Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ πως αλλαζει τωρα ο τιτλος???δεν το βρισκω!!!!

ΚΑΡΟΛΙΝΑ να το χαιρεσαι!!!συνομηλικα ειναι με τον δικο μου! αλλα ΚΑΤΕΡΙΝΑ δεν μπαινει πλεον καθολου εδω...την χασαμε!

συγνωμη που χαθηκα αλλα ετρεχα με την χαρτουρα για το προγραμμα καταρτισης...απο Σεπτεμβριο θα αρχισουμε τη δουλεια ...τωρα καλοκαιρι δεν θα εχω ποιος να τον κρατησει γιατι φευγει η μανα μου και εφοσον μας δινεται η επιλογη να ξεκινησουμε απο Σεπτεμβριο αυτο επελεξα!!!

ΑΝΘΗ περαστικα στον μικρο σου!!!σοβαρα τοσο τρεξιμο???και ειναι και μεγαλος ο Πανουλης σου...εγω νομιζα ειναι καλυτερα απο το να ειναι μικρη η διαφορα με τα αδελφακια!!!δηλαδη απο το να εχουν 2 χρονια διαφορα νομιζα πως καλο ειναι να εχουν 3-4 χρονια διαφορα!

φιλια κοριτσια !!!!!!!!!!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΠΗΡΑ ΝΟΥΝΟΥ ΝΟYLAC KAI TO ADVANCE ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ...ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ!!!ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ!!!!Ε ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΘΑ ΠΙΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΑ ΗΠΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΥΡΙΖΟΥΝ!!!!!!!!!!ΑΠΑΠΠΑΠΑΠ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ ΚΑΔΟ!ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΑΝ!ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Ευτυχώς ο Αντρέας είναι μια χαρά σήμερα, ίσως να ήταν από το κλάμα ο εμετός.

Το βράδι κοιμήθηκε καλά, αλλά ξύπνησε στις πεντέμιση. Τον έβαλα στο καρότσι και τον κούνησα και τον άφησα εκεί, και ξύπνησε στις οκτώ και δέκα. Λέτε να πειράζει που τον άφησα στο καρότσι;

Κατά τις δέκα παρά ήρθαν οι γονείς μου, μας άφησαν το αμάξι τους και πήραν το δικό μας για να πάνε Λευκωσία, στο νοσοκομείο, για να κάνει ο πατέρας μου εξετάσεις για τον καρκίνο του προστάτη, και να του πουν το πλάνο της θεραπείας. Αλλά τον έβαλαν στον αξονικό, δεν ήταν εντελώς γεμάτη η ουροδόχος κύστη του, και θα ξανακάνει πιο αργά, οπότε κατά τις τέσσερις-τεσσεράμιση τους περιμένουμε να γυρίσουν. Σε κάποια φάση βγήκε ο Αντρέας στο μπαλκόνι και είδε απ' έξω το αμάξι των γονιών μου παρκαρισμένο, και φώναζε ασταμάτητα σαν κουρντισμένο: "ζαζα, ζαζα, ζαζα, ζαζα...".

Κατερίνα να να πω για την κουνιάδα; Είναι πολύ περίεργος άνθρωπος, ό,τι να 'ναι. Δεν έπρεπε να την πάρεις καθόλου τηλέφωνο και τέρμα, γιατί έτσι μπλέκονται περισσότερο τα πράγματα. Κρίμα και για τα πεθερικά.

Καλά, πολύ γέλασα με τον τρόπο που χαλαρώνεις!

Τη συνταγή με τα γλειφιτζούρια την είδα, εύκολη φαίνεται, αλλά είναι μία από κάτω που δεν της πέτυχαν, και κάνει κάτι πολύ ξινά σχόλια!

Το σπιτικό γύρο δε μου τον βγάζει κατευθείαν, και τώρα βαριέμαι να ψάξω, θα το δω μετά.

Καλά, οι φωτογραφίες τέλειες! Τα παιδάκια σου έχουν μεγαλώσει πάρα πολύ! Ολόκληροι άντρες έχουν γίνει! Όσο για την τούρτα, μου άρεσε πολύ: απλή και μοντέρνα. Μου άρεσε και το "εννιά" που έβαλες, που είναι η ηλικία του Νίκου, αλλά παραπέμπει και στη "Φανέλα με το εννιά"! Ο μπεμπούλης είναι χάρμα!

Καγκουράκι δουλειές κι εσύ ε; Κι εγώ χτες σιδέρωσα δύο πλυντήρια και σήμερα έχω άλλο ένα, κι ένα ακόμα που έβαλε ο άντρας μου και το άπλωσε πριν δυο ώρες... Τώρα θα την πέσω για λίγο και μετά θα πιάσω κάτι ντουλαπάκια της κουζίνας και σκούπισμα-σφουγγάρισμα σαλόνι-κουζίνα-διάδρομο. Πριν σφουγγάρισα το δωμάτιο του Αντρέα, γιατί δε σφουγγαρίστηκε καλά χτες που έκανε εμετό και είχε λεκέ, και με την ευκαιρία σφουγγάρισα και το δικό μας δωμάτιο και τα δύο μπάνια. Η μις σφουγγαρίστρα έχω καταντήσει, αλλά τι να κάνω; Δια τον φόβον των κατσαρίδων...

Ωχ, σε καμιά πενταετία;;;;; Σ' ευχαριστώ που μου δίνεις τόσο θάρρος!

Ανθή λες και περιγράφεις τον Αντρέα. Είναι αεικίνητος. Δε σταματά δευτερόλεπτο. Κάνει συνέεεεεεεχεια σκανταλιές... Δε μου πέρασε απ' το μυαλό ποτέ ότι δεν έχω πυγμή, αλλά ότι ο Αντρέας είναι ξεροκέφαλος και με γράφει. Μάλλον απ' τον πατέρα του πήρε (όπως πάντα, όλα τα κακά, απ' τον πατέρα τα παίρνουν, από εμάς ποτέ!). Πάντως χτες που συζητούσαμε με κάτι μαθήτριές μου που έχουν παιδιά (και εγγόνια), μου λένε "καλά, και πού είσαι ακόμα...".

