Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

Anthouli ksexasa na sou pw na xairesai to gio sou! opws epithimeis na ton deis!

H Ebelina den exei iremisei, dagkwnei oti brei mprosta tis kai to tribei sta oula tis...apla einai me tis meres tis alles fores exei gkrinia kai alles oxi!

Bouli gia ta pougkia grapse favor bags!

Tony mou o suzuks to kanei meso internet. Etsi glitwneis auti tin aukgisi pou ginetai meta tis 2000 kilobatores kai erxetai reuma kathe dimino kai oxi enanti. Sumfairei gia autous pou ksepernane tis 2000 kilobatores. www.dei.gr sou dinei odigies sto site alla an xreiazeste kati mporei na sas ta eksigisei o suzuks me leptomereia apo thl h esena h tou antra sou giati autos ta kserei kalitera...perneis ti metrisi apto roloi opws sou eipe h Aria kai ti dineis mexri kapoia imerominia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέραααα.

Έλενα μεγειά τα πουγκιά.

Κατερίνα καλά να περάσετεεεε.

Αρι και Νάνσυ καλό ταξίδι να έχετε και να περάσετε τέλειααα.

Καλό ταξίδι και σε όσες άλλες ταξιδεύουν. Καλά κούλουμα να έχουμε.

Πολύ καλές οι πληροφορίες για την ΔΕΗ ευχαριστούμε πολύ κοριτσάκια.

Εγώ ακόμα δεν έχω δοκιμάσει το αβοκάντο στα φρούτα γιατί δεν μου αρέσει αλλά λέω να το δοκιμάσω κάποια στιγμή. Βέβαια είναι με τις μέρες του άλλες μέρες τα τρώει άλλες όχι.

Ανθή εμένα που δεν τρώει βανίλια ρυζάλευρο να βάλω στην άκρη του κουταλιού αυγό που τρελαίνεται? :lol::lol::lol: Πλάκα κάνω.

Λοιπόν εμείς αποφασίσαμε να την κάνουμε κλειστή την βάπτιση. Γονείς, αδερφια, φίλοι, κουμπάροι. Κανείς άλλος ούτε θείοι γιατί ανοίγει πολύ. Οπότε θα φτιάξω κι εγώ τις μπομπονιέρες. Καλά τα προσκλητήρια ζήτημα να δώσω 5-6 αφού σύνολο θα είμαστε 20 άτομα μαζί με μας.

Σας αφήνω τώρα να ξεκινήσω ψάξιμο. Φιλούρεςςς.

post-14188-13873940184233_thumb.jpg

post-14188-13873940184387_thumb.jpg

post-14188-13873940184525_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενα κ Αρι ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες!ηδη το εψαξα αν εχω καποιο προβλημα θα πρεπει να μιλησω με τον συζυγο σου Ελενα.οποτε μαυτην την καταχωρηση της μετρησης δεν μας ερχεται ο λογαρισμος εναντι? κ ερχεται μονο ο εκκαθαριστικος?σωστα καταλαβα..ετσι οντως ισως γλιτωσουμε καποια χρηματα!

καλα να περασετε κοριτσακια!

Βουλα καλα ψαξιματα..περιμενουμε τις ιδεες σου!!!!!

Ελενα μεγεια τα μπρελοκακια!!!οταν μπορεσεις βαλε να δουμε δειγμα!α ειπες μονο τους κρικους εχεις..περιμενουμε τις φραουλες :lol::lol::lol:

Βιβη ενδιαφερον αυτα που θα κανεις να φαει η μικρουλα σου.μακαρι να της αρεσουν!

Ανθη ωραιο το κολπο σου με το ρυζαλευρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο αυτο με την ΔΕΗ θα δω και εγω πως μας έρχεται, πάντως εμεις εχουμε σωθεί με τον ταχυθερμαντηρα που εχει βάλει ο άντρας μου, και τον εχουμε συνδεδεμενο με μπουκαλα εξω στο μπαλκονι στην ιδια παροχη με του ενεργειακου τζακιου. ετσι εχουμε παντα ζεστο νερο αμέσως και δεν εχουμε ανάψει ποτε θερμοσιφωνα. Και όλο το χειμώνα δυο φορές αλλάξαμε μπουκάλα απο 60 ευρώ την φορα.

