Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένα mail...


Recommended Posts

Για σας θέλω να σας πω και εγω το δικό μου πρόβλημα. Προσπαθώ και εγω να μείνω έγκυος εδω και δυο χρόνια αλα δεν μπορώ. Πρόσφατα πήγα στο γιατρο μου και μου είπε οτι εχω πληγή στο τράχηλο και θέλω καυτηρίαση μήπως γι'αυτο δεν μπορω να κανω παιδί. Ευχαριστώ [παρακαλώ θα θελα απάντηση]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

για το πρόβλημα που αναφέρεις δεν ξέρω τίποτα να σου πω, αλλα στο γιατρό που πήγες άλλες εξετάσεις δεν σου είπε να κάνεις?

Τι σου είπε για την καυτηρίαση? Θα βοηθήσει στο να πετύχετε σύλληψη? Πες μας καμιά παραπάνω πληροφορία αν θες να βοηθήσουμε όσο μπορούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

για το πρόβλημα που αναφέρεις δεν ξέρω τίποτα να σου πω, αλλα στο γιατρό που πήγες άλλες εξετάσεις δεν σου είπε να κάνεις?

Τι σου είπε για την καυτηρίαση? Θα βοηθήσει στο να πετύχετε σύλληψη? Πες μας καμιά παραπάνω πληροφορία αν θες να βοηθήσουμε όσο μπορούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

για το πρόβλημα που αναφέρεις δεν ξέρω τίποτα να σου πω, αλλα στο γιατρό που πήγες άλλες εξετάσεις δεν σου είπε να κάνεις?

Τι σου είπε για την καυτηρίαση? Θα βοηθήσει στο να πετύχετε σύλληψη? Πες μας καμιά παραπάνω πληροφορία αν θες να βοηθήσουμε όσο μπορούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,

Εγω προσωπικα πριν χρονια ειχα κανει επεμβαση με λειζερ στον τραχηλο λογω κυτταρικης δυσπλασιας..Δεν επηρεαζει σε τιποτα την συλληψη!

Μια φιλη μου ειχε κανει καυτηριασμο στον τραχηλο λογω κονδυλωματων και τωρα εχει 2 παιδια!

Εσυ λες ομως πως εχεις πληγη στον τραχηλο..Δεν εχεις κανει καυτηριασμο ακομα..Σε αυτην την περιπτωση δεν ξερω τι γινεται..

Παντως αν κανεις καυτηριασμο δεν θα εχεις προβλημα συλληψης μετα και αυτο μπορει να στο επιβεβαιωσει και ο γιατρος σου!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,

Εγω προσωπικα πριν χρονια ειχα κανει επεμβαση με λειζερ στον τραχηλο λογω κυτταρικης δυσπλασιας..Δεν επηρεαζει σε τιποτα την συλληψη!

Μια φιλη μου ειχε κανει καυτηριασμο στον τραχηλο λογω κονδυλωματων και τωρα εχει 2 παιδια!

Εσυ λες ομως πως εχεις πληγη στον τραχηλο..Δεν εχεις κανει καυτηριασμο ακομα..Σε αυτην την περιπτωση δεν ξερω τι γινεται..

Παντως αν κανεις καυτηριασμο δεν θα εχεις προβλημα συλληψης μετα και αυτο μπορει να στο επιβεβαιωσει και ο γιατρος σου!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,

Εγω προσωπικα πριν χρονια ειχα κανει επεμβαση με λειζερ στον τραχηλο λογω κυτταρικης δυσπλασιας..Δεν επηρεαζει σε τιποτα την συλληψη!

Μια φιλη μου ειχε κανει καυτηριασμο στον τραχηλο λογω κονδυλωματων και τωρα εχει 2 παιδια!

Εσυ λες ομως πως εχεις πληγη στον τραχηλο..Δεν εχεις κανει καυτηριασμο ακομα..Σε αυτην την περιπτωση δεν ξερω τι γινεται..

Παντως αν κανεις καυτηριασμο δεν θα εχεις προβλημα συλληψης μετα και αυτο μπορει να στο επιβεβαιωσει και ο γιατρος σου!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki mou gluko geia sou

kai egw eixa pligi ston traxilo kai tha pigena gia kaustiriasi prin ena xrono akrivos kai eki pou perimena na figi o avgoustos kai na klisw ranteuou gia kaustiriasi eixa mini egkuos. Opos vlepeis den nomizw na paizi kapio rolo i pligi pou exeis. Telika perimena kai genisa kai ekana tin kavstiriasi prin ena mina. O gunaikologos ti sou exei pei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki mou gluko geia sou

kai egw eixa pligi ston traxilo kai tha pigena gia kaustiriasi prin ena xrono akrivos kai eki pou perimena na figi o avgoustos kai na klisw ranteuou gia kaustiriasi eixa mini egkuos. Opos vlepeis den nomizw na paizi kapio rolo i pligi pou exeis. Telika perimena kai genisa kai ekana tin kavstiriasi prin ena mina. O gunaikologos ti sou exei pei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki mou gluko geia sou

kai egw eixa pligi ston traxilo kai tha pigena gia kaustiriasi prin ena xrono akrivos kai eki pou perimena na figi o avgoustos kai na klisw ranteuou gia kaustiriasi eixa mini egkuos. Opos vlepeis den nomizw na paizi kapio rolo i pligi pou exeis. Telika perimena kai genisa kai ekana tin kavstiriasi prin ena mina. O gunaikologos ti sou exei pei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenaki mou den ksero gia ton kautiriasmo...:dry: :dry: alla mia ksederfi mou tis ekane o giatros tis kriopiksia, gia pligi pou eixe ston traxilo kai den ksero an ftaiei auto alla i kopela ekane ena agoraki prin kai tora den mporei na piasei allo....(edo kai 4 xronia):dry: :dry:

pige se deutero giatro kai tis eipe pos den kanoume tetoia pragmata prin kanoume ta paidakia mas!!!!

