Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΓΑΜΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!HELP!!!


beboulino

Recommended Posts

Kαλησπέρα !!! Να σου ζήσει το μωράκι σου!! Με το καλό και ο γάμος σας!

Αν είμασταν κοντά θα σου έδινα προσφορά για τις μπομπονιέρες πολύ οικονομικά και κάτω απο ευρώ!! Ομως δεν σε συφέρει με τα μεταφορικά!

Μπορώ όμως να σε βοηθήσω με βιβλίο ευχών και να σου πω ιδέες για στολισμό!

Θα ήταν χαρά μου να μπορέσω να βοηθήσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αληθεια μαρια....δωσε καμια ιδεα για στολισμο μηπως κ τα κανουμε μονες μας... ;);) .εισαι η μαρια απο τα χαριζεται? εγω εχω θεμα την πεταλουδα...γνωριζεις που μπορω να βρω διακοσμητικα?απο σαιτ...πες καμια ιδεα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι Sissy εγώ είμαι αυτή :D

Λοιπόν θα συλλέξω ιδέες για πεταλούδες και θα επανέλθω!!!

Ααα αν θέλετε κάτι χειροποιητο για στολισμο μπορώ να σας ζωγραφίσω μεγάλο καμβά με το θέμα που θέλετε και το όνομα του παιδιού και μετά να μπει στο δωμάτιο του!!! Δείτε και εδώ κάποιες δουλειές μου

http://handmadeandcrafts.blogspot.com/2 ... 30006.html

http://handmadeandcrafts.blogspot.com/2 ... 49009.html

και όσον αφορά το βιβλίο ευχών μπορώ να το φτιάξω σε ότι θέμα θέλετε και το εσωτερικό ανάλογο δείτε αυτό με θέμα πειρατή

http://handmadeandcrafts.blogspot.com/2 ... irate.html

http://handmadeandcrafts.blogspot.com/2 ... 30002.html

Απο αύριο με ιδέες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν βάπτιση με θέμα τις πεταλούδες!!! Πως να στολίσετε την εκκλησία (εξωτερικά)

Αγοράστε φαναράκια απο τα τζάμπο (περίπου 1-2 ευρώ το ένα) και υπολογίστε ανάλογα με την εισοδο της εκκλησίας πόσα θα βάλετε (υπολογίστε ένα κάθε ένα μέτρο) και να είναι τουλάχιστον τρια απο κάθε πλευρά (αν η είσοδος είναι μικρότερη τότε μειώστε την απόσταση)

Τα ίδια φαναράκια αν θέλετε κι έχει δέντρα η εκκλησία παίρνετε περισσότερα και τα κρεμάτε με κορδέλα να κρέμεται απο τα δέντρα

Επάνω στα φαναράκια μπορείτε να κολλήσετε με θερμόκολλα πεταλούδες.

Πεταλούδες μπορείτε να προμηθευτείτε απο το γνωστό παιχνιδομάγαζο (και το αναφέρω γιατί νομίζω οτι υπάρχει σε όλη την Ελλάδα) είτε αυτές που είναι για διακόσμηση δωματίου (τούλινες) ή έχει και κάποιες που είναι για κουρτίνες (πάλι τούλινες) με πιάστρες (μπορούν να κρεμαστούν σε δέντρα) .

Μαζί με τις πεταλούδες πάρτε και μισά λουλουδάκια και κολλήστε απο ένα κάπου επάνω στο φαναράκι σας

Προμηθευτείτε αρκετά ρεσό επίσης οικονομικά και βάλτε τα μέσα στα φαναράκια ή αν θέλετε κάτι πιο εντυπωσιακό μπορώ να σας φτιάξω εγώ κεριά με το θέμα της αρεσκείας σας και τα χρώματα και να βάλετε μέσα (ή ακόμα και εναλλάξ με τα φαναράκια) Δείτε κάποια σχέδια εδώ (είναι όλα χειροποιητα)

http://www.handmadeandcrafts.blogspot.c ... -results=7

Επίσης αγοράστε γάζα με το μέτρο στο χρώμα της αρεσκείας τόση ώστε να καλύπτει άνετα τον διάδρομο της εκκλησίας που θα στολίσετε και ένα μέτρο περισσότερη! Υπολογίστε δυο κομμάτια σε κάθε πλευρά και καλό θα είναι να είναι διαφορετικού χρωματος (πχ. λευκό - φούξια)

Η Γάζα έχει το θετικό οτι προσαρμόζεται στην επιφάνεια και θα φαίνεται οτι ρέει απαλά και άνετα!!

