικό κατά το οποίο σταμάτησε η αστυνομία ένα νεαρό με παραλλαγή και ένα μεσήλικα με εθνόσημο στο πέτο, για να τους κάνουν έλεγχο ως υπόπτους για συμμετοχή στη ΧΑ. Πώς μπορώ να ξέρω αν είναι αληθινό ή κατασκευασμένο; Επίσης, κυκλοφορεί η φήμη ότι ετοιμάζεται νόμος σύμφωνα με τον οποίο οι σημαίες θα είναι νόμιμες μόνο στις εθνικές επετείους. Είναι δυνατόν; Δεν πιστεύω τίποτα πια.

Ανθή ευτυχώς που είναι καλά η Αλεξάνδρα! Ελπίζω να μην ξαναρρωστήσει! (λέμε τώρα...)

Αλεξάνδρα, πολύ γέλασα με το σχόλιο για τον παιδικό!

Βάσω ευτυχώς που πάνε όλα καλά! Πλάκα κάνεις, εδώ εγώ τις πρώτες μέρες μετά που το έμαθα και αγχωνόμουν με τον Αντρέα, μην ανέβει στον καναπέ, μην πάει στο μπαλκόνι... Πόσο μάλλον εσύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, πεντακόσιες ώρες προσπαθούσα να δημοσιεύσω το θέμα στην ομάδα και μου βγάζει τα γνωστά, bb code not allowed. Μας έχουν πρήξει πια μ' αυτό.

Είναι απίστευτο, όμως, το πόση επιθετικότητα υπάρχει στο διαδίκτυο. Στα καλά καθούμενα, σου κάνει επίθεση ένας παντελώς άγνωστος, για ένα θέμα για το οποίο δεν έχει ιδέα. Και το χειρότερο είναι ότι ενώ με προπηλάκιζε μέσω του ίντερνετ και έγραφε ασυναρτησίες για το θηλασμό, του έκαναν λάικ γυναίκες!!!

Δυστυχώς το πρόβλημά μας είναι αυτή η ξερολίαση, η ανευθυνότητα και ο εγωισμός. Τα ξέρουμε όλα, τα κάνουμε όλα καλά, και τα προβλήματά μας τα φορτώνουμε στους άλλους. Ξέρετε πόσες μαθήτριές μου έμειναν έγκυες, εντός ή εκτός γάμου, μη έχοντας πόρους, κι ενώ τους έδωσα επαρκείς οδηγίες για το θηλασμό, έκαναν όοοολα τα λάθος πράγματα, ακριβώς δηλαδή αυτά που τους είχα πει να μην κάνουν, με αποτέλεσμα να τους κοπεί το γάλα, και να αποφανθούν "δεν είχα γάλα", και μετά έρχονται και μας κλαίγονται ότι δεν έχουν λεφτά ν' αγοράσουν γάλα του παιδιού, και περιμένουν βοήθεια από μας. Προτιμάμε τη βολή μας και την εμμονή μας στην πλάνη μας, απ' το να κάνουμε τη διαφορά και να αλλάξουμε τη ζωή μας. Κι όταν έρθουν τα δύσκολα, εξαιτίας της ξεροκεφαλιάς μας, προτιμάμε να ζητήσουμε βοήθεια, να ζητιανέψουμε δηλαδή βοήθεια, παρά να προσπαθήσουμε εμείς να δώσουμε μια οριστική λύση, εκεί που μπορούμε βέβαια.

Δηλαδή, ποια βοήθεια είναι καλύτερη; Να αγοράσουμε πέντε, δέκα, εκατό κουτιά φόρμουλας σε μια νέα μητέρα χωρίς έσοδα ή να της μάθουμε να θηλάζει; Νομίζω η απάντηση είναι προφανής. Κι όμως, αυτός ο τύπος μου έλεγε ότι κάνω επίδειξη, και δεν έπρεπε να τα γράψω αυτά στον τοίχο, αλλά να τα στείλω στην ξαδέλφη μου με μήνυμα. Πραγματικά, δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχει τόσο απέραντη ηλιθιότητα στον κόσμο, κι ότι υπάρχουν κι ακόμα πιο πανηλίθια άτομα, τα οποία κάνουν και λάικ!

Τέλος πάντων, Αλεξάνδρα, είδα και τις φωτογραφίες σου! Καλέ, κούκλα έχει γίνει η Κωνσταντίνα! Είναι ίδια εσύ ή μου φαίνεται;

Βάσω, μην ξεχνάς ότι θ' ανοίξεις το καινούριο θέμα κι είμαστε στη σελίδα 99!

Η Χριστίνα είχε προτείνει τον τίτλο "Βροχή και ζεστή σοκολάτα". Δεν είχαμε άλλη πρόταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε όλες και καλο μήνα!!! Μυρισε φθινόπωρο το πρωι αν και το μεσημερι ειχε παλι ζεστη. Αντε να δουμε αν θα κρατήσει ετςι καιρος να μαζέψουμε καλοκαιρινα να βγάλουμε χειμωνιάτικα.

Ανθη τελεια που ειναι καλα η Αλεξανδρα και ηρεμησες και εσυ και εκείνη φυσικα! πόσες μερες μτα το εμβολιο εκανε τον πυρετο?

Αλεξανδρα καλυτερα και το Κωσταντινακι σου ετσι?

