Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημερα θα ηθελα τη βοηθεια σας εχω ενα γορακι 3χρ κ προσπαθουμε να κοψουτμε τη πανα τον εχω με το βρακακι για 3μερα τον βαζω καθε μιση ωρα για τσισα κ ενδιαμεσα τον βαζω να κατσει για τα κακα του μιας κ τα τσισα τα κανουμε ορθια κ το λεμε ποταμακι...το προβλημα μου ιναι οτι δεν μου ζηταει ποτε να παει τουλαετα ποτε να κανει κακα οποτε του πω εγω....ειχαμε καποια ατυχηματα φυσικα κ επισης κ τις 2 φορες τα κακα τα εκανε στο πατωμα...η μαλλον πανω του....μιας κ δεν με ειπε πριν αλλα μετα....ακομη ηθελε να προσθεσω οτι το μεσημερι βαζω πανα οπως κ το βραδυ αλλα ειναι στεγνες...ειμαστε με μια πανα 3 μερες μιας κ δεν την λερωσε γιατι ομως δεν μου λεει να παμε .....?θα ηθελα καμια ιδεεα μπας κ τον συγκινησω κ ξεκινησει...να μου λεει κατακαιρους βεβεαια τον ειχα παλι με το βρακακι αλλα ακαρπες οι προσπαθειες μας απλα τωρα ειπαμε τερμα η πανα...

του εχω ταξει παιχνιδια βολτες γλυκα του πηρα παραμυθια αναλογα...3 γιογιο τον μαλωσα του πηρα παιχνιδια τον εβαλα τιμωρια δεν μας συγκινησε τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις την πανα την κοψαμε 20 μηνων....

δεν την πιεσα....

σε πρωτη φαση την επαιρνα μαζι στην τουαλετα και της ελεγα τι κανω...

την εβαζα ανα μισαωρο στην λεκανη και οχι στο γιογιο και παιζαμε στην τουαλετα... επισης οταν τυχαινε να τα κανει στην τουαλετα της εκανα παρτυ... ειχαμε το τραγουδι της τουαλετας και τετοια...

συνεχιζω να πιστευω βεβαια οτι το καθε παιδι εχει το δικο του ρυθμο...

επισης ξερω απο φιλες οτι τα αγορακια ειναι πιο δυσκολα απο τα κοριτσακια...

υπομονη και καλη επιτυχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, μπορω να σου πω ότι είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση, προσπαθούμε να κόψουμε την πανα. Πριν λίγες μέρες αναρωτιωμουν και εγω γιατι δεν μου τα λέει ενω αν την πηγαίναμε στην τουαλέτα τσισακια τουλάχιστον έκανε. Μαλιστα όλο τον Ιούλιο και τον μισο Ιούνιο την έστελναν στον παιδικο με βρακακι και μου ερχόταν πάντα στεγνη ενω το απόγευμα στο σπίτι είχαμε συνεχώς ατυχήματα.

Ε είναι τώρα δυο τρεις μέρες που τα τσισα μου τα λέει και πάμε τουαλέτα, και τα κακά μια στις δυο φορές τα προλαβαίνουμε. Θεωρω ότι είναι θέμα ημερών και αυτα.

Οπότε θα σου έλεγα ότι αφου εσυ είσαι αποφασισμένη θα του το περάσεις αυτο και σε λίγες μέρες θα αρχίσει να τα λέει., νομίζω εμείς είναι να μην κανουμε πίσω. Εγω ήμουν έγκυος στον ενατο Ιούνιο- Ιούλιο και πολλές φορές της έβαζαν πανα γιατι δεν είχα τις αντοχές τώρα είναι με το βρακακι όλη μέρα και γιαυτο τα πάμε πολυ καλύτερα.

Υπομονη θέλει και επιβράβευση για όταν τα καταφέρνουν, εγω της ταζω στο τέλος της μέρα smarties ή κανα πουρακι,αν τα καταφέρνει της δίνω αν όχι της λέω το έχασε για σήμερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφη εμεις τα παμε καλα σχετικα...

στο σπιτι καποιες φορες ζηταει να κανει κακα στην τουαλετα- τα τσισα πλεων τα ζηταει..δεν κανει ποτε πανω του...