Απλώνεται την γάζα κατά μήκος στον διαδρομο και βάζεται τα φαναράκια με τα κεράκια σαν διακόσμηση κι έτσι πολύ οικονομικά (μαξ 50 ευρώ ) έχετε στολίσει την εισοδο!

Επίσης μπορει να μπει ένας μεγάλος καμβάς με θέμα την πεταλούδα στην εισοδο σαν κι αυτούς που σας εδειξα στην προηγούμενη ανάρτηση!

Τον ίδιο στολισμό τον πέρνετε και στο τραπέζι ενα φαναράκι σε κάθε τραπέζι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και με το καλο!

αμα θες δες εδω για προσκλητηρια..ειναι του αντρα μου η εταιρεια, στελνει σε ολη την ελλαδα και επειδη ειναι γραφιστες κανει και προσκλητηριο οπως ακριβως το θες..απο τιμες ξεκινανε απο 0.90+εκτυπωση και φπα. παντα ομως κανει καλυτερες2 τιμες ιδιως αν ειαν ιπολλα τεμαχια.

π.χ. αυτο ειναι γαμοβαφτισης και μετα ολα τα κομματια μπανιυνε σε κορνιζα δεν πετιεται δηλ. αλλα μενει ενθυμιο σε φιλους και συγγενεις

http://www.blade.gr/data/home.php?cat=9 ... 7467&sl=CY

δες και εδω

http://www.facebook.com/pages/BLADE-ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ/111307338914392?ref=ts

επισης μου αρεσε πολυ η ιδεα ασημι ροζ γιατι συνδιαζει και τα 2 μυστηρια..

μπαλονια εγω δε θα εβαζα γιατι παραπεμπει σε βαφτιση μονο..

και συμφωνω για φωτογραφο..οι φωτο ειναι αυτες που μενουνε και πρεπει να ειναι τελειες!

εχω να σου προτεινω ααυτους

http://www.gamos-bestof.gr/epixeirhseis ... hotography

http://www.nikophotography.gr/4/106/

oο νικος εκανε τον γαμο μας και το αποτελεσμα ακριβο αλλα τελειο περαν του δεοντος!!!!!

βεβαια αν με ρωτουσες τωρα δεν ξερω αν θα τα εδινα αλλα αμα μπορεις αξιζει..

καλες ετοιμασιες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρασκευη για μπομπο Θεσσαλονικη δες και εδω

www.123-mpomponieres.gr

τα προσκλητηρια της βαφτισης μας τα εκανε ο αντρας της Veni..τελειες ηταν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω για τις ιδεες!

Παρασκευη τελειο το προσκλητηριο.

Μιχαελα,εισαι ευχαριστημενη απο αυτο το σαιτ;Θελω και εγω να παρω απο το ιντερνετ κατι για τα παιδακια,μαλλον χωνακια με ζαχαρωτα ή γλυφιτζουρια.Ειδα στα Τζαμπο μαλλι της γριας σε κυπελακι.Κραταει ή θα λιωσει;Ξερετε που αλλου μπορω να βρω;Μου φανηκε καλη ιδεα...

Μαρια εισαι χρυσοχερα!Πολυ ωραιες οι ιδεες σου!Για κοριτσακια τι βιβλια ευχων εχεις και ποσο τα δινεις;Θελω με Hello Kitty,υπαρχει;Για χρωμα λεω λιλα-ροζ που μου αρεσει πολυ.Μπαλονια σιγουρα δεν θα βαλω,δεν ταιριαζουν αφου θα ειναι και γαμος.Ισως φαναρακια και λουλουδια...

Βενη η σελιδα στο φ/β δεν μου ανοιγει.Θελω ενα απλο προσκλητηριο,χωρις φωτος,γιατι θα εχω και γνωστους οχι συγγενεις καλεσμενους και δεν θελω να εχουν φωτο που μωρου...Ποσο κανουν τα απλα;Για φωτογραφο θα ψαξω,μενω Ροδο...

Ευη,τα επωνυμα ρουχαλακια ποσο κανουν;Ειδα κατι Ασλανης που μου αρεσαν.Ποια προτεινεις εσυ;

Βιβλιο ευχων θα παρω και για τον γαμο;Εγω ελεγα μονο για την μικρη....Πως πανε αυτα σε περιπτωση διπλου μυστηριου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboulino σου έστειλα πμ για το βιβλίο ευχών.

