Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΙΚΟΣ ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ (ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ)


RUBELA

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα :P

Εύχομαι καλή ασφαλή και άνετη εγκυμοσύνη σε όλες σας!

Μετά από εκτενέστατη έρευνα για ανεύρεση γιατρού - είμαι 6 εβδομάδων μόλις αλλά πολύ ιδιότροπη στο θεμα αυτο :mrgreen:

Για τον κ. Πετρογιάννη διάβασα σε διάφορα forums και ομολογω μου εχει τραβηξει την προσοχη.

Ξέρετε με ποιό/ποιά μαιευτήρια συνεργάζεται τώρα? εχουν γίνει πολλες ανακατατάξεις με το ΡΕΑ και επικρατει ενας χαμός!

Ο πετρογιάννης αποσο διάβασα έχει και στη Νίκαια ιατρείο. Ισχύει και αυτό ακόμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 102
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου γοργονάκι. Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Ο Πετρογιάννης κάνει τοκετούς μόνο στο Ιασώ και έχει 2 ιατρεία. Ένα από αυτά είναι στη Νίκαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σευχαριστώ πολύ Ανθή μου! ειχα μια ατυχια χθες...παλινδρομησε....αλλα τον Πετρογιαννη θα τον επισκεφτω την επομενη εβδομαδα γιατι- δεν ξερω- εχω ακουσει τοσα και θελω να τον δω σαν γιατρο....και που ξερεις μπορει να μου ξαναχρειαστει αργοτερα (ελπιζω και ευχομαι).

ειχα ακουσει απτη μικροβιολογο μου, οτι ο πετρογιαννης αναλαμβανει τοκετους και στο ρεα και στο ιασω και γενικα ειναι ελαστικος (οπως πολλοι γιατροι που ξεγεννουν σε διαφορετικα μαιευτηρια εκτος κι αν ειναι μετοχοι). μου εκανε εντυπωση οτι μου τηλεφωνησε σημερα η γραμματεας του να μου πει οτι βρηκε ραντεβου νωριτερα απο την πεμπτη που ειχα κλεισει αρχικα και οταν της ειπα τι συνεβη, με ρωτησε λεπτομερειες, μου ειπε αν θελω να με "χωσει" ενδιαμεσα στα ραντεβου του σαββατου ετσι για επισκεψη στο γιατρο και ηταν πολυ ....πώς να το πω....σαν να μιλουσα με μια φιλη μου που ηθελε να με βοηθησει.

Τελοσπαντων. Παντως για τον Πετρογιαννη εχω ακουσει οτι συνδυασει και ιατρικη πειρα μεγαλη σε δυσκολες εγκυμοσυνες, και ανθρωπιά και ειναι και προσιτος οικονομικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήγα στον Πετρογιάννη με παλλίνδρομη. Δεν θα πω πολλά λόγια γιατί τα έχω πει 100 φορές απλά θεωρώ ότι αν δεν ήταν εκείνος τώρα δεν θα είχα την Ανδριανούλα μου.

Ο προηγούμενος μου είπε είναι τυχαίο γεγονός ο Πετρογιάννης μου είπε θα βρούμε την αιτία.

Και σκέφτομαι δεν είναι κρίμα??? Γιατί τόση μεγάλη διαφορά???

Δεν ξέρω με ποια κοπέλα μιλ αλλά εμένα είναι η αδυναμία μου η Θεοδώρα. Δεν υπάρχει πιο τέλεια μαία.

Εγώ πάντως σου λέω να πας όσο το συντομότερο γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σευχαριστώ πολύ Ανθή μου! ειχα μια ατυχια χθες...παλινδρομησε....αλλα τον Πετρογιαννη θα τον επισκεφτω την επομενη εβδομαδα γιατι- δεν ξερω- εχω ακουσει τοσα και θελω να τον δω σαν γιατρο....και που ξερεις μπορει να μου ξαναχρειαστει αργοτερα (ελπιζω και ευχομαι).

ειχα ακουσει απτη μικροβιολογο μου, οτι ο πετρογιαννης αναλαμβανει τοκετους και στο ρεα και στο ιασω και γενικα ειναι ελαστικος (οπως πολλοι γιατροι που ξεγεννουν σε διαφορετικα μαιευτηρια εκτος κι αν ειναι μετοχοι). μου εκανε εντυπωση οτι μου τηλεφωνησε σημερα η γραμματεας του να μου πει οτι βρηκε ραντεβου νωριτερα απο την πεμπτη που ειχα κλεισει αρχικα και οταν της ειπα τι συνεβη, με ρωτησε λεπτομερειες, μου ειπε αν θελω να με "χωσει" ενδιαμεσα στα ραντεβου του σαββατου ετσι για επισκεψη στο γιατρο και ηταν πολυ ....πώς να το πω....σαν να μιλουσα με μια φιλη μου που ηθελε να με βοηθησει.

