Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ή ΑΕΤΟ ΠΕΤΑΤΕ;;; Νο38


Recommended Posts

αντε με το καλο να φερετε τα νινακια σας στον κοσμο!

σκεφτομουν και το 3 τσουτσουνια ερχονται αλλα θα μας το λογοκριναν ισως.....

το γεννατε καλα το εγραψα;;;;;

σας αρεσε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 919
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχαχα!!!

είσαι μεγάλο νούμερο!!!

τα τσουτσούνια θα ήταν πιο πιασάρικο...

αλλά κι αυτό μια χαρά είναι!!!

κοριτσάκια μου καλές γέννες να έχουμε και είναι γερά όλα τα παιδάκια!

σωσώ μάλλον θα εννοούσες ότι η τεό κουλ είναι καΛή φίλη και όχι καΚή ε;

ο πεθερός μου έδωσε παγωτό στον Α και βράχνιασε...

τι να πώ...

ο Π πήγε στρατό σήμερα.

άλο άγχος κι αυτό.

τώρα που είναι όλοι εν βρασμώ...

εδώ πηγαίνουν 2- 3 φορές το χρόνο.

έτσι, για να είναι σε ετοιμότητα...

εγώ τηλεφώνησα στη γιατρό πρωί πρωί.

χθες είχα κάτι πολύ μικρά πονάκια περιόδου και ένιωθα ότι θέλω να ενεργηθώ αλλά τίποτα...

μου είπε ότι θα αντέξω!

αύριο έχω ραντεβού και πριν πάω ιατρείο, μου είπε να περάσω από κλινική για καρδιοτοκογράφο.

ας περάσει και η σημερινή μέρα και μετά ας γεννήσω όποτε θέλει το μπεμπέ μου!

να κλείσω και την 37η βδομάδα...

πάω να δω ειδήσεις μπας και έχουμε κανένα νεότερο...

αλήθεια, εκεί τι λένε για την Κύπρο και τον πρόεδρό μας;

εδώ έχουν βρει ευκαιρία οι ΑΚΕΛικοί (πρώην κυβέρνηση- κουμουνιστές) και ρίχνουν λάσπη...

έχει βγει και ο άλλος που ήταν υποψήφιος για πρόεδρος και ξεσηκώνει τον κόσμο...

βγήκε και είπε ότι ήρθε μια ρωσική εταιρεία με πολύ καλές προτάσεις και ότι ο πρόεδρος την έδιωξε.

εν τω μεταξύ βγήκε η ίδια η εταιρεία και διέψευσαι την είδηση...

τι να πω...

αντί να έχουν ενότητα για το καλό του τόπου, τρώγονται μεταξύ τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Βαγκ κορυφή ο τίτλος χεχε!

ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΙΣ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ!!!ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΗ...

Νανουκα πολυ σε σκεφτομουν το σ/κ με αυτα στην Κυπρο...

λεω φαντασου να γενναει η γυναικα και να μην μπορει ο Π να βγαλει λεφτα... :o

Κι εδω πολλα λεγονται κι ακουγονται...

βρηκαν τροπο να παρουν τα λεφτα των Ρωσων...γιαυτο ο Πουτιν θελει να βοηθησει

καλα αυτα δεν τα λενε στις ειδησεις...τα λεει ο κοσμος μεταξυ τους...οπως κι οτι φημιζεται για ξεπλυμα μαυρου χρηματος η Κυπρος εξου και τοσα λεφτα...εγω τι να σου πω δεν τα ηξερα αυτα και με κοιταζαν σαν βλημα

λενε βεβαια οτι μια φορα σας τα πηραν τα λεφτα ενω εμας μας γα..νε καθε τρεις και λιγο...

η μεγαλη μαλακια της Κυπρου ηταν που μπηκε στο ευρω λενε...καλα ητανε με τη λιρα...

τι αλλο να σου πω; :D πολλα ειπα ε; επειδη ρωτησες...

παω να διαβασω και τα προηγουμενα...μην εχασα επεισοδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ!

Τωρα διαβασα για τη Μαρθα και την ξαδερφουλα!

δεν ειμαστε καλα!

αλλα τι σχεση εχει ο ανθρακας με το χαπι θυρεοειδη;

τους εκαναν πλυση στομαχου;;

τι εγινε;;;

θα δω τοτε το κατι ψηνεται να δω τη φιλη σου...

Νανουκα μην συγχιζεσαι καλε γιατι σου λενε κριμα που εχεις παλι γιο...

Εγω μαζι τους ειμαι... :lol: πλακα κανω ε!

