Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΨΑΧΝΩ ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ....


RUBELA

Recommended Posts

Βανια έγραψε:

τζενυ μου σιγουρα στο ιδιωτικο νσοκομειο σε γδυνουν και στην ουσια ακριβως το ιδιο πραγμα σου προσφερουν απλα εχω την εντυπωση οτι σε καποια δημοσια νοσοκομεια δεν κανουν επισκληριδιο ειναι η πολιτικη τους τετοια , τωρα βεβαια αν μπορεις να βρεις ανιασθησιολογο αλλαζει το πραγμα και στα ιδιωτικα την χρεωνουν εξτρα την επισκληριδιο γυρω στα 200 ευρω .Αποτην άλλη εγω ολικη εκανα και δνε ειχα κανενα προβλημα σε αντιθεση με την μια απο της δυο κοπελες που μοιραζομαστα το ιδιο δωματιο η οποια ειχε φοβερους πονους στη μεση και εντονη φαγουρα ειχε κνησο και της ειπαν οτιειναι απο την επισκληριδιο η άλλη παλι δνε ειχε κανενα προβημα αλλα ολα ειναι θεμα οργανισμου .Εν τω μεταξυ ενας γιατρος που δεν ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο ποσο παιρνει για τη αμοιβη ;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ,

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ.

ΤΟΝ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΩ ΕΓΩ , ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙ , ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΑΦΟΥ ΕΣΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΟΛΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΘΕΜΑ.

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΛΙΚΗ.

ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ , ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ , ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ. ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ , ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ , ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ 3 ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΩΣ ΤΩΡΑ , ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ-ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ- 50 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΣ , ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ , ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!!!!!

ΟΠΟΥ ΤΟ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΙΝΑΙ 2500-3000 ΕΥΡΩ.

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ , ΟΥΤΕ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΠΙΣΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

RUBELA έγραψε:

ΡΕ ΣΥ ΛΟΓΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΟΤΙ ΠΑΡΕΙ.... :)

ΑΝΑΙΣΘΙΣΙΟΛΟΓΟ ΠΟΣΑ ΔΙΝΟΥΜΕ?? :huh:

ειλικρινα επειδη ουτε και εγω το ηξερα το κυκλωμα...δεν μου ζητησε κανενας λεφτα..ουτε ο αναισθησιολογος..προφανος ο Παπαρειστηδης τον εφερε...τωρα δεν ξερω αν επρεπε να του δωσω απο μονη παντως δεν μου ζητηθηκαν λεφτα απο κανεναν...και δεν νομιζω να εγινε αυτο επειδη το χασαμε το μωρο γιατι πολλοι απο αυτους ειναι τοσο καφροι που δεν τους ενδιαφερει η ψυχολογια σου αρκει να παιρνουν τα λεφτακια τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια τρελλαινομαι το εχον παρακανει και αυτοι οι ατροι των δημοσιω ανεξαρτητα αν προκετε για επεμβαση σκουλικοειδητη η γεννα και γιατι το λεω αυτο :καποια κοπελα ειπε οτιο γιατρος της παιρνει γυρω στα 2000 τα θεωρω οχι απλα πολλα αλλα απατη τι σημαινει το ξυπναμε μεσα στη νυχτα ; εδωσε ενα ορκο του ιπποκρατη και υποτιθετε οτι αμοιβετε απο το νοσοκομειο ο δικος μου γιατρος πο ειναι σε ιδιωτικο νοσοκομειο οταν γεννησα πριν 6 χρονια μου πηρε 1400 ευρω και και οταν τον ρωτησα τη αν θα πληρωσω εγω την μαια μου ειπε :δεν εχεις καμια δουλαια η μαια ειναι δικη μου και τωρα ξερω οτι παιρνει γυρω στα 1800 .Τελικα αυτο που γλυτωνουμε πηγαινοντας στο δημοσιο εινι τα χρηματα του νοσοκομειου .Ενταξει εγω εχω ασφαλεια ιδιωτικη και δνε τη σταματαω ακομα αλαλ τοθεωρω τρελλο να θελεις τοσα λεφτα για να γεννησεις .

