Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΞΑΝΑΓΡΑΦΤΗΚΑ Κ ΓΩ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΟΛΕΣ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πού είσαι ρε Μύριαμ; Τι κάνουν τα ζουζούνια σου; Πόσο είναι τώρα η μικρή; Πώς την είπατε; 

Εγώ όπως βλέπεις περιμένω το δεύτερο! 

Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριαμακι τι κανεις?

τα ζουζουνακια σου?

Εγω ειμαι στην προσπαθεια για 2ο!περασαμε και μια περιπετεια με τη μικρη μας, δεν ξερω αν το χεις διαβασεις!τελος καλο ολα καλα Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!

οι υπολοιπες?που ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΠΡΟΧΘΕΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΟΥ ΠΈΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΩ....ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟ Κ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΘΑ ΜΠΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΟΥ.ΛΟΙΠΟΝ Ο ΑΛΚΗΣ ΚΑΛΑ ΠΑΕΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΙΝ ΑΡΧΗ ΧΑΜΟΣ ΕΚΛΑΙΓΕ Κ ΤΖΙΡΙΖΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΟΛΟ ΜΥΞΕΣ ΒΗΧΑ ΚΛΠ.ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ Κ ΜΕ ΤΑ 2 ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΤΙΝ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ ΜΕΧΡΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΤΙΝ ΘΗΛΑΖΑ ΤΩΡΑ ΠΙΝΕΙ ΣΚΟΝΗ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΒΑΡΟΣ ΚΛΠ.ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΙ Κ ΖΟΡΙΖΩ.....ΕΝΩ ΟΣΟ ΘΗΛΑΖΕ ΕΠΑΙΡΝΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΒΑΡΟΣ.ΜΕΣΕΣ ΑΚΡΕΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ.

 

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ?Ο ΑΝΤΡΙΚΟΣ ΚΑΛΑ?ΤΟΝ ΠΑΣ ΠΑΙΔΙΚΟ?ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ?Ο ΑΝΤΑΣ ΣΟΥ ΒΡΗΚΕ ΔΟΥΛΕΙΑ?

 

 

ΓΚΕΡΛ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ?ΤΙ ΕΠΑΘΕ?Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ!!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυρια μου να σου ζησουν τα μωρακια σου!οκ στις αρχες ολα τα μωρα ετσι κανουν με το φαγητο!ειναι ωσπου να συνηθισουν τις γευσεις!υπομονη!μια χαρα και ο αλκης σου στον παιδικο ε?το κακο τους ειναι οτι αρρωστανε πολυ συχνα!το χουμε και μεις αυτο!εγω απο 9 μηνων την στελνω και συνηθως ο πρωτος χρονος παντοτε ειναι πολυ δυσκολος γιατι δεν εχουν αντισωματα κι οτι μικροβιο κυκλοφορει το αρπαζουν!η μικρουλα μεγαλωσε . . .πως περασε ο καιρος!πως θα την ονομασετε?

Μιλας με κανενα αλλο κοριτσι απο το θεμα μας?εγω μονο με την Αννα Μαρια γιατι τα λεμε και σε αλλο θεμα το Καφενε!

Η μικρη μου επαθε ατυχημα στις 15 του Σεπτεμβρη!επεσε καθως την εριχνε ο αντρας μου ψηλα, του γλιστρησε κι επεσε κατευθειαν με το κεφαλι στο πατωμα!επαθε επισκληριδιο αιματωμα στον εγκεφαλο, εκανε το ιδιο βραδυ εγχειρηση κρανιοτομη, μετα ηταν για 3 μερες σε καταστολη (στον αναπνευστηρα δηλαδη) και ακομα 7 μερες στο παιδοχειρουργικο!τελος καλο ολα καλα ομως!ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ!τωρα ηδη περασαν 4 μηνες, εχουμε κανει ολες τις εξετασεις, την παρακολουθησαν ολο αυτο τον καιρο παιδιατρος, νευροχειρουργος, προσφατα και νευρολογος και ευτυχως ολα καλα!δεν αφησε καμια ζημια το χτυπημα γιατι τρεξαμε και το προλαβαμε και ετσι το αιματωμα παρεμεινε στην επιφανεια του εγκεφαλου (επισκληριδιο) και δεν εισχωρησε στον εγκεφαλο που αυτη η περιπτωση ονομαζεται υποσκληριδιο αιματωμα!ειχαμε Τον Θεό και Την Παναγία με το μερος μας και ολα πηγανε καλα!

