Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ?


nana82

Recommended Posts

γεια σας βρε κερκυραίες

και έλεγα και γω δεν θα βρω καμία κερκυραία;;;;;;;;;

Νανά μου Ψαράκης και πάλι Ψαράκης.

Ναθαναήλ για μένα απαίσιος

Αλεξίου πολύ γέρος μέχρι που βαριέται και να μιλήσει , πήγα για να μου γράψει κάτι φάρμακα στο ΙΚΑ και κοιμόταν στο κρεββάτι του εξεταστηρίου.

μου έγραψε την συνταγή που μου είχε δώσει ο Ψαράκης και δεν μου είχε βάλει σφραγίδες. το φαρμακείο φυσικά δεν μου έδωσε τα φάρμακα και ξανά μανά πίσω στο ικα.

Να τα λέμε κερκυραίες μην χάνεστε :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

Νε νανά, το βράδυ βρίσκω χρόνο για να γράφω στο mammy.Ειμαι παντεμένη και μαμά 2 παιδιών και τα κάνω μόνη μου και έργαζομαι. Και τώα που γράφω είμα πτώμα.

Καληνύχτα σε όλες. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ηλιαχτίδα και πιτσουνίτσα,

Ελαβα το μηνημά σου πιστουνίτσα, εαν το έχω κάνει σωστά πρέπει να σε έχω δεχτεί.

Κορίτσια είχα ενα σαββάτοκύριακο πολύ γεμάτο και τώρα βρήκα χρόνο για ΕΜΕΝΑ ! :) Εσεις όλες καλά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαχτιδα28 έγραψε:

γεια σας βρε κερκυραίες

και έλεγα και γω δεν θα βρω καμία κερκυραία;;;;;;;;;

Νανά μου Ψαράκης και πάλι Ψαράκης.

Ναθαναήλ για μένα απαίσιος

Αλεξίου πολύ γέρος μέχρι που βαριέται και να μιλήσει , πήγα για να μου γράψει κάτι φάρμακα στο ΙΚΑ και κοιμόταν στο κρεββάτι του εξεταστηρίου.

μου έγραψε την συνταγή που μου είχε δώσει ο Ψαράκης και δεν μου είχε βάλει σφραγίδες. το φαρμακείο φυσικά δεν μου έδωσε τα φάρμακα και ξανά μανά πίσω στο ικα.

Να τα λέμε κερκυραίες μην χάνεστε :laugh: :laugh:

Καλημέρα ηλιαχτιδα28, Κέρκυρα και συ,ε? Τι ωραία!!!!

Για Ναθαναήλ και Αλεξίου, έχω την ίδια γνώμη και' γω. Μήπως ξέρεις κάτι για τον Ηλία? Ο Ψαράκης είναι κορυφή ο άνθρωπος, αλλά δεν μπορώ να καλύπτω όλες τις εξετάσεις και τα έξοδα, αφού δεν είναι στο Ι.Κ.Α. καταλαβαίνεις!!!

Πάντως τι γίνετε βρε κορίτσια με τους γυναικολόγους στην Κέρκυρα, κανένας άλλος καλός εκτός απο Ψαράκη και Πασχαλίδη δεν υπάρχει? Όλο αυτούς ακούω.

Φιλιά, σε ευχαριστώ!!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pitsounitsa έγραψε:

kalimera koritsia...egw nana82 gennisa prin 2,5 mines peripou me to Psaraki.Ton sistinw anepifilakta...opws anaferane pio prin einai poli iremos kai poli kathisixastikos...me to kalo ... B)

Να σου ζήσει το μωράκι σου pitsounitsa!!!!! Το ξέρω για τον Ψαράκη και μία φίλη μου γέννησε σε αυτόν και έμεινε πολύ ευχαριστημένη.

Νομίζω μου έστειλες ένα πμ και κάτι άλλο, μία αίτηση, δεν κατάλαβα, αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Είμαι νέα και δεν το ξέρω καλά το φόρουμ. Αν θέλεις εξήγεισε μου!!! Σε ευχαριστώ πολύ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kouklitsa έγραψε:

Καλησπέρα,

Νε νανά, το βράδυ βρίσκω χρόνο για να γράφω στο mammy.Ειμαι παντεμένη και μαμά 2 παιδιών και τα κάνω μόνη μου και έργαζομαι. Και τώα που γράφω είμα πτώμα.

