Μετάβαση σε περιεχόμενο

kapsei loipous


μπαμπαλου 24

Recommended Posts

kalispera koritsia exo ena themataki eimai yperbarh 125 kila epidei eperna pano apo ena xrono seprafar ntoufaston anakalupsa oti para paxyna logo ormonon k thelo na kano kati na kapso to loipos mou xerei kapoia apo esas kapoies methodous;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρομερη καυση λιπους...μονο με γυμανστικη δυστηχως και νορμαλ διατροφη θα μπορεσεις...

δες και αυτο

http://www.myfitnesspal.com/

βοηθαει παααααρα πολυ να ελεγχεις ποσες θερμιδες τρως...

μελετησε το λιγο και θα το καταλαβεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου να σου πω και εγω την γνωμη μου.Το θεμα των κιλων ειναι καθαρα θεμα υγειας και αφορα γιατρο και διατροφολογο.Πρεπει πρωτα να πας σε εναν γιατρο να σε εξετασασει να δει τον οργανισμο σου αν εισαι απολυτα υγιεις και μετα σε εναν διατροφολογο να σου δωσει ειδικη διατροφη (ΟΧΙ ΔΙΑΙΤΑ)Το λεω αυτο γιατι οτιδηποιτε που λειτουργησε σε μενα , σε σενα μπορει να γινει επικυνδινο.Εγω εχασα 5 κιλα με την μεθοδο τως θερμιδων, μια αλλη κοπελα ομως (επειδη με αυτη την μεθοδο μπορει και να πεινασεις) μπορει και να παρει περισσοτερα κιλα και να κανει κακο στον εαυτο της επειδη θα στερηθει πολυτιμα ιχνοστοιχεια και βιταμινες.Ενταξει σε γενικες γραμμες για να χασεις ειναι να κοψεις τα χαζα που μας παχαινουν ολες και ασκηση.Το θεμα της ασκησης μπορει να γινει επικυνδυνο σε ανθρωπο που εχει προβλημα με την καρδια του και δεν το ξερει, η αν εχει ασθμα κ.α.Παντως οταν επερνα εγω αντισσυλιπτικα ειχα κανει τρομερη κατακρατηση υγρων , ειχα παχυνει πολυ και ειχα πρηστει.Οσο και αν το προσπαθουσα δεν μπορουσα με τιποτα να τα χασω.Αν πηγαινα σε εναν γιατρο η χαζη και σε εναν διατροφολογο θα μου εδειαν λυσεις ωστε να ξεπριστω..Τωρα βεβαι θα μου πεις και τετοιες εποχες μου ζητας να τρεχω σε γιατρους και διατροφολογους και να δινω λεφτα???Εχεις δικιο αλλα πραγματικα ειναι θεμα υγειας και εινα απαραιτητο..Ελπιζω να βοηθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή τα κιλά που θέλεις να χάσεις δεν είναι ένα-δύο, θα συμφωνήσω με το MarakiMaraki. Το καλύτερο είναι να απευθυνθείς σε ειδικούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια καταρχην ευχαριστω ολες σας για την απαντησει μεχρι κ περση πηγενα σε ειδηκους κλινικα δεν εχω τιποτα που να με εμποδιζει να αδυνατησω κ ποτε δε βρηκα το καταλληλο προγραμμα για μενα παντα εχανα καποια κιλα κ μετα επερνα τα διπλα εχω φτασει 125 κιλα αυτη τη στιγμη κ θελω οπως δειποτε να πεσω απο τα 100 χρηματα δεν εχω δε ξερω αργοτερα τι θα κανω προς το παρων θα ραψω το στομα μου χαχαχαχα κ λιγη ασκησει κ εχει ο θεος ευχαριστω κ παλι για την υποστιριξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαμπαλου μπορεις να κανεις καποια ηπια ασκηση αρχικα - εφοσων δεν εχεις καποιο οργανικο προβλημα με καρδια κλπ-

θα σου πρωτεινα να ξεκινισεις περπατημα..με 1-2 χιλιομετρα για αρχη και στη συνεχεια να δεις ποσο αντεχεις...

