Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΓΑΛΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ 3ΧΡΟΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!! ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΝΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΑΛΑ ΦΡΕΣΚΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΟΛΥΜΠΟΣ? ΕΜΕΝΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΗΠΙΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΠΙΝΕ ΓΑΛΑ ΣΕ ΣΚΟΝΗ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΚΟΥΤΙ NOYLAC ΚΑΙ ΦΡΕΣΚΟ ADVANCE ΚΛΠ. ΘΑ ΠΑΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Καλέ γιατί της έδινες ακόμα φόρμουλα;;;; Πως είχες προσπαθήσει να της αλλάξεις γάλα; Κατευθείαν το καινούριο; Συνήθως για να μην τους φανεί η απότομη και μεγάλη διαφορά στο γάλα, δίνουν για λίγες μέρες μισό - μισό και μετά αυξάνουμε το φρέσκο και μειώνουμε τη σκόνη μέχρι πίνει πλέον το φρέσκο μόνο.

Ο μεγάλος μου γιός πίνει το "Όλυμπος Ζωής" από 15 μηνών. Πιο πριν έπινε μόνο μητρικό. Σκόνη δεν έδωσα ποτέ.... Το φρέσκο μπορούν από 12 μηνών και μετά και το πίνουν. Ρώτα και τον γιατρό σου, αλλά είναι πολύ μεγάλο το παιδάκι σου και δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα απο 15 μηνων πινει φρεσκο..κανονικα..το Ολυμποσ Βιολογικο...

φυσικα και επιτρεπετε να πινει φρεσκο σε τετοια ηλικια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις απο 1 ετους ακριβως πινουμε φρεσκο το ολυμπος

και εμενα μου φαινεται παραξενο που δεν σου εχει πει κατι να σε ενημερωσει ο γιατρος σου.

υπαρχουν πολλα παιδακια που στην αλλαγη του φρεσκου τσινανε

αλλα το καμουφλαρεις λιγες μερες με λιγη σκονη μεχρι να το μαθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμεις απο 12 μηνων ειχαμε το "ελευθερο" απο την παιδιατρο σχετικα με τα γαλατα. Συγκεκριμενα μου ειχε πει οτι μπορω να δοκιμασω τα παντα και να καταληξω σε οποιο γαλα προτιμουν οι μικρες (φρεσκο-εβαπορε κτλ).

Για καλη μου τυχη τα πινουν ολα :)

Αφου της εδωσες φρεσκο το ηπιε και δεν ειχατε ενοχλησεις (διαρροιες-αλλεργιες κτλ) συνεχισε της το φρεσκο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι οτι μου ειχε δωσει το ελευθερο μεχρι και κατσικισιο να της δωσω απο τοτε που εγινε 12 μηνων. Αλλα οσες φορες επιχειρησα να της το αλλαξω δεν το επινε και φοβηθηκα μηπως κοψει τελειως το γαλα δεν ηξερα οτι μπορω να ανακατευω δυο ειδων γαλακτος (δεν το εψαξα δηλαδη λαθος μου :( ) και τωρα της το δινω εναλλαξ γιατι ειναι πονηρουλα και εχθες δεν το ηπιε παλι ολο το φρεσκο που της εδωσα. Παντως μου ειχε τονησει πως η σκονη ειναι πολυ καλυτερη απτα εβαπορε και στη αλλαγη φρεσκο προτιμουσα παντα. σας ευχαριστω παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...