Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΠΙΤΕΡ ΠΑΝ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ!!!!

ΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΑΓΑ ΓΛΥΚΟ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε διδυμομανουλες που ειστε;;;;

δεν πιστευω να μπερδευτηκατε με την αλλαγη και να μην βρειτε το αγαπημενο post για τα διδυμακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι κι εγω!

Κοριτσια καλημερα!

Με το καλο να γεμισουμε και αυτο το θεματακι!

Εγω ειμαι στην 33η εβδομαδα τωρα και καταλαβαινετε το αγχος ειναι ατελειωτο!

Πλενουμε, κλεινουμε βαλιτσες, σιδερωνουμε!

ΑΧ!ΚΟΝΤΕΥΩ!

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα γλυκιές διδυμομανούλες!

new mammy τί ωραία που πλησιάζεις κι εσύ! ξέρεις περίπου πότε θα γεννήσεις ? το έχετε προγραμματίσει από τώρα ή τελευταία στιγμή?

κι εγω απ΄οταν μπήκε η άνοιξη δεν κρατιέμαι αν και λίγο νωρίς ακόμη. τα μωράκια μου πρέπει να έχουν μεγαλώσει πολύ, καταλαβαίνω όλες τους τις κινήσεις και είναι πολύ διαφορετικές απ΄ότι παλίοτερα, δεν αισθάνομαι τόσες κλωτσιές αλλά περισσότερο σαν να γυρνάνε ή να τρίβονται! έχω λιώσει τελείως!

ο βραδυνός ύπνος είναι χάλια αλλά δεν πειράζει...ότι θέλουν τα μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia kai apo emas!

ti kanete?

Aliki kai ego niotho poli entona ta girismata tous kai ponao ligaki otan klotsane.

nwe mammy me to kalo na genithoun kai ta dika sou sporakia kai meta exoume emeis seira kai den kratieme eimai poli eroteumeni me ta skatoulia!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μολις πηρα χαμπάρι οτι ανοιξε νουμερο δυο χιχι.

New mammy αντε εισαι η επομενη στην σειρα που θα γεννησει με το καλό τα ζουζουνάκια της αλλα να μας σκεφτεσαι κ εμας κ οταν με το καλό ερθει η πολυποθυτη ωρα να μας γραψεις κ εμας τα νεα σου ε?

να σας πω την αληθεια αν κ πολύ νωρις κ εγω σε λιγο θ αρχισω να ετοιμαζομαι. Προς το παρόν βεβαια απλως ξεχωριζω τα πραγαματα τους κ κοιταζω να δώ τι λειπει απο ψώνια. Το επομενο ραντεβού μου εμενα ειναι τις 28 κ δεν βλέπω την ώρα να ξαναδώ τ αντρακια μου κ να δω αν ειναι ολα καλά. Αντε βρε κοριτσακια λιγο λιγο πλησιαζει κ για μας ο καιρος. Το μονο που με ανχνει εμενα ειναι οτι το σπιτι μου ειναι μια σταλια κ μεχρι να γινει το νεο μας θα ειναι κοντα Χριστουγεννα κλαψ κλαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!! NEW MAMMY ΑΝΤΕ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!!! ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 6 ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ... ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ.

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΪΔΕΥΕΤΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΑΣ? ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ... ΟΤΑΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΛΩΤΣΑΝΕ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΜΑΚΡΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 εμένα δε μου είπε κάτι τέτοιο ο γιατρός μου αλλά το έχω ξανακούσει. έκανες την καμπύλη ζαχάρου? πόσες φορές σου πήραν αίμα? τί άγχος κι αυτό, να την κάνω να ξεμπερδεύω!

κι εγώ 6 μπιμπερό πήρα, 2 μικρά και 4 μεγάλα.

σήμερα είναι εδω τα παιδιά που βάφουν το παιδικό δωμάτιο και είμαι πολύ ενθουσιασμένη! επιτέλους από γραφείο γίνεται παιδικό δωμάτιο :woohoo: λαχανί με απαλό πορτοκαλί και η μια πλευρά ριγέ! είχα λίγο άγχος για το συνδυασμό αλλά βγαίνει τέλειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΕΧΘΕΣ. ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΑΙΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ. ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΔΡΑΜΑ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟΝΕΡΟ!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΣΑΣ, ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΕΛΕΙΟ!!!!!

ΕΜΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Α ΑΡΧΙΣΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΠΛΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥΣ!!!!!

