Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Α, δε σας είπα: κάνει και προτάσεις τώρα!!! Σήμερα μου είπε "θα έρθει το αυτοκίνητο που πουλάει παγωτό και έχει αναμμένα φώτα". Δηλαδή δεν το είπε ακριβώς έτσι, αλλά είπε: "τουτού παπό ώτα"!!!!!!!! :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια ; Κοντεύουμε να τελειώσουμε το σχολείο να ηρεμήσουμε . Να σας πω τη έκανε το καμάρι μου ; χτες η δασκάλα της ιστορίας που είναι φοβερή επειδή 3 πιτσιρίκια έκαναν φασαρία ( είναι άλλο πράγμα αυτά σε στέλνουν ) τους έβαλε σαν τιμωρία σε όλη την τάξη τεστ ...είναι κάτι που συνηθίζετε σε αρκετά δημοτικά τρώει όλη η τάξη τιμωρία για 2-3 άτομα.Ο δικός μου λοιπόν επαναστάτησε και της είπε ; εγω Κυρία δεν έκανα φασαρία και δνε γράψω τιμωρία ......και δεν έγραψε .... τη να του έλεγα ότι είχε άδικο που αντέδρασε ; του είπα βέβαια ότι θα μπορούσε να της έλεγε ότι είναι άδικο αλλά να το έγραφε και εκείνος μου είπε έτσι δεν θα έδειχνα αυτό που με ενόχλησε .... και πείτε μου τώρα τη στάση κρατάω ; Κατά τα άλλα την Παρασκευή το μεσημέρι πήγα να το πάρω από το σχολείο και εκεί που μιλούσα με κάτι μαμάδες με έπιασε αδυναμία ατονία και δεν μπορούσα να πατήσω τα πόδια μου όλα άρχισαν να γυρίζουν και πάρτυ κάτω .... τη να σας γράψω ; ευτυχώς με έβαλαν στην άκρη αλλά το να βγαίνουν ταυτόχρονα τα παιδάκια ; ένιωσα άσχημα . Μίλησα με το γιατρό πήγα και απο εκει και μάλλον η μεθοξεστράτη μου κατεβάζει τα λευκά . Έκανα εξετάσεις θα δούμε ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

εγω τους εχω και τους τρεις με συναχι ,δεν προλαβαινω τα χαρτομαντηλα,ελπιζω να το ξεπερασουν και να μην εχουμε αλλα,ο Δημητρης μεσα στη νυχτα ξυπνησε 4 φορες γκρινιαζοντας για τις μυξες του και το πρωι σηκωθηκε απο τις 7,τωρα τον πηρε ο υπνος στον καναπε ,τι να σου κανουν κι αυτα με το παλιοκαιρο σηεμρα παλι συννεφια και ψυχρα εχουμε ,κι εγω χθες ξεσκονισα,σκουπισα και σφουγγαρισα τον κατω οροφο αλλα σημερα παλι χαλια ειμαστε γκρρρρ,εχω και μια στοιβα για σιδερωμα και ποσο βαριεμαι.......

Αννα Μαρια μηπως κρυωσε το στομαχακι του κι εκανε εμετο;δεν ειναι τρελα σαυτη τη φαση που λενε ετσι ομορφα λογακια; τρελενομαι !!!τα δικα μου απο μικρα καθοταν και κουρευοταν σαν μεγαλοι ,τους κουρευε μια φιλη μου στο σπιτι και δεν ειχα ποτε προβλημα με τα κουρεματα,ο Δημητρης οποτε ερχεται η κομμωτρια περνει πρωτος θεση δεν αφηνει κανεναν να κουρευτει πριν απο αυτον

Βανια τι επαθες ρε κοριτσι;ευχομαι να ειναι καλα οι εξετασεις σου,καλα εκανε το παιδι δεν το καταλαβαινω αυτο το πραγμα να την πληρωνουν ολοι για εναν,ετσι εκανε ο προπονητης μας στο ποδοσφαιρο επειδη εβριζε ή εκανε κατι ενας την πληρωνε ολη η ομαδα σταματοντας νωριτερα το μαθημα ωσπου παραπονεθηκαμε μερικοι γονεις και το σταματησε ,κι εγω αυτο λεω να τελειωσουν τα σχολεια να ηρεμησουμε λιγο καθε μερα διαβασμα,ετοιμασε τσαντες,φτιαξε κολατσιο βαρεθηκα.....

Χριστινακι αφου καθισε παλι καλα,μεγεια το κουρεμα σας λοιπον !!ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και για τις ευχουλες!!

Κατερινακι μπραβο ο Νικολας,καλα τρεχαματα τωρα πολυ νωρις ξεκινησε ,θες να σου τα ξαναβαλω τα μακαρονς;για τη μεζονετα που ειπες στην Αννα Μαρια δεν λεγεται μεζονετα μονο οταν ειναι σε πολυκατοικια ,οταν ενα σπιτι εχει εσωτερικη σκαλα και δυο οροφους εγω ξερω λεγεται μεζονετα ενω οταν ενα σπιτι λεγεται δυοροφο εχει δυο οροφους και δεν επικοινωνει εσωτερικα δεν ξερω παλι αν ειναι οντως ετσι....γυναικες παιδι μου απο τωρα στους καθρεφτες χαχαχα τα δικα μου βαζουν αρωμα καμια φορα και καμια φορα θελουν ζελε στα μαλλια να φτιαξουν καρφακια αλλα δεν νοιαζονται και πολυ το μονο που τους νοιαζει ειναι να φορανε ανετα ρουχα για να μπορουν να παιζουν τιποτα αλλο

οσο για τον Νικο μου που λετε,αναγκαστικα θα παμε και σε παιδοτοπο αφου οι αλλοι δυο το θελουν,οχι οτι κιαυτος δεν επαιζε απλα δεν ξεσαλωσε οπως αλλες φορες κι αρχισε να βαριεται και να λεει αν ειχα τους φιλους μου θα παιζαμε καλυτερα και τετοια

Μαρινα αστους να λενε ειναι δικο σου θεμα το ποτε θα αποθηλασεις και δεν αφορα κανεναν και μετα απο ολα οσο περασες δεν μπορει να μιλαει κανενας μη δινεις σημασια....

Βασω μικρουλα εισαι ακομα και μικροδειχνεις κιολας πολυ,εχεις ακομη χρονια μπροστα σου για να κανεις αδερφακι στην Ιωαννουλα σου μην αγχωνεσαι

Μαγδα οντως η μεζονετα ειναι λιγο κουραστικη εγω τα εχω ολα διπλα αλλα πραγματα πανω αλλα κατω δεν μπορω να ανεβοκατεβαινω συνεχεια για το παραμικρο το κακο ειναι που δεν εχω ενα υπνοδωματιο κατω ,τον εδειρε τον καημενουλι σου συμβαινουν κι αυτα καμια φορα με τα μικρουλια....

η Ανθη που χαθηκε παλι;

τι μαγειρευεται σημερα; εγω θα φτιαξω ρεβυθια στη γαστρα,τα λεμε παλι!!

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Βανια μου περαστικα κοριτσι μου!ευχομαι να μην ειναι τιποτα και να περασει!ο μικρος καλα αντεδρασε?διεκδικησε το δικαιο του!αυτο που οι δασκαλοι εκδικουνται ολο το τμημα γιατι ενας ή δυο ειναι ταραξίες δεν το καταλαβα απ τον καιρο που ήμουν εγω μαθητρια!

ΚΑ1 περαστικα στα αγορια σου!και οι 3 με συναχι ταυτοχρονα?ζορι!και μας εδω στην Κυπρο ο καιρος μπορει να ειναι ζεστη αλλα χθες ειχε ενα αερα. . .αλλο πραγμα!

