Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήλθατε στο mammyland

Είσοδος 

Δημιουργία Λογαριασμού
Καλωσήλθατε στο mammyland! Όπως στις περισσότερες online κοινότητες πρέπει να εγγραφείτε για να δημοσιεύετε αναρτήσεις και σχόλια, όμως μην ανησυχείτε αυτή είναι μία πολύ εύκολη και απλή διαδικασία. Γίνετε μέλος του mammyland τώρα και:
  • Ξεκινήστε νέα θέματα η απαντήστε σε άλλα
  • Εγγραφείτε σε θέματα ή φόρουμ, ώστε να λαμβάνετε ειδοποιήσεις μέσω email
  • Αποκτήστε τη δική σας σελίδα προφίλ και κάντε νέους φίλους
  • Στείλτε προσωπικά μηνύματα σε άλλα μέλη.

Φωτογραφία

να περιμενω ή να κανω αποξυση???

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
176 απαντήσεις στο θέμα

ΠαολαΚυπ

ΠαολαΚυπ

Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 55 δημοσιεύσεις

Current mood: None chosen
Γλυκια μου Μινα, σ'ευχαριστω παρα πολυ για τα λογια σου. Ποσο ελπιζω αλλα και ποσο φοβαμαι, ξερετε ολες σας, εχει περασει η καθε μια τον γολγοθα το δικο της. Εγω ειμαι δουλεια και ο φιλος μου θα ακυρωσει το ραντεβου της αποξεσης αλλα εχω μεγαλη περιεργια να δω τι θα πει ο γιατρος για την τιμη της β-χοριακης... :dry: αν και δε θα ξαναπαω σάυτον.

eirinig

eirinig

Senior Member

• Members
  • 1.123 δημοσιεύσεις

αχ παολα μου καλημερα ηθελα και εγω με τη σειρα μου να σου ευχηθω να σου πανε ολα μια χαρα...θα το δεις.....φιλακια πολλα.....χαρηκα πολυ για σενα και το φασολακι στην κοιλιτσα σου.....αντε περιμενουμε νεα σου....

nm0113

nm0113

Senior Member

• Members
  • 232 δημοσιεύσεις

Παόλα πολυ χάρηκα για τα νέα σου :) . Ελπίζω τη Δευτέρα να υπάρξει η ανάλογη αύξηση , και με τον πρώτο υπέρηχο που θα κάνεις να πας να του τον τρίψεις στα μούτρα του γιατρού που ήθελε να κάνεις απόξυση. :kiss:

ELDO

ELDO

Senior Member

• Members
  • 1.357 δημοσιεύσεις

Αχ Πάολα μου καταπληκτικά νέα ….ΜΠΡΑΒΟ …ΜΠΡΑΒΟ….ΜΠΡΑΒΟ……είδες πώς μπορούν όλα να είναι ένα λάθος ………….αχ τέλεια δεν ξέρεις πόσο χάρηκα με τα νέα σου ……….ΟΛΑ ΚΑΛΑ θα πάνε …..να είσαι ήρεμη ………
Εγώ έκανα χοριακή μετά από 48 ώρες την ίδια ώρα μετά την πρώτη φορά ( δείχνει λένε αν είναι καλά τα αποτελέσματα ) …..γιατί μα μην κάνεις το Σάββατο ξανά ? ………..ρώτησες το γιατρό σου ? ……….για να ξε αγχωθείς στο λέω ………….. και να μην πάς στον πρώτο γιατρό ………….θα είναι ψυχοφθόρο …αχ δεν ξέρω κάποιες φορές το σκέφτηκα και εγώ να πάω να της δήξω το μωράκι που ήθελε να μου πάρει …………αλλά μην πάς …..
Περιμένω τα νέα σου με αγωνία ……..
Μακάρι να έχεις την δική μου κατάληξη κοπέλα μου ……στο εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου

ΠαολαΚυπ

ΠαολαΚυπ

Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 55 δημοσιεύσεις

Αχ, ΕΛΜΠΟ! Σ'ευχαριστω πολυ!!
Ποτέ στο δρομο δεν με συγκινουσαν τρελα τα μωρα οπως ειναι οι αλλες κοπελες. Αλλα τωρα ειμαι ετοιμη να δωσω μαχη για να ζησει το σπορακι!!!Εχεις δικιο, Ελμπο, ισως καλυτερα να μην περιμενω Δευτερα αλλα να κανω το Σαββατο.:)
Σας φιλω.

ΒΟΛΙΩΤΙΣΣΑ

ΒΟΛΙΩΤΙΣΣΑ

Senior Member

• Members
  • 197 δημοσιεύσεις

ΜΠΑΡΑΒΟ,ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!ΑΝΤΕ,ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ.