Καληνύχτα σε όλες. :)

Μπράβο Kouklitsa να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!!! :) Θα έχεις πολύ τρέξιμο και πολύ κούραση, ε? Αχ αυτές οι μαμάδες, ηρωίδες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα νανά

ναι και γω Κερκυραία, καλά κατάλαβες.

Λοιπόν η αλήθεια είναι ότι τον Ηλία δεν τον ξέρω καλά αλλά μια φορά που πήγα τον προηγούμενο μήνα να μου γραψει τις ενέσεις (γιατί εγώ δυστυχως ξεκινάω με εξωσωματική) μου φάνηκε πολύ καλύτερος από τους άλλους και ήρεμος και συζητήσιμος.

Στην περίπτωσή σου μάλλον αυτόν θα διάλεγα.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαχτιδα28 έγραψε:

καλημέρα νανά

ναι και γω Κερκυραία, καλά κατάλαβες.

Λοιπόν η αλήθεια είναι ότι τον Ηλία δεν τον ξέρω καλά αλλά μια φορά που πήγα τον προηγούμενο μήνα να μου γραψει τις ενέσεις (γιατί εγώ δυστυχως ξεκινάω με εξωσωματική) μου φάνηκε πολύ καλύτερος από τους άλλους και ήρεμος και συζητήσιμος.

Στην περίπτωσή σου μάλλον αυτόν θα διάλεγα.

φιλιά

Μου αρέσει πάρα πολύ η φωτο που έχεις με το παιδάκι. Σου εύχομαι κάθε επιτυχία με την εξωσωματική, να έχετε γρήγορα ευχάριστα νέα :laugh: Συμφωνώ γι' αυτό που λες για τον Ηλία, δεν με έχει εξετάσει ποτέ αλλά τον έχω δεί στο Ι.Κ.Α. και μου φαίνεται πιο καλός. Εσύ δεν έχει γιατρό απο το Ι.Κ.Α.? Είναι προσωπική ερώτηση αν θέλεις δεν απαντάς. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειας κοριτσια!!!! εγω κερκυραια δεν ειμαι αλλα....ειναι ο γιοκας μου γιατι ειναι ο μπαμπας του χιχιχι

με το καλο σας ευχομαι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανά μου σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και σε σένα εύχομαι ότι ποθείς :):):)

όχι εγώ δεν έχω γιατρό στο ίκα

όπως σου είπα και πιο πάνω εγώ έχω τον Ψαράκη και δεν τον αλλάζω.

Αλλά όποτε χρειάζομαι κάτι κλείνω κανονικά ραντεβού στο ίκα μέσω του 184 και πάω και μου γράφουν ότι χρειάζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολες οι Κερκυραίες σε μια σελίδα, ωραία που μαζευτηήκαμε και εγώ νανα ειμαι καινούργια εδώ.

Καλη σας ημέρα και οτι ποθήτε όλες να το έχετε σύντομα ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

γειας κοριτσια!!!! εγω κερκυραια δεν ειμαι αλλα....ειναι ο γιοκας μου γιατι ειναι ο μπαμπας του χιχιχι

με το καλο σας ευχομαι!!!!!!!!

Γεία σου ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ, ε, έχεις και' συ μια σχέση με την Κέρκυρα πάντως. Να σου ζήσει το μπουμπούκι σου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέρκυρα βλέπω.....που είστε καλέ???

Και εγώ Κερκυραία είμαι, γέννησα με τον Πάνδη, λόγω Τ.α.ξ.υ, είμαι πααααααρα πολύ ευχαριστημένη, για τους άλλους δεν ξέρω κάτι, στον

Ναθανηλ είναι η ξεδέρφη και αυτη πολυ ευχαριστιμένη. Οντως αυτόν τον καιρό ο Κυπάρος είναι στα top μαζί με Πασχαλίδη και Ψαράκη. Για όλους καλά έχω ακούσει!! Ελπίζω να σε βοήθησα....

