Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Μαρακι αναλαμπη τις στολες πηγαινε τες καθαριστηριο βρε

Φουφουκι ωριμα πολυ τα παιδακια σου μπραβω!!!

Μιτσακο συμπεθερα τρεχετε ε;; Σας νιωθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φουφουκι στον εξωγηινο χαχαχα πηρα μια μπλουζα κ μια ζακετα ο ξετσιπωτος εδωσε παραγγελια

Πιτζαμες λεει δε φοραει να δυσκολευεται...διαβαζω κ γραφω συνωμη οπως λεει κ ο β σαν τον αλεξανδρο κ μενα

Ψωμοτυρι το χει εμενα επισης παει κ καθεται μονος του κ τιμωρια στο σκαμπο πχ βασιλη μη στη σκαλα ανεβαινει πΑνω β μη στη σκαλα παλι πανω στο τελος βααασιληηηηηη καηκες συνωμη μαμα παω τιμωλια ντασει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι παλι! Τελικα εχθες της φυγανε λιγα τσισακια και ξυπνησε. Σκεφτομαι μηπως της εβγαλα νωρις την βραδυνη πανα, μηπως να της φοραω πανα-βρακακι; αλλα ξυπναει την νυχτα-καθε νυχτα να παει τουαλετα... Σημερα εβρεχε και ειχα υποσχεθει βολτιτσα, τελικα για να μην γκρινιαζει καναμε βολτα με το αυτοκινητο, πηγαμε και Σ/Μ και το ευχαριστηθηκε!

Μαρακι καλα λεει η Μαγδα...καθαριστηριο δωστες! Εγω της δοκιμασα την περσινη, μια χαρα της χωραει...αλλα ο μπαμπας μας κολλησε με το ποντικακι...χαχα κι εγω ετσι την ξεγελαω για να βαλει κατι. της λεω οτι θα το δωσω αλλου γιατι μαλλον δεν την χωραει και ερχεται μανι-μανι και το βαζει!

Μαγδακι κι εσεις για στολη ε; τι θα παρετε αποφασισες; αφου παει μονος τους τιμωρια παλι καλα, η Μαριλου στελνει ολους τους υπολοιπους πρωτα! Να ζησετε και για την αυριανη επετειο! Στα λεω απο τωρα γιατι μαλλον δεν θα μπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα σε θελωωω!!! Θελω να σε πετυχω στο τσατ να μου πεις την γνωμη σου γαι κατι αλλα...να μου πεις τετοια ωρα που κοιμαται το κοκετακι!!! Σε ζηλευω γιατην βουτια στην πισινα, θελω κι εγω!!! Καλα βρε ακαρδη μανα κρυφτηκες απο την κορη;;;χαχαχαχαχα σαν να σε βλεπω!!!! Μπραβο που τα βρηκατε με την αδερφουλα, αλλα αφου νιωθει αδικημενη καλυτερα να το λυσετε το θεμα γιατι ισως ξαναβρεθει μπροστα σας!

Αλεξανδρα ετσι εχουν γινει οι δουλειες πια! Ο κοσμος κανει αμαν να βρει μια και σου λεει "αν θες-αν δε θες ο επομενος" Καλη τυχη! Ωραια που κανετε βολτιτσες, εδω χαλασε ηδη ο καιρος... αυτο που χωρισες την οθονη πες και σε μενα την ασχετη πως το εκανες :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φουφουκι ετοιμο το μικρο για το νηπιαγωγειο!!! Κι εχει καλη δασκαλα...το Στελλι!!! Ετοιμαζεστε για μεταθεση δηλαδη ή δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα; Δεν εχω ιδεα! Τωρα που θα ειναι εδω το αντρακι μου να δεις! Το Πασχα θα ξαναμπω! Πλακα κανω, ελπιζω πιο συντομα :D:D:D

Κοριτσακια αυτα τα νεα...παω να κοιταξω καμια συνταγουλα κι επειτα υπνο!!!! Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω αριακη μου δεν ξερω ακομα θα διαλεξει ο β οποια θελει!!

