Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΜΟΥΝΑ ΕΦΤΙΧΙΣΜΕΝΙ ΙΑ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΕ ΜΕΤΑ........


Recommended Posts

MAKARI MARIA MOU NA ITAN TOSO EUKOLO. FUSIKA ISWS EPEIDI EINAI ARXI K NIW8W ETSI ALLA APO MIKRI LATREVA TA MWRA GIAUTO K EGINA K DASKALA. ITAN TO PRWTO MOU K EKANA SXEDIA. EIXAME IDI SKEFTEI TA VAFTISIA TOU G NA FANTASTEIS, SKEFTOMOUNA T KALOKAIRI POU PANTREVETAI O ADERFOS MOU TA ROUXAKIA POU 8A TOU AGORASW. TIS VOLTES POU 8A KANAME STA MALL, STI 8ALASSA..K ME PIANEI MIA MEGALI MELAXOLIA. DN ANTEXETE O PONOS!!!! NIW8W MIA ADUNAMIA, ENA APISTEUTO KENO... PONO STO STOMAXI VAROS!!! TI NA PW...

O 8EOS POU MOU TO PIRE NA MOU DWSEI K T DUNAMI NA SUNEXISW K NA ME VOI8ISEI NA KANW ALLO PANAYIOTI G NA APALUNEI LIGO T PONO MOU G NIW8W PWS DEN 8A ANTE3W ALLO. T MUALO MOU DN STAMATA SUNEXEIA NA SKEFTETAI EKEINI TN SIMADIAKI MERA K AN UPIRXE TROPOS NA SWSW EGW TO MWRO MOU. NA PAW EGW PIO NWRIS STO GIATRO K NA ME GENNISEI ME TO ETSI 8ELW. NIW8W PWS EINAI POLU MEGALI TIMWRIA...EINAI APISTEUTO DN MPORW NA TO XWNEPSW MOU STOIXISE PARA POLU!!!!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 140
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

persia ΕΧΙΣ ΔΙΚΙΟ..ΔΕΝ ΙΝΕ ΕΥΚΟΛΟ.....ΟΛΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΟΝΙΡΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΠΟΝΑΜΕ...ΘΑ ΔΙΣ ΟΜΟΣ ΠΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΝΙΟΤΗΣ ΛΙΓΟ ΔΙΦΟΡΕΤΙΚΑ......ΤΟΡΑ ΚΛΑΨΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΣΟΥ.....ΙΝΕ ΦΙΖΙΟΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΙΣΕ ΕΤΣΙ...ΟΛΕΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΦΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ..ΚΑΠΙΕΣ ΣΙΝΙΛΤΑΝ ΝΟΡΙΤΕΡΑ ΑΛΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ....ΑΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΙΝ ΔΙΣΚΟΛΑ..ΑΜΑ ΔΙΑΒΑΖΙΣ ΑΦΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΑ ΕΓΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΙΣ ΠΟΥ Κ ΕΓΟ ΕΝΙΟΤΑ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ..ΠΟΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΡΙΣΚΟ ΤΟ ΕΑΦΤΟΜΟΥ ΣΤΑ ΑΦΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΙΣ..ΘΑ ΔΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΙΣ ΠΙΟ ΔΙΝΑΤΙ.. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω και εγω ανεπαρκεια τραχηλου ειχα εναν προωρο τοκετο πριν 2,5 χρονια στην 25η εβδομαδα με ασχημη καταληξη.

το θετικο στην περιπτωση μας ειναι οτι το προβλημα αντιμετωπιζεται με την περιδεση (μια επεμβασουλα στον τριτο μηνα της εγκυμοσυνης) . εμεινα εγκυος τρεις μηνες μετα τον τοκετο και ολα πηγαν τελεια , τωρα ο μικρουλης μου ειναι 17 μηνων. σου ευχομαι να εχεις την ιδια πορεια με μενα.

να ξερεις οτι θα πρεπει να προσεχεις σε ολη την εγκυμοσυνη , εγω δεν ημουν σε απολυτη ακινησια αλλα ξαπλωνα πολυ , και εβγαινα ελαχιστα . το προβλημα ειναι οτι ο τραχηλος επιβαρυνεται οσο μεγαλωνει το μωρο.η επεμβαση βοηθαει αλλα πρεπει και εμεις να προσεχουμε ,οσο πιο πολυ ξαπλα εισαι τοσο λιγοτερο βαρος ασκειται στον τραχηλο.