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΤΟ ΠΡΩΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 κοριτσακι αρα εκανες την μικρή καμπύλη των 50γρ?

Εγώ θα κάνω σε λιγο καιρο την 75 γρ αλλα ξέρω οτι σου παιρνουν μια πριν κ δυο μετά.

Οσο γι αυτο για την κοιλια τι να σας πω εμενα δεν μου ειπε τιποτα τετοιο. Ουτε για σεξ. Και να σας πω την αληθεια μου οσο μπορω το απολαμβάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σεξ;;;;τι ειναι αυτο;;;;

ο αντρας μου απο τ μερα που εμαθε οτι ειμαι εγκυος δεν με ξανα ακουμπησε.φοβαται και νιωθει αβολα!!να σας πω την αληθεια και εμενα ψιλοπεριεργο μου φαινεται.τελοσπαντων αυτο ειναι το λιγοτερο!!

εμεις πηραμε τη συρτεριερα προχτες και ξεχωρισα τα ρουχαλακια τους.επειδη τα κοριτσακια μας θα ειναι τα ιδια δεν θελω να φορανε ουτε ιδια ρουχα ουτε τιποτα ιδιο να εχουν.ετσι τους τα ξεχωρισα η καθε μια εχει τα συρταρακια της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

παρήγγειλα και εγώ μια ροζ κουρτίνα για το παιδικό, αρχές Ιουνίου θα είναι έτοιμη. Από άλλες αγορές τίποτα ούτε καρότσι, ούτε κρεβάτια, ούτε μπιμπερό, μήπως καθυστερώ πολύ 26 εβδομάδα είμαι ακόμη.

Την Τετάρτη πήγαμε στον γιατρό, δεν ξέρω πως θα συνεχίσουν, αλλά προς το παρόν μάλλον καλοθρεμένα είναι τα κοριτσάκια μου 840γρ και 835γρ.

Αλήθεια ασβέστιο παίρνετε, εμένα μου έδωσε αλλά δεν το παίρνω έκανα εξέταση και βγήκε 9,1, καλό μου φαίνεται. Τώρα του παραπονέθηκα για 1-2 κράμπες που είχα και μου έδωσε μαγνήσιο. Παίρνει καμία μαγνήσιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω για τις ευχες. Ειναι ωραια που πλησιαζω, αλλα κρατιεμαι οσο μπορω...μακαρι να φτασω και εγω μεχρι 38 εβδομαδων. Αυτος ειναι ο στοχος του γιατρου!

Ωραια θεματακια κουβεντιαζετε! Να σας πω κι εγω τα δικα μου!

Υπνος εννοειται χαλια εδω και πολυ καιρο βεβαια, αλλα τι να κανουμε!

Τωρα με πονανε και τα πλευρα μου.Κυριως οταν φτερνιζομαι...

Απο μπιμπερο εγω εχω παρει 6 για αρχη και βλεπουμε!

Μαγνησιο εχω παρει ολα τα κοιτασματα που υπαρχουν απο τον τεταρτο μηνα κιολας! :P

καμπυλη κοριτσια εγω εκανα των 100 γραμ. και μου πηραν 5 φορες αιμα. Ηταν απο τις χειροτερες εξετασεις οχι απο πλευρα τσιμπιματων, αλλα ηταν αηδια η γλυκοζη. :blink:

sex....τι ειναι αυτο? εγω εχω ξεχασει και πως γινεται... :laugh:

κοριτσια ξερει καμια σας αν μετα την καισαρικη δινουν αντιθρομβωτικη αγωγη λογω του χειρουργειου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ YTOPAR ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΑ ΟΤΝ ΤΟ ΠΑΡΝΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΟΝΤΩΣ ΕΚΑΝΑ ΤΩΝ 50γρ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΙΜΑ, ΜΙΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ. ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΤΑ ΔΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΑΛΛΟΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια μου ειπε ο γιατρος οτι αλλαξε το καθεστως κ δεν κανουν πλεον των 100 γρ δηλ τις περισσοτερες τσιμπιες κ έτσι θα κανουμε των 75 αλλα αργοτερα. Για το σεξ δεν μου ειπε τιποτα αλλα εγω το απολαμβανω οσο προλαβαινω γιατι στην κορη μου κ εμενα ο αντρας μου ετσι ηταν δηλαδη δεν με πλησιαζε. Τωρα ειμαστε πολυ πιο ανετοι χωρις να κανουμε αποτομιες κ βλακειες.

