Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ;;;;


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

είμαι πολύ αγχωμένη με την εξέλιξη της χοριακής μου, βοηθείστε με όποια μπορεί παρακαλώ

Μετά από εξωσωματική έκανα χοριακή 23/07, 176 μετα στις 26/07 ήταν 584,3 και σήμερα 4 μέρες μετά ήταν 1545. Η τελευταία μέτρηση είναι που με αγχώνει. Περίμενα να είναι γύρω στο 2340. Εσείς τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου καλημερα!

καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!

δεν ειναι απαραιτητο κοριτσι μου να διπλασιαζεται καθε 2 μερες!απλα πρεπει να χει ανοδικη πορεια η χοριακη!εγω προσωπικα μια χαρα βλεπω τα αποτελεσματα σου!

ποτε πας γιατρο?του ειπες τις μετρησεις της χοριακης?τι σου ειπε?

ευχομαι απο καρδιας ολα μα ολα να πανε τελεια και να χει θετικη εκβαση η εγκυμοσυνη σου!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα μην αγχώνεσαι καθόλου και πάρε τον γιατρό σου έτσι έκανα και εγώ και είχα κάνει λάθος, εμένα μου είπε ότι την 3η ημέρα διπλασιάζεται και εγώ άλλους υπολογισμούς είχα κάνει και ήταν λάθος.

Φιλιά και καλή συνέχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάαρα πολύ για τις απαντήσεις σας αλλά δεμπορώ να σταματήσω να κλάιω από χτες. Νιώθω απελπισμένη. Έμαθα ότι και η προγεστερονη μου είναι 15 που σημαίνει πολύ χαμηλή. Επίσης σταματησανς κάτι "γαργαλητά" που είχα απο μέσα και έχω μόνο πόνους περιόδου.

Δεν ξέρω τι να κανω για να ηρεμησω.Μου είπε να ξαναμετρήσω την Π'εμπτη αλλά μάλλον θα πάω αύριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ Ελενίτσα μου έρχεται να βάλω και εγώ τα κλάματα.

Ο γιατρός τι σου είπε????

Μην πάς αύριο να πας την Πέμπτη που σου είπε.

Και να ξέρεις ότι η στεναχώρια δεν βοηθάει καθόλου.

Και επιμένω ο γιατρός τι σου είπε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenitsa μου μην κλαις και μην στεναχωριέσαι!!!!

Είσαι έγκυος πουλάκι μου και τώρα στεναχωρείς και το νινί.........

Μίλα με τον γιατρό μήπως σου δώσει συμπλήρωμα προγεστερόνης και ξεκαθάρισε μαζί του τι σημαίνουν οι τιμές......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλα με τον γιατρό μήπως σου δώσει συμπλήρωμα προγεστερόνης και ξεκαθάρισε μαζί του τι σημαίνουν οι τιμές......

Αυτο ακριβώς μου είπε Anji!! Μου εδωσε να κανω ενεση προγεστερονης και μολις την εκανα. Μου ειπε να ξανακανω αυριο τελικα μια χοριακη και αναλογως το αποτελεσμα ισως κανω μια Pregnyl.

Τωρα παλι στο περιμενε.. τι να κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα σου εύχομαι όλα καλά να πάνε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μόλις έχεις νέα να μας πεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλή δύναμη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

δεν ξερω αν πρεπει να χαρω η να το ξεχασω το θεμα.. Από 1545 τη Δευτερα σημερα πηγε 2644. Ανεβηκε περιπου 71% στις 2 μερες. Ανεβηκε λιγο και η προγεστερονη στο 17,8. Ακομα δεν εχω νεα απο τον γιατρο αλλα οπως το βλεπω θα συνεχιστει το θριλερ..την παρασκευη σιγουρα θα ξανακανω

Το καλο ειναι οτι δεν ειναι εξωμητριο! Εκανα εναν κολπικο υπερηχο, δεν αντεξα , και ειδαμε ενδομητριο σακο αλλα χωρις εμβρυικα στοιχεια ακομα ειναι νωρις..