Τελοσπαντων. Παντως για τον Πετρογιαννη εχω ακουσει οτι συνδυασει και ιατρικη πειρα μεγαλη σε δυσκολες εγκυμοσυνες, και ανθρωπιά και ειναι και προσιτος οικονομικα.

Γοργονάκι πολύ λυπάμαι που παλλινδρόμησε :(:(:( .Εύχομαι σύντομα να ξαναγεμίσει η κοιλίτσα σου! Εγώ έχω 1 παιδάκι και στην εγκυμοσύνη μου πέρασα από 3 διαφορετικούς γιατρούς. Από κανέναν δεν έμεινα ευχαριστημένη. Τελικά επειδή θα ήθελα κάποια στιγμή να κάνω και δεύτερο πήγα στον Πετρογιάννη για παπ και για να τον γνωρίσω. Μου έκανα πάρα πολύ καλή εντύπωση! Δεν ήταν απόμακρος καθόλου και φάνηκε ότι ήξερε να κάνει τη δουλειά του. Το Μάρτιο πήγα και ρώτησα πού κάνει τοκετούς και μου είπε η μαία μόνο στο Ιασώ. Αν τώρα κάνει και στο Ρέα δεν ξέρω...Μακάρι γιατί είναι πιο οικονομικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Ο Νίκος Πετρογιάννης είναι και ο δικός μου γιατρός και έχω μόνο τα καλύτερα να πω...

Ήρεμος και δεν αφήνει τίποτα στην τύχη (επειδή είχα μια παλίνδρομη πρόσφατα, δε θα άντεχα να μου πει κάποιος γιατρός ότι δε θα το ψάξουμε και να ξαναπροσπαθήσουμε και βλέπουμε..θα μου δημιουργούσε μεγαλύτερο άγχος σε μια επόμενη εγκυμοσύνη... αυτός μου είπε θα το ψάξουμε.. - προς το παρόν βέβαια έχει περάσει μόλις μια βδομάδα απο το συμβάν οπότε απλά αναμένω...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν θέλω να σας επηρεάσω για τα νοσοκομεία αλλά επειδή 2 φίλες γέννησαν η μία στο Ιασώ και η άλλη στο Ρέα οι τιμές είναι ίδιες και από ότι κατάλαβα στο Ρέα λένε τις τιμές χωρίς ΦΠΑ

daphne_b στο έγραψα και πριβέ υπομονή όλα θα γίνουν μια φίλη μου πήγε στον Πετρογιάννη μετά από 2 παλλίνδρομες και σε λίγο καιρό θα γεννήσει και της το έλεγα από την αρχή να πήγαινε εκεί. Any way τίποτα δεν είναι τυχαίο θα το λέω συνέχεια είναι κρίμα να ταλαιπορούνται οι γυναίκες για κάτι που θέλουν τόσο πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Επισκέφτηκα κι εγώ το γιατρό και ομολογουμένως μου έκανε πολύ θετική εντύπωση - με επηρεάζει βέβαια και το ότι διαβάζω τόσα καλά λόγια γι' αυτόν.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση μόνο ήταν ότι - σε αντίθεση με τους άλλους 3 γιατρούς που είδα - ήταν ο μόνος που με απέτρεψε από το να βγάλω ένα μικρό πολύποδα στο ενδομήτριο και να τον ξαναδώ σε 6 μήνες.

Έχει κάποια εμπειρία σχετική με πολύποδες και εγκυμοσύνη;

Θέλω να συνεχίσω μαζί του γιατί σε λίγο καιρό ξεκινάμε προσπάθειες για παιδί, αλλά με προβληματίζει γιατί

