Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φωτογραφία

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
991 απαντήσεις στο θέμα

christina leli

christina leli

Senior Member

• Members
  • 735 δημοσιεύσεις

Current mood: Creative
Καλησπερα ομορφες!
Ανθη μου don't panic!!! Σε νιωθω, γιατι εμενα ειναι απο μονος του πολυ ανυπακουος και αντιδραστικος, οποτε κι εγω αναγκαζομαι να καταφυγω σε φωναρες η καμια ξυλια και μετα ειμαι σκατα! Αλλα αν βλεπεις τοσο μεγαλες αλλαγες, γιατι δεν απευθυνεσαι σε καποιον παιδοψυχολογο; Σιγουρα θα σε βοηθησει, εστω και συμβουλευτικα.
Αλεξανδρα μου τι κριμα που δεν σε πηραν! Γιατι με ποια κριτηρια; Τωρα που λες για σταθμους, τι δικαιολογητικα θελει για το εσπα ξερεις;
Καγκουρακι και ΚΑ δεν εχω μπει να δω τις φωτογραφιες σας, τρεχω σαν την τρελλη!
Κα μου, μη στεναχωριεσαι. Καλα εκανες και τα ειπες. Κι αν ημουν στη θεση σου η που θα την καλουσα για καφε να τα πουμε μια και καλη τετατετ η που δεν θα της ξαναμιλουσα και τελος. Αλλα ενδιαμεσες καταστασεις δεν παιζει, ειναι πολυ πιο ψυχοφθορες. Οσο για τα πεθερικα τι να πω... Μυαλα 100 χρονια πισω. Κι οκ θα υποστηριξουν την κορη τους λογικα, αλλα αυτα που λενε ειναι αλλου για αλλου!

christina leli

christina leli

Senior Member

• Members
  • 735 δημοσιεύσεις

Αννα Μαρια και που εισαι ακομα! Οσο μεγαλωνουν τα αγορακια τοσο ταρζανευουν! Καλυτερα ειναι με τον εμετο; Μια χαρα που σου εκατσαν τα λεφτα! Μπραβο στον αντρα σου που κανει εθελοντισμο! Για το καροτσι που λες, εδω κολλαει το "εμεις πως μεγαλωσαμε;" γιατι οντως εγω θυμαμαι οτι βγαινανε οι γονεις μας και κοιμομασταν σε καροτσια, αυτοκινητα, καρεκλες κλπ...
Κατερινακι αντε μπηκατε στην τελικη ευθεια κι εσεις! Κι εμεις βαφτιζουμε τα διδυμα 13 Ιουλιου.
Μαγδα μου αστα κι εγω οπου με βαλεις μπορω να κοιμηθω μεσα στη μερα, αλλα το βραδυ με πιανει μια υπερενταση που δεν κοιμαμαι με τιποτα!
Που λετε κι εγω νιωθω πολυ πιεσμενη, δεν εχω χρονο για μενα καθολου, για τον αντρα μου αστα να πανε, γενικα ολο τρεχω! Και βεβαια, κανεις δεν αναγνωριζει οτι μπορει να δουλευω απογευμα και να μην ξυπναω απο τις 6 αλλα εχω στα χερια μου ολο το νοικοκυριο, μαγειρεμα, το παιδι κατ' αποκλειστικοτητα κλπ κλπ!
Βασουλα μου τωρα ολο και θα μιλαει και θα εχει πολυ πλακα, για χαζεμα θα ειναι!
Αχ, ελπιζω να μην ξεχασα τιποτα, απο χτες προσπαθω να σας γραψω και δεν...
Φιλακια!

alexandra04

alexandra04

Senior Member

• Members
  • 992 δημοσιεύσεις

Current mood: Cheerful
Κατερινα μπραβο!!!τελεια η τουρτα και ασορτι προσκλησεις!!!ο μπουφες λαχταριστος!!!κι εσυ υπεροχη,με 3 παιδια που να κατσεις βεβαια ,κορμαρα!!! ο μπεμπακος ενας κουκλος!!!

Κατερινα εβαλες κι εσυ φωτο;γιατι δεν βρηκα τιποτα.

Χριστινα μου ευχαριστω που με σκεφτηκες !!ηταν με μορια,αναλογα το εισοδημα,τον χρονο ανεργιας,τον βαθμο πτυχιου και ποτε το πηρα,ξενες γλωσσες και μεταπτυχιακα.δεν επιανα σε ολα το μεγιστο...οι αιτησεις ηταν και παρα πολλες....τι να κανουμε...παμε γι αλλα!!!Για τους παιδικους δεν εχει βγει ακομα το εσπα,εγω εκανα κατευθειαν στον δημο γιατι ειδα στα δικαιολογητικα που ελεγε για καρτα ανεργιας και ειπα να το κανω μπας και.Αλλα ειδα τα ενσημα του αντρα μου που ειναι πολυ λιγα και σιγα μην μας παρουν...Ποτε σταματανε τα μαθηματα να ξεκουραστεις καθολου;καλα κι εμενα σημερα μου ειπε ο αντρας μου επειδη επρεπε να παει στην εφορια οτι εγω καθομαι ολη μερα...αλλα μετα τοδιορθωσε οτι εγω ειμαι στο σπιτι και μπορω να παω για εξωτερικες δουλειες.αλλα αυτο που νομιζουν οτι οταν ειμαστε σπιτι ειμαστε αραχτες δεν μπορω να το καταλαβω...οι δουλειες γινονται απο μονες τους;με το παιδι ασχολειται η νταντα;;

φιλακια σε ολες!!!

Θέλω να γίνω μαμά!

Θέλω να γίνω μαμά!

