Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και αν το εχεις προχειρο, αν επαναλαμβανω, γιατι καπου το ειχα αντιγραψει νομιζα τις ιστοσελ. με παιδικα κουπονια κλπ. αλλα δεν το βρισκω γαμωτο...το ειχες γραψει στο προηγουμενο ποστ και που ναβρω τωρα τη σελ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!

ξεχασα να σας πω ολα καλα στη β επιπ.

589 γρ. ! τσιπουρα ολοκληρη...

φυσικα δεν αντεξα και του ειπα οτι αν δει καμια κλειτοριδα αντι για τσουτσουνι δε θα τον παρεξηγησω που εκανε λαθος...

δε μου απαντησε προφορικως...αλλα γραπτως...΄΄φυσιολογικα γεννητικα οργανα αρρενος΄΄...[smilie=sad4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφτασες μεχρι τη Β επιπεδου και ακομα ελπιζεις??????????????????

χαχαχαχχχαχαχααχαχχααχχα!!!!!

ευχαριστουμε Ντομ για τα ποστ....

ο μικρος εκανε 3 ξυπνηματα το βραδυ..δεν θα το αντεξω να με περιμενουν τα ιδια με τον μεγαλο...

Σωσω το s 26 δινω που εδνα και στον μεγαλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας!!πηγαμε παιδιατρο..ειδε κ τη μαρθα μια χαρα..98,5 ποντους και 14 κιλα παρα κατι...

νομιζω καλα ειναι!!

η μπουμπου καλα..ρε παιδια θυμαστς ποτε κοψατε το βρασμενο γαλα;;αυτη λει μεχρι 10 μηνων...

αποστειρωση εκοψασ!!

ενταξει νανα για το σκυλο..μη νευριαζεις..χχα...

χρυσουλα ποσο εχει αυτο το γαλα!!

ντομ δεν εχω κανει ακομα ανρτηση το απορυππανικο.θα σας ενημερωσω συντομα!!

[3/29/2013 3:34:01 PM] καλτζιδου μαρθα: • Sudocrem - Nappy Rash Cream = διαλέγεις χώρα και ζητάς δείγματα

Babylino = γίνεσαι μέλος και συμπληρώνεις στην αίτησή σου ότι ζητάς τη βαλίτσα-κουτί με τα δείγματα (δίνουν πάνες, σερβιέτες, βαμβάκι, μωρομάντιλα και εκπτωτικά κουπόνια)

Σελίδες - Συμβουλές για εγκυμοσύνη & νέα μαμά - Nutricia ή 800 11 68800 = ζητάς δείγματα και εκπτωτικά κουπόνια

NUK Website - Welcome GR = ζητάς δείγματα από τα προϊόντα τους (στέλνουν μπιμπερό, πιπίλα, θηλή και 2 επιθέματα στήθους)

www.frezyderm.gr = ζητάς να σου στείλουν δείγματα για τη βρεφική φροντίδα

• weleda.gr = το ίδιο με τη frezyderm

• chicco.gr = ζητάς δείγματα (αν σου έχουν δώσει στο μαιευτήριο δεν ξαναστέλνουν)

• babyspace.gr = στέλνουν δείγματα μόνο στις έγκυες

• ΔΕΛΤΑ 800 11 99800 = στέλνουν εκπτωτικά κουπόνια και την καρτέλα με τις κουκουβάγιες

• mothercare 800 11 82800 = ζητάς το βαλιτσάκι με τα δείγματα για νεογέννητα (το στέλνουν μόνο σε έγκυες κι αν στο δώσουν στο μαιευτήριο, δεν το ξαναστέλνουν)

• planet baby 210 3493999 = στέλνουν εκπτωτικά κουπόνια

• mambaby.com ή 801 11 52525 = τους τηλεφωνείς και ζητάς δείγματα από τα προϊόντα τους (στέλνουν πιπίλα και μπιμπερό anti-colic)

