Μετάβαση σε περιεχόμενο

εξωσωματικη με κατεψυγμενα


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια..υστερα απο τοση στεναχωρια προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη...

εχω απορια σχετικα με την διαδικασια της εξωσωματικης που γινεται με τα κατεψυγμενα εμβρυα(εχω φυλαγμενα απο την πρωτη μας προσπαθεια).. χρειαζεται προετοιμασια-οπως ειχα κανει με την εξωσωματιικη?

να υπαρχει ελπιδα? ή τζαμπα ολος ο κοπος?το λεω γιατι φοβαμαι οτι τα φρεσκα σαφως ειναι πολυ καλυτερα σε σχεση με τα κατεψυγμενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου γεια σου ευχομαι η επομενη φορα να ναι η τυχερη σου!!!!

Εγω ειμαι τωρα στη φαση προετοιμασιας για τη 2η εξωσωματικη απο καταψυξη..την πρωτη την ειχα κανει Οκτωβρη..

5/2 αδιαθετησα

6/2 πηγα για υπερηχο και ξεκινησα αντισυλληπτικα

22/2 17η μερα κυκλου θα πω για υπερηχο και οδηγιες για να ξεκινησω daronda λογικα 21η μερα κυκλου

Και με την επομενη περιοδο θα ξεκινησω και ciclacur και μετα υπερηχους οιστραδιολη και μετα την ωορρηξια εμβρυομεταφορα!!!

Τωρα ολα αυτα βαση του δικου μου γιατρου και για το δικο μου ιστορικο..

οσο για την επιτυχια ολα ειναι σχετικ οπως και με τα φρεσκα εμβρυα..

Παντως εχουμε επιτυχιες απο κοπελες στο φορουμ και προσφατα μαλιστα..δες γλυκα,ζοζα,marygeo,2002 κ φυσικα και αλλες κοπελες..

Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να σκεφτομαστε θετικα..

Και παλι καλη επιτυχια κοριτσακι!!!!Ποτε σκεφτεσαι να κανεις την επομενη ποσπαθεια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα σε ευχαριστω για τις πληροφοριες,ειναι πολυ χρησιμες. για την επομενη προσπαθεια αργω λιγο γιατι δεν ειμαι ακομα σε θεση, ειμαι στην αναρρωση απο την ταλαιπωρια της απωλειας...

ελπιζω στο κεντρο εξωσωματικης που θα παω να μου δωσουνε σημασια και προσοχη γιατι δεν παυει να ειναι μια απροσωπη επιχειρηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΛΗ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΑΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ.24 ΜΑΡΤΙΟΥ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ 2 ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΕς ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕς ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΠΟΨΥΧΘΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ.ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΥΛΑ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ .ΑΝ ΕΝΩΣΟΥΜΕ ΟΛΕς ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΜΑς ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΕς ΜΑΝΟΥΛΕς ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ.ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα,εχω κ εγω 1 εμρυακι στη καταψυξη αλλα δεν εχω ιδεα πως θα γινει η εμβρυομεταφορα δεν ηξερα καν οτι παιρνουμε παλι φαρμακα,κ επισης δεν ηξερα οτι μπορει να ειναι πιο αδυναμα,απογοητευτηκα λιγο γιατι ειναι μονο 1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά από κατάψυξη 3/10 (1η προσπάθεια) και τώρα (αν όλα πάνε καλά) περιμένω το γιο μου αρχές Ιουνίου!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Είχα ξεκινήσει την εξωσωματική το καλοκαίρι αλλά δεν έκανα εμβρυομεταφορά λόγω υπερδιέγερσης ωοθηκών και την κάναμε 2 κύκλους μετά.

Από φάρμακα πήρα Cyclacur, Utrogestan, Prezolon, αντιβίωση και παιδική ασπιρίνη λίγες μέρες πριν την εμβρυομεταφορά. Αυτά παίρνονται για την προετοιμασία του ενδομητρίου να δεχτεί τα έμβρυα. Μου έκαναν και 2 υπερήχουν τις προηγούμενες μέρες για να βεβαιωθούμε ότι το ενδομήτριο είναι έτοιμο και πήγα για εμβρυομεταφορά. Η απλή εμβρυομεταφορά δεν έχει καμία σχέση με την διαδικασία των ενέσεων.

Και όπως βλέπετε τα ποσοστά επιτυχίας δεν επηρεάζονται από την κατάψυξη! Οπότε μην απογοητεύεστε. Υπομονή και όλα θα πάνε καλά!

Καλή επιτυχία! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marygeo μου εδωσες αισιοδοξια και ελπιδα!να'σαι καλα.πολυ ευχαριστη η περιπτωση σου,γιατι ειχα ενα φοβο...αστα...

σε ευχαριστω για την απαντηση σου.με το καλο να ερθει το μωρακι σου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συννεφακι μου σου ευχομαι ολοψυχα να χεις καλη επιτυχια και αυτη η προσπαθεια σου να ναι η τελευταια!!!!Εχεις κανεις εξετασεις μετα τις αποτυχημενες προσπαθειες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙς , ΕΧΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΞΕΠΟΥΛΗΘΕΙ.ΕΚΑΝΑ ΛΑΠΑΡΟΣΚΠΗΣΗ 3.000 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ, ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΑΡΒΕΚΑΠ ΓΙΑ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΓΙΑ 4 ΜΗΝΕΣ, ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ 2.ΟΟΟ ΕΥΡΩ ΚΑΙ 2 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕς ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕς 6.000 , ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ , ΚΑΙ ΔΑΝΕΙΟ ΣΠΙΤΙΟΥ.ΑΝ ΔΕ ΜΑΣ ΛΥΠΗΘΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ Ο ΘΕΟΣ , ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΦΟΡΑ.ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ΑΥΤΗ Η ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕς ΚΟΠΕΛΕς ΕΔΩ ΜΕΣΑ ,ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 years later...

Καλησπέρα επαναφέρω το θέμα εκ μέρους φίλης...

Έχω κάνει ετ πετυχημένη αλλά εγώ δεν πήρα κάποιο ενέσιμο εκείνη θα χρειαστεί

Eχει κάνει κάποια με ενεσιμοdaronda averkap??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@Finally και τα δυο συνταγογραφούνται!! 

Ναι το ξέρω..ήθελα να δω πως είναι η διαδικασία διότι εγώ δεν είχα κάνει με φάρμακα τέτοιας μορφής τα κατεψυγμένα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...