Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ;; ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑΤΡΟΥ


Recommended Posts

Καλησπερα σε όλες τις εγκυμονούσες και μη,

πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγγυος και ψάχνω έναν/μία καλό/καλή γιατρό στη Λάρισα.

Είναι καμιά κοπέλα απο εκεί για να με βοηθήσει; Μου είπαν για κάποιον Ηλ. Αλεξανδρή αλλά δεν έχω πάει ακόμα. Γνωρίζετε κάτι γιαυτόν ή κανέναν άλλον;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα......

εχω να πω οτι θα εισαι σε μια πανεμορφη πολη και σε ζηλευω

γιατι ειμαστε απο λαρισα αλλα εδω και 2 χρονια ειμαστε μεγαρα αττικης

λογο μεταθεσης του αντρα μου αλλα........επιστρεφω.....

λοιπον στο πανεπιστημικο νοσοκομειο ειναι ο Καλιτζαρης -τελειος- εγω αυτον ειχα, ειναι ο Λαλιος πολυ καλος γεννησαν 2 φιλες μου σε αυτον

και η Σκεντου επισης πολυ καλη.

τωρα σε ιδιωτ. κλιν.στο Ιπποκρατη καλος ειναι ο Ριζος ειναι δικη του η

κλινικη και ο Γκαλφας

στην κλινικη Υγεια καλος ειναι -αμαν ξεχασα το ονομα- θα ρωτησω και θα σου πω..

και ο Αλεξανδρης ειναι απο τους καλυτερους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα στο πανεπ.νοσ.Λαρισας ειχα τον καλιτζαρη απο την αρχη.

να ξερεις οτι αν πας τα πρωινα δεν πληρωνεις τον γιατρο αλλα.. σε εξεταζει ο γιατρος της βαρδιας και σε ξεγεναει ο γιατρος της βαρδιας

αν πας τα απογευματα με ραντεβου πληρωνεις επισκεψη αλλα σε εχει μονο ο γιατρος που θελεις και ειτε εφημερευει το νοσοκομειο ειτε οχι πας κανονικα και ερχεται για την γεννα.το ποσο της επισκεψης ειναι διαφορετικο απο γιατρο σε γιατρο

και σου κοβουν αποδειξη μολις πληρωσεις λιγο πριν πας να σε δει ο γιατρος... :):)

οτι θες ρωτα με :):):):)

με το καλο το μωρακι σου :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Εφηκατερίνα

Θα τον λάβω υπόψη μου το γιατρό που λες. Τον έχω ακούστά πάντως. Θέλω να είμαι πολύ σίγουρη πριν αποφασίσω γιατί δε θέλω να αλλάξω μετά

Πολλά φιλιά και καλώς να μας έρθεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera kai apo mena egw eimai egkuos ston tetarto mina kai mexri twra me parakolouthei h BILMA STYLOPOULOU para polu kali alla epeidei auti einai se kliniki ton epomeno mina tha pasto geniko nosokomeio kai tha me parakolouthi h BEZALI opou tha me kseggenisei kiolas pantws exw akousei oti sto panepistimiako den exei kai toso kalous giatrous ase pou zitan kai fakelaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

mpoumpou 18 με το καλο το μωρακι σου :):)

εγω που γεννησα στο πανεπιστημιακο δεν εδωσα κανενα φακελακι

απο τις τοσες επισκεψεις που εκανα πληρωσα στο γιατρο 420ευρω πληρωσα μονο 7 επισκεψεις(πηγαινα με ραντεβου στα απογευματινα ιατρεια που κανουν)και στα νοσηλεια για 4 βραδυα 280 ευρω+17 ευρω για εισοδο

στο νοσοκομειο.συνολο 717 ευρω με φυσιολ.τοκετο.

αν εκανα καισαρικη τομη δεν θα πληρωνα τα νοσηλεια γιατι θεωρειται

επεμβαση και την καλυπτει το ικα...