Κι εγώ αισθάνομαι κουρασμένη. Δεν έχω χρόνο να διαβάσω λίγο. Δηλαδή, λογοτεχνία διαβάζω όλη μέρα, την περασμένη βδομάδα διάβασα δύο βιβλία, κι αυτήν ένα και είμαι στο δεύτερο, και διαβάζω και άλλα πράγματα ταυτόχρονα. Αλλά δεν έχω χρόνο να διαβάσω αυτά που θέλω για μια έρευνα που κάνω, ενώ ένα άρθρο που γράφω για να το παραδώσω 15 Ιουνίου, το έχω παρατήσει... Όλη μέρα σφουγγαρίζω, ξεσκονίζω, σιδερώνω, μαγειρεύω, συγυρίζω, ξεσκατίζω, ταΐζω, παίζω, α, πηγαίνω και σχολείο... Όποτε μένω σπίτι μόνη μου, είναι για να κάνω δουλειές...

Ναι, είχα ξαναβρεί ξεχασμένα λεφτά, αλλά ήταν του Αντρέα, και του αγοράσαμε το ποδηλατάκι του!

Βάσω μια χαρά είναι και τα 20 ευρώ! Μια φορά ένας συνάδελφος που έχει πάρει σύνταξη τώρα, κέρδισε 50 ευρώ στο ξυστό, και του λέω εγώ τι ωραία, κ.λπ. και μου κάνει "σιγά, τι είναι 50 ευρώ;", οπότε του απαντάω κι εγώ "είναι 50 ευρώ". Ε μα! Δεν τους μπορώ αυτούς που δεν είναι ευχαριστημένοι με τίποτα.

Μαρίνα δεν ξέρω πώς αλλάζεις τον τίτλο, θα το ψάξω και θα σου πω, αν το βρω κι εγώ δηλαδή.

Τα γάλατα που πήρες είναι σκόνη;

Σας φιλώ, πάω να ξαπλώσω λίγο για να διαβάσω, όχι για να κοιμηθώ, και μετά δουλειές.

Α, σήμερα μου έδωσε άδεια ο διευθυντής, έτσι το απόγευμα θα πάω με δύο φίλες μου και τα παιδιά τους στο πάρκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ οχι αυτα ειναι τα παστεριωμενα απο τα ψυγεια,,,βλεπω εσυ βρηκες κολπο με το καροτσι ε? μετα το θηλασμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαλτε στο κλαμπ κ μενα κ εγω βεγγος νιωθω σπιτι δουλειες μετα δουλεια παλι σπιτι παλι δουλειες το σπαστο ωραριο με εχει διαλυσει κ μενα ειναι αεικινητος ο βασιλης απλα ακουει ευτυχως αλλιως θα μουν στανταρ με υπερκοπωση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια ευτυχως ηταν περαστικος ο εμετουλης

Εγω κ μετα λιγα χαιρομαι πολυ ας μου τυχαιναν εστω κ δεκα χαχα κ θα χα χαρες

Εμεις χτες δουλεια κολυμβητηριο τζαμπο κ δουλειτσες σημερα μια απο τα ιδια δουλεια κ δουλειες ουουφ

Κ εγω θελω χρονο για την μαγδα σαν τρελη η για μενα κ τον αντρα μου νιωθω πως καποιες φορες χανομαστε η ρουτινα τα ωραρια λιγο απο ολα

Κα μου αγνοησε την κουνιαδα δεν αξιζει καν το χρονο να τη σκεφτεσαι ειναι κακια νομιζω..το παρτυ σας ολα τα λεφτα οι γιοι κουκλια

Χριστινακι μου σε νιωθω πολυ

Ανθη μου κ εγω τρεμω οταν παιζει στον κηπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα τι κριμα να μην κερδισεις τα εκατο ευρουλακια η χαρα σου μεινε

Καγκουρακι κ χρωματιστα ομορφα θα ναι στανταρ κ χειροποιητα πολυ βασικο

Μωρουδενια εμενα πινει φρεσκο για μωρα που δε θηλαζει πια αλλα το πινει ευχαριστα ευτυχως 1.5 λιτρο τη μερα το καταβροχθιζει

Αννα μαριΑ νομιζω καλυτερα στην κουνια νανι ο αντρικος για πιο ανατομικη μια κ ειναι ακομα μωρακι

Το καροτσι ειναι για λιγη ωρα πιστευω

Εμεις φαγαμε τα πρωτα μας αγγουρια σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ρε κοριτσια μου λειπει τοσο ο υπνος κ εχω τοση κουραση που οπου σταθω κ βρεθω μπορω να κοιμηθω σε δευτερολεπτα ακομη κ ορθια με το που ξαπλωσω μενω σεκος ακομα κ οταν βαζω το παιδι ειναι φορες που με παιρνει ο υπνος η οταν βλεπω ταινια η γενικα σε ενα λεπτο κοιμαμαι

Θα προτιμουσα να κρατηθω ξυπνια μπας κ κανω πραγματα αλλα δεν ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Πήγαμε στο πάρκο κι ο Αντρέας έπαιξε πάρα πολύ. Πιο πολύ ήθελε κούνια, ενώ συνήθως τη βαριέται. Τα είπα λίγο και με τις φίλες μου, ωραία ήταν, είχε και δροσούλα.

Μετά πήγαμε και μια βόλτα απ' τους γονείς μου, κατά τις εννιά γυρίσαμε σπίτι.

Καλή η άδεια, αλλά πολύ κουραστική!

Μαρίνα, τελικά δεν ξέρω πώς διορθώνεται ο τίτλος, έκανα ένα δοκιμαστικό ποστ για να δω αν μπορώ να αλλάξω τίτλο, αλλά δε βρήκα άκρη.

Για το γάλα που λες είναι νωρίς, τι του πήρες φρέσκο γάλα, αφού δε θέλεις ακόμα να αποθηλασεις; Το κατσικίσιο που πίνει ο Αντρέας μυρίζει αρκετά, κατσικίλα, αλλά αφού το πίνει, δεν έχω πρόβλημα. Από ποσότητα, πίνει περίπου 240 μλ κάθε βράδι, αλλά τρώει και πολύ γιαούρτι, και με το φαγητό και το βράδι με κουάκερ.