στον παιδικο τα κανει στη πανα..αλλα επειδη τωρα ειναι το καλοκαιρινο τμημα με λιγα παιδι ακαι μονο μια δασκαλα ε καταλαβαινω..

αλλα παμε πολυ καλα..ειμαι θετικη πως θα τα καταφερει μεχρι τον Σεπτεμβρη..

ο μικρος πλαη ειτε το πιστευειε ειτε οχι..οποτε θελει να κανει κακα...παει και φερνει το γιογιο...

αυτον δεν εχω σκοπο να τον χαλαροσω και εχω παντα το γιογιο σε εμφανες σημειο...κανει τις τελευταιες μερες..

πιστευω πως ο Χ απο ζηλια αρχισε και αυτος να ζηταει..ισο ςνα οριμασε και ο ιδιος σε αυτο..αλλα βοηθησε ποπλυ η ζηλια σε αυτη την περιπτωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σου έλεγα να τον αφήσεις ελεύθερο δλδ να του φοράς το βρακάκι του και να μην τον βάζεις κάθε μισή ώρα ούτε για πιπί!....έτσι θα δεις αν πράγματι είναι έτοιμος.....και αν δεν είναι άσε τον για λίγο....εγώ πιστεύω ότι όταν ένα παιδάκι είναι έτοιμο θα πάει στην τουαλέτα και μόνος του....δεν χρειάζεται να το πιέζουμε! ;)

μου έκανε εντύπωση που η πάνα του είναι στεγνή το βράδυ!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααααα! ειμαστε βλεπω και αλλες μανουλες στην ιδια φαση! εμενα η κορουλα μου ειναι 26 μηνων σχεδον.την ειχα δοκιμασει στους 24 μηνες δεν ειχα ανταποκριση και σταματησα. της ειχα γιογιο δεν καθοταν.. προχθες πηγα τζαμπο και της αγορασα για την λεκανη το καθισματακι με την barbie, σκαλοπατακι οπως επισης και σαπουνι να πλενουμε τα χερια μας το ιδιο. πολλες φορες πρωι κ μεσημερι ξυπναει στεγνη.βεβαια ατυχηματα εχω.. τα λεει καποιες φορες, αλλες την βαζω εγω. κακα δεν εχουμε καταφερει ακομα...λερωνει το βρακι της..αν εμεις ειμαστε ετοιμες ψυχολογικα θα τα βοηθησουμε και αυτα.πρεπει να τα βοηθησουμε τα μικρουλια μας...καποιες φορες την μαλωνω αλλα και παλι οχι φωνες και το παρει απο φοβο ...θα τα καταφερουμε. αντε να μπαινουμε να λεμε τις εξελιξεις μας στο θεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δε ξετω κοριτσια σημερα 4μερα κ φοραμε το ιδιο παμπερς μεσημερι κ βραφυ αλλα τη μερα τα ατυχηματα πανε κ ερχονταο πρωτη μερα ενα ατυχημα τσισα 2 μερα 3 ατυχηματα 1 κακα 2 τσισα χθες 1 μονο τσισα σημερα παλι ενα ατυχημα κακα αλλα τα κακα δενθελει να τα κανει στη τουαλετα τα τσισα οκ του φευγουν δεν μπορω νακανω πολλα εκτος αποτον να τον βαζω καθε μιση ωρα αλλα τα κακα ενω τον ειχα βαλει πριν 5 λεπτα τη τουλατεα προτιμησε να τα κανει πανω του κ να ερθει να μουπει τα εκανα στο βρακι απο χθες δεν τον μαλωνω δεν τον λεω τιποτα μονο οτι δεν ειναι σωστο αυτο που κανει ελπιζω να παρει μπρος τι να πω...ο γιος μου απο 8 μηνων τον εβαζα το γιογιο κ για 1 χρονο δεν μου εκανε κακα ποτε στο ποπο του παρα μονο στο γιογιο ακομα κ ταξιδι 7 ωρωνκ περιμενε το γιογιο στο 1,5 κ λιγο πιο μετα σταματησε να θελει να καθεται στο γιογιο δεν τον ζορισα οκ περισυ το καλοκαιρι που ηταν 2 το ξανα εβαζα αλλα δενε ειχα κ πολλες αντοχες μιας κ ημουνα εγκυος κ μετα λεχωνα..αλλα τον προσπαθουσα κ μετα τα 2,5 καθε μηνα καναμε αποπειρες με βρακακι συνεχεια αλλα τιποτα μονο να μαλωνουμε για να καταλβατε τον παρακαλουσα να του βγαλω τα κακα μεχρι κ 1 ωρα...πλεον το πηρα αποφαση οτι δεν εχει παμπερς αλλα εκεινος ποτε θα τα κανει στη τουλετα πλεον με τα τσισα μπορω να πω ειμαστε πολυ καλα δεν μου τα λεει αλλα κανει καθε φορα που τον βαζω τα κακα ειναι το ρποβλημα σημερα του εδωσα κ καινουργιο αυτοκινητο μπας κ συγκινηθει αλλα δεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενειακι καλημερα!