Δεν θα γεννουσα στο γενικο λαρισας ποτε γιατι ειναι

το κτιριο πολυ χαλια,βρωμικο και ασε που μαζευοντε ολες οι

τσιγγανες και γινετε χαμος.

με το καλο τα μωρακια σας :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera!den kserw an to gnwrizeis alla sto geniko larisas exeis kaliterous giatrous apo oti sto panepistimiako!kai sto kainourio omws gennane tsignanes an to ksereis kai auto.kai kati akoma oti to geniko nosokomeio arxisan kai to kanoun anakainisi.sto sto katw katw 4 meres tha katsw den tha to agorasw kiolas emena me noiazei na eimai kala egw kai to mwraki mou kai oxi an eimai mesa sthn xlidi.alla o kathenas exei thn diki tou apospi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ όλες

ακόμα είμαι στο ψάξιμο :P:P

Μαζεύω πληροφορίες. Σε μερικές μέρες έχω ραντεβού με τον Αλεξανδρή και βλέπουμε..

Αυτός ξεγεννάει στο Ιασώ Θεσσαλίας. Έχετε ακούσει κάτι γιαυτό;; Γέννησε καμιά κοπέλα εκεί; Θα ήθελα να μάθω και την πολιτική τους για τον αποκλειστικό θηλασμό. Θα το απαιτήσω αν πάω εκεί αλλά δεν ξέρω τον κανονισμό τους.

Για δημόσιο το αποκλείω. Εγώ σιχαίνομαι την ώρα κ τη στιγμή που πρέπει να πάω να επισκεφτώ κάποιον άρρωστο εκεί και θα πάω να γεννήσω κιόλας; Το γενικό είναι μέσα στη βρώμα και το μικρόβιο και το πανεπιστημιακό βρίσκεται υπό διάλυση ;Άκουσα ότι ίσως κλείσει κιόλας... Άσε που με αγχώνει να σκέφτομαι αν θα εφημερεύει ή όχι και ποιός γιατρός θα είναι...

Συμφωνώ με τις κοπέλες που παραθέτουν τα πλεονεκτήματα του δημόσιου (όπως π.χ. αποκλειστικός θηλασμός που με ενδιαφέρει) αλλά νομίζω ότι και το αξιοπρεπές περιβάλλον παίζει σημαντικότατο ρόλο.

περιμένω τη βοήθειά σας

φιλακια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

enw ta idiwtika einai mesa sta arwmata.i nufi mou gennise se idiwtiki kliniki kai to mwro ths kollise mikrobia kai ebgale pliges gurw apo to stoma.tespa kathe gunaika exei ta dika ths pisteuw.apla kai stis idiwtikes klinikes uparxoun ta kata kai einai polla.an theos fulaksei pathei kati to paidi kai i mana se dimoseio thn pigainoun.tote then tha sixatheis ta mikrobia kai thn brwma?mia kopela parapanw ethikse oti sta dimoseia pame kai gennane i tsigganes gia mena polu ratsistiko auto pou eipe giati den kserei an egw pou grafw kai i kathe kopela den einai tsiggana!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, είμαι από Λάρισα και έχω 2 κοριτσάκια

Γιατρός μου είναι ο κ. Ντούσιας με τον οποίο έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη.

Γέννησα φυσιολογικά σε ιδιωτική κλινική (Ιπποκράτης) από όπου επίσης έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το προσωπικό και από όλους.

Επίσης έχω ακούσει καλά λόγια για τον κ. Γκρέτση αλλά και για τον Αλεξανδρή.

Όσο για τα δημόσια νοσοκομεία καταλαβαίνω το άγχος σου (κι εγώ το σκεφτόμουνα, γιατί και από 2700 που δώσαμε την κάθε γέννα δεν μας περίσσευαν κιόλας)αλλά τώρα έτσι όπως είναι τα πράγματα στην Ελλάδα σε λίγους μήνες δεν ξέρω πραγματικά αν θα έχουμε να φάμε κιόλας οπότε σκέψου το.