Η μετρηση τραχηλου γινεται με κολπικο υπερηχο και δεν ποναει καθολου.

Υπαρχουν πολλες κοπελες με το ιδιο προβλημα και τωρα ολες εχουν κανει παιδακια .

αισιοδοξια κοριτσακια και ολα θα πανε καλα την επομενη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΡΟ ΠΟΣ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟ...ΜΟΥ ΙΠΕ ΙΑΤΡΙΝΑ ΜΟΥ ΠΟΣ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΚΑΘΟΥΜΕ 6 ΜΙΝΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΗ....ΔΕΝ ΜΠΙΡΑΖΙ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΙΞΕΡΑ Κ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΠΟΣ ΙΧΑ ΠΡΟΒΛΙΜΑ Κ ΔΕΝ ΤΑ ΙΧΑ ΣΙΚΟΤΗ ΚΑΘΤΟΛΟΥ....ΕΓΟ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΕΧΑ Κ ΤΟΡΑ ,ΙΧΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΑΜΟΥ ΑΠΟ ΠΡΟΤΗ ΜΙΝΑ Κ ΔΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ ΤΑΚΑΝΕ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΟΠΟΥΣ ΜΠΟΡΟΣΕ ΑΦΤΟΣ..ΤΟ ΠΡΕΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ ΙΜΟΥΝ ΞΑΠΛΟΜΕΝΙ.....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΙΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΙ..ΑΥΤΑ ΛΕΟ ΤΟΡΑ...ΕΥΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΔΙΣΙ ΜΟΥ ΕΦΙΓΕ ΤΟ ΑΝΧΟΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σχετικα με τη μετρηση του μηκους τραχηλου . καποιοι την κανουν σαν ελεγχο ρουτινας στη β επιπεδου καποιοι αλλοι οχι . στη δικη μου περιπτωση δεν εγινε και ισως να ειχε βοηθησει γιατι ειχα κανει επιπεδου 3 εβδομαδες πριν τον προωρο τοκετο. μηκος τραχηλου κατω απο 2,5 εκ στη β επιπεδου θεωρειται ανησυχητικο.

τωρα με δεδομενο οτι εμεις θα κανουμε περιδεση οι γιατροι μου ελεγαν οτι δεν εχει νοημα η μετρηση του μηκους τραχηλου στην εγκυμοσυνη , εγω παντως ζητησα να το μετρησουν στη β επιπεδου και μονο για ψυχολογικους λογους βοηθα. επισης ο γιατρος μου εξεταζε αν ο τραχηλος ειναι κλειστος με απλη γυναικολογικη εξεταση καθε μηνα . ηταν βεβαια πολυ προσεκτικος .

τελος μου ειχε δωσει εξ αρχης φαρμακα utrogestan και κατα την πορεια της εγκυμοσυνης πηρα και μαγνησιο , ολα αυτα προληπτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΛΙΩ έγραψε:

σχετικα με τη μετρηση του μηκους τραχηλου . καποιοι την κανουν σαν ελεγχο ρουτινας στη β επιπεδου καποιοι αλλοι οχι . στη δικη μου περιπτωση δεν εγινε και ισως να ειχε βοηθησει γιατι ειχα κανει επιπεδου 3 εβδομαδες πριν τον προωρο τοκετο. μηκος τραχηλου κατω απο 2,5 εκ στη β επιπεδου θεωρειται ανησυχητικο.

τωρα με δεδομενο οτι εμεις θα κανουμε περιδεση οι γιατροι μου ελεγαν οτι δεν εχει νοημα η μετρηση του μηκους τραχηλου στην εγκυμοσυνη , εγω παντως ζητησα να το μετρησουν στη β επιπεδου και μονο για ψυχολογικους λογους βοηθα. επισης ο γιατρος μου εξεταζε αν ο τραχηλος ειναι κλειστος με απλη γυναικολογικη εξεταση καθε μηνα . ηταν βεβαια πολυ προσεκτικος .

τελος μου ειχε δωσει εξ αρχης φαρμακα utrogestan και κατα την πορεια της εγκυμοσυνης πηρα και μαγνησιο , ολα αυτα προληπτικα.