Μάγδα όλες σαν τρελές τρέχουμε. Κι εγώ μια μέρα άδεια είχα, και όλη μέρα δουλειές έκανα. Μα να μην τελειώνουν ποτέ ρε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου...Δυστυχώς και σήμερα σκ**α είμαι. Πολύ. Δεν ξέρω πια τι να κάνω με τον Πάνο..Έχει αλλάξει ριζικά. Έχει γίνει σαν τα παιδάκια που έβλεπα και λυπόμουν τις μαμάδες τους...Βέβαια όλα αυτά κυρίως όταν είναι μαζί και η μπέμπα γιατί όταν πάμε κάπου οι δυο μας όλα είναι διαφορετικά. Σήμερα πήγαμε να δούμε μπομπονιέρες σε ένα μαγαζί και μόνο που δεν το γκρέμισε...Επίσης, στο σημαδεμένο του πρόσωπο προσέθεσε ακόμα μία μελανιά στο μετωπάκι...Τι να πω;;; Γέμισε με σφραγίδες την λεκάνη στο μπάνιο. Ούτε με χλωρίνη δεν έβγαιναν...Μου άφησε το χέρι και βγήκε στον δρόμο, μιλάει με αγένεια κλπ κλπ κλπ. Σήμερα έβαλα τα κλάματα. Ζηλεύει πολύυυυυυυ......Τα κάνω όλα λάθος. Φωνάζω πολύ, του ρίχνω συνέχεια σε πωπό και μπούτι ξυλιές κλπ. Νιώθω χάλια....................................................Σας έχω πρήξει και το ξέρω...Μακάρι να συνηθίσει γρήγορα την αδερφή του..Ελπίζω το σχολείο και οι δραστηριότητες που θα έχει του χρόνου να βοηθήσουν την κατάσταση..

Μαρίνα αν κάνεις δεύτερο παιδί γρήγορα γλιτώνεις τα ζητήματα που προκύπτουν από τη ζήλια. Όσο μεγαλύτερο είναι το πρωτότοκο, τόσο περισσότερες πιθανότητες υπάρχουν να ζηλέψει. Το μόνο κακό είναι ότι θα πρέπει να αλλάζεις πάνα σε δύο παιδιά αλλά αυτό δεν το θεωρώ και τραγικό. Βέβαια ο Πάνος δεν πάει ακόμα σχολείο και επηρεάζει και αυτό την κατάσταση αφού από το πρωί που ξυπνούν τρέχω και δεν φτάνω.......

Βασούλα έτσι ένιωθα κι εγώ κουρασμένη όταν είχα τον Πάνο μωρό......Τώρα ξέρεις τι λέω;;;;; Μα πώς έλεγα τότε ότι είμαι κουρασμένη;;;;; Καμία σχέση τα δύο παιδιά. ΚΑΜΙΑ ΟΜΩΣ..... Εγώ προσωπικά τα έχω δει όλα και γιατί ο Πάνος έχει ζωηρέψει πολύ και γιατί όταν είμαι σπίτι με τα παιδιά δεν έχω καμία βοήθεια. Με το που γυρνάω από τη δουλειά οι γιαγιάδες την κάνουν. Η μαμά μου ευτυχώς παίρνει τον Πάνο κάποιες μέρες και έτσι χαλαρώνω όσο μπορώ. Θαυμάζω τις γυναίκες που κάνουν ή θα ήθελαν να κάνουν πάνω από 2 παιδιά. Πραγματικά τις θαυμάζω.

Μάγδα είναι τέλειο όταν ακούν τα παιδιά. Έτσι με άκουγε και ο Πάνος κάποτε και ήμουν πολύ περήφανη για το πώς τον έχω μεγαλώσει....Τώρα όμως μάλλον τα έκανα σαλάτα.....Βέγγος και εσύ ε;;; Τρέχουμε και δεν φτάνουμε.

Κατερινάκι και που ασχολείσαι μαζί της αξία της δίνεις...Δεν πάει καλά η γυναίκα. Τις φωτογραφίες σου δεν τις έχω δει ακόμα... θα πάω να τις δω και θα σχολιάσω μετά.

Άννα Μαρία γέλασα πολύ με το ζαζα ζαζα που έλεγε ο Αντρίκος! Μεγάλωσε το αγοράκι σου!!Μην ανησυχείς που δεν σε ακούει ακόμα. Είναι νωρίς. Θα δεις πολλές αλλαγές όσο μεγαλώνει. Ωραία που πήγατε στις κούνιες με τις φίλες σου! Χαρήκατε και οι δύο (και εσύ και ο Αντρίκος) πολύ!

Σήμερα τα πήρα και με τον αντρα μου. Γύρισε στις 9.30 το βράδυ από τη δουλειά. Εγώ όλη μέρα με τα παδιά. Δεν δούλευα σήμερα. Έκατσε λοιπόν να φάει. Όταν τελείωσε του πήγα την μικρή και τι μου λέει;;;;;; Καλά τώρα που με είδες να πηγαίνω για ένα τσιγάρο αποφάσισες να μου την δώσεις;;;;;;Θα τον σκότωνα πραγματικά. Του την ακούμπησα στην αγκαλιά και έφυγα. Πήγα λίγο κάτω στην αδερφή μου για να μην γίνει διπλωματικό επεισόδιο.......

Αυτά και για σήμερα. Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου γλυκό οι φωτογραφίες είναι τέλειες! Ο ανιψιός σου για φίλημα και έχει πολύ όμορφα μάτια! Εσύ κορμάρα -ούτε που φαίνεται πως έχεις γεννήσει τρία παιδιά!! Γι' αυτό σε ζηλεύει η κουνιάδα! Ο μπουφές για ακόμα μια φορά λαχταριστός! Τα αντράκια σου είναι πανέμορφα και τα τρία! Να τα χαίρεσαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες!

Αννα Μαρια ησουν με αδεια χτες!τι ωραια!αλλα οπως κι εγω τα σαβκα νιωθω οτι κουραζομαι πολυ περισσοτερο παρα οταν ειμαι δουλεια!ζαζα ο Αντρικος!χαχα!η Ιωαννα οταν κανει κακα και τη ρωτησουμε Ιωαννα τι εκανες?κακακια λεει χαχα!και το λεει τοσο καθαρα!λεει και παπακι, γατακι, σκυλακι τωρα γιατι χρησιμοποιει υποκοριστικα δεν ξερω!απ το σχολειο νομιζω που τους μιλα η δασκαλα!

Ανθη μου μην απελπιζεσαι!ο Πανος θα συνηθισει και τωρα του βγηκε γιατι πλεον μεγαλωσε η φραουλιτσα και καταλαβει οτι ειναι μωρο και κανει οτι μπορει να σας αποσπασει την προσοχη!α καλα ολοι οι αντρες τα ιδια!και εμενα οταν σχολασει και του πω αλλαξε τη μικρη μου λεει ειμαι κουρασμενος ημουν δουλεια λες κι εγω δεν ειμαι δουλεια απ τισ 7μιση μεχρι τις 3, μετα παω σπιτι να ετοιμασω φαγητο, να απλωσω ρουχα και να πιασω τη μικρη γυρω στις 4 παρα και ως το βραδυ που θα κοιμηθει ταιζω, αλλαζω, παιζω, την παιρνω βολτα με το ποδηλατο, τη βγαζω κατω στην αυλη να παιξει!ουφ!εμεις δεν κουραζομαστε, ειμαστε ρομποτ!!!χαχα

ΚΑ1 τι τελεια αντρακια εχεις!οντως δεν φαινεται καν οτι γεννησες 3 παιδια!χθες που εβλεπα τις φωτο στην ομαδα ηταν πριν φαω μεσημεριανο και μου τρεχαν τα σαλια!τα εκανες ολα τελεια!μπραβο σου!χρυσοχερα!