Μπουκάλια δεν πηρα πολλα πηρα 4 μιας κ εχω σκοπό να θηλάσσω αποκλειστικά απο την αρχή. Απλά πρεπει να αποφασισω τελικά που θα γεννησω.

Αφήνω να δώ πως θα ειμαι μεχρι τις 28 που εχω το επομενο ραντεβου. Αν ειναι ολα καλά κ μεγαλώνουμε φυσιολογικότατα θα πάμε στην Πάτρα. Αν υπαρχει η παραμικρή αμφιβολία θα παω στο Μητερα που γέννησα κ την κόρη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες μου!!! Είδα και έπαθα να βρω το θεματάκι ... ουφφφφφφ ίδρωσα!!! Πως είστε? Τα μωράκια μας????

Εγώ είμαι γενικά καλά!!!! Τα κοριτσάκια μου είναι απίστευτα ζωηρά, ώρες ώρες κάνουν τόση "φασαρία" που τρομάζω!!! Τα χέρια μου ακόμα μουδιασμένα ... ο ύπνος ανυπόφορος ... όλο το βράδυ δεν κοιμάμαι και κοιμάμαι το πρωί μέχρι τις 10.30!!! Στην ζυγαρία δεν ανεβαίνω ... κάνω απεργία!!! Έχω μια λύσσα για γλυκά τελευταία ... θα με καρυδώσει ο γιατρός!!! Την Δευτέρα πάω για καμπύλη ζαχάρου, θα κάνω την μεγάλη ... δεν το έχω ξανακάνει, αλλά δεν ανησυχώ (όπως λέει ο γιατρός θα μου αρέσει, "εγώ τρώω τα πάντα" ... τι καλός!!!). Για το αποτέλεσμα φοβάμαι ... Και την Τετάρτη πάω στον γιατρό!!! Και θα δω τις μακαρονούδες μου!!! Έφαγα μακαρόνια σήμερα και χορεύουν όλη την ώρα!!! Μάλλον ξετρελάθηκαν!!!

Σεξ??? Πλάκα κάνετε?? Υπάρχει κάποια που κάνει σεξ?? Θα τσιρίξω!!! Εμένα μου το απαγόρευσε ο γιατρός από την αρχή λόγω αποκόλλησης ... και από τότε δεν μας το ξαναεπέτρεψε ... και μάλιστα κάθε φορά που θα πάμε, μας ρωτάει αν το τηρούμε ... τι να πω ... Κανένα παιχνιδάκι που και που ... αλλά τώρα με την τεράστια κοιλιά ... ούτε να αλλάξω πλευρό μπορώ, όχι να κάνω και σεξ!!!!

Εγώ παίρνω σίδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο από το τέλος του 3ου μήνα - τώρα που θα πάω στον γιατρό θα του πω να προσέξουμε πολύ το θέμα των συσπάσεων - με έχει πιάσει μια τρομάρα, φοβάμαι μήπως έχω και δεν το καταλαβαίνω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά μονο εγώ κανω σέξ μου φαινεται. Καλά κοριτσια κ εγω μη φανταστειτε οτι δεν κάνω αλλη δουλεια αλλα που κ που καλά ειναι. Εγω παιρνω σιδηρο φυλλικό οξύ κ ασβέστειο.

Τα μικρά μου ειναι πολύ ησυχα δυο μέρες τώρα τα καταλαβαινω αλλα οχι τοσο εντονα. Βεβαια χθες το βραδυ υπεφερα οφειλω να ομολογησω μιας κ κοιμηθηκα ολη κ ολη μια ωρα γιατι μ επιασε απιστευτη ταχυκαρδια αφου νομιζα οτι θα μου βγει η καρδια απο το στομα κ συνήλθα τις 7 η ώρα το πρωί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΕΞ? ΕΜΕΙΣ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΕΙ ΚΑΝ!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΕ ΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ!!!!

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ.... ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ. ΑΛΛΟΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝΕ 2 ΜΟΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΠΟΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΠΛΟ...

ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou ti kanete?

ta sporakia pos pane?

marsoupilami kai ego mia ap'ta idia olo to vradi kovo voltes kai ta proina koimame mexri arga,ta vatraxakia mou olo na klotsane tin mama tous einai alla mou aresei.

koritsia emena o giatros den mou eipe akoma gia tin kampili zaxarou giati arage?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...