Όσο για το ρατσιστικό του θέματος η Έφη εννοούσα πως στο Γενικό Νοσοκομείο πάντα επικρατούσε (έμενα δίπλα) ένα μπάχαλο και μπαινόβγαιναν συνέχεια και τα βράδυα άνθρωποι με όχι και πολύ αγαθούς σκοπούς που ήταν είτε τσιγγάνοι, είτε Έλληνες,είτε Αλβανοί είτε Αμερικάνοι και γενικώς υπήρχε μια όχι και τόσο καλή εικόνα του νοσοκομείου.

Για το Πανεπιστημιακό ίσως να είναι καλύτερα τα πράγματα γιατί υπάρχουν αυστηρά μέτρα από τους σεκιούριτι. Έχε υπόψη σου πως το επισκεπτήριο στο πανεπιστημιακό είναι 4-6 (νομίζω) που σημαίνει ότι την υπόλοιπη μέρα είσαι μόνη σου με το μωρό (και φυσικά τις υπόλοιπες κοπέλες στο δωμάτιο). Για το Ιασώ δεν γνωρίζω δεν ξέρω κάποια που γέννησε εκεί είναι ακόμη καινούργιο αλλά λένε ότι Θα είναι πολύ καλό.

Με το καλό :)

ότι θελεις ρώτα με ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες :):)

mpoumpou 183 δεν εθιξα τα δημοσια νοσοκομεια αλλα το γενικο Λαρισας....

αλλωστε και εγω στο πανεπιστημιακο Λαρισας γεννησα που ειναι δημοσιο νοσοκομειο.

μαλλον δεν εχεις ιδεα απο τσιγγανους η κοινος απο γυφτους.............

ξερεις πως βρωμανε απο την απλυσια τους και πως κλεβουν?????????

και ναι ειμαι ρατσιστρια....

τους σιχαινομαι και μονο που τους βλεπω..........

και για να φτασουν στο σημειο να ξερουν απο διαδυκτιο οι τσιγγανοι η γυφτοι θα περασουν αιωνες αφου ολοι ειναι αναλφαβητοι.......

αυτοι καθε χρονο στελνουν τα παιδια του στο σχολειο ως τον Νοεμβριο

γιατι τον Νοεμβριο περνουν επιδοματα για να στελνουν τα παιδια τους

στα σχολεια και μολις παρουν τα φραγκα αντε γεια........ τα σταματανε...

ο καθενας εχει την αποψη για ολα τα θεματα :)

γενναει οπου θελει και καλα κανει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afou eisai ratsistria den exw na suzitisw kati parapanw gia to thema.se plirwfwrw kai sto panepistimiako genane kai tsigganes kai albanides kai oti theleis.tespa o kathenas kanei auto pou thelei kai pisteuei oti thelei.den thelw na epektathw parapanw peri tou thematos giati tha pw pola

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΠΙΣΗΣ!!!ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΝΟΙΧΤΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ,ΑΛΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα!εγώ πρώτα ο Θεός θα γεννήσω στο Πανεπιστημιακό με γιατρό την κυρία Κούκουρα Ουρανία,μέχρι στιγμής είναι πάρα πολύ καλή,με παρακολουθεί εκείνη από την αρχή,τώρα είμαι στον 7ο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Καλημέρα!εγώ πρώτα ο Θεός θα γεννήσω στο Πανεπιστημιακό με γιατρό την κυρία Κούκουρα Ουρανία,μέχρι στιγμής είναι πάρα πολύ καλή,με παρακολουθεί εκείνη από την αρχή,τώρα είμαι στον 7ο μήνα.