Αννα Μαρια λυθηκε η γλωσσα του Αντρικου!τι ωραια που προσπαθουν να πουν οτι τους λες!χθες της ελεγα οτι θα παμε στο θειο Κωσταντινο και ελεγα συνεχως το ονομα του και της λεω φωναξε στο θειο Κωσταντινο και λεει Τιτο!χεχε

Χριστινακι κουρευτηκε ο Δημητρακης?δεν την πηγα ποτε σε παιδικο κομμωτηριο αλλα εχει και εδω στην πολη μας!τα περνει η νυφη μου!εγω 2 φορες την πηγα στην κομμωτρια που παω εγω και τα κοψαμε!λιγο δηλαδη γιατι δεν εχει και παρα πολλη μαλλι!

post-16028-13873940264415_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου...μολις κοιμηθηκε ο Αντωνακης...αφου απο οταν σηκωνεται οργωνει οοοοοοοοοοολοοοο το σπιτι μπουσουλωντας!!!εκανε και εμας ενα βηματακι χωρις χερια αλλα δεν το λες οτι περπατησε ετσι δεν ειναι??

Κατερινα περπατησε χωρις χερια απο τωρα?????????????????????ουαου τελεια!!!μπραβοοο!εμενα 10 μηνων αρχιζε να περπατα πιανομενος

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ε λογικο πλεον να κανει προτασεις...ειναι τοοοσοοο εξυπνα τα σημερινα μωρα!!!εγω του λεω... ''που ειναι το δεντρακι??'' το κοιτα(εξω απο το παραθυρο εχουμε)...που ειναι το φεγγαρακι??...κοιτα τον ουρανο...που ειναι η λαμπα???,,,κοιτα τη λαμπα!!!αχαχχαχαχα!!!και ρε κοριτσια ακουστε τι εκανε ο Αντωνακης!!!

ειχα ενα αλμπουμ φωτογραφιας που μπροστα βαζεις 1 φωτο του μωρου μικρη...ε και παει...την σπρωχνει προς τα πανω και την βγαζει!!!που ηξερε τωρα πως βγαινει??????????????????????ΜΕ ΤΡΕΛΛΑΝΕ!!!αχαχαχαχχαχα ΠΑΝΕΞΥΠΝΑ ΕΙΝΑΙ !!!

Χριστινακι κορυφαιος ο Δημητρης ε????αααχαχχαχχααχχααχχαα εγω δεν τον κουρευω...θα του αφησω να κανει μπουκλακια...γιατι ναι ειμαστε σγουρομαλληδες απο νινι!!!

Βανια ειχε δικιο ο γιος σου.καλα κανει!!!μην τον μαθεις να ειναι μαλακος..μαθε τον να διεκδικει το δικιο του!!

κοριτσακια θα τα πουμε...παω να διβασω το βιβλιαρακι μου οσο προλαβω πριν ξυπνησει!

φιλιααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!

Τι κανετε; Εμεις καλα, ειμαι δουλεια και ζεσταινομαιιιιι!!!!

Αννα Μαρια γιατι αγχωνεσαι βρε με τα μπισκοτα αφου ειναι σπιτικα; Δεν πειραζει και ενα και δυο και τρια να φαει. Εκτος αν μετα δεν τρωει φαγητο, οποτε, εγω αυτο προσπαθω να εφαρμοσω, του δινεις να καταλαβει οτι πρωτα τρωμε το φαγητο και μετα το επιδορπιο=μπισκοτο. Πολυ γλυκουλικα ειναι οταν λενε τα πρωτα λογακιααααα!

Παω για μαθημα και συνεχιζω αμεσως μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχιζω επιτελους!

Βρε Βανια μου τι ηταν αυτο παλι; Αντε περαστικα! Τωρα αυτη η μεθοδος εχει την εννοια νομιζω του παραδειγματισμου απο τη μια και απο την αλλη θετει το παιδι που προκαλει το προβλημα αντιμετωπο, οχι πλεον με τη δασκαλα, αλλα με την ομαδα, δηλαδη την ταξη, που εξαιτιας του αναγκαζεται να υποστει αδικες συνεπειες. Ομως το παιδι απο την πλευρα του ειχε δικιο και καλο ειναι να μαθει να διεκδικει το δικιο του και οχι να σωπαινει.

Μαρινακι μου αρχισε κι εσενα τα βηματακια; Κι εμεις μακρυ μαλλακι εχουμε, τα μπροστα κοψαμε γιατι δεν εβλεπε τιποτα.

ΚΑ μου περαστικα στα αντρακια σας!

Βασω μου εχετε παιδικα κομμωτηρια; Εγω δεν νομιζω να υπαρχει εδω κατι τετοιο σε κανονικο κομμωτηριο πηγαμε.

Σας αφηνω γιατι επηξα...

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Είμαι πτώμα! Σήμερα όλη μέρα έτρεχα. Το πρωί πήγαμε σε εξωτερικές δουλειές, τράπεζες, φρουταρία (Τετάρτη γαρ!) και μετά ήρθα σπίτι, έριξα σφουγγαρίσματα και μαγείρεψα γιατί ήρθε η κουμπάρα μας για φαγητό. Έκανα καλαμαράκια γιαχνί με ρύζι. Ο Αντρέας πάλι δεν έφαγε πολύ, του έβαλα ρύζι, ελαφριά σάλτσα λαχανικών και γιαούρτι, έφαγε λίγο και μετά το έφτυνε. Δεν ξέρω τι έχει πάθει, μπορεί να είναι η ζέστη. Φρούτο και γιαούρτι τρώει κανονικά πάντως. Μετά το φαγητό νύσταζα πολύ, αλλά ήταν η κουμπάρα εδώ, οπότε καθίσαμε και μιλούσαμε μέχρι που ήρθε η ώρα για το σχολείο. Εκεί όλο και κάτι έκανα πάλι, μία να γράψω τα πρακτικά της χτεσινής συνεδρίασης, μία να βοηθήσω τη γραμματέα να καταστρέψει κάτι έγγραφα, τώρα κοιμάμαι όρθια!

Βάνια τι ήταν αυτό που σ' έπιασε; Εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!

Η ομαδική τιμωρία δεν είναι εκδίκηση, αλλά αυτό που λέει η Χριστίνα. Δηλαδή η τάξη είναι μία κοινωνία και ο καθένας είναι υπεύθυνος όχι μόνο για τις δικές του πράξεις, αλλά και των άλλων. Δε σημαίνει ότι αν ένας μαθητής κάνει αταξία, τον προκάλεσαν οι άλλοι να την κάνει, αλλά ότι δεν έκαναν τίποτα για να την αποτρέψουν. Το να τιμωρηθεί όλη η τάξη για το λάθος ενός μαθητή αυτό το αίσθημα ευθύνης θέλει να δημιουργήσει στους μαθητές, έτσι ώστε να αποκτήσουν συνείδηση πολίτη και όχι να κοιτάνε μόνο τον εαυτούλη τους, όπως γίνεται κατά κανόνα στις δικές μας κοινωνίες. Φυσικά, η δασκάλα θα πρέπει να το εξηγήσει αυτό με κάποιο τρόπο στους μαθητές, έτσι ώστε να αναλάβουν κι αυτοί δράση και να μην αισθάνονται αδικημένοι.