Μαγδα μου υπακουος ο Βασιλης!μπραβο!οσο για τον υπνο εγω μονο τον βραδινο υπνο εχω στο τσεπακι γιατι ειμαι πτωμα!το μεσημερι οταν ξαπλωσω δεν μπορω ευκολα να κοιμηθω!

Προσπαθησα και γω πριν λιγες μερες να βαλω φωτο της Ιωαννας αλλα δεν τα καταφερα!θα ξαναδοκιμασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα να σας πω μια γρηγορη καλημέρα!!!!

θα σχολιάσω αργότερα τα δικα σας, εμεις καλα τα πάω σημερα για να βρω ένα καπελάκι στον Νικολα ψάχνω ψαθακι, και μετα για τα προσκλητηρια μου έστειλαν την μακέτα θέλω κανα δυο αλλαγες αλλα θα πάω απο κει γιατι τηλεφωνικα δεν εμπιστεύομαι. Χθες τα πήγα και τα δυο κούνιες μαλιστα σε καποιες οχι και τόσο κοντα και η Αγγελικη γύρισε ξερη απο τις κούνιες και το περπάτημα.

Σας αφήνω θα επανέλθω το βραδυ γιατι για νωρίτερα δεν με βλέπω, φιλιααααας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!τρεχω αυτές τις μερες ,μαζευω χαρτια για τον παιδικο,για την εφορια…πολύ γραφειοκρατεια!!ειχαμε να παρουμε και τον κλειδαριθμο από την εφορια και μολις ακουσε ο νατρας μου ότι πρεπει να παει εκεινος αλλαξε 10 χρωματα,’’γιατι εγω;εσυ τα εχεις αναλαβει αυτά ‘’και μπλα μπλα…αυτό που πρεπει να τρωω εγω ολη την ταλαιπωρια δεν το εχω καταλαβει..Σημερα εφτιαξα γαυρο μιας και την άλλη φορα ειχε φαει και η Κωνσταντινα αλλα τελικα δεν επιασε αυτην την φορα…Το απογευμα πρεπει να παω και στην παιδιατρο να μου συμπληρωσει το χαρτι για τον παιδικο…Κατά τα αλλα βολτουλες ,κουνιες και ζεστη!!!!σας ειπα που επιτελους κανω μπανιο την Κωνσταντινα χωρις κλαματα;;και το κεφαλι ακομα και αν πεφτουν νερα στο προσωπο!!!μολις της πω να παμε για μπανιο ,γδυνεται και παει κατευθειαν στο μπανιο!!!

Μαγδουλα πως πανε οι ετοιμασιες για την γαμοβαφτιση;καλα εσεις μια αγελαδα θελετε σπιτι μονο για τον Βασιλη!!χαχαχα καλοφαγωτα τα αγγουρακια σας!!θελω κι εγω κηποοοο!!!!

Χριστινα τι πηγες να παθεις στην θαλασσα!!!πολυ επικινδυνο όταν εχει κυμα…Ο Δημητρης τι πλακα με το ζευγαρι!!!τι εγινε και δεν εισαι καλα;

Καρολινα να χαιρεσαι το αγορακι σου!!

Αννα Μαρια τελειωσες με τις ντουλαπες;Μπραβο στον αντρα σου για τον εθελοντισμο,κατι είναι και αυτό!!τουλαχιστον απασχολειται με κατι.Ζουζουνεψε ο Αντρεας και δεν ακουει ε;ε τωρα είναι η ηλικια που θελουν να τα πειραξουν όλα,σιγα σιγα θα αρχισει να ακουει!Τι επαθε μωρε ο Αντρικος και εκανε εμετο;μηπως με το κλαμα αναστατωθηκε;κι εμενα τις προαλλες της ειχα δωσει το γαλα,και επειδη δεν ηθελε να της πλυνω τα δοντια από το κλαμα εκανε εμετο και μετα της ακουγα ότι ειχε μυξουλες…τι θα γινει βρε παιδι μου;κάθε τοσο θα βρισκεις ευρω από εδώ και από εκει;χαχα μακαρι να εβρισκα κι εγω μετα από τοσες δουλειες!!!για τον υπνο στο καροτσι μια φορα δεν πειραζει,αλλα δεν πρεπει συνεχεια γιατι δεν εχει στρωμα για την πλατουλα τους.ο μπαμπας σου καλα με τις εξετασεις;καλοφαγωτα τα ντοματακια!!!

Μαρινα συγχαρητηρια για την δουλεια!!!ειχα κανει κι εγω στο άλλο προγραμμα για τον τουρισμο αλλα δυστυχως….απογοητευτηκα!!!Μηπως δεν του αρεσε με το μπιμπερο;ή εχει ξαναπιει από μπιμπερο;

Ανθη πως χτυπησε τοσο πολύ ο Πανος; Βεβαια ετσι είναι τα παιδακια,προτιμω να είναι ζωηρα από το να μην κουνανε βημα από διπλα μας αλλα μην χτυπανε και τοσο!!Τι να σου πω για την συμπεριφορα του Πανου…με τον παιδιατρο το εχεις συζητησει καθολου;

Βασω εχουν κερασιες τα πεθερικα;τι ωραια!!ειχαν βαλει και οι γονεις μου ,δεν ξερω αν εκανε φετος ,και μου αρεσουν τοσο πολύ!!Η Κωνσταντινα κάθε φορα που βλεπει εντομο του λεει’’να πας σπιτι σου ,στο δασος!!’’το ελεγε και σας θυμομουν!!κερδισες και ένα 20αρι!!μια χαρα,καλυετρα να ηταν 100 αλλα δεν πειραζει!!