.....ΕΓΟ ΙΧΑ ΚΑΝΙ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΚΙΝΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΙ ΜΕΡΑ.ΕΠΙΔΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1΄5 ΜΙΝΑ ΜΟΥ ΕΧΙ ΕΡΤΗ ΛΙΓΟ ΚΟΚΙΝΟ ΑΙΜΑ Η ΙΑΤΡΙΝΑ ΜΟΥ ΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΟΣΟ ΝΑ ΚΙΤΑΞΟΥΝ Κ ΤΟ ΤΡΑΧΙΛΟ...ΑΠΑΝΔΙΣΙ ΙΤΑΝ ΠΟΥ ΙΝΕ ΚΛΙΣΤΟ,ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΟΛΠΙΚΟ.ΑΠΛΟΣ ΙΠΑΝΕ ΠΟΣ ΙΤΑΝ ΚΛΙΣΤΟΣ .ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΙΠΑΝΕ ΠΟΣ ΙΝΕ ΑΠΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΕΠΙΔΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΙΧΕ ΛΙΓΑ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΓΡΑΜΑΡΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΠΙΕΖΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ....ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΠΟΣ ΔΕΝ ΙΝΕ ΚΑΛΑ????ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΤΙ ΝΑ ΠΟ ...ΜΙΠΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΙΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΤΟΝ "ΙΔΙΚΟΝ"ΑΠΟ Β.ΕΠΙΠΑΔΟΥ????ΔΕΝ ΞΕΡΟ....UTROGESTAN ΕΠΕΡΝΑ 6 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 4 ΜΙΝΑ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΚΑΦΕ...ΜΕΤΑ ΜΕΧΡΙ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΟΛΛΑ ΙΤΑΝ ΚΑΛΑ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΥΕΣΤΑΤΟ....
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρσια μου θέλω να σου πω πως κι εμένα ήταν το πρώτο μου παιδάκι και το περίμενα με λαχτάρα τρελλή..Κι εγώ δασκάλα είμαι για τους ίδιους ακριβώς λόγους με εσένα..Κουράγιο γλυκιά μου κι αν θέλεις στείλε μου ΠΜ.

Εμένα δεν θυμάμαι πόσο είχε βρει τη μέτρηση τραχήλου αλλά πριν γεννήσω είχα πάει και ήταν κλειστός ο τράχηλος. Ο Θεός να βάλει το χέρι του και την επόμενη φορά να μας πάνε όλα καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PERSIA...ΠΟΣ ΙΣΕ???ΔΕΝ ΒΛΕΠΟ ΝΕΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ...ΕΛΠΙΖΟ ΝΑ ΙΣΕ ΚΑΛΑ......ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ....ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΑ......ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΓΡΑΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΑΦΡΟΣΙΣ ΛΙΓΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ELA NIKULINA MOU, KALA EIMAI. OSO GINETAI FUSIKA.

PROSPA8W KA8IMERINA NA VRW POIOS FTAIEI? NA VRW TO GIATI MPAS K ISUXASW LIGO ALLA TO MONO POU KATAFERNW EINAI NA XANW TO MUALO MOU!!! DN 3ERW AN TO MWRO MOU, MOU TO PIRE O 8EOS I ITAN LA8OS GIATROU K DN TO EXW DIPLA MOU...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ PERSIA...ΕΤΣΙ ΙΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΕΓΟ ..ΙΧΑ ΤΡΕΛΑΤΗ ΓΙΑΤΗ ΔΕΝ ΙΞΕΡΑ ΓΑΤΙ ΕΓΙΝΕ....ΠΙΡΑ ΤΟ LAPTOP ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ Κ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΨΑΚΝΟ ΑΠΑΝΔΙΣΙΣ....ΕΤΣΙ ΒΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ FORUM ...ΙΔΕΕΑ ΔΕΝ ΙΧΑ ΓΙΑ ΑΦΤΟ....ΕΨΑΧΝΑ ΠΑΝΔΟΥ ΜΠΑΣ Κ ΘΑ ΒΡΟ ΚΑΤΙ...ΒΕΒΕΑ ΙΧΑ ΡΟΤΙΣΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΑΤΡΙΝΑ ΜΟΥ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙ ΙΝΕ ΠΟΣ ΑΝΙΞΕ Ο ΤΡΑΧΙΛΟΣ..ΑΛΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΙ ΝΑ ΕΞΙΓΙΣΙ.....ΕΣΙ ΣΙΖΙΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΑΤΡΟΣΟΥ ..ΡΟΤΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ.ΘΑ ΣΟΥ ΠΙΙ...ΕΜΕΝΑ ΙΑΤΡΙΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΗ ΠΟΛΙ ΜΕΓΑΛΙ ΔΙΝΑΜΙ..ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΟ ΜΑΖΙ ΤΙΣ ΗΡΕΜΩ ΠΟΛΛΗ...ΕΓΟ ΙΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙ ΠΟΣ ΔΕΝ ΦΤΕΣ ΕΣΙ ΑΠΟΛΣ ΙΝΕ Η ΠΡΟΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΣΤΙΜΑΤΑ ΙΝΕ ΠΕΡΙΕΡΓΑ....