καλα εγω ειμαι και περιπτωση...εγω οταν το λεω οτι περιμενω παλι αγορι εχω το υφος που εχουν οι γνωστοι σου...οποτε τους προλαβαινω ολους... :lol:

Εφτιαξα κι εγω καμποσα πραγματα χτες αν και ημασταν μονοι μας σπιτι απο επιλογη!

γιγαντες ταραμοσαλατα γαριδομακαροναδα καλαμαρακια τηγανητα γαριδες τηγανητες

ααα!ο μικρος ηπιε ουζο!οπως φερναμε μια γυροβολια με τον αντρα μου και το Βασιλη για το καλο και για να γελασουμε βλεπουμε το Φανη να εχει αδειασει το γεματο ποτηρι με ουζο του αντρα μου και να κανει ΄΄χααα'΄(καψιμο απο ποτό)...τουλαχιστο ειχε χυθει και στο χαλι και πανω του οποτε δεν το ηπιε ολο...

Ο δε Βασιλης δεν ηθελε ουτε χαρταετο να πεταξουμε ουτε καν να παμε να δει τους αλλους να πεταμε ουτε στο φουρνο να παει με τον μπαμπα του να δει τις λαγανες...

΄΄Οχι!δε θελω χαρταετο ποτέ!΄΄

ο κλασσικος γκρινιας!καλε κατσε του λεω να κουρκουτιανεις παλι στο νικελοντεον...

Α!το αλλο δε σας το εχω πει...τον πειραζε μια μερα ο Νεκ για το ΄΄σ΄΄που το λεει ΄΄θ΄΄ και ο Βασιλης ολο ελεγε μονθουνο(=μονσουνο)...΄΄δε μου λες ρε Βασιλη πώς το λενε εκεινο το παιχνιδι; Μονθούνο;΄΄

Βασιλης εκνευρισμενος:΄΄Οχι Μονθουνο!...Μ ο ν θ ο ύ ν ο !!!΄΄ :lol:

καμια διαφορα... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

καθε κατεργαρης στον παγκο του απο σημερα εκτος απο τη Σωσω :lol::lol:

Βαγκ μπραβο για τον τιτλο..

πραγματικα το καλυτερο για ολες μας!!!!

οσο λετε ετοιμογεννες τοσο πιο πολυ αγχωνομαι..τελος βγαινω σημερα να ψωνισω ο,τι βρω απο πιτζαμες και νυχτικα...το εχω αμελησει παρα πολυ!!!

Νανα μην αγχωνεσαι..δε βλεπεις εμας πως την περναμε...????οπως οι αλλοι ετσι και ο καθενας μας...

μαθαινεις στο οχι οπως ηξερες αλλα στο πως βρισκεις τα πραγματα μπροστα σου..

και ειμαι και απο τους αισιοδοξους αρκει να υπαρχει δουλεια...

Ντομ οντως μαλακια το ευρω.. Νανα αρκει να σταματησουν σε αυτο το κουρεμα και να μην προχωρησουν σε συνεχεις αφαιμαξεις...

Ντομ σας φανταζομαι χθες ...ειδες τι σουπερ περνας με τα αγορακια σου???

μαλλον εχω κολλημα με τα τσουτσουνια....

καποια μερα θα σας το αναλυσω... :lol::lol:

εριξα εναν τσακωμο πρωι πρωι με τη μανα μου...σωνει και καλα να ειμαι εγω σωστη στις υποχρεωσεις μου κατι τυπικουριες δηλαδη μη φανταστειτε τιποτα ουσιωδες ενω ο αλλοι κανουν τον αλεκο απεναντι μου...

ετσι εισαι της λεω τοσα χρονια και για αυτο σε πηδ...και φυσικα τα πηρε...και μου εκλεισε το τηλ.. :mrgreen::mrgreen: τωρα θα κλαιγεται στον πατερα μου :evil:

ο μικρος σημερα δεν ηθελε να παει σχολειο..γιατι λεω???

εχει ηλιο και θελω να παω για ποδηλατο...

ποιος Ντομ θα ειναι αστερι στα γραμματα :?::?::lol::lol::lol:

ειμαι σιγουρη οτι θα τους τα σπασει σημερα..

τι να του φτιαξω να φαει γμτ σημερα???για εμας εχω ενα σωρο περισσευματα απο τοσες μερες μαγειρεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο δικός πάλι ήθελε να πάει σχολείο.

πεθύμησε τους φίλους του...

έχουν πολλές δραστηριότητες αυτές τς μέρες αλλά δε θα μπορέσω να πάω.

θα έχον δενδροφύτευση, θα έρθει μία ψυχολόγοςνα μιλήσει...