καλησπέρα.. θα ήθελα να σε ρωτήσω για την γιατρό σου μου είπαν ότι είναι καλή. Εσύ έμεινες ευχαριστημένη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

γεια και χαρα

Παει καιρος απο τις δημοσιευσεις βεβαια, αλλα θα ηθελα να πω πως στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο λαρισας υπαρχουν πολλοι καλοι γιατροι και καλο κλιμα.Προσωπικα εχω επιλεξει τον κυριο(με Κ κεφαλαιο) Ιορδανη Μαδεμτζή, στον οποιο πηγαινω παντοτε στα πρωινα ραντεβου λογω οικονομικων, και βεβαια δεν πληρωνω επισκεψη.Χρειαστηκε να νοσηλευτω μια ημερα στο νοσοκομειο(προληπτικα) κι εμεινα αρκετα ευχαριστημενη απο το κλιμα,την προσοχη και τις μαιες.Βρισκομαι στον 6ο μηνα της εγκυμοσυνης μου.Οσο αναφορα τους γιατρους , γνωριζω οτι η κυρια Κουκουρα ειναι πολυ καλη (παρακολουθουσε μια δυσκολη περιπτωση εγκυμοσυνης την οποια ειδα καθως νοσηλευτηκα τη μερα εκεινη),οπως και ο Λιαλιος.Ο Νταφοπουλος ειναι επεισης καλος, και θα γραψω για τον *** τον οποιο οι περισσοτερες κοπελες που γνωρισα τον εχουν απο τους καλυτερους,τις παρακολουθει κιολας, αλλα για μενα ειναι επιεικως απαραδεκτος! Ετυχε να μου κανει εκεινος τον υπερηχο πριν παρω το εξιτηριο μου και οταν μπηκα μεσα,ο ιδιος μαζι με εναν αλλον(δεν ξερω ποιος ηταν) καπνιζαν πανω απ το κεφαλι μου ενω μου ειπαν να ξαπλωσω κιολας,ωσπου να ετοιμασουν το μηχανημα.Ειχαν το παραθυρο ανοιχτο βεβαια, αλλα αυτο δεν τους εδινε καμια δικαιολογια. Μπορει οντως,να ειναι πολυ καλος ο ανθρωπος ως μαιευτηρας αλλα η τελικη μου γνωμη και θα επιμεινω, ειναι για τον Μαδεμτζη.

Καμια εμπειρια απο καποια κοπελα που να γεννησε προσφατα στο πανεπιστημιακο υπαρχει,αραγε;

Καλη λευτερια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 months later...
στις On 4/18/2016 at 3:31 ΜΜ, ο/η new_mom_2016 είπε:

γεια και χαρα

Παει καιρος απο τις δημοσιευσεις βεβαια, αλλα θα ηθελα να πω πως στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο λαρισας υπαρχουν πολλοι καλοι γιατροι και καλο κλιμα.Προσωπικα εχω επιλεξει τον κυριο(με Κ κεφαλαιο) Ιορδανη Μαδεμτζή, στον οποιο πηγαινω παντοτε στα πρωινα ραντεβου λογω οικονομικων, και βεβαια δεν πληρωνω επισκεψη.Χρειαστηκε να νοσηλευτω μια ημερα στο νοσοκομειο(προληπτικα) κι εμεινα αρκετα ευχαριστημενη απο το κλιμα,την προσοχη και τις μαιες.Βρισκομαι στον 6ο μηνα της εγκυμοσυνης μου.Οσο αναφορα τους γιατρους , γνωριζω οτι η κυρια Κουκουρα ειναι πολυ καλη (παρακολουθουσε μια δυσκολη περιπτωση εγκυμοσυνης την οποια ειδα καθως νοσηλευτηκα τη μερα εκεινη),οπως και ο Λιαλιος.Ο Νταφοπουλος ειναι επεισης καλος, και θα γραψω για τον *** τον οποιο οι περισσοτερες κοπελες που γνωρισα τον εχουν απο τους καλυτερους,τις παρακολουθει κιολας, αλλα για μενα ειναι επιεικως απαραδεκτος! Ετυχε να μου κανει εκεινος τον υπερηχο πριν παρω το εξιτηριο μου και οταν μπηκα μεσα,ο ιδιος μαζι με εναν αλλον(δεν ξερω ποιος ηταν) καπνιζαν πανω απ το κεφαλι μου ενω μου ειπαν να ξαπλωσω κιολας,ωσπου να ετοιμασουν το μηχανημα.Ειχαν το παραθυρο ανοιχτο βεβαια, αλλα αυτο δεν τους εδινε καμια δικαιολογια. Μπορει οντως,να ειναι πολυ καλος ο ανθρωπος ως μαιευτηρας αλλα η τελικη μου γνωμη και θα επιμεινω, ειναι για τον Μαδεμτζη.

