Μετάβαση σε περιεχόμενο

elpizw kamia manoula na mhn to zisei ayto....


Recommended Posts

eimai mia mellousa manoulaeguos sto prwto mou paidaki kienw ola phgainan kala kai perimename ton avgousto to mwraki mas ksafnika olos mas o kosmos gremistike mesa se mia mera... i b epipedou den phge katholou kala...to mwraki mas htan gemato ekpliksies kai oxi eyxaristes...kanontas tin exetasi loipon vrhkame oti o mpempoulis mas exei kapoio provlima ston egefalo..agenesia mesoloviou mas to eipan to opoio syndeete me nevrologika syndroma kai sthn periptwsi mas einai thema kataskevastiko afou den exoume khronomikothta se tipota kai oi exetaseis mas oles htan kales..kati den egine swsta leei kata tin dhmiourgia tou egefalou...thn deytera loipon pernontas ena efialtiko sk pou meta vias kratithikame orthioi me ton antra mou phgame na agorasoume mia teleytaia elpida kanontas magnitiki emvriou sto iaso me thn kyria xlapoutaki(monadiki sthn ellada pou to kanei ayto...)to apotelesma htan polu xeirotero apo ayto pou eixe deiksei i b epipedou...vrethikan parapanw evrimata apo ayta pou eixame dei...2 emvruologoi kai 1 paidonevrologos htan kathetoi!!!ara oi epiloges mas eixan pia eksantlithei...koritsia eyxomai olopsixa kamia manoula mhn zisei ato pou pernaw egw twra...giati enw prospathoume na to paroume apofasi me ton antra mou oti mesa se mia wra irthe oli mas i zwi toumpa exw mesa mou enan mpempouli pou aptin paraskevi les kai to katalavinei kai kinite synexws sa na thelei na mou dilwsei entona th n parousia tou...den mporw na sas perigrapsw thn katastasi...exoume paramorfwthei apto klama kai mesa kai eksw...kai to kako einai oti exoume tyxei se periodo pou den tha prolavoume prin to pasxa na proxwrisoume sthn diakopi kiisis kai tha prepei na parateinoume kiallo ton efialti...thn tetarti exoume rantevou me paidonevrologo gia na mas exigisei akrivws ta syndroma me ta opoia syndeete to kako pou mas vrike mono kai mono giati o giatros mou epimenei oti prepei na to kanoume gia na mhn mas dhmiourgithoun amfivolies kai tipseis..dne kserw omws an exoume thn psixiki dynami na to antimetwpisoume kai ayto...pragmatika den kserw ti tha kanoume..o monos logos pou den katareoume einai o enas gia ton allon...san zompi kikloforoume mesto spiti...kai kathe fora pou niwthw ton mikro einai sa na mou mpigoun to maxairi stin kardia...to mono pou theloume einai na mporesei na proxwrisei i diadikasia gia na prospathisoume na proxwrisoume parakatw...kai na ksanaprospathisoume na kanoume thn oikogeneia pou toso oneirevomaste...den antexete tosos ponos...giati enw mas dothike tosi xara ksafnika na mas thn paroun pisw re gmt....kai o fovos gia oti prokeite na mou simvei...tha meinei i koilitsa mou adeia kai mazi maytin kai i psixi mou...arage tha mporesoume na to kseperasoume pote olo ayto..giati sto paidaki mas re gmt...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι λες βρε κοπελα μου??Κλαιω μαζι σου και ποναω και ας μην σε ξερω γι'αυτην την ψυχουλα που εχεις μεσα σου και για εσας.....Τι να πω βρε κοριτσι μου???Σιγουρα και οι δυο ξερετε τι πρεπει να κανετε,αλλα ειναι πολυ βαρεια η αποφαση.Δυσκολα τα λογια σ'αυτες τις περιπτωσεις.......Κανε το σταυρο σου και σκεψου πως ολα ειναι θελημα Θεου που δεν θα σας εγκαταληψει και θα σας βοηθησει....!!Τι αλλο να σου πω δεν ξερω,απλα οτι ειμαι εδω να σου συμπαρασταθω εστω και ετσι για οτιδηποτε θελησεις...Όπως ολες οι κοπελες εδω μεσα αλλωστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aν και τωρα θυμιθηκα μια παρομοια περιπτωση.....

