Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ?


nana82

Recommended Posts

Καλημέρα ΑΡΤΕΜΗ!!!! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Μήπως ξέρεις κάτι για αυτούς που έχει το Ι.Κ.Α.? Αλεξίου, Γιαννάτο, Ηλία, Πανδή, Ναθαναήλ. Επειδή έχω Ι.Κ.Α. σκέφτηκα να πηγαίνω στο ιδιωτικό ιατρείο κάποιου αλλά να μπορώ να γράφω εξετάσεις και φάρμακα στο Ι.Κ.Α. γιατί όλα είναι πολύ ακριβά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί δεν ζω Κέρκυρα. Την πληροφορία αυτή για τους γιατρούς στη δίνω απ΄ όλες τις φίλες μου που ζούνε εκεί και έχουν γεννήσει. Κάποτε ζούσα κι εγώ Κέρκυρα και γι' αυτό έχω φίλες καλές εκεί που μου έδωσαν την πληροφορία που σου μετέφερα.Φαντάζομαι αυτό που λες μπορεί να γίνει. Κι εγώ που είμαι έγκυος πήγαίνω γράφω τα φάρμακα και τις εξετάσεις στον γιατρό του ΤΕΒΕ και μετά έχω τον γιατρό μου και έτσι όλα έρχονται πιο οικονομικά. Νομίζω ότι και με το ΙΚΑ η διαδικασία θα είναι ίδια. Αν και πιστέυω ότι σ΄όποιον γιατρό του ΙΚΑ και να πας δεν έχει σημασία αφού εσύ θα έχεις το δικό σου γιατρό. Αν κατάλαβα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NANA,ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 5,5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΨΑΡΑΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.ΕΜΠΕΙΡΟΣ,ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ,ΗΡΕΜΟΣ,ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΧΤΑ.ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΕΟΤΕΡΟΥΣ ΚΑΛΗ ΦΗΜΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΥΠΑΡΟΣ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ:ΨΑΡΑΚΗΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΤΕΜΗ έγραψε:

Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί δεν ζω Κέρκυρα. Την πληροφορία αυτή για τους γιατρούς στη δίνω απ΄ όλες τις φίλες μου που ζούνε εκεί και έχουν γεννήσει. Κάποτε ζούσα κι εγώ Κέρκυρα και γι' αυτό έχω φίλες καλές εκεί που μου έδωσαν την πληροφορία που σου μετέφερα.Φαντάζομαι αυτό που λες μπορεί να γίνει. Κι εγώ που είμαι έγκυος πήγαίνω γράφω τα φάρμακα και τις εξετάσεις στον γιατρό του ΤΕΒΕ και μετά έχω τον γιατρό μου και έτσι όλα έρχονται πιο οικονομικά. Νομίζω ότι και με το ΙΚΑ η διαδικασία θα είναι ίδια. Αν και πιστέυω ότι σ΄όποιον γιατρό του ΙΚΑ και να πας δεν έχει σημασία αφού εσύ θα έχεις το δικό σου γιατρό. Αν κατάλαβα καλά.

Θέλω να δω ποιός απο τους 5 γιατρούς του Ι.Κ.Α. είναι πιο καλός για να έχω αυτόν. Να πηγαίνω μεν στο ιδιωτικό του ιατρείο και όχι στο ιατρείο του στο Ι.Κ.Α., τα οποία είναι άθλια, να πληρώνω επίσκεψη αλλά τις εξετάσεις να μου τις γράφει και να τις κάνω μέσω Ι.Κ.Α. για να μην τις πληρώνω ολόκληρες.

Δηλαδή γίνετε να έχω γιατρό άσχετο με το Ι.Κ.Α και ότι εξετάσεις μου δίνει να πηγαίνω στον γιατρό του Ι.Κ.Α. και να μου τις γράφει και να τις κάνω μέσω Ι.Κ.Α.? Αυτό νομίζω δεν το δέχονται, να γράφουν εξετάσεις που έχει δώσει άσχετος γιατρός με το Ι.Κ.Α. Τουλάχιστον εδώ έτσι είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAYSIKA έγραψε:

NANA,ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 5,5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΨΑΡΑΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.ΕΜΠΕΙΡΟΣ,ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ,ΗΡΕΜΟΣ,ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΧΤΑ.ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΕΟΤΕΡΟΥΣ ΚΑΛΗ ΦΗΜΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΥΠΑΡΟΣ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ:ΨΑΡΑΚΗΣ

