Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ- ΑΠΟ ΠΑΛΙΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ-


Recommended Posts

ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ.ΟΣΕΣ ΕΙΣΤΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ Η ΕΧΕΤΕ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΡΑΨΤΕ ΜΑΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΑΗΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΔΙΑ ΥΠΑΡΞΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συννεφακι καλως ανοιξες το θεμα αυτο γιατι τα λεω και δεν με ακουτε!Δικιο εχετε γιατι και εγω που προσπαθω για δευτερο ψαχνομαι :laugh: Εγω το μονο συμπτωμα που ειχα ηταν 2 μερες καθυστερηση.ΤΙΠΟΤΑ αλλο!Και επειδη ημουν τακτικοτατη πηρα ενα τεστ,και ημουν εγκυος.Ουτε αναγουλες ουτε ζαλαδες,ουτε πρηξιματα,ουτε αιμα.τα συμπτωματα αρχισαν περι τις 7-8 εβδομαδες.γιαυτο...να μην ψαχνομαστε,οτι ειναι θα γινει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συννεφακι μου μην ψαχνεις για συμπτωματα απλα τα σπορακια μας μας δινουν καποια μυνηματα που απλα πρεπει να τους δωσεις περισσοτερη σημασια...εγω για παραδειγμα λιγες μερες μετα που εκανα την σπερματεγχυση ξυπναω 7 η ωρα το πρωι και ηθελα ζεστο ψωμι απο τον φουρνο και πατατες τηγανιτες..φισικα και δεν εδωσα σημασια παρολο που δεν τρωω ψωμι επρεπε να με προβληματισει κατι τετοιο αλλα δεν ειχε περασει μια βδομαδα και ετσι ουτε μου περνουσε απο το μυαλο οτι οντοσ ημουν...ο υπολοιπος καιρος περασε σαν οποιοσδηποτε αλλος μηνας χωρις ζαλαδες χωρις κουραση χωρις εμετους τιποτα απολυτως το μονο που εγινε που με εκανε να νοιωσω σιγουρη οτι ημουν εγκυος ειναι οτι 4μερες πριν αδιαθετησω ειχα σε ενα σκουπισμα και μονο..το πρωινο..ροζ υγρα...εκει μπηκαν ολοι οι ψιλοι στα αυτια μου και μια ωδομαδα μετα ηρθε μια θετικοτατη χωριακη...και ολα βαινουν καλως...και εγω ειμαι τοσο χαρουμενη...και ευτυχισμενη...και συμφωνω πως οταν μενεις εγκυος σιγουρα το καταλαβαινεις...και ειμαι τοσο χαζομαμα ακομα δεν το γεννησα το ζουζουνι μου...αχ τι ωραιαα :):):):):blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα προσφατα,απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι και το τελος δεν ειχα τιποτα.σκεψου οτι το στηθος μου πρηστηκε πολυ μετα 6-7 εβδομαδα...

καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη!

σου ευχομαι ολοψυχα ενα μωρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια,

εγώ γέννησα στις 10/05/2008. Τα συμπτώματα που θυμάμαι ήταν πόνος στο στήθος και υπνηλίααααα!!!!

μέχρι και τον τρίτο μήνα κοιμόμουνα τουλάχιστον 12 ώρες τη μέρα.

αναγούλες και ζαλάδες δεν είχα... λιγουρίτσες έχω τα τελευταία 31 χρόνια!!!! :laugh:

φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ψαχνεις τοσο νωρις για συμπτωματα, απλα δεν υπαρχουν! Και στις 2 εγκυμοσυνες μου επισης εψαχνα για συμπτωματα, γιατι ηταν κατοπιν προγραμματος και οχι τυχαιες και το μονο που βρηκα ηταν πονοι στην κοιλια σαν αυτοι της περιοδου.Και λεω παλι περιοδος, αλλα τελικα η μητρα μου ηταν που πονουσε επειδη μεγαλωνε. Το στηθος μου δε, αργησε να πρηστει, ειδικα στην 2η και βεβαια αφου ειχα επιβεβαιωσει την εγκυμοσυνη.