Πριν αρκετα χρονια στο εξοχικο μας στο διπλανο σπιτι,ηταν μια οικογενεια,που ειχε ενα παιδι με προβληματα στον εγκεφαλο....Δεν μπορουσε να περπατησει,να μιλησει,να κανει τιποτα....Τοτε θυμαμαι που η γυναικα ελεγε πως δεν ειχαν τα καταλληλα μηχανηματα οι γιατροι να δουν πως θα ειναι το παιδι....Ελεγε χαρακτηριστικα πως θα ποναγα τοτε για λιγο καιρο και θα περναγε καπως ο πονος οταν θα εκανα αλλα παιδια....Ενω τωρα ποναω καθε μερα οταν βλεπω το παιδι μου....

Τελικα αυτο το "παιδι" πεθανε οταν ηταν 32 χρονων αλλα εμοιαζε μηνων....

Συγγνωμη αν σε φορτισα κι'αλλο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι,

κουράγιο κοριτσάκι μου ειναι πολύ δυσκολο και άσχημο αυτο που περνάς δεν ξέρω αν ολα γινονται για κάποιον λογο ξερω ομως οτι με τον καιρό θα βρεις την δύναμη να το αντιμετωπισεις μαζι με την βοήθεια των δικών σου. Ο πρώτος καιρός ειναι δύσκολος γιατι το μυαλο ειναι μονο εκει, να θρηνησεις για το μωράκι αυτό και να βιώσεις ολα τα συναισθηματα της απώλειας και απο αυτά θα πάρεις δύναμη για να συνεχισεις. Να ξέρεις οτι δεν εισαι μονη σου και παρομοιες απώλεις έχουμε βιώσει πολλές κοπέλες εδω μεσα ομως η μια πήρε δύναμη απο την ισορια της άλλης και πολύ σύντομα έφεραν στο κοσμο υγιέστατα μωράκια. Να ειστε με τον άντρα σου ο ένας διπλα στον άλλο και η οικογένεια που ονειρευεστε θα γινει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου, λυπήθηκα τόσο πολύ με την ιστορία σου, όμως πρέπει να βρείς την δύναμη και μαζί με τον αντρούλη σου θα δημιουργήσετε σύντομα την οικογένεια που τόσο επιθυμείτε και πάντα θα θυμάστε αυτό το αγγελούδι. Συγγενικό μου πρόσωπο έζησε το ίδιο ακριβώς με εσένα και σε δύο μήνες από όταν τους έδωσε άδεια ο γιατρός έφεραν στον κόσμο ένα υγιέστατο αγοράκι. Κουράγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπροστα σε τετοιες αδικιες τα λογια ειναι φτωχα...Δεν ξερω τι να πω, δεν εχω ουτε συμβουλες ουτε λογια παρηγοριας, μονο μια αγκαλια μεγαλη σου στελνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοπελα μου πραγματικα δεν εχω λογια!

Ποσο πολυ στεναχωρεθηκα!

Δεν ξερω τι να πω!

