Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΕΝΝΟΒΟΛΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ.. ΕΠ37


Recommended Posts

Γεια κ από μας.έβαλα κάρτα στο κιν για ίντερνετ όσο θα είμαστε καβάλα.πολύ κρύο εδω.πέντε βαθμουεσ λέμε. Πολύ φαγητό γαμάτο.τεσπα.στο ηράκλειο δίαιτα Δε φταίει το απορυπ.ξεκίνησα σταγόνες κ όλα αλά. Λες ρε Νανά να ειναιωκοριτσι.ωρέ καημός.τι να πει κ η Ντον. Μαράκι μπράβο για το πλέξιμο.εμείς Πριν λίγο γυρίσαμε σπίτι νοσοκομείοτης Καβάλας.ήπιαμε άνθρακα.η Μάρθα κ ο ξαδερφούλα δυόμιση χρόνων. Η πεθερά ξέχασε καμία 25 χάπια κ βρήκαμε μόνο το κουτί.οπότε νοσοκομείο. Η Μάρθα λέει δεν έφαγε αλλά δεν την εμπιστεύομαι. Τι να πω τώρα. Δεν ήταν τοξική η δόση.πιθανά συμπτώματα μετά από 5-10 μέρες. Ταχυκαρδία,κόπωση.Α ρε Βάγκνερ.ΒΑ είχα τη μηχανή να σου έκανα τις στολές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πλακα κανεις ρε Σωσω!

ηπιανε τα χαπια;;;;;;; πιεσεως ηταν;;;;

και αντε εκαναν την αρχη.. δεν τους πικρισαν να σταματησουν;;;; αλλα κιαλλα δεν τα τρωνε τα σκασμενα και ολο λενε, μπλιαξ.. ειναι αήδια! αυτα τα εφαγαν;;;;

αν και εγω δε νομιζω να εφαγε και η Μαρθα δεν ειναι μικρη πια, αλλα το ρισκαρεις;;; με τιποτα!

μακαρι να ειναι καλα...

Χρυσουλα τι καλα να μη σε πριζουν τα παιδια στις διαφορες εξοδους... παει καιρος απο τοτε που εχω ευχαριστηθει μια ηρεμη εξοδο... οσο ησυχα και να ειναι ρε γμτ παντα το μυαλο σου τρεχει...

και εμεις θα παμε αυριο μεσημερι ταβερνα στην Τουμπα με τη μαμα και τη νονα μου.

αντε να δουμε...

θ απαω το πρωι στη δουλεια, θα την κοπανησω λιγο νωριτερα και θα φυγουμε κατ'ευθειαν.

τετοια μεμορυ παιχνιδια εχουμε και μεις. το ενα ειναι σε κουτι μαζι με 3 παζλ με τις πριγκιπισσες και το αλλο με ντομινο που ειναι καρτελες με 2 εικονες διαφορετικες και κανεις σειρα βαζονταςτις ιδιες διπλα.

αλλα το μεμορυ ακομα δεν το παιζουμε με κλειστες καρτες. τις εχω ανοιχτες και βρισκουν τ αομοια.

Νανα τι σας κανανε οι αλητες στην Κυπρο;;;;; σα δε ντρεπονται! με το που βγηκε ο καινουριος τα εκανε μανταρα! να σε πω την αληθεια εγω ποτε δεν πιστευα οτι η Κυπρος ειχε οικονομικο προβλημα...

τι να πω... κα ιμη χειροτερα...

αντε να ανεβει και η θερμοκρασια γιατι μας παγωσε απο χθες βραδυ!... το καλοριφερ δε σβηνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

κορίτσια, είναι ξεκάθαρο τι θέλουν από την Κύπρο...

φυσικό αέριο και πετρέλαιο...

όλοι τους φταίνε Βαγκ.

και η προηγούμενη κυβέρνηση που τόσους μήνες δεν έπαιρνε μέτρα για να μη θηχτεί το κόμμα τους...

υπάρχει μια ελπίδα... να μην ψηφιστεί από η Βουλή.

κάποιος που μπορεί να πήρε δάνειο πχ 300.000 ευρώ για να χτίσει σπίτι και τα έβαλε σε κατάθεση για να πληρώνει όποτε τελειώνει μια εργασία... θα του κόψουν 30.000 ευρώ... τραγικό;

δεν είναι καν δικά του τα λεφτά...

ακόμη και από το λογαριασμό που έχω που μπαίνει ο μισθός μου θα κόψουν...

τι να πω... υγεία να έχουμε.

