Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΡΟΔΟ??


Recommended Posts

Πως και δεν υπαρχει καλε? Εγω δηλαδη τι ειμαι?!!!!! Να σου συστηθω με λενε Αλεξανδρα και εχω μια κουκλιτσα ζωγραφιστη την Σαντυ που ειναι 8και κατι μηνων.Αν και δεν ειμαι απο Ροδο ο αντρας μου ειναι ροδιτης και μενουμε ροδινι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια!! να σου συστηθω και εγω λοιπον....με λενε Κατερινα εγω ενα πριγκιπισακι 5 μηνων την λενε Καθολικη αλλα την φωναζουμε και Κικη ειμαστε και οι 2 απο Ροδο και μενουμε και εμεις Ροδινι!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετάω τη μικρή παρέα με ροδιτομανούλες. Εγώ είμαι η Φωτεινή και γέννησα το γιο μου στις 15/9. Είμαι από Παραδείσι αλλά μένω Καλαβάρδα λόγω συζύγου. Είμαι φιλόλογος και μέχρι στιγμής κάνω μόνο ιδιαίτερα και σε φροντιστήριο. Τον μικρό τον φωνάζουμε Αλέξανδρο και λεμε σύντομα να του κάνουμε αδελφάκι :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα γιναμε 4!! Μα είναι δυνατον να μην υπάρχει μια Τσαμπίκα στην παρέα :P . Εμένα ο άντρας μου είναι Τσαμπίκος.

Κορίτσια εσείς που γεννησατε; Πως ήταν η εμπειρία;

Δουλεύετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα απο τις γυριστρουλες αφου κωλο δεν βαζουμε στο σπιτι. Ναι φωτεινη μου εργαζομαι εποχιακα σε ξενοδοχειο και φετος θα βαλουμε τη μικρη σε σταθμο για να μπορω να δουλεψω. Περσυ δουλευα και την εβλεπε ο μπαμπας της ενω φετος ειμαστε μεγαλα κοριτσια και θα μπουμε σε σταθμο. αχ μακρια εισαι να πηγαιναμε για καφεδακι ολες μαζι! εισαι εγκυος ή στην προσπαθεια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΗ EUROMEDICA ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΥΘΥΜΙΟΥ. ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ,ΠΑΡ ΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ!!! ΕΝΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΙΣ ΒΑΖΟΥΝ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, ΤΕΣΠΑ. ΤΕΛΕΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΕ ΣΑΣ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Κ ΠΟΛΛΑ! ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ!Κ ΓΩ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΝΙΝΙ !!!!! ΜΑΛΛΟΝ ΡΟΔΟ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΚΑΦΕΔΑΚΙ!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ Κ ΛΙΓΑΚΙ Κ ΓΙΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΑΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικα μου με ρωτησες για το φορεμα. λοιπον το πηρα απο τη τζορτζ το ειχα 100ευρω αλλα το πηρα με ενα πενηνταρικο. ο μιχαλακης ειχε πολυ τουαλετα βρε παιδι μου αλλα πολυ ακριβος και τα βαφτιστικα του φωτια. επισης ενα ωραιο βρηκα στο bon bon σε αλφα γραμμη με μαυρο-ροζ-ασπρο και λιγες πετρες σε κοντο 150ευρω και στο topshop στη πλατεια κυπρου απεναντι διπλα απο το καστελλοριζο με τα οπτικα σε φουξια μινι με 140ευρω. Σε αυτο ειχε κιαλλα που με εντυπωσιασαν και οι τιμες τους ηταν μεχρι 150ευρω. Η σασα ειχε ολο μακακιες. Τωρα θα παω να χτυπησω ενα παπουτσακι μωβ μαλλον στο μουστακακη θα παω να το παρω κανενα δεκαρι ευρω να τελειωσω με τη βαφτιση!