ΚΑΙ ΟΠΟΣ ΕΧΟ ΓΡΑΠΣΙ ΚΑΙ ΑΛΟΥ ,ΙΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΙΡΟΤΕΡΑ....ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΑΝ ΤΟ ΙΔΕΣ...ΕΚΗ ΓΡΑΦΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΙΛΙΜΟΥ ΑΠΟ ΚΑΤΕΡΙΝΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΟΡΑ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΕΝΙΣΙ....ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΤΙ ΠΑΘΕΝΙ ΚΑΙ ΣΠΑΙ Η ΜΙΤΡΑ ΤΗΣ ...ΚΑΙ ΠΑΙ ΤΟ ΜΟΡΩ ΚΑΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΟΥ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ.....ΒΕΒΕΑ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΗΝ ΜΙΤΡΑ...ΔΕΝ ΘΑ ΒΟΡΕΣΙ ΝΑ ΚΑΝΙ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.....ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΣ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΑΦΤΑ ,ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΙΝΙΛΤΑ ΚΑΙ ΙΠΑ ΕΦΑΡΙΣΤΟ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΙΣ ΚΑΛΑ...ΠΙΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΙ ΝΑ ΜΗ ΙΜΕ ΛΙΠΙΜΕΝΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΣΑ ΜΕ ΝΙΧΙΑ ΚΑΙ ΔΟΝΔΙΑ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΟ ΕΦΚΕΡΙΕΣ ΑΚΟΜΑ.....ΒΕΒΕΑ ΕΜΑΘΑ ΠΟΣ Ι ΦΙΛΙ ΜΟΥ ΙΝΕ ΚΛΙΣΤΙ ΣΕ ΚΑΠΙΑ ΚΛΙΝΙΚΙ ΣΤΗΝ ΤΕΣΑΛΟΝΙΚΙ....ΘΑ ΔΙΣ ΠΟΥ ΚΑΠΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΣΚΕΦΤΙΣ Κ ΕΣΙ ΕΤΣΙ....ΜΠΟΡΙ ΤΟΡΑ ΑΦΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΝΟΥΝΤΕ ΑΠΙΘΑΝΑ ΑΛΛΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΙΝΕ ΑΛΙΟΣ... ΚΑΙ ΘΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΙΝΕ ΠΟΣ ΙΝΕ ΠΟΣ ΙΘΑΝ ΘΕΛΙΜΑ ΘΕΟΥ ΙΤΑΝ Η ΔΕΝ ΙΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΙΑΤΡΟΥ....ΝΑ ΕΧΙΣ ΔΙΝΑΜΙ Κ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΝΔΙΝΟΥΣΟΥ .ΜΙΝ ΚΛΙΝΕΣΕ .ΘΑ ΔΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΕΛΑΧΡΟΣΙ ΠΟΛΗ ΑΝ ΜΙΛΑΣ ΣΕ ΚΑΠΙΟΝ...ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MHPWS KAPOIA APO SAS GNWRIZEI AN FAINETAI OMFALIOS LWROS STO UPERHXOGRAFHMA B EPIPEDOU?

TO GEGONOS OTI OLA FAINONTAN FUSIOLOGIKA APO TON AKTINOLOGO MOU ENW TO MWRO MOU DEN MEGALWNE SPO TON 7 MINA MIPWS EFTAIGE O OMFALIOS LWROS?O GIATROS POU ME GENNISE MOU EIPE PWS O OMFALIOS LWROS ITAN POLU MEGALOS K HTAN GEMATOS KOMPOUS KOMPUS?

