Μετάβαση σε περιεχόμενο

EGGS WHITE ΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΩΟΡΗΞΙΑ ΠΡΙΝ Η ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ


Recommended Posts

Κορίτσια έψαχνα στο internet και διάβασα για αυτά τα υγρά. Είναι υγρα που βγάζουμε εμείς οι γυναίκες όταν έχουμε ωορηξία. Αυτά τα υγρά μοιάζουν με ασπράδι αυγού και είναι κάπως σαν ζελέ διάφανο και τα παρατηρώ κάθε μήνα αλλά δεν ήξερα τι ήταν...και ούτε προσπάθουσα αυτές τις μέρες. Θα ήθελα να ρωτήσω...πρέπει να κάνεις έρωτα όταν τα βλέπεις ή όταν σταματήσουν να εμφανίζονται? Έχεις ωορηξία όταν εμφανίζονται ή μετα? Εγω αυτά τα παρατηρώ την 20 ημέρα του κύκλου μου περίπου....και εχω κύκλο 30 με 32 ημέρες...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ΛουΛου,όταν βλέπεις τα υγρά αυτά σημαίνει ότι είσαι στις μέρες σου αν προσπαθήσεις εκείνες τις μέρες με τα υγρά θα μείνεις έγκυος κατα πάσα πιθανότητα!!!!!!!!!

Τα υγρά αυτά είναι έτσι ώστε να μπορέσουν να βοηθήσουν τα σπερματοζωάρια να φτάσουν στο προορισμό τους,δηλαδή να γονιμοποιηθούν με το έτοιμο ωάριό σου!!!!!!!!!

Είσαι τυχερή που τα έχεις κάθε μήνα άλλες γυναίκες τα έχουν αραιά και που.Βέβαια παίζει ρόλο και η ηλικία!!!!!!!!!

Αυτά,ελπίζω να βοήθησα,καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εχω κάθε μήνα και τα παρατηρώ χρόνια τώρα...! είμαι 26 χρονών! Το θέμα είναι τώρα που το κατάλαβα να μην μου σταματήσουν...ευχαριστώ για την απάντηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ηλικία σου μια χαρά είναι,βουρ στο ψητό απο 'δω και μπρός!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Καλή επιτυχία και πάλι!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια επειδή με ενδιαφέρει και μένα το θέμα και επειδή παρατηρω κι εγω αυτά τα υγρακια αν θέλετε όσες ξέρετε ας μας δωσετε λίγες πληροφοριες ακομα δηλ αν πριν η μετα την εμφανιση των υγρων έχεισ ωορηξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'όσο ξέρω τα υγρά αυτά εμφανίζονται περίπου στα μέσα του κύκλου,όταν λοιπόν τα έχεις και για όσο τα έχεις (σύνήθως2-3 μέρες),αν έρθεις σε επαφή με τον σύντροφό σου έχεις μεγάλες πιθανότητες να μείνεις έγκυος!!!!!!!!!!!!!

Καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κανω κι εγω μια ερωτηση με τη σειρα μου τωρα? Εγω βλέπω υγρα αρκετα αργα στον κυκλο και ειναι ασπρα παχυρευστα, οχι διαφανη...για τα ίδια λέμε? Εγω εχω κυκλο 27 ημερων και αυτα τα βλπεω στην 21η μερα και μετα???Λετε τοτε να εχω οωρηξια και οχι την 13η? αν ειναι ετσι λαθος μερες προσπαθω :unsure::unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτά τα υγρά είναι σαν ζελέ όταν τα πιάνεις και συνήθως είναι διάφανα και σπάνια λίγο κάφε-ροζ! Συνήθως τσ βλέπω την 20η ημέρα του κύκλου μου και μετά. 4 μήνες που προσπαθώ να μείνω έγκυος προσπαθώ απο 10η - 20η! Τώρα όμως που έμαθα τι είναι αυτά τα υγρά θα προσπαθήσω την ημέρα που θα τα ξαναδώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε τοτε δεν λεω τα ιδια... τοτε εγω δεν τα εχω αυτα αλλα εχω πονους στις ωοθηκες απο τη 14η μεχρι την 25η :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τωρα αντε να βγαλω ακρη....μαλλον ντοιν ντοιν θελει μερα παρα μερα για να πεσουμε μεσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tingerbel αν νιωθεις πονακια στις ωοθηκες κατα πασα πιθανοτητα να ειναι και η ωορηξια σου.εγω νιωθω την ωορηξια μου την 20η μερα του κυκλου με πονακια και λιγα υγρα που ξεκινουν 1-2 ημερες πριν,αλλα γενικε αργω να κανω ωαρια(εχω κυκλο 30-32 ημερες).αυτα που σου λεω ειναι τσεκαρισμενα με υπερηχους και τεστ ωορηξιας( δηλ τα πονακια,ισως και κατα τη διαρκεια του σεξ).Γιατι δεν δοκιμαζεται και εσεις ενα μηνα τεστακι ουτως ωστε να γνωριζεται ποτε περιπου μεσα στο μηνα θα συμβει.αν αγορασετε παντως μη δωσετε μια περιουσια σε φαρμακια,ψαξτε στο ιντερνετ ειναι πολυ πιο οικονομικα και περισσοτερες συσκευασιες.και αξιοπιστα!ελπιζω να μην σας μπερδεψα περισσοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχεις και αδικο barcelonita. το εχω σκεφτε να παρω τα hometest για να τσεκαρω μια φορα και να ξερω. απλα ακομα κολλαω γιατι δεν θελω να αγχωθω και το εχω δει λιγο χαλαρα....μπορει αν και αυτον τον μηνα τιποτα να τα παρο για μια φορα για να ξερω ποτε ειναι...ευχαριστω :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα αυτα τα τεστακια απο το ιντερνετ με μπερδεψαν και με αγχωσαν παρα πολυ.υποτιθεται οτι οταν εβλεπες 2 γραμμουλες ήταν θετικα.ε αυτη η δευτερη γραμμουλα αρχιζε να γινεται ροζ απο τιν 12 μερα του κυκου και οσο προχωρουσε ο κυκλος γινοταν ολοενα και πιο σκουρα καθε φορα που εκανα τεστ.τι να πω?εμενα δεν με βολεψαν κι αν ξαναεμπαινα στο τρυπακι για τεστ ωορηξιας θα επαιρνα κατι πιο ακριβο στυλ κλιαρ μπλου που σου δειχνει ενα χαμογελακι ακριβως την μερα που κανει πικ η LH η ορμονη της ωορηξιας.