Καμια εμπειρια απο καποια κοπελα που να γεννησε προσφατα στο πανεπιστημιακο υπαρχει,αραγε;

Καλη λευτερια!

Περασε καιρος απο την τελευταία ανάρτηση αλλα αν γίνεται θα ηθελα κι εγω νανεο μαθω για το Πανεπιστημιακο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι έχω ακούσει πολύ καλαά λόγια για τον κ.Αλεξανδρή!!Βέβαια ο γιατός είναι προσωπική άποψη και πώς θα κάτσει στην καθεμία!!Σου εύχομαι τα καλύτεραααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοριτσι μου, με συγχωρεις για την καθυστερηση της απαντησης μου, δεν μπαινω συχνα λογω του παιδιου μου πια!!  γεννησα στο πανεπιστημιακο ναι,τελικα με αλλον γιατρο (της εφημεριας) κι εχω να πω πως δεν υπαρχει τιποτα να φοβασαι εκει μεσα.ειχα ενα δυσκολο τοκετο που κατεληξε σε καισαρικη τομη,κι εμεινα ευχαριστημενη απο ολους. αυτες που μου την εσπασαν ηταν οι νοσοκομες στα δωματια μετα,αλλα αυτο δεν εχει καμια απολυτως σημασια!τι θελεις να μαθεις?οτι γνωριζω ευχαριστως να σου πω! σε παρακολουθει καποιος συγκεκριμενος γιατρος εκει?εγκυουλα εισαι σωστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η new_mom_2016 είπε:

γεια σου κοριτσι μου, με συγχωρεις για την καθυστερηση της απαντησης μου, δεν μπαινω συχνα λογω του παιδιου μου πια!!  γεννησα στο πανεπιστημιακο ναι,τελικα με αλλον γιατρο (της εφημεριας) κι εχω να πω πως δεν υπαρχει τιποτα να φοβασαι εκει μεσα.ειχα ενα δυσκολο τοκετο που κατεληξε σε καισαρικη τομη,κι εμεινα ευχαριστημενη απο ολους. αυτες που μου την εσπασαν ηταν οι νοσοκομες στα δωματια μετα,αλλα αυτο δεν εχει καμια απολυτως σημασια!τι θελεις να μαθεις?οτι γνωριζω ευχαριστως να σου πω! σε παρακολουθει καποιος συγκεκριμενος γιατρος εκει?εγκυουλα εισαι σωστα?