πολύ λίγοι θα βγάλανε τα λεφτά τους.

μας διαβεβαίωαν ότι αυτό το σενάριο δεν παίζει.

άσε που για έναν Κύπριο, δεν είναι δύσκολο να είχε στην τράπεζα 100 ή 200 χιλιάδες...

κι εφόσον αυτό είναι μία λύση για να βοθηθούν οι τράπεζες γιατί απευθυνόμαστε στην Τρόικα;

ας μας πάρουν κάτι παραπάνω και να τελειώνουμε...

αυτό που είπε μια δημοσιογράφος χθεςκαι είχε απόλυτο δίκιο...

"ζούμε το 74 αναίμακτα"

δηλαδή υπάρχει πιθανότητα να έρθει Κύπρο η κουμπάρα σου;

τι καλά!

είδες;

ποτέ μη λες ποτέ...

και να σου πω την αλήθεια... τον Κύπριο μου δεν τον αλλάζω ούτε με 100 Ελλαδήτες!!!

προς το παρόν τουλάχιστον...

θέλω να περάσει και η Τετάρτη και μετά ας γεννήσω...

να κλείσω την37η βδομάδα τουλάχιστον...

έλα ρε Σωσώ... κάνανε έτσι πράγμα τα σκατούλια;

φαντάζομαι τύψεις που θαέχει η πεθερά...

εμείςπάντως, όταν βγαίνουμε για φαγητό ή καφέ κάθεται στο καρεκλάκι του.

αν θα σηκωθεί,θα μείνει κοντά στοτραπέζι...

φτου φτου φτου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

Σώσω ελπίζω να μην έχει συμβεί τίποτα κακό..εγώ νομίζω ότι θα στο έλεγε η μαρθα αν είχε παρει.

Βαγκ εντελώς διαφορετικά τα δεδομένα χθες που βγήκαμε το πρωί στην πλατεία που είχε χορευτικά αποκριάτικα.μας ψοφησε ζητούσε συνέχεια διάφορα ανυπακουος μιλάμε το χειρότερο δείγμα κακομαθημενου παιδιού δεν καθίσαμε πουθενά είχε απίστευτο κόσμο έξω ο άντρας τα πήρε την πλήρωσα εγώ φυσικά που τον έχω κάνει έτσι.σπίτι για μεσημέρι δεν έφαγε τίποτα ήθελε γάλα το μεσημέρι δεν κοιμήθηκε αφηνιασε με τα μπαλόνια από ήλιο που κουβαλησαμε απέξω.φυσικά δε βγήκαμε σε κάτι αντοιστιχο που είχε το απογευμα.

Σήμερα ειχαμε κανονίσει να ψησουμε το βράυ να έρθουν φίλοι να φάμε άκυρο και

αυτό αρρώστησαν τα παιδιά τους

Αργότερα θα έρθουν οι γονείς μου να τον βγάλουν εγώ από χθες νιώθω χαμηλα βάρος ο ΝΙΚΟΣ εκνευρισμένος από χθες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανά δεν υπάρχει περίπτωση να έρθουν γιατί έχουν καλές θέσεις σε νοσοκομείο στο Λονδίνο.

Με όσα συμβαινουν σε Ελλάδα και Κύπρο γιατί να φύγουν από εκεί?

Πάντως ποτέ μη λες ποτέ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το συζητώ...

στο Λονδίνο θα παίρνουν διπλάσιο μισθό από Κύπρο και από Ελλάδα...

ο δικός μου ήθελε να πάει στη γιαγιά του κι εγώ δεν έχασα ευκαιρία.

τηλεφώνησα και ήρθε ο πεθερός να τον πάρει.

Χρυσούλα, νομίζω ότι το βάρος το αισθανόμαστε γιατί είναι 2η εγκυμονύνη.

εγώ δυσκολεύομαι να περπατήσω από το βάρος.

έκανα κι άλλες ραγάδες ρε γμτ...

δε λέω... ας βγει γερό το παιδάκι μου...

αλλά, δε μου αρέσουν οι ραγάδες μου...

δε φαντάζεστε τι γίνεται στην Κύπρο...

ο κόσμος όλος κλαίει...

οι τράπεζες θα μείνουν κλειστές δεν ξέρω για πόσο καιρό...

τα ΑΤΜ έχουν αδειάσει...