Τι να πω στην αναμονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα μου καλησπέρα,

Την τιμή που είχες εσύ την τρίτη φορά εγω την ειχα μετά απο 8 μέρες.....Μην αγχώνεσαι και μην στενοχωριεσαι γιατι το μωράκι σου τα νιώθει όλα...Νομίζω οτι σημασία έχει που ανεβαίνει η χοριακή....Ελπίζω μέσα απο την καρδιά μου να ειναι ολα καλα....μην το βάζεις κάτω...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα μου καλησπέρα,

Την τιμή που είχες εσύ την τρίτη φορά εγω την ειχα μετά απο 8 μέρες.....Μην αγχώνεσαι και μην στενοχωριεσαι γιατι το μωράκι σου τα νιώθει όλα...Νομίζω οτι σημασία έχει που ανεβαίνει η χοριακή....Ελπίζω μέσα απο την καρδιά μου να ειναι ολα καλα....μην το βάζεις κάτω...!!!

Σ'ευχαριστω πολυ..

Εσενα δεν προχώρησε να υποθεσω; Τι μεταβολες ειχαν όμως οι χοριακες σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα να δεις που όλα καλά τελικά και άδικα αγχώνεσαι σαν και εμένα.

Όντως είναι πολύ νωρίς για να δεις εμβρυικά στοιχεία.

Μάλλον σε 2 εβδομάδες θα δείτε.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα να δεις που όλα καλά τελικά και άδικα αγχώνεσαι σαν και εμένα.

Όντως είναι πολύ νωρίς για να δεις εμβρυικά στοιχεία.

Μάλλον σε 2 εβδομάδες θα δείτε.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι :P:P:P:P:P

Σ'ευχαριστώ πολύ Ανδριάννα μου!

Τώρα ελπίζω σε κάτι καλύτερο την Παρασκευή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω πολυ..

Εσενα δεν προχώρησε να υποθεσω; Τι μεταβολες ειχαν όμως οι χοριακες σου;

Εγώ έκανα μονο 2 φορές χοριακή, την πρώτη ηταν λίγο πανω απο 300 μονάδες και μετα απο 8 ημέρες ηταν 1500 και λίγο παραπάνω....

Προχώρησε κανονικότατα, ο μικρός μου σε λίγες μέρες κλείνει 4 μήνες....και στην ιατρο πήγα μετα απο μια εβδομαδα...Δεν θα δεις αμέσως εμβρυικα στοιχεια, και μην ακους τι λενε γυρω σου, οσα συμβαινουν στους αλλους δεν ειναι οι κανονες ειναι απλα η δική τους περίπτωση....

Για αυτο σου λεω μην στενοχωριεσαι ολα θα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα μονο 2 φορές χοριακή, την πρώτη ηταν λίγο πανω απο 300 μονάδες και μετα απο 8 ημέρες ηταν 1500 και λίγο παραπάνω....

Προχώρησε κανονικότατα, ο μικρός μου σε λίγες μέρες κλείνει 4 μήνες....και στην ιατρο πήγα μετα απο μια εβδομαδα...Δεν θα δεις αμέσως εμβρυικα στοιχεια, και μην ακους τι λενε γυρω σου, οσα συμβαινουν στους αλλους δεν ειναι οι κανονες ειναι απλα η δική τους περίπτωση....

Για αυτο σου λεω μην στενοχωριεσαι ολα θα πανε καλα!!!

Σ'ευχαριστω πολύ μου δίνεις πολύ κουράγιο.. Θα δείξει και αύριο..

Να σου ζήσει ο μικρός σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω πολύ μου δίνεις πολύ κουράγιο.. Θα δείξει και αύριο..

Να σου ζήσει ο μικρός σου!!

