Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κουράστηκα να κλαίω.....


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου...

Παλι ολα στραβα μου πανε... Μετα απο τις 3 αποβολες, επιτελους εμεινα εγκυος,πηγαιναν ολα καλα, επιτελους χαρηκα λιγο... Αλλα χθες που πηγαμε για την β επιπεδου μας ειπε ο γιατρος οτι το ρινικο οστο ειναι πιο μικρο(4,2mm) απ ο,τι πρεπει και να κανουμε οπωσδηποτε αμνιοπαρακεντηση. Οταν ειχαμε κανει την αυχενικη στην 12η εβδομαδα δεν ειχε φανει καθολου ρινικο οστο,αλλα την 14η επαναλαβαμε την εξεταση, φανηκε και ηρεμησαμε. Τωρα παλι αυτο το βρηκαμε μπροστα μας. Απο χθες ολο κλαιω, το καταλαβαινει και το μικρο μου και κλωτσαει. Τι να κανω βρε κοριτσια;;;Δε θα αντεξω να εχει κατι. Και μετα τι; Να το διωξω;;Πως γινεται αυτο το πραγμα μετα απο ολα αυτα που εχω τραβηξει;;; Αλλα και να το γεννησω, θα με μισει που το εφερα στο κοσμο για να υποφερει;Δεν αντεχω αλλο πονο. Μια οι αποβολες , την αλλη η αποκολληση,τωρα αυτο. Ολο χαλια ειμαστε εδω και 3 χρονια. :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχ, βρε γλυκιά μου etoile...

Δεν βρίσκω λόγια να σε παρηγορήσω... πρέπει να φανείς πολύ δυνατή...

Πότε θα κάνεις την αμνιοπαρακέντηση;

Εύχομαι να μην είναι αυτό που φοβάσαι και ο γιατρός να έχει μετρήσει λάθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να πανε ολα καλα καλυτερα να γινει η αμνιο να εισαι 100% σιγουρη..μια φιλη μου της βγηκε το υγρο πιο πολυ στον αυχενα και τελικα ηταν επειδη το μωρακι ηταν πιο μεγαλο ηλικιακα δηλαδη ειχε γινει νωριτερα η συλληψη..μακαρι σε εσενα να ειναι αργοτερα η συλληψη και για αυτο να δειχνει ετσι...κανε αμνιο και ελπιζω να ειναι οοολα καλα..και μην κλαις γιατι στεναχωριεται και το μωρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου ,μην στενοχωρεις το μπεμπε χωρις να εισαι σιγουρη οτι εχει κατι!!!!το ρινικο οστο οπως και αλλοι παραμετροι στον υπερηχο ,ειναι μονο στατιστικοι και δεν λενε κατι απο μονοι τους.

γιατι δεν μπορει ενα μωρο να εχει απο την φυση του μικρη μυτη? η να ειναι πιο κοντο ? η με μεγαλο κεφαλι? κατσε να δεις,κανε αμνιο για να ηρεμησεις.

καταλαβαινω πως νοιωθεις , θα πανε ολα καλα ............περιμενουμε καλα καλα νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etoile μου προσπάθησε να ηρεμήσεις γλυκιά μου όσο μπορείς γιατί το νινάκι σου όλα τα νιώθει..