Φωτεινη μου να χαιρεσαι το γιοκα σου. Εγω γεννησα στο νοσοκομειο με το Καβαλακη γιατρο δυστυχως με καισαρικη αφου η σκατουλα δεν ηθελε να βγει. Ειχα μια υπεροχη εγκυμοσυνη δεν καταλαβα οτι ειμαι εγκυος 9μηνες και την προηγουμενη μερα πριν γεννησω εκανα τρελο shopping therapy. Ημουνα για 6ωρες με τεχνητους πονους αλλα πεισμα η μικρη να μην θελει να βγει και το καλυτερο ηταν οτι σκαλωσε και στη λεκανη κιολας αλλα χαλαλι της. Τωρα ειμαστε στη προσπαθεια για το δευτερο μιας και ειμαστε ετοιμοι (και εγω και ο συζυγος) για νεο μελος. Αν και ζωηρη η μικρη μου δεν με εχει ταλαιπωρησει σαν παιδι. Φαντασου οτι πηγα στο ξενοδοχειο οταν η μικρη ηταν 2μηνων, την θηλαζα κανονικα, δεν ηπιε ουτε μια μερα ξενο γαλα μεχρι 7μιση μηνων (αρμεγομουνα στη δουλεια και στο αφηνα στο ψυγειο για το μπαμπα της την επομενη μερα). Εσυ θηλαζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω γεννησα στο νοσοκομειο!! Καβαλακης 4 ever!!!!! :D:D:D δεν τον αλλαζω με κανενα! με εβαλε μεσα με 0 διαστολη και γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο μετα απο 7μιση ωρες!!!!!!!!!!! ουρλιαζα φωναζα αλλα δεν με εσκισε....οοοοοοοοχι ελεγε θα γεννησεις φυσιολογικα! η μικρη μου ηταν τυλιγμενη και εβγενε και στραβα εγω δεν συνεργαζομουνα και ομως τα καταφεραμε.....

εγω δουλευω στο jumbo.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ηταν κολλημενη η διαστολη μου στο 6 για τρεις ωρες και η μικρη δεν εβγαινε με τιποτα. Δεν ειχα πονους να ουρλιαζω και τετοια απλως απο τους ορους εκανα συνεχεια εμετους και ειχα κουραστει, δηλαδη καθε φορα που ανεβαζαν τους τεχνητους πονους εκανα εμετο και ετσι ενω επεμενε να γεννησω φυσιολογικα (εγω ημουνα σε κατασταση εκτακτου αναγκης το τραγουδαγα κιολας) και αφου οσο και να την γυρναγαν την μικρη δεν εφευγε απο τη λεκανη ερχεται ο σισαμωτος και μου λεει παμε καισαρικη γιατι η μικρη δεν ξεκολλουσε απο τη λεκανη με τιποτα. Απλως οταν μου την δειξανε ηταν πολυ χτυπημενη στο κεφαλι και τα χρειαστηκα και τοτε αρχισα τρελα μπινελικια αλλα μια χαρα ειναι η Σαντυ τωρα! Καλε ειμαστε γειτονισσες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια. Τι κάνετε; Μετά την νεροποντή ήρθε ο κωλοαέρας που λες τώρα θα με ρίξει κάτω, δεν την γλυτώνω.

Θα ήθελα να πω στα κορίτσια που μου στείλανε μηνυματάκια και δεν απάντησα να μην με παρεξηγήσουν. Θα μου πείτε μα καλά αφού ήσουν online γιατί δεν μας δίνεις σημασία; Στην πραγματικότητα εγώ δεν ήμουν μέσα απλά ο υπολογιστής είναι μονίμως ανοικτός γιατί ο άντρας μου κατεβάζει ταινίες, οπότε και το ιντερνετ είναι συνέχεια ανοικτό και έτσι φαίνομαι online. Εντάξει κοπέλες μου, σόρυ ;)

Τώρα στα δικά μας. Εγώ έχω ένα γιο 4,5 μηνών. Γέννησα στο νοσοκομείο με γιατρό τον Σισαμωτό. Εκείνη την ημέρα με άκουσε όλος ο όροφος, αφού γέννησα με φυσιολογικό χωρίς επισκληρίδιο το βλαστάρι μου που ήταν 4.300 γρ. Μου το κράταγε για έκπληξη ο Σισαμωτός :lol::lol: Μπήκα με πρόκληση 2 εβδομάδες νωρίτερα γιατί είχα λίγο τσιμπημένη πίεση αλλά και γιατί ήταν γερασμένος ο πλακούντας. Με είχε προειδοποιήσει ο γιατρός ότι θα ήταν μεγάλο μωρό, αλλά σίγουρα δεν το περίμενα τόσο. :o Νομίζω ότι δεν μου είπε ακριβώς πόσο ήταν για να μην με πανικοβάλει. Λεπτομέρειες για τον τοκετό λέμε και στο καφεδάκι που θα κανονίσουμε μόλις φτιάξει λίγο ο καιρός.

Θηλάζω αποκλειστικά, αν και τον πρώτο μηνα έδινα ένα γεύμα ξένο γιατί άκουγα τις βλακείες του τύπου "δώσε το βράδυ ξένο για να κοιμηθεί παραπάνω, κλπ".

Την προηγούμενη εβδομάδα ήμασταν νοσοκομείο γιατί προέκυψε ένα θεματάκι με το γόνατο του μικρού, αλλά τώρα όλα καλά.