Τώρα τι θυμήθηκα: στη Β' Λυκείου στο μάθημα των Νέων Ελληνικών κάποια στιγμή κοιτούσα αφηρημένη συνέχεια το ρολόι μου. Με βλέπει ο καθηγητής, με ρωτάει γιατί κοιτάω όλη την ώρα το ρολόι, κι εγώ επειδή τα πήρα για τη χαζομάρα της ερώτησης ("κι εσένα τι σε νοιάζει ρε φίλε;") του απαντάω "Βαρέθηκα κύριε και κοιτάω πότε θα τελειώσει το μάθημα". Τι έκανε ο καθηγητής; Μας έβαλε να γράψουμε όλοι ένα τεστ, το οποίο φυσικά δε μέτρησε, αλλά το έκανε για σπάσιμο!!! Μετά από χρόνια που βρεθήκαμε του το θύμησα και μου λέει "καλά, ήσουν κι εσύ όμως...". Τώρα είναι αυτός ο καθηγητής είναι ο επιθεωρητής που έρχεται και με ελέγχει στο σχολείο!

Κατερίνα τι πάθατε καλέ πάλι; Περαστικά στα αγόρια σου!

Χιχι, έχει πολλή πλάκα ο Αντρέας. Προσπαθεί συνέχεια να πει αυτά που λέμε. Σήμερα ήρθε η κουμπάρα μου, του λέγαμε "πες γεια στη θεία Μόρφω" κι αυτός έλεγε "μόμο" αντί για Μόρφω!

Εμάς πάντως λένε διώροφο ένα σπίτι με δύο ορόφους που επικοινωνούν με εσωτερική σκάλα. Τη λέξη "μεζονέτα" δεν τη χρησιμοποιούμε καθόλου.

Βάσω εμάς ο Αντρέας δεν κάθεται με τίποτα να του κόψεις μαλλιά, και έχει αρκετά.

Μαρίνα τώρα το ένα βηματάκι δεν το λες ότι περπάτησε. Αλλά αφού έκανε ένα, σύντομα θα ακολουθήσουν κι άλλα!

Εμάς ο Αντρέας έχει έρωτα με το φεγγαράκι. Κάθε βράδι πηγαίνει στο παράθυρο και θέλει να το δει!

Θα δεις ότι ο Αντωνάκης θα κάνει πολλά πολλά πράγματα που ούτε θα μπορούσες να διανοηθείς ότι θα τα σκεφτόταν!

Χριστίνα, δε θέλω να τρώει μπισκότα γιατί έχει μάθει και κάθε τρεις και λίγο ζητά. Όποτε του καπνίσει πηγαίνει στην κουζίνα, παλουκώνεται κάτω απ' το βάζο με τα μπισκότα, και τα δείχνει μέχρι να του δώσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, έγραφα μισή ώρα, με πέταξε έξω, κι ενώ έκανα save, τελικά έκανα μια βλακεία και το ακύρωσα, και τα μισά μου έσωσε αυτό από μόνο του...

Σας έγραφα τους προβληματισμούς μου για το ταξίδι μας στην Πάτρα. Το πρόβλημα είναι οι μετακινήσεις. Ο πεθερός μου είναι πολύ βαρύς άνθρωπος, έχει ένα αμάξι που δεν το δίνει σε κανέναν να το οδηγήσει, ενώ το κάνει μείζων θέμα να μας πετάξει στην Πάτρα (μένουν σε προάστειο). Σήμερα το βράδι πήρε η πεθερά μου και μας είπε ότι δε θα έρθει κανείς να μας πάρει από τον Άραξο και να πάρουμε λεωφορείο, κι όταν ο άντρας μου άρχισε να διαμαρτύρεται, του είπε να πάρουμε ταξί και να το πληρώσει αυτή. Το θέμα είναι ότι εμείς θα φύγουμε από Πάφο, δηλαδή μιάμιση ώρα μέχρι εκεί, μπορεί και δύο, μιάμιση-δύο ώρες πτήση και μετά θα πρέπει να ταλαιπωρούμαστε με λεωφορεία και ταξί. Όποτε πάμε Πάτρα έχουμε την ίδια ιστορία. Ταξιδεύαμε εφτά ώρες με λεωφορείο από Θεσσαλονίκη και δεν έρχονταν να μας πάρουν από το σταθμό των ΚΤΕΛ... Και τώρα θα έχουμε και το μωρό που είναι το βασικότερο. Τέλος πάντων, το βασικό πρόβλημα είναι το καθισματάκι αυτοκινήτου. Η πεθερά μου επιμένει να μην το πάρουμε, γιατί λέει, θα μετακινηθούμε ελάχιστες φορές με αυτοκίνητο. Ο άντρας μου φυσικά, επηρεασμένος από τη μάνα του, επιμένει επίσης ότι είναι βλακεία να κουβαλήσουμε 15 κιλά καθισματάκι για 2-3 φορές που θα μπούμε σε αμάξι. Εγώ, όμως, μόνο που σκέφτομαι τη διαδρομή Άραξος-Πάτρα και αντίστροφα, φοβάμαι πολύ να κρατάω το μωρό αγκαλιά σε αυτοκινητόδρομο... Και φυσικά, κανένας από τους συγγενείς του δεν έχει να μας δανείσει καθισματάκι, γιατί κανένας ποτέ δε χρησιμοποίησε...

Αν μετακινούμαστε με λεωοφορείο, ποια είναι η ασφάλεια για το μωρό; Εσείς έχετε μετακινηθεί ποτέ με αστικό λεωοφορείο μαζί με μωρά;

Ουφ, αμάν πια αυτοί οι άνθρωποι, γιατί να μας δυσκολεύουν πάντα τη ζωή μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες σας διαβασα κουτουλαω απο νυστα κουραση κ πονο στη μεση αλλα σχολιαζω τσακ μπαμ

αννα μαρια νομιζω εκανε εμετο απο τα πολλα φαγητα ανακατα κ ο β το χει παθει

μπραβω που αρχισε κ προτασεις ετσι κ ο β καθε μερα πεταει ατακες κ μενω καγκελο

κ εγω 20 λεπτα κανω να παω δουλεια κ το κανω 4 φορες λογω σπαστου γκρρρρ

λοιπον δεν κατεληξα τι εχω μεζονετα η οχι χαχα σαλονι τραπεζαρια κουζινα μπανιο κατω δυο κρεβατοκαμαρες κ μπανιο πανω..

σημερα ψοφησα στο σιδερο κ ειχα κ κολυμβητηριο νιωθω ερειπιο

Χριστινιω κ μεις σε παιδικο κομωτηριο παμε κ μενα ψωναρα αγαλμα καθεται το ατιμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια μου περαστικα κουκλιτσα μου

εγω νομιζω πολυ καλα εκανε ο γιοκας σου υπερασπισε την αποψη του

κα μου περαστικα ουφφ παλιοκαιρος κ εδω αστα

μας εκανε κ ενα σεισμο προχθες επαθα σοκ στον υπνο μου ταχυκαρδια ειχα για μιση ωρα μετα

βασουλα ζορικο το ιωαννακι ε μα ειναι μια γλυκα ομως!!!

μωρουδενια λατρευω τις μπουκλες ο αντρας μου εχει κυματιστα κ ελεγα μπας κ αλλα καρμπον εγω το ατιμο βγηκε πρασο το μαλλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι αστα οι αποστασεις κ μενα ο συζηγος δουλευει πατησιων κ ειμαστε βαρη πολυ χαλι αλλα οπως πρωειπαμε διυλεια να χουμε

αντε να συνηθιζει το καπελακι εμενα τα χε συνδιασει με βολτα απο μικρος κ πηγαινε τα φοραγε κ ελεγε ειμαι ετοιμος τωρα παμε;;;ακομα τα ψαχνει πριν βγουμε γυαλι ηλιου κ καπελο η μπαντανα απο τωρα κοκετης μου βγηκε

παω για νανι θα κοιμηθω αγκαλια με το κντ

μαακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας σε όλες!

