Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο3


lena

Recommended Posts

Δεν ξέρω, μου φαίνετα οτι σε σύγκριση με την πρώτη φορά έχω φουσκώσει αρκετα.

Ε,δευτερη εγκυμοσύνη,δύο και τα μωρα,μαλλον παίζει ρόλο...

Αν και μου λένε οτι είμαι μία χαρα.Πήρα δύο κιλα.

Είμαι στη 17η εβδομάδα.Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 722
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αμα λές λιγη τότε μαλλον έχω κοιλούμπα!!!

Αν και εχουμε σχεδόν μήνα διαφορα!!!!!

Λοιπον , κοριτσάκια,γίνομια καπνός,σχόλασα!!!

Πάω σπιτάκι μου στο αγοράκι μου και τον χαμό που επικρατεί!!!!

Φιλάκια σε όλες,Ναταλι καλή συνέχεια με το σπίτι!!

Τα λέμε από Δευτέρα!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τρεχετε με τα καινουρια σπιτια σας ε? τι χαρα αυτα ειναι ευχάριστα. Μην κουραζεστε ομως αφηστε τους υπολοιπους να κανουν τις δουλιτσες.

Εγω κοριτσακια μου κοιμηθηκα το μεσημέρι με το κλιματιστικό κ κοιμηθηκε κ η μικρή κ ετσι τωρα ειμαι πιο αναλαφρη. Ειπα κ τώρα το απογευμα να χαλαρώσω κ ετσι εκανα πολύ λιγες δουλειές κ καθομαι σπιτι στην δροσουλα μου δεν παω μαγαζί σημερα θα το ριξω εξω θα κάνω ριλάξ χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα απο την πατρα που ψηνεται!ειστε ολες καλα;τα μωρακια σας;

καλα μου φαινεται ολη μερα στη θαλασσα θα τη βγαλω σημερα!το πιο ωραιο που γινεται στη θαλασσα που παω ειναι που με κοιτανε ολοι κ γουρλωνουν τα ματια!!!κ μ αρεσει γιατι δεν το κανουν γιατι ειμαι σαν φαλαινα με δεκα στρωματα κυταριτιδας αλλα γιατι απλα ειμαι εγκυος!!!!τελειο!!! :laugh:

κατα τα αλλα καλα!αρχισε το μουντιαλ κ ο αντρας μου μου υποσχεθηκε οτι δεν θα χασουμε αγωνα!απο πιτσαρια σε σουβλατζιδικο κ τουμπαλιν θα τη βγαλουμε!τι ευτυχια!εγω τι φταιω;;;τουλαχιστον θα τρωω! :)

καλε τι πολυλογια με εχει πιασει πρωι πρωι;;;;;

φιλακια κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα λιονταρακι κ εγώ τωρα ετοιμάζομαι γιατι 10.30 παω με την μικρή κ τον ανιψιό μου για μπανιο μεχρι το μεσημέρι. Οσο για αυτο που λες εχεις δικιο κ εγω το απολαμβάνω κ το χαιρομαι κ καθομαι στην παραλια πολυ ανετα ενω πριν μπορει κ να ντρεπομουνα χαχα.

Εμένα ο αντρας μου δεν ασχολειτε αλλα μ αρεσει εμενα να βλεπω που κ που

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

σας ζηλευω λιγο που κανετε μπανακια... :P

αληθεια ομως δεν ειναι και λιγο ταλαιπωρια να αλλαζετε συνεχεια μαγιω και τετοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εμενα το τελευταιο που με νοιαζει ειναι να αλλξω μαγιο!

μπαινω στο νερο κ νιωθω οτι ειμαι στο παραδεισο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!

αυτό είναι το τέλειο σ-κ για μπανάκια! σχεδον όλοι έχουν πάει για μπάνιο κι εγω δεν έχω τί να κάνω :(

5 και σήμερα για να πάρω αγκαλίτσα τα μωράκια μου!!!!!!!!νομίζω ότι κι αυτά ανυπομονουν να με γνωρίσουν, όλη τη μέρα κάνουν τρελό σαματά μέσα στην κοιλιά :laugh: :silly: :laugh: καλά πολύ χαζομαμά λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky έγραψε:

καλημέρα κοριτσάκια!