κρίμα...

καλά ρε κορίτσια... νομίζετε ότι δε θα υπάρξουν άλλα μέτρα;

όταν θα έρχεται η ώρα των δόσεων... πού θα βρίσκουν τα λεφτά;

και αν θα γίνει το κούρεμα... οι Ρώσοι δε θα σηκωθούν να φύγουν;

νέο πλήγμα για τις τράπεζες... ποιοςθα το καλύψει;

μέχρι στιγμής δεν έχει ακουστεί κάποια επίσιμη βοήθεια από τους Ρώσους.

ίσα ίσα που μαςτην λέει ο Πούτιν...

αύριο μετά τη γιατρό λέω ναπεράσωμιαβόλτα από τη δουλειά να δω τους συναδέλφους.

μου τηλεφωνούν καιμου λένε ότι τους έλειψα... χαχαχα!!!

μάνα μου τον Φανούλη... διψούσε ο φτωχός... χαχαχα!!!

και ο αδερφός μου είχε πιει ούζοόταν ήταν μωρό...

μια χαρά κοιμήθηκε μετά... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,καλή Σαρακοστή και με το καλό Νανά,Χρυσούλα,Marker και Μαράκι Ζακυνθινό!Με κανέναν πόνο...να ρθουνε τα μωράκια σας να γεμίσουν κι άλλο τα σπιτικά σας!

Vag τέλειος ο τίτλος...

Και δω όλοι για τα της Κύπρου μιλάνε...Πολλοί Ελλαδίτες έχουν και καταθέσεις εκεί.Όλοι συμφωνούμε ότι είναι άδικο και γίνεται με το έτσι θέλω....Και γω πάντως προσωπικά είχα την άποψη ότι είναι πλούσιο κράτος η Κύπρος και δεν έχει ανάγκη από βοήθεια ούτε από μέτρα.Είχα πάει μικρότερη Λεμεσό και ένιωθα αυτό το large,πως να το περιγράψω και στα μαγαζιά και στο τρόπο που φέρονταν και ήταν ντυμένοι οι κάτοικοι δεν άφηναν εντύπωση ότι χρήζουν οικονομικής βοήθειας.

Χρυσούλα σε περιπτώσεις υπολοίπων φαγητών εγώ κάνω μια τραχανοσουπίτσα στα γρήγορα στις μικρές.

Ντομ τα παιχνίδια του γιου σου δε τα ξέρω καθόλου.Μάλλον είναι αγορίστικα και δεν έχω επαφή.Πρώτη φορά τα ακούω.Πολύ γέλασα με το ούζο...Και οι κόρες μου χθες τσουγκρίζαν μπύρες με το παππού!χα χα..

Αντε καλη βδομάδα να χουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ξέχασα ακούγεται εδώ Νανά ότι θα τους τα πάρουν με εγγυήσεις τα λεφτά,δηλαδή πχ σε 5 χρόνια θα τους τα ξαναδώσουν.Από έναν υπάλληλο στη τράπεζα Κύπρου εδώ σε κατάστημα το άκουσα αυτό το πρωί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάααααααααααααααγκ τέλειος τίτλος αχαχαχαχαχαχχαχαχαχα

Εμείς καλά. Μπήκα να διαβάσω νέα της Νανάς

Νανούκα μου όλα καλά με αυτά που γίνονται Κύπρο;

Κορίτσια μου εσείς τι κάνετε;

Εγώ έχω τον μικρό άρρωστό με βήχα πολύ (έσπασε σήμερα) και καταρροή

Έχει βγάλει και κάτι σπιθουράκια απο την μια πλευρά στο σώμα και αλοίφω με φουσιντίν δίνω και αταράξ καλού κακού γιατί έχουμε πολύ γύρη και κάμπια και μου κάνουν αλλεργίες τα μικρά.

Επανέρχομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμάν ρε ζζζ με αυτές τις αρρώστιες σας!!!

δεν ησυχάζεις ποτέ;

τι να κάνουμε ρε ζζζ... μακάρι να έχουμε υγεία...

δε θα επιστρέψουν χρήματα.

θα δώσουν μετοχές του φυσικού αερίου στο μισό της αξίας των περικοπών, εάν δεν πειράξεις τα χρήματά σου για 2 χρόνια.

κι αν σπουδάζεις τα παιδιά σου;

ή χτίζεις σπίτι ή τα χρειαστείς για κάτι ιατρικό;

χέσε μέσα Πολυχρόνη.

και δεν είναι και σίγουρο...

κοίτα Μαρντ... ότι έχει χρήμα ο Κύπριος έχει...