Οσο για τα ρούχα Ασλάνης θα σου έλεγα να μην τα προτιμήσεις. Εχουν την επωνυμία αλλά όχι και την ποιότητα μιας και είναι φασόν και απλά μπαίνει η επωνυμία και ο επώνυμος εισπράτει απλώς και τίποτε άλλο . Γι αυτό είναι και σχετικά οικονομικά για επώνυμα! Αν θες ποιότητα θα σου πρότεινα Guy Laroche απο την άλλη όμως καλό είναι να στηρίζουμε και την ελληνική βιομηχανία, απλά είναι κρίμα να μας κοροιδεύουν!!! :(:(:( Αν ήσουν Αθήνα είχα να σου συστήσω μια βιοτεχνία που έχει βαφτιστικά όλο το σετ (των νονών) σε εξαιρετική ποιότητα με 400 ευρώ, !!

Αντί για μαλλί της γριάς μπορείς να προτιμήσεις μαρσμέλοου που αντέχουν και είναι πολύ εντυπωσιακά και μπορείς να φτιάξεις μόνη σου τα χωνάκια με χρωματιστό χαρτί!

Αν έχεις βιβλίο ευχών είναι ωραία να είναι στολισμένο και το τραπέζι με ζαχαρωτα!!! (Θα σου βάλω φωτό το τραπέζι ευχών στην δικιά μας βάπτιση αν και δεν φαίνεται πολύ καλά ) Είχα θέμα την θάλασσα!

%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%AD%CE%B6%CE%B9+%CE%B5%CF%85%CF%87%CF%8E%CE%BD.JPG

Ολα όσα βλέπεις τα έχω φτιάξει εγώ ... ακόμη και την μολυβοθήκη την έφτιαξα μόνη μου!!! Οι καμβάδες το ίδιο και γενικώς οτι βλέπεις το έχω φτιάξει εγώ !

Ο,τι άλλο χρειαστείς απο ιδέες είμαι στην διάθεσή σου.

Επίσης αν θες προσκλητήριο οικονομικό 80 λεπτά με την εκτύπωση μέσα μου λες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα εγω που εχω πχ Νικος Τακης ειναι καπου στα 300-350 ευρω αναλογα το σχεδιο οποτε υπολογιζω και τα Ασλανη εκει να ειναι εγω λεω ενα καλο ρουχο και ενα καλο παπουτσι παντως στο γιο μου του τα φοραγα καθε 3 και λιγο για να τα ευχαριστηθει ειδικα το κοριτσι μπορει να ειναι καλοντυμενο συνεχεια γιατι οχι...βαπτιση ειναι ξεχωριστη μερα γιατι να φορεσει ενα απλο ρουχο...απο στολισμο εχει και γυαλες στο τζαμπο που μπορεις να βαλεις στα τραπεζια και ωραια ειναι και τα κλουβια δεν ξερω αν εχει στα τζαμπο αλλα λογικα καπου θα βρεις παντου πουλανε αυτα τα ξυλινα στρογγυλα επανω να τα βαψεις ασπρα και να βαλεις μεσα λουλουδια καμια ζερμπερα ας πουμε που ειναι και για γαμο και για βαπτιση..μπορεις να βαλεις και εναλλαξ κλουβι/ φαναρι και να ειναι λουλουδι στο ενα κερι στο αλλο..δεν ξερω τι αλλα εχει στα τζαμπο γιατι δεν παω συχνα αλλα για γαμο και βαπτιση μαζι καπως ετσι παει ωραια ειναι και τα κουβαδακια σε διαφορα χρωματα μπορεις να τα βρεις τα τσιγκινα λεω και να βαλεις μεσα ανθακια πχ γυψοφυλλο με τριανταφυλλακι νομιζω η Μιχαελα ειχε πει για κολυμπιθρα και κατι αλλο μια τιμη που της εδωσαν?τοσο πανε οι τιμες σε μαγαζια πχ αν βαλεις καποιο διακοσμητικο ξυλινο μπροστα ανεβαινει πολυ η τιμη και με λουλουδια παει γυρω στα 100ευρω και πανω αναλογως τι θα βαλεις...τωρα για τραπεζι τι εννοεις για την εκκλησια που θα μπουν οι μπομπονιερες?

