Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΕΥΣΙΝΙΕΣ μαμαδες εχουμε ;;


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια !!

ο αντρας μου δουλευει σε δημοσια υπηρεσία στην Ελευσίνα, ξεκινησε απο συμβαση αλλα τραβαει ΠΟΛΥ το πραγμα εκει... εμεις μενουμε Ν.Κόσμο/Δάφνη, οποτε καταλαβαινετε την ταλαιπωρια του με την διαδρομή/αποσταση 2 -3 χρονια τωρα...

κ εχω αρχισει να σκεφτομαι ΠΟΛΥ σοβαρα το ενδεχομενο να μετακομισουμε εκει...ομως δεν γνωριζω καθολου την περιοχή κ θα θελα τη γνωμη σας !!!

Πως ειναι η καθημερινοτητα στην Ελευσίνα ; πλεονεκτήματα - μειονεκτήματα της περιοχής ;;;

---ευχαριστώωω !!---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία πές μου ότι θα γίνουμε γειτόνισσες!! Μένω Ελευσίνα όλη μου την ζωή. Ότι θέλεις εδω...

Μειονέκτημα για εμένα είναι το ότι γύρω απο την Ελευσίνα είναι μεγάλες βιομηχανικές εγκαταστάσεις : Χαλυβουργική, petrola, κλπ κλπ, πράγμα που σημαίνει μόλυνση. Βέβαια δεν έχουμε το νέφος που έχει το κέντρο της Αθήνας. Θετικό είναι ότι η Ελευσίνα δεν έχει πολλές πολυκατοικίες και δεν είναι τόσο απρόσωπη η ζωή εδώ. Υπάρχουν ακόμα γειτονίες. Δεν υπάρχει πρόβλημα με την στάθμευση, υπάρχει ένας όμορφος πεζοδρομος για βόλτες με καρότσι!! Οι τιμές σε σχέση με το κέντρο στα διαμερίσματα είναι πιο χαμηλές. . Έχει προαστιακό κοντά μας αν και δεν έχει συχνά δρομολόγια. Αν έχεις όμως αυτοκίνητο όλα είναι δίπλα σου!! Με την Αττική οδό βέβαια. Έχεις ήδη γνωστή στην Ελευσίνα που είναι και αυτή στην τάνι τάνι παρέα και θα σε βοηθήσει όπου μπορεί!! Είναι στα 40 λεπτά το Πόρτο Γερμενό που είναι η καθαρότερη θάλασσα στην Αττική για τα νινάκια μας. Αρνητική επίσης είναι η διασκέδαση εδώ- δεν υπάρχουν πολλές επιλογές πλέον και σίγουρα καθόλου όρεξη για διασκέδαση!! Ότι θέλεις στείλε pm και θα σε ενημερώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια εγω μενω Ασπροπυργο, αλλα θα σου συνεστηνα ανεπιφυλακτα να μετακομισετε στην Ελευσινα. Απλα εχει, μεγαλους δρομους, καλη αγορα, πολλες καφετεριες, παιδικες χαρες...μια χαρα ειναι. Και ολα αυτα που αναφερει η eugeniafrapa μεσα ειναι. Εκτος απο τη διασκεδαση. Εγω πιστευω οτι για γονεις που δεν ξενυχτουν και θελουν να βγουν για ενα φαγητο ή ενα ποτακι χαλαρα, ο πεζοδρομος ειναι σουπερ και με πολυ καλες επιλογες. Γιατι Ευγενια μου δε σου αρεσει; Εκτος κι αν ουσα Ελευσινια μια ζωη τα εχεις βαρεθει. Ελα κι απο δω μερια που δεν εχει τιποτα. Εγω την Ελευσινα για την ευρεια περιοχη τη θεωρω μια χαρα τοπο διαμονης. Εμεις μονο εκει πινουμε καφεδακι στο "επι Περικλεους" τρωμε στο Κρητικο ή σε Αποσπεριτη και γενικα βγαινουμε αρκετα και μας αρεσει. Και τα ψωνια μας, πλην του να μην εχει κατι που θελουμε αποκλειστικα Ελευσινα τα κανουμε, μας καλυπτει απολυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πλακα ειναι οτι δικος μου ο αντρας δουλευει στη Δαφνη και κανει το αναποδο δρομολογιο καθε μερα. Φυσικα καταταλαιπωρειται!!! Αλλαζουμε σπιτια;;; χαχαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε σχέση με δυο χρόνια πριν η νυχτερινή ζωή έχει πεθάνει...και εμείς δεν είμαστε του έξω. Του μέσα είμαστε εντελώς αλλά δεν έχουμε και τις τρελές επιλογές για έξοδο σε σχέση με την Αθήνα. Ο πεζόδρομος για βόλτα και καφέ είναι σούπερ, ειδικά αν έχεις παιδιά.

