Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΚΥΠΡΟ!!


maraki24

Recommended Posts

Επειδή από ότι βλέπω κορίτσια είμαστε πολλές από Κύπρο, τι λέτε δεν μαζευόμαστε να αντάλλαξουμε απόψεις?

Είμαι εγκυούλα και μένω Λευκωσία. Ξέρετε κάποιο κέντρο εδώ στην Κύπρο που είναι ασκήσεις ανώδυνου τοκετού?

Φιλάκια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαρακι24! Εγω μένω Λεμεσό δεν είμαι εγκυούλα ακόμα αλλά πολύ σύντομα θα είμαι. Αισιοδιξία ε?? Είπα να σταματήσω να αγχώνομαι επιτέλους και να είμαι πιο θετική. Σου εύχομαι μια ομόρφη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΠΑΦΟ ,ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΙΟ 1.5 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΥΚΩΣΙΑ ΙΣΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ

Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ!!ΠΟΣΟ ΜΗΝΩΝ ΕΙΣΑΙ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σοφάκι με το καλό να γίνεις κι εσύ γρήγορα εγκυούλα.

Από μέτρηση σε μήνες τι να σας πω μπερδεύομαι. Είμαι 21 εβδομάδων και 4 ημερών. Λογικά μπαίνω στον 6ο μήνα τώρα. Να χαίρεσαι Γιωτάκι μου το παιδάκι σου και με το καλό το δεύτερο. Εσύ πόσο είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΑ 4 ΜΗΝΩΝ.ΓΕΝΝΑΩ 19 ΙΟΥΛΙΟΥ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!!

ΑΧ ΕΙΣΑΙ ΜΑΚΡΙΑ!! ΕΛΑ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΠΑΦΟ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα, με λένε Νικολέττα απο Λευκωσία, περιμενω την πρωτη μου κορούλα απο μέρα σε μέρα . Μαράκι αν ενδια΄φερεσαι για μαθηματα ανωδυνου μου είχαν πει ότι έχει μια κοπέλα στην Ευαγγελίστρια που ασχολείται, όνομα δεν γνωρίζω αν πάρεις τηλ όμως και ζητήσεις θα σου πον λεπτομέρεις ή και στο Μακαρείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νικολέττα μου κι εσένα! Κι εσύ κορούλα ε? Με το καλό να γεννήσεις..Πού θα γεννήσεις? Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για τον ανώδυνο τοκετό.

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και από μένα!Μπράβο Μαράκι καλή ιδέα να ανοίξεις αυτό το θέμα γιατί τελικά είμαστε αρκετές από Κύπρο nm0113 με το καλό να δεχτείς την κορούλα σου...Μαράκι μου να σου πω και απ εδώ ότι χάρηκα με την καλή σου αυχενική περιμένω και γω να πάω στις 5 Φεβρουαρίου..Yiotaki μου καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι και τα κορίτσια που προσπαθούν για παιδάκι μέσα από την καρδιά μου να σας έρθει το συντομότερο δυνατό!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μάρίνα μου κι εσύ με το καλό να έχεις καλά αποτελέσματα! Εγώ γεννάω στο Μαιευτήριο Λευκωσίας (παλιά κλινική Παπαπέτρου-παπαγεωργίου, νομίζω).

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορουες, τωρα ειδα το ποστ σας!!!

ειμαι απο λαρνακα...τελικα ειμαστε απ'ολες τις πολεις!!! εγω γενναω σε 2 μηνες...τελος μαρτιου...

απο μαθηματα ανωδυνου εμενα κανει ο γιατρος μου στην κλινικη του εδω στην λαρνακα...δεν γνωριζω για αλλες πολεις...

καλη εγκυμοσυνη και με το καλο εγκυουλα η...λεμεσιανη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Haroullini...κι εσύ συμπατριώτισσα ε? Με το καλό το μωράκι σου!! Εσύ είσαι πολύ κοντά, έγώ έχω καιρό ακόμα!! Για μαθήματα ανώδυνου τοκετού ρώτησα στο Μακάριο αλλά για να συμπληρώσεις αίτηση πρέπει να γεννήσεις εκεί. Μολίς πήρα και στην κλινική που είναι ο γιατρός μου και μου είπαν ότι κάνουν κι εκεί!!! Δεν ξέρω βέβαια πόσο χρεώνουν αλλά θα τηλ να μάθω λεπτομέρειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελες μου!!