Να ξερεις οτι συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης μοιαζουν παρα πολυ και οτι ειναι να ερθει, θα ερθει, πολλες φορες επειδη θελουμε κατι ΤΟΣΟ πολυ, φανταζομαστε διαφορα. Ασε το χρονο να δειξει και μην αγχωνεσαι. Αν θελεις μωρακι, ευχομαι με το καλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ... ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ.. ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΕΙ ΕΙΧΑ ΒΕΒΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΛΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΧΑ ΥΠΝΗΛΙΑ ΟΛΟΙ ΜΕΡΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia sou!!!ego stin 1egimosini prin kliso mina k ponireuto gia test k giatro arxise na min mou aresi to tsigaro k nomiza oti ekana polla ekino to diastima giauto ixa auti tin aidia!!!telika itan nini.... stin 2egimosini ixa ftasi 10evbomadon k xabari tipota...ixa periodo kanonika pigena kathe mera xoris plaka gimnastirio ekana treximo se anomalo edafos ,vari kiliakous k oti alo fadazese.Otan ixa kathisterisi eekana test k ksetrelathikame giati den to perimename alla den mas xalase katholou!!!!!!!!Piga ston giatro k o iperixos edikse ena nini k lei o giatros :se ligo tha pai sxolio!!!!!!kodeuis na klisis to 1trimino!!!! Koritsia min pirovolite ixa periodo den to programatizame..... k mas irthe mia 2 boubou olo glyka!!!!! O giatros mou ipe ean ine na erthi tha erthi den pa na xtipiese esi ....kanena provlima!!!den epathe tipota me toso treksimo k vari!!!!Sou euxome mesa apo tin kardia mou na erthi to ninaki sou sidoma!!!! kiss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!Λοιπόν εγώ όσο κι αν σου φαίνεται πααράξενο είχα διαίσθηση ότι είμαι έγκυος ,είχα πονάκια περιόδου από την 24η μέρα του κύκλου μου με κύκλο 30 ημερών και η περίοδος μου δεν ερχόνταν...Τελικά ήρεθε ο μπέμπης...Έκανα τεστ χωρίς καθυστέρηση και το ένστικτό μου επιβαιβεώθηκε...

Αργότερα φούσκωσε το στήθος μου και άρχισαν οι ολοήμεροι εμετοί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εύχομαι και εγώ να πάνε όλα καλά και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.Εγώ το μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν 5 μέρες πριν την περίοδο μια φοβερή λαιμαργία - πείνα (όπου έκανα την επομένη και τεστ και βγήκε θετικό) αλλά μόνο για εκείνη την μέρα και γενικά όλη εκείνη την εβδομάδα φοβερή κούραση όταν ανέβαινα τις σκάλες του σπιτιού μου ,ένιωθα λες και είχα ανέβει 5 ορόφους . Και εμένα το στήθος μου φούσκωσε πολύ αργότερα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην 1 μου εγκυμοσυνη τις ημέρες που ήταν να αδιαθετησω είχα πόνους περιοδου (είχα κουραστει πολύ εκεινο το διάστημα) και μετα την 6 εβδομάδα είχα ναυτίες εμετούς πολυ κούραση υπνηλία. Τωρα είμαι εγκυος στο 2ο σποράκι περιπου 7 εβδομάδων την τετάρτη παω για 1 υπερηχο και έχω ναυτίες κουραση νευρα πρίξιμο στο στηθος και καπου καπου απο την πολυ ναυτία κανω εμετο. α.. και στην αρχη όπως εχω γράψει σε άλλο ποστ είχα καφέ υγρα και παιρνω ακόμα προγεστερόνη. Αλλα σε καθε γύναικά ειναι αλλά τα συμπτώματα ή δεν ύπάρχουν καθόλου. Φίλες μου ήταν σαν να μην ήταν έγκυες.Αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο μένα συννεφάκι!