αυτό είναι το τέλειο σ-κ για μπανάκια! σχεδον όλοι έχουν πάει για μπάνιο κι εγω δεν έχω τί να κάνω :(

5 και σήμερα για να πάρω αγκαλίτσα τα μωράκια μου!!!!!!!!νομίζω ότι κι αυτά ανυπομονουν να με γνωρίσουν, όλη τη μέρα κάνουν τρελό σαματά μέσα στην κοιλιά :laugh: :silly: :laugh: καλά πολύ χαζομαμά λέμε!

αντε αλικη μου με το καλο!!!!!!!!

τι να τα κανεις τα μπανακια οταν σε 5 μερες θα κρατας τα ζουζουνια σου... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα,

Αλίκη τελικά έκλεισε η ημερομηνία ή θα πας στο γιατρό και βλέπετε?

Και μένα ο άντρας μου πήγε στο εξοχικό που χτίζουμε, αλλά ούτε και αυτός ο καημενούλης θα κάνει μπανάκι, πηγαίνει κάνει ότι δουλειές προλαβαίνει και βιάζεται να γυρίσει πίσω.

Άλλοι θα το χαρούν το σπίτι φέτος το καλοκαίρι :(:(

Αλλά δεν πειράζει εμείς θα έχουμε τα μωράκια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου είπε ότι θα με γράψει στο πρόγραμμα για 18-6 αλλά τη δευτέρα που θα ξαναπάω θα ξέρω σίγουρα. νομίζω όμως ότι αυτή θα είναι η ημερομηνία μας γιατί αργότερα θα κλείσω και τις 38 και νομίζω ότι είναι αργα για διδυμάκια.

εγω ακόμη ελπίζω να κάνω κανένα μπανάκι τον Αύγουστο, θα δούμε...

τώρα σημασία έχουν μόνο τα μωράκια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Αλίκη τα καταφερες τέλεια, πραγματικά 5 μερούλες δεν είναι τίποτα, φαντάσου το σκεφτομαι εγώ και με έχει πιάσει η χαρά και η ανυπομονησία.

Μην ξεχάσεις μόλις γεννήσεις και συνέλθεις, να ανοίξεις καινούριο θέμα για να ακολουθούμε και εμείς μία μία, να μη χαθούμε. Φαντάζομαι θα έχουμε πολλά να πούμε και μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.σημερα ειδα στον υπερηχο 2 μωρακια!!αλλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης ειχα καφε αιμα που τωρα γινεταιο πιο υδαρες..ο γιατρος δεν ανησυχει θελει να ειμαι ξαπλα αλλα η δουλεια της μητρας λεει ειναι να εχει περιοδο.το ειχε καμια κοπελα αυτο?σας ευχαριστω πολυ..μακαρι ολα να πανε καλα.εγινε με εξωσωματικη λογω κινητικοτητας σπερματος και παιρνω utrogestan kai cyclacur.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minie ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΧΩ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ CYCLACUR & UTROGESTAN ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μινι καλως ηρθες στο club!!!!

με το καλο να ερθουν τα μωρακια σου.

δεν εχω ζησει κατι αναλογο με σενα κ ευχομαι να πανε ολα καλα.

σου προτεινω να κανεις αυστηρα οτι λεει ο γιατρος σου κ να μην αγχωνεσαι!

να μπαινεις να τα λεμε.εδω ειμαστε πολλες διδυμομανουλες που σε λιγο βεβαια ολες με το καλο γενναμε οποτε θα μπορουμε να σε συμβουλευουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΙΛΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ, ΑΛΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΩ, ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΩ ΜΕΤΑ.

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΓΓΕΙΛΑ ΑΠΟ ΤΟ SITE MYTOYES 180€ + 20 ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ, ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΙΜΗΣ. ΚΑΛΩΣ ΕΧΟΝΤΩΝ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΜΠΤΗ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ EBABY ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΠΙΚΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΛΑΑ. ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΚΑΘΙΣΜΤΑΚΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minie καλωσήρθες στην παρέα μας, με το καλό τα μωράκια σου! εγώ είχα λίγα καφέ κοκκινα υγρά τη μέρα που έκανα το τεστ μόνο αλλά έχω ακούσει πολλές παρόμοιες περίπτώσεις με τη δική σου. με ξεκούραση και προσοχή μια χαρά θα είσαι.

πριν λιγο είχε έρθει σπίτι ενα φιλικό ζευγάρι για καφέ με τη μικρή τους 14 μηνών. τέλεια η μικρούλα αλλά δεν καθόταν ουτε δευτερόλεπτο στην ίδια μεριά, συνέχεια την κυνηγούσαν! ζετούλα τώρα σε καταλαβαίνω που κουράζεσαι αλλά δε γίνεται κι αλλιώς με τόσο μικρό παιδάκι. γι΄αυτό 2002 μην αγχώνεσαι με τα κιλά, σκέψου πώς θα τρέχουμε του χρόνου εμεις με 2 παιδάκια ταυτόχρονα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

minie εγώ είχα αίμα καφετί γύρω στην 4η, την 8η και την 14η εβδομάδα, αλλά δεν ήταν τίποτα. Ειδικά μου είχε πει ο γιατρός αν το αίμα είναι καφετί δεν είναι σημαντικό. Άλλα όπως και σε σένα μου είχε συστήσει ξεκούραση. Να φανταστείς μέχρι και τον 4ο την έβγαλα κατά βάση στο κρεβάτι.Μην αγχώνεσαι, απλά πρόσεχε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️ η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρα! Ίσως η περίοδος να αργησει και να έρθει μέχρι και σε 50 μέρες και να μην ανησυχήσω! Μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και θρομβοφιλια τις έκανα και θα βγουν μέχρι την Τρίτη! Επίσης περιμενουμε να βγουν και οι καρυοτυποι (εμβρύου και οι δικοί μας) και μετά το πασχα έκλεισα ραντεβού να με δει και να συζητήσουμε τι θα βγάλουν οι εξετάσεις και έχει στο μυαλό του να μου δώσει κάποια αγωγη γτ έπεσαν λίγο και τα ανδρογονα μου και με βάση το ιστορικό μου και τος εξετάσεις να μου δώσει αγωγη! Επίσης μου είπε να μη τρώω κάποια τρόφιμα και να μη περνώ κάποιες βιταμίνες γτ πυροδοτούν τις ενδορφινες με αποτελεσμα να μη κάνω ποιοτικά ωάρια! Τελος μου είπε πως αφού θα λείπει ο σύντροφος το καλοκαιρι μπορούμε να καταψηξει ο σύντροφος σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση κάποια στιγμή το καλοκαιρι αφού παρω την αγωγη και μετά🙏
    • Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏 Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏 Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏 Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια! Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩
    • ΄Άρα αυτά επιτρέπονται και βοηθάνε; Τότε ο γιατρός της @Mpourmpouloγιατί της είπε να τα ελαττώσει;
    • Γεια σας κορίτσια. Προσφατα πήγα στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης να πάρω το μηλαρακι και την ζώνη. Μου είπαν για 3ημερη νηστεία , αλλά την τρίτη μέρα εγώ έφαγα παγωτό το πρωί το ξέχασα και την4η μέρα έφαγα το μηλαρακι κανονικά. Δεν ξέρω τι έπαθα εκείνη την ημέρα και το ξέχασα τελειωσ ότι έκανα νηστεία ... Τώρα θεωρείτε άκυρο;  Να ξαναπάρω μηλαρακι να ξεκινήσω πάλι απ' την αρχή;  Είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη ... Προσπαθώ 3 χρόνια για μωράκι αλλά δεν έρχεται ..😔😔😔😔😥
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...