Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόβλημα με τον ύπνο


Recommended Posts

Ειλικρινά έχω εκπλαγεί με κάποιες απαντήσεις.. Με συγχωρείτε αλλά νόμιζα ότι ήταν ένα "απλό" θεματάκι και όχι ότι μπορεί να προκαλέσω "κακό" στο παιδί μου , οπως να το ενοχοποιήσω! :o

Εγώ πάντως με αυτή τη λύση είδα μεγάλη διαφορά όχι μόνο σ'εμένα γιατί κοιμάμαι σχεδόν πιο ήρεμη αλλά και ο γιός μου είναι πολύ πιο ξεκούραστος και ήρεμος. Το θεματάκι του ήταν είναι οτι ζηλεύει την αδελφούλα του .. λίγο καθυστερημένα βέβαια αλλά έγινε. Ετσι κοιμούνται και τα 2 στο ίδιο δωμάτιο απο προχτές και αυτός νοιώθει τη παρέα της αδελφούλας του.

Σας ευχαριστώ πολύ ΟΛΕΣ για τις απαντήσεις σας και που βρήκατε χρόνο ν'ασχοληθείτε με το προβλημά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι μπραβο σας που βρικατε τη λυση που ταιριαζει σε σας..

Οσο για τα υπολοιπα..ολα ειναι σχετικα πιστευω...

εσυ ξερεις καλυτερα το παιδι σου και την ψυχοπλογια τους...ξερει που και ποια ορια πρεπει να βαζεις..οποτε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 months later...

<br>

Ονομάζομαι Σειραδάκη Κλαίρη και είμαι η ψυχολόγος που έγραψε το παραπάνω άρθρο. <br>

<br>

Πάνω στο συγκεκριμένο ζήτημα, έχω διαβάσει κατά καιρούς διαφορετικές απόψεις. Προφανώς, όσα έγραψα τα έχω διαβάσει και τα έχω μελετήσει, διότι κάποιοι άλλοι, πριν από εμάς έχουν κάνει ολόκληρες έρευνες πάνω σ' αυτά. Επίσης, θεωρώ ότι ο κάθε επαγγελματίας υιοθετεί ανάλογα με την εκπαίδευσή του,την εμπειρία του και την προσωπικότητά του, τη μέθοδο την οποία επιθυμεί να εφαρμόζει. Έχετε κάθε δικαίωμα να εκφράζετε την άποψή σας ελεύθερα.<br>

<br>

Από'κει και πέρα (κρυβόμενη πίσω από μια ανωνυμία), το να θίγετε την επαγγελματική μου ταυτότητα, χρησιμοποιώντας τη λέξη "συνάδελφος"μέσα σε εισαγωγικά ή το να χαρακτηρίζετε τις απόψεις μου γελοίες, νομίζω ότι είναι μη επαγγελματικό από πλευράς σας. Το αν εγώ έχω διαβάσει Φροϋντ, το τι πτυχία έχω, το που εργάζομαι και το πως λειτουργώ στη δουλειά μου, είναι κάτι που δεν είστε σε θέση να το γνωρίζετε και άρα να το θίγετε. Όπως επίσης μέσα σε όλα αυτά που έχετε διαβάσει, θα έπρεπε να ξέρετε ότι εν έτη 2013, πολλές μεταγενέστερες θεωρίες, χαρακτηρίζουν και θεωρούν πολλές από τις απόψεις του Φροϋντ ξεπερασμένες. <br>

<br>

Σαν ψυχολόγος που είστε (εγώ απ' την πλευρά μου σας αποκαλώ συνάδελφο χωρίς εισαγωγικά), νομίζω ότι θα έπρεπε να είστε περισσότερο προσεκτική στο πως εκφράζεστε για τον επαγγελματισμό των συναδέλφων σας...<br>

<br>

Υ.Γ:Αν θέλετε παραπάνω διευκρινήσεις για όσα γράφω, είμαι ανοιχτή σε οποιαδήποτε συζήτηση... <br>

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονομάζομαι Σειραδάκη Κλαίρη και είμαι η ψυχολόγος που έγραψε το παραπάνω άρθρο.

Πάνω στο συγκεκριμένο ζήτημα, έχω διαβάσει κατά καιρούς διαφορετικές απόψεις. Προφανώς, όσα έγραψα τα έχω διαβάσει και τα έχω μελετήσει, διότι κάποιοι άλλοι, πριν από εμάς έχουν κάνει ολόκληρες έρευνες πάνω σ' αυτά. Επίσης, θεωρώ ότι ο κάθε επαγγελματίας υιοθετεί ανάλογα με την εκπαίδευσή του,την εμπειρία του και την προσωπικότητά του, τη μέθοδο την οποία επιθυμεί να εφαρμόζει. Έχετε κάθε δικαίωμα να εκφράζετε την άποψή σας ελεύθερα.

Από'κει και πέρα (κρυβόμενη πίσω από μια ανωνυμία), το να θίγετε την επαγγελματική μου ταυτότητα, χρησιμοποιώντας τη λέξη "συνάδελφος"μέσα σε εισαγωγικά ή το να χαρακτηρίζετε τις απόψεις μου γελοίες, νομίζω ότι είναι μη επαγγελματικό από πλευράς σας. Το αν εγώ έχω διαβάσει Φροϋντ, το τι πτυχία έχω, το που εργάζομαι και το πως λειτουργώ στη δουλειά μου, είναι κάτι που δεν είστε σε θέση να το γνωρίζετε και άρα να το θίγετε. Όπως επίσης μέσα σε όλα αυτά που έχετε διαβάσει, θα έπρεπε να ξέρετε ότι εν έτη 2013, πολλές μεταγενέστερες θεωρίες, χαρακτηρίζουν και θεωρούν πολλές από τις απόψεις του Φροϋντ ξεπερασμένες.

Σαν ψυχολόγος που είστε (εγώ απ' την πλευρά μου σας αποκαλώ συνάδελφο χωρίς εισαγωγικά), νομίζω ότι θα έπρεπε να είστε περισσότερο προσεκτική στο πως εκφράζεστε για τον επαγγελματισμό των συναδέλφων σας...

Υ.Γ:Αν θέλετε παραπάνω διευκρινήσεις για όσα γράφω, είμαι ανοιχτή σε οποιαδήποτε συζήτηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα !!!

Έχω 3 παιδάκια.

8,7 και 2,5 ετών.

Μου το έκαναν και τα 3 !!!

Μην ανησυχείς !!!  

Η κόρη μου που είναι 8 ούτε την νοιάζει πιά.

Μεγαλώνουν και ισιώνουν !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...