Αυτο με το αυτοκινητο που εδωσες ειναι καλο, αλλα σαν ανταμοιβη.

Να τα χει κανει πρωτα στη λεκανη ή στο γιογιο και μετα χειροκροτημα, μπραβο και ή του δινεις εσυ δωρο ή παιρνετε τον μπαμπα τηλ και του λετε τι καταφερε και οτι θα του φερει εκεινος δωρο αυτοκινητο.

(Κι εγω τοτε που τον προσπαθουσα γεμισαμε αμαξια)

Ενα πραγμα που λειτουργησε ειναι που τον φοβερισε η πεθερα μου οτι θα του τα δωσει να τα φαει μια φορα που τα εκανε στο πατωμα.

Πήγε κοντα μονος του και ψιλοεκανε εμετο απο τη μυρωδια.

Εκτοτε ελεγε δε θελω να τα φαω. :D

Το αλλο που του ελεγα συνεχεια ειναι ''αν θες να πας σχολειο(παιδικο σταθμο) δε θα τα κανεις πανω σου, τα μεγαλα παιδια δεν τα κανουν πανω τους, πανε στην τουαλετα, αλλιως δε θα σε παρουν στο σχολειο''

κι επειδη θελει διακαως να παει παιδικο, επιανε, δηλαδη προβληματιζοταν.

Του φορουσα κι εγω πανα μονο το βραδυ και ηταν στεγνη οπως σε σενα.

Αυτο ειναι καλο.Τα κρατα τα τσισα του μεχρι το πρωι.

Υπομονη λιγο ακομα, τρωμε πολυ σκατο ειναι η αληθεια, αλλα θα ξεγνοιαστεις συντομα.

Φαινεται ετοιμος.

Θελει επιβραβευση και ανα μιση ή μια ωρα να του θυμιζεις τα τσισα.

Στην αρχη δεν εχει συνηθισει η ουροδοχος κυστη και τους φευγουν λιγα.

Μετα τα συγκρατουν κι αυτα, εκτος αν εχουν μαζεψει παρα πολλα!

Ειναι δυσκολο ο,τι και να λεμε.

Εγω παντα το θεωρουσα το πιο δυσκολο στο μεγαλωμα του μωρου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominique τι μου κανεις?πως εισαι?πως τα πας με τους αντρες σου?

αχ ολα οσα μου λες τα δοκιμασα οταν τον εβαλα τοσο κοντα στα κακα κ του ειπα θα στα βαλω να τα φας μου ελεγε ξερεις τι?ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΧΟΡΤΑΣΑ...................μα ειναι κ ταλιμπαν κ πανεξυπνος

τωρα για τα παιχνιδια τα παντα του εταξα κατακαιρους του εδινα απο ενα αυτοκινητο μπας κ συγκινηθει οται αν κανεις συνεχεια θα εχεις πολλα αλλα παλι τιποταααααααααα

για τον παιδικο τρελλεναετι θελει να παει αλλα σου λεω οκ παω τωρα του εξηγω ετσι κ ετσι αλλα δεν ιδρωνει το αυτι του παλι μεχρι που τον πηγα στο παιδικο τον ειδαμε φαγαμε γνωρισαμε τα παιδια ηθελε να μεινει αλλα παλι για τη πανα τιποτα..του εδειξα τη καινουργια τσαντα ολη τη μερα δεν την εβγαζε αλλα τιποτα πσλι...