Αντε μην χανόμαστε αλήθεια!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdad έγραψε:

Κέρκυρα βλέπω.....που είστε καλέ???

Και εγώ Κερκυραία είμαι, γέννησα με τον Πάνδη, λόγω Τ.α.ξ.υ, είμαι πααααααρα πολύ ευχαριστημένη, για τους άλλους δεν ξέρω κάτι, στον

Ναθανηλ είναι η ξεδέρφη και αυτη πολυ ευχαριστιμένη. Οντως αυτόν τον καιρό ο Κυπάρος είναι στα top μαζί με Πασχαλίδη και Ψαράκη. Για όλους καλά έχω ακούσει!! Ελπίζω να σε βοήθησα....

Αντε μην χανόμαστε αλήθεια!! :P

Σε ευχαριστώ πολύ, έλεγα να πάω στον Ηλία, ξέρεις κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Κι εγώ Κερκυραία. Είμαι στο Τεβε και γι αυτό πηγαίνω στον Πασχαλίδη, τον οποίο συνιστώ ανεπιφύλακτα. Εξυπηρετικός, γλυκός και σε ηρεμεί πολύ. Ποια γεννάει το Σεπτέμβριο? Την κλινική την καινούρια θα την προλάβουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

goag έγραψε:

Γεια σας κορίτσια! Κι εγώ Κερκυραία. Είμαι στο Τεβε και γι αυτό πηγαίνω στον Πασχαλίδη, τον οποίο συνιστώ ανεπιφύλακτα. Εξυπηρετικός, γλυκός και σε ηρεμεί πολύ. Ποια γεννάει το Σεπτέμβριο? Την κλινική την καινούρια θα την προλάβουμε?

Γειά σου και σένα συντοπίτησσα. Έχω τελικά έχω τον Αλεξίου απο το Ι.Κ.Α. είναι καλός, είμαι ευχαριστημένη. Τώρα ξεκίνησα βέβαια γιατί είμαι στην 5η εβδομάδα. Είσαι εγκυούλα? Σεπτέμβρη γεννάς, εγώ Οκτώβρη. Που θα γεννήσεις, στην πολυκλινική? Είναι καλά εκεί? Ποιά καινούρια κλινική λες, δεν την ξέρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καινούργια κλινική..? φαντάζομαι του νέου νοσοκομείου... αντε να το δούμε και αυτό...

Στην πολυκλινική πληροφορίθηκα ότι μαζί μετά την ανακαίνιση αυξήθηκαν οι τιμές κατά 2.000 ευρώ :dry::S

Κρίμα δεν είναι βρε κορίτσια... και να ήταν ολική ανακαίνηση να έλεγα να σου παρέχουν δυο πράγματα παραπάνω... μόνο τα δωμάτια είναι νέα, ούτε καν τα χειρουργεία.

Καλό υπόλοιπο πατριώτισσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nana82 έγραψε:

Γειά σου και σένα συντοπίτησσα. Έχω τελικά έχω τον Αλεξίου απο το Ι.Κ.Α. είναι καλός, είμαι ευχαριστημένη. Τώρα ξεκίνησα βέβαια γιατί είμαι στην 5η εβδομάδα. Είσαι εγκυούλα? Σεπτέμβρη γεννάς, εγώ Οκτώβρη. Που θα γεννήσεις, στην πολυκλινική? Είναι καλά εκεί? Ποιά καινούρια κλινική λες, δεν την ξέρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 years later...

Καλησπερα κοριτσια! 

Σε λιγο καιρο με το καλο περιμενω το πρωτο μου μωρακι και Εχω μπερδευτει! Ψαρακης ή Ηλιας;;; Για τον Ψαρακη εχω ακουσει οτι ειναι κορυφη ομως κανα δυο φορες που πηγα στον Ηλια για τεστ ΠΑΠ κτλ εμεινα ευχαριστημενη!

Εσεις τι λετε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Εντάξει έχει να κάνει με τον γιατρό άλλοι δίνουν το οκ άλλοι πάλι λένε άστο καλύτερα.. και εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έκανα τίποτα απολύτως ειδικά το μαλλί που το κάνω μπαλαγιαζ είχε γίνει ένα χαλί αλλά δεν με ένοιαζε.. τώρα ειπα όμως να το κάνω γιατί έχω να πάω σε βάφτιση αλλά θα το κάνω όλο σκούρο πάει το μπαλαγιαζ άλλο ότι έκανα έκανα 😂
    • @Elina98 καλως ηρθες στην παρέα θέλει λίγο χρόνο για να βγεις από δοκιμαστικό μελος μετα θα μπορεις να ανεβάσεις και φωτογραφία για να είναι θετικό το τεστ ωορρηξιας πρέπει δυο γραμμές να είναι ή ιδιες ή πρώτη πιο εντονη από της ελέγχου..  Εαν ήταν θετικό 14 ημέρα και την 15 ημέρα έπεσε, η ημέρα που εκανες ωορρηξία ήταν η 15.. γενικα τι κύκλο έχεις ;    @Girly έλα βρε κορίτσι μου μας έλειψες πολύ όμορφα τα νέα σου να ξεκουραστείς να παίζεις με το παιδάκι σου και εύχομαι να πάνε οοοολα καλά με την σπερματέγχυση σου στέλνω πολλά φιλια και όποτε μπορείς να μας γράφεις τα νέα σου 💕  @Mpourmpoulo περιμένουμε νέα από τον γιατρό σίγουρα θα είναι όλα μια χαρά και θα προχωρήσετε παρά κάτω με τις προσπάθειες σας ίσως δει αν εκανες και ωορρηξία αυτές τις μερες 😊
    • Να προστεθώ και εγώ σε αυτό το θεματάκι! Έχω και εγώ ΣΠΩ αλλά το θετικο είναι ότι κάνω ωορρηξια καθώς το παρακολουθούσαμε για αρκετούς μήνες με υπερήχους! Προσπαθούμε 1,5 χρόνο ! Είχα δυο συλλήψεις και τις δυο με σπερματεγχυνση! Η μια ήταν βιοχημικη και η άλλη ήταν παλινδρομη στην 9η εβδομάδα όπου πριν από 15 μέρες έκανα απόξεση ! Το πρόβλημα μας στην ουσια είναι το ΣΠΩ!  Τα χάπια διέγερσης δεν με πιανουν έχω αντίσταση σε αυτά και έκανα μόνο ένα ωάριο όπως και χωρίς τα χάπια αυτά! Οι ενέσεις με έπιασαν και έκανα 2 ωάρια (τελευταια εγκυμοσυνη -η παλινδρομη που ανέφερα) ! Όπως και να έχει κοριτσια μου θα τα καταφέρουμε είτε με τον απλό τρόπο είτε με τον πιο δύσκολο τρόπο (εξωσωματικη)! Μην την φοβάστε την εξωσωματικη δεν είναι και τόσο δύσκολη όλη η διαδικασία, βέβαια το χρηματικό κόστος είναι μεγάλο και γενικα λίγο χρονοβόρα διαδικασία αλλά όμως αξίζει ! Εύχομαι βέβαια να έρθει πριν μπούμε σε αυτή την διαδικασία 🙏❤️ πρέπει να το παλέψουμε γιατί το αξίζουμε όλες μας να γίνουμε μανούλες 🙏 θα περιμενω νέα σας σε αυτό το θεματάκι 🤞 σήμερα θα πάω και εγώ στον γιατρό να δούμε πως είναι η μητρα και να συζητήσουμε πως θα προχωρήσουμε και τι μας προτείνει🙏
    • Εγώ κάνω ανταύγειες μόνο, που δεν ακουμπούν τη ρίζα... οπότε φαντάζομαι ότι ούτε με φυτική θα με άφηνε. Αλλά δε με πειράζει. Είμαι αρκετά ανοιχτή ούτως η άλλως και θα ξανθίνουν κι άλλο με τον ήλιο. Και στην τελική... Χαλάλι της, της μπουμπούς μου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...