Βιβη εγω απο τοτε με το αβοκαντο στην φρουτοκρεμα είδα διαφορα την τρώει όλη σε 10 λεπτα, μια μερα δεν έβαλα γιατι δεν είχα παρει την έφαγε με πολυ γκρίνια. Τραβάει όλη την ξινιλα και δίνει μια πιο απαλή βουτυρενια υφή στην κρέμα.

Σταυρουλα πως και αποφασίσατε τόσο κλειστή βάπτιση εννοείς φαντάζομαι και στην εκκλησία και μετα έτσι?

Έλενα να μας βάλεις να τα δουμε όταν αρχίσεις να τα φτιαχνεις.

Νανσυ καλο ταξιδι και σε σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέλα για σένα ;)http://www.dhgate.com/cute-giraffe-baby ... d026893636

Για πουγκί πήγαινα αλλά μάλλον σε κουτάκι θα καταλήξω. Μου άρεσε πολύ αυτό και το έχει στα κομμάτια που θέλω http://www.dhgate.com/baby-s-day-out-la ... #s1-1-null

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα ευχαριστώ και από δω για τις πληροφορίες για τις μπομπονιέρες.

Αν μου απαντήσουν θετικά για την κορδέλα τα πήρα. Μου αρέσουν πολύ.

Ναι θα το πάρω το σακουλι :D

Κατερίνα το συζητήσαμε με τον σύζυγο και δεν θέλουμε πολλά πολλά γιατί θα μαζευτεί σοι που δεν γουστάρουμε και επίσης δεν θέλουμε να έχει πολύ κόσμο για να μην φοβηθεί ο μικρούλης μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας πρήξω :lol: Αυτό πως σας φαίνεται? Το στέλνουν και με κορδέλα και διαλέγεις το χρώμα. Όμως μήπως είναι too much?

http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 86581.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλί το πρωτο που εβαλες ειναι καλυτερο,τα κουτακια.

Τελειο αυτο που εβαλες για μενα!!Να ρωτησω,μεσα στη μπομπονιερα κουτακι ,τα κουφετα τα τυλιγουμε με το σακουλακι το διαφανο ή με τουλι??

Αυτο με το ρευα καλη ιδεα,θα δουμε μηπως το κανουμε.

Νανσουμπα με το μεγαλο κουταλι τρωνε?Πωπωω!! :D Στοματουκλες που θα ανοιγουν!!Μπραβο τα μαμουνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πορτοκαλι χυμο του δινω μονο αυτες τις μερες,θα τον αφησω λιγο και θα δοκιμασουμε την αλλη εβδομαδα ξανα κρεμα.Φρουτοκρεμα σκονη δεν πολυθελω να του δωσω,δε νομιζω οτι προσφερει τις φυτικες ινες και ολα τα καλα του φρεσκου φρουτου..θα μου πεις ,απο το τιποτα...Αλλα οκ αφου τρωει το κρεατακι του και το πορτοκαλακι.

Εχετε καταψυξει ποτε μεσημεριανο να τους το δωσετε??Δεν το εχω κανει,μονο στο ψυγειο για την επομενη,χωρις να το αλεσω.Αλλα τωρα για Κυριακη Δευτερα,επειδη δεν θα μπορω να τα φτιαξω εκει ,λεω μηπως αυριο να του φτιαξω για 3 ημερες,να φαει και το υπολοιπο να το βαλω ετοιμο αλεσμενο και ζεστο στην καταψυξη μεριδες,και να το παρω μετα με την ισοθερμικη και παγοκυστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lela egw portokali xumo me ligi mpanana mesa...kai auto den to pinei panta. Alla to kalo einai oti trwei kai augoulaki.

Ta koufeta egw pira kati sakoulakia gia na ta balw mesa apo ena magazi stin Athina...mou ta pire mia fili. To magazi einai auto.

http://www.apack.gr nomizw oti ta sakoulakia den ta exei sto site...an pas autoprwsopos ta zitas...emena mou pire 200 gia 2.5 eurw.

Me to kilo ta poulaei. Apo kei eipa kai sti Boula na ta parei.