Περισυ ηταν σουπερμαν ειχα παρει μεγαλη αλλα παλι κοντη του ναι γκρρρ

Αλεξ εστειλα φωτο αν δεν ειναι δυσκολο ξερεις εσυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...

Εριξε μια βροχή και ρίχνει ακόμα δηλαδή δε σας λέω τίποτα πολύ νερο λέμε!!! Πίνω πρωινό καφεδάκι και σχολιάζω...Τα δικά μας τα ίδια όλα καλά...ευχαριστώ για ευχές για μαμά...

Καταρχήν μη το ξεχάσω,Αλεξ βάλε κάτω από το Tickeraki σου τη διεύθυνση του blog γιατί έψαχνα χθες και δε τη βρήκα για να μπω και δεν έχω δει ακόμα τις καρδιές.

Μάγκυ να ζήσετε καλά να στε να γιορτάζετε 1000 επετείους!!Βρε τον αντρούλη σκέφτηκε και το όνομα....Δε κάνουμε καμιά ανταλλαγή αντρών μπας και βρεις εσύ ησυχία και γω ανταπόκριση....χα χα αστειεύομαι ... ...Εντάξει οι στολές καθάρισαν,τις έβαλα πλυντήριο με λίγο ace τοπικά και έγιναν σα καινούριες.Αυτές θα βάλουμε.Ετσι και αλλιώς το bubmo τις ίδιες και τις ίδιες έχει και φέτος.Να τον ντύσεις ινδιάνο,είδα μια ωραία με καστόρινα αξεσουάρ στο bumbo!

Αριάκι μη ξαναχαθείς...καλός ο husband αλλά και μεις θέλουμε να μαθαίνουμε νέα της Μαριλούκας και δικά σου...

Χαρουλίτα;;;;;;;;;;Παρασκευάρα!!!!!!!!!!!(Ευχομαι με καλό καιρό τουλάχιστον και χωρίς εφημερίες!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γυρησα για να φυγω παλι γκρρ κ δουλευω κ αυριο παλι...

Παρασκευαρα το πρωι σε σκεφτομουν μαρακι μου κ γελαγα πες μου που κ ποτε για ανταλλαγη συζηγων

Χαχα!!

Ινδιανος τελεια ιδεα μου αρεσει πολυ!!

Εχω πιασει ενα βαζο με μερεντα κ ενα κουταλι της σουπας κ την τσακιζω ετσι κ δεν εχω σοκολατα σπιτι

Παθαινω στερητικο κ ετσι εβαλα κατω τη μερεντα κ εγω απο νεα μια απο τα ιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μας έφεραν χθες στα κορίτσια Μάγκυ 2 σακούλες με Tobleronakia μικρά αυτά που έχουν στα duty free κάποιοι που ταξιδευαν για Ρόδο.Δε μπορείς να φανταστεις τι μάχη έδωσα για να τις πάρω από τα χέρια τους...Και δε φτάνει που τις πήρα τώρα φοβάμαι μη καταλήξουν στο στομάχι μου...χα χα.Φάε εσύ δεν έχεις ανάγκη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έριξε μια βροχή έξω, :shock::shock::shock: απαπα παναγία μου.

Κοιμουνται τα τέκνα και πίνω ένα γρήγορο καφεδάκι.

Μιλάτε για στολές και πρέπει και εγώ να δω τι θα κάνω. Χλωμό να κάνει στον Αλεξ η περσινη στολή αλλά θα δοκιμάσω μπας και.

Αλλιώς μάλλον θα πάω Τζαμπο. Έλεγα μήπως έβλεπα κάτι ιντερνετικά για να ξεφύγουμε από τα συνηθισμένα. Πέρσι που πήγαμε σε αποκριατικο πάρτι είχε και άλλα 3 αγοράκια με την ίδια στολή, spiderman, :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία στις 23 έχει ο Τ γενέθλια. Όμως εσύ πρέπει να κοιταχτείς, σιγά μην είσαι εσύ Υδροχόος!!! :lol::lol: κατακουζηνα που λέει και η Μάγδα!!! Η αδελφή σου από την άλλη είναι σίγουρα Υδροχόος :D