AN ME GENNOUSE O GIATROS TOTE ISWS TO MWRO MOU NA ZOUSE. ME AFISE O GIATROS MOU G AKOMI 2 VDOMADES NA ME PARAKOLOUUEI DI8EN K AN DN UPAR3EI ALLAGI STIN ANAPTU3I TOY MWROU TOTE 8A ME GENNOUSE. K TO MWRO MOU TELIKA DEN ANTE3E, PE8ANE.

TULIX8IKE O OMFALIOS LWROS K EPA8E MOLUNSI TO ENTERAKI TOU(POU DN GNWRIZW AUTO PWS EGINE) :(

LETE I MOLUNSI i O OMFALIOS LWROS NA ODIGISE STO STAMATIMA TIS KARDOULAS TOU i KAI TA DUO AUTA SUNEVALAN.

ASTE POU EMA8A PWS EXW MITRA KARDIA K MOU EIPE O GUNAIKOLOGOS MOU (AN PAW PALI KONTA TOU FUSIKA) PWS PLEON 8A ME GENNA 8 MINWN K MIAS VDOMADAS G I MITRA MOU DN 8A AFINEI TO MWRO MOU NA MEGALWSEI ALLO K 8A PREPEI NA GENNIETAI G NA VOI8EITAI ME ALLOUS TROPOUS NA MEGALWSEI.

EXW PELAGWSEI! PROSPA8W NA VRW PIOS FTAEI G NA 3ERW POIO NA EMPISTEUTW TIN ALLI FORA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι πολυ..τα λογια ειναι περιττα, ο χρονος θα επουλωσει την πληγη και δεν ειναι αργα να ξαναπροσπαθησεις με τον αντρουλη σου για ενα παιδακι...ηταν να γινει.....απλα κανε εξετασεις να δεις τον τραχηλο σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

persia....ΝΟΜΙΖΟ ΠΟΣ ΘΑ ΙΤΑΝ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΚΑΠΙΟ ΑΛΟ ΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΖΙΤΙΣΙΣ ΜΙΑ ΑΛΛΙ ΓΝΟΜΙ....ΠΑΡΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΙΠΕΡΙΧΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΓΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΙΑΤΡΟΥΣ..ΘΟ ΛΕΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΙΓΙ Η ΑΠΟΡΙΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΑΝ ΚΑΝΟ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΟ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΟ ΠΟΣ ΙΠΟΦΕΡΙΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΘΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ...ΑΝ ΘΕΣ ΟΝΔΟΣ ΝΑ ΜΑΘΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΕΓΙΝΕ ΑΦΤΟ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΙΑΤΡΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΙΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ....ΣΙΓΝΟΜΙ ΑΝ ΙΠΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΕ ΠΛΙΓΕΣΕ ...ΕΓΟ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΙΔΕΕΑ ΣΟΥ ΕΔΟΣΑ.....ΦΙΛΑΚΗΑ ΚΑΙ ΠΟΛΗ ΔΙΝΑΜΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EYAKI1234 έγραψε:

Λυπαμαι πολυ..τα λογια ειναι περιττα, ο χρονος θα επουλωσει την πληγη και δεν ειναι αργα να ξαναπροσπαθησεις με τον αντρουλη σου για ενα παιδακι...ηταν να γινει.....απλα κανε εξετασεις να δεις τον τραχηλο σου....
.....ΕΥΑΡΙΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΙ ΓΙΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ...ΝΑΙ ΑΦΤΟ ΙΝΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΟΥ ΒΙΜΑ΄΄ Η ΜΕΤΡΙΣΙ ΤΟΥ ΤΡΑΧΙΛΟΥ΄΄ :kiss::kiss:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

