Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

ΧΙ ΧΙ ΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΜΕΤΑΜΕΣΟΝΥΧΤΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΚΟΙΜΟΣΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΑΡΔΥΑ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑΝΟΥΡΙΣΜΑ.

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΘΑ ΘΥΜΑΜΑΣΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΑΜ ΚΟΚΟ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΝΑΝΙ εεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!

ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ :shock::shock:

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ ;);):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κ απο εμενα

τονιαντονι δεν θα με χαλουσε καθολου αν τα παιδακια μου ηταν μαμ κακα κ νανι .. :lol: Υπαρχουν κ τετοια παιδακια ..προφανως ομως δεν ειναι τα δικα μας ..Με τις μεγαλες πια φτανω ωρες ωρες σε σημειο να λεω χριστε μου ποτε θα πανε για υπνο να βρω λιγη ησυχια ..Μεχρι που αναπολω την εποχη που ηταν λιγο μεγαλυτερες απο την Αριαδνη εκει γυρω στο 18μηνο κ κατα καποιο τροπο τις εκανα οτι ηθελα ( ..κουνια που με κουναγε ..) Τωρα ειμαστε μεσα στην αντιρηση κ το γιατι ..γιατι να το κανω αυτο , δεν θελω ..ακους εκει δεν θελουν ..Κ απο κοντα βεβαια κ το μικρο ..ρουφαει σαν σφουγγαρι οτιδηποτε της δειχνουν κ συνηθως αυτο εχει αμεσσα αποτελεσματα ..εχουμε μαθει το σκαρφαλωμα απο μηνων κ σκαρφαλωνουμε σε δεπτερολεπτα μεχρι κ στον παγκο της κουζινας ..Πασιχαρες οι μεγαλες ζητοκραυγαζουν οτι αυτες της το εμαθαν ..εχουμε ομως κ τις ωραιες μας στιγμες που ειναι μαγικες ..Για δωρο πασχα τους πηραμε μια υπεροχη κουζινα μεγαλη κ ογκωδης με ολα τα αξεσουαρ ( ..ναι ακομια μια κουζινα ..) κ απο τοτε καθε απογευμα μαγειρευουμε παρεα ολων των ειδων τα φαγητα :lol: Κ οι τεσσερεις μαζι ..

Ευη εχεις απολυτο δικιο σ'αυτα που λες ..τελικα οι τσουπρες κανουν παντα την διαφορα ..ας τους αφησουμε λοιπον τους αντρηδες να νομιζουν οτι ειναι πλανηταρχες ..ακομα κ σε πολυ μικρη ηλικια ..Εμας ο ..αρχηγος της ομαδας ειναι η μεγαλη ..Το καταλαβα απο την πρωτη στιγμη που με κοιταξε οτι θα μας βγαλει το λαδι τουτη δω αλλα τελοσπαντων ..

σημερα θα πηγαιναμε για καφεδακι με τις μαμμυλαντεζες αλλα μας τα εκανε μπαχαλο παλι ο σκατοκαιρος ..παω να ταισω την μικρη μου , καλημερες πολλες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες γεια σας...

χτς βραδυ κοιμηθηκαμε..

αλλα εδωσα ντεπον στην μικρη η αληθεια ειναι.

αλλιως μας εβλεπα παλι το ξημερωμα....

κ κοιμαται κ για μεσημερι επιτελους!!!!!!!

παντως μεχρι να πεσει διαμαρτυρεται πολυ εντονα καθε φορα.

λες κ απλα δεν θελει να πεσει να κοιμηθει.

θελει να ειναι μαζι μας κ να παιζει συνεχεια μαλλον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!

εγω εχω αρχισει παλι εκπαιδευση για νανι...

ακολουθουμε το προγραμμα μπανακι,μασαζ,παραμυθι,

της δινω γαλα κ με το που τελειωνει φυσικα

καταλαβαινει οτι πρεπει να κοιμηθει κ αρχιζει το κλαμα.

την βαζω κατω,της εξηγω οτι πρεπει να κανει νανι για να ξεκουραστει

κ να εχει αυριο πιο πολλη ορεξη για παιχνιδι,

οτι η μαμα πρεπει κ εκεινη να ξεκουραστει...

κ τεσπα βγαινω απο το δωματιο.