γιατι τα guy laroche ποιο τα φτιαχνει????εγω εχω νικος τακης και καστολ ινο καλη ραφη και οι 2 αλλα στο πρωτο τα υφασματα 10000φορες καλυτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kiska δεν ξέρω καθόλου την ποιότητα του συγκεκριμένου οίκου που αναφέρεις στα βαπτιστικά μιας και δεν έχει τύχει να τα δω ζωντανά ! Τα laroche είναι ραμμένα στο εξωτερικό απο την ομώνυμη φίρμα! Γι αυτό μετά είπα οτι ίσως είναι καλύτερα να προτιμήσει τα ελληνικά. Απλά δεν μου αρέσει η κοροιδία της επωνυμίας που ουσιαστικά δεν ισχύει! Τέλος πάντων δεν είμαι και ειδήμων στα ρούχα αλλά σε άλλα πράγματα :D:D:D:D:lol::lol::lol:

Πολύ όμορφη η ίδεα σου με το κλουβί! Θα μου άρεσαν πιο λίγα απο τα φανάρια γιατί κλέβουν απο μόνα τους την παράσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου,μπορει να με πεις ψωνιο, :lol: αλλα θελω επωνυμα ρουχαλακια για την μικρη....Και ας φτιαχνονται οπου θελουν. :lol:

Ευη πολυ καλες ιδεες!Φαναρακια νομιζω εχω δει στα Τζαμπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

εγω θα εψαχνα σε λαπιν παντως εχει καταπληκτικα ρουχαλακια βαπτιστικα ιδιως για κοριτσι..

θα κανεις 2 μπομπο? και βαπτισης και γαμου? σε οισες γαμοβαπτισεις εχω παει 1 μπομπο δινουνε και απλα δινουνε και καποιο γλυκο για την βαπτιση. εαν τους εχεις ολους στο τραπεζι δεν δινεις καθολου και το δινεις σστο τραπεζι μια και καλη. μπορεις να δωσεις π.χ. χωνακια με ζαχαρωτα που θα τα γεμιζει καποιοα επιτοπου και ετσι θα εχεις ταυτοχρονα και γυαλες με ζαχαρωτα και κουφετακια (ολα λευκα-ροζ μην παει πολυ βαπτιση) που θα κανουνε και στολισμο :) ειναι πολυ απλο να γινει.

το προσκλητηριο που σου εδειξα ειναι δειγμα..εχει και απλα απο 0.90+εκτυπωση αλλα σου ειπα κανει καλυτερες τιμες και δωρεαν μεταφορικα. :) μπορουν να σου κανουνε και τα χωνακια αμα θες αδεια ή ετοιμα γεμισμενα.

παντως εγω θα δοκιμαζα και μονη τις μπομπο αν εχεις βοηθεια. ενα κουτακι με κουφετακια και ενα ωραιο διακοσμητικο θα σου βγει οσο μια απλη εξω γιατι δεν θα πληρωσεις εργατικα..ψαξε λιγο εκει που εδειξε η χρυσα(cessilia)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.eshopgamou.gr/eshop/idi-vapt ... ieres.html

δες και εδω για υλικα. απο εδω ειχα παρει τα κουφετα μας και ητανε τα πιο οικονομικα παρολο που ητανε χατζηγιαννακης και ητανε φρεσκοτατα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα δικα μας βαφτηστηκα ηταν Λαπιν..ολο το πακετο- μολις εχω φωτο θα σας βαλω, μας βγηκε στα 375 ευρω.

Παρασκευη αμα σε βολευει να δεις δυτικα μπορω να σου πω απου τα πηρα γιατι ειδικα τωρα που εχει εκτωσεις τα εχει ολα μιση τιμη...

και εχει κατι κοριτσιστικα...μα κατι κοριτσιστηκα...

δεν ξερω εγω πολυ τα ευχαριστιεμαι τα βαφτηστικα λαπιν...γιατι ειναι ρουχα που θα τα ξαναβαλει.

Θυμαμαι πριν 2 χρονια ειχα παρει δωρο απο το συγκεκριμενο μαγαζι ενα γουνακι στην κορη ενος φιλου μας..

ειναι τοσο τελειο που ακομα το φοραει- το φοροθσε στη βαφτηση μας το Σαββατο

Εγω τελικα για μπομπονιρες εκανα γουρια.

Τα πηρα απο το μαγαζι της ξαδελφης μου και μου τα εφτιαξε αυτη μπομπο..σακουλακια και κουφετα πηρα απο το 123 μπομπονιρες που σας ειπα..

επισης απο εκει ειχα παρει και μαρσμαλους και γλυφινζουρια και εξτρα κουφετακια τα οποια τα βαλαμε σε χωνια τα οποια επισης μου τα εκανε ο αντρας της Βενης....