nikulina μου όλες οι κοπέλες έχουν μια άτυχη εγκυμοσύνη ειδικά την πρώτη φορά δυστυχώς. Ξέρεις πριν 6 μήνεσ είχα τα ίδια συναισθήματα με σένα ένιωθα τον ίδιο πόνο να με καρφώνουν κάθε μέρα στην καρδιά όμως η ζωή είναι πολύ σκληρή γιατί πρέπει να χαμογελάσεις γρήγορα να δυναμώσεις και να αποκτήσεις οτι θέλεις παραπάνω σε αυτή την ζωή ένα χαμόγελο απο ένα παιδακι το δικό μας παιδάκι... Τώρα χαμογελάω πάλι περιμένω ξανά μια ψυχούλα με το ίδιο άγχος και καρδιοχτύπι αλλα πρέπει να είμαι αισιόδοξη. Θέλω να σου πω πως καθε αποτυχία σου φέρνει μια επιτυχία γιατί το τωρινό πρόβλημα πχ ο τράχηλος σου στην δεύτερη εγκυμοσύνη δεν θα υπάρχει ίσως στον περιδέσουν...Θέλω να σκεφτείς οτι το μωράκι σου το επέλεξε ο Θεός για ενα μικρο αγγελούδι γιατί ξέρεις οι Άγγελοι πια δε βρίσκονται εύκολα απο μας τους μεγάλους... Σου εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα και να προχωρήσεις ακόμα πιο γρήγορα. Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΜΟΥΝΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΧΤΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΛΤΕΛΟΥ Η ΓΙΝΕΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΙΠΕ ΠΟΣ ΙΤΑΝ ΑΜΕΛΙΑ ΑΠΟ ΑΦΤΟΥ ΑΠΟ ΤΕΣΑΛΟΝΙΚΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ...ΑΛΑ ΠΟΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΙ Η ΚΑΡΔΙΑΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΠΙΟΣ ΦΤΕΙ .ΠΟΥ ΚΑΠΙΟΣ ΠΟΥ ΤΕΟΡΙΤΕ ΙΔΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΑΤΟΥ ....WATER ΕΥΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ..ΙΔΙ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΙΣΟ ΓΡΙΓΟΡΑ ΑΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ...ΒΕΕΑ ΑΦΤΙΝ ΤΙΝ ΦΟΡΑ ΘΑ ΙΝΕ ΔΙΣΚΟΛΟ ΕΠΙΔΙ ΘΑ ΧΡΙΑΣΤΙ ΑΚΙΝΙΣΙΑ 6 ΜΙΝΕΣ..ΑΛΑ ΔΕΝ ΜΠΙΡΑΖΙ.......ΑΦΤΙΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΙ ΙΔΙ ΞΕΚΙΝΙΣΑ ΕΞΕΤΑΣΙΣ...ΤΟΡΑ ΨΑΧΝΟ ΚΑΠΙΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΙ ΜΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΠΙΔΙ ΝΙΟΤΟ ΚΑΠΙΕΣ ΕΝΟΧΛΙΣΙΣ ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΣΤΙΤΟΣ,,ΕΛΠΙΖΟ ΝΑ ΜΙΝ ΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ......ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΟΡΑΚΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΙΣ...ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενε νικουλινα μου δεν είδαν την αποκόλληση με εσωτερικό αιμάτωμα μου λέγαν οτι ελιχα 2 παιδάκια κ γω είχα πάει στους καλήτερους τωρα είμαι πιο προσεχτική με τους γιατ΄ρούς κ όταν έχω αμφιβολία πάω κ σε άλλον κοίτα λοιπόν την υγεία σου κ βουρ για παιδάκι άλλο το αγγελουδάκι εκεί ψηλά θα σε βοηθήσει τώρα κ θα σε προστατεύει καλή συνέχεια σε οτι μα οτι κάνεις κ καλή επιτυχία να μας λεσ τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικολινα μου γεια!ειμαι η αννα κ ειμαι απο κατερινη η κεχαγια ειναι πολυ καλη οντως εκει πηγαινει η αδερφη μου.

οσο γι αυτο που σου συνεβει τι να πω..δεν εχω λογια..

σιγουρα ειναι ενα δυσαρεστο γεγονος που σε εχει στιγματισει αλλα ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος..

ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα κ γρηγορα ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου.