Για την Χρυσάνθη και το λογοθεραπευτη που προτείνει η νονα θα έλεγα ότι ειναι νωρις στα 2,5. Από συζητήσεις με άλλες κοπέλες νομίζω ότι αν πας τελικά πρώτα το ψάχνουν παθολογικά, δηλ βάζουν το παιδί να κάνει ακουογραμμα για να ειναι σιγουροι οτι ακουει καλά. Ρωτα και τον παιδιατρο σου. Επίσης απ' ότι ξερω σε λογοθεραπευτη πας αν εχεις προβλημα στο λόγο, η Χρυσανθη δεν εχει ακόμα λόγο. Νομίζω σε αυτη την περίπτωση πας σε εργοθεραπευτη. Σταυρούλαααααααααααααα που εισαι;;;;;;;;;;;;;;;

Χαρά καλά έκανες που δεν είπες τίποτα για το ρεπό, να ηρεμήσεις και εσύ λίγο.

Μαγδα και ο Αλεξ έχει τρέλα με εργαλεία και ο Αγιος Βασίλης του έφερε αυτό https://www.worldshop.eu/product/Theo-K ... /1739159?3 και όλη την ώρα κάτι φτιάχνει και λέει "ειμαι μάτο(ρ)ας". Επίσης μου φοράει το καπέλο και λέεί ότι αυτός είναι ο Μανυ ο μαστοράκος ενώ εγώ είμαι ο Μπομπ ο μάστορας. :lol:

Ελπίζω να μην ξεχασες την επέτειο. Και εμεις την Τεταρτη στις 13

Αλεξάνδρα πως πάνε οι συνεντευξεις; Μια και δέχεσαι παραγγελίες, να ξέρεις οτι τα δικά μας αγαπημένα ζωάκια είναι η μαιμού και ο βάτραχος ;) κάποια στιγμή να ξέρεις θα δω τι θελω και πως το θέλω και θα σου κάνω επίσημη παραγγελία!

Κάποτε είχα πέσει πάνω σε αυτη τη συνταγη " μπισκοτα κουκουβαγιες" http://eri-captaincook.blogspot.gr/2011 ... st_05.html.

Κανε οπωσδηποτε καυτο που λέει η Μαρια, το μπλογκ στην υπογραφη σου.

Φουφουκα πραγματικα βρε παιδι μου πως τα προλαβαινεις όλα;;; ΚΑι άλλη δουλίτσα βρήκες; :roll: Καθε φορα που πελαγωνω σκεφτομαι εσενα και αναρωτιεμαι "μα τι σκατά κάνω λάθος;;" Οι δικές σου έχουν πιο μικρή ηλικιακή διαφορά και όμως εσύ προλάβαινες και τα παιδιά, και τις δουλειές ("αστραφτερό σπίτι" άλλωστε) και το μάμμυ!! :evil::evil:

Αρια στο γηπεδο και η Μαριλού; Καμια φωτογραφια της νυφης θα στειλεις ή στην εκκλησια θα τη δουμε πια;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινακι κ εμας παρομοιο παγκο εφερε ο αι βασιλης της μπλακ εν ντεκερ κ εγω ειμαι η γουεντυ κ ο β

Ο μαστολας ο μπομπ χαχα!!

Τι ωραια μπισκοτα μιλΑμε μου ανοιξε η ορεξη!!

Κ εγω μαρακι νομιζω βιαζεται η νονα σας αστο κ ως το καλοκαιρι κ τοτε ρωτας..

Πηγα δουλεια κ μετα σουπερ μαρκετ με το γιο ο μπαμπας δουλειτσα το απολαυσα κ πηρα εκατο σακουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο βασιλης γενικα στη βολτα ειναι τρομερα ησυχος σημερα ενα πιτσιρικι λυσαγε

Στο σ μ κ στις κυλιομενες σκαλες επεσε απο το καροτσι κ το πλακωσε κ απο πανω μου κοπηκε η χολη ως να δω οτι ηταν οκ.. Ε απο κεινη την ωρα ειναι που ναι σουζα ο β ειχε κατσει ακινητος στο καροτσι του σ μ κ ελεγε κοιτα μαμακα δε κουνιεμαι μη πεσω σαν το παιζακι το αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτός ο Βασιλάκης λίωνω η κοριτσομάνα.....