να επιμένει τη στιγμή που οι πολύποδες μπορεί να προκαλέσουν αποβολές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΕΓΓΥΗΘΩ ΓΙΑ ΤΟ Κ.ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΛΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ Κ ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΤΗ ΤΣΕΠΗ!!!!!ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΣΕ 2 ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ Κ ΕΧΟΥΜ ΜΕΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ! ΕΧΕΙ ΞΕΓΕΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Κ ΤΗ ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΜΕ 6 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΗΜΟΥΝ Κ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΔΥΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΝΙΚΟ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ!ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕ ΠΟΛΥ Κ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ Κ ΕΚΕΙΝΟΣ Κ Η ΤΑΣΙΑ Η ΜΑΙΑ ΤΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Νίκος είναι ένας εξαιρετικός άνθρωπος και επιστήμονας .Είναι ο γιατρός μου τα τελευταία 8 χρόνια είναι τόσο ευγενικός και τόσο κύριος , δεν σε κοιτάει στην τσέπη και πάντα σε εξυπηρετεί με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Πήγα πριν 20 μέρες επειδή έχω την κύστη και είδε και ένα ινομύωμα με καθησύχασε επειδή δεν έχω και το καλύτερο ιστορικό και μου έγραψε ορμονικές . Τον είδα και την Παρασκευή έκανε έπεμβαση η κουμπάρα μου σε ένα ινομύωμα ρε κορίτσια άσχετο ήταν 6 εκατοστά και η κοπέλα το είχε στην είσοδο του τραχήλου και έπρεπε να το αφαιρέσει να φανταστείτε βγήκε ο Νίκος και μου είπε ότι της είχε καλύψει τη μήτρα , και όμως κατάφερε και της το έβγαλε ενδοκολπικά καιγλίτωσε το χειρουργείο.

Όταν γέννησα εγώ ήταν στο Ιασώ όπου και παραμένει -στο μητέρα και στο Λητώ επίσης επειδή είναι στρατιωτικός γιατρός είναι στο ναυτικό νοσοκομείο κάποτε με είχε εξυπηρετήσει και έκανα την καλλιέργεια εκεί . Πέρσι είχα πυρετό και έντονο πόνο όταν ουρούσα πήγα λοιπόν έκανα μια γενική ούρων αν και ήθελε καλλιέργεια και τον πήρα τηλ. και του έδωσα τις τιμές , μου είπε ότι μάλλον είναι ουρολοίμωξη και για να βεβαιωθούμε μου έδωσε να πάρω τηλέφωνο ένα παθόλογο εκ μέρους του . Κορίτσια είναι φοβερός . Με στήριξε τόσο πολύ , και ναι έχει στη Νίκαια είναι στην Π. Ράλλη και Ικονίου γωνία εκεί δέχεται :Τρίτη-Πέμπτη -Παρασκευή και ίσως και κάποια Σάββατα .

Και απο τιμές εμένα για Τεστ παπ εξέταση και υπέρηχο και εξέταση στήθους μου πήρε 70 ευρώ .όταν άλλοι παίρνουν τουλάχιστον 100.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

καλησπερα κοριτσια!κ γω πηγα στον κ πετρογιαννη αλλα επειδη ειμαι καινουργια θα θελα αν μπορουσε καποια κοπελα να μου γραψει για την εμπειρια τησ με το γιατρο...να πω την αληθεια πηγα στο γιατρο μετα απο τα τοσα καλα λογια που χα διαβασει στο φορουμ πριν γινω μελοσ κ γω.!!πριν 1 1/2 χρονο ειχα μια παλληνδρομη κ δεν εχω καταφερει να μεινω εγκυοσ ακομα..θα θελα να ακουσω εμπειριεσ απο κοπελεσ που χαν παρομοιο θεμα κ ο κ πετρογιαννησ τισ βοηθησε να αποκτησουν το παιδακι τουσ!!! :D:D να στε καλα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου efiehope. Είμαι έγκυος στον τέταρτο μήνα και ο γιατρός μου είναι ο Πετρογιάννης. Δεν είχα ποτέ παλλίνδρομη για να σου μιλήσω για την εμπειρία μου...Ο Πετρογιάννης όμως είναι ιδιαίτερα προσεκτικός και λεπτολόγος και δεν αφήνει τίποτα στην τύχη. Έχω βαρεθεί να κάνω εξετάσεις :?:? Δεν πειράζει όμως..Είμαι σίγουρη! Γνωρίζω όμως κοπέλες που κατάφεραν να κάνουν παιδάκι μετά από παλλίνδρομες με τις σωστές συμβουλές του Πετρογιάννη. Απλά θέλει υπομονή γιατί απ' ό,τι έχω καταλάβει σε τέτοιες περιπτώσεις πάει με αργά βήματα..Αυτάαααααα...Είμαι γενικώς αρκετά ευχαριστημένη και το λέω αυτό ύστερα από 3 γυναικολόγους που έχω αλλάξει. Ελπίζω να βοήθησα κάπως. Εύχομαι σύντομα να μείνεις έγκυος και να μην έχεις ξανά αρνητική εμπειρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου efiehope. Είμαι έγκυος στον τέταρτο μήνα και ο γιατρός μου είναι ο Πετρογιάννης. Δεν είχα ποτέ παλλίνδρομη για να σου μιλήσω για την εμπειρία μου...Ο Πετρογιάννης όμως είναι ιδιαίτερα προσεκτικός και λεπτολόγος και δεν αφήνει τίποτα στην τύχη. Έχω βαρεθεί να κάνω εξετάσεις :?:? Δεν πειράζει όμως..Είμαι σίγουρη! Γνωρίζω όμως κοπέλες που κατάφεραν να κάνουν παιδάκι μετά από παλλίνδρομες με τις σωστές συμβουλές του Πετρογιάννη. Απλά θέλει υπομονή γιατί απ' ό,τι έχω καταλάβει σε τέτοιες περιπτώσεις πάει με αργά βήματα..Αυτάαααααα...Είμαι γενικώς αρκετά ευχαριστημένη και το λέω αυτό ύστερα από 3 γυναικολόγους που έχω αλλάξει. Ελπίζω να βοήθησα κάπως. Εύχομαι σύντομα να μείνεις έγκυος και να μην έχεις ξανά αρνητική εμπειρία!