να σαι καλα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NIKOULINA εχουμε ξαναμιλησει η ιστορια μας ειναι παρομοια. Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι ειναι πολυ πιθανον ακομα και να το εβλεπε ο γιατρος στο β επιπεδου να μην προλαβαινατε να κανετε τιποτα αφου τελικα γεννησες την ιδια μερα . Εγω νοσηλευτικα για τρεις μερες πριν γεννησω , ειδαμε το προβλημα στον υπερυχο ημουν σε ακινησια αλλα ο γιατρος δεν μπορουσε να μου κανει περιδεση γιατι ηταν πολυ επικινδυνο σε αυτη την εβδομαδα , πηρα τοκολυτικα φαρμακα αλλα τελικα δεν απεφυγα τον προωρο τοκετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΛΙΩ.ΜΠΟΡΙ ΝΑ ΕΧΙΣ ΔΙΚΙΟ...ΤΟΥΛΑΚΙΣΤΟΝ ΕΣΙ ΠΑΛΕΠΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΡΟ ΣΟΥ...ΝΙΟΤΟ ΠΟΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΟΤΙΚΕ Η ΕΦΚΕΡΙΑ ΝΑ ΠΛΑΛΕΨΣΟ....ΛΕΟ ΜΙΠΟΣ ΑΝ ΕΒΛΕΠΑΝ ΠΟΣ Ο ΤΡΑΧΙΛΟ ΑΝΙΓΙ,ΘΑ ΜΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΙ ΤΙΠΟΤΑ ,ΜΙΠΟΣ ΘΑ ΙΧΕ ΜΙΑ ΕΦΚΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΖΩΙ???????ΠΑΝΔΑ ΤΑ ΜΕ ΜΕΝΙ Ι ΑΠΟΡΙΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΤΗΝ ΝΑ ΠΟ ,,,,ΙΜΕ ΠΟΛΙ ΠΛΙΓΟΜΕΝΙ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ μαζί σου Νικουλίνα μου, με την ίδια απορία. Αν πήγαινα πιο νωρίς ίσως να γινόταν κάτι με τον τράχηλο? Κοίταξε καλά τον τράχηλο το απόγευμα? Δυστυχώς δεν θα βρούμε ποτέ απαντήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikulina pou eisai??se epsaxna sto post mas,,,apo to kalokairi kai meta!

sas parakalw koritsia mhn KSINETE PLHGES!!!!!!!!MHN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:(:(

KOITAME MPROSTA ETSI NIKULINA??????????APO TO KALOKAIRI KAI META!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!POU THA ERTHOUN KSANA TA AGGELOUDAKIA MAs! :woohoo: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikulina

Δεν φανταζεσαι ποσο σε καταλαβαινω. Εχω και γω αποβαλει 22η-23η βδομαδα και ξερω πως ειναι.

Ειχα και γω καποια αποκολληση απο νωρις και ημουν στο κρεβατι απο την αρχη. Ηταν 3δυμα. Επειδη ειχα τις αιμοραγιες, καναμε εκλεκτικη μειωση τη 12η βδομαδα, σταματησαμε δηλαδη το ενα για να ναι πιο καλα τα πραγματα για τα αλλα 2. Τη 18η βδομαδα καναμε αμνιοκεντηση. Και εσπασε ο σακος στο ενα απο τα 2. Και εμεινα στο νοσοκομειο εντελως ακινητη (ουτε τουαλετα) για ενα μηνα. Στο τελος αρχισα να χανω υγρα και απο τον αλλο σακο. Οι γιατροι ειπαν οτι δεν ειχε νοημα. Προκαλεσαμε τοκετο και περασα την πιο ασχημη φαση τησ ζωης μου. Οι πονοι ηταν κατι που δεν φαταζομουν.

Περασαν 4 χρονια. Σημερα ειμαι και παλι εγκυος, 17 βδομαδων. Και προσπαθω να ειμαι ψυχραιμη.

Ξερω ποσο ποναει, δεν εισαι μονη, εχεις ολα τα δικια του κοσμου, αλλα να ξερεις, θα περασει ο πονος με τον καιρο και ο Θεος θα σας φερει το παιδακι σας την ωρα που πρεπει.

Και στο κρεβατι να ησουν απο την αρχη δεν θα χε αλλαξει τιποτα, το πιστευω. Ο,τι ειναι γραφτο, δεν αλλαζει. Και μενα επρεπε ο γιατρος να μου πει οτι δεν χρειαζομουν αμνιοκεντηση, ηταν πολυ επικινδυνη και η αυχενικη μου ηταν τελεια, αμελησε. Αλλα τι να το κανω? Να κατηγορω εναν ανθρωπο? Δεν εχει νοημα.

Δυνατα, θα τα καταφερεις! Το ξερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...