σημερα παλι δεν κοιμηθηκε μεσημερι οποτε τωρα επεσε ξερη.

ειναι φυσιολογικο απο τοσο μικρη να μην κοιμαται μεσημερι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που ειστε ολες??

καλησπερα,καλο μηνα,αντε μας μπηκε το καλοκαιρι μου φαινεται!!!

εδω εχει φοβερη ζεστη.πηγαμε πρωι κουνιες κ θα ξαναπαμε απογευμα.

τα νυχτερια συνεχιζονται κανονικα.

καθε βραδυ για καμια με μιαμιση ωρα δεν κοιμαται.

ψιλογκρινιαζει..ψιλοκλαιει..μουρμουραει.

πινει γαλα κατα τις 4 με 5.μια μπουκαλα 300μλ.

κ προχτες βραδυ ηπιε στα καπακια αλλα 200μλ.

δεν ξερω αν πειναει η απλα με δουλευει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμενα

τα νευρα μου ..τα μικρα εχουν αφηνιασει ..μα τι καινε επιτελους κ ειναι συνεχεια στην τσιτα .. :o Ιδιαιτερα το μικρο τις τελευταιες μερες για μεσημερι ζητημα να κοιμαται μια ωρα κ αυτη με το ζορι ..μετα το τραβαει σερι μεχρι τις 2115 που πηγαινουν για υπνο ..Μα πως αντεχει ..της φτανει τοσο λιγο ..απο το πρωι τις 0730 που ανοιγει το βλεφαρο μεχρι το μεσημερι δεν βαζει κωλο κατω ..τι να πω ξεκουραζεται με τοσο λιγο υπνο ..

σας φιλω μολις ηρθε ο αντρας του σπιτιου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι ενα θα σου πω:χτες πηγα τη μικρη κουνιες πρωι κ απογευμα.

κ φυσικα φανταζεσαι οτι εκει δεν καθεται δευτερολεπτο.κοιμηθηκε

2 ωριτσες το μεσημερι 3-5.

το βραδυ επεσε για υπνο στις 11 κ τελικα κοιμηθηκε στις 12

μετα απο τονους δακρυων

γτ απλα δεν ηθελε να κοιμηθει!!!!!

μην πας να βρεις ακρη με τα παιδια!!!!!!!!

απλα δεν κουραζονται ποτε!!!!!

εγω βεβαια σημερα ειμαι με τη μεση μου

γτ σκυψε σκυψε κ σηκωσε την αγγελικη

στην μεγαλη τσουληθρα

μου εχει φυγει ο τακος.

κ το αποτελεσμα?

την αφησα χτες να κλαψει 2 λεπτα στην κουνια της

γτ πια ειχε παει 11.30

κ ο αντρας μου μου την ειπε κ τσακωθηκαμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΕΙΧΑ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ ΟΜΩΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΜΕΣ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ. ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΕΠΕΣΕ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΕΠΕΣΕ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ . ΕΥΤΗΧΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΙΒΑΝΕΤΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΨΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ ......

ΧΘΕΣ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΤΙΚΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΙΔΟΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΥΤΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΠΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΤΣΙΤΑ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΠΩΣ. ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΨΙΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΧΟΝΤΡΟ ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΕΙ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΙΑ. ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΟΚ ΧΑΡΗΚΑΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΡΗΜΕΝΑΜΕ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΠΕΡΗΜΕΝΑΜΕ 15 ΧΡΟΝΙΑ...........

ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ 2 ΑΚΡΩΣ ΠΟΛΥΤΙΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ, ΟΜΩΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ Η ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ , ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΘΕΟΥ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΗΡΘΕ......

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΕΟΥ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε τονια μου τι παθατε παλι...

εχεις απολυτο δικιο να αγχωνεσαι ομως κ τα αλλα παιδακια σου ειναι..

πρεπει οσο μπορεις να τα κανεις να αισθανονται οτι δεν τα παραμελειτε για το μωρο.

σιγουρα ειναι δυσκολο ομως σκεψου πως νιωθουν κ αυτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου...

έλειπα από χθές στην μαμά μου με την Μαρία κι έχασα επεισόδια...