σε ευχαριστω πολυ Ανθη μου για την απαντηση!!οποιαδηποτε εμπειρια /γνωμη μου ειναι χρησιμη!να σαι καλα κ ναχεισ μια καλη εγκυμοσυνη!!κ μ ενα καλοσ μου φαινεται απλα αναρωτιωμουν αν οντωσ ειναι !! :D κ αν μπορω να τον εμπιστευτω!!θελω πολυ ενα μωρακι κ επειδη δεν εχει συμβει ακομα με πιανει μια ανασφαλεια!!αλλα ελπιζω με την καθοδηγηση του κ πετρογιαννη να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Είναι πολύ σχολαστικός και της λεπτομέρειας να σου πω κάτι απλό :πρόσφατα που ανέφερα ότι είχα πάει μου 'έδωσε να κάνω ένα σωρό εξετάσεις πήγα λοιπόν σε γιατρό του ΙΚΑ να μου της γράψει να μην πληρώνω και όταν είδε τη ca 125 (καρκινίκος δείκτης ) μου λέει δεν χρειάζεται αυτή του λέω ξέρετε πρέπει να τη κάνω ο γιατρός μου επιμένει ...η απάντηση του ήταν δεν την καλύπτει το ΙΚΑ τελικά βρήκα γιατρό μου την έγραψε και μια χαρά την κάλυψε το ΙΚΑ . Πήρα τα αποτελέσματα και η τιμή είναι αυξημένη τα έστειλα στο Πετρογιαννη και με πήρε τηλ. με καθησύχασε λέγοντας ότι θα την κάνουμε πάλι χωρίς περίοδο αυτή τη φορά και προφανώς πρόκειται για ενδομητρίωση και να μην ανησυχώ αλλά ούτε και να πω δεν βαριέσαι αυτό είναι το καλό με αυτόν το άνθρωπο μπορεί να σε ηρεμήσει σε δύσκολες καταστάσεις χωρίς να σε αγνοήσει . Φανταστείτε αν δεν την έκανα την εξέταση θα έχανα χρόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ σχολαστικός και της λεπτομέρειας να σου πω κάτι απλό :πρόσφατα που ανέφερα ότι είχα πάει μου 'έδωσε να κάνω ένα σωρό εξετάσεις πήγα λοιπόν σε γιατρό του ΙΚΑ να μου της γράψει να μην πληρώνω και όταν είδε τη ca 125 (καρκινίκος δείκτης ) μου λέει δεν χρειάζεται αυτή του λέω ξέρετε πρέπει να τη κάνω ο γιατρός μου επιμένει ...η απάντηση του ήταν δεν την καλύπτει το ΙΚΑ τελικά βρήκα γιατρό μου την έγραψε και μια χαρά την κάλυψε το ΙΚΑ . Πήρα τα αποτελέσματα και η τιμή είναι αυξημένη τα έστειλα στο Πετρογιαννη και με πήρε τηλ. με καθησύχασε λέγοντας ότι θα την κάνουμε πάλι χωρίς περίοδο αυτή τη φορά και προφανώς πρόκειται για ενδομητρίωση και να μην ανησυχώ αλλά ούτε και να πω δεν βαριέσαι αυτό είναι το καλό με αυτόν το άνθρωπο μπορεί να σε ηρεμήσει σε δύσκολες καταστάσεις χωρίς να σε αγνοήσει . Φανταστείτε αν δεν την έκανα την εξέταση θα έχανα χρόνο