Η σημερινή μερα ειχε απ όλα το πρωι γύρισα σχεδόν όλη την Αθήνα, πήγα την Αγγελικη στον παιδικο εγω με το αυτοκινητο, μετα πήγα μέχρι το Χαϊδάρι όπου ειχε παει ο άντρας μου το φορτηγάκι της εταιρίας για service τον πήρα και πήγαμε στο κέντρο για να κανονισουμε τις εκτυπωσεις για τις μπομπονιερες. Μετα τον γύρισα πάλι στο service και συναντήθηκα με την Ανθη για καφεδάκι. Χαρηκα πολυ που την είδα γιατι είχα πολυ καιρο, η φραουλιτσα ειναι μια κούκλα ιδια η Ανθη, κερασε και μπισκοτακι τον Νικολα και ήταν απο τις λίγες στιγμές που ο δικός μου ο αντάρτης καθόταν στο καροτσάκι του, όλη την ώρα την έβγαλε μαζι μου στον καναπέ και κοιταγε τις κοπέλες στο πίσω τραπέζι! Μετα πήγα στο σπιτι της μαμάς μου που ειχε μαγειρεψει για τον Νικολα, εφαγα και εγω κατι, γιατι που να προλάβω να μαγειρεψω κιόλας. Το απογευμα είχαμε κολυμβητηριο όπου ήταν η μερα όπου είχαν κάτι σαν επιδείξεις- επιβράβευση και η Αγγελικη πηρε το πρώτο της μετάλλιο, νόμιζα ότι θα τους έδιναν κάποιο αναμνηστικό δίπλωμα αλλα έδωσαν σε καθε παιδάκι μετάλλιο! Μετα τις 6 που επιτέλους μαζευτηκα σπιτι καταλαβαίνεται πόσες άλλες δουλειές με περίμεναν.

Σχολιαζω γρήγορα

Αννα Μαρία τον πήραξε λες τίποτα τον Αντρέα? όλο δουλειές είσαι όταν τελειωσεις έλα και απο δω μια βόλτα. Και εγω πιο μικρη το ίδιο έλεγα να είχα κάνει τα παιδια μέχρι τα 30 αλλα και εγω την Αγγελικη στα 31 προς 32 την έκανα και δεν το έχω μετανιώσει γιατι και μένα μου ήρθαν όπως τα ήθελα στη ζωη σπουδές, ταξίδια. Εγω φατσουλες δεν βάζω κάποτε μου ειχε βγάλει και μένα αυτο το μήνυμα άλλες φορές άλλη βάζω άλλη δείχνει οπότε δεν ασχολούμαι καθολου. Αν και μου αρέσουν γιατι έδειχναν τον τροπο ή το ύφος που έλεγες καποια πράγματα. Η αντίδραση για το μπισκοτο αναμενόμενη έχεις να ζήσεις τετοια μην ξεχνάς διανύει τον δεύτερο χρονο ζωής τα terrible two που λενε και οι ξένοι και terrible three μη σου πω και four μας περιμένουν όλες.

Για το κουρεμα που λέτε εγω την πάω σε παιδικο κομμωτήριο και ευτυχώς όσες φορές εχουμε παει κάθεται αλλα εχει και εκει κάθισμα αυτοκινητακι, και μια κυρία κουρευει και μια κοπέλα τόσα δίνει συνεχεια παιχνιδακια στα παιδια για να ειναι απασχολημένα.

Εχει παρει φορα ο Αντρεας με τις λεξουλες μια χαρα 18 μηνών δεν ειναι τωρα θα δεις μέχρι τα δυο θα μιλάει κανονικα.

Βανια έχεις δίκιο, δύσκολο αυτο για το τι στάση πρέπει να εχουμε σε τέτοιες περιπτώσεις ειναι απο τα θέματα που σκέφτομαι για το πως πρέπει να τα μεγαλώσουμε. Πάντως ειχε δίκιο και φυσιολογική η αντίδραση του, πολυ περίεργος αυτός ο τρόπος τιμωρίας πάντως δεν ξέρω αν μαθαίνουν κάτι απο αυτο. Ελπίζω να ειναι καλές οι εξετάσεις σου και να ήταν μονο μια στιγμη αδυναμίας.

Κατερινιω περαστικα στα αντρακια σου!!! Αν δεν σου κάνει κόπο βάλε μου πάλι την συνταγη για να την έχω και άλλη μια με πολύχρωμα μπισκότα που μου είχες πει. Ευχαριστω!!!!!!

Μαρίνα καλε ειναι όλα πανεξυπνα και μπορούν να κάνουν το οτιδήποτε όπως εξερευνουν και ανακαλύπτουν τα πράγματα γύρω τους. Ο Νικόλας περπάτησε 10 μισο μόνος του και σημερα εκανε πιο πολλα βηματακια, τον βλέπω δηλαδη μερα με την μερα να ξεθαρευει και η Αγγελικη μου 10 μηνών ειχε περπατήσει.

Αννα Μαρία που μένουν στην Πάτρα? η διαδρομή Αραξος Πάτρα ειναι μιση ώρα περίπου αλλα ειναι και απο τις χειρότερες διαδρομές και ξέρω ότι έχουν γινει πολλα ατυχήματα εκει. Εγω σου λέω να το πάρετε το καρεκλακι ειναι μικρός ο Αντρεας και μπορει να κάτσει για μια πολυ κοντινή διαδρομή στο κάθισμα με εσένα δίπλα αλλα μπορει και να μην υπακούει. Σε αστικό έχω μπει με καρότσι όπου απλώς κρατάς το καρότσι, αλλα αν τα λεωφορεία στην Πάτρα ειναι όπως τα άφησα το 2006, προπολεμικά δηλαδη δεν νομίζω να μπορέσεις να ανεβασεις καρότσι.

Τελικα πολλα έγραψα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε πριν κοιμηθω ας πω κ αποψη στην αννα μαρια μας τωρα τα ειδα πρωτον απαραδεκτα τα πεθεσικα αλλα αλλο αυτο εγω προσωπικΑ δεν εχω πει σε λεοφωρειο με μωρο γενικα τα ψιλοαποφευγω κ μονη εχω κατι σαν κλειστοφοβια κ με τον πολυ κοσμο νιωθω δυσαρεστα οχι οτι δε θα μπω αν χρειαστει αλλα δε θα νιωθω κ ομορφα..

τωρα για το καρεκλακι νομιζω οτι θα παραχεις τσιπραγκαλα στανταρ εδω ενα κολυμβητηριο παμε κ παιρνω βαλιτσα σκεψου ταξιδι εσυ αρα εγω θα τον ειχα αγκαλιτσα πιστευω αφου θα κανετε λιγα χλμ αν κ ειναι ρισκο εξαρταται κ απο το παιδι εμενα πχ με το που μπει αμαξι ξεραινεται αρα ειναι ευκολομετακινητος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες!

Αννα Μαρια αν θα μετακινειστε αρκετα καλο θα ειναι να το παρεις πιστευω το καρεκλακι!αν οπως λες ο πεθερος σου δεν δινει ευκολα το αυτοκινητο του και οι μετακινησεις θα ειναι ελαχιστες, μην το παρεις εκτος κι αν ειναι μακρινες και επικινδυνες διαδρομες!μπρος γκρεμος και πισω ρεμα δηλαδη!εγω παντως αν παω διακοπες γενικα στο εξωτερικο δεν νομιζω να το επαιρνα γιατι δεν θα το χρησιμοποιουσα και ιδιαιτερα μιας και δεν θα ειχα δικο μου αυτοκινητο για να μετακινουμαι! Αλλα και τα πεθερικα σου μια φορα που πατε δεν θα ρθουν να σας πιασουν απ το αεροδρομιο?ελεος!δεν σκεφτονται τουλαχιστον το εγγονακι τους?