αλλά δεν έχουν όλοι.

είναι ή καλύτερα ήταν πολύ του φαίνεσθε...

πολλοί έχουν τη μερσεντές ή τις πόρσε αλλά δεν έχουν πού να μείνουν...

ευτυχώς, η οικοένεια του Π δεν είναι καθόλου έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης, να σας πω ότι το πρόβλημα δημιουργήθηκε όταν ψηφίστηκε το κούρεμα χρέους στν Ελλάδα.

είχαν πολλά ελληνικά ομόλογα και επηρεάστηκαν πολύ.

δε λέω να ψήφιζε το ελληικό κούρεμα, αλλά να διαπραγματευόταν τη θέση της χώρας του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βγηκα αγορα δε βρηκα τιποτα..δεν εχουν βαλει ακομη ανοιξιατικα καλοκαιρινα...

πρεπει να παω Λαμια...ή να παραγγειλω μεσω ιντερνετ...

σκατουλες...

πηρα φανελακια και σλιπακια στον Θ...

πηγα ικα εφτιαξα χαρτια, εβγαλα φωτοτυπιες για τα μαθηματα..δε διορθωσα τιποτα σημερα..

ζεστανα φαγητα :lol::lol::lol: εφτιαξα τραχανα για τον Θ..ευχαριστω Μαρδιο για την ιδεα ;);) δεν ειχα χρονο για τιποτα αλλο..θα του το αναπληρωσω το βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ έφτιαξα φασολάκια με κοτόπουλο που είχε περισσέψει από την Κυριακή.

έγιανα τέλεια!!!

σας είπα ότι όλη μέρα θέλω να τρώω;

αύριο γιατρό.

Χρυσούλα, εγώ τα είχα ψωνίσει όλα στις εκπτώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες τις φιλεναδες

καλορυζικο να ειναι και θα ειναι και τυχερο μιας και θα εχουμε τουλαχιστον 3 γεννες

σε καθε ενα και γεννα θα ειμαστε

Τι λες βρε Σωσω - ελπιζω τα παιδια να ειναι καλα

ρε γμτ γιατι δεν τα κρατησαν μεσα; μιας φιλης το παιδι τοτε 2 χρονων δεν ξερανε εαν ειχε φαει μαλακτικο ρουχων και του εκαναν πλυση στομαχου και το κρατησαν 3 μερες μεσα

μα καλα η πεθερα δεν ενιωσε τυψεις ηθελα να ηξερα;

δεν μου ειπες τις πλενομενες πανες τις χρησιμοποιεις;

εγω ακομα πλενω βρεφικα

νομιζω σημερα τελειωσα -το βραδυ τα τελευταια σιδερα

πηρα απο ιντερνετι τα καλυντικα του μωρου

νυχτικα εχω 2 -νομιζω θα φτασουν

θα παρω και μια φορμα μαζι

ολα κοτομανικα γιατι εκει μεσα εχει 800 βαθμους

βεβαια το σπιτι δεν θυμιζει καθολου σπιτι για να ερθει μωρο δεν θα αλλαξω τιποτα -πρωτα ειχα στο μπανιο αλλαξιερα - τωρα δεν θα βαλω θα το αλλαζω στο κρεβαβτι λεω- η κουνια μενει να μπει και τελος -τιποτε αλλο

τρωγε νανα -ποσα κιλα μπορεις να παρεις ακομα;

εγω σημερα ζυγιστηκα ευτυχως ειμαι στα 7,2 πανω

υπολογιζω κανα 4 κιλα ακομα; τρωω ομως αρκετα

μπιφτεκια με ρυζοτο σημερα εμεις σημερα

το σκ ειχα πολλα νευρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελάτε κορίτσια.τέλειος τίτλος. Ανάλογα το φάρμακο σε κρατάνε. Αν ήταν ποντικο φάρμακο θα μας κρατούσαν. Εμείς Καλα. Φαγητό βόλτες.σήμερα πήγαμε στο χωριό να κάνουμε τρισάγιο για το πεθερό. Τέλεια τα κόλλυβα. Αύριο πρωί θα κατέβ κέντρο με Μάρθα. Θα κάνω κ τουλουμπακια να τα βάλω στο μπουκάλι.καιρό έχω να ενημερώσω το μπλογκ. Η Μάρθα σήμερα ήταν μεγάλο γαϊδούρι..Νανά όλα έτοιμα. Μάρκετ έτοιμη η βαλίτσα. Ούζο είπιε ο Βασίλης..χαχα..έχει καλό καιρό. Ευτυχώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mprabo που ειστε καλα αυτο μετραει