Nο1 προορισμός για εσάς και το μωράκι σας!-mybabysworld.gr - myworld.gr = κάνεις εγγραφή δωρεάν, βάζεις ημερομηνία γέννησης παιδιού και εκτυπώνεις κουπόνια για προϊόντα Johnson (κάθε 2 μήνες σου βγάζουν άλλα κουπόνια να εκτυπώσεις)

μωρά - Εγκυμοσύνη - μητρότητα - γονικές - Pampers.gr = κάνεις δωρεάν εγγραφή και σε ενημερώνουν για εκπτωτικά κουπόνια

Συμβουλές σχετικά με την εγκυμοσύνη, τη φροντίδα των μωρών και την ανατροφή των παιδιών - Libero - Libero = κάνεις δωρεάν εγγραφή και σε ενημερώνουν στο κινητό σε ποια σουπερ μάρκετ έχουν προσφορά τις πάνες τους

Σελιδα Επικοινωνιας | Unilever = συμπληρώνεις στη σελίδα επικοινωνίας τα στοιχεία σου και αφήνεις μήνυμα ότι θέλεις να σου στείλουν δείγματα κι εκπτωτικά κουπόνια από τα προϊόντα προδέρμ για τη βρεφική ανάπτυξη (στέλνουν ένα βαλιτσάκι με ένα βρεφικό σαμπουάν, κρέμα για το σύγκαμα, μωρομάντιλα, ένα μικρό βρεφικό μαλακτικό και ένα φακελάκι με βρεφική σκόνη για το πλυντήριο)

ντομ για σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ Σωσωκα...

ειπα κι εγω τοση στραβομαρα εχω και δεν ειδα...

οκ περιμενουμε...

Χρυσουλα τι ευχαριστεις...το αργησαμε κιολας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες και Χρόνια Πολλά!!!!

Μόνο τώρα μπόρεσα να μπω! Καλορίζικο και το Νο 39!!!!!! Με το καλό και οι επόμενες εγκυούλες να γεννήσετε!!!!

Ουφ εμείς είχαμε επεισοδιακό Πάσχα! Μ. Σάββατο ανέβασε στο ξεκάρφωτο ο μικρός 38,4 πυρετό.... και Πάσχα κλειστήκαμε μέσα μόνοι μας και φάγαμε τα απομεινάρια του Μ. Σαββάτου! Ευτυχώς έκανε μόνο 3 φορές πυρετό και κράτησε ένα 24ωρο. Μετά δεν είχε ούτε δέκατα. Αλλά έχει πολύ γκρίνια, μίρλα, κ@λοφαγούρα, τί να πω; Έχει κολλήσει σαν βδέλλα πάνω μου πάλι. Έχει βέβαια τα χέρια στο στόμα συνέχεια και απ΄ότι κατάφερα να ακουμπήσω ετοιμάζονται οι 2 κάτω κυνόδοντες να εμφανιστούν στο κοντινό μέλλον. Όλο μαμά και μαμά είναι.... ούφ. Τέτοιες στιγμές λέω θα κόψω τον θηλασμό. :(

Επίσης την Δευτέρα του Πάσχα πήγαμε στους σύντεκνους μας και έβαλε ο μεγάλος μου το δάχτυλό του στην αλυσίδα του ποδηλάτου την ώρα που ένα παιδάκι ήταν πάνω.... εννοείται είχαμε δράματα. Έκοψε κατά μήκος το νύχι του δεξιού αντίχειρα και έπιασε και λίγο κρεατάκι.... ουφ και πάλι ούφ... μετά που έκλαιγε ήθελε να φύγουμε και έλεγε οτι δεν θα ξαναπατήσει το πόδι του σε εκείνο το σπίτι. χαχα! Το παιδάκι μου μωρέ.... αλλά την μ@λ@κία του την έκανε!