ουσιαστικά θα πληρώσουμε γιατί οι Ρώσοι και οι Άγγλοι έχουν μεγάλα κεφάλαια στις Κυπριακές τράπεζες και τα θέλει η Μέρκελ δικά της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω τα διάβασα και γω το πρωί τα της Κύπρου και προβληματίστηκα...Πότε θα τους μπει η ιδέα να τα φέρουν τέτοια μέτρα και προς τα εδώ οεο!!!!

Εμεις πήγαμε ποδηλατάδα σήμερα με συμμαθητές μας αλλά είχε ψοφόκρυο ενώ είχε ήλιο πολύ και καταλήξαμε σε παιδότοπο,αλλά ευτυχώς ήμασταν μόνοι μας και ήταν ωραία.prive!

Θα τα δω τα παιχνίδια αυτά που λέτε Χρυσούλα και Vag.Καβαλέτο βρήκα όπως το θέλω αλλά δε στέλνει το amazon Ελλάδα δυστυχώς τον συγκεκριμένο.Είναι και ακριβούτσικος και το σκέφτομαι ακόμα κατά πόσο θα πιάσει τόπο.

Μου παν να τους πάρω και πηλό να φτιάχνουμε με καλουπάκια διάφορα.Για να δούμε θα το επιχειρήσω από βδομάδας.

Σωσώ αλήθεια με τα χάπια;Και τους κάναν πλύση στομάχου στο νοσοκομείο;Πω πω...Δέκα μάτια θέλουν τα άτιμα...

Σας φιλώ ,καλό αετό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α πουλάκια μου...

όλες πετάτε αετό;

χαχαχα!!!

ο Π μου δουλεύει.

ήρθαν τα πεθερικά το πρωί και κλαδέψανε, κουρέψανε...

πήγαν να κάνουν μπάνιο και να ξανάρθουν για φαγητό.

πήγε κι ο μικρός μαζί τους.

μαγείρεψα μυδοπίλαφο, γαρίδες σαγανάκια και έναν χαλβά.

η πεθερά θα έρθει να τηγανίσει καλαμαράκια και θα φτιάξει τις σαλάτες.

η κουνιάδα ξεκουράζεται... χαχαχα!!!

2 φαγητά έφτιαξα και κουράστηκα ρε γμτ...

εδώ συνεχίζεται το χάος!

σήμερα θα ξέρουμε τι θα γίνει...

η Κύπρος είναι ένας λαός που ξύπνησε μια μέρα και έχασε όλη του την περιουσία.

μετά από 39 χρόνια θα ξαναζήσει την ίδια κατάσταση...

πολύ άδικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα σιγα μην πεταμε ολες αετο...

εμενα δε με παιρνει να χανονται μαθηματα γ λυκειου και δουλευω σημερα κανονικα..εχω μονο γ λυκειου τις Δευτερες ετσι και αλλιως...

εφτιαξα και εγω καλαμαρι πιλαφι , ψητο χταποδακι και ταραμοσαλατα...

ο γονεις μου πηγαν βολτα παραθαλασσια και πηραν και τον μικρο μαζι...πιο πολυ γι αυτον πηγαν μαλλον..

απολυτα κατανοητο τι περνατε εκει...

ισως ομως προτιμοτερο απο το συνεχες ξεζουμισμα που μας κανουν εδω τα τελευταια 3.5 χρονια..

σκατα ειναι ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σαρακοστή αγάπες μου! :-)

Εδώ o καιρός χάλια! Πήγαμε για καφέ το πρωί και σε λίγο θα φάμε!

Νανά μου είμαστε έρμαια αρρωστημένων μυαλών.... Η Ελλάδα το πειραματόζωο και έπεται συνέχεια. Κρίμα.....

Δηλαδή χρυσούλα και μαρ εσείς γεννατε κατά το πάσχα???? Καλά υπολόγισα? Πως περνάει o καιρός!!!! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Μαράκι... εδώ εσύ έγινες 23 εβδομάδων...

εμείς δε θα γεννάμε;

χαχαχα!!!

ρε κορίτσια, να σας πω κάτι;

με ενοχλεί πολύ που όλοι μου λένε "κρίμα που και το 2οείναι αγόρι"

ή "από το να είχα 2 γιους, θα προτιμούσα 2 κόρες"

εγώ θέλω να είναι γερά τα παιδάκια μου.

και αν το 3ο είναι κόρη... έχει καλώς... χαχαχα!!!

εμένα ήρθαν τα πεθερικά και οι κουνιάδοι και φάγαμε.

ωραία ήταν.

τα μωρά τηςκουνιάδα έλειπαν γιατί τα πήρε ο μπαμπάς τους.