Εγω θα σου πω την δική μου ταπεινη άποψη πάνω σε αυτό το θέμα..

Εγώ πιστεύω κ απο συντομη δικη μου εμπειρία πως αυτό το πράγμα το νιώθεις.. Αν είσαι, αν όλα πάνε καλά.. Εγώ τα ένιωσα όλα κ έτσι το έψαξα.

Τώρα ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικά συμπτώματα. Εγω είχα στην αρχή μόνο πρωινές αδιαθεσίες κ πόνους περιόδου που είαι φυσιολογικό γιατί μμεγαλώνει η μήτρα απ'ότι μου είπε ο γιατρός μου.

Θα σου πω επίσης να μην αγχώνεσαι κ θα έρθει μόνο του. Ξέρω οτι είναι πολύ δύσκολο αλλα πραγματικά παίζει μεγάλο ρόλο κ δεν το περίμενα ούτε εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια σας ευχομαι ολες ολοψυχα να φερετε στον κοσμο τα πιο γερα και ευτυχισμενα μωρα και οσες εχετε ηδη να τα χαιρεστε και να τα καμαρωνετε καθε μερα που περναει.Ανοιξα το θεμα γιατι δυστυχως ο δικος μου οργανισμος εχει πεσει σε λιθαργο 3ο χρονια τωρα.Μιλαμε ειμαι στην τριτη μερα εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστεων και εξακολουθω να τρωω σα βοδι και να κοιμαμαι σα βοδι.Και λεω εξακολουθω διοτι και πριν το ιδιο εκανα.Τι μουραχαβλο οργανισμο εχω , ελεος πια. :silly: :silly: :silly: οποτε το στηθος που νομΙζα οτι αρχιζει και πρηζεται απο τις πρωτες μερες , τελικα στις περισσοτερες δεν πρηστηκε , οποτε παει και αυτο.Τελοσπαντων αντε να τελειωσει και η σημερινη μερα και να βγω εξω απο το σπιτι πριν φλιΠαρω.Τελικα απο τις απαντησεις σας , καταλαβα πως και κωλοτουμπες να κανεις αν ειναι να ρθει θα ρθει.Σε εμενα παντως και τις 2 φορες που εκανα εξωσωματικη με απεφυγαν , αντε να δουμε τωρα τι θα κανουν τα 2 τελευταια βλαστοκυστακια που εβαλα.Θα σας γραψω τα αποτελεσματα την αλλη Παρασκευη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, επειδή κατάλαβα ότι απογοητεύτηκες για το στήθος θα σου πω ότι εγώ ψιλιάστηκα ότί είμαι έγκυος, γιατί το στήθος μου έγινε ξαφνικά πολύ ευαίσθητο και άρχισε να πρήζεται. Είχα πολύ λίγους πόνους στη μέση και κανένα άλλο σύμπτωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τα συμπτωματα που ειχα ηταν οτι μου ηρθε περιοδος αλλα μονο καφε υγρα για 3 μερες..και λεω δεν γινεται παω για τεστ!! :P επισης ειχα πολυ υπνηλια...μιλαμε για πολυ υπνο χιχι και ακομα εχω!!! :silly: το στηθος μου πριζεται και ξεπριζεται ανα διαστηματα..και μερικες φορες νιωθω ευαισθητες τις θηλες μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!! επισης μετα απο 2-3 εβδομαδες ξεκινησε το δραμα της ζαλαδας με το που ξυπναγα ολα καλα ολα οκ..μετα απο καμια ωρα ενιωθα λες και ημουν ετοιμη να πεσω κατω απο ζαλαδα και απιστευτη ανακατοσουρα!! αλλα δεν εκανα εμετο...πολυ λιγες φορες γιατι ηταν αναγκη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 years later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...