Senior Member

• Members
  • 9.721 δημοσιεύσεις

Current mood: Busy
Γεια σας κορίτσαροι!
Πολλή κούραση πάλι σήμερα... Το πρωί πήγαμε φρουταρία και ψαράδικο και μετά πήγε ο άντρας μου το αμάξι για σέρβις. Εγώ δουλειές, έφτιαξα τσιπούρες στο φούρνο με φασολάκια, πατάτες, ντομάτα, κ.λπ., και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τελείωσα τα ντουλαπάκια της κουζίνας!!! Γιούπιιι!!! Τώρα μένει η συρταριέρα του μωρού και κάτι ντουλαπάκια στο μπάνιο. Έκανα και το καθιερωμένο σφουγγάρισμα, είπαμε, έχω κερδίσει επάξια τον τίτλο της μις Σφουγγαρίστρας.
Στο σχολείο διόρθωσα τα γραπτά των εξετάσεων, έσκισαν τα αστέρια μου. Μαθήτρια με δεκαοκτώ στο τετράμηνο, έγραψε τέσσερα, επειδή απλά βαριόταν... Της έριξα και το βαθμό του τετραμήνου, όχι να νομίζουν ότι μας κοροϊδεύουν.
Ανθή μας έχεις πρήξει καθόλου.. Συμφωνώ με τη Χριστίνα, μήπως να μιλούσες με παιδοψυχολόγο; Το καταλαβαίνω να είναι άτακτο ένα παιδάκι, αλλά αφού είναι προφανές ότι ο Πανούλης αντιδρά έτσι λόγω ζήλιας, ίσως θα μπορούσε ο ειδικός να σου προτείνει καποιες λύσεις, γιατί σίγουρα οι φωνές και οι ξυλιές δεν είναι λύση. Δε σε κατηγορώ, βέβαια, είναι εντελώς ανθρώπινες αυτές οι αντιδράσεις, κι εγώ το ίδιο θα έκανα.
Για τη διαφορά των παιδιών, είναι όλα σχετικά. Μπορεί να έχουν πολύ μικρή διαφορά τα αδέλφια και το μεγαλύτερο να ζηλεύει τρομερά, επειδή δεν είναι έτοιμο ακόμα να δεχτεί άλλο παιδάκι στη ζωή του. Μπορεί να έχουν μεγάλη διαφορά και να μην υπάρχει καθόλου ζήλια, επειδή το μεγαλύτερο είχε λυσσάξει για αδελφάκι, και όταν αυτό γεννήθηκε το είδε ως δώρο. Είναι σχετικά όλα.
Όσο για τον άντρα σου, καλά, έχω εκατό τέτοιες ιστορίες με το δικό μου.
Βάσω εμάς ο Αντρέας δε μιλά και τόσο καθαρά. Μου έχουν πει ότι τα παιδάκια που πάνε στον παιδικό μιλάνε πιο γρήγορα και πιο καθαρά, αλλά δε νομίζω ότι θα τον έστελνα στον παιδικό μόνο γι' αυτό! Είναι και στο παιδί βέβαια. Εγώ παιδικό πήγα τεσσάρων χρονών, γιατί όλοι τότε τόσο πήγαιναν, και ενός έτους πήγαινε ροδάνι η γλώσσα μου! Πάντως και του Αντρέα έχει ανοίξει κάπως το γλωσσάκι του. Τώρα αν τον κρατάμε αγκαλιά και θέλει κάτω, λέει "κάκω, κάκω" και το λέει συνέχεια μέχρι να τον αφήσουμε ή να κατέβει από μόνος του!
Αλεξάνδρα εμάς ευτυχώς όλες τις εξωτερικές δουλειές τις έχει αναλάβει ο άντρας μου. Αλλά εμένα κάνει το εξής: αποφασίζει ότι κάποιες δουλειές πρέπει να τις κάνω εγώ. Π.χ. ρίχνει ο Αντρέας φαγητό κάτω, και μου λέει "να σφουγγαρίσεις". Του λέω κι εγώ "και γιατί δε σφουγγαρίζεις εσύ;" και μου απαντά "εγώ το λέω στο σκύλο μου, κι ο σκύλος στην ουρά του". Δηλαδή το ότι αυτός μου λέει να κάνω κάτι το οποίο μπορει΄να κάνει και μόνος του δεν είναι η αρχή του προβλήματος, ας πούμε... Τέλος πάντων...
Πολλή χαρτούρα πάντως το Ελληνικό Δημόσιο, αυτά έλεγα και τις προάλλες που είχαμε μπλέξει με την πρεσβεία. Ο άντρας μου πήγε και τη Δευτέρα για να τους παραδώσει το πιστοποιητικό γάμου και θα πάει και αύριο για να δηλώσει τη βάφτιση...
Μπράβο για το μπάνιο, εμάς ο Αντρέας κάθεται, του αρέσει και παίζει με το παπάκι του.
Μου άρεσαν πολύ οι ιδέες σου για τα μπισκότα του Καγκουρώ!
Χριστίνα άσε, κι εγώ δεν μπορώ, έχω τόσα πράγματα που θέλω να γράψω και να διαβάσω και όλη μέρα σφουγγαρίζω, γκρρρ... Ο άντρας μου πάλι, ενώ ΔΕ δουλεύει, δικαιούται να έχει το χρόνο του... Φυσικά κι εγώ δικαιούμαι, μπορώ απλά να αφήσω το σπίτι να σκουληκιάσει...
Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια: η μάνα μου έχει φαγωθεί να αρχίσω από τώρα να βάζω τον Αντρίκο στο γιογιό για να φτιάξει πρόγραμμα με τα κακά και να τον βάζω συγκεκριμένη ώρα και να τα κάνει τότε. Το μωρό, όμως, ούτε τα λέει τα κακά, ούτε και το βλέπω έτοιμο για κάτι τέτοιο. Δεν είναι πολύ νωρίς για γιογιό;

katerina!!

katerina!!