Γειά σου NAYSIKA και ευχαριστώ για την απάντηση σου. Τον ξέρω πολύ καλά τον Ψαράκη και είναι όντως αλήθεια όσα λες, είναι φοβερός. Είναι όμως και ακριβώς, δίκαια βέβαια με βάση όσα προσφέρει. Το πρόβλημα μου όμως είναι ότι έχω Ι.Κ.Α. και δεν με καλύπτει. Αν τον έχω για γιατρό, σε μία εγκυμοσύνη π.χ., είναι πολλά τα χρήματα για εξετάσεις και όλα τα σχετικά, εσύ που το έχεις περάσει ξέρεις καλύτερα τα έξοδα. Και δεν μπορώ να τα δίνω όλα αυτά χωρίς ασφάλεια για να πληρώνω τουλάχιστον συμμετοχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω τι κάνω εγώ: έχω έναν γιατρό στο νοσοκομείο. Πληρώνω τους υπερήχους που κάνω κάθε μήνα κανονικά στη γραμματεία του νοσοκομείου, τον γιατρό δεν τον πληρώνω γιατί πάω πρωϊ, και μετά τα φάρμακα(φαντάζομαι εννοείς το σίδηρο, το ασβέστιο και το φωλικό οξύ που παίρνουμε σ΄όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης) μου τα γράφει ο γιατρός του ΤΕΒΕ και πάω στο φαρμακείο και τα παίρνω δωρεάν(γιατί είναι δωρεάν στη περίοδο της εγκυμοσύνης).Τώρα μου είπε ο γιατρός μου στο ΤΕΒΕ ότι μπορεί να μου γράφει και τους υπερήχους και έτσι να πληρώνω μόνο τη συμμετοχή και όχι όλο τον υπέρηχο. Αυτό κάνω εγώ. Τώρα όσον αναφορά τα φάρμακα δεν νομίζω να έχει πρόβλημα να στα γράψει αλλά για να σου γράψει και τους υπερήχους μάλλον δεν θα δεχθεί, εξαρτάται κι απ΄τον γιατρό βέβαια.Δεν ξέρω αν σε βοηθάω...

Επίσης θέλω να σου καταθέσω κι ένα περιστατικό που μου είπε μία φίλη μου Κερκυραία χθες για τον Ψαράκη: η κουμπάρα της γέννησε σ΄αυτόν τον Νοέμβρη και τον Δεκέμβρη διαπίστωσε μέσω ενός υψηλού πυρετού που είχε ότι δεν την είχε καθαρίσει καλά μέ-σα(γέννησε φυσιολογικά)και άρχιζε διαδικασία συψεμίας. Αυτό στο λέω για να το έχεις στο μυαλό σου, χωρίς βέβαια να ακυρώνεται η φήμη του ΄και χωρίς φυσικά να θέλω να αμφισβητήσω την Ναυσικά που ήταν πολύ ευχαριστημένη απ΄' αυτόν. Γι΄αυτό σου είπα για τον Πασχαλίδη.Τώρα ρώτα κι εσύ,Σε ποιο μήνα είσαι έγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Εγω , ειμαι Κερκυραία και γέννησα με τον κ.ψαράκη. Ειμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη.Χρησημοπιώ τον Κ.Πασχαλιδη για φάρμακα και τον Κ.Αλεξίου επίσης. Πάντος μια φορά πήγα στο ΙΚΑ στον Κ.Αλεξίου για να μου γράψει φάρμακα , δεν θα καθόμουν εκεί για να με εξετάση. Η κουμπάρα γέννησε με τον Ναθαναήλ.

Θα ήθελα να σας πω μια γνώμη που έχω για όλουσ τους γιατρούς.

Να θυμόμαστε οτι όλοι οι γιατροί πάνω απο όλα ειναι ανθρώποι και όχι θεοί. Είναι να μην σου τύχη κάτι και είναι σίγοθρη οτι όλη οι γιατροί στο φακελό τους θα έχουν ενα περιστατικό που δεν θα πήγε καλά για τον Α η Β λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ΑΡΤΕΜΗ!!! Δεν είμαι ακόμα έγκυος, απλά λέμε να ξεκινήσουμε τις προσάθειες με τον άντρα μου. Θέλω να βρώ ένα γιατρό να τον έχω και μετά, όταν προκύψει εγκυμοσύνη, αλλά να τον έχω απο τώρα να κάνω όλες τις απαραίτητες εξετάσεις, να κάνω τον προγεννετικό έλεγχο και να με παρακολουθεί στην προσπάθεια αλλά και στην εγκυμοσύνη που εύχομαι να συμβεί σύντομα.

Δεν ξέρεις κάτι για τους Αλεξίου, Γιαννάτο, Ηλία, Ναθαναήλ και Πανδή? Για την γυναικολογική εδώ στο νοσοκομείο δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα γι' αυτό δεν θέλω να πάω. Σε ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ καλημερα σου....εγω δεν ειμαι απο κερκυρα αλλα ζουσα εκει 6 χρονια λογω σπουδων και ειχα τον ψαρακη για γυναικολογο μου φανηκε ο πιο νορμαλ απο ολους.....και ο πιο καλος απο ολους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eirininik έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ καλημερα σου....εγω δεν ειμαι απο κερκυρα αλλα ζουσα εκει 6 χρονια λογω σπουδων και ειχα τον ψαρακη για γυναικολογο μου φανηκε ο πιο νορμαλ απο ολους.....και ο πιο καλος απο ολους....

Καλημέρα eirininik, το ξέρω αυτό για τον Ψαράκη, το θέμα μου όμως όπως είπε και πιο πάνω είναι ότι δεν με καλύπτει η ασφάλεια, δεν είναι στο Ι.Κ.Α. και θα ήθελα να βρώ ποιος είναι καλύτερος απο αυτούς το Ι.Κ.Α.τους έχω γράψει πιο πάνω αν ξέρεις κάτι πές μου. Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Ξέρω ότι καλός είναι ο Πανδής, όπως μου είπαν τα κορίτσια, αλλά τίποτε περισσότερο γι΄αυτόν.Εύχομαι γρήγορα να μείνεις έγκυος και μέχρι εκείνη τη στιγμή να πα΄νε όλα καλά στον προγεννετικό σου έλεγχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Αλεξίου ειναι καλός αλλα δεν μου αρέσει να πηγαίνω στο ΙΚΑ , προτειμώ σε γραφείο. Στον ΠΑΝΔΗ ΜΗΝ ΠΑΣ θα φύγεις τρέχοντας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κουκλίτσα!!! Και γω δεν θέλω να παώ στο Ι.Κ.Α. είναι χάλια τα ιατρεία εκεί. Θέλω να πάω στο ιδιωτικό τους ιατρείο, να πληρώνω επίσκεψη αλλά αφού είναι γιατροί του Ι.Κ.Α. και εγώ έχω Ι.Κ.Α. να μου γράφουν τις εξετάσεις για να τις κάνω μέσω Ι.Κ.Α. για να μη τις πληρώνω επειδή συνήθως είναι ακριβές. Ξέρεις αν γίνεται αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Νανα,

Πρέπει να συνεννοηθείς με τον εξωτερικό γιατρό σου μερικοί το κάνουν.

Δηλαδή στον Πασχαλίδι επήγενα μονο για να μου γράψει εξετάσεις. Δεν με είχε κοιτάξει ούτε μια φορά. Πήγαινε σε ένα γιατρο του ΙΚΑ και ρώτησε εαν μπορούν να σε εξηπερετήσουν.Δεν ειναι κακό να τους ρωτήσεις. Ελπίζω να σε βοήθησα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κουκλίτσα!!! Να σου πω την αλήθεια δεν κατάλαβα και πολύ, μήπως θα μπορούσες να μου το εξηγήσεις καλύτερα. Σε ευχαριστώ και συγνώμη!!!!! Καλή μέρα να έχεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!!! Τι κάνετε? Δεν υπάρχει καμία κοπέλα στο mammy που να μένει Κέρκυρα? Τι γίνετε η μοναδική είμαι? Περιμένω :):P:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου κουκλίτσα, δεν σε ξέχασα. Το ξέρω για σένα και ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες κι' όλας. Αλλά έλεγα να δω και άλλες κοπέλες απο Κέρκυρα. Να ακούσω γνώμες για τους γυναικολόγους του Ι.Κ.Α. Εσύ τι κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο ότι έχω καταλάβει το βράδι βρίσκεις χρόνο και γράφεις και στο mammy. Εγώ τώρα είμαι στη δουλειά και έχω λίγο κενό, και χαίρομαι πολύ που είναι Παρασκευή. Εσύ αλήθεια, είσαι παντρεμένη, έχεις παιδάκια? Εγώ ζω 5 χρόνια με τον άντρα μου και φέτος θα παντρευτούμαι, και θα θέλαμε πολύ ένα μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...