Μαγδουλα ο βασιλακος τι βολικο μωρακι. . . :)Eγω ακομα δεν ετυχε να τη βαλω σε ταξι ή λεωφορείο!θα τυχει αν παμε ταξιδι στο εξωτερικο!

Καγκουρακι κοντευει η βαφτιση!ετοιμα ολα?βρεθηκατε και με την Ανθη, τι ωραια!η φραουλιτσα φανταζομαι ποσο μεγαλωσε!ανοιχτοχερα!κερασε και τον Νικολακη!ο δικος σου του αρεσουν οι βολτες!συνηθισε το καπελο τελικα?

Μαρινα μου οντως ολα τα μωρα πλεον γεννιουνται με εξυπναδα!ο Αντωνακης εξερευνησε το αλμπουμ και εβγαλε τη φωτο!Ολα τα ξερουν πια!

Κατερινα μου πως ειναι τα αγορια σου?καλυτερα σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τι κάνετε;

Εγώ έστειλα τους άντρες στο χασάπη και είπα να μπω να σας γράψω. Έβγαλα αρνάκι να φτιάξω στη γάστρα με πατάτες, αλλά είναι πάρα πολύ λίγο, γιατί το περισσότερο είναι λίπος, έτσι τους έστειλα με το ποδηλατάκι να πάρουν και λίγο χοιρινό να το βάλω κι αυτό μαζί.

Σήμερα έχω σίδερο και θέλω να φτιάξω και μαρμελάδα φράουλα, να δω αν θα προλάβω.

Μάγδα κι εγώ πολλή κούραση και πόνο στη μέση και όλη την πλάτη...

Εμάς ο Αντρέας το καπελάκι το φοράει για λίγο, αλλά μετά το πετάει.

Καγκουράκι γεμάτη μέρα!

Άντε βρε, πήρε και μετάλλιο η Αγγελικούλα; Και εις ανώτερα εύχομαι!

Η Ανθή πού χάθηκε; Την έχω δει τη φραουλίτσα σε φωτογραφίες και όντως είναι ολόιδια η Ανθή.

Σήμερα που λέω να μη σφουγγαρίσω θα περάσω από σένα να κάνω τις δουλειές.

Βάσω φιλιά!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις για το καθισματάκι. Προβληματίζομαι πολύ πάντως... :(

Σας φιλώ κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας! Τι κανετε κουκλες μου;

Εγω σημερα πολυ νευριασα με το μικρο. Ενω απο το πρωι ηταν πολυ κυριος, μου τα χαλασε το μεσημερι. Γενικα, ειναι πολυ ζημιαρης! Παιρνει κατι και το χαλαει απλα ετσι, ειτε γιατι νομιζει οτι μπορουμε να το φτιαξουμε ειτε χωρις λογο. Την τελευταια φορα που το ειχε κανει τον μαλωσα παρα πολυ και του ειπα οτι στην επομενη ζημια που θα κανει και μαλιστα ετσι επιτηδες θα του πεταξω καποιο απο τα αγαπημενα του παιχνιδια, για να δει ποσο ασχημο ειναι να σου χαλανε τα πραγματα σου! Σημερα, εκει που καθοταν, ανοιξε το ντουλαπι, εβγαλε τα κορν φλεηκς, τα ανοιξε και τα αδειασε ολα στο πατωμα εν ψυχρω, ενω ξερει οτι το φαγητο που πεφτει κατω το πεταμε και του εχω κανει ΤΑ κηρυγματα για αυτο το θεμα! Μου ηρθε να τον πνιξω! Τον μαλωσα αρκετα και μετα πηρα τον Αγκαλιτσα του και τον πεταξα στα σκουπιδια μαζι με τα κορν φλεηκς. Κλαμαααα! Σπαραξε η ψυχη μου αληθεια, αλλα νομιζω οτι πρεπει να μαθει να σεβεται τα πραγματα των αλλων ακριβως οπως θελει να σεβομαστε τα δικα του! Για να δουμε θα το ξανακανει;;;

Αννα Μαρια καλα τα πεθερικα ασχολιαστα! Εχουν να σας δουν μηνες και βαριουνται να σας παρουν απο το Κτελ; Απο Αθηνα επρεπε να ερθουν κανονικα! Τεσπα...

Εγω στο λεωφορειο που τον παιρνω στη δουλεια καθισματακι δεν εχω και δεν εχει ουτε ζωνες ασφαλειας, φοβαμαι λιγο, αλλα ευτυχως δεν βγαινει σε εθνικη κλπ. Για κοντινες αποστασεις αν δεν εχω καθισματακι, πχ στου πατερα μου το αυτοκινητο, τπν δενω πισω με τη ζωνη ασφαλειας και καθομαι διπλα του και τον κραταω. Αλλα αν ειναι να βγειτε εθνικη καλυτερα να εχεις το καθισματακι. Στο Κτελ παντως δεν νομιζω να το χρησιμοποιησεις... Το 2-3 φορες δεν λεει τιποτα στην ουσια, μια φτανει χτυπα ξυλο για να γινει η ζημια! Το θεμα ειναι τι αποστασεις θα κανετε και σε τι δρομους!

Τι γλυκας που θα ειναι να καθεται κατω απο το βαζακι!!! Δες το σαν ευκαιρια να μαθει οτι λειτουργουμε με κανονες. Πχ οτι μολις φαει το φαγητο του μπορει να φαει κι ενα μπισκοτο, οχι πριν. Η οτι μολις τελειωσει πρωτα κατι που πρεπει να κανει, πχ να μαζεψει τα παιχνιδια του, τοτε μπορει να φαει κλπ. Σου λεω κι εγω αυτο προσπαθω κι οταν ειμαστε μονοι το πετυχαινω, οταν ερχονται αλλοι μου το χαλανε!

Μαγδα μου τι επαθε η μεσουλα; Καλα υπαρχουν παιδικα κομμωτηρια; Ψωνιο κι ο δικος σου; Χαχαχαχ! Τι γλυκας ομως!!!

Κατερινακι φουλ η μερα σου! Τελικα ειτε δουλευουμε ειτε οχι τρεχουμε συνεχεια! Τι κανει η Ανθουλα; Γυναικαδες μας εχουν βγει απο τωρα τα ζουζουνια σε αυτην την παρεα!

Βασουλα καλησπερα!

Φιλια σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξεχασα! Για την ομαδικη τιμωρια που λετε, δεν ειναι τραγικο που τοσες δασκαλες τη χρησιμοποιουν αλλα καμια δεν κανει τον κοπο να εξηγησει και μαλιστα να εκπαιδευσει τα παιδια πανω στη χρησιμοτητα της και το ποτε ειναι αναγκαια; Ολες πηγαμε σχολειο και ολες εχουμε παιδια και οσες δεν ασχολουνται με διδασκαλια ουτε που ηξεραν τι ειναι αυτη η τιμωρια! Μα δεν καταλαβαινω, νομιζουν οτι απευθυνονται σε χαζα η απλα θεωρουν δεδομενο οτι τα παιδια θα καταλαβουν;;;

Αχ, εκνευριζομαι με αυτα.

Φιλια και παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι!

Καλέ, πού χαθήκατε όλοι;

Εγώ γύρισα απ' το σχολείο, έφαγα, έπαιξα λίγο με τον Αντρέα, τον κάναμε μπάνιο, του έδωσα γάλα, τον κοίμισα και είπα να καθίσω να σας διαβάσω. Αλλά βλέπω, ερημιές το ποστάκι μας... Μόνο η Χριστίνα έδωσε το παρόν.

