Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ!!


Recommended Posts

αναστασια,οχι,δεν ζοριζεται αλλα ειναι πραγμα αυτο??????? :shock: μια φορα τη βδομαδα?????? :? τι τα κανει???????τα χωνευει??????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: κι εμενα τα ιδια κανει....οπου με πετυχει μου βγαζει την μπλουζα και διαλεγει βυζι....εγω καποια στιγμη ειπα οτι θα αποθηλασω αλλα προς το παρον δεν παιζει κατι τετοιο..... ;)

για πες τι φαγατε σημερα?????εμεις το πρωι λιγο γαλα με βιολογικο μουσλι,ενα μπισκοτακι ολικης αλεσης,λιγες σταγονες χυμο πορτοκαλι,λιγο αρακα με μοσχαρακι ψωμι και τυρι,κατι χαζομαρες τσιμπησε στα γενεθλια....εφαγε και λιγη τουρτα....αλλα μιλαμε για πολυ μικρες ποσοτητες.... ;) αναμεσα σε ολα αυτα που σου ειπα εννοειται οτι θηλασε αρκετες φορες!!!!!!!! ;) λιγο λιγοτερες απο αλλες φορες γιατι ημασταν αρκετα εξω....τον εξωτερικο θηλασμο της τον εχω κοψει...μονο σπιτι ξεζουμιζομαστε πια!!!! :lol::lol::lol:

γερανι,κι εγω τα φτιαχνω συχνα τα μπισκοτακια.ωραια ειναι!!!!ξυρους καρπους δεν βαζω μονο.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 111
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σου grousi

καιμενα η μικρη μου εκανε συνηθως καθε 3 μερες και ζοριζοταν λιγο

εχει εδω και μια βδομαδα που της βαζω στη φρουτοκρεμα 1 μικρο αποξηραμενο δαμασκηνο και τη βοηθησε πολυ..μηπως βοηθησει και σας..

οσο για τα μπισκοτα δευτερα τα φτιαχνω!

οταν λεει νιφαδες βρωμης εννοει τη σκονη ετσι; οχι καρπους ουτε εγω θα βαλω ειναι μικρουλα ακομη..

να τα χαιρομαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μου μη σε πολυ-στενοχωρει αυτο με τα κακακια...Σου εχω πει οτι κ μενα περασε τετοια φαση περιπου 3-4 μηνες...Εκανε ανα 4 μερες!

Καλα αν σου πω το μενου μας... :lol:

πχ σημερα:3 φλ του καφε κατσικισιο γαλα,2 μπουκιτσες τοστ με κασερι,1/3 κομ.κεικ,λιγα κορν φλεικς και 1 πιατο τραχανα! :|

Ζωη εγω παιρνω νιφαδες βρωμης κ τις βαζω ετσι...μπορεις κ να τις αλεσεις στο μουλτι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληέρα κοριτσακια μου...

εχω πολύυυυυυκαιρό ν αμπω αλλα

ξεκηνησα αποσας ....θεματα διατροφης-αρμεγματος-κακκακίων...Ε όσο να ναι

με ενδιαφερουν.....πολυ!!!!!

Αναστασακος μου παρτο αποφαση....η μικρη μας Αννυ

εχει κανει πρόοδο....δεν εφαγε τις προάλλες ολόκληρο(*μισο του μισου,μπισκοτακι),

μια όλοκληρη (μπουκιά) καλαμποκογκοφρέτα.....

τι αλλο θες ε?τι αλλο?

δεν σε καταλαβαινω επιτελους.... :lol::lol:

Τωρα ανευ πλακας...μιλαμε για ενα κοριτσαρο

η Αννυ εχει την αναπτυξη παιδιου (και με το παραπανω)

που τρεφεται κανονικοτατα

και με απο ολα...υψος - βαρος,εξπναδα σπιρταδα κινητικοτητα...

δεν εχει να ζηλεψει τιποτα....αλλα η ον λαιν συνδεση με το μεμε

ειναι ταλαιπωρια για μας...και λιγο μας αγχωνει....λεμε

ειναι καλο τωρα αυτο?και πως να το χειριστω....

να το αφησω και οπου παει...να το περιορισω( :lol::lol::D )

να αρνηθώ??(τολμα αν σου βασταει- :o )

η μικρη μου σοφη δεν μπορω να πω οτι τρωει οπως

θα ελεγε καενις σωστα...αλλα τρωει..οποτε γουσταει μπορει να φαει και τον

αμπακο απο φρουτα-αλλα συνηθως μπορει να μην φαει και τιποτε μ που να θυμιζει φρουτο

πολλες φορες τ ακοιτα..σαν να βλεπει...με το συμπαθιο..σκ...