Καλά Μάγκυ με την ανηψούλα ο Billakos μοιάζειπιο πολύ και από τα δικά μου τα δίδυμα που είναι καμιά σχέση...Για διαφήμιση και τα δυο...Οπότε τώρα που θα κάνεις κόρη δε θα αλλάξει η συνταγή το χεις σίγουρο το καλούπι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ απο το αγωνιστικο μετωπο του οτε βαριεμαι κ εχω πεθανει στη δουλεια!!!!

φιλεναδα μαρουσκακι ευχαριστω για τα καλα λογια η αληθεια ειναι οτι ολοι τα περνανε για αδερφακια κ κανουμε πλακα με την ινα οτι ειναι κ τα 2 του αντρα μου χχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες!!!ολα καλα;εμεις μια χαρα.φαγαμε,η μικρη παιζει,ο μπαμπας μας εβαλε να δει μια ταινια που βλεπαμε χθες αλλα κοιμηθηκε στα μισα αλλα κ τωρα από ότι βλεπω παλι κοιμηθηκε..χαχα!!κατα τα αλλα τιποτα συγκλονιστικο!!

Μαρακι ετσι εκανε κ η Κωνσταντινα,εδειχνε να καταλαβαινει τα παντα,ότι της ζητουσα το εκανε ή το εφερνε αλλα δεν το ελεγε με λεξεις.τωρα πια πηρε φορα και ότι λεξη κι αν πουμε προσπαθει και την λεει.που θα παει,θα μιλησει κ το Χρυσανθακι!!με παντοφλες πηγαινε η Δημητρα σχολειο;;χαχαχα μα τι μουτρο…ηθελε βολτουλα ε;Να χαιρεσαι κ την μανουλα,λιγο καθυστερημα βεβαια αλλα καταλαβαινεις!!

Μαγδουλα το βλεπω να σε στριμωχνει ο αντρουλης για μωρο!!Να ζησετε κιολας για την επετειο σας!!!ο αντρας σου κραταγε μουτρα που ξεχασες την επετειο;;τι να πω πια!!!βεβαια τωρα που το λες,εμενα παλια επειδη τα ειχαμε φτιαξει 29/9 κάθε μηνα στις 29 ερχοταν με φιλακια και γουτσου γουτσου και μου ελεγε χρονια πολλα και ποσοι μηνες πχ 5,20,28,32 και παει λεγοντας και αν καποιο μηνα το ξεχναγα ή δεν θυμομουν ποσοι είναι από την αρχη της σχεσης μουτρωνε…χαχα!!καλα τα ξαδεφακια πραγματικα μοιαζουν παρα πολύ!!και είναι πολύ κουκλια και τα 2!!!

Αριακι δεν πειραζει μωρε αν ειχε ένα ατυχηματακι μια φορα,μπορει να ετυχε.με την οθονη δεν είναι τιποτα,ανοιξεις μια σελιδα και την μικραινεις να πιανει την μιση οθονη,ανοιγεις και άλλη μια σελιδα και την φτιαχνεις κ αυτην να πιανει το άλλο μισο και ο καθενας βλεπει στο δικο του μισο.

Φωτεινακι μαιμου και βατραχος ε;;θα μπουν και αυτά στο προγραμμα λοιπον!!τα μπισκοτακια κουκουβαγιες τελεια ιδεα!!!την σημειωσα να την κανω!!οι συνεντευξεις …πηγαινω αλλα ανταποκριση δεν βλεπω..εχω απογοητευτει πολύ!!εχω κ τον συζυγο που μου το παιζει συμβουλος…πες κ το ένα πες κ το άλλο…σε μια ζηταγαν αγγλικα και ισπανικα,παρε μου λεει,αφου δεν ξερω ισπανικα,ε δεν πειραζει μου λεει,πες ότι ξερεις αγγλικα..!!!και τσαντιζεται κιολας οτι διαλεγω!!οτι να ναι!!!