σωσω για τις πανες το αποφευγεις βλεπω :lol: φανταζομαι ουτε που τις εχεις ανοιξει; :lol:

πιοια βαλιτσα καλε;ουτε κατα διανοια -εδω σου λεω δεν εχω ετοιμασει ακομα τα βρεφικα -τιποτα- τα βασικα ζυγαριες αποστειρωτηρες κλπ τα εχει ακομα η κουμπαρα μου να φανταστεις -να δω ποτε θα μου τα στειλει

η βαλιτσα τελευταια στιγμη οπως το κοβω

καλα να περασετε αυριο

καληνυχτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ΜΑρκερ σε βλεπω σαν εμενα να δινεις οδηγιες στον αντρα τι να βαλει στη βαλιτσα την ωρα πριν πας να γεννησεις!

Σωσω μ' αρεσουν και εμενα τα κολυβα! και τα κουρκουμπινια πιο πολυ απο τα τουλουμπακια. αλλα σε τι μπουκαλι θα τα βαλεις δεν καταλαβα...

Χρυσουλα και εγω ηθελα να παρω μαγιο με πετσετα για ενα δωρο αλλα ακομα καλοκαιρινα δεν ειχαν φερει. ευτυχως ειχαν μερικα ρουχακια.

ζζζζ περαστικα ρε συ. αυτος ο χειμωνας.... και μετα με λενε γιατι μ'αρεσει το καλοκαιρι...

η κουμπαρα μου που μενει Αθηνα ειχε μπουκωμα καιρο και επιδη ειναι εγκυος δεν επερνε φαρμακα και γεμισαν φλεματα οι πνευμονες και επαθε κριση ασθματος και ειναι απο το Σαββατο στο Σωτηρια γιατι ειναι πολυ χαμηλα το οξυγονο στο ειμα και φοβουνται για το μωρο. ειναι συνεχει με οξυγονο. μολις το βγαζει πεφτουν τα επιπεδα στο αιμα!

Μαρντιο επιασαν οι ζεστες σε σας;;;; κατι 20αρια ακουω στα δελτια και ζηλευω!!!!

παντως τα δικα μου τραχανα με τιποτα! 2 φορες δοκιμασα να τα δωσω και τους γυρνουσαν τα ματια αναποδα απο την αηδια... και εγω φυσικα δεν εχω φαει ποτε! και ουτε προκειται.

ΝΑνα μου! κρατα γερα! με το καλο!

οσο για το κουρεμα και τα λοιπα... οτι θελουν κανουν...

παντως τους βγαζω το καπελο που κανενας στην κυπριακη βουλη δεν ψηφισε υπερ! οχι σαν τα δικα μας τα λαμογια!

καλα πολυ γελιο! η Μαριαννα ξυπνησε προφανως για τσισα και λεει μεσα στη νυστα... να φυγουν πρωτα οι τουρκοι! την παω τουαλετα και να αρχισει να λεει... οι Ελληνες πηραν τα οπλα τους και πολεμισαν τους τουρκους και τους κερδισαν και τους εδιωξαν απο την πατριδα μας και τους εστειλαν πολυ μακρυα! να φυγετε, ουστ! να πατε στη δικη σας χωρα!.... και αλλα τετοια..... με πιασανε κατι γελια!

ρε συ Ντομ πως ηταν ο μικρος μετα το ουζακι;;; ηρθε στο κεφι η ξεραθηκε στον υπνο;; δε μας ειπες...

σημερα πρωτη μερα αδειας, αρχισα να τακτοποιω και να κολαω φωτο στα αλμπουμ κλπ... χυμα τα εχω. πτοτε περασαν οι ωρες και πηγα να τα παρω απο το σχολειο χαμπαρι δεν πηρα...

καλο βραδυ σε ολες!

post-15892-13873940185709_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Νανουκα ο γιος σου γεββιεται σε ιστορικες στιγμες!

Θα χεις να γραφεις στο λευκωμα του μωρου στο θεμα:Τι συνεβαινε στη χωρα οταν γεννηθηκα!... :lol: ...κεφαλαια ολοκληρα!

αντε μπήκες και στη 37η...περιμενω γραπτο μηνυμα ε;εμενα το χεις το κινητο :D

Βαγκ αναρωτιεμαι ποιος της τα ειπε αυτα για τους Τουρκους :D

παντως χτες διαβαζα στο focus για τη φυματιωση που εχει επιστρεψει πιο επικινδυνη απο ποτέ και σε θυμηθηκα...αφου ελεγε οπως και ξερουμε ολοι αλλωστε λογω των μεταναστων απο χωρες του Τριτου Κοσμου.Και ειναι ανθεκτικη σε αντιβιωσεις...χεσε μεσα δηλ.