Βρε Τονιαντόνι μου τί πάθατε πάλι??????? Τί λαχτάρα είναι αυτή??? Κι ακόμα το ψάχνετε από τί προκαλείται??????? Εύχομαι να βγάλετε μια άκρη σύντομα για να μπορέσετε να το βοηθήσετε το μωρό και να μην ξανασυμβεί τέτοιο πράγμα! Και τα μεγάλα τα καημένα δεν μπορούν να καταλάβουν...τα γλυκάκια μου μωρέ μικρά είναι ακόμα για να κατανοήσουν τί συμβαίνει...ελπίζω να τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρία όλων σας!!!!

Καλυψώ μου με τον ύπνο κι εμείς έχουμε θέμα...κάθε βράδυ τα ίδια και τα ίδια, με κλάματα πέφτει για ύπνο η μικρή! Βέβαια απ'όσο θυμάμαι κι εγώ με την αδερφή μου με φασαρία πηγαίναμε για ύπνο όταν είμασταν μικρές (την εποχή των δεινοσαύρων!!!!!!!!)

Εύα μου τα μικρά μας έχουν ανεξάντλητα αποθέματα...δεν κουράζονται ΠΟΤΕ!!!!!!!!! Να 'χουμε υπομονή και αντοχές να τα κυνηγάμε! Χαλάλι τους...αυτό το τρέξιμο αξίζει στην ζωή!

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και ελπιζω να ειχατε ολες ενα ηρεμο και υπναρουδικο βραδυ.

Εμεις ειμαστε καλα προς το παρον δεν εχουμε κανει κανενα καινουργιο επεισοδιο αλλα μας εχει αλλαξει τα φωτα για να κοιμηθει καθε βραδυ. Τα νευρα μου εχουν παιξει καστανιετες. Και δεν ειναι μονο αυτο αλλα εχουν βγει και οι αλλοι εκτος προγραμματος.

νιωθω τετοια κουραση που θα ηθελα να πεσω και να κοιμαμαι για καμια βδομαδα χωρις να κανω τιποτα αλλο. Ονειρα θερινης νυκτος!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Εδω δεν καταφερνουμε να κοιμηθουμαι για ενα βραδυ :D:D:D

Εχω απογοητευτει πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια μου μια απο τα ιδια!!!!

χτες 5 με 7 ειχαμε παλι ολονυχτια!!!

μαμα μαμα κ δεν συμμαζευεται!!!ειμαι κρεμα...

κ την εχω βαλει για υπνο κ απλα ενω ειναι λιωμα δεν κοιμαται!!!!!

πηρα το πρωι την παιδιατρο κ μου εδωσε το τηλ μιας παιδοψυχολογου..

μιλησα με την παιδοψυχολογο.δεν χρειαζεται να παμε απο κει

κ εγω το περιμενα αλλα λεμε...

μου ειπε περιληπτικα οτι στην ηλικια της αγγελικης

κ ειδικα αφου ειναι κ απο τα εξυπνα παιδια

οι 10 ωρες υπνου κ μαλιστα σπαστου ειναι φυσιολογικες.

κ λιγοτερες.. :twisted::twisted:

οτι ειναι αγχος αποχωρισμου...ελα καλε μην μας το λες!!!

ειμαι το αντικειμενο λατρειας της κ για αυτην ο υπνος ειναι σαν να αποχωριζεται

απο εμενα κ ο,τι αλλο αγαπαει(παιχνιδακια κλπ)!!!!

κοινως δεν θελει να κομαται!!!!! :lol::lol:

η λυση που μου εδωσε εφοσον της ειπα οτι δεν αλλαξαμε κατι 3 βδομαδες τωρα....

ειναι να ακολουθω οπως παντα το τελετουργικο υπνου...

να την καληνυχτιζω κ να βγαινω απο το δωματιο.

κ ας κλαψει κ λιγο-εφοσον ξερω οτι δεν εχει κατι αλλο-

να ξαναπαω παλι αν χρειαστει κλπ μεχρι να κοιμηθει.

κ στα ενδιαμεσα να πηγαινω παλι αλλα πιο χαλαρα..

να κανω κ λιγο το κοροιδο δηλαδη.

φιλακι,αγκαλιτσα κ παλι εξω..