παω να μαζεψω το δωματιο της μικρης που εκτος οτι εχει αδειασει ολα τα παιχνιδια της πεταξε κ ενα συρταρι με τα ρουχα!!!γκρρρρρ Μετα λεω να ραψω και τιποτα

φιλακια πολλα! καλο σαββατοκυριακο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι είναι αυτό που έβαλες βρε Αλεξάνδρα;;;Το link θέλουμε να βάλεις να πατάμε να μπαίνουμε επιτόπου...

Εχω κάτι νεύρα....γκρρρ

Κοιμηθήκαν όλοι από τις 14,00 και εγω θα καθόμουν να δουλέψω τη διπλωματική που τη παράτησα.Και μπαίνω στο laptop και συνειδητοποιω ότι με το format που σας είπα κάηκε ο δίσκος στον καινούριο ο άντρας μου σε πέρασε ακόμα τα office (word,excel κλπ) και φυσικά δε μπορώ να ανοίξω τα αρχεία μου.Λυπήθηκα να τον ξυπνήσω παιδεύτηκα να κατεβάσω πειρατικά εγώ έκανα μια τρύπα στο νερό η ώρα πέρασε δουλειά δεν έκανα τα μικρά θα τα ξυπνήσουμε σε κανα μισάωρο να κοιμηθούν και το ΄βράδι,μόνο ένα πονοκέφαλο κονόμισα...γκρρρρρρρ και πάλι γκρρρρρρρρρ.Και θα μου την πει κιόλας που δεν τον ξύπνησα αφού ήταν για διάβασμα που με παρακαλάει να διαβάζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το εβρισκα βρε Μαρακι,πως το βαζουμε;;τα δοκιμασα ολα!! ευκαιρια ειχες να διαβασεις και δεν εκατσε ρε γαμωτο...δεν πειραζει μωρε!

εμεις καναμε ενα κεικ τωρα,εκανα και 4 ατομικα για την Κωνσταντινα,ελπιζω να της αρεσει.ηθελε να κοιμηθει κατα τις 4,αλλα επειδη εκανε κακα,μεχρι να την πλυνω ,να την αλλαξω και τα σχετικα ,ξυπνησε,πριν λιγο ξαναπηγε παλι να γλαρωσει και γι αυτο καναμε το κεικ να αντεξει μεχρι τις 8.30.

φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακαι!!!

Φωτειναρα καλωσηρθες!!!!μανουλα ηρωιδα,με 2 μωρακια οπως κ το μαρακι!!!

Θα ρθουμε κ εμεις στη θεση σου....

Μην αισθανεσαι καμια ενοχη για τις Σκεψεις σου.Το περιεργο θα ηταν να σου φαινεται φυσικο που δε βρισκεις χρονο για τον εαυτο σου....ειναι δυσκολη η καλογερικη αλλα αυτο που εισπρατεις ειναι ιερο κ δε θα το παρεις με αλλο τροπο!!!!!

Μαγδα ......επιτρεπεις καθημερινες επιθεσεις στο συζυγο????συγχαριτηρια,τον κακομαθες!!!!

Χαρα δυσκολες οι προστριβες με την αδερφη...ολοι εχουν τα δικια τους....απλα η ζυγαρια καμια φορα γερνει σε αλλα θεματα υπερ μας σε αλλα εναντιον μας....υπαρχει κατι που θα μπορουσες να κανεις να την εξυπηρετησετε???αν ειναι πρακτικα αδυνατον,θα πρεπει κ αυτη νά συμβιβαστει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καναμε εμβολιο κ για αλλη μια φορα υποφεραμε για μια βδομαδα! 4 μερες πυρετο εως 40.ναι,δυστυχως ο στεφ κανει παντα τοοοσο υψηλους πυρετους....κ εννοειται πως για αλλη μια φορα ειχε διαταραχες υπνου,κατι σα να πεταγοταν απο εφιαλτες...καθε φορα τα ιδια....

Η παιδιατρος τονιζει οτι ο πυρετος εμβολιου ειναι χαμηλος.δεν ακουω καμια πια!!!

Στο δικο μου παιδι οοοοοοχιιιιιι! Δεν ειναι συμπτωση πια ειναι καθεστως!!!κ καθε φορα τρεχουμε να δουμε μην ηταν ιος η κατι αλλο!ασε μας απο κει!!!

Μολις συνηλθε το πηγα συγγρου κ αφαιρεσαμε το σημαΔι?ΗΤΑΝ ΜΟΛΥΣΜΑΤΙΚΗ ΤΕΡΜΙΝΘΟΣ.απλα το τραβηξαν,ειχε κατι σαν ριζουλα.οτι ναναι.ειχε αμφανισει κ η αδερφη μου στο προσωπο απο σφουγγαρακια μακιγιαζ κ τα αφαιρεσε.

Αυτη ηταν η ταλαιπωρια μας.

Α,εκαναν κ 10 τις εκατο μειωση,αλλα δε γκρινιαζω,γιατι ειναι καλοι εργοδοτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποτε μαθαινουν να μετρανε?

Πχ να ξεχωριζουν αν εχουν 2 η 4 τουβλακια?

Εμενα λεει στη τυχη νουμερα! Κ οταν βαρεθει να τον ρώταω,μου λεει μηδεν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκια!!!Τι κάνετε;;;;;;Είμαι κομμάτιαααααα!!!!!!!!!!!Δουλεύει ο αντρούλης σήμερα και θα γυρίσει με το καλό αύριο το πρωί.Καθάρισα το σπίτι,έβαλα όλα τα πλυντήρια,διάβασα για τη Δευτέρα,έκανα κάτι ιστορικές γραμμές κάτι τέτοια για το σχολείο και τώρα περιμένω να βγει το στεγνωτήριο,για να σιδερώσω και να ξημερώσει επιτέλους μία Κυριακή που δε θα έχω να κάνω τίποτα.Κάναμε και με τη Στελλίτσα την εργασία με το παραμυθάκι που είχε για το σχολείο και τελειώσαμε κι απο'κει.Θέλω αύριο να κάνω κανένα κέικ και καμιά πίτα.Το σίγουρο είναι ότι δε θα έχω μαγείρεμα,γιατί θα πάμε με ένα φιλικό ζευγάρι να φάμε έξω. ;)

Φωτεινούλα,τι χαρά έκανα όταν είδα μήνυμά σου!!!!!!!! [smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif] Είμαι σίγουρη ότι σου λείπουμε όπως και σε εμάς λείπεις πολύ.Εγώ δεν πήρα φώτο από τα ζουζούνια σου.Είμαι σίγουρη ότι πάλι δε θα κατάφερες να τις στείλεις στο μέιλ μου.Αυτό το θέμα πάντα το είχαμε.Όποια μπορεί ας μου τις στείλει.Ταλιμπανάκι και ο Άλεξ;Α,ρε τι τραβάει η καημένη η Δανάη.Για αυτά που σε έχουν πιάσει τα θεωρώ απόλυτα φυσιολογικά,αφού με πιάνουν κάτι τέτοιες σκέψεις κάθε 2 μέρες,για να μην πω ώρες. :mrgreen: Αχ,Φωτεινούλα δεν είμαι πια το αστραφτερό σπίτι που αγαπούσατε κάποτε.Τώρα γενική κάνω μόνο Σάββατα κι όχι 3 φορές την εβδομάδα όπως παλιά.Δεν προλαβαίνω λόγω σχολείου.Και στο μάμμυ δεν είμαι τόσο τακτική όσο ήμουν.Τώρα άντε κανα σκούπισμα και κανα σφουγγάρισμα και κανα μπάνιο με σπρέυ χλωρίνης και wettex,ε και φυσικά μαγείρεμα.Δεν προλαβαίνω όντως αλλά ο κωλος μου ήθελε και δεύτερη ασχολία.Τουλάχιστον μου αρέσει και με γεμίζει.Εκτός από αυτό,δεν κάνεις εσύ τίποτα λάθος.Τα παιδιά σου είναι πιο μικρά,έχεις δηλαδή και τη Δανάη που είναι ακόμα μωράκι και το σπίτι μου είναι σίγουρα πιο μικρό.Άρα εσύ θες πιο πολύ χρόνο,που τρέχα γύρευε για να τον βρεις.Μην ανησυχείς μωρέ.ΤΑ 15 πρώτα χρόνια είναι δύσκολα.Πότε σκέφτεσαι για το επόμενο;Ήθελα να σε ρωτήσω.

Μαράκι,από τα 2,5 σε λογοθεραπευτή;Νομίζω ότι είναι νωρίς.Από τα τρία και μετά τα πηγαίνουν.Ναι,έκατσε στο σχολείο η Αγγελική.Βασικά την είχα πάρει για να την έχω στην τάξη μου,αλλά ήρθε και μου την πήρε η νηπιαγωγός,για να μη σαλτάρει το παιδί στη δική μου τάξη.Είναι έτοιμη κι εγώ αυτό πιστεύω.Άσε που θα έχουμε δράματα από Δευτέρα που δε θα ξαναπάει. :? Ποιος είχε γενέθλια 23/1.Έχει ο άντρας μου τότε.Να χαίρεσαι και τη μανούλα;Ρε συ γιατί είναι μπεμπέ τα γούνινα;Εγώ είχα ντύσει πέρυσι τη Στέλλα σκυλάκι Δαλματίας κι ήταν φοβερό.Για φέτος δεν έχω ιδέα.Α,καλά δεν το ξέρεις;Όταν θα έχεις την ευκαιρία να κάνεις αυτό που περιμένεις καιρό,κάτι θα τύχει και δεν θα το κάνεις.Πώς να μην έχεις νεύρα μετά!!!

Άλεξ,μου προώθηση μέσω τηλεφώνου εννοούσες;Δεν κατάλαβα.Ρε συ μακάρι να βρεις κάτι,γιατί και οι καιροί είναι δύσκολοι.Με τον ύπνο τι να πω;Κουράγιο μάνα!!!

Αριάκι,και φίλαθλος ε;Τέλεια.Κι εγώ πηγαίνω εδώ όποτε μπορώ.Της την έχω κόψει κι εγώ τη βραδινή πάνα σχεδόν από την αρχή.Είχαμε ατυχήματα,αλλά είχε μήνες να ξανακάνει επάνω της.Τον τελευταίο μήνα έχει κατουρηθεί 4-5 φορές και μου κάνει φοβερή εντύπωση,γιατί ή κρατιόταν μέχρι το πρωί και μάλιστα ήθελε πρώτα να πιει γάλα και μετά να κατουρήσει ή με ξύπναγε μες στη νύχτα.Τι να πω;Μπορεί κι από το κρύο;Αλλά δεν έχουμε κρύο. :roll::roll: Ποιος ξέρει;Εχθές ας πούμε,ξύπνησε στον ύπνο της και γκρίνιαζε ψιλοκοιμισμένη.Ε,τη σήκωσα αμέσως και την έβαλα να κάνει,γιατί κατάλαβα ότι αυτό την ενοχλούσε.Μετάθεση παίζει να πάρουμε το καλοκαίρι.Θα δείξει.Μέχρι τελευταία στιγμή κανείς δεν ξέρει.

Μαγδούλα,να ζήσετε!!!!!!!!!Καλά τι κουκλάκια είναι αυτά τα δύο;Όντως ρε παιδάκι μου σαν αδερφάκια είναι!!! :D Έτσι όπως περιγράφεις τα λόγια του Βασιλάκη λιώνω στα γέλια!!! :lol::lol::lol: Καλέ αγχώθηκα με το παιδάκι που έπεσε από το καρότσι.Ο Θεός να φυλάει!!!