Από δουλειά ψόφια πράγματα. Είμαι φιλόλογος και μέχρι πριν την γέννα δουλευα σε φροντιστήριο και σε ιδιαίτερα. Τώρα έχω 2 ιδιαίτερα και αυτά είναι συγγενικά πρόσωπα. Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω προς το παρόν κάτι παραπάνω γιατί ο μικρός είναι εξαρτημένος από το βυζί. Όποτε τον αφήνω στη μαμά μου έχουμε πόλεμο με το μπιμπερό :evil::evil:

Αυτά για τώρα. Έχω μάζεψει κάτι στοίβες για σίδερο και να δω πότε θα τις κάνω. Τώρα το μεσημέρι θα πάμε κινέζικο. Πάμε στο Canton που έχει ωραίο μπουφέ με 15 ευρώ.

Τα λέμε, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σας!! εμενα με εριξε κατω ο καιρος χθες ειχα 38.7 πυρετο!!

εγω τον Καβαλακη δεν τον αλλαζω με κανενα :D:D ειχατε μονες σας δωματιο η εισασταν σαν εμας που ηταν φουλ και κοντεψα να παθω εγκεφαλικο??? δεν ειχε μονοκλινο :( ποια μαια ειχατε?? εγω την χριστινα που ουτε και αυτη αλλαζω!!! αλλα την τελικη σπρωξια την εδωσε η Μαρια!!! με βοηθησανε παρα πολυ....αν ημουν εγω μαια θα με χαστουκιζα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ροδιτισσες μου μανουλες!!! Και εγω τη Χριστινα ειχα μαια αλλα μονο τραγουδαγα, εβλεπα ολες γυρω μου να γεννανε και να ουρλιαζουν και εγω να τραγουδαω "δωδεκα και ενα πηρα να σου πω χρονια πολλα". Ανωμαλη τι να πω

Φωτεινη μου μια φορα στο τελευταιο μηνα μου πηγα σαυτον τον μπουφε και φυσικα τον ξεσκισα!!! Σας πλυμμυρισε εκει??? Μαθε τον σιγα σιγα να πινει μεν το δικο σου γαλα αλλα απο μπιμπερο για να μην εχεις προβλημα μετα.

Κατερινακι περαστικα σου με μασκα στο μωρο να το ξερεις. Αν και ημουν σε τετρακλινο ηταν συνεχεια αλλη μια μεσα. Δεν με ενοιαξε καθολου ισα ισα λεγαμε και καμια μακακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΟΥΠΕΡ ΑΓΟΡΕΣ ΠΑΛΙ!!!!!! ΘΑ ΠΑΩ Κ ΓΩ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ! ΧΘΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗ ΦΑΡΜΑ ΤΟΥ SWEDCO ΚΕΙ ΣΤΗ ΣΑΛΑΚΟ ,Η ΦΩΤΕΙΝΗ θα γνωριζει ειναι κ κοντα που μενει. περασαμε τελεια, ωραιο ποιοτικο φαγητο, καλο κρασι αλλα η μικρη εκλαιγε συνεχειααααααααααα ειχε τα δικα της. τοση διαδρομη καναμε να φευγαμε δεν ελεγε...χα χα μετα ηπιαμε κ καφεδακι και εφαγα και ολιγον προφιτερολ!!!!!!!! το υπολοιπο το εφαγε ο μπαμπας μας!γενικα μια χαρα ειμαστε τωρα κοιμηθηκε και λεω να σιδερωσω εβαλα το κοτοπουλο της να ψηνεται για σουπα για μας εχω μια κατσαρολα ντολμαδακια που εφτιαξα με τα χερακια μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΑ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΤΗΣ ΣΑΝΤΥ ΤΕΛΕΙΟ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΣΑΝ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!!! ΚΑΜΙΑ ΚΟΡΩΝΙΤΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεταω την παρεα.Τι ψοφοκρυο ειναι αυτο; Κατερινα πως πας; Εφυγε ο πυρετος;

Αλεξανδρα και εμεις χτες τον τσακισαμε τον μπουφε. Όσο μπορουσαμε δηλαδη γιατι γινοταν πανικος. Τοσο κόσμο δεν ειχα ξαναδει. Για το μπιμπερο το εχω σκεφτει και εγω να του δινω για να μαθαινει αλλά όλο το αναβάλλω.Θα δω τι θα κανω

Εγω ειχα την Ιωάννα μαια.Μου ειχε κανει καποια μαθηματα και ηρθε στον τοκετο αν και δεν ειχε βαρδια. Μαζι στον τοκετο ηταν και η Χριστινα να σπρωχνει αυτη και ο Σισαμωτος από πανω και η Ιωαννα να ανοίγει από κατω :o:o . Ήμουν σε δικλινο, μια χαρα πέρασα. Ειχε φερει και το λαπτοπ ο αντρας μου και βλεπαμε ταινιες. ;)

Και εγω εχω παει στη φαρμα του σουηδικου. εμενα μ'αρεσε το φαγητο, στον αντρα μου όχι. επίσης δεν μου αρεσε που δεν ειχε καλο εξαερισμό και ολη η τσικνα ηταν μεσα. αφου καποια στιγμη ετσουζαν τα ματια μου.Στην καφετερια στον πανω οροφο παμε πιο συχνα απο το εστιατοριο.