Απαντησα κ στο προφιλ.. ποσο ειναι το ζουζουνι σου; να το χαιρεσαι κ παλι!!! Αυτο ήθελα να μαθω για τις νοσοκομες αν βοηθάνε κ τετοια...πωπω εσυ καισαρικη λογικα δεν μπορουσες ουτε να σηκωθεις.. πως γίνεται χωρις συνοδο άραγε.. αυτο ειναι λιγο αγχωτικο.. εδω χολη εκανα στο Πανεπιστημιακό πριν 2,5 κ ηθελα ατομο εκει, ειχα συνοδο κ τα δυο βραδια... ποσο μαλλον με το μωρακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να εισαι καλα γλυκια μου σ ευχαριστω παρα πολυ. επεσα κατευθειαν στα βαθια. δεν εχεις αλλη επιλογη.βεβαια αν φωναξεις τη νοσοκομα θα ερθει,αλλα μπορει να δεις τη μουρη της στραβωμενη αμα δεν εχει ορεξη.μη μασας ομως ,την αγριοκοιτας και ληγει το ζητημα...υπαρχουν ομως πολυ καλες κοπελες που εχουν ολη τη καλη διαθεση να βοηθησουν κι ευτυχως ειναι η πλειοψηφια.μη φοβασαι.και με καισαρικη να γεννησεις θα τα καταφερεις(αν δε μπορεις πατας το κουμπι να ερθει νοσοκομα,ασε που αμα τυχεις και με καλες κοπελες στο δωματιο θα σε βοηθησουν αυτες να  σαι σιγουρη!). με οποιο τροπο κι αν φερεις το παιδι σου στο κοσμο,στο συγκεκριμενο νοσοκομειο το εχεις μαζι σου 24 ωρες το 24ωρο και πιστεψε με ειναι καλυτερα γιατι θα ψηθεις αμεσως,ειδικα αν ειναι το πρωτο σου, και οταν θα πας σπιτι θα λειτουργεις λες και σε χουν βαλει στον αυτοματο ενα πραγμα! προσωπικα ,μετα την καισαρικη επειδη γεννησα τη νυχτα, δεν ασχοληθηκα με το μωρο,το ταιζαν οι μαιες καθε 3 ωρες και το πρωι το πηρα επ ωμου!με σηκωσαν αμεσως το πρωι και την ιδια μερα εβγαλα και τον καθετηρα.βεβαια, ο πονος υπαρχει και δυσκολευομουν αρκετα,ομως ενιωθα τοσο δυνατη οταν κοιτουσα το παιδι μου που νομιζα οτι θα σπασω και τοιχο! περνανε οι παιδιατροι καθε πρωι και εξεταζουν τα μωρα. καθε μερα στις 8 το πρωι επισης,τα κανουν μπανιο οι νοσοκομες και για οσες κοπελες δινουν γαλα φορμουλα εχει δωματιο στο οποιο εχει μπιμπερο αποστειρωτη γαλα σε σκονη και νερο στο βραστηρα.δωματιο υπαρχει επισης και για να πλυνεις το μωρο αν χρειαστει(πχ κακα), πανες και κρεμες συγκαματος.ολα τα εχει ειναι πολυ καλα εξοπλισμενο. υπαρχουν θηλαστρα ηλεκτρικα για να βγαζουν οι κοπελες το γαλα τους αν χρειαστει.ομως ολες οι νοσοκομες υποστηριζουν το θηλασμο και καποιες σε βοηθανε. αν εχεις καταλαβει ειναι αναλογως σε ποιες θα πεσεις δεν ειναι ολες για μπουνιδια.πανω στον τοκετο ηταν ολοι υπεροχοι, δεν μου εβαλαν χερι ειδικευομενοι παρα μονο παρακολουθουσαν,οι μαιες καλες στις ωδινες και πολυ υποστηρικτικες,αλλα δεν κανουν ευκολα επισκληριδιο αν δεν εχεις συνεννοηθει απο πριν με το γιατρο.μιλαω για φυσιολογικο τοκετο.ηθελα να το παιξω μαγκας αλλα ειδα τι εστι βερικοκο...τελοςπαντων τελος καλο ολα καλα.τουλαχιστον εκανα τη ραχιαια στη καισαρικη(αγιος ο ανθρωπος που την ανακλυψε).η κορη μου ειναι 7 μηνων.ακομα δε το πιστευω!σε ποιο μηνα εισαι κοντευεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η new_mom_2016 είπε:

να εισαι καλα γλυκια μου σ ευχαριστω παρα πολυ. επεσα κατευθειαν στα βαθια. δεν εχεις αλλη επιλογη.βεβαια αν φωναξεις τη νοσοκομα θα ερθει,αλλα μπορει να δεις τη μουρη της στραβωμενη αμα δεν εχει ορεξη.μη μασας ομως ,την αγριοκοιτας και ληγει το ζητημα...υπαρχουν ομως πολυ καλες κοπελες που εχουν ολη τη καλη διαθεση να βοηθησουν κι ευτυχως ειναι η πλειοψηφια.μη φοβασαι.και με καισαρικη να γεννησεις θα τα καταφερεις(αν δε μπορεις πατας το κουμπι να ερθει νοσοκομα,ασε που αμα τυχεις και με καλες κοπελες στο δωματιο θα σε βοηθησουν αυτες να  σαι σιγουρη!). με οποιο τροπο κι αν φερεις το παιδι σου στο κοσμο,στο συγκεκριμενο νοσοκομειο το εχεις μαζι σου 24 ωρες το 24ωρο και πιστεψε με ειναι καλυτερα γιατι θα ψηθεις αμεσως,ειδικα αν ειναι το πρωτο σου, και οταν θα πας σπιτι θα λειτουργεις λες και σε χουν βαλει στον αυτοματο ενα πραγμα! προσωπικα ,μετα την καισαρικη επειδη γεννησα τη νυχτα, δεν ασχοληθηκα με το μωρο,το ταιζαν οι μαιες καθε 3 ωρες και το πρωι το πηρα επ ωμου!με σηκωσαν αμεσως το πρωι και την ιδια μερα εβγαλα και τον καθετηρα.βεβαια, ο πονος υπαρχει και δυσκολευομουν αρκετα,ομως ενιωθα τοσο δυνατη οταν κοιτουσα το παιδι μου που νομιζα οτι θα σπασω και τοιχο! περνανε οι παιδιατροι καθε πρωι και εξεταζουν τα μωρα. καθε μερα στις 8 το πρωι επισης,τα κανουν μπανιο οι νοσοκομες και για οσες κοπελες δινουν γαλα φορμουλα εχει δωματιο στο οποιο εχει μπιμπερο αποστειρωτη γαλα σε σκονη και νερο στο βραστηρα.δωματιο υπαρχει επισης και για να πλυνεις το μωρο αν χρειαστει(πχ κακα), πανες και κρεμες συγκαματος.ολα τα εχει ειναι πολυ καλα εξοπλισμενο. υπαρχουν θηλαστρα ηλεκτρικα για να βγαζουν οι κοπελες το γαλα τους αν χρειαστει.ομως ολες οι νοσοκομες υποστηριζουν το θηλασμο και καποιες σε βοηθανε. αν εχεις καταλαβει ειναι αναλογως σε ποιες θα πεσεις δεν ειναι ολες για μπουνιδια.πανω στον τοκετο ηταν ολοι υπεροχοι, δεν μου εβαλαν χερι ειδικευομενοι παρα μονο παρακολουθουσαν,οι μαιες καλες στις ωδινες και πολυ υποστηρικτικες,αλλα δεν κανουν ευκολα επισκληριδιο αν δεν εχεις συνεννοηθει απο πριν με το γιατρο.μιλαω για φυσιολογικο τοκετο.ηθελα να το παιξω μαγκας αλλα ειδα τι εστι βερικοκο...τελοςπαντων τελος καλο ολα καλα.τουλαχιστον εκανα τη ραχιαια στη καισαρικη(αγιος ο ανθρωπος που την ανακλυψε).η κορη μου ειναι 7 μηνων.ακομα δε το πιστευω!σε ποιο μηνα εισαι κοντευεις?

Ωραιααα!!! Πολυ χρησιμη κ αναλυτικη η περιγραφή!!! Ευχαριστω πολυ!!! Εγω ειμαι στον 6ο απο αυριο 26η εβδομαδα :-) σε κανα δυο βδομαδες εχω ξανα ραντεβου, πανω στο μηνα ακριβως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...