κ να εχω αυτοπεποιθηση σε ολο αυτο γτ με εχει παρει χαμπαρι!!!!!!!

να το κανουμε για κανα μηνα κ βλεπουμε!!!

ε καλα αυτα τα ηξερα κ εγω!!!!!(ξερολας!!!!!) :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μπηκα να σας χαιρετησω και να δω τα νεα σας!

Καλυψω ο αντρας σου θελει μπατσες! με το συμπαθιο κιολλας! αλλα να σου την πει επιδη της αφησες λιγο να κλαψει!!!! ελεος!!!

τονια καλα αποτελεσματα να εχετε απο τους γιατρους! και της γειτονισσας η κορη οταν εκλαιγε κοβοταν η ανασα της,αλλα οσο μεγαλωνει ελαττωνεται.

Ευα μου! τι να πω! δε θα τις παντρεψεις;;; θα εχεις απεριοριστο χρονο ξεκουρασης!!!!!! χαχαχα!!!!

καλα επιασε μια βροχη!!! καρεκλες ριχνει!!! ποτε θα ζεστανει και θα φτιαξει ο καιρος;;;;

αντε γιατι απο τη Δευτερα φοραμε θερινη στολη και το δαγκωσα με το κοτομανικο πουκαμισακι! βεβαια στη ζουλα, βαζω και μπουφανακι...

φιλαρες ομορφες!!!

καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες μου καλες γεια σας κ χαρα σας !

τρεχω περα δωθε αυτες τις μερες ..μια τα πιτσιρικια μια δουλειες που μου βαζει ο καλος μου να κανω ..στελνω κ βιογραφικα παλι αβερτα κουβερτα ..ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει ..

Εδω ο καιρος ειναι καλος μαλλον θα μπουμε γρηγοροτερα στο καλοκαιρι ποιος ξερει ..παντως τα κοντομανικα αρχισαμε να τα κυκλοφορουμε ..

Καταρχην Τονιαντονι περαστικα σας κ ευχομαι να απαλλαγειται μια και καλη απ'ολο αυτο το βασανο ..ελπιζω οταν θα πατε στον γιατρο να εχετε οοοολα τα καλα αποτελεσματα ..να μην ταλαιπωρειται κ το μικρουλη ..πες μας νεα οποτε μπορεσεις ..

Καλυψω οι αντρες καλο μου οποτε τα δουν σκουρα με τα πιτσιρικια κατευθειαν κοινως το βαζουν στα ποδια ..θα σου θυμισω το περιβοητο πλεον " Σηκωσεεεεεεεε τοοοοο!!!" που μου ελεγε ο Νικος με την Αριαδνη ..Οχι ομως κ να σου την πει ..Λιγα τραβας κ συ ? Ουφ ας δειξουν κ αυτοι λιγη συμπαρασταση επιτελους ..Μονο για τις βολτιτσες κ το παιχνιδι ομολογω οτι ο δικος μου ετοιμαζεται παντα πρωτος κ καλυτερος .. :lol: Εγω θα ελεγα την επομενη φορα να του πεις να την κοιμισει αυτος ..κ να το κανεις πραξη ..να δουμε για ποτε θα αλλαξει γνωμη ..

Νασια μου τι κανεις πως παει η εγκυμοσυνη ? υποχωρησαν λιγο τα αναγουλιασματα ?

Εμενα αυτο τον καιρο μ'εχει πεθανει το μικρο ..ελεος πια ..ο μεσημεριανος μας υπνος ανεκαθεν ειχε προβλημα αλλα πλεον με νευριαζει γμτ..Ζητημα να κοιμαται μια ωρα με το ρολοι ..τις περισσοτερες φορες στα 40 λεπτα ξυπναει κ κλαιει αντε να δωσω ξανα πιπιλα μηπως κ την ξεγελασω ..στην καλυτερη των περιπτωσεων αν τελικα την ξεγελασω αντε να κοιμηθει κανενα δεκαλεπτο ακομα κ αυτο ηταν ..Μιλαμε οτι τον τελευταιο καιρο μεχρι να τις βαλω για υπνο εχουν σηκωθει κιολας ..ενταξει για τις διδυμες μεγαλωνουν χρειαζονται λιγοτερες ωρες υπνου ..το καταλαβαινω ..μια ωρα τους ειναι αρκετη να φορτωσουν μπαταριες ( κυριως για την Σοφια ..) η Νικη τις περισσοτερες φορες το χτυπαει το δυωρο κ δεν τρεχει τιποτα ακομα κ αν οι αλλες δυο ειναι στον κοσμο τους ..Το μικρο ομως ..Δεν ξερω αν την καλυπτει αυτο το συντομο χρονικο διαστημα , με το να ειναι απο τις 0730-0800 στο ποδι ..Τι να πω ..