Ειλικρινα μας εχουν βρει και μαςτα τρωνε παραδειγα οταν ο παυτερας μου ηταν στο κρεβατι με κατακλιση ειχε νοιξει και ηθελε συνεχεα αλλαγες δνε μπορουσε να σηκωθει και υποτιθετ οτι εροταν ο χειρουργος και μαλιστα διευθυντης τουΙΚΑ ΑΙΓΑΛΕΩ να τον άλλαζει και επειαρνε απο τη μαμα μου 70 ευρω και εμεις δε το ξεραμεοτιτου δινει τοσα λεφτα ξεραμε οτιειναι με το ικα και λεγαμε ενταξει να του δωσει για ενα καφε καμια φορα και μια μερα ηταν εκει η αδεφη μου και του εδωσε ενα 20 αρικο και της λεει κανονικα 70 [αιρνω και του λεει η αδεφη μου :την αποδειξη παρακαλωψ !α της λεει δεν εχω μαζι μου κατσε ρε μεγαλε ερεσε με το ικα και ζητας φακελακι ; η αδερφη μου θελει να τον κινηγηση δεν την αφηνει η μαμα μου αλλα του χρειαζεε του κερατα να εκμεταλευετε μεγαλος ανθρωπους και τελια ολα αυτα ου του εκανε ηταν αφηστε να πανε .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σας,

Διάβασα όλα αυτά που γράφεται για τους γιατρούς στο Έλενα και θέλω και εγώ να πω την άποψή μου γιατί θα σκάσω.....

Με τον Παπαριστείδη γέννησε και η αδελφή μου πριν 10 μέρες το 2ο μωράκι της (στο 1ο παιδί είχε έναν άλλο γιατρό που όμως πέθανε φέτος πάλι στο ¨Ελενα) και ενώ είχε μια τέλεια εγκυμοσύνη της πήρε το μωρό στο τέλος της 35ης προς 36η εβδομάδα με αποτέλεσμα το μωρό ακόμη να είναι θερμοκιτίδα και μάλιστα τα πρώτα 24ωρα ήταν πολύ κρίσιμα για τη ζωούλα του....

Ο γιατρός δεν παραδέχτηκε ποτέ ότι κακώς έκανε και της το πήρε τόσο νωρίς εφόσον δεν είχε πρόβλημα και μάλιστα ----αν είναι δυνατόν---ζήτησε το φακελάκι του από την πρώτη ημέρα (1500€).

Η μητέρα δεν είχε προλάβει να δει το μωρό και αυτός ζήταγε φακελάκι.....ΑΙΣΧΟΣ!!!! :angry:

Τι φοβόταν μήπως δεν ζήσει το μωρό και χάσει τα λεφτά του? Εγώ που γέννησα στο Λητώ έδωσα την αμοιβή του γιατρού 1700€ με απόδειξη ένα μήνα μετά....μάλιστα του λέγαμε να του τα δώσουμε στο μαιευτήριο και αυτός έλεγε όχι.....

:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MANIA74 έγραψε:

Καλημέρα σας,

Διάβασα όλα αυτά που γράφεται για τους γιατρούς στο Έλενα και θέλω και εγώ να πω την άποψή μου γιατί θα σκάσω.....

Με τον Παπαριστείδη γέννησε και η αδελφή μου πριν 10 μέρες το 2ο μωράκι της (στο 1ο παιδί είχε έναν άλλο γιατρό που όμως πέθανε φέτος πάλι στο ¨Ελενα) και ενώ είχε μια τέλεια εγκυμοσύνη της πήρε το μωρό στο τέλος της 35ης προς 36η εβδομάδα με αποτέλεσμα το μωρό ακόμη να είναι θερμοκιτίδα και μάλιστα τα πρώτα 24ωρα ήταν πολύ κρίσιμα για τη ζωούλα του....

Ο γιατρός δεν παραδέχτηκε ποτέ ότι κακώς έκανε και της το πήρε τόσο νωρίς εφόσον δεν είχε πρόβλημα και μάλιστα ----αν είναι δυνατόν---ζήτησε το φακελάκι του από την πρώτη ημέρα (1500€).

Η μητέρα δεν είχε προλάβει να δει το μωρό και αυτός ζήταγε φακελάκι.....ΑΙΣΧΟΣ!!!! :angry:

κατσε γιατι θα με τρελανεισ....τι εννοεις της το πηρε??? :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sorry αλλά είχα δουλειά....

Εννοώ ότι της έκανε καισαρική στην 35η προς 36η εβδομάδα γιατί έλεγε ότι το μωρό ήταν μεγάλο 3600 και δεν θα είχε πρόβλημα....αλλά τελικά οι πνέυμονες αποδείχθηκε ότι δεν ήταν έτοιμοι....το μωράκι βγήκε από εντατική προχθές και είναι σε απλή θερμοκοιτίδα...και ΄πρώτα ο Θεός πιστέυω σε καμια 10μερούλες να βγει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι και το 1ο παιδί με καισαρική το γέννησε οπότε και το 2ο το ίδιο όμως ΠΗΤ είχε αρχές τέλος Μαίου και γέννησε 30 Απριλίου...ενώ στην αρχή της είχε ότι λόγω καισαρικής θα γεννήσει περίπου 15 Μαιου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑ ΙΣΩΣ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΤΟΜΗ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ...ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ 28 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 37 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 6 ΜΕΡΕΣ...ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 2000 ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ 1000 ΤΟ ΠΟΛΥ... ;) ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...

ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΤΑ ΖΗΤΗΣΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ?? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rubela

η 1η τομή ήταν πριν 4 χρόνια δεν νομίζω ότι εφταιγε αυτό....απλά ήταν σίγουρος ότι δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν εκτίμησε σωστά τον βόλευε φαίνεται και η ημερομηνία και προχώρησε ...

Και εντάξει και εγώ δέχομαι ότι έκανε ένα λάθος αλλά μην ζητάς το φακελάκι από την 1η ημερα....

Εγώ τα έδωσα σε 1 μήνα στο Λητώ σε άλλον γιατρό μην τα πλέκεις....

Με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα....φιλιά

άστο μην σκεφτεσαι τέτοια πράγματα τελευταίες μέρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ...ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΤΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ 1000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑ...ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΩ ΘΑ ΤΟ ΤΑ ΔΩΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπελακι μου καλημερα!..

διαβαζω διαβαζω και ολο και πιο πολυ αγχωνομαι..τι γινετε?Μου κανει εντυπωση αυτο το θεμα της καισαρικης στο Ελενας!Ξαφνικα ακουω ολοι οι γιατροι να μιλανε για προγραμματισμενες καισαρικες!Εμενα οπως σου εχω πει ,μου το ειπε απο την αρχη..οτι καισαρικη θα κανω σιγουρα ειναι δεν ειναι εκεινος εδω..Απο τη μια..λεω..αφου εκανα καισαρικη ,,πριν 10 χρονια..παει αρκετος καιρος..δεν εχω δικαιωμα..να δοκιμασω φυσιολογικα?Απο την αλλη παλι..κι αν μεινω..για φυσιολογικο..και εκεινος δεν θα ειναι εδω το Σεπτεμβρη..τι θα κανω τελευταια στιγμη?παλι με το βοηθο του θα μεινω?(Καλη του ωρα του παληκαριου εκεινου οπου κι αν ειναι..)οπως τοτε?απλα θα ειναι αλλος βοηθος!

τι να κανω κι εγω..εχω διλημμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ειπα στον αντρα μου το θεμα με το φακελακι και μου λεει αν κανει καμια τετοια κινηση (να ζητηση φακελακι κατευθειαν μετα την γεννα θρασητατα) δεν θα παρει ουτε ενα ευρω! :laugh: :laugh:

παντως και εμεις στο χιλιαρικο ειμαστε για να του δωσουμε και ας ζηταει οσα θελει :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα22 έγραψε:

Α! Επισης ειναι οντως πολυ φθηνα καμια σχεση με το ΙΑΣΩ κλπ. Εγω πηγα εκει για πλακα και ζητησα να μου δωσουν τιμες και το "Οικονομικο" πακετο για 4 μερες ειναι περιπου 2,500 και στο ΕΛΕΝΑ στο μονοκλινο θα σου κοστισει καπου 600-800 ευρω, χωρια τα εξοδα γιατρου φακελακια κλπ που θα σου ζητησουν στα ιδιωτικα!! Και μπορω να σου πω οτι ειναι πεντακαθαρα ειλικρινα δεν εχει τπτ να ζηλεψει απο τα ιδιωτικα. Επισης, σε περιπτωση που συμβει κατι σε καποιο νεογνο ολα τα ιδιωτικα τα στελνουν στα κρατικα νοσοκομεια τα περιστατικα και ειδικα στο ΕΛΕΝΑ. Εχει την καλυτερη νεογνολογικη πτερυγα! Και αν θες ψαξε σε forum να δεις τη λενε αλλες μητερες που εχουν γεννησει σε ιδιωτικα εγω εψαξα και φρικαρισα με αυτα που εγραφαν.

Καλησπέρα!Απο προσωπική εμπειρία σας λέω οτι στο ΙΑΣΩ δεν είχα κανένα πρόβλημα .. όσο για τα φακελάκια να είσαι σίγουρη κικίτσα

οτι και στα δημόσια πέρνουν ... βασικά στα δημόσια περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MANIA74 έγραψε:

Καλημέρα σας,

Διάβασα όλα αυτά που γράφεται για τους γιατρούς στο Έλενα και θέλω και εγώ να πω την άποψή μου γιατί θα σκάσω.....

Με τον Παπαριστείδη γέννησε και η αδελφή μου πριν 10 μέρες το 2ο μωράκι της (στο 1ο παιδί είχε έναν άλλο γιατρό που όμως πέθανε φέτος πάλι στο ¨Ελενα) και ενώ είχε μια τέλεια εγκυμοσύνη της πήρε το μωρό στο τέλος της 35ης προς 36η εβδομάδα με αποτέλεσμα το μωρό ακόμη να είναι θερμοκιτίδα και μάλιστα τα πρώτα 24ωρα ήταν πολύ κρίσιμα για τη ζωούλα του....

Ο γιατρός δεν παραδέχτηκε ποτέ ότι κακώς έκανε και της το πήρε τόσο νωρίς εφόσον δεν είχε πρόβλημα και μάλιστα ----αν είναι δυνατόν---ζήτησε το φακελάκι του από την πρώτη ημέρα (1500€).

Η μητέρα δεν είχε προλάβει να δει το μωρό και αυτός ζήταγε φακελάκι.....ΑΙΣΧΟΣ!!!! :angry:

ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ. ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΓΥΟΣ ΣΤΟ 2 ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ , ΣΤΗΝ 34 ΕΒΔΟΜΑΔΑ , ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΠΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΟΙΟΤΗΤΕΣ ΜΗ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ , ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ.

ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΡΩΤΑΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ , ΜΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ Η ΤΑΔΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΕΙΞΕΙ ΤΑΔΕ ... ΤΟΤΕ ΘΑ ....

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΔΙΚΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ , ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ;

ΠΟΣΟ ΣΥΧΝΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ;

ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΕΤΑΖΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ;

ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζενη καλησπερα.

εχω την εντυπωση πως απο την 30εβδ μεχρι να γεννησεις πρεπει να κανεις 2 ντοπλερ και μια εξεταση που λεγεται NST (ή αλλιως καρδιοτοκογραφημα) οπου σου βαζουν 2 σαν επιδεσμους στην κοιλιτσα σου με κατι στρογγυλα επανω και ακουτε την καρδουλα του μωρου. και σου δινουν ενα πραγματακι σα στυλο και κρατας και καθε φορα που το μωρο κλωτσαει εσυ πρεπει να το πατας. και αν γεννησεις με καισαρικη συνηθως στην 38εβδ το παιρνουν το μωρο αν δεν κανω λαθος.

με το καλο να παρεις αγκαλιτσα το μωρακι σου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα22 έγραψε:

τζενη καλησπερα.

εχω την εντυπωση πως απο την 30εβδ μεχρι να γεννησεις πρεπει να κανεις 2 ντοπλερ και μια εξεταση που λεγεται NST (ή αλλιως καρδιοτοκογραφημα) οπου σου βαζουν 2 σαν επιδεσμους στην κοιλιτσα σου με κατι στρογγυλα επανω και ακουτε την καρδουλα του μωρου. και σου δινουν ενα πραγματακι σα στυλο και κρατας και καθε φορα που το μωρο κλωτσαει εσυ πρεπει να το πατας. και αν γεννησεις με καισαρικη συνηθως στην 38εβδ το παιρνουν το μωρο αν δεν κανω λαθος.

με το καλο να παρεις αγκαλιτσα το μωρακι σου! :kiss:

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ. ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΤΟ DOPPLER ΣΤΗΝ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ....ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΑ ΚΛΕΙΣΕΙ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.

ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΚΑΤΙ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζενη μου ναι τον ιδιο γιατρο εχουμε. εγω παντως επειδη εχω ξαναγεννησει με τον Παπαριστειδη ειχα μεινει παρα πολυ ικανοποιημενη για αυτο και ξαναπηγα εκει.

δεν καταλαβα..ο αλλος γιατρος περιμενε να κλεισεις την 40 εβδ για να σου το παρει το μωρο?? :dry: ή πηγες για φυσιολογικο και τελικα εκανες καισαρικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα22 έγραψε:

τζενη μου ναι τον ιδιο γιατρο εχουμε. εγω παντως επειδη εχω ξαναγεννησει με τον Παπαριστειδη ειχα μεινει παρα πολυ ικανοποιημενη για αυτο και ξαναπηγα εκει.

δεν καταλαβα..ο αλλος γιατρος περιμενε να κλεισεις την 40 εβδ για να σου το παρει το μωρο?? :dry: ή πηγες για φυσιολογικο και τελικα εκανες καισαρικη?

ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ , ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ DOPPLER ΣΤΙΣ 32 ΕΒΔ. ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΟΥΤΕ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ , ΤΗΝ ΠΗΤ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΕΧΝΗΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΜΕ Φ.Τ. ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΥΤΕ ΝΣΤ ΕΚΑΝΑ ΟΥΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 16 ΩΡΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!

Είμαι κι εγώ μια Παπαριστειδοπληκτη, ο άνθρωπος είναι καλός γιατρός αλλα επειδή έχει πολλα περιστατικά να αντιμετωπίσει είναι λίγο φλού κάνει τα απολύτως απαραίτητα δεν ξεψαχνίζει και πολύ την κατάσταση και φυσικά δεν ντρέπεται καθόλου να ζητάει φακελάκι.

Εγώ έκανα εξωσωματική μάζί του δεν ανταποκρίθηκα σωστά στα φάρμακα και αντί να με σταματήσει ή να το ψάξει λίγο καλήτερα με έκανε να νιώσω άχρηστη΄λέγοντας μου - ΜΑ ΤΙ ΗΡΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΩΑΡΙΑ ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣ ΩΑΡΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΤΗΔΕΣ. ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΕΚΑΝΑ 3 ΩΑΡΙΑ ΜΕ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΤΟΥ Ο ΚΥΡΙΟΣ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΥΛΩΝΩ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΒΓΑΛΕ ΤΑ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ ΤΟΥ ΣΕ ΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΕΣΟΝ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΤΣΑΤΙΣΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ.

ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΥΓΧΩΡΕΣΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ.

Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΤΕΠΟΝΤΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΝΕ ΤΟΟΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΟΛΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΡΚΙΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΧΡΑΖΟΝΤΑΙ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.

ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΕΚΑΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΑ ΜΙΣΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΕΡΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΟΧΙ ΣΑΝ ΖΩΟΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕΙ 1000€...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αμέσως σε κούνια και εγώ κορίτσι μου. Στρώμα έχω ορθοπεδικό. Ρουχαλακια και εγώ εννοείται πιο μετά, θα μου δώσει και η αδελφή μου π εχει του μικρού της. Αλλα πρέπει να πάρουμε τα ρουχαλακια της κλινικής για τις πρώτες μέρες 💙 Μπανάκι έχω πάρει το κλασικό με τη βάση του. Μεγάλο είναι. Η αδελφή μου ειχε το ίδιο για τον μικρό από βρέφος μέχρι 2 ετών. Ήμουν ανάμεσα σε κάτι καινούργιο π έχουν βγάλει τώρα μικρουλικα που ίσα που χωράει το μωρό μεσα για να μην εχειςς και την έγνοια οτι θα σου φύγει. Αλλά θεώρησα καλύτερα να πάρω κάτι που θα με κρατήσει μέχρι να μεγαλώσει λίγο.
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ναι ξεκινάμε μόνοι μας κ ελπίζουμε 🤞♥️ το έχω πάρει ψύχραιμα γιατί έχω συνηθίσει τα αρνητικά τέστ 😂 αστειεύομαι!! Κάποια στιγμή θα ξαναγίνει όπως είχε γίνει δεν μπορεί!! Απλά μπορεί να αργήσει λίγο... Ευχαριστώ πολύ νανουκο μου! Για τρίτη εξωσωματική δεν με βλέπω ακόμα λόγω οικονομικών αλλά μέχρι να κάνουμε ξανά θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ μπορεί να μας πετύχει ❤️♥️ Η αλήθεια μου πήρε πολύ καιρό για να είμαι ήρεμη κ να τα βλέπω θετικά.. αλλά πλέον πιστεύω ότι θα γίνει κάποια στιγμή εφόσον μας λένε ότι δεν έχουμε θέμα οπότε αυτό με βοηθάει να σκέφτομαι αισιόδοξα!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️
    • Καλημέρα, Είμαι και εγώ στο στάδιο της αναμονής, εχωκ εγω καποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά αλλα θεωρώ οτι ειναι όλα αποτα φάρμακα..έχοντας ηδη μια επιτυχημένη εμβρυομεταφορά όπου τώρα εχω τη σχεδόν δύο ετών κορη μου εχω να πω οτι δεν υπάρχουν συμπτώματα επιτυχίας η αποτυχίας..όπως και στην πρώτη εμβρυομεταφορα δεν ειχα κανένα.. Καλη επιτυχία να έχουμε όλες κορίτσια!! 
    • Καλημέρα illy1984 σε καταλαβαίνω απόλυτα αυτές οι ημέρες δεν περνούν καθόλου και ψάχνεις κάθε αλλαγή ή κάθε σημάδι στο σώμα σου που μπορεί να σε οδηγεί σε κάθε θετικό . Σίγουρα επηρεαζόμαστε από τα φάρμακα και κυρίως από την προγεστερόνη . Εγώ σου εύχομαι να είναι σημάδι από το μωράκι σου και σύντομα να έχουμε τα καλά νέα σου .  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...