Εχω κι εγω κυκλο 30-32 ημερων και τελικα δεν εχω καταληξει ποτε ειναι η γονιμη μερα μου,δεν εχω κανει βεβαια μετρηση θερμοκρασιας αλλα συνδεω την ωορηξια με την εμφανιση των ασπρων υγρων και καποιων μικρων πονων καπου στην 15η με 17η μερα.Καλα κάνω?τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάάάάάάάρα πολύ εύλογη η απορία σου κοριτσάκι!!!!!

Πόσες και πόσες φορές δεν έχω αναρωτηθεί κι εγώ…….

Πάντως…… μην ασχολείσαι τόσο πολύ…… και τόσο αγχωτικά…..

Είπαμε….. το παν είναι…… να ευχαριστιόμαστε τον έρωτα με τον σύντροφο μας……

Για εμάς….. για τον έρωτα μας….

Όχι…… για να μας γίνει ψύχωση….. για παιδί……

Χμ…… και κάτι που έχω ακούσει από Γυναικολόγο…..

Όταν βλέπουμε αυτά τα υγρά….. συνήθως έχει ήδη γίνει η ωορρηξία…..

Που σημαίνει πρακτικά…… "βουρ στο ψητό"!!!!!!!!!

Φιλιά…..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, καλή σας μέρα. Να σας πω κι εγώ τί γνωρίζω για το θέμα απ' ότι διάβασα στο fertility friend: τα eggs white υγρά παρατηρούνται συνήθως τις πιο γόνιμες μέρες του κύκλου ακριβώς πριν να γίνει η ωορρηξία. Συνήθως η ωορρηξία γίνεται την τελευταία μέρα που παρατηρούνται ατά τα υγρά. Τα υγρά αυτά είναι ένδειξη ότι τα οιστρογόνα είναι ψηλά κι ότι η ωορρηξία πλησιάζει. Μετά την ωορρηξία η τραχηλική βλέννα στεγνώνει. Όσον αφορά τα τεστ ωορρηξίας πολύ καλό είναι το Clearblue Fertility Monitor. Ελπίζω να βοήθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα υγρά αυτά κατεβαίνουν λίγο πριν (το έχω εξακριβώσει και με τεστ ωορρηξίας)

Ίσως βέβαια αυτό να διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό.

Αν ξεκινήσουν οι επαφές με την εμφάνιση των υγρών είναι καλό γιατί η ωορρηξία γίνεται 1 ή 2 μέρες μετά.

Οπότε η συνάντηση γίνεται πάνω στην ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας καιαπο μενα..λοιπον τα υγρα αυτα εμφανιζονται περιπου 1 εβδομαδα πριν απο την ωορρηξια...καθε μερα που περναει γινονται πιο διαφανα..

[σαν ασπραδι αυγου]καλο ειναι να ερχομαστε σε επαφη οταν ειναι ετσι..το εχω διαπιστωση και με τα τεστ ωορρηξιας..και ειναι στανταρ..την τειλευταια μερα που θα τα δειτε να ξερερετε οτι περιπου μετα απο 1 ή 2 μερες θα επελθει η ωορρηξια...ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες μας...φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

Καλημερα σε ολες.Θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα διοτι διαβαζα διαφορα στο φορουμ και εχω μπλεχτει λιγο. Εχω σταθερο κυκλο πολλα χρονια και υπολογιζω την ημερομηνια που περιμενω με εναν δικο μου τροπο που δεν πεφτει εξω.(πχ αδιαθετησα στις 20/8 αρα θα αδιαθετησω παλι στις 13/9 - μετρωντας 7 μερες πισω-)

Εδω και 2-3 μερες το στηθος μου ποναει απο την κατω πλευρα ενοχλητικα (οχι ανυποφορα) συνιθισμενο πριν μου ερθει οποτε επειδη η ημερομηνια μου αργει ακομα αναρωτιεμαι μηπως εχω ωορηξια. η θερμοκρασια μου σημερα το πρωι που μετρηθηκα απο περιεργια ηταν 37 αλλα παραλληλα κρυωνω ελαφρως.Δεν καταλαβαινω τιποτα απο αυτα ! Εδω και 3 μερες βαζω ελαφρια κουβερτα για να κοιμηθω (χαχα)-οχι δεν ειμαι κουρασμενη ουτε αρρωστη- Σας εχουν συμβει τιποτα απο αυτα ; Ρωταω λογω εμπειριας σας.

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...