Που λέτε, ο μικρός όλη μέρα μιλάει! Κι όταν λέμε μιλάει, δε σταματά το γλωσσάκι του. Φυσικά λέει ακαταλαβίστικα, αλλά αυτά που λέει θα μπορούσαν να ήταν λέξεις μιας άγνωστης γλώσσας!

Το μεσημέρι ευτυχώς έφαγε όλο το φαγητό του, και μετά του έβαλα λίγη πατατούλα ακόμα και την έφαγε όπως τρώμε τα πατατάκια, τσακ μπαμ και μάλιστα είπε και "μαμ τάτα" δηλαδή "τρώω πατάτα"!!!

Σήμερα του έδωσα και χρωματιστά μολύβια για να ζωγραφίσει, και του άρεσε αρκετά, αν και, προτιμούσε να παίζει βάζοντας και βγάζοντας τα μολύβια στο κουτί τους, παρά ζωγραφίζοντας! Δεν μπορώ, όμως, να καταλάβω αν είναι δεξιόχειρας ή αριστερόχειρας, γιατί τα έπιανε μία με το δεξί, μία με το αριστερό. Το ίδιο κάνει και με άλλα αντικείμενα, π.χ. το κουτάλι του.

Για το ταξίδι στην Πάτρα, σήμερα είπα στον άντρα μου ότι δε λέω να μην πάμε, αλλά ότι έχω ξενερώσει με αυτό που μας είπαν οι γονείς του, κι αυτός μου είπε ότι αισθάνεται το ίδιο, κι ότι θα πάρει τη μάνα του να ξεκαθαρίσει ότι αν δεν έρθει κάποιος να μας πάρει από το αεροδρόμιο δε θα πάμε, γιατί έχουμε και το παιδί και θα ταλαιπωρηθεί πολύ. Χριστίνα δε θα πάμε από Αθήνα, το αεροπλάνο προσγειώνεται στον Άραξο, που είναι 20-25 λεπτά από την Πάτρα. Αλλά είναι απαράδεκτοι να περιμένουν ότι, μετά από τόσες ώρες ταξίδι (βάζω και τη διαδρομή μέχρι την Πάφο), θεωρούν απολύτως φυσιολογικό ότι θα πάρουμε το ΚΤΕΛ. Πάντα αυτό κάνουν, όποτε πηγαίναμε Πάτρα από Θεσσαλονίκη, το έκαναν ολόκληρο θέμα να έρθει κάποιος να μας πάρει από το σταθμό, και πολλές φορές ούτε καν έρχονταν και παίρναμε ταξί.

Τέλος πάντων, ο άντρας μου δεν πήρε σήμερα τηλέφωνο, θα πάρει αύριο λέει...

Χριστίνα σκληρό αυτό που έκανες με τον Αγκαλίτσα, αλλά απαραίτητο. Εμάς τώρα κάθε τρεις και λίγο αρπάζει το τηλεχειριστήριο και το πετάει με δύναμη κάτω. Απορώ πώς δεν το έχει σπάσει ακόμα. Τον μαλώνουμε, αλλά αυτός απλά μας γράφει.

Για τα μπισκότα βάλαμε κανόνα να τρώει ένα ή δύο όταν ξυπνά το απόγευμα απ' τον υπνάκο του. Μετά το φαγητό δε θέλω, γιατί είναι χορτάτος, και μπορεί να αναγουλιάσει αν φάει και μπισκότο.

Συμφωνώ για την ομαδική τιμωρία, αυτό είπα κι εγώ χτες, πρέπει να εξηγούν στα παιδιά για ποιο λόγο γίνεται, εκτός κι αν περιμένουν ότι θα τα επηρεάσει βιωματικά. Τι να πω;

Οι υπόλοιπες πού χαθήκατε καλέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο έχω ανατριχιάσει. Όπως καθόμουν όμορφα κι ωραία εδώ στο σαλόνι και διόρθωνα ένα άρθρο που θα στείλω για ένα συνέδριο, περνάει κάτω απ' την πολυθρόνα μου μια τεράστια κατσαρίδα. Εκτινάχθηκα με ταχύτητα φωτός μέχρι το γραφείο που είναι ο άντρας μου κι ευτυχώς τη βρήκε και τη σκότωσε... Πρέπει να μπήκε απ' τη μπαλκονόπορτα, αλλά πώς, αφού είναι κλειστή... Μάλλον πέρασε κάτω απ' το κούφωμα, έλεος πια, πόση λαχτάρα να μπαίνουν στο σπίτι μας οι κατσαρίδες.

Μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ......................................................................................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια!!!εχω ξυπνησει από τις 5 και δεν μπορουσα να κοιμηθω παλι,θα ειμαι πτωμα σημερα…Κατά τα αλλα ειμαστε μια χαρα.Πηγαμε για κατι εξετασουλες την μικρη,τα καλα νεα είναι ότι στο κατσικισιο γαλα εχει ακομα πιο μικρη αλλεργια από το αγελαδινο οποτε θα πινουμε αποκλειστικα κατσικισιο!!!καναμε και μια εξεταση για κοιλιοκακη και ευτυχως βγηκε αρνητικη!!!πηγαμε και στο παιδων στον αλλεργιολογο,της εκανανκατι τεστακια στα χερια με εκχυλισματα γλουτενης,ψιλοαντεδρασαν καποια και θα ξαναπαμε τον αλλον μηνα οπου θα εχουμε παρει μαζι ψωμακι,μακαρονια να τα φαει εκει να δει πως θα αντιδρασει.επειδη τα εχει φαει ηδη βεβαια και δεν εχει αντιδρασει ο οργανισμος και επειδη δεν εχει καποια παθηση όπως η κοιλιοκακη μπορει να μας αφησει να τα τρωμε..θα δουμε…!!!Εκανε και ο μπαμπας μου μια εγχειριση αυτές τις μερες,ευτυχως όλα καλα!!!Το Κωνσταντινακι εχει κολλησει με τα παζλ,τα φτιαχνει πολυ γρηγορα και ας μην εχουν την φωτογραφια για να βλεπει πως ειναι το σχεδιο.τις προαλλες ακουσε στην τηλεοραση το τραγουδι της Φουρειρα ποιο ερωτας πεθαινεις και το τραγουδουσε!!!!καλα ,πολυ γελιο εκανα!!!!