Bάνια καλησπέρα! Να σε ρωτήσω κάτι άσχετο;; Ο ίδιος σε πήρε τηλ, ή κάποια από τις κοπέλες;;; Επίσης, όταν τον παίρνεις τηλ. στο κινητό το σηκώνει ο ίδιος ή οι κοπέλες;;;Γενικώς είναι δύσκολο να πάρω κάπου τηλ. και να βρω τον ίδιο;;; Πάντως είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη με τον Πετρογιάννη. Είναι πολύ καλός και του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη! Με κέρδισε απόλυτα.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εξέταση που θα ξανακάνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Ανθή και σε όλα τα κορίτσια .Τις εξετάσεις όταν της έκανα πήρε τηλέφωνο στο ιατρείο ημέρα Πέμπτη το είχε σηκώσει μια απο τις δύο κοπέλες η Έλενα και μου είπε να τις στείλω με fax την επόμενη ημέρα το πρωί επειδή fax και τηλέφωνο είναι το ίδιο . Την Παρασκευή το μεσημέρι περίπου στις 3,30 με πήρε ο ίδιος τηλέφωνο . Κοίτα για τα αποτελέσματα του τεστ παπανικολάου η με παίρνει η κοπέλα η παίρνω εγω και μιλάω με την κοπέλα . Στο κινητό του τώρα όσες φορές τον έχω καλέσει το έχει σηκώσει ο ίδιος βασικά τον έπαιρνα στη περίοδο της εγκυμοσύνης και επειδή είχα θέματα . Αλλά έχει τύχει και σε μένα να το έχει σηκώσει η κοπέλα . Πάντως να ξέρεις ότι τα πάντα περνάνε από τα χέρια του και το τη το σηκώνουν οι κοπέλες είναι επειδή η θα είναι με ασθενή η θα κάνει γέννα η θα είναι στο Ν.Ν.Α

Στη κουμπάρα μου που της έβγαλε το ινομύωμα την έβαλε να κάνει σαλπιγγογραφία και όταν του έστειλε τα αποτελέσματα την πήρε η κοπέλα τηλέφωνο και της είπε ότι όλα καλά και μετά της μίλησε ο γιατρός .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια μου είμαι έγκυος ξανά και πήγα στον Πετρογιάννη.Είμαι πάαααααρα πολύ ευχαριστημένη! Είναι πολύ καλός. Απλά μου έκανε λίγο εντύπωση που ποτέ στο τηλ. δεν μιλάω με τον ίδιο. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό. Μια φορά τον πήρα στο κινητό του για να του πω τα αποτελέσματα της αυχενικής, το σήκωσε η κοπέλα και μίλησα με εκείνη. Επίσης μια άλλη φορά που είχα μια απορία με το θυροειδή και πήρα τηλ. έκανα τις απορίες μου στην κοπέλα, τον ρωτούσε και μετά με ξανακαλούσε πάλι η κοπέλα και μιλούσα μαζί της. Δεν έχω φυσικά πρόβλημα με τις κοπέλες. Άλλωστε είναι ευγενέστατες. Κάποιες φορές όμως νιώθεις μεγαλύτερη σιγουριά αν μιλάς με το γιατρό. Όταν βέβαια πηγαίνω για να δούμε το μπεμπέ είναι πολύ καλός!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν κάποια στιγμή θέλεις να μιλήσεις με το γιατρό προσωπικά να το πεις στις κοπέλες είναι δικαίωμα σου το βέβαιο είναι ότι να χρειαστεί να σου μιλήσει ο ίδιος θα το κάνει . Να φανταστείς εμένα τότε που ήμουν έγκυος είχε στο ιατρείο στη Νίκαια μόνο την Τασία στο άλλο δεν ξέρω οπότε δεν είχε κάποιον στο πόδι του αλλά και σε μένα έχουν μιλήσει οι κοπέλες . όταν μου μιλούσε εκείνος στην εγκυμοσύνη ήταν επειδή είχα αιμορραγία και τώρα με τις εξετάσεις ήθελε προφανώς να με ηρεμήσει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια μου ο Πετρογιάννης είναι πάαααρα πολύ καλός γιατρός. Νιώθω μεγάλη χαρά που βρέθηκε επιτέλους στο δρόμο μου ένας ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ. Σε όλα τα θεματάκια που έχω μου δίνει λύση και ενώ είναι τόσο λεπτολόγος και τα ψάχνει ΟΛΑ ποτέ δε με άγχωσε. Έχω άσχημες εμπειρίες με τους προηγούμενους γιατρούς και είμαι χαρούμενη που τον βρήκα! Για τα τηλέφωνα δε σκάω και πολύ γιατί αν κάποια στιγμή νιώσω την ανάγκη να μιλήσω στον ίδιο θα τον ζητήσω. Εϊμαι σίγουρη ότι σε κάτι σοβαρό θα μου μιλούσε ο ίδιος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!1εχω λιγο προβληματιστει με τον κ πετρογιαννη...μου πε να παρω σεπραφαρ αλλα δε μου πε τιποτα για υπερηχο κ πρεγκνιλ κ δισταζω καπωσ να το κανω...απο οτι εχω διαβασει ολεσ οι κοπελεσ που επερναν σερπαφαρ παρακολουθουσαν με υπερηχο την ωορρηξια τουσ...δε ξερω τι να κανω κ ποιον να εμπιστευτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efiehope θα σου πρότεινα να μίλαγες ανοιχτά με τον γιατρό (όχι μόνο αυτόν το καθένα ) κάθε απορία σου και προβληματισμό σου να τον θέτεις δεν είναι κακό . Μην ξεχνάς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική μην επηρεάζεσαι από άλλες περιπτώσεις .Επίσης είπες ότι η ενημέρωση που έχεις είναι από πράγματα που έχεις διαβάσει μήπως κάποιες από τις πληροφορίες που διαβάζουμε μας επηρεάζει; και μην ξεχνάς δεν είναι τα πάντα κανόνας . Όταν ήμουν έγκυος στο Σταύρο το Β επιπέδου μου είχε δείξει ότι στην καρδιά του είχε το golf bold ο τύπος που μου έκανε την εξέταση είπε να κάνει αμινοπαρακέντηση εγώ αρνητικότατη επειδή είχα επηρεαστεί από κάποιες εμπειρίες άλλων γυναικών ο Πετρογιάννης μου μίλησε μου είπε πως γίνετε και μάλιστα μου είπε χωρίς να είσαι σύμφωνη και ήρεμη εσύ δεν κάνουμε τίποτα απολύτως άλλωστε δεν χρειάζεται . Απλά με είχε βάλει 15 ημέρες μετά να επαναλάβω το Β επιπέδου και είδαμε ότι όλα ήταν καλά και όλα αυτά ήταν προφανώς μια τακτική για να εισπράξει το νοσοκομείο τα χρήματα της εξέτασης . Πρέπει να μιλάς με το γιατρό να τον ζαλίζεις και για την παραμικρή απορία σου όσο χαζή και να σου φαίνεται , δεν μπορώ να σε βοηθήσω σχετικά με τα χάπια που λες αλλά αν θέλεις κάτι άλλο ευχαρίστως . ΚΑΛΉ ΕΠΙΤΥΧΊΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efiehope θα σου πρότεινα να μίλαγες ανοιχτά με τον γιατρό (όχι μόνο αυτόν το καθένα ) κάθε απορία σου και προβληματισμό σου να τον θέτεις δεν είναι κακό . Μην ξεχνάς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική μην επηρεάζεσαι από άλλες περιπτώσεις .Επίσης είπες ότι η ενημέρωση που έχεις είναι από πράγματα που έχεις διαβάσει μήπως κάποιες από τις πληροφορίες που διαβάζουμε μας επηρεάζει; και μην ξεχνάς δεν είναι τα πάντα κανόνας . Όταν ήμουν έγκυος στο Σταύρο το Β επιπέδου μου είχε δείξει ότι στην καρδιά του είχε το golf bold ο τύπος που μου έκανε την εξέταση είπε να κάνει αμινοπαρακέντηση εγώ αρνητικότατη επειδή είχα επηρεαστεί από κάποιες εμπειρίες άλλων γυναικών ο Πετρογιάννης μου μίλησε μου είπε πως γίνετε και μάλιστα μου είπε χωρίς να είσαι σύμφωνη και ήρεμη εσύ δεν κάνουμε τίποτα απολύτως άλλωστε δεν χρειάζεται . Απλά με είχε βάλει 15 ημέρες μετά να επαναλάβω το Β επιπέδου και είδαμε ότι όλα ήταν καλά και όλα αυτά ήταν προφανώς μια τακτική για να εισπράξει το νοσοκομείο τα χρήματα της εξέτασης . Πρέπει να μιλάς με το γιατρό να τον ζαλίζεις και για την παραμικρή απορία σου όσο χαζή και να σου φαίνεται , δεν μπορώ να σε βοηθήσω σχετικά με τα χάπια που λες αλλά αν θέλεις κάτι άλλο ευχαρίστως . ΚΑΛΉ ΕΠΙΤΥΧΊΑ

σε ευχαριστω βανια μου για την απαντηση!!εχεισ δικιο θα του μιλησω απλα σκεφτομουν επειδη εχει πολυ κοσμο δεν εχει χρονο να ασχοληθει με την περιπτωση μου κ γι αυτο δε μου προτεινε ηπερυχο...δε ξερω..γενικα δεν εχω παραπονο παντα με παιρνει τηλ οταν θελω να του μηλισω απλα εχω την εντυπωση οτι δε θυμαται κ καλα την περιπτωση μου...2 φορεσ εχω παει μονο βεβαια...ισωσ ειναι κ λογικο...πηρα κ 2 γνωμη γιατρου προσφατα σχετικα με τα σερπαφαρ κ μου πε οτιδε τα χρειαζομαι γιατι κανω ωορρηιξια(ο πετρογιαννησ ειπε να τα παρω για ενισχυση)...ο δευτεροσ γιατροσ μου προτεινε αν βιαζομαι πολυ να μεινω εγκυοσ να κανω παρακολουθηση ωορρηξιασ κ απρεγκνιλ κ αυτο μου φαινεται πιο λογικο κ σκεφτομαι μηπωσ ο πετρογιανησ επειδη πνιγεται στη δουλεια με πηγε κατευθειαν στα σερπαφαρ...δε ξερω τι νακανω..απο τη μια εχει βοηθησει τοσεσ γυναικεσ να κανουν παιδι απο την αλλη φοβαμαι λιγο...δε ξερω....τι με συμβουλευεισ να κανω??(εσυ που τον ξερεισ κ καλυτερα) :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efiehope το μόνο που μπορώ να σου πω μετά σιγουριάς είναι πως αποκλείεται να σου είπε αυτό το πράγμα μόνο και μόνο επειδή έχει πολύ κόσμο και θέλει να σε ξεπετάξει. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΤΟ. Όσο κόσμο και να έχει έξω σε κρατάει όσο χρειάζεται και ποτέ δεν ξεπετάει καμιά γυναίκα..Από εκεί και πέρα το θέμα γιατρού είναι τόσο προσωπικό που κανείς δεν μπορεί να σου πει τι να κάνεις. Έχω την εντύπωση ότι ο συγκεκριμένος γιατρός δεν σου έκανε το κλικ..Αφού λοιπόν ο άλλος γιατρός σε έπεισε περισσότερο προτείνω να πας σε αυτόν. Σημασία έχει να νιώθεις καλά και να εμπιστεύεσαι το γιατρό σου. Εγώ μετά από πολλές αποτυχημένες επιλογές τώρα μπορώ να πω ότι είμαι 100% ευχαριστημένη. Ακούω μόνο τι μου λέει ο γιατρός μου και δεν επηρεάζομαι από αυτά που διαβάζω από ίντερνετ. Κάθε μία τη δικιά της διαφορετική εμπειρία θα σου πει. Προτείνω λοιπόν για να μη μακρηγορώ να ακολουθήσεις το ένστικτό σου και να πας στο γιατρό που σου έκανε κλικ. Από τη στιγμή που αμφιβάλλεις γι' αυτά που σου είπε ο Πετρογιάννης πάντα θα αμφιβάλλεις για όσα σου λέει ο συγκεκριμένος..Και κάτι τελευταίο: Όπως λέει και η Βάνια όποια απορία και αμφιβολία έχεις να τη συζητάς με το γιατρό και να μην ντρέπεσαι ούτε να σκέφτεσαι ότι περιμένει κόσμος από έξω. Να ζητάς να σου εξηγεί το κάθε τι..Αυτή είναι η δουλειά του! Εύχομαι πολύ γρήγορα να γίνεις μανούλα όποιον γιατρό και να επιλέξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efiehope το μόνο που μπορώ να σου πω μετά σιγουριάς είναι πως αποκλείεται να σου είπε αυτό το πράγμα μόνο και μόνο επειδή έχει πολύ κόσμο και θέλει να σε ξεπετάξει. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΤΟ. Όσο κόσμο και να έχει έξω σε κρατάει όσο χρειάζεται και ποτέ δεν ξεπετάει καμιά γυναίκα..Από εκεί και πέρα το θέμα γιατρού είναι τόσο προσωπικό που κανείς δεν μπορεί να σου πει τι να κάνεις. Έχω την εντύπωση ότι ο συγκεκριμένος γιατρός δεν σου έκανε το κλικ..Αφού λοιπόν ο άλλος γιατρός σε έπεισε περισσότερο προτείνω να πας σε αυτόν. Σημασία έχει να νιώθεις καλά και να εμπιστεύεσαι το γιατρό σου. Εγώ μετά από πολλές αποτυχημένες επιλογές τώρα μπορώ να πω ότι είμαι 100% ευχαριστημένη. Ακούω μόνο τι μου λέει ο γιατρός μου και δεν επηρεάζομαι από αυτά που διαβάζω από ίντερνετ. Κάθε μία τη δικιά της διαφορετική εμπειρία θα σου πει. Προτείνω λοιπόν για να μη μακρηγορώ να ακολουθήσεις το ένστικτό σου και να πας στο γιατρό που σου έκανε κλικ. Από τη στιγμή που αμφιβάλλεις γι' αυτά που σου είπε ο Πετρογιάννης πάντα θα αμφιβάλλεις για όσα σου λέει ο συγκεκριμένος..Και κάτι τελευταίο: Όπως λέει και η Βάνια όποια απορία και αμφιβολία έχεις να τη συζητάς με το γιατρό και να μην ντρέπεσαι ούτε να σκέφτεσαι ότι περιμένει κόσμος από έξω. Να ζητάς να σου εξηγεί το κάθε τι..Αυτή είναι η δουλειά του! Εύχομαι πολύ γρήγορα να γίνεις μανούλα όποιον γιατρό και να επιλέξεις!

Ανθή μου ευχαριστω για την απαντηση!!!!θα ξαναμιλισω με τον πετρογιαννη να του πω τουσ προβληματισμους μου σχετικα με τη θεραπεια που μου προτεινε...μπορει να μη καταλαβα κατι καλα!αλλα οπωσ κ να χει θα το συζητησω μαζι του...κ γω παραξενευτηκα που δε μου πε για υπερηχο γιατι τον θεωρω σχολαστικο κ καλο γιατρο κ δεν ειναι δυνατον τοσεσ κοπελεσ να χουν να πουν τοσα καλα λογια γι αυτον κ να τυχε σε μενα να θελει να με ξεπεταξει...απλα ηταν ενασ προβληματισμοσ μου...παντα κανω το λαθος να ξεχναω η να δισταζω να κανω πολλεσ ερωτησεισ στουσ γιατρουσ απο φοβο μηπωσ τουσ απασχολω...αλλεσ φορεσ θυμαμαι τα μισα να ρωτησω κ οταν κλεινω το τηλεφωνο θυμαμαι τα υπολοιπα....τελοσ παντων!!!αυτο που θελω ειναι να αποκτησω ενα παιδακι...ελπιζω το ενστικτο μου να με οδηγησει σωστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, θα σου πω τη γνώμη μου. Πρώτα απ' όλα να γράφεις σε ένα χαρτάκι όοοοοοολες σου τις απορίες ώστε να μην ξεχνάς τίποτα. Επίσης, να μη διστάζεις, να μην ντρέπεσαι και να μη σκέφτεσαι ότι τρως το χρόνο του οποιουδήποτε γιατρού. Αφού θα ξαναπάς στον Πετρογιάννη θα του μιλήσεις για όλους τους προβληματισμούς σου και θα τον ρωτήσεις τη γνώμη του για το συνδυασμό PREGNYL- υπερήχων. Επίσης θα ρωτήσεις για ποιο λόγο προτιμά τα σερπαφάρ αντί για υπερήχους..ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ. Αν σε καλύψουν οι απαντήσεις του συνεχίζεις με αυτόν. Αν όχι, ψάχνεις για άλλον. Εγώ αυτό θα έκανα. Ξέρω ότι πολλές κοπέλες έμειναν εγκυούλες με τον Πετρογιάννη. Κάποιες γρηγορότερα, κάποιες αργότερα λόγω του ότι πηγαίνει με αργά αλλά σταθερά βήματα. Για ένα να είσαι σίγουρη. Ποτέ δεν ξεπετάει ΚΑΜΙΑ.

Εύχομαι ολόψυχα να γίνεις μανούλα πολύ πολύ σύντομα! Ό,τι θες είμαστε εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...