lenaki pare kai deuteri gnomi kai des an mporei na ftaiei kai kati allo ektos apo tin pligi ston traxilo!!!!

kai grigora me ena thetiko test!!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenaki mou den ksero gia ton kautiriasmo...:dry: :dry: alla mia ksederfi mou tis ekane o giatros tis kriopiksia, gia pligi pou eixe ston traxilo kai den ksero an ftaiei auto alla i kopela ekane ena agoraki prin kai tora den mporei na piasei allo....(edo kai 4 xronia):dry: :dry:

pige se deutero giatro kai tis eipe pos den kanoume tetoia pragmata prin kanoume ta paidakia mas!!!!

lenaki pare kai deuteri gnomi kai des an mporei na ftaiei kai kati allo ektos apo tin pligi ston traxilo!!!!

kai grigora me ena thetiko test!!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenaki mou den ksero gia ton kautiriasmo...:dry: :dry: alla mia ksederfi mou tis ekane o giatros tis kriopiksia, gia pligi pou eixe ston traxilo kai den ksero an ftaiei auto alla i kopela ekane ena agoraki prin kai tora den mporei na piasei allo....(edo kai 4 xronia):dry: :dry:

pige se deutero giatro kai tis eipe pos den kanoume tetoia pragmata prin kanoume ta paidakia mas!!!!

lenaki pare kai deuteri gnomi kai des an mporei na ftaiei kai kati allo ektos apo tin pligi ston traxilo!!!!

kai grigora me ena thetiko test!!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΛΗΓΗ ΣΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΠΟΝΑΩ,ΑΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΩ ΑΡΚΕΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ(ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΤΗΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ).ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΚΡΥΟΠΗΞΙΑ.ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΙΕΥΚΡΗΝΗΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ 100%.ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ.

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΣΑΙ ΣΥΖΗΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΛΗΓΗ ΣΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΠΟΝΑΩ,ΑΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΩ ΑΡΚΕΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ(ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΤΗΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ).ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΚΡΥΟΠΗΞΙΑ.ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΙΕΥΚΡΗΝΗΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ 100%.ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ.

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΣΑΙ ΣΥΖΗΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΛΗΓΗ ΣΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΠΟΝΑΩ,ΑΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΩ ΑΡΚΕΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ(ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΤΗΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ).ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΚΡΥΟΠΗΞΙΑ.ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΙΕΥΚΡΗΝΗΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ 100%.ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ.

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΣΑΙ ΣΥΖΗΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω λεπτομερειες για τον καυτηριασμο.Εγώ ειχα μια απλή ενδοτραχηλιτιδα,μια πληγούλα δηλαδη στο τραχηλο,η οποια εφυγε με απλα υποθετα.Μου ειχε πει ο γυναικολογος οτι μπορει να ειναι αιτια δυσκολιας συλληψης γιατι στην ουσια, αυτη η πληγή και τα υγρα που προκαλει σκοτώνουν τα σπερματοζωαρια καθως εκεινα περνουν απο το τραχηλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω λεπτομερειες για τον καυτηριασμο.Εγώ ειχα μια απλή ενδοτραχηλιτιδα,μια πληγούλα δηλαδη στο τραχηλο,η οποια εφυγε με απλα υποθετα.Μου ειχε πει ο γυναικολογος οτι μπορει να ειναι αιτια δυσκολιας συλληψης γιατι στην ουσια, αυτη η πληγή και τα υγρα που προκαλει σκοτώνουν τα σπερματοζωαρια καθως εκεινα περνουν απο το τραχηλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω λεπτομερειες για τον καυτηριασμο.Εγώ ειχα μια απλή ενδοτραχηλιτιδα,μια πληγούλα δηλαδη στο τραχηλο,η οποια εφυγε με απλα υποθετα.Μου ειχε πει ο γυναικολογος οτι μπορει να ειναι αιτια δυσκολιας συλληψης γιατι στην ουσια, αυτη η πληγή και τα υγρα που προκαλει σκοτώνουν τα σπερματοζωαρια καθως εκεινα περνουν απο το τραχηλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια sorry άν σας μπέρδεψα...:side: Δεν έχω εγώ αυτό το πρόβλημα...:silly: απλώς μια φίλη μου έστειλε αυτό το mail σ' έμένα κι' εγω το πέρασα στο φόρουμ για να την απαντήσετε:laugh:

Δεν τρέχει τίποτε όμως τις έστειλα το Link για να δει τις απαντήσεις σας. Ελπίζω να μας απαντήσει για να μας πει περισσότερες λεπτομέρειες. :silly: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια sorry άν σας μπέρδεψα...:side: Δεν έχω εγώ αυτό το πρόβλημα...:silly: απλώς μια φίλη μου έστειλε αυτό το mail σ' έμένα κι' εγω το πέρασα στο φόρουμ για να την απαντήσετε:laugh:

Δεν τρέχει τίποτε όμως τις έστειλα το Link για να δει τις απαντήσεις σας. Ελπίζω να μας απαντήσει για να μας πει περισσότερες λεπτομέρειες. :silly: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια sorry άν σας μπέρδεψα...:side: Δεν έχω εγώ αυτό το πρόβλημα...:silly: απλώς μια φίλη μου έστειλε αυτό το mail σ' έμένα κι' εγω το πέρασα στο φόρουμ για να την απαντήσετε:laugh:

Δεν τρέχει τίποτε όμως τις έστειλα το Link για να δει τις απαντήσεις σας. Ελπίζω να μας απαντήσει για να μας πει περισσότερες λεπτομέρειες. :silly: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...