Αννα Μαρια σχετικα με το γιογιο που ελεγε η μαμα σου,νομιζω είναι νωρις,βεβαια δεν χανεις και τιποτα ,μπορει να το συνηθισει και πιο γρηγορα!!εμενα δεν ηθελε να κατσει οποτε πηγαμε στο στεφανακι της λεκανης. Αρχισε να τρωει και με το κουταλακι του;τελεια,σε λιγο δεν θα λερωνει σχεδον καθολου!!καλα εχουν πλακα οι μπαμπαδες..ακου ο άλλο εδωσε σαλιγακιρ και οδοντογλυφιδα…χαχαχα Εμενα πιο μωρο όταν ηταν η μικρη μπορω να πω ασχολιοταν περισσοτερο πχ την εκανε μπανιο,της αλλαζε πανα,τον πρωτο καιρο ειδικα δεν με αφηνε,σαν τα παιδακια ετρεχε και ελεγα ‘’εγω,εγω’’ ,την νανουριζε…οσο μεγαλωνε και δυσκολευε αρχισενα αραιωνει.αλλα παιζουν πολύ μαζι δεν είναι ότι δεν ασχολειται μαζι της.Γιατι εκανε εμετουλη ο Αντρεας;του επεσαν βαρια;τωρα είναι οκ;κι εμενα ότι ωρα και να κοιμηθει το πρωι θα ξυπνησει στην ωρα της!!γρκινιαζε για τα μπισκοτα ε;μια λυση είναι να τα κρυβεις!!ή να εχεις φανερα 1-2 και μετα θα του πεις ότι τελειωσαν!τουλαχιστον είναι σπιτικα και είναι πιο υγιεινα!!αντε σε λιγο θα αρχισετε να συννενοειστε με τον Αντρικο με λογακια,είναι πολύ ωραιο τωρα που κουβεντιαζουμε με την μικρη,μην φανταστεις συζητησεις τρελες…χαχαχα κι εμενα ρομαντικη η Κωνσταντινα…κάθε βραδυ ψαχνει να χαζεψει το φεγγαρι…!!!καλα τα πεθερικα δεν μπορουν να ερθουν να σας παρουν;;;είναι μεγαλης ηλικιας;εγω θα σου ελεγα να νοικιασετε ένα αμαξακι να μην ταλαιπωρηθειτε με λεωφορεια αλλα και να εχετε και για τις βολτες σας αφου δεν δινει ο πεθερος το δικο του.θα ζητησετε και καθισμα παιδιου και όλα καλα,γιατι να κουβαλησεις το καθισμα θα είναι λιγο δυσκολο.για τα αστικα λεωφορεια θα εχετε μαζι το καροτσι;αν ναι μπορειτε να το βαλετε στη θεση που είναι για τα αναπηρικα .ή στην αναγκη πηγαιντε στα τζαμπο και παρτε ένα με 50 ευρω και να το εχετε εδώ.εφτιαξες την μαρμελαδα;κι εγω εφτιαξα φραουλα..βγηκε τελεια,πρωτη φορα δοκιμασα να φτιαξω,αλλα εκανα μονο ένα βαζακι οποτε θα ξαναπαρω ποσοτητα.ακομα δεχεστε επισκεψεις από κατσαριδες ε;στον σουπερ μαρκετ εχει κατι παγιδες ,κατι κουτακια με τρυπουλες που τα κολλας σε διαφορα σημεια,πχ στα ντπυλαπια ,στο μπανιο,αυτό που εχουν μεσα τραβαει τις κατσαριδες ,μπαινουν μεσα και μεταφερουν το φαρμακο στην φωλια,είναι αοσμο.δοκιμασε το!!

Κατερινα ΚΑ,ειδα και τον μπουφε σου στις συνταγες της παρεας,όλα φαινονται τοσο νοστιμα!!μιαμ μιαμ!!!δεν ξερω τι ειχε παθει η Κωνσταντινα με το μπανιο,της ειχα και πατακι να μην γλυστραει μηπω φοβοταν,την κρατουσα,αλλα δεν ηθελε και να κατσει κατω να παιζει με τιποτα.ευτυχως περασε και αυτό!!Χρονια πολλα και για την επετειο σας!!!Να τα χιλιασετε!!!πλησιασει και η δικια μας,4/7!πολυ γελασα με την τουαλετα που εχεις να πας χρονια μονη!!χαχα τελικα ολες το ιδιο θεμα εχουμε!!!εμενα εμαθε να ανοιγει τωρα και μπουκαρει,την κλεινει και ρωταει’’τι κανεις εκει μαμα;;’’ολο πονηρια!!!και μολις πατησω καζανακι αρχισε και χειροκροταει και λεει μπραβο και γιουπι!!!χαχα αυτά που της εκανα εγω όταν πηγαινε τουαλετα στις αρχες!!με τα πεθερικα δεν λες καλ που ο αντρας σου είναι με το μερος σου!!φαντασου να τους δικαιολογουσε!!!περαστικα στα αγορια σου!!ειναι καλυτερα σημερα;μα δεν είναι καιρος αυτος!!!

Ανθη ποσο χαρηκα για τον Πανουλη!!!μωρε είναι δυσκολο και για αυτά όταν ερχεται το αδερφακι ,μακαρι να συνεχιστει αυτή η καλη συμπεριφορα!!!!

Βασω εμενα η Κωνσταντινα όταν ηταν μωρακι της αρεσε πολύ το μπανιο,όταν την μετεφερα στην μανιερα γιατι σηκωνοταν ορθια στο πλαστικο μπανακι αρχισαν τα νουμερα.την μια της αρεσε ,την άλλη γκρινιαζε αλλα τον τελευταιο καιρο δεν ηθελε καν να μπει.ευτυχως τωρα και νερο που πεφτει στο προσωπο δεν εχει προβλημα!!οχι τιποτα άλλο ετσι όπως εκανε φοβομουν και μην χτυπησει…!!!Αρχισε τα λογακια η Ιωαννα;μπραβο!!!!εγω πιστευω βοηθαει και ο παιδικος να αναπτυξουν την ομιλια τους,βεβαια είναι και στο παιδι,βλεπω στις κουνιες μικροτερα παιδακια από την Κωνσταντινα που δεν πανε παιδικο και παει η γλωσσα ροδανι!!κι εγω ετσι ελεγα Βασω με το θεμα παιδια,τωρα υποτιθεται επρεπε να ειχα και 2ο συμφωνα με τα σχεδια μου αλλα δεν πειραζει ,μικρες ειμαστε ακομα,εγω τωρα εκλεισα τα 29.

Χριστινακι τι τρομαρα που πηρες τις προαλλες με τα σκουπιδια….την εχω αφησει και εγω κανα δυο φορες να κατεβασω τα σκουπιδια, εμας η πορτα στην εισοδο ανοιγει και με κωδικο ηλεκτρονικα αλλα τα κλειδια τα παιρνω παντα για καλο και για κακο.καλε τι γλυκος που είναι ο Δημητρης!!!ακου ‘’σ’αγαπαει το αγορι’’!!!λογικο να σε πιασει το παραπονο που δεν ειχες στην βολτα τον αντρουλη αλλα ετσι που είναι τα πραγματα δυστυχως πρεπει να το υποστουμε και αυτό!!ξερεις τι διαβασα σε ένα μπλογκ;ένα ς εργοδοτης όταν εφτασε η ωρα να πληρωσει τουςυπαλληλους τους ,τους ειπε την άλλη μερα να ερθουν 11.την επομενη μερα λοιπον τους λεει ‘’τι ωρα είναι αυτή;;απολυεστε χωρις αποζημιωση!!’’δεν παμε καλα!!!!με τον βηχα τι εγινε;πηγατε στον γιατρο;πολλες φορες ο βηχας αργει να περασει αλλα καλο είναι να το κοιταξεις.με γεια το κουρεμα!!!τι ωραια αυτά τα παιδικα κομμωτηρια!!εμεις τα μακραινουμε τα μαλλια μας ,τα μπροστα τα κανουμε στο πλαι φρατζουλα οποτε θα αργησουμε να παμε!!Καλα εκανες με τον μικρο που πεταγε το φαγητο,όταν τα κανουν αυτά επιτηδες δεν μπορω…εμενα μου παιρνει πραγματα από το ντουλαπι ,τα παει στο κουζινακι της και τα ανακατευει με το νερο της..χθες ειχε παρει το καυτερό πιπερι και το εβαλε στον νεροχυτη της αφου τον ειχε γεμισει με νερο…

Μαρινα διαβασα την ιστορια σου και εμεινα αφωνη!!!τι να πεις για γιατρους και μαιες…απαραδεκτοι!!!ο Αντωνακης μωρε ταλαιπωρηθηκε τοσο μικρουλης…τι περασες κι εσυ..!!!ευτυχως όλα καλα!!!μπραβο και για τον θηλασμο που επεμεινες!!τι εγινε;ξεθαρρεψε ο ΑΝτωνακης με το περπατημα;α καλα,ειδικοι με τον θηλασμο εχουν γινει ολοι…αυτό που λενε ότι δεν προσφερει τιποτα δεν μπορω να το καταλαβω…γιατι να προσφερει περισστερα το γαλα αγελαδας πχ από τοδικο μας;;;κριμα δεν πηγατε σινεμαδακι,κι εγω θελω να παμε θερινο!!!