τον μικρό τον πήραν μαζί τους φεύγοντας.

νιώθω τόσο άσχημα όταν φεύγει το μωρό μου από το σπίτι...

αλλά το έχω ανάγκη, η αλήθεια είναι...

δύσκολη η δουλειά σου ρε Χρυσουλάκι...

νομίζεις ότι εδώ δε θα έρθει άλλο ξεζούμισμα;

όταν θα πρέπει να δίνονται οι δόσεις, από πού θα βρίσκουν τα λφετά;

άσε που όλοι οι Ρώσοι θα πάρουν τα λεφτά τους από τις τράπεζές μας.

όλο εκείνο το κενό ποιος θα το καλύψει;

είναι μόνο η αρχή.

και σου λέω ότι Κύπρος θα γίνει χειρότερα από την Ελλάδα.

η Κύπρος έχει και το εθνικό θέμα.

θα μα δώσουν μία λύση που θα συμφέρει τους Τούρκους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια, να σας πω κάτι;

με ενοχλεί πολύ που όλοι μου λένε "κρίμα που και το 2οείναι αγόρι"

ή "από το να είχα 2 γιους, θα προτιμούσα 2 κόρες"...

Να μη σε ενοχλεί καθόλου Νανά,να τους βάζεις στη θέση τους.Εγώ πες νιώθω τυχερή που θα χω του ίδιου φύλου και κοντά κοντά στην ηλικία να μοιράζονται κοινά παιχνίδια,να τα βρίσκουν και να τους καμαρώνω αύριο μεθαύριο ολόκληρους άντρες...

Εχω δει εγώ κατι κόρες....ο Θεός να τις κάνει....Όλα πια αυτά είναι ξεπερασμένα ότι θα κάνεις κόρη θα δεις χαίρι θα κάνεις γιο θα πεθάνεις στη ψάθα...ήμαρτον που ζούμε...Και δε μιλάω εκ του ασφαλούς...

Καλή σαρακοστή σε όλες τις οικογένειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κ επόμενα. Ανοίξτε καλέ μια το άλλο. Φτάνει.Βάγκνερ...δικό σου το θέμα. Περιμένουμε ωραίο τίτλο. Εμείς πήγαμε παραλία πήρα κ αετό αλλά δεν είχε αέρα.μόνο φωτο βγήκαμε. Μετά φάγαμε πεθερά.σκάσαμε κ πάλι.δε θέλω να ζυγιστω ποτέ.η Μάρθα παίζει καλά με ξάδερφο. Χάπια θυρεοειδή ήτανε. Η πεθερά διαφαίνεται να έσκασε κ πολύ.είπαμε.είναι κουλ. Αν δείτε από σήμερα το κάτι ψήνεται.είναι η Πόπη. Η τεο κουλ από το μαμυ.πολύ κακή φίλη κ βγήκε πρώτη. Επανάληψη είναι. Αύριο θα κάνουμε τα 4χρονια του πεθερός στο χωριό. Όλοι μαζί.θα ανέβουμε χωριό. Πάντως εγώ εδώ ξεκουράζομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες ρε Νανά..εγώ παρακαλούσα για δεύτερο τσουτσουνι χαχαχαχα

Μαράκι μεγάλη εβδομάδα..πέρασε ο καιρός

Σώσω η πεθερά καρακοσμαρα να λες όλα καλά και τίποτα πιο πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη ΣΑρακοστη κοριτσια!

ρε Σωσω εγω ειμαι η Βαγκνερ;;;; :lol::lol::lol: καλο!

τα παιδια καλα ειναι τελικα;;;

Νανα μεγαλη πικρα η φαση εκει... εχεις δικιο σε αυτα που λες. τα ακουσε και ο αντρας χθες σε μια εκπομπη. τι να πουμε... μας φτασανε να λεμε ολο και μη χειροτερα!

και εδω δεν ειχε καλο καιρο...

ενω ειχε εκδηλωσειες στην πλατεια, κλοουν για τα μικρα, χωριατικο γαμο με γαμπρο το γιο των γειτονων και θα τους τραβουσε η ΕΤ3, και φυσικα φασολαδα και λαγανα, στο μισαωρο επιασε βροχη! ειχε παει και ο αντρας με τα παιδια. τους ανεβασα μετα ομπρελες... ελπιζω να μην αρρωστησαν. παλι.

λετε να το ανοιξω;;;; δεν εχω και μεγαλη εμπνευση....

θα σας ενημερωσω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...