Χρυσουλα δε θελω να ακουω αηδιες για το Θανο...θα τον δειτε και θα τριβετε τα ματια σας...καταρχην το παιδι φαινεται σπιρτο...όπως ολα τα σπιρτα μπορει να βαριουνται να διαβαζουν με τις ωρες αλλα τα παιρνουν ευκολα και δε χρειαζονται το χρονο που θελουν τα υπολοιπα.

Καλε γιατι αγχωνεσαι τοσο με τα ρουχα.

Καταρχην δευτερομανες να σας πω αν δεν το ξερετε γιατι το εζησα στο 2ο που γεννησα τελη Μαϊου και ειχε φοβερη ζεστη...οτι αν δε σαραντησει το παιδι κοντομανικο δε βαζει...

γιατι ειχα λυσσαξει να του βαλω κατι κοντομανικα φορμακια που του ειχαν παρει και μου ελεγε η παιδιατρος μην αγχωνεστε μετα τα σαραντα θα του τα βαλετε.

Ετσι κι αλλιως φανελακια εχετε ολες απο τα πρωτα, μακρυμανικα φορμακια εχετε ολες απο τα πρωτα.

Μαρκερ πες με βρωμιαρα αλλα εγω ουτε στο προηγουμενο ουτε τωρα θα κατσω να πλυνω βρεφικα.

Βεβαια θα μου πεις εσυ ειχες περισσοτερο καιρο τα ρουχα αυτα στη ντουλαπα.

Εγω παντως πλυμμενα σιδερωμενα ρουχα κλεισμενα καλα σε υφασματινη σακουλα δεν παιζει με την καμία να τα ξαναπλυνω και να τα σιδερωσω...ετσι εκανα και στο Φανη.Αντε λιγο να τα αερισω... :D

Σωσω τι να πρωτοσχολιασω στα λεγομενα σου...γιαυτο σε παω τρελα...

το οτι αν ηταν ποντικοφαρμακο θα τους κανανε πλυση στομαχου(ελα μωρε τωρα...σιγα το σοβαρο...)

το τρισαγιο με τα φανταστικα κολλυβα....

τι εννοεις θα βαλεις τα τουλουμπακια σε μπουκαλι;αχ δε δινεις κανενα κι απο δω...

ο Φανης τελικα μια χαρα...οπως λεει κι ο αντρας δεν μπορεις να καταλαβεις αν μεθυσε αυτο το παιδι γιατι ετσι κι αλλιως περπαταει και παραπαταει...χασκογελαει σαν τη μανα του ολη την ωρα οπότε σε μπερδευει...

Δε μου λες κυρα Μαρκερ ξερεις τι προσεξα; οτι στο τικερακι του μωρου γραφει ΄΄her bottom''...

:lol::lol::lol: αχ καημενουλα μου κι εσυ το ειχες βαλει απο την εποχη της ελπιδας;;; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜαριαΖ πήγες το παιδι στο γιατρο να δει τις κοκκινιλες;μηπως ειναι καμια παιδικη αρρωστια κι οχι αλλεργια;

αμα ακουω αταραξ κατι παθαινω ...με εχει επηρεασει μια ξαδερφη οτι δεν ειναι και το καλυτερο φαρμακο

Μαρντιο υπηρχε μια ομαδουλα με οκτωβριανες του 2010;

κατι μου ρχεται στο μυαλο με τη Νανουκα να σχολιαζει οτι την ειχε πετυχει αυτη την ομαδα και συγκινουνταν γιατι θυμοταν πώς ηταν τα παιδια μας ενα χρονο νωριτερα...τι να την κανουμε ειναι η ευσυγκινητη της παρεας.

Βαλε βρε Νανουκα εκεινη τη φωτο με το μωρο και την κατσαρολα που ειχες παλια...λυσσαξες πια με αυτη τη στρατα γουινι (παρεπιπτοντως μην πειμενεις να δουλευει η μπαταρια στο δευτερο :lol:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομάκι μου, έχεις πολλά κέφια σήμερα!!!

πρέπει να πέρασες καλά χθες το βράδυ!!!

χαχαχα!!!

μόλις δοκίμασα τη στράτα...

δε δουλεύει...

αλλά δεν ξέρω αν έβγαλε τις μπαταρίες ο σύζηξ...

χαχαχα!!!

σήμερα επιστρέφει από το στρατό ο Π.

κοιμήθηκαν στο βουνό πάνω στα χόρτα.

μου είπε ότι δεν ένιωθε τα πόδια του ο κακομοίρης...

θα πάω μόνη μου γιατρό.

πριν θα περάσω από κλινική για καρδιοτοκογράφο.

έκανα λίγη αποτρίχωση με το σιλκεπίλ και τώρα μπάνιο.

ο δικός μου τραγουδάει το μάνα μου τα κλεφτόπουλα...

έχει πολύ γέλιο.

αχ Βαγκ, οδικός μου λέει "ο Τιύρκος ο καλός είναι ο νεκρός".

ποιος φταίει;

ο άνδρας μου φυσικά...

αν το ακούσει κι ο αδερφός μου;

άγαλμα θα του κάνει...

είδες Βαγκ η Βουλή;

δεν ξέρω αν ήταν σωστό για τον τόπο αυτό που κάνανε αλλά χαίρομαι που δείξανε αντίσταση...

ναι Ντομ, θα γεμίσει εκείνο το σημείο του Λευκώματος.

στου Άνθιμου είναι κενό...

αλήθεια Χρυς... εσύ τι είχες γράψει;

και τώρα που το αναφέραμε... πρέπει να πάω να του αγοράσω.

μάρκερ, ούτε το δικό μας σπίτι μοιάζει ότι θα έρθει βρέφος...

τα πουλάκια μου... εύχομαι να είναι η μόνη αδικία που τους κάνουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

καλα πηρα τον χαπακι σιδηρου μολις ξυπνησα και με ταραξε...απιστευτη ταση εμετου...

Ντομ λες ε???θα δουμε..εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε μου φαινεται...

ειναι η 2η φορα που λες στη Νανα να αλλαξει φωτο αλλα και αυτη θα σου πει οτι βαριεται :lol::lol:

συνειδητοποιησα οτι εχω δεν εχω αλλαξει ποτε φωτο...

Σωσω εισαι χαλαρη και ετσι γλιτωνεις εγκεφαλικα... :lol::lol:

αστην να ειναι και λιγο γαϊδουρι...

Βαγκ τους τα λενε στο σχολειο ολη την ωρα αυτα...

ο δικος μου πηγε και ξετρυπωσε μια σημαια απο την 28η που απορω που θυμοταν οτι την ειχαμε..η αληθεια ενα οτι την ειχα κρατησει γιατι ηταν υφασματινη και οχι πλαστικουρια..

Μαριαζζ σας πηγε ο χειμωνας σκατουλες και εσας..αντε περαστικα τα τελυταια να ειναι..επιτελους ανοιξη..επισημως απο αυριο..

Μαρια τελευταια στιγμη και τρελαινομαι...δεν μπρω ετσι ..νιωθω ανασφαλεια..

εδω τελειος καιρος...εχω βαλει ηδη πλυντηριο ρουχων πιατων και στεγνωτηριο πετσετες..

ο μικρος κοιμηθηκε ευτυχως ενα 10.30 -7.30 και εγω σχεδον το ιδιο.. :D:D

Νανα σε εκεινο το σημειο των κοσμοιστορκων γεγονοτων εγραψα οτι η μαμα και ο μπαμπας αφηνουν πισω τα ταξιδακια και την καλοπεραση :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ναι Ντομ έχουμε θέμα ενεργό και οι Οκτωβριανές του 2010.Εμένα πάλι πάντα μου άρεσε να διαβάζω και εσάς με τα μεγαλύτερα παιδάκια για να ξέρω τι με περιμένει...χα χα...

Μπράβο τους στο κοινοβούλιο της Κύπρου για το βροντερό όχι.Ελπίζω να μη προχωρήσει όντως τίποτα...

Και γω Χρυσούλα σαν εσένα είμαι του προγράμματος.Από την 32η εβδομάδα είχα κούνιες στημένες,βαλίτσα κλειστή,μπιμπερό πλυμμένα χα χα.Ηταν τόση η λαχτάρα!!

Vag ουτε εμένα μου αρέσει ο τραχανάς,οι κόρες μου και ο άντρας μου έχουν κόλλημα.Είναι θρεπτικός λένε.Γελάω με το Μαριαννάκι...ε ρε τι έχουμε να ακούσουμε...