Και ο δικός μου άντρας κάνει διαδρομή μιας 45-50 λεπτών περίπου για να φτάσει στην δουλειά του αλλά εγώ κάνω 5 λεπτά ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα πλακα μου κανετε για τη νυχτερινή ζωή ;;;;;;!!!!!! που χρόνος για τετοια ;;

εγω εχω παει μονο μια φορα Ελευσίνα πριν 3 χρονια ... δεν θυμαμαι πολύ καλα την περιοχή, αλλα μου αρεσε που ειναι τοσο κοντα στη θαλασσα (να ακους το κυμματακι βρε αδελφέ...να μυριζεις το θαλασσινο αερακι αααααχχχχχ.... !!!!) κ οι μονοκατοικίες :x

απλα αναρρωτιομουν απο αγορα (σουπερμαρκετ) κλπ τι παιζει, οπως κ για παιδικες χαρες κ μερη για τον μικρο μας δηλαδή...

ε ενταξει κουραστηκαμε οικογενειακώς με την αποσταση αυτη... θελουμε περισσοτερο χρονο με τον μπαμπα μας κ τον θελουμε ΤΩΡΑ !! χιχι... !!

γυριζει κομματια ο ανθρωπος σπιτι (λογω διαδρομής, αφου δεν παιρνει το αυτοκινητο κ χρησιμοποιεί τα μεσα μαζικής μεταφοράς :shock: τοσα χρονια ) κ ετσι δεν εχει κουραγιο για βολτιτσες μαζι μας :(

(eugeniafrapa ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ !! δεν το θυμομουν οτι μενεις Ελευσίνα !!!! εχουν κ μικρή διαφορα οι γιοι μας... αμα τελικα ερθουμε προς τα κει θα κανουμε παρεϊτσα !!!!!!!)

Σας ευχαριστώ πολύ κ τις δυο !!!!!!!!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελευσινια ειμαι κι εγω γεννημα θρεμα

μενω στο μεγαλο πευκο τωρα αλλα που με χανεις που με βρισκεις στην ελευσινα

εχει μαγαζια που μπορεις να βρεις τα παντα(εχει μεγαλη αγορα)

σμ εχει παρα πολλα

παιδικες χαρες και τον υπεροχο παιζοδρομο για βολτιτσα καφε κ.α

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία η αγορά της Ελευσίνας είναι μια χαρά.Μπορείς να βρεις τα πάντα. Για τα παιδιά έχει και παιδικές χαρές (θα μπορουσαν βέβαια να είναι σε καλύτερη κατάσταση) αλλά έχει και το πεζοδρομο που μπορείτε να βολτάρετε άνετα. Είναι κρίμα να τρώει τέτοια ταλαιπωρια ο άνθρωπος... τώρα πρέπει να έχει περισσότερες δυνάμεις για να πάμε δυναμικά για τα δεύτερα!!και είναι σε κοντινές ηλικίες τα παιδιά μας και θα κάνουν άνετα παρέα..πότε θα το πάρετε απόφαση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε μπραβο οι Ελευσίνιες μαμαδες !!

μηπως εχω κανει πατατα τοσο καιρο που δεν εχουμε παει ενα Σαββατο για βολτα εκειθε ;;

μωρε ειναι διστακτικός ο αντρας μου γιατι με αυτα που γινονται με τους δημοσιους υπαλλήλους κλπ (απολυσεις :? και τετοια) ειναι λιγο ανησυχος.......

κ σου λεει θα μετακομισω τωρα αλλα αμα τυχει κατι ασχημο ξαφνικά ; θα ξαναμετακομιζω ;;

εγω παντως πιο ευκολα (κ παρορμητικά) θα την επαιρνα μονη μου την αποφαση αλλα ... πρεπει να το αποφασίσουμε απο κοινού :evil::P

μακαρι να ερθω να κανουμε παρεουλα :roll::roll::roll::x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νσ σου πω την αληθεια οτι και να γινει με θεμα δουλειας

θα ξερεις οτι θα μενεις σε μια πολη που εχει ακομη γειτονιες

που το παιδακι σου θα μεγαλωσει και θα παιζει ανεμελα

που δεν εχει χαθει ακομη η ανθρωπια και δεν ειναι ολα απροσωπα

εγω χαιρομαι που τα απογευματα του καλοκαιριου βγαινουν καμια δεκαρια

πιτσιρικια μαζι και ο μικρος μου πλεον και παιζουν μεχρι που νυχτωνει

εμεις καθομαστε εξω και τα χαζευουμε

ετσι και αλλιως στην δικη μας γειτονια δεν εχει πολυ κινηση απο αυτοκινητα και δεν εχουμε φοβο

σαυτην την γειτονια μεγαλωσα κι εγω σαυτες τις αλανες επαιξα κι εγω και τωρα παιζει ο μικρος μου και

το χαιρομαι απιστευτα

μακαρι να παρετε την αποφαση δεν θα το μετανοιωσετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...