επιση ςθα σου προτεινα- παλη εφοσων δενε χεις ιατρικο προβλημα - να σταματισεις να τρως για βραδυ..αν πχ πας για υπνο στις 11..το τελευταιο σου γευμα να ειναι στις 6-7...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ σωστα αυτα που σου ειπε η cesiliα, μαγειρευε θρεπτικα φαγητα μεσογειακη διατροφη (φασολακια, φακες, φασολαδα, μπαμιες), μην μαγειρευευεις παστιτσιο, μουσακα, τηγανητα καθολου, κρεμες γαλακτος κτλ.Βαλες στο διαιτολογιο σου καστανο ρυζι καστανα ζυμαρικα και καστανο αλευρι και ολικης αλεσεως δημητριακα για πρωινο για να ενεργοποιησης τον μεταβολισμο σου.αφθονα λαχανικα,σαλατα μπολικη βαλε λεμονι και οχι αλατι και ελαχιστ λαδι, τωρα για τα φρουτα δεν ξερω ποσα να τρως (αυτο θα στο ελεγε με σιγουρια ο διαιτολογος σου).Γλυκα ελαχιστ,α προτιμησε μπαρες δημητριακων ή καμια μαυρη σοκολατα ή μελι.Επισης κατι αλλο που λενε οι διατροφολογοι ειναι να μην μνεις νηστικη πανω απο 3 ωρες αλλα θα ξαναπω πως αυτο ειναι στον καθε οργανισμο δεν ξερω αν ισχυει και σε σενα.Αναλατους ξηρους καρπους ενδιαμεσα στα γευματα και το σημαντικοτερο αφθονο νερο.Αυτα κανω εγω και δεν εχω παρει τα κιλα που εχασα.Απαγορευετε η αυστηρη διαιτα και μην διαβαζεις διαιτες που χανεις γρηγορα κιλα, για μενα θα επρεπε να απαγορευντε τετοιες αναρτησεις στο ιντερνετ.Ακουσα χθες στη μελετη που λεγανε για την παπαριζου που εχασε 4 κιλα σε μια βδομαδα και εκανε μια καινουργια διαιτα και μου ηρθε να τους βρισω για τετοια ψεματα!!!Θα πεθανουν κανα ανθρωπο αυτοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και κατι ακομα δεν φτανει να χασουμε τα κιλα που μας ενοχλουν, σημασια εχει να αλλαξουμε τον τροπο διατροφης μας και της ζωης μας.Δηλαδη αν καποιος ετρωγε 3 φορε την εβδομαδα γυρους και σουβλακια και εκανε διατροφη 4 μηνες και εχασε κιλα, αν συνεχισει μετα να παραγγελνει θα τα ξαναπαρει.Την σωστη διατροφη βαλτην στην ζωη σου, βαλε στο προγραμμα περπατημα καθε μερα κανα μισαωρο, στην αρχη θα ειναι δυσκολο, μετα ομως θα συνηθησει ο οργανισμος σου και αν φας κατι βαρυ θα νιωθεις μπουκωμενη και δεν θα θελεις να φας πολυ.Τελος ηθελα να σε ρωτησω αν σκεφτεσαι να κανει παιδακι.Τοτε κοπελα μου τιποτα απο ολα αυτα δεν θα κανεις, εκει πρεπει να ξαπαπας σε γιατρο να σε συμβουλεψει.Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω γνωστή που έχασε μόνη της μέχρι στιγμής 30 κιλά και συνεχίζει για τα υπόλοιπα 5-6 κιλά που θέλει. Το πήρε απλά απόφαση και σταμάτησε να τρώει ανθυγιεινά. Επειδή έχω κάνει και εγώ δίαιτα στην ζωή μου έχω να σου προτείνω τα εξής:

Θα τρως κάθε 3 ώρες κάτι για να ενεργοποιείτε ο μεταβολισμός σου και να μην σου πέφτει το ζάχαρο. Το κάτι στο δεκατιανό και το απόγευμα μπορεί να είναι ένα φρούτο. Το μεσημέρι θα τρως σαλάτα και φαγητό. Οτιδήποτε φαγητό και να έχεις θα τρως και σαλάτα. Φασολάκια με σαλάτα, σπανακόρυζο και σαλάτα, μπιφτέκι και σαλάτα, κλπ κλπ

Το τελευταίο γεύμα σου να είναι το αργότερο στις 8.30-9 το βράδυ και να περιλαμβάνει πάλι σαλάτα.