Μητσάκο,γιατί έτσι μωρέ το αγόρι μας;Ετσι είναι και της διπλανής.Την ίδια ίωση να έχουν τα δύο της παιδιά,το ένα θα το περάσει με 38,το άλλο με 40.Είσαι σίγουρη ότι είναι από πυρετό ε;Ε,τώρα θα μου πεις αποκλείεται να είναι όλα συμπτώσεις. :? Α,ωραία το αφαιρέσατε κι αυτό που είχε βγάλει και ξενοιάσατε.Με τοπική αναισθησία φαντάζομαι ε;Εμένα ξέρει να μετράει μέχρι το 13(μη ρωτήσετε πού έμαθε,ξαφνικά μια μέρα μου μέτρησε μέχρι το δεκατρία,όπως λέει και το τραγουδάκι της αλφαβήτα όπως σας έχω πει),αλλά δεν νομίζω να μετράει ξεχωριστά αντικείμενα.Άντε το πολύ μέχρι το 4-5.Δε νομίζω παραπάνω.

Αυτά κορίτσια μου!Το έκανα κι αυτό.Μέχρι και το μάμμυ το είχα στις υποχρεώσεις της ημέρας. :lol::lol: Τώρα πάω να βάλω σίδερο και αύριο θα χουζουρέψω μέχρι τις 11!!!!!!!Καληνύχτααααααααα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο τους εφημερευοντες,για την ακριβεια χθεσινους εφημερευοντες,εχθες λοιπον Μαρια που διαβασα το Παρασκευαρα,δεν γελασα καθολου,τουναντιον ,εκανα σαν την συμπεθερα μου γκρρρρ!!!

Μα ολοι να σχεδιαζουν βολτες και εγω να μην εχω κατσει λεπτο μεχρι τις 9 το βραδυ,μου ειχε ελθει και περιοδος....γα@@@ε τα!!!!!!!!

Κατα τ'αλλα,ιδιαιτερα νεα δεν εχω,αυριο εχουμε παρει εισητηρια να παμε με την αδελφη μου και την ανηψια μου θεατρο,θα παμε στο "ενα σπιτι παραμυθια",ειναι 5 γνωστα παραμυθια μελοποιημενα απο Κραουνακη-Νικολακοπουλου,ειναι διαδραστικη παρασταση,ανυπομονω...βεβαια η δικια μου νομιζει οτι θα παμε παλι στο Μαικ το Φασολακη!!!!!Εχει ερωτευτει το καημενο!!!!Ξερει το βιβλιο απο εξω και ανακατωτα,οπως και τα τραγουδια!!!

Παντως εχω προσεξει οτι εχει εμπλουτισει πολυ το λεξιλογιο της με τοσα βιβλια που διαβαζουμε.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι της χρησιμοποιει και σωστα,πχ παω να την φιλησω σημερα και μου λεει¨"σιγα,να συστηθουμε πρωτα'(ειναι μια φραση απο το Μαικ).Σημερα μου λεει:"μαμα ειναι το ιδιο ο βασιλιας και ο αυτοκρατορας' :shock::shock::shock::shock:

Κατα τ'αλλα μου βγηκε και μια ζημια 150ευρα στο αμαξι,τεσπα!!!

Αααααα!!!!Κοντεψα να το ξεχασω,την Τριτη βγηκαμε εξω ολη η κλινικη,μας εβγαλε ο διευθυντης καμια 60 ατομα,αλλα οσο καλα περασαμε περυσι,τοσο χαλια φετος!!!Πανω που αρχισαμε να χορευουμε 23:30 ηλθε η αστυνομια!!!!Αφου ρε μεγαλε εχεις προβλημα με τη μουσικη ,τι αναλαμβανεις τετοια εκδηλωση??????Αλλα σιγα μην εχανε τον παρα!!!!Τι απατεωνες πια!!!Τελικα στις 1 το διαλυσαμε αν και καποιοι συνεχισαν σε μπουζουκια,αλλα εργασιμη την αλλη και Δημητρουλα....δεν ελεγε,γυρισα σπιτι!!!

Ωχ,κοιμαται και ξυπναει απο το βηχα.Ελπιζω μην εχουμε τραγουδια.Βασικα εχει μυξες και κατεβαζει φλεματα,τπτ το ιδιαιτερο αλλο.Βγαζει και εναν τραπεζιτη,μπορει και απο αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...