ELDO

ELDO

Senior Member

• Members
  • 1.357 δημοσιεύσεις

ΠαολαΚυπ έγραψε:

Αχ, ΕΛΜΠΟ!.............
Εχεις δικιο, Ελμπο,.........

Πάολά μου δεν με λένε ΕΛΜΠΟ :P το διαβάζω και γελάω συνέχεια…:) :) …..μου θημίζει την κούκλα ΜΠΙΜΠΙ-ΜΠΟ :silly: :silly: …..λέγε με απλά Ελένη ή ΕΛΝΤΟ στην ακριβή μετάφραση του αγγλικού …..
Το λέω με χιούμορ μην με παρεξηγήσεις……….:blush:

ΠαολαΚυπ

ΠαολαΚυπ

Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 55 δημοσιεύσεις

Σωστα :laugh: ο Ελμπο ηταν απο τον αρχοντα των δαχτυλιδιων :laugh:
Ενταξει, Ελενη ή Elbo αν προτιμας. Ξανθια κ εγω ξερεις ...:blush:

ELDO

ELDO

Senior Member

• Members
  • 1.357 δημοσιεύσεις

ΠαολαΚυπ έγραψε:

Σωστα :laugh: ο Ελμπο ηταν απο τον αρχοντα των δαχτυλιδιων :laugh:
Ενταξει, Ελενη ή Elbo αν προτιμας. Ξανθια κ εγω ξερεις ...:blush:

Ξανθιά είσαι πουλάκι μου :P :P :P :P αυτά τα λένε νωρίτερα
Συγνώμη για τις ξανθές πλάκα κάνω :silly: σας αγαπώ :kiss: :kiss:

ΠαολαΚυπ

ΠαολαΚυπ

Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 55 δημοσιεύσεις

Να πω σε ολα τα κοριτσια ποσο χαιρομαι για τα καλα σας λογια και αισιοδοξια αλλα εγω δυδτυχως φοβαμαι να ειμαι τοσο αισιοδοξη...:blush:
Αφου δεν ακουσαμε καρδουλα ακομη... Κι αυτο ειναι το πιο σημαντικο.

lady bird

lady bird

Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 42 δημοσιεύσεις

ΠαολαΚυπ, Ειλικρινα ανατριχιασα διαβαζοντας τα νεα σου...
ΜΑΚΑΡΙ....ΜΑΚΑΡΙ.... μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα.
Και γιατι να μην πανε δηλαδη?
Οσον αφορα στις τιμες της Β-Χοριακης, διαβασα(αλλα δεν το διασταυρωσα)
οτι οι τιμες της, ανεβαινουν καθε 48-60 ωρες....(εγραψα: "τιμες β-χοριακης" στο google...και εβγαλε διαφορα αποτελεσματα)
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ....Φιλια:)

ΠαολαΚυπ

ΠαολαΚυπ

Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 55 δημοσιεύσεις

Αγαπητη lady bird, Εχει 2 βδομαδες που ολο διαβαζω,σημερα διαβασα μια ιστορια μιας γυναικας ιδια με τη δικια μου. Και η β-χοριακη της εφτασε 28 000 αλλα καρδια δεν ακουσανε και στους 2 μηνες το καθαρισαν. Υπαρχουν τοσες περιπτωσεις... Ιστοριες χαρας και λυπης... Θα ηθελα να πιστευω η δικια μου ιστορια να ειναι απο τις πρωτες αλλα εαν πιστευω και στα ονειρα που βλεπω(τα οποια συνηθως βγαινουν) τοτε λιγες ειναι οι ελπιδες.

ΠαολαΚυπ

ΠαολαΚυπ

Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 55 δημοσιεύσεις

Για ολες τις μαμαδες τωρινες και μελλοντικες!!
Βρηκα πολυ ενδιαφερον αρθρο οπου εξηγει αναλυτικα την πορεια και τους αυτα που μας κανουν να ανησυχουμε στα πρωτα σταδια της εγκυμοσυνης.

http://www.philenews... ... enum=17325

Φιλια :kiss:

Natasa_T

Natasa_T

Junior Member

• Members
  • Pip Pip
  • 28 δημοσιεύσεις

Αγαπητή ΠάολαΚυπ, αντιμετώπισα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με την κουνιάδα μου τον προηγούμενο μήνα, ταλαιπωρήθηκε με συνεχόμενες επισκέψεις σε γιατρούς για υπερύχους και χοριακές διότι και αυτή δεν πίστεψε τον γιατρό της που της είπε οτι πρέπει να κάνει απόξεση διότι όλα αυτά τα συπτώματα δείχνουν ότι το παιδί δεν αναπτύσσεται φυσιολογικά. Τελικά μετα από συνεχείς παρακολουθήσεις με έναν γιατρό που ήταν περισσότερο αισιόδοξος, έκανε τελικα απόξεση. Το παιδάκι δεν αναπτυσσόταν καθόλου απλώς είχε κάποιους καρδιακούς παλμούς. Επίσις και αυτή είχε ακριβώς τα ίδια συπτώματα κόπωσης κλπ και καταλάβαινε ότι κάτι δεν παει καλα. Θα έχεις ευκαιρίες να φέρεις στον κόσμο υγειέστατα παιδάκια δεν υπάρχει λόγος να επιβαρύνεις τον εαυτό σου και να ρισκάρεις προβλήματα που μπορεί να προκύψουν αργότερα. Οι περισσότερες παλίνδρομες κυήσεις προκαλόυνται από έμβρυα τα οποία δεν είναι συμβατα με τη ζωή, και ευτυχώς δεν έρχονται στον κόσμο.Καλή τύχη

Natasa_T

Natasa_T

Junior Member

• Members
  • Pip Pip
  • 28 δημοσιεύσεις

Διάβασα τις απαντήσεις και των άλλων μελών στο πρόβλημά σου και χαίρομαι που πραγματκά μπορείς να βρεις ανθρώπους να συμπαραστέκονται στα προβλήματα μας. Επειδή κι εγω έχασα το πρώτο παιδάκι που συνέλαβα (έκανα παλίνδρομη την 8η εβδομάδα ενώ το έιχαμε ακούσει κανονικα)και μου στοίχισε πάρα πολύ, μετά ΄΄ομως κατάλαβα ότι για κάπους λόγους αυτό το παιδί δεν έπρεπε να έρθει στον κόσμο διότι κάποια ανωμαλία έιχε δημιουργηθεί που το εμπόδιζε να αναπτυχθει. Από ότι κατάλαβα παρακολουθείς την εξέλιξη με χοριακές και μακάρι να πανε όλα καλα και ο γιατρός σου να κάνει λάθος, αλλά μη θέσεις σε κίνδυνο τον εαυτό σου και το σώμα σου το οποίο σου μιλάει και σε ειδοποιεί για το τί συμβαίνει.δεν θέλω να σε απογοητεύσω απλώς βλέπω τα πράγματα πιο ρεαλιστικά όπως πρέπει να τα δεις κι εσυ και να προχωρήσεις και να αντιμετωπίσεις ότι και να συμβεί γιατί έιμαστε τελικά όλες οι γυναίκες ιδιαίτερα δυνατές.

charoula

charoula

Senior Member

• Members
  • 448 δημοσιεύσεις

ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ!ΤΟ ΑΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ-ΑΛΛΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ.ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ.
ΗΜΟΥΝ 7Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΕ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ Β-ΧΟΡΙΚΗ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΧΟΡΙΚΗΣ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ 7Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΕΒ ΑΝΕΒΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ-ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ-ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ-
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΕ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΤΡΕΛΗ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΕ ΜΕ ΤΗ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ.
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ.
ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

mina2

mina2

Senior Member

• Members
  • 1.007 δημοσιεύσεις

KALIMERA PAOLA KALI EVDOMADA
TI EGINE TELIKA EKANES K ALLI XORIAKI TO SAVATO ???PERIMENOUME NEA SOU.

Silia26

Silia26

Senior Member

• Members
  • 982 δημοσιεύσεις

ΠαολαΚυπ τελικά τι έγινε;;; Περιμένουμε νέα σου;;;; Έκανες το Σάββατο ή τη Δευτέρα τη β΄ χοριακή και τι έδειξε;;;;

MOIRA

MOIRA

Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 69 δημοσιεύσεις

Κοπελια σαν σιριαλ διαβασα απο την αρχη το πρόβλημα σου.ελπιζω πραγματικα να πηγαν ολα καλα...ειναι πραγματικα "μικροβιο" απο τη στιγμη που εχεις υποψια εγκυμοσυνης.... και αν δεν γινει αυτη τη φορα εσυ να εισαι καλα και θα ξαναπροσπαθησεις.....ο γιατρος μου μου λεει οτι τα παντα τα προβλεπει η φυση και οτι δεν ειναι να γεννηθουν καποια μωρακια...οπως επισης και το80% των πρωτων κυησεων καταληγουν σε "αποτυχια"..Γραψε μας πως πηγε....:blush:

Mpempoyla

Mpempoyla

Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 43 δημοσιεύσεις

ΠαολαΚυπ γεια σου και από μένα . Διάβασα την ιστορία σου και θα συμφωνήσω με τα κορίτσια δώσε τον αγώνα σου μπορεί αυτό το μωρό να παλεύει να μείνει στη ζωή . Προτού αποφασίσεις για το τι θα κάνεις εξάντλησε όλες της επιλογές σου . Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ακούσεις γρήγορα την καρδούλα του . Περιμένουμε τα νέα σου .

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη