Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΝΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΝΑ ΔΕΙΣ....


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 331
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καραμελενια κανε μια εξηγηση...τι ειναι η "πετρια"?? :D:D

.

Δεν μπορεί όταν ήτανε μικρή κάποια πέτρα θα έφαγε στο κεφάλι γι'αυτό και έχει διάφορα κολλήματα.

Δεν εξηγήται αλλιώς :):):)

Είμαι έγώ υπερβολική ή αυτοι δεν ξέρουν τι τους γίνεται;;

Ηρθαν σήμερα τα πεθερικά να δουν τα παιδιά, ο γιός μου κοιμότανε και ξύπνησε με τις ανάποδες του. δεν ήθελε να βγεί απο το δωμάτιο του να δει τους παππουδες του (παρ'όλο που εχεί αδυναμία στον πεθερό μου).Οπότε ο πεθερος μου το βρήκε λογικό να φωνάζει για να ακούσει ο μικρός:καλά αφού δεν έρχεσαι εσύ θα πάρω τις διδυμούλες βόλτα!!! Όταν βγήκε ο γιός μου απο το δωμάτιο στην πρώτη ευκαιρία έσπρωξε το ένα μωρό!!! :shock:

Τους έχω εξηγήσει πολές φορές ότι έχουμε ένα παιδάκι που σε γενικές γραμμές δεν ζηλεύει και πως δημηουργείται θέμα απο το πουθενα με τέτοια σχόλια (τα οποία κάνουν συχνα) αλλά αυτοί πέρα βρέχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από δω.Εγώ,το Σαβ/κο που πήγα στο χωριό να δω τα παιδιά μου,δεν πήγα καθόλου στη συνυφάδα μου.Κι ευτυχώς!!!!!!!!!είχε να πάει σε μια βάπτιση κ δεν ήρθε στα γενέθλια της κόρης μου.Βέβαια,με πήρε τηλ.έτσι,για το τυπικό της υπόθεσης(πάντα έτσι κάνει)κ στο τέλος μου το κλεισε κ χωρίς ένα γεια.Αλλά αποφάσισα να μην με νοιάζει...Περνάω ό,τι περνάω,δεν θα με τρλάνει αυτή.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφήστε το άλλο(αφορά την πεθερά).Την έχει φάει η στεναχώρια γιατί έχω κορίτσια κ δεν έκανα γιο.Στο πρώτο,μόλις έμαθε το φύλο του μωρού μου έλεγε:"μην στεναχωριέσαι,δεν πειράζει,τα κορίτσια είναι καλύτερα."Εγώ της έλεγα ότι δεν με νοιάζει,ότι μου αρκεί να είναι γερό,αυτή το ίδιο.Ε!τότε κατάλαβα ότι αυτή στεναχωριόταν.Ώσπου ήρθε κ το δευτερο,πάλι τα ίδια....Κ τώρα μου λέει το τρίτο θα είναι αγόρι!Της λέω δεν κάνω τρίτο,πως θα το μεγαλωσουμε?Ποπο!κοντευει να σκάσει,αλλά δεν το δείχνει!Γιατί να μην έχει ο γιος της αγόρι!Αλλά κατα τα άλλα είναι καλή γυναικούλα!Είναι κ μεγάλη!Αν τολμήσει ο άντρας μου όταν είμαστε στο χωριό κ βγει από το σπίτι βόλτα κ μένα δεν με πάρει του φωνάζει.Όπου πάτε θα πάτε μαζί του λέει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ξέρετε ότι αργά ή γρήγορα τα πραγματικά αισθήματα των πεθερικών απέναντι στη νύφη θα αποκαλυφτούν. Σε εμάς αποκαλύφτηκαν πριν 2 μέρες και μου εξέφρασε ότι ακριβώς νιώθει για μένα και τα μωρά και τον άντρα μου. Έπεσα από τα σύννεφα με όσα είπε :shock: δεν θα της τα συγχωρέσω ποτέ.

Έχουμε ήδη 2 μέρες που αφήσαμε το σπίτι μας που ήταν 2 ορόφους κάτω από το δικό της και νοικιάσουμε προσπαθώντας να βρούμε λίγη ηρεμία. Στην αρχή νόμιζα ότι εγώ ήμουν η υπερβολική τελικά μέχρι και ο άντρας μου έμεινε με το στόμα ανοιχτό που άκουσε τα μισά από όσα μου είπε και λέει ότι απόρησε με την υπομονή μου που δεν την άρπαξα. Μιλάμε για μεγάλη ΚΑΚΙΑ. Σετ πάει και η συνυφάδα μου ένα φίδι κολοβό που από όταν με γνώρισε ήθελε το κακό μου και το κακό της οικογένειας μου. Δεν ξέρω τι να πρωτογράψω. Τόσο καιρό πίστευα ότι ήταν αδιάφορη, ανισόρροπη κλπ. Τώρα κατάλαβα πόσο κακιές είναι και οι 2 τους. Και οι υπόλοιποι συγγενείς με είχαν προειδοποιήσει αλλά εγώ έλεγα δεν πειράζει θα τα καταφέρω. Τελικά κι εγώ έφτασα στο σημείο να λέω ότι θέλω μόνο το κακό τους. Το μεγάλο της πρόβλημα ξέρετε ποιο ήταν? Ότι δεν την αφήσαμε να κάνει κουμάντο στο σπίτι μας και στη ζωή της γιατι αυτή έτσι θέλει (αυτή το είπε) και ότι αυτή η πρώτη εκεί μέσα και η ανώτερη :shock: και κάτι τέτοια κουλά :shock::shock:

Α και τα μωρά μου τα πήρε αγκαλιά (κανα 2 φορές) παρόλο που θα μπορούσε να μην το κάνει ( η μικρή της απλωσε τα χέρια) γιατί έχει θυμώσει και με αυτά :shock: Αλλά και τα μωρά έχουν διαίσθηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

καραμελενια ποσο ειναι ο μεγαλος σου?

Είναι 3 1/2 και όσο να πεις μωρό ειναι ακόμα επηρεάζεται απο τέτοιου είδους κουβέντες.Και κυρίως επειδή έχει αδυναμία στον παππου του!

Α! έχει και συνέχεια...το Σαββατο τον είχανε όλη μέρα και κατα το βραδάκι το παιδι έκανε εμετό (μάλλον μας γυροφέρνει ίωση!).χθες που ήρθαν μου είπε 3 φορές ότι σφουγγάρισε όλο το σαλόνι επειδη έκανε εμετό ο μικρός και ευτυχώς δεν έκανε όταν ήτανε στην θειά του που έχει στρωμένα τα χαλία!!! Εγώ απαντούσα "τι να κάνουμε συμβαίνουν αυτά στα παιδια" και εκείνη το βιολί της.Μεχρι και ο πεθερός μου τα πήρε και της είπε "το θέμα ήταν να μην κάνει το παιδι εμετό και όχι που σφουγγάρισες εσύ"

eleniF η συνυφάδα σου είναι για σκότωμα!!!

Βέβαια κάτι τέτοιοι άνθρωποι είναι που σε κάνουν να λές ευχαριστώ τον θεό που δεν με έκανε σαν και αυτην, και παίρνεις τα πάνω σου :) !!!!

MariaIoanna Τι να πώ!!! :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα διάβασα τι γράφω και δεν ξέρω αν είμαι κατανοητή γιατί συγχύστηκα πάλι και τα γράφω ακαταλαβίστικα. sorry κορίτσια.

Λαχείο είχα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μεγάλο της πρόβλημα ξέρετε ποιο ήταν? Ότι δεν την αφήσαμε να κάνει κουμάντο στο σπίτι μας και στη ζωή της γιατι αυτή έτσι θέλει (αυτή το είπε) και ότι αυτή η πρώτη εκεί μέσα και η ανώτερη :shock: και κάτι τέτοια κουλά :shock::shock:

Και μόνο αυτό φτάνει για να μπούμε στο νόημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ξέρετε ότι αργά ή γρήγορα τα πραγματικά αισθήματα των πεθερικών απέναντι στη νύφη θα αποκαλυφτούν. Σε εμάς αποκαλύφτηκαν πριν 2 μέρες και μου εξέφρασε ότι ακριβώς νιώθει για μένα και τα μωρά και τον άντρα μου. Έπεσα από τα σύννεφα με όσα είπε :shock: δεν θα της τα συγχωρέσω ποτέ.

Έχουμε ήδη 2 μέρες που αφήσαμε το σπίτι μας που ήταν 2 ορόφους κάτω από το δικό της και νοικιάσουμε προσπαθώντας να βρούμε λίγη ηρεμία. Στην αρχή νόμιζα ότι εγώ ήμουν η υπερβολική τελικά μέχρι και ο άντρας μου έμεινε με το στόμα ανοιχτό που άκουσε τα μισά από όσα μου είπε και λέει ότι απόρησε με την υπομονή μου που δεν την άρπαξα. Μιλάμε για μεγάλη ΚΑΚΙΑ. Σετ πάει και η συνυφάδα μου ένα φίδι κολοβό που από όταν με γνώρισε ήθελε το κακό μου και το κακό της οικογένειας μου. Δεν ξέρω τι να πρωτογράψω. Τόσο καιρό πίστευα ότι ήταν αδιάφορη, ανισόρροπη κλπ. Τώρα κατάλαβα πόσο κακιές είναι και οι 2 τους. Και οι υπόλοιποι συγγενείς με είχαν προειδοποιήσει αλλά εγώ έλεγα δεν πειράζει θα τα καταφέρω. Τελικά κι εγώ έφτασα στο σημείο να λέω ότι θέλω μόνο το κακό τους. Το μεγάλο της πρόβλημα ξέρετε ποιο ήταν? Ότι δεν την αφήσαμε να κάνει κουμάντο στο σπίτι μας και στη ζωή της γιατι αυτή έτσι θέλει (αυτή το είπε) και ότι αυτή η πρώτη εκεί μέσα και η ανώτερη :shock: και κάτι τέτοια κουλά :shock::shock:

Α και τα μωρά μου τα πήρε αγκαλιά (κανα 2 φορές) παρόλο που θα μπορούσε να μην το κάνει ( η μικρή της απλωσε τα χέρια) γιατί έχει θυμώσει και με αυτά :shock: Αλλά και τα μωρά έχουν διαίσθηση

τι σου είπε?επιτρέπεται να ρωτήσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ELENIF διάβασα αυτά που έγραψες και για το φύλλο του παιδιού και για την ακατανόμαστή σου.

Εγώ είχα μείνει έγκυος πριν από την Ανδριανούλα μου και είχα μία παλλίνδρομη κύηση, μετά το μόνο που με ένοιαζε ήταν το φύλλο του παιδιού κατα βάθος όμως ήθελα κοριτσάκι και το έλεγα κιόλας λοιπόν επειδή η κοριτσάρα μου είχε ορθάνοιχτα τα πόδια της μου είπαν το φύλλο από την αυχενική διαφάνεια πρώτα πήρα τον άνδρα μου τηλέφωνο (είχα παέι μαζί με την μαμά μου) και του το είπα έκανε πολύ χαρά και μου λέει πάρε και την μαμά μου να της το πείς παίρνω με όλη την χαρά σου λέω μόλις έχω βγεί από το ιατρείο και ξέρεις τι μου λέει?? Ε, δεν πειράζει τι να κάνουμε (και με ένα ύφος) μου ήρθε να πάρω το τηλέφωνο και το κοπανίσω στον δρόμο.

Τι να πω καθόλου μυαλό.....

Και εσύ καλύτερα που δεν την είδες. Εγώ την έχω κάνει πέρα και έχω ησυχάσει το μόνο που στεναχωριέμαι είναι που δεν βρίσκονται οι μικρές είναι κρίμα. Το σκέφτομαι πολύ αυτό το θέμα αλλά τι να κάνω πόσο να κάνω το κορόιδο δεν ξέρω μήπως κάνω λάθος??

Εσείς τι λέτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!! ΕΓΩ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΛΕΞΑ ΟΡΦΑΝΟ ΑΠΟ ΜΑΝΑ :lol::lol:

ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΕΘΕΡΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ 100 ΠΕΘΕΡΕΣ!!!! ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΝΑ 2-3 ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ Κ ΖΕΙ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΚΟΣΜΟ!!! ΚΟΙΝΟΣ ΤΟ ΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!!! ΑΛΛΑ ΕΙΔΑΤΕ ΚΑΝΑ ΧΑΖΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΕ??? ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΛΩΝΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΝ Κ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΤΡΕΛΑ!!!!

ΜΕΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΠΙΤΙ :shock::shock::shock::shock::shock: ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ....ΑΞΕΧΑΣΤΟΙ :lol::lol:

ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΓΥΡΝΟΥΣΕ Κ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΦΗΝΑ ΝΗΣΤΙΚΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΠΛΕΝΑ Κ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΖΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΖΑΖ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΔΙΝΕ ΣΗΜΑΣΙΑ Κ ΔΕΝ ΧΑΛΙΟΜΟΥΝ!!!! ΜΙΑ ΔΥΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΦΑΙ(ΜΕΝΕΙ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ΤΟΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΣΠΙΤΑΚΙ) Κ ΗΡΘΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΨΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΖΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΤΕ Κ ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΕΙ Κ ΑΛΗΘΕΙΑ :lol::lol: Κ ΟΤΤΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΡΕΥΤΙΚΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΣΩ Κ ΑΥΤΟΝ!!!!!

ΤΑ ΕΙΔΕ ΟΛΑ Ο ΕΡΜΟΣ!!!!! ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΣΤΑ ΟΠΑ ΟΠΑ ΜΕ ΕΧΕΙ!! 4 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΑΚΟΥΣΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Κ Ο ΑΓΙΟΣ ΦΟΒΕΡΑ ΘΕΛΕΙ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaEva να τα εκατοστήσουν οι κουκλίτσες σου [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion15.gif]

Καλά εγώ πάντως κάποια μέρα θα της ρίξω ποντικοφάρμακο στον καφέ της πεθεράς μου, η γυναίκα είναι μεγάλο έγκλημα...... [smilie=angryfire.gif] [smilie=banghead.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaEva να τα εκατοστήσουν οι κουκλίτσες σου [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion15.gif]

Καλά εγώ πάντως κάποια μέρα θα της ρίξω ποντικοφάρμακο στον καφέ της πεθεράς μου, η γυναίκα είναι μεγάλο έγκλημα...... [smilie=angryfire.gif] [smilie=banghead.gif]

κρατα λίγο κ για μένα να το ρίξω στην αγαπημενη μου συνυφάδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αδριάνα εμ ήθελες να της ανακοινώσεις και τα ευχάριστα (για το φύλο!!) ...έπρεπε να μην της πεις τίποτα...εγώ το ανακοίνωσα στα πεθερικά μου στον 4ο μήνα που είμαι τώρα ...δεν τους δινω και πολύ θάρρος ...οι καλοσύνες είναι για αυτούς που τις εκτιμούν!!!

όσο για την συνυφάδα σου...τι να σου πω...εγώ δεν θα της έδινα άλλες ευκαιρίες...όχι τίποτα άλλο για να μην σε πάρουν όπως λες και για κορόιδο... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ώρες ώρες νομίζω ότι αυτή η γυναίκα δεν έχει άλλη ασχολία από το να προσπαθεί να μου μπαίνει στη μύτη. [smilie=argue.gif]

Όσο και να προσπαθώ να μην ασχολούμαι μαζί της, αυτή βρίσκει τρόπους να μου χαλάει το στομάχι... Ειλικρινά θα την βαρέσω κάποια μέρα κι όχι τίποτα άλλο, είναι και βαρέων βαρών, πού να τα καταφέρω να την βάλω κάτω.....Έχω κάποιες ελπίδες τώρα που έβαλα κιλά με την εγκυμοσύνη αλλιώς...... [smilie=boxing.gif]

Ευτυχώς που το κοριτσάκι μου είναι μικρούλι ακόμα και δεν καταλαβαίνει αλλά τί θα γίνει αν όταν μεγαλώσει ακούει τη γιαγιά της να με αποκαλεί κακούργα μάνα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρατα λίγο κ για μένα να το ρίξω στην αγαπημενη μου συνυφάδα....[/quote:1msy1jbj]

Συνυφάδες/κουνιάδες/κουνιάδοι....άλλη πληγή κι αυτοί!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεθερόπληκτες γεια σας,

εμένα είχε έρθει η πεθερούλα μου πρωί πρωί σήμερα το τι μουρμούρα άκουσα δεν λέγεται αφού σε κάποια στιγμή με πιάσανε τα γέλια. Και σε κάποια φάση μου λέει: Ε τι να κάνουμε αφού ότι και να σου πω εσύ θα κάνεις αυτό που θέλεις ήθελα να της πω πάλι καλά που το κατάλαβες. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και βρε κορίτσια ντροπή σε περίοδο οικονομικής κρίσης να χαλάτε λεφτά για ποντικοφάρμακα αφού ούτε αυτό δεν αξίζουν τελικά.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: κακιούλα έεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια χθες 11 παρα τεταρτο με πηρε η αδερφη του πεθερου μου και μου εβαλε και χερι που κοιμαμαι τοσο νωρις!!! της φανηκε οτι δεν εχω ενδιαφεροντα λεει στη ζωη μου!

και ο πεθερος μου πηρε χθες τηλεφωνο και ρωταγε αν οταν οδηγω βαζω τα παιδια στο αυτοκινητο και οτι δεν ξερω να οδηγω γιατι οδηγω απο φετος και δεν εχω εμπειρια κτλ κτλ

ολα καλα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama eva 1ον να τις χαίρεσε τις κούκλες σου!!!!!!!!

Και εμένα η πεθερά μου μπροστά σε κόσμο έτσι το παίζει η τέλεια πεθερά και το γελοίο είναι ότι μερικές φορές μου λέει ότι η δική της πεθερά την καταπίεζε δεν είναι τραγικό???

Και εμένα μου έχει κάνει παρατήρηση για τα παιχνίδια της μικρής.

Τελικά ξέρετε τι πιστεύω: ότι και να κάνουμε πάντα θα βρουν κάτι για να πουν δεν υπάρχει περίπτωση.

Εγώ πάντως νομίζω ότι σας το έχω ξαναπεί ότι μου λέει δεν δίνω βάση μόνο όταν αφορά την μικρή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama eva να σου ζήσουν οι κούκλες σου!!!!

Καλά δεν το συζητώ, ο πεθερός ξεπέρασε τους πάντες!! Καλά δεν έφερε ένα δώρο για τα παιδιά? Είναι δυνατόν? Αλλά τα κεράκια ήξερε να τα σβήνει ε???? ;););)

άντε και του χρόνου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...