Ευχομαι Ο Θεος και Η Παναγια να σου δωσουν δυναμη και κουραγιο κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε κοριτσι μου....οτι δεν σε καταλαβαινω???Ψεμματα θα πω.....Η απωλεια μεγαλη , αλλα και η αποφαση αυτη ειναι πρωτα για καλο αυτης της ψυχουλας που ειναι αμαρτια να τυρρανηθει στον εξω κοσμο....μια τετοια αποφαση-περιπου-κληθηκα να παρω κι εγω πριν απο 3 μηνες οταν επρεπε να σταματησω την μηχανικη υποστηριξη του μπεμπουλη μου....Ο πονος αρχικα ηταν απιστευτος...ομως σιγα σιγα οχι οτι το ξεπερνας, απλα το αποδεχεσαι και πας παρακατω.....ευχομαι ολα τα καλα να σου ερθουν και ενα μωρακι υγιεστατο και τελειομηνο!!!Οτι θελησεις ειμαστε εδω, μια ζεστη αγκαλια! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xtinaki δεν έχω λόγια...δεν ξέρω τι να πω, δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς, κλαίω μαζί σου, κουράγιο μόνο μπορώ να σου ευχηθώ, να στηρίζεστε μεταξύ σας με τον αντρούλη σου και εύχομαι ολόψυχα σύντομα να κάνεις την οικογένεια που ονειρεύεστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι μου να σου πω κουραγιο κ δυναμη να σας δωσει ο θεος και ευχομαι με τον αντρα σου να το ξεπερασετε..ξερω ειναι πολυ δυσκολο.. :cry: ο αντρας μου κ εγω σας ευχομαστε μεσα απο την καρδια μας να αποκτησετε συντομα ενα μωρακι υγειεστατο να σας γεμισει ευτυχια!οπως ειπε κ η fotin την οικογενεια που ονειρευεστε..σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια κ την αγαπη μου :YMHUG::x ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι αφάνταστα γι' αυτό που σας συμβαίνει... :(

Πραγματικά είναι απαίσιο, και κυρίως αυτή η παράταση του μαρτυρίου σας..

Κουράγιο, όποτε θες να μπαίνεις να μας γράφεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas eyxaristw polu mesa aptin kardia mou oles...prospathoume apo to apogevma pou phgame sto giatro kai mas exigise ektenestera thn katstasi tou mwrou mas kai poso dyskoli einai na to odume oso mporoume pio polu me ti logiki...kai den mporw na pw to palevoume paksia kai oi duo..alla den einai toso eykolo synexeia...to kalo einai oti de tha kratisei gia polu akoma ayto to martyrio pou zoume..avrio tha paw to prwi na dw ton paidonevrologo kathara apo psixologikis paopsews kai meta tha kanoume eisagwgi..to vrady tha ksekinisei i diadikasia...tha perasw enan golgotha...tha ginei kanoniki diadikasia fysiologikou toketou me texnitous ponous...kai fysika tha eimai ksipnia kai tha ta zisw ola....kai to kako einai oti den kseroume poses wres mporei na kratisei mexrei na arxisoun oi ponoi..mporei na parei kai 24wra apoti mou eipe o giatros mou...ayto den kserw pws tha mporesw na to palepsw...makari na vrw tin dynami mesa mou giati to ofeilw kai ston antra mou pou toso polu palevei na kripsei ta dika mou synaisthimata kai na me sthriksie oles aytes tis meres...prepie na kanw akoma mia megali ypomoni..elpizw na ta kataferw...elpizw to mwraki mou na zisei ston paradeiso polu kalytera apoti tha mporouse pote na zisei edw....emeis tha to agapame kai tha to thymomaste panta..einai to prwto mas paidaki re gmt kiayto den mporei nallaksei me opoia diaidikasia kai oso vanavsa kai na vgei paothn koilitsa mou...mou adynato na skeytw pws se liges wres i koilitsa mou tha einai adeia....sas eyxaristw polu oles pragmatika...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωρίζω αρκετές κοπέλες που πέρασαν παρόμοιο γολγοθά με το δικό σου... Πρόβλημα στη β΄επιπέδου και μετά φυσιολογικό τοκετό... Πόνεσαν, έκλαψαν, και μετά βρήκαν τη δύναμη να συνεχίσουν. Έκαναν άλλα παιδιά, το μωρό που έχασαν δεν το ξέχασαν ποτέ, αλλά τώρα πλέον αντλούν δύναμη, κουράγιο και χαρά από τα παιδιά τους.