Κατερινα Κα μπραβο για το παρτυ σας!!εγω λεω καλα εκανες και ειπες την αληθεια,μην νομιζουν ότι δεν καταλαβαινεις τι γινεται.ετσι κι αλλιως και όταν δεν μιλας κουνιαδα και πεθερικα παλι βρισκουν αφορμη να σου κρατανε μουτρα.Κλαυτερα να κατσετε και να μιλησετε με την κουνιαδα και να πειτε τι σας ενοχλει.τωρα αν εχεις καλυτερες σχεσεις με την συνηφαδα προφανως φερεται καλυτερα..τι να πω!!τα πεθερικα πανε καλα;;μα τι σημασια εχει αν είναι χωρισμενοι οι γονεις σου;;καλα του ειπε και ο κουνιαδος,και βασικα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να περνουν το μερος του ενός ή του αλλου,αντι να προσπαθησουν να σας τα βρουν προκαλουν χειροτερες καταστασεις..

Κατερινα με τα μπισκοτα σκεφτομουν ότι μπορεις να κανεις καποια με κακαο,καποια χωρις,να βαλεις χρωματιστη τρουφα,σταγονες σοκολατας.εγω τα ψηνω στον αερα,και εχω βαλει και 2 ταψια γιατι με τον αερα δεν εχει προβλημα,τα ψηνει κανονικα.

Παω να δω και τις φωτογραφιες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες!

Ανθη μου don't panic!!! Σε νιωθω, γιατι εμενα ειναι απο μονος του πολυ ανυπακουος και αντιδραστικος, οποτε κι εγω αναγκαζομαι να καταφυγω σε φωναρες η καμια ξυλια και μετα ειμαι σκατα! Αλλα αν βλεπεις τοσο μεγαλες αλλαγες, γιατι δεν απευθυνεσαι σε καποιον παιδοψυχολογο; Σιγουρα θα σε βοηθησει, εστω και συμβουλευτικα.

Αλεξανδρα μου τι κριμα που δεν σε πηραν! Γιατι με ποια κριτηρια; Τωρα που λες για σταθμους, τι δικαιολογητικα θελει για το εσπα ξερεις;

Καγκουρακι και ΚΑ δεν εχω μπει να δω τις φωτογραφιες σας, τρεχω σαν την τρελλη!

Κα μου, μη στεναχωριεσαι. Καλα εκανες και τα ειπες. Κι αν ημουν στη θεση σου η που θα την καλουσα για καφε να τα πουμε μια και καλη τετατετ η που δεν θα της ξαναμιλουσα και τελος. Αλλα ενδιαμεσες καταστασεις δεν παιζει, ειναι πολυ πιο ψυχοφθορες. Οσο για τα πεθερικα τι να πω... Μυαλα 100 χρονια πισω. Κι οκ θα υποστηριξουν την κορη τους λογικα, αλλα αυτα που λενε ειναι αλλου για αλλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια και που εισαι ακομα! Οσο μεγαλωνουν τα αγορακια τοσο ταρζανευουν! Καλυτερα ειναι με τον εμετο; Μια χαρα που σου εκατσαν τα λεφτα! Μπραβο στον αντρα σου που κανει εθελοντισμο! Για το καροτσι που λες, εδω κολλαει το "εμεις πως μεγαλωσαμε;" γιατι οντως εγω θυμαμαι οτι βγαινανε οι γονεις μας και κοιμομασταν σε καροτσια, αυτοκινητα, καρεκλες κλπ...

Κατερινακι αντε μπηκατε στην τελικη ευθεια κι εσεις! Κι εμεις βαφτιζουμε τα διδυμα 13 Ιουλιου.

Μαγδα μου αστα κι εγω οπου με βαλεις μπορω να κοιμηθω μεσα στη μερα, αλλα το βραδυ με πιανει μια υπερενταση που δεν κοιμαμαι με τιποτα!

Που λετε κι εγω νιωθω πολυ πιεσμενη, δεν εχω χρονο για μενα καθολου, για τον αντρα μου αστα να πανε, γενικα ολο τρεχω! Και βεβαια, κανεις δεν αναγνωριζει οτι μπορει να δουλευω απογευμα και να μην ξυπναω απο τις 6 αλλα εχω στα χερια μου ολο το νοικοκυριο, μαγειρεμα, το παιδι κατ' αποκλειστικοτητα κλπ κλπ!

Βασουλα μου τωρα ολο και θα μιλαει και θα εχει πολυ πλακα, για χαζεμα θα ειναι!

Αχ, ελπιζω να μην ξεχασα τιποτα, απο χτες προσπαθω να σας γραψω και δεν...

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μπραβο!!!τελεια η τουρτα και ασορτι προσκλησεις!!!ο μπουφες λαχταριστος!!!κι εσυ υπεροχη,με 3 παιδια που να κατσεις βεβαια ,κορμαρα!!! ο μπεμπακος ενας κουκλος!!!

Κατερινα εβαλες κι εσυ φωτο;γιατι δεν βρηκα τιποτα.

Χριστινα μου ευχαριστω που με σκεφτηκες !!ηταν με μορια,αναλογα το εισοδημα,τον χρονο ανεργιας,τον βαθμο πτυχιου και ποτε το πηρα,ξενες γλωσσες και μεταπτυχιακα.δεν επιανα σε ολα το μεγιστο...οι αιτησεις ηταν και παρα πολλες....τι να κανουμε...παμε γι αλλα!!!Για τους παιδικους δεν εχει βγει ακομα το εσπα,εγω εκανα κατευθειαν στον δημο γιατι ειδα στα δικαιολογητικα που ελεγε για καρτα ανεργιας και ειπα να το κανω μπας και.Αλλα ειδα τα ενσημα του αντρα μου που ειναι πολυ λιγα και σιγα μην μας παρουν...Ποτε σταματανε τα μαθηματα να ξεκουραστεις καθολου;καλα κι εμενα σημερα μου ειπε ο αντρας μου επειδη επρεπε να παει στην εφορια οτι εγω καθομαι ολη μερα...αλλα μετα τοδιορθωσε οτι εγω ειμαι στο σπιτι και μπορω να παω για εξωτερικες δουλειες.αλλα αυτο που νομιζουν οτι οταν ειμαστε σπιτι ειμαστε αραχτες δεν μπορω να το καταλαβω...οι δουλειες γινονται απο μονες τους;με το παιδι ασχολειται η νταντα;;

φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι!

Πολλή κούραση πάλι σήμερα... Το πρωί πήγαμε φρουταρία και ψαράδικο και μετά πήγε ο άντρας μου το αμάξι για σέρβις. Εγώ δουλειές, έφτιαξα τσιπούρες στο φούρνο με φασολάκια, πατάτες, ντομάτα, κ.λπ., και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τελείωσα τα ντουλαπάκια της κουζίνας!!! Γιούπιιι!!! Τώρα μένει η συρταριέρα του μωρού και κάτι ντουλαπάκια στο μπάνιο. Έκανα και το καθιερωμένο σφουγγάρισμα, είπαμε, έχω κερδίσει επάξια τον τίτλο της μις Σφουγγαρίστρας.

