Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

Ανοιξα καινουργιο!!αποφασισα να κανω δωρο στον εαυτο μου σημερα που ειναι τα γενεθλια μου!!

να γεννησετε οι ετοιμογεννες,να 40ισετε οι λεχωνες,να παρετε το επιδομα οι πολυτεκνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!

ΓΕΩΡΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟΣΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ...

σε πηρα τηλ χτες αλλα μιλουσες και σου στειλα μηνυμα...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΤΗ ΛΙΜΝΗ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗ ΣΩΣΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΝΑΓΩΝΙΩΣ ΝΕΑ ΣΑΣ.

Εφυγα βιαστηκα την Παρασκευή απο τη δουλεια γιατι προεκυψαν διαφορα στο γρ. και δεν προλαβα να σας χαιρετησω...

Ευχομαι σε ολες σας να ειστε καλα με την οικογενεια σας και τα παιδακια σας παντα γερα και χαρουμενα!

Βαγκ μου εχεις αναγκη απο βοηθεια απο αδεια απο ξεκουραση, το ειπες και μονη σου υπερκοπωση...

σε σκεφτομαι βρε παιδι μου...

μα στρεπτοκοκκο;;;εκανε στρεπ τεστ;

ρε πουστη σας παει χαλια οντως...

Χρυσουλα μου σε ποναει το στηθος ή ολα οκ με το χαπι;

καλα κι αλλη δουλεια; βρε χαρα στο κουραγιο σου!

Μαρκερακο θηριο αντεχεις κι εσυ!

μην ανησυχεις που εχασε βαρος..εγω τον Φανη τον γεννησα 2900 και τον πηρα απο το Ιασω 2600!ηταν ενα γατακι που ο αντρας μου δεν μπορουσε ουτε να τον δει οταν αλλαζα γιατι τον λυποταν

και η πεθερα μου που εχει 4 παιδια και 7 εγγονια δεν ειχε ξαναδει τοσο αδυνατα ποδαρακια και μου λεγε φαγωθηκες να το γεννησεις 37η αφου το παιδι δεν ειχε παρει βαρος...

και ειδες πώς εγινε! Τωρα το Πασχα τον φωναζαν Σκορτσιανιτη [smilie=la.gif]

Μαριλου Μαρντιο πολλες ευχες και στις οικογενειες σας

Νανουκα να χαιρεσαι τον μπαμπα σου

τελικα δεν καταλαβα ο σκυλος σε ποιο σπιτι ειναι στης πεθερας ή στο δικο σου;

πανω που διαβαζα τα του σκυλου και λεω θα της πω να πεισει τους γονεις του Π να του αλλαξουν γνωμη, διαβαζω αυτα που εγραφες οτι τρελαθηκε με το σκυλο η πεθερα...

μα δεν μπορω να καταλαβω γιατι φαγωθηκε καλα καλα δεε γυρισες απο μαιευτηριο να παρει σκυλο...μου κανει τρομερη εντυπωση...

α!το ξερεις οτι τωρα τελευταια γραφεις λιγο σαν τη Σωσω;

Μαρακι αντε σειρα τωρα εσυ...

ολα καλα να πανε...

και στο Βασιλη που ηταν στο νοσοκομειο και ειχε λαιμα ζιναντολ δωσανε οταν βγηκε

ογκμεντιν ειχε παρει σε ωτιτιδα, δεν ηξερα για τις παρενεργειες και αν θυμαμαι καλα νομιζω ειχε κανει κατι διαρροιες και θεωρησα οτι ειναι γενικα των αντιβιωσεων...

Σωσω εχετε παιδοπνευμονολογο εκει να πηγαινες τη μικρη;

τι μικροβιο ειχε στην ουρολοιμωξη η Μαρθα;βγηκε το αντιβιογραμμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα εχω τη β επιπεδου μετα τη δουλεια...

δεν ξαναρωταω το φυλο μαρκερ [smilie=nike.gif]

την προτελευταια φορα το εβγαλε φωτο εβαλε βελακι στο τσουτσουνι

την τελευταια το μεγενθυνε και με κοροϊδευε οτι μπορει να ειναι και κοριτσι...

οχι αλλο δουλεμα

εν τω μεταξυ γιατι ολοι μου ευχονται αντε στο 4ο!!!

γιατι δε μου ευχονται ψοφα απο αϋπνια...το ιδιο ειναι...

στη Λιμνη ξεσαλωσαν ετσι!

ο Φανης τα ισοπεδωσε ολα...

εχει ενα κηπο η πεθερα με ζαρζαβατικα...

καθησε στα μαρουλια, πατησε στις πατατες ξεριζωσε κρεμμυδια πιπεριες

ασε τα ρουχα...ουτε 5 λεπτα δε μπορουσα να χαρω ενα καθαρο ρουχαλακι που τους εβαζα...μες στα χωματα!

δεν παλευοταν...ολη την ωρα πισω του...

οταν φευγαμε το Σαββατο λεω στο Βασιλη στο αμαξι:΄΄αμαν!ξεχασαμε να κατουρησεις!΄΄

΄΄ε καλα βρε μαμα δεν εγινε και τιποτα να κατουρησω στο χορταρι...σιγα!΄΄ :o

ξεπατωθηκε στα παγωτα!ενα χειμωνα ολοκληρο ονειρευοταν τη στιγμη που θα του επιτρεπαμε να φαει...

(΄΄πότε θα φυγει ο χειμωνας;πότε θα ερθει το καλοκαιρι;ακόμα χειμωνα εχουμε;)

και επιτελους εφτασε αυτη η ωρα...ηταν η κλασσικη απειλη αν δε φας φαγητο δεν εχει παγωτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..γεια σου ρςε ντομ...γιατι δε θα κανεις 4ο;;;ποτε θα βγαλεις την κορη;;χαχα..εφυγς η αδερφη το πρωι..

μονοι μας!!

ωραια μερα..προασπαθω να κατεβασω καλοκαιρινα..να δω αν θα τα καταφερω!!

φασολαδα λεω να φτιαξω εγω για τους αλλους..κοτοπουλι κλασικο εγω!!

εχει πολυ ζεστη..η μπουμπου μεγασλωνει παιδια..εχουμε παιδοπνευμονολογο αλλα γιατι να παω;;

καλλειεργεια ουρων μαρθας..στειρα..

αρα δεν εχει τιποτα..τι να πω!αυριο εχουμε παιδιατρο γισ εμβολιο..

ντομ περιεμνουμε τα αποτεελεσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.

ντομ, το τάμπλετ φταίει.

καμιά φορά που διαβάζω αυτά που έγραψα.. δυσκολεύομαι να καταλάβω... χαχαχα

ο π πήγε λςμεσό σε μία κηδεία.

σαράντα χρονών, με ένα παιδάκι αφτά μηνών.

η γυναίκα του ηταν ετοιμόγεννη όταν το ανακάλυψαν.

καρκίνος στον πνεύμονα.αυτά είναι τα δύσκολα.

πριν λίγο σήκωσα χέρι στον ανθιμούλη μου...ωπου να μου κοβόταν...

αλλα κι αυτός με τάραξε...

όταν νευριάζε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ τον μικρό έχει ταράξει.

θα του μείνει καμιά φοβεία του κακομοίρη.

εγώ δεν αισθάνομαι καλά σήμερα.

λίγο η κηδεία, λιγο η ζέστη, λίγο η κούραση...

ντομ, τον σκύλο τον ήθελε από πολύ πιο πριν.

απλάωέτυχε τώρα ξα χαρίζει κάποιος ακυπάκια.

το σκυλάκι μας είξαι στο σπίτι τγς πεθεράς μου.

η μικρή τον έχει συνέχεια αγκαλιά κ βάζει το δάχτυλο στο στόμα του για να το οθπιλά κι ο πετρής νευριάζει γιατί λέει θα τον κάνει μαλθακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε, να ανοιξουν κ τα σχολεία να φεύγει τα πρωινά να βρίσκει λίγη ησυχία ο μικρός...

αύριο ανοίγουν.

ντομ,άφηνε τα παιδιά να παίζουν με τα χώματα.

κι ας λερώνονται... δεν πειράζει, αυτοι το ευχαριστιούνται.

ο μεγάλος πλάθει ιστορίες με το κυαλό του κ με βάζει να του λέω λόγια.

έχει πολύ πλάκα.

εσάς το κάνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα μη στεναχωριεσαι...εχει φαει ο Βασιλης...

αυτος που δεν καταλαβαινει τιποτα ειναι ο Φανης ρε γαμωτο...στον κωλο ειναι και το παμπερς και δε χαμπαριαζει ουτε ο κωλος ουτε η γκλαβα του...λες και παιζουμε...

δεν ξερω τι να κανω μαζι του...δεν ακουει τιποτα...σαν να μην τον μαλωσα ποτέ...

Σωσω η Μαρθα περιεργη φαση με αυτα που εγραφες πριν για το φουρνο κλπ. το χεις πει στην παιδιατρο;

πνευμονολογο ελεγα για την Αρετη που εχει μυξα κλπ. μηπως εχει αλλεργιες τωρα την ανοιξη...

θελω να παω τον μικρο αλλα βαριεμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανουκα το ξερω μωρε οτι το φχαριστιουνται στο χωμα...απλα φοβαμαι για τσιμπουρια (ο Φανης ειχε πριν μηνες μια εμπειρια με τσιμπουρι, απο παιδικη χαρα) και διαφορα αλλα...ψαλιδες σαρανταποδαρουσες σφηγκες αυτα φοβαμαι...

ετσι κι αλλιως τα εντομα ηταν σε εξαρση στην εξοχη που ημασταν και ειδικα στον κηπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ντομ να πω στο παιδιατρο για αυτα που λεει κ κανει;;;αλλο παλι..κ τι θα μου πει;;

δε ξερω!!

νανα η μαρθα ολη..1 ιστορια ειναι..δε ξερω πλεον τι λειναι αληθεια κ τι ψεμμα σε αυτα που μου λεει!!

αρα δεν το νεχετε στο σπιτιτ σα το σκυλο ,ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κόρες...

Αχ Νανά στεναχωρέθηκα για το παληκάρι,ζωή σε σας...Αυτά βλέπω και αυτομουτζώνομαι που μουρμουράω για τη κούραση μου...

Που λες ότι ο Ανθιμούλης δεν αφήνει σε ησυχία το μωρό μου θύμησες όταν ήταν μικρά τα παιδιά της ξαδέρφης μου έχει 3 με 2 χρόνια διαφορά το καθένα.Λοιπόν οι 2 πρώτες είναι κόρες και ο μικρός αγόρι.Όταν ήταν στο ρηλάξ και πηγαίναμε επίσκεψη σπιτι τους παιρνούσαν οι μεγάλες και μπαμ το ρηλαξ μπαμ μπαμ.Αφού εγώ τρόμαζα και οι γονείς cool...Πως βγήκε αυτό το παιδί ψυχολογικά καλά με τόσο ταρακούνημα!!χα χα

Ντομ welcome back ωραία πρέπει να περάσατε στας εξοχάς!Λογική η κούραση των πλυσιμάτων και των αλλεπάληλων αλλαγμάτων...χα χα.Το ζω και γω εις διπλούν αυτές τις μέρες.Μόλις κατεβαίνει η στοίβα στη σιδερώστρα τσουπ ξανανεβαίνει.Με το καλό η β επιπέδου...Περιμένουμε εναγωνίως νέα!

Καλέ τι να της πει ο παιδίατρος της Σωσώς για τη Μαρθούλα που είναι με το τρόπο της κοινωνική.Αρρωστη είναι να της δώσει χάπι να περάσει;;Κανα φίλο με μεγαλύτερο παιδάκι ή κανα παιδοψυχολόγο να ρωτούσες να σου πει πως να το αντιμετωπίσεις για να το κόψει.Αν και θα το κόψει μεγαλώνοντας.Αυτά είναι τα "ωραία" των παιδιών που θα χουμε να θυμόμαστε αύριο μεθαύριο.Ξέρω αν το κάνει συνέχεια σου φαίνεται σπαστικό να έχεις ένα παιδί ζήτουλα αλλά δώστης λίγο χρόνο.

Αυριο δουλειά,παιδικό τα κεφάλια μέσα.Ερχονται και οι γονείς μου από Βόλο.Λείπουν μια βδομάδα!Με πήρε η μάνα μου στεναχωρημένη που τελειώνουν οι διακοπές τους...

Τελικά δουλειά λέω να τους πω να σταματήσω τέλος του μηνός.Στο δήμο δε ξέρουν πότε θα με καλέσουν,πρέπει αν δημοσιευτεί ο διορισμός λεει σε φεκ και αυτό παίρνει κανα δίμηνο στη καλύτερη.Υπολογίζω Αύγουστο.Αλλά θέλω να κάτσω να τελειώσω τη διπλωματική μου κανω μεταπτυχιακό και πρεπει να παραδώσω τελος Ιούνη.Να επισκεφθώ τους παιδικούς σταθμούς τους δημοτικούς που σκέφτομαι να γράψουμε τα παιδιά από Σεπτέμβρη να δω τι παίζει.Να ξεκουραστώ και λίγο,δουλευω σερί από το 2003,10 χρόνια με 10 μήνες μόνο αποχή λόγω τέκνων.Ε χρειάζεται και ένα time-out νομίζω.

Εντάξει ο μισθός είναι ένα θέμα γιατί θα αργήσω να πληρωθώ αφού στο δημόσιο λέει το πρώτο τρίμηνο μέχρι να καταχωρηθούν τα προσόντα σου από το ελεγκτικό συνέδρειο δε πληρώνεσαι στην ώρα σου.Αλλά ο άντρας μου λέει δε πειράζει δε θα πεθάνουμε για 2 μήνες πάνω 2 μήνες κάτω.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρε Ντομ που ησουν???χαχαχαχχα

τιποτα δε μας ανοιξαν οι γαϊδουρες..χαχχαχαχα τιποτα.....

κηπος αυλη και καθαρα ρουχα δεν πανε μαζι...ειναι να μην κατεβει στον κηπο...ενα πλυντηριο γεμζω...

με το καλο η β επιπεδου...

εχω προσπαθησει να αλλαξω το τκερακι και δεν κπορω γμ τ..δε φευγει με τιποτα..

Νανα και ο Θ εχε φαει ξυλιες στον κωλακο..οχι απο μενα αλλα απο τον Νικο...

τα δυσαρεστα δεν τα σχολιαζω ποτε..το ξερετε...

ενταξει ο Θ προσπαθουσε σημερα να βαλει στο χερι του μπεμπη ενα μολυβι...χαχαχχα!!!!και τις δυο φορες που ηταν μπροστα που τάισα το μωρο λυσσαξε για γαλα... και καλα πεινουσε ...του εφτιαξα λιγο την καθε φορα...τι να κανω...

καλα πρεπει να δειτε βλεμμα οταν η μανα μου κραταει τον μπεμπη..δολοφονικο....

Μαρδιο καλα θα κανεις να κατσεις και λιγο..θα γυρισεις πιο ανετη για δουλεια..ειναι και καλοκαιρακι..μια χαρα...

Σωσω αντε θα χτυπησες εσυ καμια Σαντορινη τωρα να δεις Αλεξια...

εγω τη Μαρθα δεν θα τη μαλωνα....

εγω επιμενω σε αυτο που λενε οτι τα παιδια μεχρι τα 6 δεν εχουν σαφη επιγνωση αληθειας και ψεματος...

μερικες φορες επισης προκυπτουν ως αποτελεσμα πιεσης..οσο την πιεζεις να μη λεει τοσο περισσοτερα μπορει να λεει...

αγνοησε τη φανταστικη ιστορια , μην της δινεις σημασια..ετσι θα καταλαβεις αν το κανει για να τραβηξει την προσοχη σας...

απο την αλλη σκεψου οτι μπορει να περναει μια αντιδραστικη φαση...ρε φιλεναδα κουβαλαει και το γονιδιο της αναρχιας σου...εσυ ησουν τρελο νιατο ....παντως εχει φαντασια που φανερωνει εξυπναδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιώθω τόσο εξαντλημένη σήνερα... δεν ξέρω γιατί.

ένιωθα ταχυκαρδία κ μελαγχολία σχεδόν όλη μέρα.

οι κολικοί πότε ξεκινάνε;

μας έκανε μια κρίση με κλάμα κ αγχωθήκαμε...

από την άλλη, δε νιωθω πολύ γεμάτα τα μεμεδάκιαωμου κ μπορεί να κάνει κ άλμα ανάπτυξης...

πού είναι η καλυψώ να κου τις ηλικίες με τα άλματα ανάπτυξης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρξτ, καλά θα κάνεις κ θα μείνεις δυο μήνες.

ειδικά αν σας παίρνει οικονομικά

κι εγώ φοβάμαι να μην του μείνει καμιά φοβία του μικρού έτσι όπως του ταρακουνά το ρηλάξ ή φονάζει οάνω από το κεφάλι του ο τρελός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας..εκανα 2 δοσεις απορρυπαντικου. κ εβγαλα κ φωτο για λεπτομερειες μηπως καμια το κανει επιτελους..παιδια εχω σωθει..το ξανα λεω!!

εμεις καλα!!

πηγαεμ στο χζωριο μιας φιλης μου..περασαμε καλαλ.τα μπανιαρανισα κ σημερα εβαλαλ τη μπουμπου να κοιμηθει με τη μαρθα..ο καθελας στο κρεβατι του φυσικα..αντε να δουμε!!

αυριο παιδιατρο!!

χρυσουλα ποιο γαλα δινεις;;

νανα μπορει να ειναι κ κολικοι..ποτε δε ξερεις..λ

τςελεικα ο σκυλος που μενει,δεν μας ειπες..η τελος παντων δε καταλαβα..εχω να σιδερωσω 2 βουνα ρουχα!!των παιδιων τα κατεβασα..τα δικα μας..οχι..

σας ειπα οτι θα φτιαξω λιβανι;χαχα..θα προσπαθησω εννοω..με τη πρωτη ευκαιρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

ποοσες φορές να το πω η γυναίκα...

ο σκύλος μένει στην πεθερά μου.

τι απορ φτιάχνεις;

έχεις μέηλ.

ο μεγάλος πήγε σχολείο.

μισή ώραγια να αποφασίσει τι θα φορέσει... έλεος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΚΑΛΕ... τι σχολειο πηγε ο Α;δεν εχει διακοπες Πασχα;

Ε καιρος ηταν να κουραστεις κι εσυ...λυσσαξες...ειμαι σε υπερενταση, δε μπορω να κοιμηθω, φτιαχνω καλτσουνια, φτιαχνω αρνια, τα σκυλια, οι πεθερες...τα νευρα μου σπασες...[-(

[smilie=icon_cheese:

Χρυσουλα ετσι οι γαϊδαρες !

Ε αυτο πραγματικα δεν το περιμενα...τελοσπαντων λογω των ημερων...

ΓΑΙΔΑΡΕΣ!

Καλε τι αγχωνεσαι και με το γαλα; ετσι ειναι τα βυζια αφου το ξερεις...δεν μπορει να ειναι τουμπανο οπως στις αρχες...και να σου θυμησω οτι πρεπει να κοιμασαι για να γεμιζουν φουλ...

φοβία δεν του μενει, απλως τιναζονται απο το θορυβο στο αυτι τους και τεντωνουν και τα χερια τους ε;...θυμαμαι...θυμαμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...