Εμείς θα είμαστε μαζί σου με τη σκέψη μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια απο τις πιο καλές μου φίλες έζησε πριν ενάμιση χρόνο ακριβώς την ίδια κατάσταση με σένα. Της διεγνωσαν στη β επιπέδου πρόβλημα στον εγκέφαλο του εμβρυου.έζησε όλη την εμπειρία του τοκετού πράγμα πολυ δύσκολο......εκλαψε όσο δε φανταζεσαι και εμείς μαζι της.... και τρεις μήνες αργότερα, έμεινε έγκυος ξανά και σε λίγες μέρες θα έχουμε χαρές με τη βάπτιση!μην τα βάλετε κάτω! αυτη η απώλεια δε θελει χρόνο, δυστυχώς, θελει άλλη ψυχούλα να γεμίσει την κοιλιτσα σου.και σου μιλάω εκ πείρας( έχασα και εγω το μωρακι μου μετα απο διάγνωση στην α επιπέδου)

Τώρα που έχω το Νικόλα μου νιώθω την απώλεια που είχα τότε σαν μια κακή ανάμνηση...

Σου εύχομαι να νιώσεις σύντομα καλύτερα και ο θεουλης να σου στείλει μια νέα ψυχούλα....είμαστε όλοι μαζι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas eyxaristw oles para polu pou prospatheite opes mporeite na me sthriksete...prospathoume polu me ton antra mou..na kserate poso...wres wres kanoume oti den symvainei tipota alla molis koitaxtoume katreoun ola...pws tha paw sto maieythrio shmera na gennisw ena mwraki pou den tha agaliasw pote.....pws tha antikrisw tis alles manoules me ta mwrakia tous...xthes etoimaza ti valitsa gia to nosokomeio kai den mporousa na to pistepsw...allh valitsa pisteva oti tha etoimaza kai malisata me aperanti xara kai twra...mono ponos....prepie na vroume dynami kai kouragio na apoxairetisoume to prwto mas paidaki kai na elpizoume...den prepie na xasoume thn elpida...tha anapsw ena keraki gia ola ageloudia pou den porlavan na niwsoun th mhtriki agalia...kielpizw kai to diko mou ageloudi na vrei tin thesi tou ston pardeiso kai syntoma na mou steilei to aderfaki tou....makari na ta kataferw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα μου θα τα καταφερεις κ το αγγελουδι σου θα παει στον παραδεισο κ πολυ συντομα θα κανετε ενα δευτερο μωρακι! καλο κουραγιο για σημερα κ δυναμη..σου στελνουμε την αγκαλια μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου τι να πω....Ευχομαι τωρα που θα διαβαζεις αυτο το μυνημα να εχει περασει η ολη διαδικασια οσο πιο ανωδυνα(αν μπορει να χαρακτηριστει ετσι)γινεται.....

Ευχομαι να εχετε κουραγιο και δυναμη να δινετε ο ενας στον αλλον....Ευχομαι η πικρα συντομα να αντικατασταθει με μια μεγαλη χαρα!!Ευχομαι η ψυχουλα του να περναει ομορφα στο παραδεισο,εκει με ολα τα αγγελουδια...Τουλαχιστον θα ξερεις πως εχεις εναν αγγελο εκει ψηλα,που δεν υποφερει,δεν ποναει,παρα μονο χαμογελαει.....Μια ζεστη αγκαλια :YMHUG::YMHUG: και απο μενα και σου ευχομαι ολοψυχα η Ανασταση να φερει στις καρδιες σας μονο χαρα και δυναμη για τη περαιτερω ζωη σας!!!!!!!!Εδω ειμαστε,μπαινε και γραφε μας,γιατι ενα προβλημα σιγουρα φανταζει πιο βατο οταν το μοιραζεσαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εύχομαι η Παναγία μας, να σας δώσει δύναμη, κουράγιο και υπομονή....να σηκώσετε το βαρύ φορτίο....και σύντομα να σας στείλει ένα μωράκι να γεμίσει την ζωή σας χαμόγελα.....όλη μου την αγάπη....μέσα από την καρδιά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...