αλλα θ αφαει και οσπρια θα φαει και λαχανικα..

σε περιορισμενη ποσοτητα αλλα θ αφαει...

το καλο ειναι ειναι οτι οταν δοκιμασει κατι αν της αρεσει το τσακιζει...αν το βαριεται το

αρνειται...(δεν θελει ατο σοφια)..αν την τρομαζει..(ΦΡΑΟΥΛΑ) :lol::lol:

ΤΟ ΠΕΤΑΕΙ ΜΑΚΡΙΑ....

το αρμεγμα ομως αρμεγμα...οταν ειμαστ μαζι...δεν τολμαω να καθησω...

επιτιθεται...

κοριτσια κουραγιο

φιρφιρικος μη το βαζεις κατω,μπραβο στις νεες συνταγες

να δοκιμαζετε..ποτε δεν ξερεις!!

εγω εχω και το περιορισμο των αλλεργιων...τι κακο και αυτο!

γρουζι..μην μυ στεναχωριεσαι....σιγα τα φρουτα μωρε..

αντε...και ερχοντε και τα κλοκαιριαν που ναι και πιο νοστιμα

οποτε...ψηλα το κεφαλι...αυτα βοηθανε και πολυ στο θεμα κακα

Γερανι κουραγιο και σε σενα,καλη τυχη με τα μπισκοτακια

της σεφ Αναστασιας...αν καταλαβα πια ειναι ειναι πολυ καλα!!!

υπομονη και κουραγιο μεμεδομαμαδες!!!ολα θα πανε καλα!!

θα τη βρουμε τη λυση...η θα μας βρει αυτη! :D

χαρηκα που σας ξαναδιαβασα...

θα σας παρακολουθω...οσο μπορω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γερανι,τα εφτιαξες τα μπισκοτακια?????κι εγω τις νιφαδες παιρνω!!! ;)

αναστασακι μου,τελικα δεν το γλιτωσαμε σημερα το υποθετο.... :? ειχε να ενεργηθει 6 μερες.... :shock: μετα ενεργηθηκε 2 φορες...ελπιζω να μην ξαναχρειαστει γιατι τη λυπηθηκε η ψυχη μου τη μικρη μου..... :roll:

φουλινακι,μεμεδομαμαδες ενωμενες,ποτε νικημενες!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

Grousi μου καλησπερα αντε καλε η μικρη σου..πωπω

6μερες;τουλαχιστον με το υποθετο ανακουφιστηκε η μικρουλα..πρεπει να ενιωθε χαλια το πουλακι μου τοσες μερες χωρις τουαλετα!εχει δικιο η foulinaki απο τωρα σκεφτομαι οτι με το καρπουζι,πεπονι τοσα καλοκαιρινα φρουτα θα ξετρελαθουν τα μικρα μας δεν μπορει!;τα μπισκοτακια αυριο πρωι θα τα φτιαξω δεν προλαβα σημερα-ειχαμε τρεξιμο σημερα και δεν...θα σας γραψω εντυπωσεις!

να ρωτησω και κατι;απο το μαγαζι μεε τα βιολογικα που ψωνιζω μου εφεραν βρωμη σκονη της holle οχι νιφαδες,γινονται και με σκονη ετσι;η να παω να παρω νιφαδες;;;;;

Foulinaki γεια σου!να χαιρεσαι το κοριτσακι σου!αχ και σενα μεμεδοκυνηγος το παιδακι σου; :lol::lol:

μπραβο σε ολες που τα θηλαζετε ακομα τα παιδακια σας!οπως ειπα μπισκοτινια αυριο!τρεμε κουζινα!

αναστασια τι κανετε;τι ακουω καλαμποκογκοφρετες;(τι ειναι τουτο παλι;)μπισκοτα;

πηραμε μπρος ή περι ορεξεως......μεμεδογαλατακι και μονο;

να σου πω τι μου ειχε πει ο παιδιατρος της μικρης πριν αρχισουμε τις τροφες;

μου χε πει μην αγχωνεσαι ποσο θα φαι αφου θηλαζει οποτε θελει γεμιζει το στομαχακι της και μην την πιεζω μπορει απο τη φυση της να μην της αρεσουν καποιες τροφες,δεν τα τρωμε ολοι ολα,και πως μπορει απο τη φυση της να ειναι λιτοδιαιτη η και οχι,αναλογα το παιδι..

τι σου λεω τωρα ε;τα ξερεις ηδη..αλλα να μανα κουραγιοοοοοοοοοο!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κοπελες μου....

μπλιαχ...γραφειο...!