Αυτά τα νέα μας! Ξεκίνησα σήμερα και εγώ δίαιτα! Αντε να δω τα κιλά να φεύγουν και τί στον κόσμο!!!!! Επιτόπου θα ξαναγκαστρωθώ! χαχα!

Μαρκεράκο δεν είναι αποθήκες τα στήθη σου για να γεμίζουν καλέ! Το γάλα παράγετε την ώρα του θηλασμού! Άσε το μωρό να εδραιώσει την γαλουχία σου, εκείνο ξέρει καλύτερα! Απλά τον 1ο καιρό πρήζεται το στήθος γιατί ίσως δεν έχει ακόμα ρυθμιστεί. Αν δεις το δικό μου σαν 2 άδεια σακιά είναι.... αλλά όταν ξεκινήσει να πίνει ο μικρός και αφήσει απότομα το στήθος για να δει κάτι (ο κουτσομπόλης!) τρέχει συντριβάνι το γάλα! Όυτε το πρωί που ξυπνάω δεν είναι τούμπανο...

Καλέ τί ήταν αυτό με τον νεαρό που πέθανε; Αχ πολύ λυπήθηκα.... κρίμα να φεύγει ο νέος κόσμος.... κρίμα....

Και εμάς άνοιξε ο παιδικός σήμερα επιτέλους!!!!! Είναι ιδιωτικός γι'αυτό είχαν μόνο 1 εβδομάδα διακοπές. Αντε να ξελαμπικάρει ο Χριστόφορος να ηρεμήσω και εγώ... αν και το παιδάκι μου δεν μου κάνει κάτι αλλά όταν "παίζουν" με το μικρό γίνεται της μουρλής!

Α! Νανα γράφεις εντελώς σαν την Σωσώ μας!!!! Καλέ τί έπαθες; Σε λίγο θα χρειαστεί να ρωτάμε την Σωσω για μετάφραση! χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου ας ειναι ολα αυτα τα χειροτερα...φανταζομαι θα οονεσε του δαχτυλακι του παιδιου....

και εμας ευτυχως ανοιξε ο παιδικος...ο Θ δεν αντεχε μεσα με τιποτα...

το πρωι ετοιμαστηκε απο τις 8 χαχχαχαχα!!!

καλα με τις κρητικες σας γευσεις πως να τα χασετε τα κιλα ρε εσυ???

Σωσω τι εννοεις το βρασμενο γαλα???εγω δινω nounou στον Θ ακομα οποτε το βραζω το νερο...το πρωινο γαλα ομως θα αρχισω να δινω φρεσκο...

το γαλα ειναι τσουχτερο 12.5 ευρω γμτ αλλα επειδη τον αλλον τον επιανε καλα ειπα να το ξαναπαρω και στον μικρο...

ηρθε ο γιατρος..ο μικρος πηρε 350 γρ απο την Τεταρτη που βγηκαμε ...καλα ειναι..πινει παραπανω απο το κανονικο...πολυ καλα τον βρηκε γενικα...και ησυχο...σε σχεση με τον Θ...

ηρθε και αυτος εκιενη την ωρα και τον τσεκαρε και αυτον...

ολα οκ παρα την αφαγια...

εχω μαθημα σημερα...3-7...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου περαστικα στον μικρούλη!

Α στους ιδιωτ.παιδικους εχουν 1 βδομαδα ε;

Νανουκα σορυ δεν ηξερα...χεχε

Η Νανουκα βρε Μαριλου γραφει απο κινητο τελευταια γιαυτο λεει Σωσωφερνει το γραπτο της.

Καλα που στο απαντησα εγω γιατι ειναι λιγο ευεξαπτη τελευταια...

νομιζε οτι ειχε διευκρινησει πού μενει ο σκυλος κι επειδη ρωταγαμε και ξαναρωταγαμε...θυμωσε...[smilie=glasses9.gi:

Σωσω εστειλα σε αρκετα απο τη λιστα,απλως απο babyspace δεν διευκρινιζει το κειμενο τι να ζητησεις και πώς.