Κατερινα δεν ξερω αν δοκιμασες τα μπισκοτακια,την τρουφα την βαζεις πριν ψηθουν ,δεν παθαινει τιποτα!!δες και αυτά Μπισκότα κονφετί! | MAMA'S PARTY .Ταρζανακι η Αγγελικουλα ε;και της δικιας μου ολο μελανιες τα ποδια της αλλα δεν καθεται και λιγακι ησυχη ολο χοροπηδαει!! Ωραια ιδεα με τα γλαστρακια,πιο οικονομικη!!ουτε εμενα ηθελε καπελακια μικρη αυτό που εκανα ηταν να της τα φοραω μολις βγαιναμε εξω,γιατι σου λεει ειμαστε σπιτι,τι να το κανω;ενώ εξω το ηθελε,και τον χειμωνα τον σκουφο το ιδιο.τωρα βεβαια που μεγαλωσε θελει τα αξεσουαρ της πριν βγουμε εξω!!!αλλη τυχερη εσυ με τα 10 ευρω!!μπραβο παντατυχερη!!μπραβο στον Νικολα για τα βηματακια,ε ηταν θεμα ημερων!!!!καθε μερα κανει ο αντρας σου τετοια αποσταση;;;αλλα πολλες φορες και μεσα στην Αθηνα με κινηση κανουμε 1 ωρα..οχι να παμε και Κορινθο!!τι γλυκεια η Αγγελικουλα που καθοταν στον καθρεφτη και χαευε τα μαλλακια της!!!συγχαρητηρια και για το μεταλλιο!!!!εμεις περασαμε τα terrible two,τραγικη περιοδος πεισματος και αρνησης!!!ελπιζω τα 3 να είναι πιο ευκολα!!!

Μαγδα μου κι εσενα θελει τα αξεσουαρ του ο Βασιλης ε;χαχαχα να δεις την δικια μου όταν θελει να παιρνει και κανενα τσαντακι μαζι…για φαγωμα είναι!!!καλα οι αντρες ωρες ωρες είναι….λες και ζουν σε άλλο σπιτι και δεν ξερουν τι κανουμε…Τον χτυπησε καλε η άλλη η τσαπερδονα;αλλα κυριος ο δικος σου!!μην λες για σιδερο και εχω μαζεψει μπολικο..σημερα θα το ξεκινησω!τον καταλαβες τον σεισμο;εγω χαμπαρι!!

Βανια επαναστατης ο Σταυρος ε;χαχα Σωστη η σκεψη αλλα αφου υπαρχουν καποιοι κανονες στο σχολειο πρεπει να τους ακολουθουν κι ας μην συμφωνουν!κοιταξε το αυτό με την λιποθυμια ,μην εισαι και μονη καμια φορα.

Aυτα τα λιγα απο εμενα!!!φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παραλιγο να ξεχασω τις φωτο!!

Βασω οντως φαινεσαι μικρουλα και νομιζω μοιαζετε με την Ιωαννουλα!!

ο Δημητρακης ο μαλλιας!!χαχα κουκλος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια . Είδα χτες τη δασκάλα της Ιστορίας ήρθε και με αγκάλιασε είναι πολύ καλός άνθρωπος και κοντά στα παιδιά και ήμουν σίγουρη ότι αυτά τα 3 την έφτασαν στα όρια της.Της είπα ότι δεν έγραψε το τεστ και μου είπε ποιο τεστ ; το ακύρωσα το έκανα για να συνετιστούν οι τρεις αλλά δεν το βλέπω .... της είπα ότι η αντίδραση του Σταύρου ήταν για την λέξη τιμωρία σε κάτι που δεν έκανε και μου είπε είχε δίκιο το παιδί ... της είπα ότι από τη στιγμή που εκείνη το ζήτησε έπρεπε να το κάνει ... μου είπε ότι ο Σταύρος είναι ένα παιδί αληθινό και αυθόρμητο και όταν οι άλλοι κάνουν φασαρία εκείνος φωνάζει να κάνουν ησυχία και ότι δεν την ενοχλεί η όποια δυσκολία έχει με το γραπτό λόγο και ότι εκείνη το Σταύρο τον εξετάζει προφορικά και ότι ακόμα και το γεγονός ότι εξέφρασε την αντίθεση του μπροστά της το εκτίμησε .Όσο για τις εξετάσεις τη να σας πω ; το απόλυτο μπάχαλο έχουν πέσει λευκά αιμοσφαίρια , αιματοκρίτης και αιμοσφαιρίνη κάτι με τα κύτταρα λέει . Η χημειοθεραπεία που κάνω ευτυχώς δεν με έχει πειράξει στο συκώτι αλλά στο αίμα αλλά επειδή τα επίπεδα των φλεγμονών δίνουν μια μικρή μείωση σημαίνει ότι κάνει δουλειά και ενδεχομένως να την συνεχίσω και το καλοκαίρι...αυτά μου τα είπε ο βιοπαθολόγος- μικροβιολόγος .17/6 θα πάω στο ρευματολόγο για νεότερα .

Αλεξάνδρα να προσέξεις την αλλεργία στο αγελαδινό γάλα θα έχει και στις κρέμες και σε όλα τα προϊόντα ( τυριά ) πόσο είναι το μωρό ; 2 φίλες είχα με το ίδιο θέμα η μία έβγαζε το παιδί ολόκληρα σημάδια σαν καψίματα ...η άλλη είχε θέμα δυσκοιλιότητας .Πλέον είναι καλά και τα δύο.

Άννα Μαρία να δοκιμάσεις το στεφανάκι στη λεκάνη είναι πιο πρακτικό και επειδή τα μωρά βλέπουν εμάς ( λέμε τώρα ) μιμούνται .Από κάτω να βάλεις ένα σκαμνάκι να πατάει τα πόδια του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αννα Μαρια συνεχιζεται ο εφιαλτης με τις κατσαριδες???το λες και με πιανει ριγος!τις φοβαμααααιιιιι και ανατριχιαζω ταυτοχρονα!ο Αντρεας εφαγε το φαγητο του?μπραβο!η Ιωαννα ακομα δεν την αφηνω μονη της να φαει γιατι μια φορα που δοκιμασα τα εριξε ολα κατω παρα να φαει!

Χριστινα μου φανταζομαι ποσο λυπηθηκε ο Δημητρακης που πεταξες τον Αγκαλιτσα του!καταλαβαινω ομως οτι καποτε χρειαζεται σκληρος χειρισμος για να μαθουν να σεβονται και να αντιλαμβανονται κατι που κανουν λαθος!

Βανια μου ειδες ο Σταυρος?μπραβο του που πειθαρχει τους ταραξιες!οσο για την υγεια σου ευχομαι ολα να πανε καλα!

Αλεξανδρα μου συνηθισε η Κωσταντινα το μπανιο?επειδη και η Ιωαννα μας κανει νουμερα στο μεγαλο μπανιο που την εχουμε ορθια!πιστευω ειναι που πεφτουν τα νερα στα ματια της!ευχομαι να ξεπεραστουν ολες οι αλλεργιες της μικρης για να μπορει να δοκιμασει απο ολα!

Καγκουρακι ευχαριστω για το οτι δειχνω μικρουλα!χαχα!αληθεια πιστευεις οτι μου μοιαζει?οι πλειστοι λενε μοιαζει στον αντρα μου!κι εγω νιωθω οτι ειναι ολοιδια με τον αντρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...