το μονο κακο ειναι πως τα ξεχασαμε σπιτι :oops::oops::oops:

και τωρα τι...πρεπει να τα φαω μονη μου;;;;

εδωσα σε συναδελφους...εδωσα στον παιδικο...αλλα εμειναν αλλα 50 κομματια...

ε με βλεπω να τροω μαρσμαλους για προινο!!!

Επισης ωραια ιδες- την οποια καναμε στη βαφτηση του μεγαλου μας- στο τραπεζι σε καθε πιατο ειχαμε βαλει απο ενα γλυφιντζουρι -πιπιλα, τυλιγμενα σε χαρτοπετσετα σε στιλ καραμελα..και αυτα η ξαδελφι μου τα εκανε. Ηταν πολυ ωραια και τα γλυφιντζουρια μας κοστησαν 13 λεπτα το ενα.

Επισης ειχαμε μιλησει με εναν κλοουν για απασχολιση παιδιων και μας ειχε πει 100 ευρω για 3 ωρες.λ.αλλα τελικα δεν καναμε κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια εξαιρετική ιδέα επίσης είναι ένα ταμπλο με τρισδιάστατο το όνομα του παιδιού! Το είχα κάνει και στα δυο μου παιδιά και όλοι ρωτούσαν γι αυτό. Περιττό να πω σε πόσους έφτιαξα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω για τις ιδεες!Θα ψαξω και στα Λαπιν,δεν το ειχα σκεφτει!

Βανια μια μπομπο θα φτιαξω,για γαμο και βαφτιση.και σκεφτομαι να βαλω στο τραπεζι ευχων γυαλες οπως ειπες,με κουφετα ή ζαχαρωτα για τα παιδακια.Ή και γλυφιτζουρια...Θα εχω μπουφε στην εκκλησια,δεν θα κανω τραπεζι.Οποτε οι μεγαλοι θα κεραστουν γλυκα απο εκει.Που μπορω να δω προσκλητηρια απλα για γαμοβαφτιση;Στο σαιτ σας δεν ειδα...

Μαρια αν θες στειλε μου και εσυ δειγματα προσκλητηριου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου στο Blade μπορεις να ζητησεις να σου φτιαξουν οτι θες και οπως θες.

Επικοινωνησε με τον Κωστα ειναι πολυ εξυπηρετηκος, να σου φτιαξει μερικα δειγματα οπως σου αρεσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ετσι ειναι που το λεει η χρυσα :x σου κανουμε οτι θελεις..

παντως γραψε μου και ενα μαιλ να σου στειλουμε και καποια που εχουνε ηδη γινει με τι τιμουλες τους και αν θες πες μου και ποσοτητα για σου πω αναλογη τιμη..

στο τραπεζι αφου θα κανεις μπουφε στην εκκλησια μπορεις να βαλεις και μπεζεδες..ασπρους και ροζ....

κουφετα ασπρα και ροζ και μαρς μελοους ασπρα και ροζ..

επισης μπορεις να κανεις και μποσκοτα..εχω δει και νυφικα και βαπτιστικα πολυ ομορφα..

για δες εδω http://sketiglyka.blogspot.com/2009/09/ ... st_28.html

http://www.mpiskotoula.gr/photo.php?cat=christ_boy

και ολα αυτα δεν ειναι αναγκη να ειναι πολλα..επειδη θα ειναι ποικιλια θελει λιγ απο ολα για να δειξει μπολικο και πλουσιο....

υγ βενη με λενε οχι βανια..και ργω διαβαζα και σκεφτομουνα ποια ειναι η βανια????? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.blade.gr/data/home.php?cat=992

καλημερα! δες εδω καποια δειγματα.

εγω παντως πιστευω πως οποιοδηποτε προσκλητηριο σου αρεσει με το αναλογο κειμενο γινεται γαμοβαπτισης...μην σκας και πολυ δεν εινα ιαναγκη να ειναι ειδικα γαμοβαπτισης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη σορρυυυυυ! :oops: Για το λαθος ονομα λεω... :oops::lol: Μαλλον κατι τετοιο θα κανω στον μπουφε,θα βαλω διαφορα γλυκα.Τα μπισκοτακια ωραια αλλα μενω Ροδο...Θα πρεπει να βρω απο εδω...Οι μπεζεδες τι ειναι;Αυτο που ειναι σαν μαρεγκα;Δεν τα εχουμε εδω.Δινουμε μελεκουνι στους γαμους,ειναι σαν παστελι...

Ευχαριστω για τα δειγματα.Σου στελνω με πμ το μειλ μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...