Den exw katapsuksei pote alla exw dwsei fagito 3 imeres giati mou eixe bgei polu. Stin ousia menei 2 imeres giati to ftiaxneis to mesimeri, trwei ena geuma, tin alli mera trwei allo ena alla exoune perasei 24 wres kai tin alli mera allo ena, exoun perasei 48 wres.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα σευχαριστω πολυ για την συνταγη!να σε ρωτησω επειδη δεν εχω τσικουδια να το κανω με βοτκα η με τσιπουρο?εσυ τι λες?κανελα δεν βαζεις ε?οποτε να μην βαλλω κ γω...

Βουλα κ μενα το πρωτο μαρεσε το κουτακι..

Λια κ γω δεν εχω βαλει καταψυξη αλλα το χω δωσει κ τριτη μερα οπως ειπε η Ελενα..ουτως η αλλως το πεταω το φαγητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bouli :lol::lol: nai auto ennoousa, 200temaxia gia 2.5 eurw!

Tony kanela ebala sto liker portokali kai itan katapliktiko! Sto liker fraoula den mou tairiazei h kanela polu giauto den ebala.

Yparxoun kai alles suntages pou einai polu pio grigores...diladi se liges imeres tis kaneis.

Egw kanw auti giati outws h allws bgazei polu posotita kai krataei polu kairo to likeraki.

Egw nomizw tha to ekana me tsipouro an den eixa tsikoudia...kai ksexasa na sou pw oti an thes na to kaneis pio elafru tha baleis perissoteri posotita nerou sto siropi kai antistrofa an to thes pio dunato tin epomeni fora tha baleis ligotero nero.

Exw kanei kai pergamonto kai lemontselo me ton idio tropo peripou! To pio geustiko ap'oti mou lene oloi einai to portokali.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!

καλοριζικο το ποστακι μας,καλη ανοιξη με υγεια πανω απ'ολα να τελειωσει κ αυτο,οπως τα προηγουμενα!

εμενα την εχει πιασει τωρα μια γκρινια την μικρη κ την εβαλα στηθος γιατι εχω κουραστει πολυ ολη μερα κ δεν αντεχω αλλη βολτα.εχω ξυπνησει πρωι πρωι κ πηγα για αιμα,μετα κατι ψωνια για ψωμι κ μαρκετ,να παω φαρμακειο για το γαλα της,μετα γυρισα κ μολις ειχε ξυπνησει,την ταισα,εφαγα κ εγω κ επειδη εχει ο συζηγοςρεπο καναμε πολλες δουλειες κ ξεπατωθηκα.τηγανησα κ κεφτεδακια με πατατες κ ενω ειχα καθαρισει την κουζινα παλι σκ@#$%τα εγινε.κ μετα τα ξαναεκανα.εκανε η μπεμπα κακα κ εκανε παρα πολλα ρε κοριτσια μεχρι την γαμπα εφτασαν..ελεος.κ εκεινη την ωρα ημουν μονη κ τηγανηζα πατατες κ δε μπορουσα ουτε να την αφησω ουτε να παω στις παπατες.χαμος..τελικα ενταξει ολα καλα,απλα δεν εχω ξαπλωσει καθολου.

βρε κοριτσια αυτο με το ρευμα δεν το καταλαβα..καλα βεβαια δε πολυλειτουργω,θα ξαναδιαβασω τι γραψατε κ ισως ξαναρωτησω. :D

μαρακι πολυ ομορφα οσα εφτιαξες για την βαφτιση,εγω δεν το εχω καθολου παντως.

αριαδνη,νανσυ,κατερινα,λελα καλο ταξιδι κ καλα κουλουμα να εχετε κ ολες οσες θα μεινουμε σπιτακια μας καλα να περασυμε.κ εμενα δουλευει ο συζηγος..χθες το απογευμα πηγαμε σε κατι οικογενειακους φιλους κ θα πηγαιναν μετσοβο σε φιλους τους κ πολυ ζηλεψα.

εγω δεν αγχωνομαι για την βαφτιση γιατι εκλεισα την ημερομηνια κ απλα θελω να βρω το θεμα.εχω καιρο ομως.αν ημουν για ιουνη π.χ θα ειχα ηδη ξεκινησει προετοιμασιες δεν το συζητω.