για ποιο φορεματακι μιλάτε καλέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηρα φορεμα για τη βαφτιση της μικρης 50ευρω απο την τζορτζ και βρηκαμε μοδιστρα να της ραψει της πριγκιπεσσας Σαντυς το φορεμα για τη βαφτιση. Σας βαζω φωτο να δειτε και να μου πειτε τη γνωμη σας!!!

post-12053-13873936118746_thumb.jpg

post-12053-13873936118926_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ροδιτισσομανουλες!!! Χθες κατεβηκα μανδρακι και αλλαξα κατι ρουχα της μικρης στο H&M και μετα καφεδακι στης νονας της αφου ειχα παει μονη μου. Και σημερα θα κατεβω μανδρακι να παμε να δουμε παπουτσια με τη νονα της και να δουμε και το ρολοι που θα της παρω δωρο για τη βαφτιση. Στο βεργωτη θα την παω και οτι της αρεσει θα το ψαξω στο www.getitnow.gr που ανοιξε και εδω στη ροδο και ταχει πιο φθηνα.

Κατερινακι πως εισαι σημερα???

Μικα και Φωτεινη μου ποτε δεν εχω παει στη φαρμα του σουηδικου. Το φαγητο ειναι ακριβο εκει??? βλεπεις και ζωακια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικα και Φωτεινη μου ποτε δεν εχω παει στη φαρμα του σουηδικου. Το φαγητο ειναι ακριβο εκει??? βλεπεις και ζωακια???

Αν θυμάμαι καλά δεν είναι πανάκριβο. Ζώα δεν έχει, μόνο θερμοκήπια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ήμουν και εγώ Ρόδο. Έπρεπε να κάνω εξετάσεις αίματος οπότε κατέβηκα να αλλάξω και ρούχα του μικρού. Εντυσα το μικρο σαν εσκιμωο, ηρθε και μαμα μου και ηπιαμε και καφεδακι με μια ξαδελφη μου.

Αλεξανδρα ωραιοτατα και τα δυο φορεματακια, και ιδιαίτερα η τιμή του δικού σου. Παλιά όποτε ειχαμε γαμο ή βαφτιση και εμεις από του τζορτζ ψωνίζαμε. τωρα εχω πολύ καιρό να πάω. Βρηκες παπουτσια και ρολόι; Πότε ειναι η βαφτιση της μικρής;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κατεβηκα και εγω σημερα κατω με τη Σαντυ και τη νονα της. Η νονα της πηρε ενα ροζουλι μπουφανακι απο το γκραντ για να το φορεσει στη βαφτιση αμα κρυωνει με τη καπα (κουφο εεεε!!!!). Βρηκα ρολοι τελικα ενα εκπληκτικο DKNY σε καλη τιμη και της πηγαινε κιολας. Ειναι τρεις οι νονοι της, ειναι μανα και γιος και η κουμπαρα που με παντρεψε. Στη μια ρολοι (που ειναι η μανα του γιου), στο νουνο playstation 3(ο γιος- γιατι τη λατρευει την μικρη και ας μην ειναι εδω) και στη αλλη που μπηκε τελευταια στιγμη (στη κουμπαρα μου) ενα δαχτυλιδι σβαροσκι. Να σου πω την αληθεια δεν ηθελα να μπει γιατι μετα απο 8μηνες αξιωθηκε και ηρθε να δει τη μπεμπα φαντασου!!!

Βαφτιζομαστε 2 Απριλιου στο αγιο δημητριο ροδινιου (μιας και εκει μενω)

Καλε γιατι εντυσες το μικρο σα εσκιμωο τι σου φταιει?? Εμεις απλα το παλτουδακι μας απεξω, κορδελα χοντρη να καλυβει τα αυτια και τα ποδια μας με καλτσον στο ποδοσακο του καροτσιου, σιγα το κρυο. Φετος ο κωλος της κυριας εφτασε μεχρι τα χιονια εδω θα κολοσουμε???

Εσεις για ποτε λετε για βαφτιση???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...