Και οι 2 μας και εγω και ο αντρας μου καναμε αρκετο καιρο να ξεπερασουμε το σοκ!εγω τρελαθηκα απ την αγωνια αλλα επρεπε να παραμεινω δυνατη για να στηριξω και το μωρο για την αναρρωση του αλλα και τον αντρα μου που ειχε γινει κουρελι και ενιωθε τυψεις και ολα τα σχετικα!

Τωρα πια ηρεμησαμε, την βλεπουμε και ευχαριστουμε Τον Θεό και Την Παναγία που ειναι μαζι μας το μωρο μας!κανουμε και προσπαθειες για δευτερη εγκυμοσυνη!

Αυτα απο εμενα!φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ το καινούριο μωρό είναι μάλλον κορίτσι, αλλά δεν είναι σίγουρο ακόμα.

Ο άντρας μου δε βρήκε δουλειά, αλλά το προτιμώ έτσι όπως είμαι τώρα στην εγκυμοσύνη. Θα είχα σοβαρό πρόβλημα αν έλειπε απ' το σπίτι όλο το πρωί και θα έπρεπε να προσέχω τον Αντρέα και να κάνω το μαγείρεμα και να κάνω κάποιες δουλειές, και μετά το απόγευμα να πηγαίνω και σχολείο. Νιώθω τρομερή εξάντληση, έχω ακόμα έντονες ναυτίες, οπότε προτιμώ να τον έχω σπίτι να βοηθά.

Τη μικρή πώς τη λένε; Πώς και σταμάτησες να τη θηλάζεις; Όταν λες ότι δεν παίρνει ικανοποιητικό βάρος, τι εννοείς; Δεν παίρνουν συνέχεια βάρος από μια ηλικία και μετά. Ο Αντρέας από τριών μέχρι εφτά μηνών ήταν στάσιμος στα έξι κιλά, αλλά δεν ανησύχησε κανείς. Ούτε με το κουτάλι τον κυνηγούσαμε, ούτε τίποτα, αντίθετα, όταν είδα στην αρχή ότι δεν τρελαίνεται για φρούτα και χορτόσουπες, καθυστέρησα λίγο να του τα δώσω, μέχρι να είναι έτοιμος, και σιγά σιγά άρχισε να τρώει κανονικά, χωρίς προβλήματα.

Βάσω για σένα σε σχολιάζω, αφού τα λέμε καθημερινά!