Σωσω πολύ σε πάω που είσαι έτσι cool! Αυθεντική!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Καλα αποτελεσματα σημερα Νανα

απο το σχολειο τα μαθαινουν οπως λεει η Χρυσουλα

δεν μου φαινεται καθολου περιεργο οταν τα κουω να μιλανε ή να τραγοδανε ή γενικα οταν κανουν παγματα που δεν τα κανουμ σπιτι -σχολειο τα εχουν κανει που αλλου;

ντομ τ τικερακι ετσι κανει -μια βγαζει hers μια his ειναι πρασινο γιαυτο το βγαζει ακομα οτι δεν ξερεις τ ειναι :D

τα ρουχα τα ειχα στο παταρι και μυριζαν πολυ κλεισουρα -δεν γινοταν ναμην πλυθουν και ειχαν μεινει εκει μεσα 3 χρονια που σιγουρα ολα και καποια κατσαριδουλα ειχε περασει πανω απο τη σακουλα

για τους αποστειρωτηρες εχω αγχβθει πιο πολυ γιατι ολο το τρεναρει να τα φερει απο μηνα σε μηνα το παει -αλλα τι να κανω στην τελικη θα τα βρασω τα μπουκαλια -αν και θα προσπαθησω να θηλασω αποκλειστικα για το πρωτο εξαμηνο τουλαχιστον

σημερα βαριεμαι αφορητα δεν κανω τιποτα

εχθες ειχα πολυ κιμα και εφτιαξα 2 φαγια οποτεδενν μαγειρευω

Μαρντ ηταν τα πρωτα ρε συ - οες ετσι κανουμε στα πρωτα παντα και ολα πολυ νωριτερα και εμεις στον 7ο τα ειχαμε ολα ετοιμα - τωρα σιγα ξερεις πως παει το πραγμα γιατι να εχω την κουνια μεσα στο δωματειο μας 3 μηνες με τιποτα μεσα -ασε που τη σακατεψουν τα μεγαλα

η βαλιτσα τα εχω ολα πλυμενα και αλα πρπεει αν μπουν μεσα σιγα το πραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα αυτο που μου τη δινει πο πολυ ειναι οτι κανουν στον παιδικο ο,τι τους λενε..

καθονται ζωγραφιζουν, κανουν κολαζ, ακουνε παραμυθια απο την αρχη μεχρι το τελος, φτιαχνουν κατασκευες και τοσα αλλα και στο σπιτι με τα χιλια ζορια να τραβηξει μια γραμμη...

αλλα μαλλον και αυτο φυσιολογικο ειναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακομα γριζω πισω να διαβασω τι γραψατε

Βαγκ αυτες τις μλκ κανουν οι περισσοτερες εγκυες

νομιζουν οτι παρουν φαρμακο οτι θα κανουν κακο στο μωρο

εαν τς το ειπε ο γιατρος που το βρισκω κομματι δυσκολο -κανονικα θα της ειπε να παει σε ειδικο γιατρο τοτε να του ζητησει τα ρεστα - εαν απο μονη της πηρε την πρωτοβουλια και δεν του το ειπε τοτε μλκια της μεγαλη -ταλαιπωρουνται και οι 2 χωρις λογο -ελπιζω να πανε ολα καλα. που θα πανε δλδ αλλα θα μεινει μεσα καιρο

τα κουρκουμπινια μου αρεσουν πολυ

ο τραχανας σε κανεναν μας - ειδκα στα παιδια προσπαθησα παραπουλ να το δωσο και ειχαμε οπως της βαγκ εμμετικες καταστασεις

χαχα το αταραξ ειναι και χαλαρωτικο βρε συ - το δινουν και ως αντικαταθληπτικο στους μεγαλους

υι φοβασαι ; ουζακι ατραξ κουδουνι ο Φανης μετα :lol:

ειναι καλο φαρμακακι απλα δεν το δεινεις ετσι και θελει αλλες ποσοτητες για να γινει αντικαταθληπτικο

αυτο με το στρατο Νανα εγω το βρισκω σουπερ παλι -οχι σαν τα δικα μας τα χαιβανια εδω περα -τα βλεπω ολα στη δουλεια που δεν θελουν να πανε ουτε τους 6 μηνες - βαριεστημενα παιδια -ας πανε να σκληραγωγηθουν λιγο -γινοτναι ολα μαμουχαλα.

τωρα βεβαια με οικογενεια και παιδια και να τους εχεις και εξω στα βουνα ειναι κομματι περιεργο αλλα να κανανε μια μετεκπαιδευση νορμαλ θα μου φαινοταν πολυ λογικο για 2-3 μερες το χρονο.

Σιγα μην εκαναν τα ιδια στοσπιτι

εκει δεν τους περνει να καταστρεψουν τιποτα καλε -στο σπιτι υπαρχει λευθερια κινησεων

εχουν τα παιχνιδια τους εδω

λιγα ειναι τα παιδακια πιστευω που εχουν τη υπομονη να κανουν στο σπιτι τετοια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...