Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΚΑ ΚΑΙ ΟΑΕΔ ΣΕ 2Η ΣΥΝΤΟΜΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ Η' ΟΧΙ. ΒΓΗΚΑ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ 25/6/2012 ΚΑΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ 26/11/2012.ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.ΠΗΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΜΟΛΙΣ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΗΝ 6ΜΗΝΗ ΑΔΕΙΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ 25/10/2013. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ:

1, ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ?

2. ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ,ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΗΝ 6ΜΗΝΗ ΑΔΕΙΑ? Η' ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ,ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΑΝ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ,ΤΑ ΠΗΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΟ 6ΜΗΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ Η' ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΚΑΠΩΣ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παντα εξαρτωνται απο τα ενσημα που ειχες στο 12

νομιζω ομως πως επειδη ειναι τοσο συντομη η εγκυμοσυνη σου..ποσο περιπου διαφορα θα εχουν τα παιδια σου;;;;;

δεν δικαιουσαι τα επιδοματα απο το ΙΚΑ αλλα δικαιουσαι το 6 μηνο κανονικα..

επειδη ομως αυτα αλλαζουν συνεχεια και προσφατα εχουν γινει αλλαγες ρωτα στο ΙΚΑ της περιοχης σου να σου πουν.

Αν δικαιουσαι τα επιδοματα του ΙΚΑ δικαιουσαι και το επιδομα το εφαπαξ του ΟΑΕΔ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koukla mou.ta paidia tha exoun diafora peripou 14 mhnes...exeis dikaio,tha prepei na rwthsw sto ika ths perioxhs mou..an omws isxuei to gegonos pws prepei na exw 200 enshma,einai ousiastika 8 mhnes ergasias etsi?wx....mallon den to pernw.... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτο ισχυε μεχρι προσφατα..

200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια πριν την ΠΗΤ..

ΑΛΛΑ αυτο μπορει να εχει αλλαξει..ρωτα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομίζω ότι και το 4μηνο που είχες την άδεια σου σου έπαιρνες κανονικά ένσημα...μόνο στο 6μηνο από τον ΟΑΕΔ δεν παίρνεις ένσημα...οπότε λογικά δικαιούσαι κανονικά τα χρήματα. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας στο ΙΚΑ και να ζητήσεις μια εκτύπωση για τα ένσημα... με το καλό και το δεύτερο μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...