Στο σχολείο διόρθωσα τα γραπτά των εξετάσεων, έσκισαν τα αστέρια μου. Μαθήτρια με δεκαοκτώ στο τετράμηνο, έγραψε τέσσερα, επειδή απλά βαριόταν... Της έριξα και το βαθμό του τετραμήνου, όχι να νομίζουν ότι μας κοροϊδεύουν.

Ανθή μας έχεις πρήξει καθόλου.. Συμφωνώ με τη Χριστίνα, μήπως να μιλούσες με παιδοψυχολόγο; Το καταλαβαίνω να είναι άτακτο ένα παιδάκι, αλλά αφού είναι προφανές ότι ο Πανούλης αντιδρά έτσι λόγω ζήλιας, ίσως θα μπορούσε ο ειδικός να σου προτείνει καποιες λύσεις, γιατί σίγουρα οι φωνές και οι ξυλιές δεν είναι λύση. Δε σε κατηγορώ, βέβαια, είναι εντελώς ανθρώπινες αυτές οι αντιδράσεις, κι εγώ το ίδιο θα έκανα.

Για τη διαφορά των παιδιών, είναι όλα σχετικά. Μπορεί να έχουν πολύ μικρή διαφορά τα αδέλφια και το μεγαλύτερο να ζηλεύει τρομερά, επειδή δεν είναι έτοιμο ακόμα να δεχτεί άλλο παιδάκι στη ζωή του. Μπορεί να έχουν μεγάλη διαφορά και να μην υπάρχει καθόλου ζήλια, επειδή το μεγαλύτερο είχε λυσσάξει για αδελφάκι, και όταν αυτό γεννήθηκε το είδε ως δώρο. Είναι σχετικά όλα.

Όσο για τον άντρα σου, καλά, έχω εκατό τέτοιες ιστορίες με το δικό μου.

Βάσω εμάς ο Αντρέας δε μιλά και τόσο καθαρά. Μου έχουν πει ότι τα παιδάκια που πάνε στον παιδικό μιλάνε πιο γρήγορα και πιο καθαρά, αλλά δε νομίζω ότι θα τον έστελνα στον παιδικό μόνο γι' αυτό! Είναι και στο παιδί βέβαια. Εγώ παιδικό πήγα τεσσάρων χρονών, γιατί όλοι τότε τόσο πήγαιναν, και ενός έτους πήγαινε ροδάνι η γλώσσα μου! Πάντως και του Αντρέα έχει ανοίξει κάπως το γλωσσάκι του. Τώρα αν τον κρατάμε αγκαλιά και θέλει κάτω, λέει "κάκω, κάκω" και το λέει συνέχεια μέχρι να τον αφήσουμε ή να κατέβει από μόνος του!

Αλεξάνδρα εμάς ευτυχώς όλες τις εξωτερικές δουλειές τις έχει αναλάβει ο άντρας μου. Αλλά εμένα κάνει το εξής: αποφασίζει ότι κάποιες δουλειές πρέπει να τις κάνω εγώ. Π.χ. ρίχνει ο Αντρέας φαγητό κάτω, και μου λέει "να σφουγγαρίσεις". Του λέω κι εγώ "και γιατί δε σφουγγαρίζεις εσύ;" και μου απαντά "εγώ το λέω στο σκύλο μου, κι ο σκύλος στην ουρά του". Δηλαδή το ότι αυτός μου λέει να κάνω κάτι το οποίο μπορει΄να κάνει και μόνος του δεν είναι η αρχή του προβλήματος, ας πούμε... Τέλος πάντων...

Πολλή χαρτούρα πάντως το Ελληνικό Δημόσιο, αυτά έλεγα και τις προάλλες που είχαμε μπλέξει με την πρεσβεία. Ο άντρας μου πήγε και τη Δευτέρα για να τους παραδώσει το πιστοποιητικό γάμου και θα πάει και αύριο για να δηλώσει τη βάφτιση...

Μπράβο για το μπάνιο, εμάς ο Αντρέας κάθεται, του αρέσει και παίζει με το παπάκι του.

Μου άρεσαν πολύ οι ιδέες σου για τα μπισκότα του Καγκουρώ!

Χριστίνα άσε, κι εγώ δεν μπορώ, έχω τόσα πράγματα που θέλω να γράψω και να διαβάσω και όλη μέρα σφουγγαρίζω, γκρρρ... Ο άντρας μου πάλι, ενώ ΔΕ δουλεύει, δικαιούται να έχει το χρόνο του... Φυσικά κι εγώ δικαιούμαι, μπορώ απλά να αφήσω το σπίτι να σκουληκιάσει...

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια: η μάνα μου έχει φαγωθεί να αρχίσω από τώρα να βάζω τον Αντρίκο στο γιογιό για να φτιάξει πρόγραμμα με τα κακά και να τον βάζω συγκεκριμένη ώρα και να τα κάνει τότε. Το μωρό, όμως, ούτε τα λέει τα κακά, ούτε και το βλέπω έτοιμο για κάτι τέτοιο. Δεν είναι πολύ νωρίς για γιογιό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

εγω κι αν δεν τρεχω σαν τον Βεγγο ,περα απο τη καθημερινες δουλειες του σπιτιου,πλυντηρια,φαγητο,πιατα,σκουπισμα σφουγγαρισμα κτλ εχω και τα εξω ,σημερα σκαλισα και ποτισα το μπαξε μας , ποτισα και το γκαζον,ταισα γατες,ταισα το σκυλο και επλυνα το σπιτακι του (αυτα τα κανω καθε μερα) και ειχα και τα παιδια που ηθελαν παιχνιδι στην αυλη ,παιξαμε λιγο ενα παιχνιδι με την μπαλα ψειρες λεγεται αν το ξερετε ,τους εκανα μπανιο ,καναμε λιγο επαναληψη τα μαθηματα και υπνο,ακομη λιγες μερες και το σχολειο να ηρεμησουμε λιγο,αυριο εχει ποδοσφαιρο ο Νικος θα τον παμε και θα μεινουμε σε μια φιλη για καφε ....