Βασω πως και πως περιμένω καθε φορα να διαβάσω τα νεα σου και χαιρομαι που ολα πανε καλα και βελτιώνεται η μικρη. Δεν ηταν και λιγο αυτο που περασατε λογικο να αισθάνεσαι ετσι και να φοβάσαι την παραμικρή της κίνηση, εχεις πίστη και ολα θα πηγαίνουν απο το καλο στο καλύτερο.

Αννα μαρια ποσο δικιο εχεις και το τρελό ειναι οτι τα ακούς αυτα απο ανθρώπους που δεν έχουν ιδέα και δεν έχουν προσπαθήσει καν τον θηλασμο! θα παω να διαβάσω και οσα εβαλες στην ομάδα.

εγω δεν εχω κανενα νέο αυριο θα παμε στην πισινα για δοκιμαστικό οποτε θα σας πω την εμπειρια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα η τούρτα τελεια, τι μου κανεις βραδιατικα και δεν εχω ίχνος γλυκού στο σπιτι, η Κωσταντινα γλυκυτατη αν και αρρωστουλα, να την χαιρεσαι την κούκλα σου.

Αννα Μαρια μια χαρα τα εγραψες εσυ και τι πιο φυσικό ειπες αλλα φαίνεται οτι ο άνθρωπος δεν εχει ιδέα....ασε που έβγαλα τα ματια μου να καταλάβω τι γραφει, ετσι γράφετε εκει στην Κύπρο....καλα φανταζομαι και η δικια μας η νεολαία δεν παει πισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εγώ έχω τα σκαμπανεβάσματά μου. Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάποιες φορές με πιάνει ένα ψυχοπλάκωμα...άλλο πράγμα. Το κοριτσάκι μου πάντως είναι καλά και χτες περάσαμε ένα υπέροχο βράδυ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Κοιμήθηκε από τις 12 το βράδυ ως τις 9 το πρωί και από τις 9.30 ως τη μία το μεσημέρι!!!!!!Είχε απίστευτη κούραση η μικρούλα μου και της έλειπε ύπνος...Ο Πανούλης μου είναι ο ζωηρούλης της παρέας! Ησυχία δεν έχει. Μακάρι να πάει στον παιδικό, θα ξεκινήσει και ποδόσφαιρο και ελπίζω να στρώσει λίγο. Κατερινάκι η Αλεξάνδρα σήκωσε πυρετό μετά από 8 μέρες και κράτησε για 3 μέρες. Τα εξανθήματα ευτυχώς τα γλιτώσαμε! Περιμένουμε να μας πεις τα νέα από την πισίνα. Αλεξάνδρα τέλεια η τούρτα, κουκλίτσα η Κωνσταντίνα! Να την χαίρεσαι και πάλι!Αυτό με τον παιδικό και τις ιώσεις το τρέμω κι εγώ πάρα πολύυυυυυ....Και της Καρολίνας που ξεκίνησε πριν λίγο καιρό έχει ήδη αρρωστήσει 2 φορές...Τι πράγμα είναι αυτό πια; Βασούλα, ευτυχώς τα παιδάκια ξεχνούν γρήγορα! Κι εσύ όμως, μέρα με τη μέρα θα έχεις λιγότερες φοβίες, μην ανησυχείς. Πάει πέρασε το κακό. Τίποτα δεν θα ξαναπάθει η μικρούλα σου! Η Αλεξάνδρα είναι πλέον καλά, δόξα τω Θεώ! Άννα Μαρία μια χαρά τα είπες για το θηλασμό. Ο τύπος είναι λίγο βλαμένος. Μην δίνεις σημασία. Σου έγραψα και στην ομάδα. Αυτά και για σήμερα! Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφιες μου ως να μπω να γραψω τα μισα τα ξεχναω σνιφ

εχω βαλει το γιο να σκουπιζει κ απολαμβανω χαχα

βασικα ελιωσε ενα μπισκοτο ηρθε με καμαρι κ μου δειξε

του πα παρε ηλεκτρικη κ καθαρισε το κ τωρα πολεμαει να σκουπισει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου εγω οταν παει να με παρει απο κατω σκεφτομαι οσα εχω κ οσα αλλοι υποφερουν κ συνερχομαι αμεσως..μπραβω στην φραουλιτσα σου που εγιανε!!

καγκουρακι μου κ ο βασιλακος τρεχει στο μπανιο σα μεγαλος για εμετο κ τρελαινομαι ποσο ωριμα το αντιμετωπιζει εχουν κ αυτα μωρε συναισθηση μη νομιζεις

κ εδω κρυο μπρρρ

αλεξ ελιωσα με την τουρτα μιλαμε!!η κων κοριτσαρος σωστος πεθαινω για κοτσιδια

αννα μαρια ακουγεται σκληρο αλλα θεωρω απαραδεκτο να φερνεις ανθρωπο στον κοσμο χωρις να χεις εστω τα απαραιτητα

επισης συμφωνω καράπολυτα για θηλασμο

εγω βασουλα θελω θεμα αφιερωμενος ο τιτλος στην ιωαννουλα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ανοιξουμε θεμα πειτε που γιατι εγω μπουρδουκλωνομαι κιολας

ευχαριστω κ ολες για τα κοπλιμεντα την ψωνησα!!!

παω για σιδερο θα μπω το βραδυ παλι

κα μου που εισαι συ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...