σοφια γελασα πολυ με την παρκετεζα στην κοιλια των μωρων! :lol::lol: κ με την αντωνια που ειπε περιμενει να του δωθει ο παραδεισος! :lol::lol:

ανθη μου πολυ ωραια ιδεα αυτη που κανεις για να φαει φρουτοκρεμα η φραουλιτσα,θα το κανω κ εγω σιγουρα ;) γιατι να κ σημερα παλι εκλαιγε.δεν την γουσταρει καθολου,παει κ τελειωσε.

ειπατε για τρεις μερες φαι κ ηθελα να σας ρωτησω εντελως συμπτωματικα αν το κανετε γιατι μου βγαινει πολυ κ παντα πεταω κ ειναι κριμα..ελενα οντως ουσιαστικα ειναι δυο 24ωρα.θα τα κραταω κ εγω λοιπον.δεν ειναι εποχη για να πεταμε φαι.

η πεθερα μου φτιαχνει γαλακτομπουρεκο,λεει οτι ειναι εθιμο πριν την σαρακοστη,εγω αυτο δεν το ηξερα κ παντα το κανει.παω να το τσακισω σε λιγο.μπορει να ειναι πελοπονησιακο εθιμο απ'οπου κ καταγεται.

ο βηχας μου τα ιδια,ισως κ λιγο καλυτερα μου εδωσε χθες ενα χαπι αλλα δε θα το παρω γιατι μου ειπε οτι περναει στο γαλα αλλα αυτο το φαρμακο το δινουν κ σε παιδια σε μορφη σιροπι φυσικα.ε κ αφου δε βρηκε ακροαστικα η γενικα δεν ειναι σοβαρο δε θα το παρω.ας περασει μονο του.

τι περιεργος καιρος,εκει που συνεφιαζει κ λες θα βρεξει ξαφνικα καθαριζει παλι..τι να πω..

α σταυρουλα κ εμενα μου αρεσε το κουτακι που εβαλες κ οχι το μπιμπερο.καλυτερα κλειστη η βαπτιση.εγω δε μπορω να αποφυγω καποιους συγγενεις,ειναι πολλοι κ ειναι κ κοντινοι.οχι τοσο δικοι μου οσο του αντρα μου.νομιζω στον αντωνη ειχα 150 ατομα,αν θυμαμαι καλα.κ στον γαμο ειχαμε 400 ατομα :roll: καλα αλλες εποχες αλλα κ μεγαλο σοι του συζηγου.

αυτα κ απο μενα κοριτσια μου,παω για να φτιαξω κρεμα κ μετα για το γαλακτομπουρεκο που λεγαμε. ;):D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω το singulair σου έδωσαν για τον βήχα? :roll:

Περαστικά εύχομαι. Ευτυχώς εγώ επιτέλους μετά από τόσους μήνες μου πέρασε ο βήχας.

Μου είπαν ότι είχε γίνει αλλεργικός και μου δώσανε ζιρτεκ όπου το πήρα περίπου 6-7 μέρες μόνο βράδυ και μου πέρασε.

Καλέ τι πάθανε τα παιδιά μας και τσιρλίζονται όλα μαζί? :lol:

Λέλα δεν ξέρω αν θα έρθω ίσως την Κυριακή για βόλτα? Θα δούμε. Θα σε τηλ αν είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βούλα τα κουτάκια δείχνουν πολυ ωραια.

Αμαλία φαντάζομαι θα μπορείς να το βαλεις κατάψυξη αλλα και εγω έχω κάνει ότι και τα κορίτσια μια δυο φορές που μου εχει βγει πολυ το εχει φάει και τριτη μερα :oops: .

Έλενα έχεις φτιάξει πολλα λικέρ βλέπω μπράβο μπράβο.

Βικακι περαστικα για τον βήχα, φαντάζομαι πανικός που θα σε έπιασε το πρωι με τις πατάτες και την μικρη να εχει λερωθει τοοοοοσο πολυ!