Κάνε την εξέταση σου με το καλό κ οπλίσου με αισιοδοξία! Σίγουρα θα έχεις διαβάσεις εδω μέσα σε πόσες κοπέλες έχει τύχει κάτι παρόμοιο κ τελικά ήταν όλα τέλεια!Ψυχραιμία λοιπόν κ όλα καλά θα πάνε! Σου στέλνω μια αγκαλίτσα! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου μην κλαις χωρις ναξερεις χωρις να εχεις κατι σιγουρο στα χερια σου...μην στεναχωρεις το μωρακι σου..πρεπει να του δινεις δυναμη και μαζι θα περασετε τα παντα...περασες τοσα να μεινεις εγκυος και εγκαταλειπεις ετσι χωρις μαχη??πιστεψε πως ολα ειναι μια χαρα και θα ειναι νοιωσε το...κλεισε τα ματια σου και φαντασου πως εχεις στα χερια σου μια πεντακαθαρη εξεταση και ολα θα πανε καλα..και οπως ειπε και η ειρηνη ολα αυτα ειναι στατιστικες..ηρεμησε και συγκεντρωσου στο γερο και υγιεστατο μωρακι που μεγαλωνεις στην κοιλιτσα σου..εμενα ο δικος μου γιατρος ελεγε πως ο μπεμπης εχει μεγαλο κεφαλι..και παντα οι μετρησεις που εκανε ειχαν διαφορα μια με δυο εβδομαδες ηταν πιο μεγαλο το κεφαλι απο τα ποδια....αλλα μια χαρα ειναι το κεφαλακι του μπεμπη...μην στεναχωριεσαι λοιπον και θα δεις ολα καλα θα πανε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsi mou i a kai b epipedou ine mono statistikes kai exoun pesi poles fores oi giatri ekso apo autes tis problepsi tous :D i amioparagetisi ine auti pou dinxi an ontos iparxi problima......na dis pou tha kanis tin eksetasi kai ola tha ine kala ;) exo akousi poles teties periptosis pou ekanan amioparagentisi kai itan ola o.k :D xamogela kai min stenaxoris to mpempe sou :D filakia perimenoume nea sou :D tha proseuxome gia sena kai to moro sou :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου μη κλαις,ολα θα ειναι καλα,πιστεψε το..η ζωη σου το χρωσταει,αρκει να βγαλεις απο το μυαλο σου ασχημες σκεψεις,κανε την προσευχη σου στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου και ολα στο τελος θα ειναι καλα..κι εγω εκανα αμνιοπαρακεντηση,αλλα ολα ηταν καλα και οι στατιστικες παραμενουν στατιστικες..εχε πιστη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εύχομαι όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιές μωράκι. επειδή και εγώ είχα άσχημα νέα περίμενα το αποτέλεσμα των επαναληπτικών και τελικά δεν ήταν κάτι σοβαρό. κουράγιο και έχε πίστη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλα μου σε καταλαβαίνω απολύτως :!: εμένα στην αυχενική μου εδειξε απουσία ρινικού οστού και αυχενική 2.8 ειχα πιθανότητες 1/16 πέρασα 3 μήνες με κλάματα και καυγάδες με τον αντρα μου γιατι τα νεύρα μου ήταν σπασμένα... έκανα αμνιο και όλα είναι καλά δόξα τω Θεο . Τώρα είμαι στην 26 εβδομάδα και να σου πω την αμαρτία μου δεν έχω ηρεμήσει εντελώς. Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά και να γίνεις γρήγορα μανούλα!!! φιλάκια περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκεια μου ολα καλα θα πανε καταλαβαινω πως νοιωθεις προσπαθησε ομως να ηρεμησεις οσο μπορεις,κανε την εξεταση σου πιστευω πως ολα θα ειναι τελεια!!!!

ολα για καποιο λογο γινοντε..εχε πιστη κ αγαπη μεσα στην καρδια σου για το μωρο σου οτι κ να γινει!!!

εμεις ολες ειμαστε διπλα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλα μου οπως ειπαν και τα κοριτσια προσπαθησε να ηρεμησεις (οσο γινεται) και περιμενε την αμνιο. Σου ευχομαι μεσα απ' την καρδια μου ολα να ειναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου ευχομαι να πανε ολα καλα....να εχεις πιστη στο θεο...και ολα θα πανε μια χαρα...

που εκανες την β επιπεδου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκό να κάνεις την αμνιο κι όλα θα είναι μια χαρα, θα το δεις. Μην στεναχωριεσαι χωρις να ξέρεις σιγουρα τι γίνεται. λαθη γίνονται κι ειδικά σε αυτο το θεμα.

Σου ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα. Περιμενουμε νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ με όλα τα κορίτσια κ θεωρώ πως σε αυτές τις εξετάσεις, βαδίζουμε στατιστικά. έχω ακούσει να πιθανολογούν οι γιατροί μεγαλύτερους κινδύνους κ τελικά αποδεικνύονται ψευδείς. με όλη μου την καρδιά εύχομαι να έχεις μια τέλεια άμνιο κ να αφήσεις τις άσχημες σκέψεις πίσω σου κ σίγουρα μακριά σου! μην κλαις γιατί το μπεμπάκι σου σε νιώθει κ θα αισθάνεται κι αυτό κάπως. οι γιατροί καμιά φορά ψιλο-"καταστροφολογούν" για να είναι καλυμμένοι σε κάθε περίπτωση. κάνε την εξέτασή σου κ μη θέτεις στον εαυτό σου προκαταβολικά διλήμματα. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξερετε ποσο κουραγιο μου δινετε!!! Εψαξα κ για την αμνιο και εχω ηρεμησει λιγο, μαλλον δεν ειναι τοσο τρομακτικο οσο ακουγεται...

Τις προσευχες σας κοριτσια μου... Την Τεταρτη το πρωι θα την κανω... Μακαρι ο θεουλης να βοηθησει... Δε ζητησα ποτε τιποτα, μονο να κανω οικογενεια και παιδακια!!! Τοσα πολλα ζηταω;;;; Βλεπω και τα ματακια του αντρα μου που κανει υπομονη για να μου δινει κουραγιο!!! Μακαρι να ειναι καλα το μωρακι μας... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ,ΣΚΕΨΟΥ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Η ΑΜΝΙΟ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑς 39,ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ,ΠΡΟΣΕΥΧΗΣΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑς ΓΡΑΨΕΙς ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπάθησε να σκέφτεσαι μόνο θετικά και όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου!!!!!!! Το αγγελούδι σου θα είναι μια χαρά είμαι σίγουρη!!!!

Φιλάκια πολλά και καλή επιτυχία!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etoile όπως και να εχουν τα πραγματα- που θα δεις οτι όλα θα πανε καλά- το μωρακι σου δεν θα υποφερει οταν θα ερθει στον κοσμο γιατι θα εχει 2 γονεις που θα κανουν οτι μπορουν για να εχει μια ομορφη και γαλήνια ζωή.

ειναι το μωρό σου- μην το ξεχνας. αγαπα το όπως ειναι -

εγω πιστευω πως ολα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την αμνιοπαρακέντηση την έκανα πέρσι τέτοια εποχή στο ΙΑΣΩ. Έτρεμα από το φόβο μου και την τρομάρα μου, αλλά τελικά δεν ήταν τίποτα!! Ήταν υπόθεση 10 λεπτών και η πιο πολλή ώρα ήταν εξέταση με τον υπέρηχο για να εντοπιστεί ακριβώς η θέση του μωρού. Η όλη διαδικασία λήψης του υγρού δεν κράτησε παραπάνω από 1 λεπτό και δεν πόνεσε καθόλου. Να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου,να είσαι όσο πιο χαλαρή γίνεται εκείνη την ώρα και εννοείται μετά κατευθείαν σπίτι και ξάπλα, χαλαρά για μερικές μέρες. Τα πρώτα (και αρκετά ενδεικτικά) αποτελέσματα βγαίνουν σε 24 ώρες (τουλάχιστον έτσι γίνεται στο ΙΑΣΩ) και σου λένε και το φύλο του παιδιού.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά, τα αποτελέσματα να είναι τέλεια και σε λίγους μήνες να κρατάς το ζουζούνι σου αγκαλιά κι όλα αυτά να'ναι απλά μια κακή ανάμνηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην στεναχωριεσαι.ολα αυτα ειναι απλα στατιστικες πιθανοτητες κανε την εξεταση και να δεις που ολα θα πανε καλα.εμεναμε ειχαν τρομοκρατησει απο το δευτερο μηνα.εκανα τροφοβλαστη.ολα καλα πηγαν.το ιδιο ευχομαι και για σενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου!!!!!!!!!!!!!!

Σε παρακαλώ μάτια μου μην κλαις & στρεσάρεις και το νινί σου άνευ λόγου!!!!!!!!!!!

Έχε Πίστη στο Θεό αγάπη μου κι όλα θα πάνε τέλεια!!!!!!!!!

Να την κάνεις την εξέταση κούκλα μου!!!!!!!!!!

Και να οπλιστείς με ένα τεράστιο χαμόγελο, διότι, απλούστατα, τ΄αποτελέσματα θα είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!

Καλή δύναμη!!!!!!!!!!!!

Περιμένουμε νεάκια σου!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου ηρεμησε!ξερω ποσο δυσκολο ειναι!αλλα να ξερεις πως ολα θα πανε καλα!αυτο να σκεφτεσαι!να χεις πιστη Στο Θεό, Στην Παναγία, Στην Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλάντω, Στον 'Άγιο Στυλιανό, προσευχήσου και να δεις πως όλα θα πάνε καλά!

σου ευχομαι ότι καλυτερο και να χεις τα πιο θετικα αποτελέσματα κοριτσακι μου γλυκό!

η σκέψη μου θα ειναι μαζι σου και θα προσευχομαι για σενα και για το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσακια μου!!!

Σημερα ηρεμησα λιγακι, πηγαμε στο γιατρο και μας καθησυχασε... Εφοσον ολα τα υπολοιπα ειναι τελεια ,ειναι μικρες οι πιθανοτητες να ειναι κατι κακο... Οποτε παρακαλαω τον θεουλη να πανε ολα καλα. Δε θελω να πιστευω οτι θα ειμαστε τοοοοσο ατυχοι....

Παλι καλα κοριτσια μου που σε 2 μερες βγαινουν τα αποτελεσματα...

Προς το παρον με αγχωνει να παει καλα η αμνιο...Και αυτη η τεραστια ενεση!!!! :cry:

Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας κοριτσια μου!!! :P

Θα ειναι δυσκολες οι επομενες 4 μερες.............αλλα ελπιζω μετα να ειμαστε χαρουμενοι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι ολα να πανε καλα κοριτσακι μου!!!!!!!ολη η θετικη μας ενεργεια θα ειναι μαζι σου!!!!θα σε βαλω σημερα στην προσευχη μου κι ευχομαι η αγια ειρηνη που ειναι η προστατιδα μου να με ακουσει και να σε βοηθησει!θα περιμενουμε νεα σου!!!!!!!!ολα θα πανε καλα!!!!μην βασανιζεις το μυαλουδακι σου και στεναχωριεται και το εμβρυακι σου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...