Να εισαι καλα κοριτσακι μου...και εγω σε ευχαριστω

Ο,τι χρειαστεις μην διστασεις να στειλεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα στο περίμενε κορίτσια δεν την παλεύω άλλο... :evil: Χτες η χοριακή μου 4000 από 2600 περίπου την Τετάρτη.. Ικανοποιητικά λέει ο γιατρός αλλά με επιφύλαξη ακόμα..

Τη Δευτερα έχω υπέρηχο και παρακαλάω να έχει φτάσει τουλάχιστον λίγο πάνω από 7000.... Θα δούμε άραγε εμβρυικά στοιχεία;

Εσείς με πόση χοριακή είδατε λεκιθικό σάκο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα μου φαινεται αδικα αγχωνεσαι(οχι οτι εγω θα ημουν πιο ηρεμη).Πιστευω ολα καλα θα ειναι.Την Δευτερα θα μαθεις.Τι ωρα θα πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giati toooses xoriakes???egw mia ekana me 10 meres kathisterisis...htan 1939 kai telos!meta apla pigainame gia yperixous...den katalavainw...giati se leei na kaneis sinexeia xoriakes?tzampa na agxwnesai???

eleos pia oi giatroi.. :?:?:?

oti einai na deite tha to deite me yperixo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!!!ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ 28 ΗΜΕΡΩΝ ΣΤΑΘΕΡΟ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΑ ΣΤΙΣ 8/7 ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΜΕΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΑΦΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΑΦΗ ΣΤΙΣ 23/7 ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 31/7 Κ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 5/8 ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Κ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΔΕΙΞΕ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΝΩΡΙΣ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!!!ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ 28 ΗΜΕΡΩΝ ΣΤΑΘΕΡΟ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΑ ΣΤΙΣ 8/7 ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΜΕΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΑΦΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΑΦΗ ΣΤΙΣ 23/7 ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 31/7 Κ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 5/8 ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Κ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΔΕΙΞΕ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΝΩΡΙΣ?????

φυσικα...εγω ακριβως την ημερα που περιμενα περιοδο εκανα χοριακη και βγηκε αρνητικη και μετα απο 10 ημερες καθυστερηση θετικοτατη!!!!!!!!!!!!!!!περιμενε λιγοοοο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπως καλύτερα τα πράγματα σήμερα κορίτδια αλλά πάλι δε μπορώ να χαρώ...

Έκανα υπέρηχο , ο οποίος ήταν πολύ καλός. Είδαμε σάκο και λεκιθικό σάκο (από την κοιλιά, όχι κολπικά)και οι διαστάσεις είναι πολύ καλές.Είμαι στην 6η εβδομάδα (5w+5d) και αυτό συμπίπτει και υπερηχογραφικά και με την τελευταία περίοδο.

Καπάκι όμως μου έρχεται πάλι μια χοριακή σχεδόν 7000 (6970) από 4000 που ήταν την Παρασκευή. Με το σταγονόμετρο...Και η προγεστερόνη μου έπεσε πάλι στο 20. Θα κάνω ένεση προγεστερόνης το απογευμα ξανα. Γιατί δεν ανεβαίνουν καλύτερα οι ορμόνες ρε κορίτσια;; Τι σκωτσέζικο ντους είναι αυτό;; :?

Είχε καμία παρόμοια περίπτωση με τη δική μου;

Σε μια βδομάδα πάλι χοριακή μου είπε και σε 2 βδομάδες πρέπει να ακούσουμε καρδιά..

Θα σκάσω..θέλω να χαρώ και δε μπορώ... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν άδικα στενωριέσαι νομίζω

και εγώ στην 5η εβδομάδα η χοριακή μου ήταν 7085 και πήγα μετά από 2 εβδομάδες και ακούσαμε καρδούλα, θα το δεις και θα ησυχάσεις και εσύ.

Ο γιατρός τι σου είπε??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΚΑΝΑ Κ ΤΕΣΤ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ Κ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΙΠΟΤΑ :cry::cry::cry: ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...