οσο για το θεμα μου δεν μπορω αλλο εχω κουραστει ετσι ειναι οπως τα λετε και σας ευχαριστω ολες για την υποστηριξη που μου δειχνετε κι οπως ειπες Αλεξανδρα εγω ειπα την αληθεια αλλα οπως φαινεται η αληθεια καποιες φορες δεν πρεπει να λεγεται το ψεμα και η υποκρισια ειναι καλυτερα καποιες φορες ,το θεμα ειναι οτι τα πεθερικα μου δεν επρεπε να φερθουν ετσι το τι εχω εγω με την κουνιαδα μου δεν ειναι δικο τους θεμα ειναι αδιανοητο που θυμωσαν μαζι μας για εναν τοσο ασημαντο λογο και υποστηριζουν κιολας οτι αυτη δεν φταιει σε τιποτα παρα μονο εμεις εχουμε το φταιξιμο,εγω παλι πιστευω πως τα γενεθλια κι ολο αυτο ηταν η αφορμη η κουνιαδα μου εχει αλλα θεματα κρατημενα στο κεφαλι της και βρηκε ευκαιρια να μας ανακατεψει ολους οπως κανει μια ζωη,παντα ο αντρας μου ηταν διπλα στους γονεις του για δουλειες,γιατρους κι οτι αλλο ηθελαν αυτος ετρεχε παντα να δουμε με τι μουτρα θα ζητησει κατι ο πεθερος μου αφου εξαρταται απο τον αντρα μου σε πολλα πραγματα τελοσπαντων να μην σας κουραζω αλλο....

σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια και χαιρομαι που σας αρεσε ο μπουφες μου!!!δειτε τα εβαλα κι εδω Κουζινολογίες :: Θέμα: Το 9ο πάρτυ του Νικόλα μου!! (1/1)

Ανθη μου σε ευχαριστω που με θαυμαζεις :-p ετσι δεν ειπες οτι θαυμαζεις τις μαμαδες με πανω απο δυο παιδια;οντως αυτος που το ειπες κατι ηξερε ενα παιδι ισον κανενα,οσο για τον Πανουλη μη στανεχζωριεσαι πιστευω οτι με τον καιρο κι οσο μεγαλωνει θα καταλαβει μονος του καποια πραγματα και θα ηρεμησει μην κατηγορεις τον εαυτο σου δεν κανεις κατι λαθος απλα ζηλευει και τα κανει ολα αυτα και το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις και πολλα ,ι περισσοτεροι αντρες δεν καταλαβαινουν οτι κι εμεις θελουμε καποιες στιγμες να ασχοληθουμε με τον εαυτο μας ,ετσι ακριβως κανει κι ο αντρας της αδελφης μου με το μωρο δεν το ακουμπαει καν ουτε να το αλλαξει ,ουτε να το ταισει δεν ξερει τα χει παιξει η καημενη και ειμαι και μακρια της δεν μπορω να πηγαινω συνεχεια

Κατερινακι τι αποφασιεσες τελικα με τα μπισκοτα;βαλε φωτο να δουμε πως ειναι τα χρωματιστα ειχα δοκιμασει μια συνταγη της Αλεξιας Αλεξιαδου με στροβιλιστα μπισκοτα χρωματιστα κανεις τη ζυμη τη χωριζεις στα τρια και χρωματιζεις με διαφορετικα χρωματα,ανοιγεις τις ζυμες βαζεις τη μια πανω στην αλλη και κοβεις μπισκοτα ετσι γινονται πολυχρωμα αν θες να σου την γραψω να την δοκιμασεις ,καπελακι βρηκες;

Βασω ειναι λιγο καπως με τις φωτογραφιες δεν ειναι οπως πριν αλλα ανεβαινουν αμεσως αν πατησεις το σωστο κουμπι ενω πρωτα κολλουσε και δεν ανεβαιναν με τιποτα

Αλεξανδρα καλος ειναι ο κηπος αλλα θελει αρκετη δουλεια αξιζει ομως τον κοπο ,πολυ χαρτουρα κι εσυ κι εγω σιγα σιγα πρεπει να κλεισω ραντεβου για τους γιατρους για την νεα χρονια πολλα ζητανε κι αυτοι,στο τρεξιμο να ειμαστε ,γιατι φοβοταν το μπανιο η μικρη σου;

Αννα Μαρια οντως δεν τελειωνουν ποτε οι δουλειες ,καλοφαγωτα τα ντοματακια σας!!εμεις αρχισαμε να τρωμε φραουλες,εδω και καιρο εχουμε σπανακι,μαρουλια και κρεμμυδακια και σε λιγο καιρο θα εχουμε πολλα λαχανικα,μπορει να εχει κουραση αλλα οταν τρως τα δικα σου λαχανικα ειναι αλλο πραγμα ,σχολειο ποτε τελειωνετε εσεις;γραφουν εξετασεις οπως εδω ή οχι;

Μαγδα ετοιμαζεσαι για γαμοβαφτιση; δεν το ηξερα..

καλο βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα καλά όλα τ' άλλα, αλλά πλένεις κάθε μέρα το σπιτάκι του σκύλου; Απαπαπα!!!

Εμείς φράουλες φάγαμε όχι πάρα πολλές, όμως, γιατί συνήθως την πρώτη χρονιά τα φραουλόφυτα δε βγάζουν πολλές. Τώρα σιγά σιγά σταματάνε να κάνουν απ' ό,τι βλέπω, γιατί εδώ ήδη κάνει πολλή ζέστη, τη μέρα πάει πάνω από 30. Παρ' όλα αυτά, βλέπω κάτι μικρές που ετοιμάζονται. Οι ντοματιές είναι φορτωμένες, αλλά οι πιπεριές και οι μελιτζανιές δεν καταλαβαίνω αν έχουν πιάσει. Στις πιπεριές κάτι πάει να γίνει, στις μελιτζανιές δεν υπάρχει εξέλιξη. Θα δείξει. Α, σας είπα ότι τα φασόλια που φύτεψα για πλάκα άρχισαν να κάνουν φασολάκια; :)

Για τα πεθερικά και την κουνιάδα σου τα έχουμε ξαναπεί, εντελώς άκυροι.

Σας αφήνω κορίτσια, πάω να την πέσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν γραψω εκανα ανανεωση σελιδας αλλα δεν μου εβγαλε τα τελευται ποστ σας...