εχει τελεια μερα σημερα ..θα ετοιμασω την μπουλουκα να παμε μεχρι το λιντλ να παρουμε μερικα πραγματακια ..θα επανελθω το μεσημερι αν με αφησουν τα τσουπριδια ..

σας φιλω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..ξεχασα να σας πω οτι μεταξυ των αλλων βιογραφικων που εστειλα υπαρχει μια παρα πολυ καλη δουλεια που ελπιζω περισσοτερο απ'ολες να καταφερω τουλαχιστον να παω στην συνεντευξη κ να το παλεψω ..Θα ηταν ιδανικο ..αχ καντε μια θετικη σκεψη βρε κοριτσια μπας κ μου κατσει .. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου...

είμαι πάρα πολύ απογοητευμένη σήμερα...μου φαίνεται πως μας χρειάζεται ένα ευχέλαιο εδώ μέσα, τί να πώ πια!!!!!!

Σαν να μην έφτανε που είμαστε πάρα πολύ ζορισμένοι οικονομικά...ο άντρας μου έχασε μία δουλειά σχεδόν μέσα από τα χέρια του (ήταν για λίγους μήνες αλλά τα λεφτά πάρα πολύ καλά και είμαστε σε μιά φάση που τα χρειαζόμασταν πάρα πολύ), προχθές έχασε τα γυαλιά της μυωπίας του...φάγαμε όλο τον κόσμο να τα βρούμε αλλά πουθενά, οπότε είπαμε σήμερα να πάμε σε ένα οφθαλμίατρο να τον δεί και να του γράψει άλλα γυαλιά. Η μυωπία είναι σταθερή αλλά ο αστιγματισμός ανέβηκε πάρα πολύ πράγμα παράξενο γιατί ο αστιγματισμός δεν ανεβαίνει μετά από κάποια ηλικία οπότε ο γιατρός μας πρότεινε να το ψάξουμε λίγο το θέμα μήπως έχει κάποιο πρόβλημα με τον κερατοειδή και πάθει καμιά ρήξη στα ξαφνικά και τυφλωθεί τελείως...Κλείσαμε ραντεβού σε ένα διαγνωστικό για την Δευτέρα το απόγευμα να κάνει αυτή την εξέταση αλλά σκεφτόμαστε να πάρουμε και μια δεύτερη γνώμη...εννοείται ότι θα κάνουμε ότι χρειαστεί απλά είμαστε πολύ χάλια οικονομικά τώρα και όλες αυτές οι διαδικασίες χρειάζονται λεφτά να πάρει η ευχή!!!!!

Κατά τα άλλα, οι αναγούλες και οι εμετοί συνεχίζονται κανονικά παρόλο που πέρασε το πρώτο τρίμηνο...για την ακρίβεια τώρα είμαι πολύ χειρότερα, κάνω εμετό ακόμα κι όταν το στομάχι είναι τελείως άδειο οπότε βγάζω μόνο τα γαστρικά υγρά (συγνώμη για την αηδιαστική περιγραφή αλλά καταλαβαίνετε για τί ζόρι μιλάμε!!!!) Πρέπει να πάω να κάνω και τις μηνιαίες εξετάσεις αίματος και ούρων (κυρίως για την coombs επειδή έχω ρέζους αρνητικό)...πρέπει να πάμε και στην παιδίατρο να συνεννοηθούμε τί θα γίνει με τα εμβόλια της μικρής που έχασε λόγω της εγκυμοσύνης μου (δεν έχω περάσει καμία παιδική αρρώστια και είναι επίφοβο να μην μου κολλήσει κάτι (ορισμένα εμβόλια έχουν ζωντανό εξασθενημένο ιό)...λεφτά...λεφτά...λεφτά...ουφφφφφφφφφφ θα σκάσω πιά!!!!!