Εγω μενω Λευκωσια!! Εχω ενα γιο σχεδον 5 μηνων!! Μαρακι γεννησα και εγω στο Μαιευτηριο Λευκωσιας!!! Τελειες οι μαιες και οι νοσοκομες!! Μαθηματα ανωδυνου δεν εκανα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη εγκυμοσυνη στις εγκυμονουσες και με το καλο εγκυουλες οσες δεν ειναι λοιπον!

Τομα να σου ζησει ο μικρουλης σου! να τον χαιρεστε!

τελικα αυτα τα μαθηματα ανωδυνου δυσευρετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα να χαίρεσαι το αγοράκι σου!!! Χαίρομαι που γέννησες στο ΜΑιευτήριο Λευκωσίας, οπότε μπορείς να μου λύνεις απορίες!!! :laugh:

Ποιος ήταν ο γιατρός σου, αν επιτρέπεται? Εμένα ο Κακουλής κι είμαι πολύ ευχαριστημένη μέχρι στιγμής. Μου είπε να με πάει να δω και τα δωμάτια έτσι ώστε να αποφασίσω για μονόκλινο, δίκλινο κλπ. Εσύ σε τι δωμάτιο ήσουνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι και γω! Μένω Λάρνακα αλλά είμαι απο Ελλάδα! Έχω ένα κοριτσάκι 6 χρονών και ένα αγοράκι 6,5 μηνών που το γέννησα στην πολυκλινική Λευκωσίας (Είναι χωραΐτης δηλαδή :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γιατρος μου ειναι η Αφροδιτη Ελισσαιου τελεια γιατρος!!!

Εγω πηρα μονοκλινο και περασα πολυ ωραια. Ειχε και ωραιο φαγητο! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bell να χαίρεσαι τα αγοράκια σου!!!

Κι εγώ για μονόκλινο σκέφτομαι και για το φαγητό εχώ ακούσει κι εγώ καλα σχόλια!!! :P

Γεννήσατε φυσιολογικά κορίτσια? Για πείτε εμπειρίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τομα ακουσα για την Αφροδιτη(την γυναικολογο, οχι για τους υπερηχους!) και ακουσα πολυ καλα λογια!

νομιζω στη φαση γεννας...το καλυτερο ειναι το μονοκλινο...οχι τοσο για την κοπελα που μοιραζεσαι το δωματιο αλλα βασικα για τους συγγενεις!!!...εκει ειναι το προβλημα! και ειδικα στις ιδιωτικες κλινικες που δεν υπαρχει συγκεκριμενη ωρα επισκεπτηριου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλινι μου ειναι τελεια η Αφροδιτη και την αγαπω πολυ!

Γεννησα φυσιολογικα εκανα επισκληριδιο η γιατρος αψογη στην γεννα περασα πολυ ωραια. Θελω να το ξαναζησω!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχ και αρχισα και φοβαμαι τη γεννα...

μακαρι και γω να γεννησω οπως κι εσενα!

προς το παρον παω για φυσιολογικη γεννα...εννοειται με επισκληριδιο...φοβαμαι πως δεν θ'αντεξω τους πονους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bell μπερδεύτηκα!!! Να τα χαίρεσαι και τα δύο πάντως!!

Κι εγώ κορίτσια φυσιολογικά θέλω κι ομολογώ πως με αγχώνει αυτή η στιγμή αλλά ανυπομονώ ταυτόχρονα!! Όσον αφορά το επισκληρήδιο προχθές ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε πως όταν υπάρχει πρόβλημα στη μέση προσπαθούν να το αποφύγουν..Κι εγώ έχω δισκοπάθεια!! Οπότε δεν το βλέπω να γλυτώνω τους πόνους..Άντε ρε κορίτσια...να περάσει ο καιρός να πάρω την κοριτσάρα μου αγκαλιά...αυτό θέλω μόνο!!!!!!!!! :silly: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ επισκληρίδιο δεν έκανα. Θεωρώ ότι η γυναίκα είναι

από τη φύση φτιαγμένη για να αντέχει τους πόνους. 7 ώρες

προσπαθούσα με αναπνοές και κάτι ενεσούλες παυσίπονες,

αλλά επειδή στο τέλος πέφτανε οι παλμοί του μωρού, μπήκα

επειγόντως για καισαρική. Οι πόνοι αντέχονται. ούτε που

κατάλαβα πως περάσανε οι 7 ώρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσυ Μπέλα εκανες μαθηματα ανωδυνου τοκετου? για τον Κωνσταντινο σου λεω...

φανταζομαι στη Δεσποινα σου γεννησες φυσιολογικα ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...