Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΙΚΟΣ ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ (ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ)


RUBELA

Recommended Posts

Τι έδειξαν οι εξετάσεις σου Τάνια;

Γράψε μου στοιχεία...

Μην το περνάς μόνη σου. Κάθε γιατρός έχει άλλη αντιμετώπιση, γι'αυτό στείλε μου ένα πμ αν θες, με τα αποτελέσματα των εξετάσεών σου αναλυτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 102
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

tanya απο ότι είδες τον ίδιο γιατρό έχουμε αρκετες κοπέλες ναι είναι συζητήσιμος ειλικρινής και πάνω από ολα δνε θα σε κοροιδέψει . Εγω έμενα Αιγάλεω και πήγαινα στη Νικαια με βοήθησε παρά πολυ και έχω τον 6μιση χρονών Σταύρο μου . Επίσης να ξέρεις μια γυναίκα μπορεί να μπεί στη προκλημακτήριο και να είναι εκει για 10 χρόνια και είναι πιθανόν να μείνει και εγκύος . Κλέισε ραντεβού καιπήγαινε ότι εξετάσεις έχεις κάνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλημέρα!!

Έγκυος στο δεύτερο μωράκι μου και μόλις κλείσαμε με τον άντρα μου ραντεβού στον Πετρόγιαννη...

Ο άντρας μου τον ξέρει από το ναυτικό... και ελπίζω να είναι τόσο καλός όσο λέγεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για εμένα είναι ο πιο τέλειος γιατρός. Αν θα πας να του δώσεις χαιρετίσματα από την Ρία από την Σαλαμίνα, βέβαια του είχα βγάλει λίγο την πίστη εγώ.......... Μου είχε πει στο δεύτερο Ρία όταν κάνεις θα φύγω θα πάω Αμερική.

Για να καταλάβεις τι του έκανα τον παρακάλαγα να πάω με καισαρική γιατί φοβόμουν και εκείνος μου έλεγε όχι τελικά με κατάφερε και ευτυχώς να είναι καλά γιατί τελικά δεν ήταν τίποτα.

Αν ήταν άλλος είμαι σίγουρη ότι θα μου έκανε καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρια να πάμε όλες που είμαστε στο mammyland φαντάζεσαι ; όντως είναι πολύ καλός και πολυ λεπτολόγος έγω το έλεγα ούτε ο βρυκόλακας μου να ήσουν επειδή με έστελνε κάθε μήνα για εξετάσεθς αίματος αλλά είναι πολύ μπροστά ο άνθρωπος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχατε απόλυτο δίκιο!!

Είναι πολύ καλός, ζεστός άνθρωπος, γλυκός συνομιλητής, δεν βιάζεται να ξεπετάξει...

Έκανε πολύ καλό "κλικ"... :-))

Οι δε τοίχοι με τις φωτογραφίες των μωρών "του" είναι όλα τα λεφτά!!

Αλλά κι οι κοπέλες που έχει στο γραφείο του επίσης άψογες!!

Θα τα λέμε πρώτα ο Θεός συχνά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλες σας!!

Την Παρασκευή έχω ραντεβού με τον κ. Πετρογιάννη στο ιατρείο του στη Νίκαια. Ελπίζω να μας απεγκλωβίσει και να μας στηρίξει ώστε μέσα στο 2011 να επέλθει μία εγκυμοσύνη....Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω....

Ξέρετε αν είναι οικονομικός; Γιατί δεν είναι εύκολοι καιροί και δε θέλω για μία και μόνο επίσκεψη να ξεπαραδιαστώ!! Γνωρίζει καμιά σας να μου πει τιμές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zazazou εκεί στις φωτογραφίες είναι και το κοριτσάκι μου μεγάλο βέβαια και όχι μωρό. Το πιο συγκλονιστικό στις φωτογραφίες είναι κάτι μωράκι που έχουν γεννηθεί γύρω στα 600-700 γρ. δεν θυμάμαι καλά γιατί έχω να πάω και καιρό.

Tanya δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις αλλά να ξέρεις ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου βρει λύση και ένα άλλο καλό που έχει είναι ότι δεν πάει στην τύχη αν δεν είναι σίγουρος 100%.

Και όσος κόσμος και αν περιμένει έξω κάθεται και σου τα εξηγεί όλα αναλυτικά.

Και τα τρία κορίτσια (οι μαίες του) είναι πολύ καλές αλλά η αδυναμία μου είναι η Θεοδώρα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tanya καλησπέρα, κατ' αρχάς καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας και ειλικρινά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις γρήγορα στην αγκαλιά σου το μωράκι που λαχταράς.

Εκτός από τις ιδιότητές του σαν γιατρός που λίγο πολύ κατάλαβες ότι έχουμε ομαδικώς μια απόλυτη εμπιστοσύνη, θα δεις ότι και οι επισκέψεις του κοστίζουν κάτι παραπάνω από λογικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου για την υποστήριξή σας κυρίως αλλά και για τις άμεσες απαντήσεις σας. Αύριο θα πάω στο γιατρό και θα σας πω και εγώ τη γνώμη μου....

Φιλάκια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια καλημέρα,

Να ρωτήσω κάτι αν θυμάστε ??

Papp-A και Β Επιπέδου τις κάνατε στο ιατρείο του γιατρού ή εξωτερικά ?

Γιατί μέχρι τώρα τους υπέρηχους μου τους κάνει στο ιατρείο και ήθελα να ξέρω αν θα κάνω εκεί και το Papp-A και το Β Επιπέδου ή θα πρέπει να βρω κάπου έξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αν και έχουν περάσει 3 χρόνια θυμάμαι πάρα πολύ καλά. Τις πιο ειδικές εξετάσεις όπως είναι αυτές που λες τις έκανα εκτός ιατρείου στο Ιασώ θα στο πει και ο ίδιος. Μια φίλη μου πάντως που πάει και αυτή στον Πετρογιάννη και πήγε στο Ιασώ να τις κάνει σου κάνουν έκπτωση αν τις κάνεις όλες εκεί.

Επλίζω να σε βοήθισα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στον πετρογιαννη πριν 7 χρόνια είχα κάνει την αυχενική στο ιατρελιο του αλλά το υπέρηχο που μετρανε με ειχε στείλει σε δικό του στο αλεξανδρα και ειχα δωσει ελάχιστα χρήματα το β επιπεδου γίνετε σε νοσοκομειο εγω τ εοχα κάνει στο ιασω με εκπτωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :) !! Έκλεισα κι εγώ ραντεβού με τον Πετρογιάννη για ΠΑΠ κλπ. Σήμερα πήρα τηλ. και μου είπαν για 9 Μαρτίου...ΝΤΟΙΝΚ :roll: ...Έπαθα βέβαια ένα σοκ αλλά συνήλθα. Μου αρέσει που ήθελα γι' αυτή την Τετάρτη :lol: ...Η πολλή πελατεία βέβαια σημαίνει πως είναι και πολύ καλός γιατρός.

Μου γεννήθηκε βέβαια μια απορία. Συνεργάζεται έμαθα και με τα 3 μεγάλα μαιευτήρια. Αν λοιπόν έρθουν οι πόνοι σε 2 γυναίκες ταυτόχρονα και η μία είναι κανονισμένο να γεννήσει ΛΗΤΩ και η άλλη ΜΗΤΕΡΑ ή ΙΑΣΩ τι γίνεται :? ;;;;;;;;;;;;; Με τόση πελατεία δε μου φαίνεται και τόοοοοσο απίθανο. Σε 2 κομμάτια αποκλείεται να κοπεί.....Έγκυος δεν είμαι ακόμα βέβαια αλλά σκοπεύω να προσπαθήσω για ένα δεύτερο παιδάκι...Αυτή είναι η απορία μου..Δεν είναι λογικός ο φόβος μου;;;;

Και κάτι ακόμα για να προετοιμαστώ. Για πόση ώρα αναμονή μιλάμε στα ραντεβού;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, τυχερή είσαι!!!!!!!!!!!!!!!! χιχιχιχιιχιχιχι

Όντως έχει πολύ κόσμο!!!!!!!!!!!!!

Να δεις όταν θα πας πόσσες θα είναι έγκυος και θα περιμένουν έχει πολύ πλάκα!!!!!!!!!!!!

Ρώτησέ τον για αυτό με τις ταυτόχρονες γέννες, αλλά η γνώμη η δική μου είναι ότι για αυτό υπάρχουν οι μαίες όχι για να κάνουν την γέννα αλλά για να βλέπουν το πότε θα γεννήσεις.

Ξέρεις τι γίνεται με την αναμονή από ότι έχω καταλάβει δηλαδή κλείνουν τα ραντεβού με προτεραιότητα τις έγκυους.

Φιλιά πολλά, περιμένουμε να ακούσουμε εντυπώσεις!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, τυχερή είσαι!!!!!!!!!!!!!!!! χιχιχιχιιχιχιχι

Όντως έχει πολύ κόσμο!!!!!!!!!!!!!

Να δεις όταν θα πας πόσσες θα είναι έγκυος και θα περιμένουν έχει πολύ πλάκα!!!!!!!!!!!!

Ρώτησέ τον για αυτό με τις ταυτόχρονες γέννες, αλλά η γνώμη η δική μου είναι ότι για αυτό υπάρχουν οι μαίες όχι για να κάνουν την γέννα αλλά για να βλέπουν το πότε θα γεννήσεις.

Ξέρεις τι γίνεται με την αναμονή από ότι έχω καταλάβει δηλαδή κλείνουν τα ραντεβού με προτεραιότητα τις έγκυους.

Φιλιά πολλά, περιμένουμε να ακούσουμε εντυπώσεις!!!!!!!!!!!!

Εννοείται πως θα σας πω εντυπώσεις!!!!

Να ρωτήσω και κάτι άλλο;;; Στη διάρκεια των ωδίνων είναι καθόλου μαζί με την έγκυο ή εμφανίζεται μόνο όταν το μωρό σκάσει κεφάλι;;; Ο γιατρός που είχα στην εγκυμοσύνη μου εμφανίστηκε μια για να μου σπάσει τα νερά και μία για να με ξεγεννήσει. Η μαία μόνο ήταν κοντά μου και για να είμαι ειλικρινής με ξενέρωσε πολύ(όχι η μαία, ο γιατρός)..Αφού έλεγα μακάρι να έδινα τα 2 χιλιάρικα(!!!!!)..σε αυτήν...

Άμα με το καλό έρθει 2ο νινί θα του πω: "Γιατρέ κοίτα μην αναλάβεις ΚΑΜΙΑ άλλη έγκυο που γεννάει τον ίδιο μήνα....χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :D !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή και εμένα η μαία ήταν μαζί μου τον περισσότερο καιρό αλλά εγώ είχα πάει από τις 4 το μεσημέρι και γέννησα στις 10.20 το βράδυ.

Θα σου πω μια περίπτωση που έτυχε αυτές τις ημέρες με τον Πετρογιάννη.

Μια φίλη μου είχε μπλέξει με έναν άσχετο γυναικολόγο για να καταλάβεις είχε μια παλλίνδρομη και της λέει τυχαίο γεγονός και είναι χαζή γιατί το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και ήξερε τι παίζει. Της είπα πήγαινε στον Πετρογιάννη. Δεν πάει. Ξαναμένει έγκυος χωρίς να το κοιτάξει και πάει πάλι στον γιατρό της επειδή την είχα υποψιάσει αλλάζει γιατρό και πάει στον Πετρογιάννη αλλά ήταν αργά το χάνει και το άλλο. Και την αναλαμβάνει ο Πετρογιάννης και της λέει αν με ακούσεις από εδώ μέσα θα φύγεις με παιδί. Κάνει εξετάσεις και τα λοιπά. Εν το μεταξύ μένει έγκυος η αδερφή της (να σημειωθεί ότι πήγαινε μαζί με την φίλη μου στον Πετρογιάννη και τον είχε γνωρίσει). Ήθελε όμως για οικονομικούς λόγους να γεννήσει σε δήμόσιο νοσοκομείο της σύστησε μια φίλη της έναν γιατρό και πήγε. Πήγε 2 φορές και έφυγε και λέει στην φίλη μου δεν γίνεται θα πάω στον Πετρογιάννη δεν το ρισκάρω. Και μένει έγκυος και η φίλη μου και έχουν έναν μήνα διαφορά οι αδερφές και πανε μαζί στον Πετρογιάννη.

Θα το δεις και εσύ πόσο καλός είναι και πόσο σου τα εξηγεί όλα.

Όσο κόσμο και να έχει έξω θα κάτσει και θα στα αναλύσει όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...Ειχα επισκεφτει και εγω πριν 9 χρονια καποιον πετρογιαννη στην Νικαια και δεν εμεινα κα8ολου ευχαριστημενη! Αυτος ειναι γκριζομαλλης γυρω στα 55 με 60? Συνεργαζεται με το δημοσιο? 8υμαμαι ειχα παει με το βιβλιαριο δημοσιου . Υπερηχο στο ιατρειο του κανει?

Τον λογο που δεν εμεινα ευχαριστημενη 8α τον πω την επομενη φορα απλα 8ελω να σιγουρευτω αν ειναι αυτος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!ΕΓΩ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 8 ΧΡΟΝΙΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ 45 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ 55-60 ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΛΙΓΑ ΓΚΡΙΖΑ ΜΑΛΛΙΑ....ΕΣΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΕΘΑΝΕΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ!!ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΙΑΝΥΩ ΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ.ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΠΙΑ.ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ 9 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ!!ΑΛΛΑ Η ΓΕΝΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ,ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΣΤΟ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΑΣΧΗΜΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΒΟΥΜΕ ΤΟ <<ΨΩΜΙ>>ΤΟΥ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ 10 ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΙΣ 10000 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΠΙΝΟΥΝ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ....ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΠΟΤΕ ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ,ΓΙΑΤΡΟ ΟΤΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ!!ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει καποια να μου δωσει το μαιλ του πετρογιαννη κ το τηλ του.....?σε π.μ.φυσικα....το χρειαζεται μια φιλη μου...σας ευχαριστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή και εμένα η μαία ήταν μαζί μου τον περισσότερο καιρό αλλά εγώ είχα πάει από τις 4 το μεσημέρι και γέννησα στις 10.20 το βράδυ.

Θα σου πω μια περίπτωση που έτυχε αυτές τις ημέρες με τον Πετρογιάννη.

Μια φίλη μου είχε μπλέξει με έναν άσχετο γυναικολόγο για να καταλάβεις είχε μια παλλίνδρομη και της λέει τυχαίο γεγονός και είναι χαζή γιατί το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και ήξερε τι παίζει. Της είπα πήγαινε στον Πετρογιάννη. Δεν πάει. Ξαναμένει έγκυος χωρίς να το κοιτάξει και πάει πάλι στον γιατρό της επειδή την είχα υποψιάσει αλλάζει γιατρό και πάει στον Πετρογιάννη αλλά ήταν αργά το χάνει και το άλλο. Και την αναλαμβάνει ο Πετρογιάννης και της λέει αν με ακούσεις από εδώ μέσα θα φύγεις με παιδί. Κάνει εξετάσεις και τα λοιπά. Εν το μεταξύ μένει έγκυος η αδερφή της (να σημειωθεί ότι πήγαινε μαζί με την φίλη μου στον Πετρογιάννη και τον είχε γνωρίσει). Ήθελε όμως για οικονομικούς λόγους να γεννήσει σε δήμόσιο νοσοκομείο της σύστησε μια φίλη της έναν γιατρό και πήγε. Πήγε 2 φορές και έφυγε και λέει στην φίλη μου δεν γίνεται θα πάω στον Πετρογιάννη δεν το ρισκάρω. Και μένει έγκυος και η φίλη μου και έχουν έναν μήνα διαφορά οι αδερφές και πανε μαζί στον Πετρογιάννη.

Θα το δεις και εσύ πόσο καλός είναι και πόσο σου τα εξηγεί όλα.

Όσο κόσμο και να έχει έξω θα κάτσει και θα στα αναλύσει όλα.

Δεν είναι να παίζουμε με αυτά τα πράγματα..Σε τέτοιες περιπτώσεις κοιτάς να είναι καλός ο γιατρός..Και απ' ότι έχω καταλάβει ο Πετρογιάννης είναι καλός. Εγώ ξενέρωσα από τον γιατρό που είχα γιατί με είχε αφήσει στη μαία, ήρθε μόνο μία για να μου σπάσει τα νερά και μία για να μου πει ότι αργώ και να έχω στο μυαλό μου την καισαρική...Εννοείται πως έγινε χαμός.Τελικά φυσιολογικά γέννησα γιατί δεν υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα. Έκανα 9 ώρες να γεννήσω.Αν βαριέται να περιμένει να κάνει άλλη δουλειά. Επίσης είναι και 70 χρονών.....Ξενέρωσα κοινώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον η Penny θα τον έχει μπερδέψει με κάποιον άλλον. Πάντως υπέρηχο στο ιατρείο του κάνει.

Και δεν ξέρω αν θα συμφωνήσετε μαζί μου όσες έχετε πάει αλλά είναι και ωραίος :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: .

Μεταξύ μας κορίτσια μην το μάθουν οι άνδρες μας =))=))=))=))=))

Και είναι και παντρεμένος :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...