σημερα 5 μερα κ μεχρι στιγμης αν εξαιρεσουμε που εκανε κακα πανω του καταλλα μηδεν ατυχηματα απο τσισα κ δυο φορες μου ειπε επισης το μεσημερι κοιμηθηκε με το βρακι κ δεν κατουρηθηκε οπως ειπα δεν ηθελε πανα κ το παογευμα βγηκαμε ξω με βρακι κ δεν ειχαμε κανενα ατυχημα τωρα του ταζω μιας κ θα φυογουμε αυριο θα παμε στα ξαδερφια του κ τα θελει πολυ οτι αν κανει κακα στη τουαλετα θα παμε στα ξαδερφακια του..παντως πιστευω οτι απο τα τσισα παμε καλα ειναι θεμα χρονου να μου πει παρεπιμπτοντως ποτε αρχισαν να σας λενε θελω τσισα μετα απο ποσο καιρο που τα βαζατε?κ ποσες μερες τα ειχατε καθε μιση ωρα τουαλετα?εγω λεω μετα τη βδομαδα ν τον βαζω στα 40 λεπτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφη εμεις τον Χ τον κινηγαμε κυριολεκτηκα για τα κακα του...οσο κινειται και παιζει, δεν τα κανεις...με το που τον βλεπαμε που καπου χωνετε για να "ξελαφρωσει" τσουπ βαζαμε το γιογιο...εχουμε γιογιο σε σαλονι και παιδικο..

στο σπιτι τα καταφερνουμε..δε το λεει φυσικα..αλλα και με τα τσισα ετσι καπως ειχαμε ξεκινησει...

θα μας κανει χαλαστρα που φευγουμε διακοπες...αλλα ελπιζω να μη χλασει τη ρουτινα εκει

Τα τσισα, στην αρχη ανα μιση ωρα τον βαζαμε να κανει τσισα...μετα ανα μια..μετα ανα δυο..ε πλεων ζηταει μονος του...

ελπιζω με το κινηγη και την οριμανση του στο χρονο..να τα καταφερουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην σας απασχολουν οι διακοπες.....

εμεις ειμασταν στην προσπαθεια περισυ τον ιουνη οταν πηγαμε διακοπες...

πηραμε ταξιδιωτικο γιογιο και ολα καλα... οπου και να ητανε το γιογιο ηταν διπλα της οποτε την βαζαμε και ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες βρε Ελενη....

αντε αν δουμε..

εμεις παντος θα παρουμε το γιογιο μαζι μας...το κανονικο..πηγαμε και στον παιδικο εναν ιδιο γιατι δενθελει ουτε τις τουαλετες τους, ουτε το δικο τους γιογιο..

μα τι περιεργο παιδι εχω εγω..

Παντως το θεμα στεγνη πανα το βραδυ μη σας παραξενευει...και τα δυο μου παιδια απο μικροτερα του 1 ετους ξυπνουσαν και ξυπνανε με στεγνη πανα..

ο μεγαλος μονο αμα ξυπνησει ξημεροματα και πιει νερο θα βρεξει την πανα...

οποτε ηδη τον κοιμηζω χωρις πανα..και εαν ξυπνησει και ζητησει νερο, του βαζω εκεινη την ωρα πανα..

δεν ειχα ατυχημα μεχρι στιγμης..

περιμενω να ξεκινησουν κανονικα το προγραμμα τους στον παιδικο απο Σεπτεμβρη, για να εντατικοποιησουμε το θεμα κακα με τη δασκαλα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Είναι θέμα ημερών να σου πει τα τσισα,είστε σε καλο δρομο και εμείς την βάζαμε ανά μισάωρο, μετα ανά ώρα τώρα την ρωτάμε συνέχεια και μας λέει δεν θέλω και κάποια στιγμη μας λέει θέλω τσισα και παει στην τουαλέτα. Απο τότε που κάναμε πιο εντατικές τις προσπάθειες μας μας πήρε περίπου δυο βδομάδες.