Πωπω, πόσο ανώδυνη ακούγεται η περιπέτειά σας, όταν την περιγράφεις εκ των υστέρων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια οντως τωρα που εχει περασει λιγος καιρος η περιγραφη μου εγινε οικεια!κι αυτο γιατι το περιγραψαμε τοσες φορες το περιστατικο με το ατυχημα που πλεον ακουγεται ανωδυνο!το εμαθε παρα πολλης κοσμος ειναι η αληθεια και συνεχως ρωτουσαν πως?γιατι?με ποιο τροπο?πως ειναι τωρα η μικρη?της αφησε κατι το χτυπημα?κι ακομα ρωτανε , , , στις αρχες οταν επιστρεψαμε στο σπιτι κι αρχισαν οι ερωτησεις με ενοχλουσε καπως και με επιανε το παραπονο!αληθεια!στο νοσοκομειο δεν ρωτουσαν οσοι ηρθαν ουτε μας επαιρναν τηλ γιατι επαιρναν τους γονεις μας και μαθαιναν νεα οι φιλοι και οι συγγενεια, καθως επισης ερχονταν κι απ το νοσοκομειο κι εβλεπαν ποσο κουρελια ημασταν και εβλεπαν και την κατασταση του μωρου κι ετσι οι ερωτησεις ηταν περιττες!οκ αλλοι εριχναν ευθυνες οτι δεν επρεπε να το ριξει ο αντρας μου στον αερα, οτι το ενα οτι το αλλο, εγω αμεσως απαντουσα στον οποιοδηποτε αφηνε υπονοουμενα για ευθυνες και φταιξιμο στον αντρα μου και τους ελεγα απλα να μην τους τυχει!τιποτα περισσοτερο!κι ακομα το κανω οταν λενε δεν επρεπε και δεν επρεπε!ποιος πατερας θελει το κακο του παιδιου του?αν ειναι δυνατον!κι επειτα αν ηξερε κι αυτος οτι θα γινοταν ολο αυτο θα το εκανε?και επισης ειναι μια ενεργεια που λιγο πολυ ολοι οι γονεις, φιλοι, συγγενεις το κανουμε!κι εγω το εκανα πριν το ατυχημα!αν λεμε, αν τυχαινε σε μενα?τοτε τι?επρεπε να με λυντσαρουν και να αρχισει ο καθενας να αποδιδει ευθυνες?ελεος!εγω μονο εβλεπα τον αντρα μου το πως ενιωθε!ειλικρινα!ερχονταν ολοι οι δικοι μου και οταν τους εβλεπε σαν και ηθελε να κρυφτει!πηγαινε σε μια γωνια κι εκλαιγε!κι οταν εφευγαν ολοι μου λεγε αν παθει κατι το μωρο θα αυτοκτονησω, αν παθει κατι το μωρο, παει τελειωσα!εμπαινε στην εντατικη και την εβλεπε και μου λεγαν οι νοσοκομες οτι της ελεγε απ το παραθυρο εξω ξυπνα αγαπη μου να ξαπλωσω εγω εκει!τα θυμηθηκα τωρα και κλαιω!

Περασαμε αρκετα και Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία ειμαστε εδω και τα αφησαμε πισω μας!δεν ξεχνας ομως!δυστυχως!το μωρο με τη δυναμη του μας δινει δυναμη να το ξεπερασουμε και να συνεχισουμε τη ζωη μας κανονικα!αυτα ειναι μια καταθεση ψυχης!φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ ΤΙΝ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ!!!!!ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!

ΑΧ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΟΛΟ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ.

ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΤΙΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΕΙΡΗΝΗ Κ ΘΑ ΤΙΝ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΙΟΥΝΙΟ.

ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΞΑΝΑΒΡΕΘΗΚΑΜΕ!!!!!

 

 

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ Η ΜΙΚΡΗ ΜΕΣΑ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ ΕΧΑΣΕ 200ΓΡΑΜ.ΜΕΧΡΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙ ΒΡΟΧΙΤΙΔΑ ΤΩΡΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΙΝ ΞΑΝΑΔΕΙ Κ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΛΕΡΓΙΕΣ ΘΥΡΟΕΙΔΗ Κ ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΙ ΛΕΣ Κ ΦΑΓΑΝΗ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΑΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΟΝ ΕΚΟΨΑ ΓΙΑΤΙ ΘΗΛΑΖΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΩΡΕΣ Κ ΕΙΧΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ.

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Ε?ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!! 

 

ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΝΑ ΝΙΝΙ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, καλησπέρα. Κάτι άρχισε να κινείται έτσι;

Βάσω μου, τί ήταν αυτό που περάσατε;Η Παναγία και ο Θεός βοήθησαν. Γερά να είναι όλα τα παιδάκια. Είχαμε κι εμείς μια περιπέτεια με τον μικρούλη μας αλλά όλα καλά.

Άννα Μαρία με το καλό και το δεύτερο. Εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και όλα να πάνε καλά.

Βάσω, εύχομαι σύντομα να αποδώσουν οι προσπάθειες για το δεύτερο. Ως τότε απόλαυσε τις προσπάθειες!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ?ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ?Η ΑΛΗΘΕΙΑ Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕΡΕΣ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΦΕΙΣ Κ ΧΑΖΕΥΩ.ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Κ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΕΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Κ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΜΒΟΛΙΟ.ΑΝΤΕ ΞΑΝΑΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!!ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...