αχ μωρε Γρουζι κριμα το μικρακι...

ελπιζω να μην σας ξαναχρειαστει παλιουποθετο...αστο καλο

αντε να αρχισει κανα φρουτακι μαπς και ηρεμησετε...

Γερανι μου δεν ξερω αν γινονται με σκονη βρωμης αλλα

γιατι οχι...?ρωτα την executive sef Ανασυασακος!!!

οι καλαμποκογκοφρετες και οιριζογκοφρετες

ειναι γκοφρετες που αρεσουν πολυ στην Σοφια

και η Αννυ τις τρωει στο τσακιρ κεφι,δεν εχουν γαλα ειανι πολυ υγιεινες

και καλουτσικες και τις βρισκουμε στα μαγαζια με βιολογικα

αλλα και στα σουπερ στο τμημα των βιολογικών...!!

φιλακια και αγκαλιτσες στις μανουλες και στα αστερακια τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γερανι,δε νομιζω να υπαρχει θεμα με τη βρωμη....πιστευω κι ετσι γινονται..... ;)

φουλινακι,εγω σημερα απεργω!!!!!! :P:P:P:lol::lol::lol::lol::lol:

βρηκα μια πολυ ωραια συνταγη για μπισκοτακια λαδιου με αποξηραμενα φρουτα!!!!! ;) θα την φτιαξω και θα σας πω εντυπωσεις ;) αν ειναι καλη θα σας τη γραψω!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινάκι εμεις κάνει να φάμε ριζο ή καλαμποκογκοφρέτες που είμαστε 10 μηνών;Τις φλέρταρα πολλές φορές στα ράφια αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να της δώσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα ειδα τα ποστ σας εδω! :o

Λινακι μου γλυκο κουραγιο με τις επιθεσεις...Κατι πρεπει να γινει...ή ισως να μην κανουμε τιποτα κ να μην αρνιμαστε και...να το ξεπερασουν... :?:?:?

Ευα τελικα χρειαστηκε βοηθεια εε??? :( Τουλαχιστον ξελαφρωσε...ηταν σκληρα τα κακακια?

ενω η λογικη μου μου λεει πως δεν χρειαζεται να ανησυχουμε αν το παιδι δε δυσανασχετει...Οπως κ να το κανουμε(κ εγω ετσι ενιωθα) αισθανομαστε οτι κατι δεν παει καλα...κατι μας ενοχλει...Αν δεν μυρισεις την θεικη μυρωδια μιας λερωμενης πανα τουλαχιστον 1φορα τη μερα...δεν μπορεις να ηρεμισεις βρε αδερφε!!! :lol: Και αν σου λερωσει κ 2η λες...Τι γενεται???ολο κακα κανει!! :P:P:P

Ζωουλα τα εφτιαξες τα μπισκοτακια?Ελπιζω να μην κατεληξαν μονο στο δικο σου στομαχι! :lol:

Κατερινα το μονο αρνητικο ειναι οτι περιεχουν ελαχιστο αλατι...εσυ αποφασιζεις!βεβαια μια εταιρεια εχει κ χωρις αλατι!κατα τ'αλλα μια χαρα κανει αφου πχ ολες οι κρεμες του εμποριου εχουν ρυζαλευρο ή καλαμποκαλευρο...αρα κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινάκι εμεις κάνει να φάμε ριζο ή καλαμποκογκοφρέτες που είμαστε 10 μηνών;Τις φλέρταρα πολλές φορές στα ράφια αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να της δώσω..

εγω να σου πω την αληθεια της εδωσα οταν εκοψε

τα αλεσμενα....δεν ειμαι σιγουρη αν κανει..

δεν ειναι σκληρες..αλλα..

αστο μωρε καλυτερα...το φοβαμαι...

μαασαει εστω και μικρα κομματακια?

δεν νομιζω...ε?

εμενα τα κοψε 11 μηνων και θεωρουνταν πολυ νωρις..ρυζο..της εδωσα

μετα τον 13ο μηνα

αλλα τυχαια...

ισως εσυ και πιο νωρις

σα τροφη ειναι αθωα αλλα μην την προκαλεσει

καμια ταση για βηχα και φοβηθει και αυτη και συ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανασταση...πολυ φοβαμαι οτι εχεις δικιο

οσο το αρνουμαι ..τοσο επιτιθεται..

και κλαιει...

νομιζω πρεπει να ενημερωθω πιο καταλληλα

αν ειδα σωστα εχει και ενα σεμηναριο για αποθηλασμο

παλι στο ιδιο μερος στο περιθηλσμου...

σε αυτο αν ειανι και θυμαμαι καλα

θα φροντισω να παω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...