Εχει στειλει καμια;

Τι γαλα δινεις;σκονη λογικα.Το νερο σου μπορει να ειναι προβρασμενο στον βραστηρα σου και να εχει κρυωσει οταν θα το φτιαξεις.Κι αυτο αφου εκεινη θελει μεχρι 10 μηνων.

Εμενα 6 μηνες μου ειχε πει.Μολις συμπληρωθηκαν 6 μηνες, νερο βρυσης κι αγιος ο Θεος...σωθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΟ ΜΑΡΘΑΚΙ

EXEI ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΓΟΡΙ ΑΠΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ;

ΑΔΥΝΑΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ;

ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ ΜΗΝΕΣ 102 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 16 ΚΙΛΑ

που λες σου ειπα για την παιδιατρο γιατι εχουν εμπειρια σε τετοια θεματα...εμενα ο Φανης κοπαναει το κεφαλι του στο πατωμα ή ντουλαπι οποτε δε γινεται το δικο του και της το ειπα και μου ειπε οτι το κανουν πολλα παιδακια αυτο και το χειροτερο ηταν αυτο που εκανα, που τον μαλωνα και του ελεγα ΄΄κακο αυτο!΄΄. Θελει αδιαφορια και να του αποσπω την προσοχη...οι παιδιατροι ξερουν τι να σε συμβουλεψουν γιαυτο στο ειπα, χωρις παρεξηγηση ε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι παρεξηγηση;;;πας καλα;;

δεν εστειλα στην εταιρεια που λες..δεν εστειλα σε ολες βασικα!!

ειναι λιγο αδυνατη αλαλ δε θα σκασω κιολας..αφου τρωει λιγο απο ολα!!

μπραβο χρυς γιασ τις μετρησεις..καληγ αρχη στη δουλεια..δεν πονας;;

εσυ μαρκερ;;

το νερο εγω ελεγα να βαζω λιγο ζεστο κ λιγο κρυο να το κανω χλιαρο!!αυτη λεει να το βραζω κ να το κρυωνω..το εχετε ακουσει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ... μα κάνατε να γελάσω...

τόσο ευέξαπτη φαίνομαι;

χαχαχα.

πήγαμε όλοι μαζί να τον πάρουμε από το σχολείο κ μου λέει...

μαμά σου έφτιαξα μία κάρτα.

γιατί αγάπη μου;

επειδή είναι η γιορτή σου,,, μπαμπά θα φτιάξω κ σε σένα αλλα άλλθ μέρα. τωωρα γιορτάζουν μόνο οι κανούλες κ όχι οι μπαμπάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλού πόνεσε το δάχτυλό μου από την περιγραφή σου...

χρυσουλάκι μια χαρά οι μετρήσεις.

ο δικός μου ξυπνάει τουλάχιστον τρεις φορές.

το άλλο που παθαίνω κ το πάθαινα κ στον ανθιμο... μολις ξυπνήσω, χωρίς να κάνω τον όποιονδήποτε θόρυβο, ξυπνάει κθ αυτός..

κάπου είχα διαβάσει ότι όσο το μωρό θηλάζει, αισθάνεται ένα με τη μαμά.

το παθένατε κι εσείς;

ντομ, το άλλο που θέλω να σε ρωτήσω...

ο βασιλάκης ζήλευε τον φανάκο;

τον βασάνιζε;

αν ναι, πόσο καιρό κράτησε;

του έμεινε φοβία απέναντι στον αδερφό τοτ;

μαριλού κι εγώ θήλαζα 13 μήνες αλλά ήταν κ είναι κολλημένος με τον μπαμπά του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ! Επιτέλους! Μπήκα!

Καλα αυτη η δουλειά θα γίνεται; Θα πρεπει να διαγραψω τον παλιό κωδικό για να ξαναμπω;;; Βαριεμαιιιι!!!

Χριστός Ανέστη! Να είστε όλες καλα!!!!

και στις λεχωνιτσες μας πολλα φιλία!!!

ντομ καλη μας λευτεριά βρε ψυχή!!!!! Χαχαχα

γεωργια χρόνια πολλα για τη γιορτουλα σου!!!! Να σε χαιρόμαστε! Να είσαι πάντα ετσι! Θεού ΧΑΡΑ!:)

εμεις καλα. Εφαγα του σκασμου! Σα π...της! Χαχαχα αλλα το φχαριστηθηκα! Ααααα όλα κι όλα! Έρεψα στο ξερατο 5 μήνες! Ηρθε η ώρα να πάρω τα απάνω μου!

ο μικρός καλα. Η μικρή επίσης. Τη Δευτέρα έχω γιατρο.

δε σας διάβασα καλα.... Μετα με ησυχία.

νανα αυτο το πάθαινα και εγω. Θυμάμαι είχα τρελους υστεροπονους. Μιλάμε για πολυ πόνο. Όταν πονουσα έντονα και ο διονυσης τοτε γκρινιαζε... Μα τι στο καλο έλεγα!!!! Συγχρονισμενοι είμαστε;

και με το ξύπνημα... Αυτο που λες....

τελικα ΝΑΝΑ το σκυλί που μένει; Χαχα πλάκα κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχχαχα... γεια σου ρε μαράκι...

πάντως, χιουμοριστικά το είχα γράψει.

απλά βαρέθηκα να βάλω γελάκια... χαχαχα...

κοιμήθηκα ένα διωράκι.

τι καλά πυ ήταν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας!!

νανα δλδ για οτι συμβανει στο σκυλο θα πρεπει να τα μαθιαινουμε απο πεθερα;;χαχα

κοντα μενει η πεθερα οτυλαχιστον;;

εμεις καλα..πηγαμε 1 βολτα σε 1 φιλη..εβρεξε..φτιαχνω σαπουνια !!

ασχετο!

καλε πειτε για το βρασμενο νερο του γαλακτος..μεχρι ποτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Σωσω το γαλα θα το βραζεις και θα το κρυωνεις αν θες να το πινει δροσερο, καλα σου ειπε, ειναι 5 μηνων ακομα, μη βαζεις νερο βρυσης...ασε ενα μηνα ακομα...

Νανουκα μου κοιμηθηκες;μπραβο!πώς και δεν εφτιαξες καμια δεκαρια φαγητα; καλα μωρε κι εσυ τη Σωσω ξεσυνεριζεσαι; αυτη ειναι απο αλλο πλανητη...

Τον Βασιλη τον προσεξαμε πολυ απο αποψη ζηλιας απο την πρωτη στιγμη που φεραμε τον μπεμπη σπιτι, τοσο που νομιζω το παρακαναμε κι αισθανομουν τυψεις απεναντι στον μικρο, αφηνοντας τον στο ριλαξ με τις ωρες κλπ.

αλλα μην ξεχνας βεβαια τοτε ο Βασιλης ηταν 1,5 χρονων

αλλο 1,5 αλλο 3,5ειχε πολυ πιο αυξημενες αναγκες τοτε

τωρα ειναι πιο συνειδητοποιημενα τα παιδια, τοτε τον εβλεπε σαν κουκλο.

Αν λες οτι ειναι κολλημενος με τον πατερα του δε θα χεις προβλημα εσυ...αργα ή γρηγορα θα το παρει αποφαση, μη σου πω το χει ηδη παρει...ο Π θα το εχει!Θα παει αργοτερα να παιξει τον μικρο και θα ζηλευει ο μεγαλος...

τη μανα τη βλεπει καθε μερα με το νινι να θηλαζει και το συνηθιζει...

μια φορα μου ειχε φερει ρε παιδια ενα ποτηρι γαλα οταν τελειωσα το θηλασμο και μου λεει ριξτο στο βυζι να πιω κι εγω απο κει...

αλλα εχουν τρελη αγαπη μεταξυ τους, τους χαιρομαι...κανουν παρεα, παιζουν μαζι...ο μικρος ειναι και πιο τρυφερος, ολο τον αγκαλιαζει και τον φιλαει(τριβει τη μυτη του και το στομα του στο μαγουλο-θεωρώντας οτι αυτο ειναι ενα παθιασμενο φιλι)ετσι κανει και σε μας, καιεχει κανει και τον Βασιλη πιο διαχυτικο απο κει που ηταν παγοκολωνα, γιατι ισως ζηλευει που χαιρομαστε που μας φιλαει ο μικρος και θελει να χαρουμε και με τον μεγαλο.

Θα περασετε απο πολλα σταδια...αυτη η σταδιακη ανακαλυψη της νεας σας ζωης ειναι ομως και το πιο συναρπαστικο, κατα την αποψη μου.

Τελικα σου απαντησα ή ειπα τα δικα μου δε ξερω...:problem:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Σωσω τωρα που ειπες για γαλα, χτες πήγα σουπερ μαρκετ να παρω πανες και προσεξα για πρωτη φορα το γαλα 1ης βρεφ.ηλικιας που ξαναηρθε στα σουπερμαρκετ.

Ε ρε παιδια το Αλμιρον 1 το ειχε 20κατι ευρω...τι να το κανω;να το χεσωπου ηρθε και στα σουπερμαρκετ!τοσο το επαιρνα και στο φαρμακειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδια προσπαθω εδω και μερες να μπω σε ενα αρθρο στην αρχικη σελ. του μαμυ που λεει αν μπορεις να σηκωνεις βαρος στην εγκυμοσυνη και δεν μπορω με τιποτα, με βγαζει, εσεις μπορειτε;

κι αν μπορειτε μπορειτε να το βαλετε εδω κοπι πειστ γιατι με ενδιαφερει...

(μου χει καρφωθει εδω και καιρο οτι θα γεννησω προωρα...μεχρι να φτασω 32 εβδ. σκασμενη θα ειμαι...μαλακια το ξερω αλλα μην το ψαχνετε...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι Ζακυνθινο δες αυτο το λινκ, για σενα το εκανα κοπι, νομιζω σε ενδιαφερει...

H συνταγή για μάφινς (και πώς αυτά βοηθούν τα παιδιά με αλλεργία στο γάλα!) | Eimaimama.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

α Ντομ και ο δικος μου εχει γινει πιο συναισθηματικος..ολο αγκαλιες φιλια και σ αγαπω ειναι...

παντως ειχε δικιο η Σωσω ειναι νωρις για ζηλια ακομα ..νομιζω οτι αργοτερα θα τη βγαλει...

Νανα αυτο που περιγραφεις ξυπναω εγω ξυπναει ο μικρος το ειχα παρατηρησει στον Θ...με μια μικρη διαφορα...ξυπνουσε οταν και ο Νικος[smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif]διοτι εκανε παντα κατι σε φασαρια...

Σωσω εγω βαζω βρασμενο ακομα και στο γαλα του Θ ..το καλοκαιρι το αφηνω και κρυωνει...

ο Θ ενω το μεσημερι τρωει κανονικα σχετικα, πρωι απογευμα βραδυ αντε να φαει καμια φρυγανια και κανενα μηλο...

επειδη σας πρηζω συχνα με αυτο το ζητημα να πω οτι δεν εχουν σημασια τα κιλα του..ειναι πολυ ανεπτυγμενος για την ηλικια του 20 κιλα και 1.10 υψος ..σημασια εχει οτι δεν παιρνει τις απαραιτητες βιταμινες αφου δεν τρωει απο ολα...πραγματικα απορω πως διατηρει τα κιλα του...τουλαχιστον δεν τρωει βλακειες και γλυκα...

θελω να τον παω για εξετασεις αιματος..

και δεν εναι θεμα ζηλιας γιατι τον ειχε πιασει εδω και 2 εβδομαδες πριν εμφανστει το μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kaloryziko to neo

πωπω απο χθες το καημενο ειναι μες την γκρινια

το βραδυ ηταν 20:30 με 1:30 το βραδυ στο ποδι - μαλλο εχει κολικους με το ζορι να κοιμηθηκε 30 λεπτα - το ειχα ολη την ωρα στο βυζι για να ειναι ηρεμο

σημερα εκανε 2 φορες γουλιες και μεγαλες

και τωρα ειναι ξυπνιο απο τις 12:00 και ηδη τον εχω ταισει 2 φορες

τι να πω δεν ξερω

τρομερη αλλαγη σε μια μερα ρε γμτ

σορ δεν σας εχω διαβασει

εχω και τα θερια ολα τα πρωινα μονη μου και το μωρο γιατι ο κως τρεχει για χαρτια κλπ ,βγηκαν και οι προθεσμιες για τους παιδικους και τρεχει ακι για αυτα και ειναι το ματσ να κρατησεις τα πργραμματα και των 3ων

ενι γουει ελπιζω να ειστε ολοι καλα

οταν ηρεμησει το μπεμπε θα μπω παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μενα κορτσια...

εφαγα...πανω απο 20 πασχαλινα κουλουρακια..μιλαμε τα ευχαριστηθηκα!!!

καλα,,,μαζευομαι!!

συναντηθηκα με ελενη σκ!!

ειναι καλα..πολυ κουρΑΣΜΕΝΗ..ειδα την ερινουλα..παχυνε το σακτο..τρωει ολη μερα λεει η ελενη!!

ρεζιλι την κανει..χαχαχ...

κρυωμενη ειναι..τα μωρα καλα..θηλαζει ,τα βαζει στα μεμε της..θα εκραγουν λεει@@@

η κυρια καλη ειναι..πολυ καλη βασικα..

ντομ δε ξερω αυτο με το λινκ που λες!

μαρκερ..κουραγιο..μονη εισαι τ πρωι με τα παιδια;;ε ρε γλεντια!!

η μανα σου δεν ηρθε;;χαχα...καλα σκαω!!

εγω νυσταζω..τους εβαλα μαζι στο κρεβατι απο χθες..

εννοειται οταν ξυπναει το ενα ξυπανει κ το αλλο..