Ευάκι μου ελπίζω κι εύχομαι να πάνε όλα καλά με την δουλειά και να την πάρεις...ο Θεός ξέρει πόσο σε καταλαβαίνω...

Καλυψώ μου κάνε υπομονή, θα στρώσει ο ύπνος της Αγγελικούλας...πιο δύσκολο παιδί από την δικιά μου στον ύπνο δεν υπήρχε (για την ακρίβεια μας είχε καταντήσει βρικόλακες) κι όμως τώρα την βλέπω και δεν την αναγνωρίζω...μόνη της έστρωσε το πρόγραμμά της, τα μεσημέρια συνήθως κοιμάται 2-3 ώρες και το βράδυ το αργότερο στις 10μιση έχει πέσει για ύπνο!

Τονιαντόνι μου εύχομαι όλα να είναι περαστικά και να μην ταλαιπωρηθείτε άλλο και κυρίως τα παιδιά (και τα τρία!)

Αν μπορέσω θα ξαναμπώ και το βράδυ

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου μην απελπιζεσαι κοριτσι μου..ολοι σκατα ειμαστε οικονομικα

αλλα ολοι θα τα βγαλουμε περα με καποιο μαγικο τροπο

γτ εχουμε παιδακια να μεγαλωσουμε!!!

θα βρεθει καποια αλλη δουλεια για τον αντρα σου,αυτο να εχεις στο μυαλο σου..

οσο για τα ματια..πολυ τραβηγμενα μου ακουγονται ολα αυτα..

μην καθεσαι να στενοχωριεσαι κ αγχωνεται κ το μωρακι στην κοιλιτσα..

θα δεις που ολα καλα θα ειναι!!!

οσο για τις αναγουλες κ τους εμετους σε καταλαβαινω απολυτα!!!

υπομονη,φανταζομαι θα σταματησουν οπου ναναι..

τρωγε πολλες φρυγανιτσες..

εχεις τις σκεψεις μου

οπως κ η ευα κ η τονια..

να ειστε ολες καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα

σε λιγο προβλεπω να ξυπνησει το μικρο ..Νασια μου τι να πω ..κουραγιο ..ολοι ειμαστε λιγο πολυ οπως λεει κ η Καλυψω στα ιδια οικονομικα ..παλευουμε να μην πνιγουμε ..το κανουμε ομως για τα πιτσιρικια μας οποτε κανουμε κ λιγο την καρδια μας πετρα ..σε καταλαβαινω ..Κ μεις καπως ετσι ειμαστε ..απο τοτε που με απελυσαν εδω κ δυο χρονια κ κατι ανεργη μας πηρε η κατω βολτα ..Κ τα πραγματα γενικα δεν λενε να στρωσουν ..ομως καπου υπαρχει κ ενα φως για ολους ..Καλυψουλα ευχομαι να στρωσετε λιγακι με τον υπνο ..Τελικα το κοιμαμαι μεγαλωνω δεν σας εκανε δουλεια ? Νομιζω οτι ειχατε αποτελεσμα η εγω δεν θυμαμαι καλα ?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ φίλες μου σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την συμπαράσταση...

ξέρω ότι έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα όλοι λίγο πολύ βράζουμε στο ίδιο καζάνι, λέω και στον άντρα μου αυτά που περνάνε δεν πρέπει να μας φοβίζουν αλλά τί να σας πώ...τον λυπήθηκα σήμερα γιατί μου έλεγε αν τυφλωθεί να τον χωρίσω (λέει ότι και φτωχός και τυφλός πολύ πάει - φυσικά εγώ πιστεύω ότι μόνο ο διάβολος είναι φτωχός)...του λέω πας καλά? Άσε που δεν πρόκειται να τυφλωθείς αλλά τί παντρευτήκαμε μόνο για τα γλέντια, τις χαρές και τα ευχάριστα? Όλα μαζί θα τα περάσουμε!!!!!!

Μακάρι να ήταν απλώς υπερβολικός αυτός ο γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Νασια μην αρκεστειτε μοναχα σε μια γνωμη ..ισως απλα οπως λες ο γιατρος αυτος να ηταν λιγακι υπερβολικος ..Δεν χανετε τιποτα να δειτε κ καποιον αλλο ..