Αννα Μαρια εγω στα δικα μου αρχισα εκπαιδευση για την τουαλετα μολις εκλειναν τα 2 και στον Δημητρη επειδη ηταν χειμωνας στα 2μιση περιπου,νομιζω ειναι μικρος ακομα ο Αντρεας για να ξεκινησει καλα μην νομιζεις ομως οτι ενα παιδι οταν ειναι ετοιμο θα σου το πει εσυ πρεπει να ασχοληθεις,η παιδιατρος μου ειχε πει οτι συνηθως μετα τα δυο ωριμαζει το ουροποιητικο τους συστημα και μπορουν να καταλαβουν ποτε πρεπει να κρατηθουν ,βεβαια ολα σχετικα ειναι το καθε παιδι ειναι διαφορετικο οπως και για την ομιλια ειναι στο παιδι το ποτε θα μηλισει μην σε απασχολει, στο ξανα λεω οτι ειναι νωρις ακομα για να αρχισεις κατα τη γνωμη μου παντα

Χριστινακι ουτε εγω την μπορω αυτη την κατασταση και πριν καιρο ειχαμε παρει αποφαση να παμε στο σπτι της να τα πουμε αλλα δεν τη βρηκαμε και επισης οταν ειχε ερθει τελευταια στο χωριο της ειπαμε να ερθει για καφε αλλα δεν ηρθε και μου ειπε κιολας στο τηλεφωνο οτι αυτη ειναι ντομπρος ανθρωπος την ντομπροσυνη που την ειδε δεν ξερω η αληθεια ομως δεν της; αρεσε προτιμουσε να υποκρινομαστε οτι ολα ειναι καλα ,αν ο αντρας δεν βοηθαει με το σπιτι δεν μπορει να καταλαβει τι λουκι ειναι το νοικοκυριο ασε.....

καλε με κανετε και κοκκινιζω με τοσα καλα λογια που μου γραψατε σας ευχαριστω και παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!Οι ζεστες ξεκινησαν νωρις , εχουμε κανει ηδη δυο μπανακια!!Ειμαι καινουργια και πρεπει να συστηθω:Εχω ενα αγορακι σχεδον στα 4 , δραστηριο και ζωηρο που φυσικα ειναι η μεγαλη μου αγαπη!Περιμενουμε πως και πως τις καλοκαιρινες μας εξορμησεις και σκεφτομαι τωρα τα σαβ/ριακα να πηγαινουμε σε καμπινγκ.Αν καποια εχει εμπειρια θα ηθελα να μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπήκα μόνο να σας πω ευχάριστα νέα γιατί η ώρα είναι περασμένη και δεν θα προλάβω και να σας σχολιάσω..Χτες ο Πάνος κατάλαβε τελικά πόσο στεναχωρήθηκα.. Σήμερα ήταν άλλο παιδάκι. Σαν θαύμα..Μου έλεγε ότι σήμερα τους έκανε όλους χαρούμενους γιατί ήταν καλό παιδί και επίσης μου είπε 2-3 φορές ότι είμαι πολύ καλή μαμά.Την μικρή την αγκάλιασε απαλά χωρίς να την σφίξει και της έδωσε φιλάκι.Το βράδυ είχε αϋπνίες και με φώναξε στο δωμάτιό του. Εγώ έχω κόψει καιρό να ξαπλώνω δίπλα του για να κοιμηθεί. Κοιμάται μόνος του εδώ και καιρό. Πήγα λοιπόν στο δωμάτιο και του είπα ότι θα ξαπλώσω μαζί του. Χαμογέλασε πλατιά! Στο κρεβάτι που ξαπλώσαμε μιλούσαμε και με αγκάλιαζε! Του είπα ότι ήρθε η ώρα να κοιμηθεί και έκλεισε τα ματάκια του αλλά κάθε τρεις και λίγο τα άνοιγε για να δει αν είμαι δίπλα του. Του είπα να μην φοβάται γιατί η μαμά δεν πρόκειται να φύγει από δίπλα του και το μωράκι μου με πήρε αγκαλίτσα, έκλεισε τα ματάκια και κοιμήθηκε. Έχω κάνει κι εγώ λάθη που ζηλεύει τόσο και το κατάλαβα σήμερα. Θα προσπαθήσω να αλλάξω κάποια πράγματα. Είναι ώριμο το μωρό μου. Πάντα ήταν. Μακάρι να είναι τόσο καλός και τις επόμενες μέρες..

Αύριο θα σας σχολιάσω...

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

δεν σας ειπα χθες βλεπαμε βιντεακια που ειχαμε τραβηξει οταν ηταν μικρος ο Γιωργος κι ο Νικος πολυ συγκινηθηκα, ποτε ηταν τοσο μικρουλια και τωρα ειναι μεγαλα αγορια πια ,το ποσο γρηγορα περναει ο καιρος ειναι απιστευτο,φυσικα ξετρελαθηκαν και γελασαν πολυ με τα κατορθωματα τους

Ανθη μου χαρηκα πολυ για σενα και συγκινηθηκα με την αντιδραση του Πανουλη,ειδες μωρε τι καλο παιδακι ειναι ο γλυκος μου;ολα τα κανει απο αντιδραση και ειναι λογικο σκεψου εκει που ολη η προσοχη ηταν στραμενη πανω του,η μαμα και ο μπαμπα ασχολουνταν μονο μαυτυον και ξαφνικα ηρθε ενα μωρο και τα αλλαξε ολα λογικο δεν ειναι να αισθανεται και να αντιδρα ετσι ,απλα κι εσυ εισαι κουρασμενη ,πρεπει να ασχολεισαι και με το μωρο κι ετσι συμβαινουν ολα αυτα μη στεναχωριεσαι οσο μεγαλωνει θα αλλαζουν τα πραγματα θα δεις

Αννα Μαρια τι να τον κανω τον σκυλακο μας δεν θελω να ειναι βρωμικος ,με το λαστιχο το πλενω εχουμε ριξει τσιμεντο απο γυρω και ειναι ευκολα να πλυθει,τωρα που λειπει ο αντρας μου δεν μπορεσα να τον αφησω κι ελευθερο κιολας γιατι ειναι ζιζανιο και βγαινει απο τα καγκελα στο δρομο,φοβαμαι μην τον πατησει κανενα αυτοκινητο,οι δικες μου ντοματιες θελουν πολυ καιρο ακομα για να κανουν ντοματες ειναι μικρουλες ακομα κι ολα τα υπολοιπα...

γεια σου Ελενη καλωσορισες στην παρεα μας ειμαι η Κατερινακι εχω τρια αγορια,δεν εχω κανει διακοπες σε καμπινγκ και δεν θα το επιχειρησουσα ειδικα τωρα με τρια παιδια ,δεν ξερω προτιμω τις ανεσεις και την προστασια του σπιτιου ,γνωμη μου βεβαια ειναι μπορεις να δοκιμασεις μια φορα κι αν τα καταφερετε ξαναπας ,παιζουν πολλα ρολο οπως το ποσο οργανωμενο ειναι το καμπινγκ,ο καιρος κτλ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...