Γλυκά μπορείς να φας ζελέ, να φας μια μπάρα που έχει σοκολάτα και σε ξεγελάει ή και λίγο μέλι.

Αν το πάρεις απόφαση θα τα καταφέρεις - και επειδή έχεις πολλά κιλά να χάσεις τα πρώτα θα φύγουν πολύ πολύ εύκολα. Θα σου συνιστούσα βέβαια να πας σε διατροφολόγο - μπορεί να σου προτείνει τους σωστούς συνδυασμούς. Πρέπει να τρως δυο φορές την εβδομάδα όσπρια, δυο λαδερά, μια ψάρι και τις άλλες 2 ημέρες κρεατικά. Εγώ σε διατροφολόγο είχα πάει και τα έχασα και στην πορεία της ζωής μου δεν τα ξαναπήρα. Και αν πήρα κάποια τα έχασα μόνη μου γιατί είχα τον μπούσουλα. Για γυμναστική δεν πρέπει να κάνεις ακόμα έντονη - ίσως περπάτημα. Πρέπει να χάσεις πρώτα αρκετά κιλά και μετά να μπεις σε πρόγραμμα έντονης γυμναστικής - στο λέω ως γυναίκα γυμναστή!! Αν ξεκινήσεις τώρα θα πετρώσει το λίπος και μετά δεν θα μπορείς να το χάσεις με τπτ...καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόνο ποδήλατο και διάδρομο - τπτ άλλο. Με τπτ βάρη...αεροβική μπορείς να κάνεις εσύ στα δικά σου κιλά. Η μπαμπαλού με αυτά τα κιλά δεν θα μπορεί να ακολουθήσει το πρόγραμμα. Και εγώ όταν με το καλό γεννήσω και την κόρη θα χρειαστώ και τα δύο επειγόντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristo polu koritsia gia to kouragio pou dinete xekinisa eidi kano sto peripou ayta pou mou grafete k theos bohthos makari na katafero na peso apo ta 100 kila kato ti na po

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν το έχεις πάρει απόφαση θα τα καταφέρεις... καλή επιτυχία!!

Να βάζεις ρεαλιστικούς στόχους και όταν τους πιάνεις θα βάζεις ξανά νέους. 25 κιλά είναι ένας καλός στόχος και για θέμα υγείας.. Και κάποιες φορές αν μπλοκάρεις και σταματάς να χάνεις να επιμένεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελει επιμονη και υπομονη!!!εγω πηρα 30 κιλα στην εγκυμοσυνη και εχω χασει 23 ηδη...8 μηνες μετα την γεννα...ενταξει εμενα δεν ηταν ολα λιπος ειχα και αρκετα υγρα αλλα τα πιο πολλα ηταν λογω φαγητου απο οτι φανηκε!εχω αλλα 7 κιλα και μου φαινεται πολυ δυσκολο...και ομως θα τα καταφερω !!!

εγω επειδη ειμαι γλυκατζου...δεν ξερω αν εισαι και εσυ.τρωω 1 -2 μικρα σοκολατακια την ημερα ετσι για να μου φευγει η ιδεα...και φυσικα τρωω πολλες σαλατες...ζυγιζω φαγητα με βαση διαιτα διατροφολογου και στο φαγητο βαζω 2 κουταλιες σουπας λαδι μονο!και φυσικα συνδυασμος ψωμι -τυρι ειναι απαγορευτικος!!!

τηγανητα και λιπαρα και σαλτσες ΟΛΑ κομμενα φυσικα!!!αυτα ειναι μια καλη αρχη και θα δεις αποτελεσμα γιατι εισαι πολλα κιλα και οσο πιο πολλα εχεις τοσο πιο γρηγορα χανεις!!!καλη επιτυχια! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...