ειδες βρε παιδι μου οι αντρες ουτε μωρα παιδια να ηταν ..εγω απλως ευχομαι να ειναι περαστικο ολο αυτο κ απλα να υπερβαλλει λιγο ο γιατρος ..

για τις αναγουλες που λες δοκιμασε τις φρυγανιες αν κ νομιζω οτι ισως το κανεις ηδη ..εγω ακομα κ τωρα βλεπω φρυγανια κ τρεχω ..τοσες εφαγα στην εγκυμοσυνη της Αριαδνης που πιστευω οτι δεν προκειται να τις ξαναπλησιασω στην ζωη μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύα μου εννοείται πως θα πάρουμε και δεύτερη γνώμη απλά ψάχνουμε να βρούμε γιατρό γιατί εδώ κοντά δεν γνωρίζουμε κάποιον (κι αυτός που πήγαμε σήμερα είναι 45 χλμ. μακριά να φανταστείς.)

Φρυγανιές έφαγα μία φορά και με χάλασαν τόοοοοοσοοοοο πολύ που δεν τις ξαναέβαλα στο στόμα μου...εγώ λυσσάω για πορτοκάλια...από χθές με τραβάει για βερίκοκα...τί χάλι κι αυτό! Και νομίζουν όλοι ότι το κάνω επίτηδες!!!!!! :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι λιγουρες για κατι δεν μπορω να πω οτι ειχα ..Δεν ξερω αν αυτο πιανεται για λιγουρα ομως στις διδυμες ειχα ταραξει τα αγγουρια ..μιλαμε ειχα φαει τονους :lol::lol: Στην Αριαδνη ανακαλυψα την κοκα κολα μετα απο τουλαχιστον 15 χρονια ..τι να πεις , αβυσσος η ψυχη της εγκυου ..καλε δεν το κανεις επιτηδες προς θεου ..ασε τους αλλους να λενε ..ας τους τρεξεις κ λιγο ..ζητα ας πουμε κατι δυσκολο να φας ..ετσι για να δεις τι θα κανουν :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα νασια παντως εχουν ηδη βγει καρπουζια κ πεπονια.

οποτε τα βερικοκα δεν πιστευω να αργησουν..

αχ αντρες!!!παντα την καταστροφη φερνουν!!!

ολα καλα θα πανε!!!

ευακι το κοιμαμαι μεγαλωνω επιασε μονο για μια βδομαδα.

μετα παλι τα ιδια..

βασικα ειναι με τις μερες της η μικρη μου.

αλλα βραδια αντεχει χωρις γαλα μεχρι το πρωι..

κ αλλα θελει να πιει γαλα στις 3!!!

ακομα ομως της βαζω γτ γενικα την κραταει...

το βραδυ θα παμε να χαιρετησω τον μπαμπα μου

γτ εχει γενεθλια οποτε δεν θα τα πουμε!!!

φιλακια να ειστε ολες καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας :D

να τον χαιρεστε καλυψουλα τον μπαμπα , πολυχρονος κ με υγεια ..Εμεις το απογευμα θα παμε σε παρτυ ..ναι ναι γιορταζει η Σωσωκα απο τις ηρακλειωτισσες μαμυλαντεζες μαμαδες ..Παρακαλω θα αριβαρω μονη μου ανευ τεκνων.. :shock::shock: Το λεω κ δεν το πολυπιστευω βεβαια γιατι μου ακουγεται καπως ..μαλλον η επομενη φορα θα ειναι μετα απο πολυυυυυυυυυυυυ καιρο..

καλα τι ηθελα κ ελεγα οτι ο καιρος παει να καλοκαιριασει προς τα μερη μας ..σημερα ειναι μεσα στην μαυριλα πεταξε κ μερικες φορες ψιχαλες ..ανεπαισθητες βεβαια αλλα τις πεταξε..

Καλε μου εφτιαξαν οι μεγαλες μου στον παιδικο καρτα για την γιορτη των μαμαδων κ την εφεραν με ενα καμαρι οταν ηρθαν , αλλο πραγμα ..καλε συγκινηθηκα ..τα παιδακια μου ..

πινω λιγο καφεδακο κ επανερχομαι ..

που ειστε καλε οι υπολοιπες ?

τονιαντονι τι κανατε με το μικρο σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...