Senior Member

• Members
  • 2.131 δημοσιεύσεις

Current mood: Energetic
γεια σας κουκλες
εγω κι αν δεν τρεχω σαν τον Βεγγο ,περα απο τη καθημερινες δουλειες του σπιτιου,πλυντηρια,φαγητο,πιατα,σκουπισμα σφουγγαρισμα κτλ εχω και τα εξω ,σημερα σκαλισα και ποτισα το μπαξε μας , ποτισα και το γκαζον,ταισα γατες,ταισα το σκυλο και επλυνα το σπιτακι του (αυτα τα κανω καθε μερα) και ειχα και τα παιδια που ηθελαν παιχνιδι στην αυλη ,παιξαμε λιγο ενα παιχνιδι με την μπαλα ψειρες λεγεται αν το ξερετε ,τους εκανα μπανιο ,καναμε λιγο επαναληψη τα μαθηματα και υπνο,ακομη λιγες μερες και το σχολειο να ηρεμησουμε λιγο,αυριο εχει ποδοσφαιρο ο Νικος θα τον παμε και θα μεινουμε σε μια φιλη για καφε ....

οσο για το θεμα μου δεν μπορω αλλο εχω κουραστει ετσι ειναι οπως τα λετε και σας ευχαριστω ολες για την υποστηριξη που μου δειχνετε κι οπως ειπες Αλεξανδρα εγω ειπα την αληθεια αλλα οπως φαινεται η αληθεια καποιες φορες δεν πρεπει να λεγεται το ψεμα και η υποκρισια ειναι καλυτερα καποιες φορες ,το θεμα ειναι οτι τα πεθερικα μου δεν επρεπε να φερθουν ετσι το τι εχω εγω με την κουνιαδα μου δεν ειναι δικο τους θεμα ειναι αδιανοητο που θυμωσαν μαζι μας για εναν τοσο ασημαντο λογο και υποστηριζουν κιολας οτι αυτη δεν φταιει σε τιποτα παρα μονο εμεις εχουμε το φταιξιμο,εγω παλι πιστευω πως τα γενεθλια κι ολο αυτο ηταν η αφορμη η κουνιαδα μου εχει αλλα θεματα κρατημενα στο κεφαλι της και βρηκε ευκαιρια να μας ανακατεψει ολους οπως κανει μια ζωη,παντα ο αντρας μου ηταν διπλα στους γονεις του για δουλειες,γιατρους κι οτι αλλο ηθελαν αυτος ετρεχε παντα να δουμε με τι μουτρα θα ζητησει κατι ο πεθερος μου αφου εξαρταται απο τον αντρα μου σε πολλα πραγματα τελοσπαντων να μην σας κουραζω αλλο....

σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια και χαιρομαι που σας αρεσε ο μπουφες μου!!!δειτε τα εβαλα κι εδω Κουζινολογίες :: Θέμα: Το 9ο πάρτυ του Νικόλα μου!! (1/1)

Ανθη μου σε ευχαριστω που με θαυμαζεις :-p ετσι δεν ειπες οτι θαυμαζεις τις μαμαδες με πανω απο δυο παιδια;οντως αυτος που το ειπες κατι ηξερε ενα παιδι ισον κανενα,οσο για τον Πανουλη μη στανεχζωριεσαι πιστευω οτι με τον καιρο κι οσο μεγαλωνει θα καταλαβει μονος του καποια πραγματα και θα ηρεμησει μην κατηγορεις τον εαυτο σου δεν κανεις κατι λαθος απλα ζηλευει και τα κανει ολα αυτα και το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις και πολλα ,ι περισσοτεροι αντρες δεν καταλαβαινουν οτι κι εμεις θελουμε καποιες στιγμες να ασχοληθουμε με τον εαυτο μας ,ετσι ακριβως κανει κι ο αντρας της αδελφης μου με το μωρο δεν το ακουμπαει καν ουτε να το αλλαξει ,ουτε να το ταισει δεν ξερει τα χει παιξει η καημενη και ειμαι και μακρια της δεν μπορω να πηγαινω συνεχεια

Κατερινακι τι αποφασιεσες τελικα με τα μπισκοτα;βαλε φωτο να δουμε πως ειναι τα χρωματιστα ειχα δοκιμασει μια συνταγη της Αλεξιας Αλεξιαδου με στροβιλιστα μπισκοτα χρωματιστα κανεις τη ζυμη τη χωριζεις στα τρια και χρωματιζεις με διαφορετικα χρωματα,ανοιγεις τις ζυμες βαζεις τη μια πανω στην αλλη και κοβεις μπισκοτα ετσι γινονται πολυχρωμα αν θες να σου την γραψω να την δοκιμασεις ,καπελακι βρηκες;

Βασω ειναι λιγο καπως με τις φωτογραφιες δεν ειναι οπως πριν αλλα ανεβαινουν αμεσως αν πατησεις το σωστο κουμπι ενω πρωτα κολλουσε και δεν ανεβαιναν με τιποτα

Αλεξανδρα καλος ειναι ο κηπος αλλα θελει αρκετη δουλεια αξιζει ομως τον κοπο ,πολυ χαρτουρα κι εσυ κι εγω σιγα σιγα πρεπει να κλεισω ραντεβου για τους γιατρους για την νεα χρονια πολλα ζητανε κι αυτοι,στο τρεξιμο να ειμαστε ,γιατι φοβοταν το μπανιο η μικρη σου;

Αννα Μαρια οντως δεν τελειωνουν ποτε οι δουλειες ,καλοφαγωτα τα ντοματακια σας!!εμεις αρχισαμε να τρωμε φραουλες,εδω και καιρο εχουμε σπανακι,μαρουλια και κρεμμυδακια και σε λιγο καιρο θα εχουμε πολλα λαχανικα,μπορει να εχει κουραση αλλα οταν τρως τα δικα σου λαχανικα ειναι αλλο πραγμα ,σχολειο ποτε τελειωνετε εσεις;γραφουν εξετασεις οπως εδω ή οχι;

Μαγδα ετοιμαζεσαι για γαμοβαφτιση; δεν το ηξερα..

καλο βραδυ!!

Θέλω να γίνω μαμά!

Θέλω να γίνω μαμά!

Senior Member

• Members
  • 9.721 δημοσιεύσεις

Κατερίνα καλά όλα τ' άλλα, αλλά πλένεις κάθε μέρα το σπιτάκι του σκύλου; Απαπαπα!!!
Εμείς φράουλες φάγαμε όχι πάρα πολλές, όμως, γιατί συνήθως την πρώτη χρονιά τα φραουλόφυτα δε βγάζουν πολλές. Τώρα σιγά σιγά σταματάνε να κάνουν απ' ό,τι βλέπω, γιατί εδώ ήδη κάνει πολλή ζέστη, τη μέρα πάει πάνω από 30. Παρ' όλα αυτά, βλέπω κάτι μικρές που ετοιμάζονται. Οι ντοματιές είναι φορτωμένες, αλλά οι πιπεριές και οι μελιτζανιές δεν καταλαβαίνω αν έχουν πιάσει. Στις πιπεριές κάτι πάει να γίνει, στις μελιτζανιές δεν υπάρχει εξέλιξη. Θα δείξει. Α, σας είπα ότι τα φασόλια που φύτεψα για πλάκα άρχισαν να κάνουν φασολάκια; :)
Για τα πεθερικά και την κουνιάδα σου τα έχουμε ξαναπεί, εντελώς άκυροι.
Σας αφήνω κορίτσια, πάω να την πέσω!

katerina!!

katerina!!

Senior Member

• Members
  • 2.131 δημοσιεύσεις

πριν γραψω εκανα ανανεωση σελιδας αλλα δεν μου εβγαλε τα τελευται ποστ σας...

Αννα Μαρια εγω στα δικα μου αρχισα εκπαιδευση για την τουαλετα μολις εκλειναν τα 2 και στον Δημητρη επειδη ηταν χειμωνας στα 2μιση περιπου,νομιζω ειναι μικρος ακομα ο Αντρεας για να ξεκινησει καλα μην νομιζεις ομως οτι ενα παιδι οταν ειναι ετοιμο θα σου το πει εσυ πρεπει να ασχοληθεις,η παιδιατρος μου ειχε πει οτι συνηθως μετα τα δυο ωριμαζει το ουροποιητικο τους συστημα και μπορουν να καταλαβουν ποτε πρεπει να κρατηθουν ,βεβαια ολα σχετικα ειναι το καθε παιδι ειναι διαφορετικο οπως και για την ομιλια ειναι στο παιδι το ποτε θα μηλισει μην σε απασχολει, στο ξανα λεω οτι ειναι νωρις ακομα για να αρχισεις κατα τη γνωμη μου παντα

Χριστινακι ουτε εγω την μπορω αυτη την κατασταση και πριν καιρο ειχαμε παρει αποφαση να παμε στο σπτι της να τα πουμε αλλα δεν τη βρηκαμε και επισης οταν ειχε ερθει τελευταια στο χωριο της ειπαμε να ερθει για καφε αλλα δεν ηρθε και μου ειπε κιολας στο τηλεφωνο οτι αυτη ειναι ντομπρος ανθρωπος την ντομπροσυνη που την ειδε δεν ξερω η αληθεια ομως δεν της; αρεσε προτιμουσε να υποκρινομαστε οτι ολα ειναι καλα ,αν ο αντρας δεν βοηθαει με το σπιτι δεν μπορει να καταλαβει τι λουκι ειναι το νοικοκυριο ασε.....

καλε με κανετε και κοκκινιζω με τοσα καλα λογια που μου γραψατε σας ευχαριστω και παλι!!!

eleni piraus

eleni piraus

Junior Member

• Members
  • Pip Pip
  • 16 δημοσιεύσεις

Current mood: None chosen
καλησπερα!!Οι ζεστες ξεκινησαν νωρις , εχουμε κανει ηδη δυο μπανακια!!Ειμαι καινουργια και πρεπει να συστηθω:Εχω ενα αγορακι σχεδον στα 4 , δραστηριο και ζωηρο που φυσικα ειναι η μεγαλη μου αγαπη!Περιμενουμε πως και πως τις καλοκαιρινες μας εξορμησεις και σκεφτομαι τωρα τα σαβ/ριακα να πηγαινουμε σε καμπινγκ.Αν καποια εχει εμπειρια θα ηθελα να μου πει!

Ανθή

Ανθή

Senior Member

• Members
  • 3.207 δημοσιεύσεις

Κορίτσια μπήκα μόνο να σας πω ευχάριστα νέα γιατί η ώρα είναι περασμένη και δεν θα προλάβω και να σας σχολιάσω..Χτες ο Πάνος κατάλαβε τελικά πόσο στεναχωρήθηκα.. Σήμερα ήταν άλλο παιδάκι. Σαν θαύμα..Μου έλεγε ότι σήμερα τους έκανε όλους χαρούμενους γιατί ήταν καλό παιδί και επίσης μου είπε 2-3 φορές ότι είμαι πολύ καλή μαμά.Την μικρή την αγκάλιασε απαλά χωρίς να την σφίξει και της έδωσε φιλάκι.Το βράδυ είχε αϋπνίες και με φώναξε στο δωμάτιό του. Εγώ έχω κόψει καιρό να ξαπλώνω δίπλα του για να κοιμηθεί. Κοιμάται μόνος του εδώ και καιρό. Πήγα λοιπόν στο δωμάτιο και του είπα ότι θα ξαπλώσω μαζί του. Χαμογέλασε πλατιά! Στο κρεβάτι που ξαπλώσαμε μιλούσαμε και με αγκάλιαζε! Του είπα ότι ήρθε η ώρα να κοιμηθεί και έκλεισε τα ματάκια του αλλά κάθε τρεις και λίγο τα άνοιγε για να δει αν είμαι δίπλα του. Του είπα να μην φοβάται γιατί η μαμά δεν πρόκειται να φύγει από δίπλα του και το μωράκι μου με πήρε αγκαλίτσα, έκλεισε τα ματάκια και κοιμήθηκε. Έχω κάνει κι εγώ λάθη που ζηλεύει τόσο και το κατάλαβα σήμερα. Θα προσπαθήσω να αλλάξω κάποια πράγματα. Είναι ώριμο το μωρό μου. Πάντα ήταν. Μακάρι να είναι τόσο καλός και τις επόμενες μέρες..

Αύριο θα σας σχολιάσω...

Φιλάκια πολλά!

katerina!!

katerina!!

Senior Member

• Members
  • 2.131 δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια
δεν σας ειπα χθες βλεπαμε βιντεακια που ειχαμε τραβηξει οταν ηταν μικρος ο Γιωργος κι ο Νικος πολυ συγκινηθηκα, ποτε ηταν τοσο μικρουλια και τωρα ειναι μεγαλα αγορια πια ,το ποσο γρηγορα περναει ο καιρος ειναι απιστευτο,φυσικα ξετρελαθηκαν και γελασαν πολυ με τα κατορθωματα τους

Ανθη μου χαρηκα πολυ για σενα και συγκινηθηκα με την αντιδραση του Πανουλη,ειδες μωρε τι καλο παιδακι ειναι ο γλυκος μου;ολα τα κανει απο αντιδραση και ειναι λογικο σκεψου εκει που ολη η προσοχη ηταν στραμενη πανω του,η μαμα και ο μπαμπα ασχολουνταν μονο μαυτυον και ξαφνικα ηρθε ενα μωρο και τα αλλαξε ολα λογικο δεν ειναι να αισθανεται και να αντιδρα ετσι ,απλα κι εσυ εισαι κουρασμενη ,πρεπει να ασχολεισαι και με το μωρο κι ετσι συμβαινουν ολα αυτα μη στεναχωριεσαι οσο μεγαλωνει θα αλλαζουν τα πραγματα θα δεις

Αννα Μαρια τι να τον κανω τον σκυλακο μας δεν θελω να ειναι βρωμικος ,με το λαστιχο το πλενω εχουμε ριξει τσιμεντο απο γυρω και ειναι ευκολα να πλυθει,τωρα που λειπει ο αντρας μου δεν μπορεσα να τον αφησω κι ελευθερο κιολας γιατι ειναι ζιζανιο και βγαινει απο τα καγκελα στο δρομο,φοβαμαι μην τον πατησει κανενα αυτοκινητο,οι δικες μου ντοματιες θελουν πολυ καιρο ακομα για να κανουν ντοματες ειναι μικρουλες ακομα κι ολα τα υπολοιπα...

γεια σου Ελενη καλωσορισες στην παρεα μας ειμαι η Κατερινακι εχω τρια αγορια,δεν εχω κανει διακοπες σε καμπινγκ και δεν θα το επιχειρησουσα ειδικα τωρα με τρια παιδια ,δεν ξερω προτιμω τις ανεσεις και την προστασια του σπιτιου ,γνωμη μου βεβαια ειναι μπορεις να δοκιμασεις μια φορα κι αν τα καταφερετε ξαναπας ,παιζουν πολλα ρολο οπως το ποσο οργανωμενο ειναι το καμπινγκ,ο καιρος κτλ....

girl84!

girl84!

Senior Member

• Members
  • 442 δημοσιεύσεις

Καλημερα κοπελιες!
Ελενη καλωσορισες!να σου ζησει το αγορακι σου!εγω ειμαι η Βασω απο Κυπρο κι εχω ενα κοριτσακι 18 μηνων, την Ιωαννα!οσο για το καμπινγκ δεν επιχειρησα ποτε να παω διακοπες σε καμπινγκ γιατι νιωθω οτι δεν θα εχω τα απαραιτητα και ετσι το αποφευγω!δεν ειναι και του χαρακτηρα μου κιολας!ειμαι πολυ φοβιτσιαρα με εντομα, με το σκοταδι και αλλα κομπλεξικα που εχω ετσι δεν πηγα ποτε!εχει ανθρωπους ομως που λατρευουν το καμπινγκ!
ΚΑ1 τι κουκλος ο ανιψιος σου!να σας ζησει!ειναι κουκλακι!η αρχη σιγουρα με το μωρο στο σπιτι ειναι δυσκολη αλλα σιγα σιγα θα συνηθισει!καλα κανει και ο αντρας της σιγα σιγα να αρχισει να αλλαζει το παιδι και να το ταιζει γιατι αν εξαρταται αποκλειστικα το μωρο απο την αδερφη σου δε θα μπορει ουτε για μια ωρα να το αφησει στον αντρα της και αν δεν εχει που αλλου να το αφησει για λιγο τοτε ειναι δυσκολο!
Αλεξανδρα μου συνηθισε με το μπανιο η Κωσταντινα . . .μπραβο!κι εμας απο μικρη η Ιωαννα δεν το ηθελε το μπανιο, βρεφος εκλαιγε παρα πολυ, τωρα διαμαρτυρεται αλλα οχι οπως παλια!
Ανθη μου ειδες τον Πανουλη!!!το καλο μου!καθαρα απο ζηλια αντιδρα ετσι!οπως σου ειπε και η Κατερινα λογικο ειναι!ξαφνικα ενα καινουριο μωρο κερδισε τα βλεμματα ολων κι ενιωσε ο Πανος οτι χανει εδαφος!καλα ειναι οπως σου ειπαν και τα κοριτσια να μιλησεις και με ενα παιδοψυχολογο!
Αννα Μαρια κι εμας τωρα αρχισε η Ιωαννα να λεει λεξεις!δεν νομιζω ομως να ναι απ τον παιδικο!πιστευω ειναι αναλογα στο καθε μωρο!οκ μπορει επειδη ακουνε καθημερινα τα μεγαλυτερα να μιλανε στον παιδικο να επιχειρουν περισσοτερο να μιλησουν!χτες κρατουσε κατι και πηγε η γιαγια μου να της το παρει και της λεει η μικρη 'οχι,ζικο μου'!ξαφνιαστηκα γιατι δεν την ξανακουσα να το λεει!μεγαλωνουν τα ζουζουνια μας!μα και γω μικρη 4 ετων πηγα παιδικο!δεν τα στελνανε παλια τοσο μικρα σχολειο!κι εγω δεν θα την εστελνα τοσο νωρις, πιστευα πως τουλαχιστον ως 3 ετων θα εμενε με τη μαμα μου!αλλα οταν αρχισε να εχει διαφορα προβληματα υγειας κατι επρεπε να κανω!κι επειδη αρχισα να την στελνω 1 φορα τη βδομαδα το καλοκαιρι, μετα οταν ειδα οτι η μαμα μου επαθε και κιρσοκηλη και διαφορα αλλα τοτε απο Σεπτεμβρη ειπα στην κοπελα οτι θα πηγαινε κανονικα!

Θέλω να γίνω μαμά!

Θέλω να γίνω μαμά!

Senior Member

• Members
  • 9.721 δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;
Εγώ είμαι μόνη μου στο σπίτι με τον Αντρέα. Ο άντρας μου έφυγε πριν λίγο για Λευκωσία, για τρίτη φορά μέσα σε μια βδομάδα, για να δηλώσει αυτή τη φορά τη βάφτιση στην πρεσβεία. Ελπίζω να μη χρειαστεί να ξαναπάει...
Είπα και στη μάνα μου να έρθει για να με βοηθήσει λίγο με το μωρό, μήπως και μπορέσω να μαγειρέψω τίποτα και να κάνω και καμιά δουλειά, δεν ξέρω όμως αν θα έρθει τελικά.
Ανθή χάρηκα πάρα πολύ για τον Πανούλη! Άχου το μωρέ, τι γλύκας που είναι!! Βλέπεις, αν δεν τον είχες μεγαλώσει σωστά και δεν είχε καλό χαρακτήρα, ούτε που θα τον ένοιαζε που στεναχωρήθηκες. Πάντα τέτοια από δω και μπρος!
Κατερίνα όταν έγραψες ότι έπλυνες το σπιτάκι του σκύλου, σε φαντάστηκα με πλαστικά γάντια, κουβάδες, σφουγγάρια, σαπουνάδες, να το τρίβεις να γυαλίσει. Με το λάστιχο οκ, αν και σπαταλιέται πολύ νερό.
Εμάς οι ντοματιές θέριεψαν!
Συμφωνώ κι εγώ για το γιογιό, είναι πάρα πολύ νωρίς, δεν περιμένω ότι θα μου το πει ο Αντρέας, αλλά το βλέπω το μωρό ότι δεν είναι έτοιμο.
Ελένη καλώς όρισες, εγώ είμαι η Άννα-Μαρία κι έχω ένα αγοράκι 18 μηνών, τον Αντρέα.
Βάσω, συμφωνώ απόλυτα, είναι στο παιδί πότε θα μιλήσει. Πάντως ο Αντρέας να πει "όχι, ζικό μου" δεν υπάρχει περίπτωση. Α, τώρα αν του πέσει κάτι κάτω ή αν πέσει κι ο ίδιος, λέει "παπππ", επειδή όποτε έπεφτε κάτι του έλεγε η μάνα μου "πάππου" που στα κυπριακά μωρουδιακά :P σημαίνει "έπεσε"!!!
Σας αφήνω κόρες.

mwroudenia2!

mwroudenia2!

Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 81 δημοσιεύσεις

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ αυτο το λεει και το ξαδερφακι το μικρο μας που ειναι 8 μηνων! και αυτοι οταν πεφτει κατω τον λενε ''πάππου'' !!!πολλα κοινα το χωριο του αντρα μου στη χαλκιδικη με τη Κυπριακη διαλεκτο!αχαχαχχα

christina leli

christina leli

Senior Member

• Members
  • 735 δημοσιεύσεις

Κουκλιτσες καλησπερα!
Ανθη μου ποσο χαρηκα! Ειναι πολυ καλο παιδι ο Πανουλης, αλλα δεν παυει να ειναι παιδι! Μην το ξεχνας, θα δεις ολα θα φτιαξουν. Οσο μπορεις να του μιλας, για ολα οσα νιωθεις, ακομα και οταν δεν εισαι χαρουμενη η εισαι κουρασμενη, απο τα 100 τα 10 να πιασει καλο θα ειναι! Συγκινητικη εικονα εφτιαξες παντως!
Ελενη καλως ορισες και να χαιρεσαι το παιδακι σου! Ειμαι η Χριστινα κι εχω το Δημητρη δυο και κατι. Απο οτι βλεπω εισαι Πειραιωτισσα, ειμαστε σχεδον συντοπιτισσες, ειμαι Κερατσινι.
ΚΑ μου τι να πω απλα μην ασχολεισαι πλεον! Πολλες φορες σε μελεταω στις φιλες μου και λεω "πως τα καταφερνει αυτη η κοπελα, με 3 παιδια, σπιτι, κηπο, ζωντανα, και φτιαχνει και παπαδες στην κουζινα και πλεκει κιολας δεν καταλαβαινω!""Πανεμορφες οι φωτο και ο μικρος τι μπουλακος!!! Αυτα τα βιντεακια ειναι ανεκτιμητα.
Αννα Μαρια - η μηπως να σε λεω μις Σφουγγαριστρα;- αστα η γραφειοκρατια εδω δεν παιζεται, αυτο μας εχει φαει, για να κανεις το παραμικρο τρεχεις απο τη σκυλλα στη χαρυβδη χαμος! Ο Αντρικος ειναι μικρος για γιογιο μετα τα 2 ειναι καλα. Και μην σε νοιαζει για την ομιλια. Ο Δημητρης απο μικρος ειναι παρλαπιπας και της κουμπαρας μου κοντευει τα 3 και τωρα εχει αρχισει καπως να μιλαει, καθε παιδι τα δικα του...
Αλεξανδρα μου πολυ στεναχωρηθηκα που δεν σε πηραν, ειχα χαρει με την ιδεα πως ισως και να δουλευαμε παρεουλα! Δεν πειραζει, παμε για αλλα!
Μαγδα με το καλο η αδερφουλα σου!
Βασουλα εγω θελω παρα πολυ να παω για καμπινγκ, ενω παλια ουτε να το ακουσω, αλλα θελω να εχω δικο μου εξοπλισμο. Επισης θα μου αρεσε τρελα να εχω ενα τροχοσπιτο και οπου γη και πατρις!
Μαρινακι που εχεις χαθει εσυ; Πηρες σβαρνα τας εξοχας;
Κοριτσια τα φωτα σας! Θελω να κοψω την πανα του μικρου αλλα δεν τον βλεπω προθυμο. Μια δυο φορες που το επιχειρησα δεν ειχαμε καλο αποτελεσμα. Τα λεει μολις τα κανει οχι πριν. Εσεις πως το ειχατε κανει;
Σημερα πηρα μια τρομαρα! Συνηθως δεν κατεβαζω τα σκουπιδια οταν ειμαι μονη, τα βγαζω στη σκαλα και τα παιρνω την ωρα που φευγω, αλλα μου παραπονιεται η μαμα μου οτι μυριζουν. οποτε σημερα, εβγαλα του μπανιου τις σακουλες και λεω ας τις πεταξω ενα λεπτο θα κανω. Βαζω το Δημητρη στον καναπε και του λεω "σε παρακαλω μεχρι να γυρισω μη σηκωθεις γιατι θα φοβαμαι", βγαινω, παιρνω τα κλειδια μου, κλεινω με τα κλειδια την πορτα, τα αφηνω πανω στην πορτα -ευτυχως- κατεβαινω και αφηνω ανοιχτη τη μεγαλη πορτα της εισοδου. Οπως παω να πεταξω τα σκουπιδια ακουω την πορτα να κλεινει κι εγω ειμαι στο δρομο χωρις κλειδια και ο Δημητρης πανω μονος του! Ολοι λειπουν απο το σπιτι και δεν εχω τροπο να μπω. Εν τω μεταξυ, αν ειχα καποιο παραθυρο μπροστινο ανοικτο θα τον φωναζα, θα του ελεγα να κατεβει σιγα σιγα τις σκαλες και να μου ανοιξει, γιατι ξερει να το κανει. Ελα ομως που ειχα μονο το πισω μπαλκονι ανοικτο και φοβομουν μη βγει εξω και πεσει απο κανενα καγκελο! Επαιρνα τηλεφωνο απο μια γειτονισσα ολους, μαμα, μπαμπα, την αδερφη μου να ερθει καποιος να μου ανοιξει κι ημουν ετοιμη να παρω κλειδαρα, οταν ευτυχως το σηκωσε η μαμα μου και μου ειπε οτι ηταν στο δρομο ηδη για το σπιτι και σε 5 λεπτα ηρθε και μου ανοιξε! Αλλα δεν εχει για το σπιτι μου κλειδι μονο για την κεντρικη εισοδο κι ευτυχως τα δικα μου τα ειχα βγαλει απο την εξω μερια. Καλα το τι ακουσα δεν λεγεται, η μανα μου επαθε πιο μεγαλο εγκεφαλικο απο μενα! Τρεμοντας ηρθε. Βεβαια, εγω ηξερα οτι ο Δημητρης λογικα δεν θα ειχε ακομα σηκωθει (10 λεπτα ηταν δεν ηταν ολο αυτο) και δεν ανησυχουσα τοσο πολυ, αλλα οκ, περασαν διαφορα απο το μυαλο μου! Το γλυκο μου πλασματακι εκει που τον αφησα εκει ηταν και με περιμενε!Τελος καλο ολα καλα!
Σας φιλω τα λεμε αργοτερα!

christina leli

christina leli

Senior Member

• Members
  • 735 δημοσιεύσεις

A, ανεβασα και φωτο! Αν το μαθει ο αντρας μου θα με πνιξει...χεχεχεχε!

mwroudenia2!

mwroudenia2!

Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 81 δημοσιεύσεις

Μια υπεροχη ιστορια θηλασμου! Γιατι καμια φορα αξιζει να δωσεις την μαχη για τον ισχυρο δεσμο που θα αποκτησεις. | SuperMomRocks
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ

christina leli

christina leli

Senior Member

• Members
  • 735 δημοσιεύσεις

Βρε Μαρινακι τι περασες κι εσυ! Απιστευτο! Μας ειχες πει οτι ειχες θεματα στην αρχη με τχειρουργειο αλλα δεν ηξερα τοσο λεπτομερως! Ανατριχιασα! Μπραβο κοριτσι μου! Ολα καλα θα ειναι τωρα! Μπραβο για την πιστη και τη δυναμη και μπραβο που το μοιραστηκες!

mwroudenia2!

mwroudenia2!

Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 81 δημοσιεύσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΕ..ΠΟΙΑ ΕΞΟΧΑΣ???ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ???ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΠΕΙΖΩ ΣΤΗ ΠΟΛΗ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΥΡΙΟ ΓΥΡΝΑΕΙ....ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΡΙΤΗ!!!ΟΠΟΤΕ ΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΑΚΗ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ...ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!!!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ.ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ..Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΙΝΟΥΝ ΘΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ.
ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ τι εγινε τελικα στη ΛΕΚΩΣΙΑ??ΤΑ ΕΚΑΝΕ ??
ΕΛΕΝΗ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ...ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!ΑΠΑΠΠΑΠΠΑΠΑΠ!ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΖΩΥΦΙΑ
ΒΑΣΩ ΑΛΗΘΕΙΑ???ΕΙΠΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ???ΕΓΩ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ΑΡΚΕΤΑ!ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΟΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ!!!ΑΝΤΕ ΚΑΛΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΕ!ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΝΕ ΟΛΑ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΥΠΕΡΒΑΛΛΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΄΄Α ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΝΩ ΕΣΕΝΑ ΟΧΙ΄ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ'' ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΜΠΡΑΒΟ!!ΕΙΧΑ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΓΙΔΑ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ!ΥΠΕΡΒΑΛΛΟΥΝ...ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΣΥΛΛΑΒΗ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΟΛΟΚΛΗΡΗ!!ΑΑΧΑΧΑΧΑΑ
ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΣΦΑΙΡΑ!!!ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΑΡΚΟ ΠΛΕΟΝ!ΕΧΕΙ ΞΕΣΑΛΩΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΙΛΑΜΕ!ΤΕΛΕΙΩΣ!!!!
ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΒΗΜΑΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΑΖΕΙ!!!ΠΙΑΝΕΤΑΙ! ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΧΩΡΙΣ ΧΕΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΒΗΜΑ!Ε ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!!
ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ!!!
ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:)
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

girl84!

girl84!

Senior Member

• Members
  • 442 δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!
Μαρινακι μου διαβασα την ιστορια σου και συγκινηθηκα τοσο πολυ!ποσα περασατε και σεις κοριτσι μου!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ βοηθησαν ομως και βγηκατε αλωβητοι και πιο δυνατοι μεσα απ αυτη την ιστορια σου!Μπραβο σου που επεμεινες στο θηλασμο και τα καταφερες!ειλικρινα σε θαυμαζω!οχι η Ιωαννα δεν κανει προταση αλλα τωρα αρχισε να προσπαθει περισσοτερο για να πει κατι!το 'οχι ζικο μου' αυτες τις 2-3 μερες το λεει!ο Αντωνακης μια μερα να δεις που θα κανει βηματα χωρις να το περιμενεις!
Αννα Μαρια και εγω πιστευω ειναι πολυ νωρις!λενε οτι οταν κλεισουν τα 2 και συνηθως να ναι καλοκαιρι ειναι πιο ευκολο να επιχειρησεις να το κοψεις!εγω ειπα να κλεισει τα 2 το Δεκεμβρη να ειμαστε καλα από Τον Θεό και Την Παναγια και γυρω στον Απριλη- Μαιο να κανουμε προσπαθειες να το κοψει!
Χριστινακι τι τρομαρα πηρες!το παθα και εγω μια μερα οταν πηγα κατω στη σκαλα κατι να παρω, η μικρη κοιμοταν πανω κι ακουσα την πορτα να κλεινει!ετρεξα και πηρα κλειδια αμεσως που εχω παντα κατω στη μαμα μου κι ανοιξα αμεσως!ειδες το Δημητρακη ομως?δεν κουνηθηκε απ τον τοπο που τον αφησες!ευτυχως που ηρθε η μαμα σου νωρις και ανοιξατε γιατι λες και εσυ το μυαλο μας κανει τρελα σεναρια!τελος καλο ολα καλα!

Θέλω να γίνω μαμά!

Θέλω να γίνω μαμά!

Senior Member

• Members
  • 9.721 δημοσιεύσεις

Γεια σας!
Τι κάνετε;
Τελικά ο τίτλος της μις Σφουγγαρίστρας δεν απέδωσε, αφού χτες βράδι εμφανίστηκε κατσαρίδα στο σαλόνι. Μάλλον μπήκε από καμιά χαραμάδα της μπαλκονόπορτας, δεν εξηγείται αλλιώς, από κει που εμφανίστηκε... Ο άντρας μου ο Ράμπο δεν την πρόλαβε κι αυτή εξαφανίστηκε, έτσι από τις δέκα και μισή έπεσα στο κρεβάτι και διάβαζα. Μου βγήκε σε καλό όμως, γιατί τελείωσα το βιβλίο μου.
Τώρα το πρωί έχουμε ένα σωρό εξωτερικές δουλειές. Θα πάμε τράπεζα, θα πάμε να κάνει ο Αντρέας το MMR, σούπερ μάρκετ και βιβλιοθήκη...
Χριστίνα καλά, τι τρομάρα πέρασες... Απαπαπα... Εγώ τις προάλλες που ήμουν όλο το πρωί μόνη μου με τον Αντρέα, σε κάποια φάση πήγα τουαλέτα, έκλεισα την πόρτα και τον άφησα απ' έξω. Λέω θα παίξει λίγο, ούτε που θα το καταλάβει. Έλα, όμως, που στάθηκε απ' έξω κι έκλαιγε, και προσπαθούσε ν' ανοίξει την πόρτα... Ποιο το πρόβλημα θα μου πεις. Το πρόβλημα είναι ότι το πόμολο της πόρτας έχει λίγο πρόβλημα, και καμιά φορά αν το τραβήξεις βγαίνει. Οπότε, μου πέρασε σαν αστραπή απ' το μυαλό ότι με το τράβα τράβα θα ξεχαρβάλωνε ο Αντρέας το πόμολο και θα κλεινόμουν μέσα... Πράγμα δύσκολο τώρα που το σκέφτομαι, γιατί αν έβγαινε το πόμολο απ' έξω, δε θα επηρεαζόταν το από μέσα. Όπως και να 'χει, πετάχτηκα όπως όπως απ' την τουαλέτα και άνοιξα την πόρτα!
Όσο για το τροχόσπιτο, συμφωνώ μαζί σου, αλλά σε έναν κόσμο χωρίς κατσαρίδες!
Μαρίνα διάβασα την ιστορία σου και ανατρίχιασα. Καλά, πώς τα έπαθε όλα αυτά είκοσι ημερών μωράκι; Ευτυχώς που πήγαν όλα καλά! Πάντως, ελάχιστες γυναίκες θα κατάφερναν να συνεχίσουν το θηλασμό. Θυμάμαι που μας έλεγες για τα θήλαστρα και τις αποστειρώσεις και σε συμβουλεύαμε, αλλά δεν είχαμε ιδέα για όλα τα υπόλοιπα.
Βάσω συμφωνώ κι εγώ, σε κανένα χρόνο θα αρχίσουμε προσπάθειες για γιογιό και κόψιμο πάνας!
Σας αφήνω, πάω να ετοιμαστώ για να φύγουμε.

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη