Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τσουγκριζουμε τα αυγουλακια και βγαινουν βολτα τα μωρακια 6ου-7ου-8ου '12 ν.18


Recommended Posts

Γεια σας Αλέκα και βιβη, με τις υπόλοιπες τα λέμε fb.

Βιβη εχει μεγαλώσει πολυυυυυ η κούκλα τα σου, εμεις και τρεις μερες μεγαλύτεροι και αγόρι και δεν εχουμε πιάσει τα 9 κιλα. Χαίρομαι που τωρα πια απολαμβάνεις όλες αυτες τις οικογενειακές στιγμές έτσι ειναι για τις πρωτομανουλες. Για το φαγητο που ρωτησες ειναι στο παιδι μπορείς να δοκιμασεις να τα αλεθεις λιγότερο σαν χοντρό αλεσμενα να μην γινει κρέμα για αρχη και να δεις αντιδράσεις. Ποσα δοντακια εχει?

Εγω του δίνω έτσι τα φρούτα ίσα που παίρνει μερικές στροφές το μουλτι και φαίνονται τα κομματάκια μέσα και τα τρώει γιατι παρατήρησα ότι ενω έτρωγε κανονικα την φρουτοκρεμα αλεσμενα τελείως άρχισε να μου κάνει νερά, με την νεα υφή την τρώει πάλι χωρις κανένα θέμα. μπανανα την τρώει έτσι κόβω λίγο λίγο με το χέρι μου και στο στόμα. Ψωμί ο δικός μου δεν ειναι φίλος, του το δίνω στο χέρι και το πετάει, ενω όλα τα αλλα φαγωσιμα και μη τα περνάει απο το στόμα του. Για αρχη δώσε της Κορέα έτσι ώστε να την τρίβει στα ουλα αλλα θα πρέπει να είσαι απο πανω μη κόψει κανα μεγαλύτερο κομμάτι.

Αλεκα κουράγιο, έχεις και την δουλεια αλλα εμεις οι μανουλες τα καταφέρνουμε.

Εμεις καλα ζωηρευουμε μερα με την μερα, ακομα δεν περπατάει μόνος του αλλα όταν κρατιέται παει βολίδα. Πάμε και κούνιες τα απογεύματα και με τα δυο μαζι γιατι δεν παλευεται όλο το απογευμα μέσα.

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κριμα κοριτσια μου που ερημωσε το ποστακι μας!καποτε δεν προλαβαινα να σας διαβασω..

Βιβη μια χαρα η κοπελαρα σου!εγω πλεον δεν αλεθω τιποτα οσο φαει απο οτι φαγητο τρωμε κ εμεις!

κριθαρακι με μοσχαρι κουσκους τραχανα..σαρμαδες..ομελετα κ πολλα αλλα!κ μενα δεν ειναι φαν του ψωμιου αλλα καλυτερα να δωσεις κορα..κανε δοκιμες με το φαγητο κ θαδεις!

Αλεκα πω πω πολλα δοντακια εχετε!!!χιχιχιτο ξεκινησες μπανακια??

σας φιλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Ευχαριστω για τισ απαντησεις!Μαλλον τα προτιμαει ακομα λιωμενα η δικη μου.Αν και ειναι προθυμη για νεες εμπειριες!Βρε κοριτσια εμενα εχει παραζωηρεψει,πραγματικα πλεον δνε με αφηνει να κανω τιποτα!

Το παρκο ουτε να το δει,στο καροτσι βρηκε τον τροπο και σηκωνεται,κατω φοβαμαι να την αφηνω,αρα και κει την κυνηγαω.Εχει κ πολυ δυναταη φωνη κ μου παιρνει τα αυτια!Σε 20 μερες περιπου θα φυγουμε για το χωριο επιτελουσ, αλλιως θα ξεπεταχθει εκει υποθετω,αλλα γενικως ειναι μεσ στην τσιτα.

Μερικες φορες απελπιζομαι απο την αυπνια και την κουραση.Απο προγραμμα μηδεν ακομα!Δεν επιασε η ρουτινα στην γοργονα μου!Α!βγαλαμε κ το τεταρτο δοντακι!

Εγω δεν καταφερα να βαλω προγραμμα να χασω τα κιλα μου,ολο σαβουριαζω και νιωθω πολυ ασχημα με τον εαυτο μου.Μπορω να πω οτι εχω πλεον κομπλεξαριστει αλλα που θα παει θα το παρω αποφαση.Εχω και τον αντρα μου που τρωει τον αμπακο και δεν συγκρατιεμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Hallo

Ειναι καμια εδω????

εμεις περπατησαμε πριν δυο τρεις μερες και μερα με την μερα τα βηματακια μας ειναι και πιο σταθερά!!!!

γυρναμε όλο το σπιτι και έτσι δεν μπορω να κάνω πια τίποτε γιατι δεν κάθεται καθολου στο πάρκο ή στην κούνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα Χρονια πολλα για τον Πετρο σου, να τα εκατοστησει το αγορακι σου και να τον καμαρωσεις οπως επιθυμεις!!!!! Περνα απο το fb καμια βολτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

γεια σας μανουλες!εξαφανιστηκατε ολες!μου λειψαν τα νεα για τα νινακια σας!Κατερινακι αλωνιζει ε!!!

Εμεις ειμαστε στα Γρεβενα περναμε υπεροχα....ψυχοθεραπεια!Και μεις εχουμε ξεκινησει πριν 2 βδομαδεσ βηματακια και επειτα σωριαζεται!Κανει αρκετα ,αλλα χωρις φρενο,σαν μεθυμσμενη.Το χαιρεται πολυ!Καναμε και το εμβολιο και επιτελους διαλειμμα εως τον Σεπτεμβρη.Απο κιλα πηγε 11[smilie=icon_cyclop: και 82 ποντουσ!παντως κοριτσια με εχει ξεπατωσει,για πολυ τρεξιμο!

ΣΑς φιλω γλυκα και ανυπομονω να διαβασω νεα σασ! Χρονια πολλα σε ολα τα νινακια που χρονισανε,να ναι σιδερενια και καλοτυχα !Α και ανυπομονω να ακουσω εντυπωσεις απο οσες τα βαπτισατε(Εμεις Σεπτεμβρη τελικα).,Φιλουρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ παει το ποστακι μασ!!!!Ας λεω μονη μου τα νεα μας!

Περναμε πολυ καλα στο χωριο,η μικρη κανει περισσοτερα βηματα και ειναι συνεχει στην τσιτα!αυτον τον μηνα πραγματικα εχιει μεγαλη εξελιξη!κανει τα παντα,παλαμακια-στελνει φιλακια,χαιρεταει,χορευει-κανει"ζηλεια"....,απορροφαει τα παντα.Ειναι σκετη γλυκα!

Με τον υπνο συνεχιζει να ναι αστατη αλλα σιγουρα πολυ καλυτερα απτισ αρχες,το βραδυνο γαλατακι δεν το χουμε κοψει!Πωπω σε 14 μερες χρονιζει,με συγκινει πολυ αυτη η ημερα,τουρτες-μπαλονια....η κορουλα μου γινεται νηπιο

Ξεκινησαμε κ το αυγουλακι δειλα-δειλα αν και αν μας δει να τρωμε κατι παραταει το δικο της φαγητο,αντε να δουμε ποτε θα της κοψω τα αλεσμενα.

Περιμενουμε να φτιαξει ο καιρος να παμε για μπανακια στην πραγα,μας εχει ψοφησει ο βρωμοκαιρος ολο βρεχει.ομως πραγματικα εδω χορταινει παιχνιδι και βολτες.

Σασ φιλω γλυκα! Πεστε κανα νεο.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβη μπράβο στην μικρούλα σου για τα βηματακια και για όλα τα υπόλοιπα κατορθώματα, είδες πως ξεπετιουνται ξαφνικά. Καλα να περνάτε στο χωριο και μεις είμαστε στο χωριο της μαμάς μου αυτες τις μερες κανουμε καθε πρωι το μπανακι μας και γενικα ξεκουραζομαστε. Θα γυρίσουμε Αθήνα την άλλη βδομάδα γιατι τέλος του μήνα εχουμε την βάπτιση. Με το καλο και εσυ να κανεις τις ετοιμασίες σου.

Χρονιζουν και τα μωρακια μας κοντα κοντα, αν δεν τα ξαναπούμε μέχρι τοτε σου εύχομαι να την χαίρεσαι και να την καμαρωνεις την γλυκια σου κορούλα! Να ειναι ευτυχισμένη και τυχερη στη ζωη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι χρονια πολλα για το καμαρι σου!να τα εκατοστησει κουκλα μου και να τον καμαρωνεισ παντα γερο και ευτυχισμενο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...