αλλα κα τι α κανω..σημερα 7,20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Τώρα βρήκα χρόνο να σας διαβάσω αν και κουρασμένη πολύ από τη δουλειά.Γύρησα από μια βδομάδα απουσιάς λόγω αργιών και βρήκα το χάος...Να δω τι θα πρωτοκάνει ο νέος μετά...Γυρνάω σπίτι με πονοκέφαλο και ζαλάδα λόγω αυχενικού και εκεί με περιμένει ο παιδικός πανζουρλισμός ως συνήθως...Αλλά ας μη μουρμουράω διακρίνω και χειρότερα...Marker η περιγραφή με τα 3 στο σπίτι σε σκηνή απείρου κάλλους όπως φαντάζομαι με αποκαρδίωσε πλήρως για 3ο!χα χαΚουράγιο κορίτσι βάστα γερά...Και μεις ψάχνουμε για δημοτικό σταθμό φέτος 20 Μαιου με 15 Ιουνη τα χαρτιά για όσες ενδιαφέρεστε.Ακουσα ότι βρηκαν κονδύλια να ξανατρέξει και το ΕΣΠΑ αλλά κρατάω μικρό καλάθι μετά το περσυνό φιάσκο που μείναμε απέξω.Ντομ και γω προσπάθησα να ανοίξω το άρθρο που θες αλλά βγάζει:"MARDIO, δεν έχετε άδεια για πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Αυτό μπορεί να συμβαίνει για έναν από τους παρακάτω λόγους:1.Ο λογαριασμός σας ίσως δε διαθέτει τα προνόμια που απαιτούνται για να έχετε πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Μήπως προσπαθείτε να επεξεργαστείτε το μήνυμα κάποιου άλλου χρήστη, να αποκτήσετε πρόσβαση σε χαρακτηριστικά των διαχειριστών ή ενός άλλου συστήματος προνομίων;2.Αν προσπαθείτε να καταχωρήσετε μήνυμα, ίσως οι διαχειριστές έχουν απενεργοποιήσει το λογαριασμό σας ή απλά αυτός ακόμη δεν έχει ενεργοποιηθεί."Καλέ γιατί ανησυχείς για προωράκι άδικα αφού όλα καλά πάνε είναι τόσο νωρίς εξάλλου.Η τσιπούρα σου είναι και μπαμπάτσικη που θα λεγε και μια ψυχή Σαλονικιά!χα χα.Γέλασα πολύ με τη γραπτή διάγνωση του γιατρού σου..χα χαΧρυσούλα τι γλυκός ο Θανούλης σου και σενα Νανα με την κάρτα για τη μαμαδογιορτή.Και μενα κατι φτιάχνουν και έχω και επέτειο γάμου με τον αντρούλη μου΄αύριο 5 χρόνια.Έκλεισα κομμωτήριο και είπαμε να βγούμε αφού κοιμήσουμε για κανα φαγητάκι τα δυο μας.Σωσωωωωωωωωω σε παινευω με τη Ντουκαν που κρατιέσαι και συ πήγες τσάκισες τα κουλούρια;;;;;Εγω για να μη πέσω στο ατόπημα σου,τα βαλα το πρωι σε ένα καλαθακι όλα τα κουλουροειδη και τα φερα στη δουλεια.Να πάρουν άλλοι τις θερμίδες...χα χα.Μαριλου σοκαρίστηκα με το νυχι και το δαχτυλο με το ατυχημα σας...Περαστικα του του παιδιού...Πάντως αυτό που λέτε με τις ισοροπίες με τα δεύτερα πρέπει να ναι το πιο δύσκολο κομματι στη 2η εγκυμοσύνη.Χθες μας άφησαν οι απο κάτω το κοριτσάκι τους 11 μηνών το απόγευμα γιατί ήρθαν από ταξίδι και ήθελαν αν τακτοποιηθούν.Οι κόρες μου η μια απομακρύνθηκε και χάζευε από μακρυά και η άλλη του εκσφεντόνιζε όλα τα παιχνίδια της για να προλάβει να της τα δείξει όλα.Ειλικρινά δε ξέρω ποια συμπεριφορά είναι πιο υγιή αλλά έπρεπε να δείτε το ύφος του άντρα μου όταν του πα πάω τουαλέτα....Χλώμιασε και λέει που με αφήνεις με τα τρία;;;;;χα χαΣωσω εμεις νερο βρυσης χρησιμοποιούσαμε ανεκαθεν οταν πιναν σκονη γαλα,ο ζεσταιναμε και το αφηναμε να γινει χλυαρο.Απο 18 μηνων αρχισαμε φρεσκο παλι το ζεσταινουμε ελαφρα δε το δίνουμε από το ψυγειο ούτε καυτο και μετα να το αφησουμε να κρυωσει.Και με τις τιμες που λεγατε στα σουπερ για τα γαλατα πρωτης βρεφικης ηλικιας,απλα μπορουν να φερνουν και τα σουπερ και όχι μονο τα φαρμακεια.Δε σημαίνει όμως ότι έριξαν και τις τιμες.Φιλιά!Καλά κουράγια!

Επεξεργάστηκε από MARDIO
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...