Εγω μαζεύω μαζεύω ουφ πρέπει να κουβαλησεις το μισο σπιτι, πάλι καλα που θα φύγω εγω το πρωι με τα παιδια και τη μαμα μου και ο άντρας μου θα ερθει το απογευμα οπότε εχουμε χώρο σε δυο αυτοκίνητα διαφορετικα που να χωρεσει σε ένα καρότσι, παρκοκρεβατο, δυο τρεις τσάντες με ρούχα, μια σακούλα με τα παιχνιδια της Αγγελικης, άλλη με τα παιχνιδακια του μικρου.....

Πάω να συνεχίσω....καλο βραδυ και θα τα πούμε αυριο όταν με το καλο φτάσουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηταν κουραστικη μερα η σημερινη. Μεσα σε ολα και οι δυο οι μπουμπουκες μου κανα εμετο. Δεν ξερω αν τις κολλησα εγω , γιατι δνε εχουν καποιο συμπτωμα και αμεσως μετα τον εμετο ηταν πολυ ευδιαθετες η ειναι από το ψάρι που εφαγαν. Τελοσπαντων μετα εφαγαν τον τραχανα τους και στανιαραν.

Νανσυ τωρα που θα πατε στας εξοχας θα βρειτε νονους! Θα δουν τι καλοβολα παιδακια εχεις και θα τα αγαπησουν. ;)

Σταυρουλα βλεπω τον ξεχασαμε το μητρικο θηλασμο, μια μπομπονιερες με καροτσακια, μια με μπιμπερο, βαλε κανα μαρσιπο και κανα ζιζακι και πιασει ο κοσμος το νοημα :D

κι εγω ειχα την ιδια απορια με τη Λία σχετικα με τα κουφετα μεσα σε μπομπονιερα , ειτε κουτι , ειτε πουγκι. Θα εβαζα και τουλι, αλλα Λία η Ελενα εχει μαλλον δικιο για τα πουγκακια για να μην χυθουν τα κουφετα αν καποιος θελησει να φαει κανα στο ορθιο.

Λία εγω δεν εχω καταψύξει ποτε. Γενικα τα κρεατικα καταψυχονται, αλλα τα λαχανικα εχουν θεμα με τις βιταμινες, αλλα για μια μερα νομιζω πως δεν χαλασε ο κοσμος.

Βασω ασε αυτο με ητν κουζινα, συνεχεια κατι κανεις εκει μεσα και να ταν μονο η κουζινα. οσο για τα κακα τους τι να πω, μερικες φορες με αφηνουν εκπληκτη. Μα τοσο μικρα μωα να κανουν τοσα πολλα κακα. :?

καλα ελενα θα προσπαθησω να κανω κι εγω καποιο λικερ, αλλα επειδη μου αρεσον τα ξινα, μαλλον με βλεπω για λεμονι η πορτοκαλι. Μπορεις να βαλεις και τις φλουδες πορτοκαλιου αντι το ξυσμα του? Α Ελενα, επειδη ειχες θαμε με τα πουγκια που τα μικρα. Θα μπορουσες να βαλεις μεσα και καποιο αρωματικο αλας μπανιου, σε χρωμα κοκκινο, και απεξω το μπρελοκ και τα κουφετακια.

Κατερινα το μισο σπιτι , οπως το πες. Ειναι τοσα τα πραγματα που ειναι απαραιτητα που θες φορτηγακι οταν μετακινησαι με τα παιδια. καλα κουραγια και καλο ταξιδι αυριο.

Εγω θα κατσω λίγο να δω για τα της βαπτισης, γιατι μπορει 19 Μαιου η 9 Ιουνιου να τις βαπτισουμε και δεν εχουμε κλεισει τιποτα, ουτε εχω αποφασισει για μπομπο, βαπτιστικα και τα συναφη. Μηπως να αρχισω να αγχωνομαι :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα λεω αυτες τις μερες να κανω το λικερ πορτοκαλι.ειπα τον συζυγο να φερει τσιπουρο χωρις γλυκανισσο..με κοιταξε λιγο περιεργα..μου λεει εχεις αγριες διαθεσεις για το τριημερο... :lol::lol::lol: του λεω μην χαιρεσαι λικερ θελω να κανω..να σε ρωτησω τις φλουδες απο το πορτοκαλι βαζω???

εγω το μονο λικερ που ξερω να κανω κ που μαρεσει τρελα ειναι το κρανο!!!!!αλλα αυτο γινετε με ουζο η κονιακ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...