Με τα κακά και εμείς τα ίδια χθες και τις δυο φορές τα έκανε πάνω της :(

Α η δικια μου το γιογιό ούτε να το δει τζάμπα το πήραμε ήθελε κατευθείαν στην λεκάνη πήρα και στεφάνι για να μην μου πέσει μέσα αλλα ούτε αυτο το θέλει, τι να πω κάθε παιδάκι διαφορετικο, μάλλον επειδη στον παιδικο έχουν μικρές λευκανιτσες και ξεκίνησε ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα παλι τα καναμε πανω μας ειχε κρυφτει σε μια γωνια κ τα εκανε δεν τον προλαβα....ειχαμε κ ενα μικρο ατυχημα μες τα τσισα αλλα με το ψιλοειπε...

σες μου δεν πρεπει να καθαρισει για ν παει παιδκο?μετα τα 2,5 καθαρα δεν πρεπει να ειναι αλλιως ξερω δεν τα παιρνου...

παντως τωρα κ σρις διακοπες μετα στη μαμα μου θα εχω ολο το χρονο να σχοληθω με αυτο το θεμα

αλλα εξω δε νξερω τι θα κανω μιας κ εμεις κατουραμε ορθιοι στο στεφανακι καθεται μονο οταν κανει κακα αλλιως ορθιοι γιογιο ουτε να το δει κ υπαρχει ενα θεμα για να τον σηκωσω κ να κανει κακα σε εξωτερικη τουλαετα προχθες προσπαθησα κ ηταν δυσκολα πρεπει να εξσκηθουμε κ σε αυτο ειναι τελειωσ διαφορετικα με τα κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααα! Τι κανετε μανουλες?Λοιπον τα κατρουλονεα μας...τα μεσημερια και νυχτα κοιμαται εντελως στεγνη και 2 μερες μεσημερι την αφησα χωρις πανα. Μια χαρα!!!!!!!! Μολις ξυπνησε την πηρα τουαλετα δεν θελω μου λεει και μετα απο 5 λεπτα τα εκανε πανω της, τσισα...την μαλωσα και της εδωσα μια στο κωλι....εμα το κανει αρκετες φορες. Κακα ακομα στο βρακι....Οταν πηγαινω βολτα να την αφηνα με βρακι? Και ενα εχω ατυχηματα? Σκεφτομαι και τις τουαλετες πχ σε παιδοτοπο πως θα κανω? Να παιρνω μαζι μου γιογιο να την κραταω μου εχουν πει κατι αλλες μανουλες ωστε να μην βραχει και να κανει τσισα στον αερα...Εσεις πως ειστε Ιφι τι κανεις πως τα πατε εσεις? φιλια σε ολες και καλη μας υπομονη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...

Καλησπέρα.
Αρχικά να τονίσω πως όταν προσπαθούμε με πειθαρχία και επιμονή να "κόψουμε" τις μωρουδίστικες συνήθειες απ'τα παιδιά μας, δεν τα πιέζουμε.

Τους κάνουμε καλό !

Αυτό το δεν πιέζω το παιδί μου, με ενοχλούσε πάντα.

Η μεγάλη μου κόρη (τώρα είναι 8 ) έκοψε πιπίλα και τσίσα (μέρα και νύχτα) στα 2.

Ο γιός μου (τώρα είναι 7) έκοψε τα τσίσα στα 2 ακριβώς και η μικρή μου που τώρα είναι 2,5 έχει ήδη κόψει πιπίλα και τσίσα (μέρα και νύχτα).

Τι σημαίνει πως τα πίεσα ???

Όχι ! 

Απλά ασχολήθηκα !

Με υπομονή και πείσμα.

Και όταν πάω στον παιδίατρο την μικρή που είναι 2,5 και μιλάει κανονικά, μου τονίζει πάντα πως επειδή ασχολήθηκα τόσο πολύ με το παιδί εκτός απο το ότι έκοψε τα πάντα, μιλάει και πάρα πολύ καλά για την ηλικία της.

Γιατί όταν προσπαθούσα της μιλούσα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...